Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54601) Gabibácsi válasza Samott (#54567) üzenetére


Gabibácsi
tag

De biztos, de most ezt a lepénykenyeret akarom kipróbálni, na majd holnap reggel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54602) Gabibácsi válasza ncc1701 (#54600) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem azért, hanem a vírus miatt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54603) zetor2000 válasza Samott (#54560) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerezz élesztőt (lehet porított), kézfertőtlenítőt, gumikesztyűt...
Egyelőre ezekről tudok, hogy általában hiányoznak. Nem nekem, a boltok polcairól.
Nem mondtam, hogy mnden bolt minden polca ki van rabolva, de itt is írtuk, hogy mi az, ami nem sokfelé akad. És az élesztő az olyan, hogy általában szokott lenni élelmiszer boltban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54604) Sipi- válasza ncc1701 (#54593) üzenetére


Sipi-
tag

Pont ma volt a Q ügyvezetőjének a tájékoztatója, Blueboy is hallgatta biztosan. Szerinte stabilak vagyunk, ebben a két hét távmelós időszakban is írtak alá úgy projekteket. Én egy telco beszállítós cégnek vagyok bérbeadva már 4,5 éve. Az megnyugtat némileg, hogy minden kontraktort nem tudnak a csapatból kirúgni, mert akkor csak a főnök marad, egy solution architect (aki még soha sem csinált semmit meg valójában, csak a technikai megoldásokat tisztázza le az ügyféllel) meg egy mexikói integrátor. Mindenki más bérelt munkaerő. És most megint határidős melónk van, mert ha nem csináljuk meg, akkor megáll a 600 ügyfélből jópár, és akkor a telco cégek nem lesznek boldogok, ha nem tud a mérnök belépni megsupportálni a rendszerüket. Telco cégek talán nem esnek vissza, mert az emberek többet telefonálnak.
Asszony melója kérdéses még, mi évek óta nem értjük miből élnek meg, reméljük azért átvészelik ezt is, mert az Ő fizetése is eléggé észrevehető összeget jelent a havi bevétel rublikában.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54605) Sipi- válasza zetor2000 (#54603) üzenetére


Sipi-
tag

Kézfertőtlenítővel a boltokat 2 hét múlva kezdi ellátni a MOL, addig a kórházakat, közintézményeket töltik fel. Utána megy a kiskereskedelembe is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54606) blueboi69 válasza ncc1701 (#54600) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Najó,de nagyon szarul mennyi embert is érint a dolog? Kb ezek esnek ki a gazdaságból egy időre. Itt a többség, beleértve magamat is, olyan multinál dolgozunk, ahol nem esik ki a bevételi forrás azonnal. Értsd úgy, hogy nekünk ügyfelünk több nagyobb cég. Azoknak az ügyfelei is nagyobb cégek ésatöbbi. A lánc végén van olyan szolgáltatás vagy cég, ami már közvetlenül a felhasználókból él. Namost először ott fogják érezni azt, ha kiesnek fizetőképtelen felhasználók, de nyilván lesznek fizetőképes felhasználók, hisz mindenki nem fog kiesni. Szóval ez az egész mire begyűrűzik a láncon végig, addigra rég lecseng az egész.

maradjotthon mellé betenném a dolgozotthonról cimkét is, mert speciel azért is maradok itthon, hogy itthonról dolgozzak

(#54607) Jahno válasza ncc1701 (#54600) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk még lehet pozitívba is kijöhet, mert első körben megy felfelé az Euró, az tiszta haszon. Nem fizetnek bejárást, parkolót, csökken a teljes rezsiköltség. Nem tudhatom. Persze a cég másik felének fájhat, hogy nem saját magának adja bérbe az irodaházat, de ott sem mindenkit érint a költségek faragása. Már csak az a pár 100 kilowattnyi klíma egy szép krekített összeg, mikor nem fizeted ki. Ki jár szarul? Az óradíjasan meg napra dolgozó őrzésvédelem, karbantartás, egyéb kiszolgáló személyzet. Tumor meg ha a bejárás idejét melóra fordítja, akkor egyenleg időben ugyanaz, fizuban több.

Itt milyen a matek?

(#54608) blueboi69 válasza Sipi- (#54604) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen láttam, bár a CEOánk nem arról híres, hogy pánikot keltsen. Viszont meglepően sok infot csepegtet, ami eddig nem volt jellemző.
Ettől függetlenül elég szívás van a többi üzletágban nálunk, de az évek óta van, semmi köze a járványhoz.

(#54609) Samott válasza zetor2000 (#54603) üzenetére


Samott
addikt

Es en mit irtam? -> "csak elesztot nem lattam"

Kezfertotlenito, kesztyu... ilyesmit a haztartasi boltban szoktam keresni.

Azt irtam hogy a liszt, wc papir meg egyeb hiany megszunt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54610) qnadam válasza ncc1701 (#54595) üzenetére


qnadam
veterán

persze, mert az ilyesmit nem úgy kellene bevezetni, hogy oldd meg, ahogy tudod, de legyen rendesen dokumentálva. aztán most hirtelen kellett. aztán akinek van rutinja meg affinitása, annak most jó (vagy annak a többi tanár oktatására megy el az ideje), akinek meg nincs, az szív.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54611) cyberde válasza Jahno (#54592) üzenetére


cyberde
csendes tag

En azt latom a szukebb es tagabb kornyezezemben, hogy az emberek 70-80 % keszsegszinten facebook-ozik, youtube-ozik, de minden egyeb informatikai feladat komoly/megoldhatatlan feladat a szamara. Es ez igaz olyan emberekre is akik szamitogeppel dolgoznak minden nap. Max a feladatspeciifikus program kezelese megy, de ha egy ikon eltunik/odebbkerul az asztalon stresszes panik alakul ki naluk.
Es ezek tanarok/konyvelok/orvosasszisztensek.

(#54612) zetor2000 válasza Samott (#54609) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott se nagyon van...
Pár dolog hiányzik, ami nincs ott, ahol lenni szokott.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54613) Jahno válasza blueboi69 (#54606) üzenetére


Jahno
őstag

Én azért gondolnék olyanra is, hogy mittomén pénzügyes cégenél darabra is lehetnek bevételek, szóval ott ha az ügyfélnél leépítés van (olvastam az újságban, hogy el is kezdődtek), akkor kisebb lesz a bejövő pénz és nem jön ki a matek. Tegyük fel, hogy a szolgáltatás egy részét már vidéki olcsóbb munkaerőre terhelték és amúgy is sírnak, hogy jajjnincspénz. Ott azért érdekes lesz az ügyfeleket kiszolgáló munkaerők helyzete és ha a helyi júzerek fogynak akkor a helyi IT is megy utána. Persze ezt csak úgy tippelgetem én is innen a helyi vágóhíd portájáról de előfordulhat, nem?

(#54614) Jahno válasza Sipi- (#54605) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire lassúek? Vállalhatatlan. Vidéken van egy csávó, valami piros logós T betűs autóról lett híres, az szerintem visszamenne akár az időben is és ahogy megszületik a gondolat, tegnapra kész lenne A Megoldás :C Ezt megírja Twitteren, aztán csend. Lényeg az első hír és A Bejelentés. Utána ha teljesen más lesz belőle, az nem zavar senkit.

(#54615) cyberde válasza blueboi69 (#54606) üzenetére


cyberde
csendes tag

A valsagot mindenki megerzi.
Egy laza fizeteskeptelenseg -informalisan- max 3 nap alatt vegiggyuruzik a lancon.
Ha ez egy kritikus szint fole jut akkor az gyorsan donteskenyszerbe teszi a menedzsmentet, aminek az elso gondolata a koltsegcsokkentes. Ez pedig egy IT cegnel praktikusan a munkaerocsokkentes.

(#54616) blueboi69 válasza Jahno (#54613) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemtudom, mivel helyi IT dolgok megfejtése nem hozzám tartozik. Annyiból jó, hogy tőlünk (a cégtől) messze van a lánc vége.

(#54617) zetor2000 válasza Sipi- (#54605) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ajjajj... És a többi cég, aki mindenféle drogériákban képviselte magát? Procter&Gamble meg ilyenek, most merre? Mindegy, jó lesz az "olajos" kézfertőtlenítő is.
A finomítót biztos át kell állítani, az kerül két hétbe :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#54618) Jahno válasza cyberde (#54611) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor mondom, hogy volt a cégnél olyan 25 éves, aki furán nézett a simogatós telefonra. Vagy odahaza mindenki megzavarodik, nem tudja ugyanazt a kódot beírni amit melóban kell és cég 30%a nem tud wifire csatlakoztatni egy laptopot. Az ikon odébb húzását vagy hasonlót ne is mondjad a sok biorobotnál...

Ügyfelekkel foglalkozunk, tudnánk mesélni olyat, amitől mindenkinek is égnek áll a haja.

(#54619) blueboi69 válasza cyberde (#54615) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nem gondolnám ezt 3napnak, inkább 3hónapnak, abban az esetben, ha a lánc végén minden user meghal/fizetőképtelen. Elvégre a láncvégen lévő cég is tudja magát tartani egy darabig, utána már nem tud fizetni annak aki feljebb van, viszont a második szinten mégtöbb a tőke, méginkább ki tud tartani. Én nem látom ennyire szkeptikusan a dolgot, mint te.
IT cégnél felmerül az is, hogy az irodát megtartsák e :) a sok gyógyegér tud dolgozni otthonról is.

(#54620) Sipi- válasza blueboi69 (#54619) üzenetére


Sipi-
tag

Legelőször céges autók, céges parkolók, céges benzinkártyák :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54621) cyberde válasza blueboi69 (#54619) üzenetére


cyberde
csendes tag

Informalisan.
Jozsi felhivja Pityut, Pityu hivja Ferit, Feri hivja Belat.
Bela pedig szol a multi donteshozoknak, hogy Jozsi bedobta a torulkozot.
Ehhez kell max 3 nap. Nem a szamla esedekessege a mervado, hanem az aktualis likviditasi helyzet.

(#54622) Jahno válasza blueboi69 (#54616) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk nem lehetett messze, tegyük fel 100 júzrenként kell egy IT. Ügyfélnek 500-2000 fős cége van, amelyik az aktuális létszám után fizet. Ott most hullik a nagyja, kevesebb melót ad, kevesebbet fizet. Mivel a piac is döglik így bizonylat és szakértői fellépés is kevesebb, ehhez kevesebb jómunkás kellene a cégemnél. Ami excég na. De ha kevesebb a jómunkás akkor bőven kisebb IT kell.

(#54623) Jahno válasza blueboi69 (#54619) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudja magát tartani, már a 3. hétnél tartunk (:-

(#54624) Jahno válasza Sipi- (#54620) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem értek hozzá, kb. 10 céget láttam összedőlni ilyen vagy olyan szinten. Melyiket nézzük?

(#54625) cyberde válasza Sipi- (#54620) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az picipenz.

Egy havi 200ezres flottaauto 100%-ban lekoltsegelheto. Kell hozza egy btto 200ezres bevetel.
Egy netto felmillios alkalmazott az majdnem 1millio btto, amihez kell 1,27 millio bevetel.
Magyarul, egy kozepesen fizetett alkalmazott bere es koltsegei tud 6,5 flottaautot finanszirozni.
Es akkor lehet gonnndolkodni, hogy mennyire lesz emberseges a munkaado.
Elarulom. Semennyire. :K

(#54626) Jahno válasza cyberde (#54625) üzenetére


Jahno
őstag

Általában ezeken, aztán egyéb juttatásokon meg a drágább alkalmazott/főnökségen húznak. Jó ég tudja. De egy alkalmazott eltart 3 autót, ha vidékre költöztetik a munkakörét akkor kisebb költésgből kijön az alkalmazott és pár autó. Termel összeg marad.

(#54627) cyberde válasza Jahno (#54626) üzenetére


cyberde
csendes tag

Meg amikor az osztalyvezeto statuszt megszuntetik, lesz helyette csoportvezeto, aminek kisebb a berbesorolasa, meg nem jar hozza se eves premium, se cegauto, sefaszom, se egyeb beren kivuli juttatas.
Aztan vagy tetszik, vagy el lehet tolni a bringat. :U

(#54628) Jahno válasza cyberde (#54627) üzenetére


Jahno
őstag

Olyasmi akadt, hogy két osztályvezetőt kinyomtak, aztán egy alatta lévőt neveztek ki két osztályvezetői pozícióra. Így tudják kimatekozni, hogy kapott "vezetői" beosztást, csak a pénz maradt ugyanaz, mint előtte. Neki persze bónusz meg sallang sem járt, szóval egy ilyen kattintással havi -7 számjegy.

(#54629) hobizoli válasza Jahno (#54624) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Es ezekbol mennyinel dolgoztal is? :DDD

több drón kell ;P

(#54630) Jahno válasza hobizoli (#54629) üzenetére


Jahno
őstag

Akadt ahol nem számláztam és dolgoztam be klasszikusan, csak ismertem az egész bandát és miskulanciát, az ér? Lehet csak kilenc volt. Vagy tizenkettő. Meg kell számolni, hogy mennyire menjünk vissza az időben. M2 Data Kft. nem számít, az egyszemélyes garázscég volt (:- Vagy akadt ahol eladták a céget, de mindenkit rendesen kifizettek. Hümmm, erről még a Google is megemlékezik sokféle módon:

"
A Hardimpex 2006–2007. években számítástechnikai eszközök és alkatrészek nagykereskedelmi forgalmazásával foglalkozott.
A magyar adóhatóság elutasította a Hardimpex áfa-levonási jogát a legnagyobb beszállítója, a CT Kft. által kiállított számlák vonatkozásában arra hivatkozva, hogy e számlák tartalmilag hiteltelenek voltak. Az adóhatóság arra hivatkozott, hogy a CT Kft. számláiban szerepeltetett termékek igazolatlan eredetűek, mivel Magyarországon jogszerűtlenül kerültek forgalomba, ugyanis a CT Kft. beszállítója az M2 Data Kft. a harmadik országból beszerzett számítástechnikai termékek importálásához kapcsolódó bevallási és adófizetési kötelezettségének nem tett eleget. Továbbá az M2 Data Kft. belföldi beszállítója, a P. Kft. a bejelentett székhelyén gazdasági tevékenységet nem végez.
Az adóhatóság arra is hivatkozott, hogy a Hardimpex az érintett termékek beszerzésekor nem járt el kellő körültekintéssel."

Régi szép időkben mutattam, hogy innen tudtam meg mekkorát merítettek. És még másik több is:

https://index.hu/gazdasag/magyar/2010/11/16/tobb_milliarddal_tartoznak_az_apeh-nak/
[link]

NAVos legyen a talpán aki kibogozza, de nem is erről van szó csak laza mellékszál (:-

expénzügyes cégem is összevissza felvásárolt, vidéki irodát nyitott, integrálódott, átalakult, akármi. Ez is olyasmikkel jár.

(#54631) qnadam


qnadam
veterán

(#54632) Frawly válasza FőDudu (#54512) üzenetére


Frawly
veterán

Tudtommal egészséges fiatal nem halt bele, csak olyan fiatal, akinek már volt egy súlyos háttérbetegsége, főleg valami komoly szervi elégtelenség, vagy autoimmun betegség vagy hasonló. Meg idősek, de ők sem az életkoruk miatt, hanem nekik statisztikailag nagyobb arányban vannak ilyen háttérbetegségeik. Viszont ha egy stramm, egészségesebb öregről van szó, annak semmivel nem rosszabbak az esélyei, mint egy fiatalnak. Meg fordítva, ha hogy hiába fiatal valaki, ha egészségileg már egy teljes toprongy, akkor semmivel nem jobbak az esélyei a betegség ellen, mint egy öregnek.

Továbbá de, csak egy szimpla influenza. Azt most ne ragozzuk, hogy technikai besorolása más, az influenzával egy tőről ered, influenzaszerű tünetei vannak, ez nem véletlen egybeesés. Magyarán egy módosult influenzának tekinthető, ha nagyon a lényeget nézzük, és nem veszünk el a részletek között.

Ami miatt a halálozási statisztikái rosszak, az azért van, mert ez ellen az embereknek még nincs immunitása. Influenza mindenféle változata ellen már van, mert az minden évben, évszakonként végigsöpör, és már felismeri, hatékonyabban védekezik az immunrendszer, ez meg még egy teljesen új koronavariáns. Anno a spanyolnátha is egy szimpla influenza volt, csak úgy mondom. Meg anno a SARS, MERS, H1N1-nél is úgy volt beállítva, hogy mindmeghalunk, aztán jó páran mégis túléltük, nem állt meg a világ.

Meg a halálozási rátával riogatás mellett azt is vedd figyelembe, hogy az emberek többségénél enyhe lefolyású ez a koronabasz, és 19%-ukban annyira enyhe, hogy tünetmentes lefolyású!

Egyébként nem az, hogy nem kell komolyan venni. Csak azt, hogy túl van lihegve, ebola súlyosságúnak állította be a média, emiatt szépen tömegpánik alakult ki, hogy mindmeghalunk, világvége, zárjunkbemindent, kössükfelmagunkat, jajjmilesz. Annyira nem súlyos betegség, hogy ilyen világvégét kelljen csinálni miatta. Persze, probléma, komolyan kell venni, megterheli és próbára teszi az EÜ ellátórendszert. Nem is mondta senki, hogy milyen fasza a szitu, és csak ez hiányzott mindenkinek.

Pl. faterom is 63 éves már, és nem csattan ki az egészségtől, 2-es cukor, magas vérnyomás, érszűkület. Szóval nem azt mondom, hogy nem aggasztó, de nem tudsz vele mit csinálni. Mindenképp el fogja kapni ő is. Teljesen mindegy, hogy mindent bezárnak, meg naponta 100× sikálná véresre fertőtlenítővel a kezeit, meg szájmaszkban élne.

(#54633) Frawly válasza JonesC (#54513) üzenetére


Frawly
veterán

Hogy a vérbe ne. Emlékszem, hogy anno 2015 legelején az Influenza A-nak egy nagyon agresszív, új variánsa tarolt. Cirkusz nem volt belőle, pedig állati súlyos volt. Totál makk egészségesen, jó erőben elkapva majdnem beledöglöttem, tüdőgyulladésos szövődménye lett, igaz, akkor ehhez az is hozzájárult, hogy a lakhatási helyzetem miatt nem tudtam kifeküdni, meg nehezen fértem orvosi ellátáshoz. Nem foglalkozott senki vele, mert „csak” influenza. De ahogy megfigyeltem, akkor a körülöttem lévők is jóval betegebbek voltak, mint egy „sima” influenzakor.

Az, hogy az influenzára van oltás, az nem sokat ér, nem lehet vele biztosra menni, semmit nem garantál. Egyszerűen az van, hogy az influenza már nem elég fantasztikum médiának, mert már annyira gyakori és közismert betegség, hogy legyint rá mindenki, attól nem fog senki pánikolni. Ez a koronaakármi meg még vadi új, lehet vele rémítgetni mindenkit.

(#54634) Sipi- válasza Frawly (#54632) üzenetére


Sipi-
tag

https://m.hvg.hu/vilag/20200325_Koronavirus_meghalt_egy_21_eves_lany_az_Egyesult_Kiralysagban

https://index.hu/belfold/2020/03/25/a_brit_nagykovet-helyettes_a_koronavirus_egyik_aldozata_magyarorszagon/

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54635) Frawly válasza Sipi- (#54634) üzenetére


Frawly
veterán

Ahogy nézem a férfi 37 volt, és a kórtörténete nem ismert.De a 21 éves lány esete gyanús, nekem médiaferdítés meg szenzációhajhászás szintűnek tűnik. Képről valami gyanúsan csontsovány, erőtlen lánykának tűnik, de elég komolyan. Vagy tegye fel a kezét, aki szerint egészséges arca volt. Mindegy, hagyjuk, tegyük fel, hogy makkegészséges volt, az eddigi 578 halálos UK áldozatból volt hasraütve, legpesszimista becsléssel max. 6 ilyen. Egy 66 milliós lakosságú területen. Kezdj el matekozni. Annak nagyobb az esélye, hogy a fejedre essen egy zongora, vagy beléd vágjon a villám. Ezzel a statisztikával számolva M.o.-n lesz ~0,97 ilyen eset, azaz gyakorlatilag 0 vagy max. 1 ember. De igazad van, ha te is ilyen vaságyastól 30 kilós, beesett arcú cérnavirágszál vagy, akkor igen, elismerem, hogy van aggódni valód, jó eséllyel belehalhatsz. Erősen kétlem, hogy erről lenne szó.

(#54636) Sipi- válasza Frawly (#54635) üzenetére


Sipi-
tag

Te is leslie lettél? :(
B@szhatod a százalékokat, ha Te vagy egy szeretted beleesik abba a százalékba.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#54637) Frawly válasza Sipi- (#54636) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, de az olyan fokú balszerencse, hogy ha ilyentől rettegnél, akkor egész életedben retteghetsz, mert annak nagyobb valószínűsége van, hogy most holnap rosszindulatú rákot mutatnak ki bárkinél. A média pont ezért hozza el ezeket az extrém eseteket, hogy elkezdj pánikolni, hogy majd pont ti estek bele ebbe a százalékba. Nyilván beteg lenni nem akar senki, még könnyebben sem. Belehalni is bele lehet bármibe, egy nem időben műtött here vagy végbélcsavarodásba, rutinműtét után fellépő elfertőződésbe, vagy ételmérgezésbe, vagy házi majonéz készítése közben összeszedett szalmonellától. Reálisan kell felmérni az esélyeket, ez a lényeg.

A másik oldalról meg azt is világosan kell látni, hogy az élet is egy betegség, amibe 100%-ban belehal mindenki. 99,9999% meg nem ágyban, párnák között, 90+ évesen végelgyengülésben. Veheted is elő a számológépet, hogy akkor most mire milyen esélyed van, meg folyamatosan retteghetsz, hogy mikor következik be.

(#54638) Phülöp válasza Samott (#54567) üzenetére


Phülöp
addikt

Tegnapra lett kész. Első sütési kísérlet vállalható, de van még hová fejlődni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#54639) NauTiLUS_HUN válasza Frawly (#54632) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ha tudtoddal nem, akkor mi is megnyugszunk. Ha teheted maradj a picsádon otthon, ennyi a kérés. Ha veszélyesnek tartod, ha nem.

(#54640) Samott


Samott
addikt

(#54641) FőDudu válasza Samott (#54640) üzenetére


FőDudu
addikt

[link]

Kijarasi korlatozas, holnaptol Aprilis 11-ig.
Igazabol semmi nem valtozik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#54642) ncc1701


ncc1701
veterán

Dehogynem, ezzel minden borul. Azt remélem nem gondolják, h ezt majd a népek benyelik egész nyáron. Külön vicc, h tegnap direkt mondták a 4 órás infó rádió hírekben, h szép hétvége jön, és aki teheti menjen bicajozni, kirándulni.

Na, megnyugodtam:

"ki lehet menni a szabadba, csak tartsanak egymás között a távolságot."

Akkor ki lehet menni bicózni. :)

[ Szerkesztve ]

(#54643) eattila válasza ncc1701 (#54642) üzenetére


eattila
csendes tag

Április mióta nyár?
Mi borul? Mehetsz vásárolni, dolgozni, eü séta is mehet. A népek benyelik, mondjuk a nagyja. Te nem fogod, azt tudom.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54644) ncc1701 válasza eattila (#54643) üzenetére


ncc1701
veterán

Szatyorban élsz, vagy hol? Még az operatív törzs is bejelentette már, h június-júliusra várják a tetőzést. Ők meg tipikusan optimisták, úgyhogy ehhez még 1-2 hónapot hozzátehetsz.

(#54645) Gabibácsi válasza eattila (#54643) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha lezli bringázhat és gyúrhat, nem csinál forradalmat, azt jelenti

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54646) Gabibácsi válasza FőDudu (#54641) üzenetére


Gabibácsi
tag

Beijedtem, mert exfeleség írt reggel, most menjek a gyerekért és ma vigyem is vissza mert holnaptól nem fogom tudni. De mondtam hogy azért szerintem a gyerek láthatóság alapos indok.. szóval elmegyek a gyerekért délután, vasárnap meg visszaviszem ahogy szoktam.
csak ugye nem vagyok ide bejelentve

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#54647) eattila válasza Gabibácsi (#54646) üzenetére


eattila
csendes tag

A szülői jog és kötelesség alapos indoknak számít. Benne van a rendeletben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54648) eattila válasza ncc1701 (#54644) üzenetére


eattila
csendes tag

De jelenleg április 11-ig van ez kihirdetve. Lehet (valószínű), hogy hosszabbítják.
Viszont a lakosság ezt benyeli, mer a legtöbben ezt várták. Egyrészt mert félnek, másrészt féltenek, harmadrészt meg azt hiszik, hogy ez majd megvédi őket. De valószínű nem fogja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#54649) Samott válasza Gabibácsi (#54646) üzenetére


Samott
addikt

Nyugi, nem lesz ezzel baj.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#54650) ncc1701


ncc1701
veterán

Amcsi számokat láttátok? Akár 50% piac zsugorodást, és 30% munkanélküliséget várnak. Itt akkor nagyon optimisták az 500e munkanélkülivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.