Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54151) ncc1701


ncc1701
veterán

Ott volt feljebb, qrva nénihez is csak kesztyűben lehet nyúlni. :)

(#54152) cyberde válasza npera (#54148) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egyujjast szoktam, mert úgy olcsóbb is, meg biztonságosabb is a gyors cigi. :D

(#54153) Gabibácsi válasza FőDudu (#54144) üzenetére


Gabibácsi
tag

ezek tök jók

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54154) Gabibácsi válasza npera (#54148) üzenetére


Gabibácsi
tag

én csak latexruhát használok, kesztyűt nem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54155) FőDudu válasza npera (#54148) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy a olgozok kb 70%-a igen.
Akik kajaval dolgoznak, szobalanyok, takaritok, stb.

Kb. mindenki aki nem adminisztrativ dolgozo.

Egyszer jott egy vendeg aki a latezre volt allergias. O kulon megkerte a konyhai dolgozokat, hogy neki kesztyu nelkul keszitsek az eteleket. A megfelelo papirok alairasa utan mar lehetett szo az ilyen kiszolgalasrol.

FőDudu

(#54156) Gabibácsi válasza FőDudu (#54150) üzenetére


Gabibácsi
tag

az nem jó, a ruhádra rá fog ugrani a vírus

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54157) FőDudu válasza Gabibácsi (#54154) üzenetére


FőDudu
addikt

Volt ido mikor rakerestem a maszk szora, hol lehet rendelni, stb.

Erre persze az osszes facse es hasonlo oldalon mindenfele maszkokat ajanlgatott. Latex maszkot, szopoalarcot, fojtogatos maszkot, stb... de ffp2 maszk egy se volt ;)

FőDudu

(#54158) npera válasza FőDudu (#54150) üzenetére


npera
újonc

Ez számomra még mindig sci-fi.

Itt se maszk, se kesztyű, sem fújkálás. Bemész a boltba, megfogod a kosarat, bevásárolsz, fizetsz, hazamész. Otthon kezet mosol. Kész.

Nem értetlenkedni akarok vagy kritizálni, egyszerűen csak leírtam, hogy a svédek mennyire máshogy csinálják.

És még csak abban sem vagyok biztos, hogy igazuk van a svédeknek. Majd meglátjuk. Április 1-re várják a 0. napot, hogy mondják....

(#54159) npera válasza cyberde (#54152) üzenetére


npera
újonc

:C

(#54160) npera válasza Gabibácsi (#54154) üzenetére


npera
újonc

Óóóó :C

(#54161) Jahno válasza FőDudu (#54150) üzenetére


Jahno
őstag

Én még itt a vírusos mizéria elején nekiálltam megrakni a kocsit fémhulladékkal, aztán ugye kirakni nincs értelme és nincs hova, kocsi lassan kellene meg nem tesz jót állásában sem ha ennyire ül a segge és hiába van itt a lerakó kb. 1 kilométerre, szoptam vele kb. 2 órát, mire megfejtettük. Legközelebb (augusztusban :-D) valami kis garázscéghez megyek az tuti.

(#54162) npera válasza FőDudu (#54157) üzenetére


npera
újonc

Nekem most 1200W-os HP PSU és ISDT töltő jön fel mindenhol. Kivéve ahol Schwalbe 28 mm-es abroncs....

(#54163) Jahno válasza ncc1701 (#54151) üzenetére


Jahno
őstag

És kap kedvezményt, rajt vannak a listán.

(#54164) Jahno válasza npera (#54162) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan egy hete feladtam Foxpostos csomagot, szóval most jött pár Foxpostos reklám.

(#54165) FőDudu válasza npera (#54158) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom melyik a helyes magatartas.

Van maszk, van kesztyu, van kezfertotlenito - hasznaljuk az ajanlasnak megfeleloen. Ennyit tehetunk jelenleg.

Ebbol valoszinuleg nem lesz baj, bar a kezfertotlenito az durvan szarit.

FőDudu

(#54166) npera válasza FőDudu (#54165) üzenetére


npera
újonc

Én sem tudom. Vélhetően nem árt a több tisztítás és fertőtlenítés.

Inkább az az elképesztő, hogy itt mennyire semmit nem csinálnak abból, ami Európa más részein megy.

(#54167) FőDudu válasza npera (#54166) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig nalatok tobb a fertozott, nem?

Vagy abban biznak, hogy a svedek amugy is takonycsorgos nemzet es edzesben vannak es majd birjak ezt is? :C

FőDudu

(#54168) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

mi viszünk magunkkal kézfertőtlenítőt boltba, máshová meg nem járunk
kesztyűt nem használunk, maszkunk meg van kettő síma munkavédelmi, szóval azt sem használjuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54169) npera válasza FőDudu (#54167) üzenetére


npera
újonc

Már 2k felett van a fertőzöttek száma, de Malmőben és Stockiban van sok. Most olvastam, hogy az elővárosokban gettókban van a legtöbb. A szomáli lakosság durván fertőzödik, nagyon durván dohányoznak, sokan laknak együtt és fertőzik egymást. A közel-kelei muszlim lakosság is fertőződik rendesen, a rendszeres imáikkal is szépen fertőzik egymást.

A rendszeresen mozgó, nem dohányzó és értelmesen táplálkozó, valamint eleve távolságtartó svéd lakosság nem fertőződik annyira.

Kivéve azokat az IQ-fájtereket akik képesek voltak minden tiltás ellenére elmenni a még nyitott síparadicsomokba, majd ott after skin mindent IS begyűjteni.

Április elsejére várják a görbe meredek emelkedését.

(#54170) Jahno válasza npera (#54169) üzenetére


Jahno
őstag

Itt ennyi előnye lesz a lezli-féle elhullós rettenetnek, hogy ezekkel nem nagyon találkozol, aztán hullhatnak gazdagon, csak ezzel is az EÜ-t terhelik és megy rá a lóvé meg az időablak.

(#54171) hobizoli válasza npera (#54169) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja, akkor a sved egeszsegugy most majd gyérítheti az orszag kialakult muszlim orientaciojat

több drón kell ;P

(#54172) cyberde válasza npera (#54169) üzenetére


cyberde
csendes tag

Iránt azért nehéz megelőzni.

Egy hete volt a perzsa újév, amikor a teljes ország útrakelt ünnepelni, annak ellenére, hogy náluk már akkor tombolt a járvány.

Most már 2000 felett van a halottak száma, már ha hinni lehet az ajatollahoknak. Bár műholdfelvéteken látszanak készülő tömegsírok.

Mondjuk ott olyan népességnövekedés van, hogy párszázezer halott is csak statisztikai hiba lesz. :U

(#54173) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Putyin meg jövőhétre kötelező fizus szabit rendelt el. Asszony érdeklődik hogy most akkor mi lesz, lehet itt fog henyélni egész nap :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54174) eattila válasza FőDudu (#54144) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem IS.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54175) eattila válasza FőDudu (#54150) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez a hiba. Pentagram közepén, latin rigmusokat kántálva kellett volna behinteni sóval, aztán felgyújtani. Enélkül tovább fertőz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54176) A. Crowley válasza Gabibácsi (#54153) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Az utolsó mindent IS visz.

(#54177) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

szerencsére asszony dolgozhat jövőhéten, putyin neki megengedi :D (valszeg ő fog dolgozni csak az egész cégtől)
mivel helyileg nem ott van, így ez jó, és akkor nem megy potyába a szabija

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54178) hobizoli válasza A. Crowley (#54176) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es, hogy halalkodnak a vedokesztyukert meg a maszkokert, mert azt hiszik, hogy ezt azert vette a viktorbacsi meg, hogy nekik kiossza ajiba, es bezzeg gyurcsotany az miert nem rendelt mar elobb

nemtom, de pl lehet nem nala van a kozpenzkassza kulcsa mar tizenpareve...?

aztan ugyanezek meg 2db majkrem konvzervert meg 1kg krumpliert mentek szavazni

több drón kell ;P

(#54179) Grillo


Grillo
senior tag

Arra valakinek ötete, hogy honnan lehetne gyorsanolcsón laptophoz pa-1400-24 töltőt venni? Egy céget találta, de 10k [link] , és erre a gépre már nem nagyon költenék ennyit, ha nem muszáj. Viszont a kölök meg most erről tanul, úgyhogy aliexpress és társai nem játszanak.
Tegnap még töltött, ma már nem, próbáltam másik 220-as résszel, azzal sem világít az adapteren a led.
Egyébként Samsung Series 9 laposhoz kéne.

(#54180) FőDudu válasza Grillo (#54179) üzenetére


FőDudu
addikt

Kb barmelyik 19 voltos HP tolto jo lehet - max a kablet kell elvagni es atcserelni.
Adnek, de kicsit messze vagyok.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#54181) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#54182) Jahno válasza Grillo (#54179) üzenetére


Jahno
őstag

https://www.alza.hu/csatlakoztassa-ci-131-notebook-halozati-48w-d399972.htm

(#54183) FőDudu válasza Jahno (#54182) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb adj neki egy HP toltot.
Adok majd helyette. Van egesz 120 wattosig mindenfele 19 voltos HP toltom.

FőDudu

(#54184) Gabibácsi válasza hobizoli (#54178) üzenetére


Gabibácsi
tag

Elmehetnél már a tudodhová, vagy elkezdjek én is politizálni?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54185) Gabibácsi válasza Grillo (#54179) üzenetére


Gabibácsi
tag

Valahol vannak mindenféle dugaszaim táphoz, ha a fizikai csati a gond már csak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54186) Samott válasza cyberde (#54143) üzenetére


Samott
addikt

Coronavirus selfie :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54187) Gabibácsi válasza FőDudu (#54183) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem is van 2 hp töltőm, de csak sajna Somogyban :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54188) Phülöp válasza Gabibácsi (#54184) üzenetére


Phülöp
addikt

Ne hisztizz, igaza van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#54189) qnadam válasza Grillo (#54179) üzenetére


qnadam
veterán

nekem van valami asus, amit a kis hdmi monitorhoz használok, azt kölcsön tudom adni, de szerintem a csatija nem passzol.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54190) zetor2000 válasza npera (#54142) üzenetére


zetor2000
senior tag

...demokráciát...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54191) ncc1701 válasza npera (#54158) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy Hadházi idézet illik ide.

Vidéken üffélnél olyan jó volt normális emberrel találkozni. Nőci tulaj orvos volt, se maszk, se kesztyű, 1m távolság, ennyi. Azt mondja, az ideg szétbassza ezt a média ostobaságtól, pánik keltés megy csak. Az emberek meg nyelik, mint a kacsa a nokedlit. Maszk, kesztyű, készfertőtlenítő, meg a fszom.

[ Szerkesztve ]

(#54192) eattila válasza ncc1701 (#54191) üzenetére


eattila
csendes tag

Az ápolók meg ápolónők és mindenféle más orvos meg hobbiból sír? Biztos az a normális, akivel mindenki szembe megy?

Csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54193) JonesC válasza ncc1701 (#54191) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ne hasonlítsuk már bivalybasznádot budapesthez járvány szempontból

(#54194) ncc1701


ncc1701
veterán

Nem megy a másik seggébe, nem smárolja le, kezet mos. Ha nem kotorsz a koszos kezeddel a szádba/szemedbe/seggedbe, akkor nem fogod elkapni, mert a kezeden lehet vírus, ha nincs elvágva, és nincs rajta seb, akkor onnan nem kerül beléd. A szappanos kézmosás meg kinyírja a vírust, ez nagyon rég óta köztudott.

Az orvosok más eset, ők betegekkel érintkeznek, de egy mezei teszkós maszk az ellen úgyse véd.

(#54195) cyberde válasza Gabibácsi (#54184) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...elkezdjek én is politizálni?"

Inkább ne!

"A szlovén kormány a koronavírus-válság idejére 30 százalékkal csökkenti az állami tisztségviselők fizetését, köztük a parlamenti képviselőkét és a miniszterekét - jelentette be Janez Jansa miniszterelnök kedden, amikor ismertette a kabinetnek a járvány okozta nehézségek ellensúlyozására indított gazdaságélénkítő csomagját. ...

... A 30 százalékos fizetéscsökkentés vonatkozik az igazságügyi tisztségviselőkre és az állami részesedéssel rendelkező vállalatok felügyelő bizottsági tagjaira is....

...A járvány ideje alatt az egészségügyi dolgozók, a polgári védelmi szervezetek és más kulcsfontosságú szolgálatok 10 és 200 százalék közötti illetménykiegészítést kapnak...."

http://m.atv.hu/kulfold/20200325-koronavirus-elkepeszto-fizetesemeles-a-szloven-egeszsegugyben

(#54196) ncc1701 válasza JonesC (#54193) üzenetére


ncc1701
veterán

Kézmosás az kézmosás.

(#54197) ncc1701 válasza cyberde (#54195) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt annyit lopnak, h ha nem kapnának fizut, se vennék észre. Kerekítési hiba lehet. :)

(#54198) JonesC válasza Phülöp (#54188) üzenetére


JonesC
csendes tag

Akár igaza is lehetne, csak neki nem azzal van baja ami történik, hanem csak azzal, hogy nem az az oldal csinálja, amelyiket ő szeretné. Ugyanolyan hívő, mint akiket szid.

(#54199) cyberde válasza ncc1701 (#54197) üzenetére


cyberde
csendes tag

Mialatt Magyarországon!

"...az Orbán-kormány 18,5 milliárd forint átcsoportosításáról döntött a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból. De hiába van országos vészhelyzet és különleges jogrend a koronavírus-járvány miatt, az egészségügyre ebből mindössze 2 milliárd forint jutott, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ kapja ezt az átcsoportosított összeget.
Ugyanakkor a rendkívüli keretből a kormány 2,77 milliárdot folyósított a Miniszterelnökségnek, az egyházi épített örökség védelme és egyéb beruházások javára.
Ezenkívül, mint a lap írja, a kormány további 13,17 milliárd forintot vont el a központi maradványelszámolási alapból, melyből a Magyar Állami Operaház Andrássy úti épületének felújítására, illetve az Eiffel Műhelyházra plusz 4,56 milliárd forintot szán a kormány...."

https://444.hu/2020/03/15/a-kormany-a-rendkivuli-tartalekbol-456-milliard-forintot-utalt-az-operahaz-fejlesztesere-277-milliardot-pedig-az-egyhazi-orokseg-vedelmere

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.