Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36501) Gabibácsi válasza blueboi69 (#36498) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem ketten vannak, és azért hívta hogy ne egyedül szopjon :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36502) ezittketto válasza Jahno (#36168) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Bocs, hogy ilyen későn reagálok, de itt tartok a visszaolvasásból épp.. :B

Tulajdonképp semelyik. Egy kolléganőm, mint kiderült baromi jól tud rajzolni (tetoválni is szokott) és megcsinálta a 3D-s látványtervet árnyékokkal, beméretezve pikk-pakk.. :DDD

Nekem egy szaros téglatestet egy szobasarokban is kínszenvedés volt ábrázolnom. Ezért kellett volna a progi hozzá.. :D

(#36503) Jahno válasza blueboi69 (#36498) üzenetére


Jahno
őstag

Néha rángatózik a szemöldöke. Itt Pesten ketten vagyunk a kiszolgálás, mellé van egy helyi főnök aki dolgozgat.

(#36504) ezittketto válasza Gabibácsi (#36225) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"Ja akartam mondani hogy nekem viszont tetszett az Aranyélet, csak asszony meg tanulná a magyart, ezért ilyen angol feliratokban gondolkozom."

Az nekem is bejött. :up: :)
A harmadik évad volt sajnos vállalhatatlan.. Kár érte :(

(#36505) Jahno


Jahno
őstag

Juteszembe, annyit nézegetem az első joyt, hogy lassan folytatnod kellene a C64 blogot.

(#36506) qnadam válasza #09908736 (#36442) üzenetére


qnadam
veterán

+1.
a szent őrülteket tisztelni kell :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36507) Gabibácsi válasza Jahno (#36505) üzenetére


Gabibácsi
tag

jóvanmá, közben válás, meg csajok összevissza na
majd most nyugalmas unalmas családi élet jön, tuti :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36508) npera válasza Samott (#36479) üzenetére


npera
újonc

Ha gyorsan akarsz tölteni, akkor fékezni kell. Ha tudod vontatni egy elég erős dízellel, aztán a BEV pedig max regen fékez, akkor hamar töltesz. Csak húzni kell erősen.

(#36509) FőDudu válasza npera (#36508) üzenetére


FőDudu
addikt

Fel kell huzatni hegyre, aztan lefele regen....
Melyik is volt az az auto amiben zold levelecskek jelentettek a hudenagyonkurvajoeco modot?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#36510) qnadam


qnadam
veterán

boldog Dudut!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36511) Jahno válasza FőDudu (#36509) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem Totoja.

(#36512) Samott válasza FőDudu (#36509) üzenetére


Samott
addikt

Linkeltem egy elektromos dompert a multkor, az konkretan aramot termelt. Mert uresen felment es tele jott le. Lefele a tomege miatt tobbet termelt mint amennyi aram kellett neki felfele uresen. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36513) FőDudu válasza Jahno (#36511) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamelyik hibrid volt amelyik a megfeleloen lagymatag gazpedal kezelest zold lvelekkel jutalmazta a kijelzojen...

Velhetoen Toyota, leven ok vittek eddig a hibridizaciot...

FőDudu

(#36514) FőDudu válasza Samott (#36512) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy konnyu! Hegyrol lefele szallitani eleg konnyu megoldas.

FőDudu

(#36515) FőDudu válasza qnadam (#36510) üzenetére


FőDudu
addikt

Kosz!

FőDudu

(#36516) Samott válasza FőDudu (#36513) üzenetére


Samott
addikt

Honda es talan a Winkler panaszkodott ra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36517) Phülöp válasza qnadam (#36510) üzenetére


Phülöp
addikt

Csatlakozom!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36518) Jahno válasza Samott (#36512) üzenetére


Jahno
őstag

Egyszer elfogy ami odafent van :-P Ha már egy sima szalagból nem lehet hírt verni és hatalmas nagy innovációnak beállítani. Jó lenne tudni pár részletet és megnézni évek múlva is.

(#36519) Jahno


Jahno
őstag

Kemény ez a Nyugati aluljáró. Zsebesek, három sarokban 3 különböző brazil brigád csinálja a fesztivált, egy ribancok meg már másodszor pattintok le, így teljesen felháborodott. Ha jobban ráérek akkor húztam volna az idegeket valami dumával, de most lusta vagyok erre is.

(#36520) -NoVa- válasza Jahno (#36519) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hétvégén Lemúr napok volt, felbugyogott a szar a csatornából a Westendbe is. A moziközönség se volt semmi, de a boltozó mutánsokat elnézegetve csak odaszóltam aaazonynak, hogy tuti cirkusz lesz a városban. Szakállas nő, óriás, törpe, orkok meg mocsárlények mindenféle variációban.

(#36521) FőDudu


FőDudu
addikt

FőDudu

(#36522) npera válasza FőDudu (#36513) üzenetére


npera
újonc

Honda Insight talán?

(#36523) Samott válasza Samott (#36516) üzenetére


Samott
addikt

Mondom en, csak megvan: Lelki terror Honda módra

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36524) zetor2000 válasza Jahno (#36480) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én néha örülnék, ha a 10 méteres HDMI kábelen átmenne a jel, amit a drága tervező / kivitelező megálmodott. A rendszer 4K/60 előkészített, hogy majd ha kell, lehessen, addig Full-HD. De a 1080p se megy, sok esetben. Tegnap délelőtt nézegettem, mit építtetett be a "generálkivitelező". Legrand HDMI aljzat, jóféle 1.4 . Ebből nem lesz 4K/60. Pláne, hogy a rajz szerint a max táv ezzel a termékkel 13 méter, vagy alatta. De eleve van. ahova 15 méteres cuccot húztak be, persze az jóféle volt, megy is vele a 4K/30, a megjelenítő nem bírja, de az más tészta. Monitor, ami 4K/120at tud, az bírná, ha nem lenne sz*rrá törve az aljzat, mert a gyengeáramnak 1 csövet használtak, általában. 4 van a padlóban, ebből erősáram nem teljes 1 cső....
De Pistikének van ideje, meg a főnökének is, hogy forrasztgasson, nem szólhatok egy szót se, amíg át nem akarják adni. De utána...
Nagyon rendes gyerekek, csak nem ezt ajánlották, vagy én olvastam/értettem valamit félre.
A főnökük már mondta, hogy ez sz*r. Valahol valaki húzott egy erőset a büdzsén, amiből ez lett. A kezdet kezdetén Kramer HDMI extenderek lettek volna, csak az 100ropi / kábel, a Legrand szar meg "csak" 13-15E/aljkzat. Olyan is. (HDMI 1.4nek talán jó, kínai, rá van írva.)

A legnagyobb baj, hogy olyan javasolt / adott ajánlatot ezekre az szközökre, aki naponta ezzel foglalkozik. Arra adott ajánlatot, amit ismert, vagy ilyesmi. Gondolom én. Valahol valaki mondta, hogy ez drága, húzni kéne valamit valahol, a videó elég drága volt, ott le kellett / lehetett faragni, azt ez lett. Az audio rendszer végülis elég patent, csak nem értek hozzá, ez az én bajom, majd belerázódom.
De a teremvezérléshez az se ért, aki csinálja... :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36525) Bujdy81 válasza FőDudu (#36462) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem csak neked:

Az emberi test szinte bármire képes, ha megfelelően készítjük fel és használjuk. Persze nem mindenki. Kinek erre jó a genetikája, kinek arra.
Nézd csak meg, hogy Kipchoge most tolt egy 2:42-es 42. kilométert. Nekem 4:33 a legjobb ELSŐ kilométerem futva.
Szintén a hétvégén Jan Frodeno 7:57-tel győzött Konán az Ironman-en, ahol 2:42-es maratont futott!
Ehhez képest én túráztam egy nagyot. A pulzusom a szűk 18 órából kb. 20 percet volt 150 felett, de 145 felett is maximum 2 órát. A kardiológus szerint 155 fölé ne vigyem.
Mikor futottam egy 1:56-os félmaratont, akkor majdnem végig 160 körül volt.

Szóval ez sport/mozgás fekszik nekem. Nem túl intenzív, de fejben egyre erősebb vagyok és egyre jobban bírom! :)

Plusz, el kell ismerni: ez volt Magyarország leglazább terep 100-as rendezvénye! tehát pl. egy Kinizsi 100, egy Piros 85, vagy egy Szent László trail (88 km) sokkal keményebb, azokat nem tudtak volna teljesíteni!

Amúgy most már egész jól tudok járni. Sajnos rossz cipőt vettem (asszonynak ne mondjátok, mert 43 ezer volt a cipő) és nem szellőzik eléggé, bedunsztolódott a lábam. Kell egy jól szellőző terepfutó cipő IS! :D

(#36526) -NoVa- válasza Bujdy81 (#36525) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt csak halkan írom, hogy asszony lefutotta a Kinizsi 100-at anno:)

(#36527) Bujdy81 válasza -NoVa- (#36478) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Egyetértek! A hangsúly a frissítésen, kalória, vitamin, só pótláson van. Iszonyat sokat KELL enni egy ilyen rendezvényen! 8 db téli szalámis zsemlét és kb. 900 gramm (majd nem egy kilo!) energiazselét ettem meg. Plusz a pontokon csokika, kicsi sós valami, pár falat sajt ez-az.

Nekem van még egy olyan defektem is, hogy széles ÉS magas a lábfejem. A Speedcrosst próbáltam, mind a két oldalt vágta a talpamat a cipő széle. :(

Most egy Saucony Peregrine 8 GTX-et használtam, télire és/vagy rövidebb távra megfelelő, de hosszabb távra jobban szellőző modell kell majd.

(#36528) Jahno válasza zetor2000 (#36524) üzenetére


Jahno
őstag

10 méteres egyben kábelek teljesen jól mennek. Nekem hosszabb is van, az is olyan vastag, hogy inkább installációs és padló alá toldással kell betenni, mert a merevsége lenyomja az eszközt, vagy feszíti a csatit.

(#36529) zetor2000 válasza Jahno (#36528) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem az egybekábellel van baj, hanem azzal a paraszttal (elnézést, nem tudok rá mást mondani), aki úgy húzza be, hogy letörik a vége. A felesleges 3 métert nem az álfal mögötti részben rejti el, ahol lenne hely, hanem az asztal körüli részen, ahol nincs hely, oda tekeri fel / tömi be, hogy persze ott is megtörjön. Meg azzal, aki tudja, hogy mire kell, és apa-apa kábelt huzat be, ami kábel akár jó is lehetne, mert fasza, de a végein az anya-anya tönkrevág mindent. Meg azzal, aki ezt tudja, ÉS hagyja, hogy a niggerei ezt csinálják. Mondhatná épp, hogy ehhez nem adom a nevem, és levonul a 'csába, de nem. És az emberei próbálnak csodát tenni a hígfossal, hogy jó legyen, de nem lehet. Ehhez is adja a nevét, az embert, időt, pénzt, felszerelést, hogy mókolják, ahelyett, hogy megcsináltatná rendesen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36530) zetor2000 válasza zetor2000 (#36529) üzenetére


zetor2000
senior tag

De volt tudatlan parasztállat, aki úgy tépte ki a HDMI kábelt a falból, hogy a dupla gipszkarton falat átvágta - persze a fele beszakadt. Mert "van benne réz". Normális ember ellopja a HDMI kábelt, behúzás előtt... vagy a behúzottat kihúzza, de nem tépi ketté... Nemnormális szól, hogy adjál HDMI kábelt, mert megbicskázlak... vagy legyél szíves adj nekem is egy ilyen kábelt, mert kéne odahaza leégetni róla a szigetelést / üsszekötném a berendezéseimet.
Ahogy a villanyszerelő kihajította a levágott kábelt, aminek a köpenyét másnap megtalált... Építkezésen hihhhetettlenn emberek lények vannak.
Ember építi a kábeltálcát, lenn a létra lábánál doboz csavar. Szemetes gyerek meg jön, azt borítja bele a kukába a sok csavart. Hogy az a folyosóv van, útban, tuti szemét. Kábeltálca vágott darab nem koppan a földön... és még lehetne sorolni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36531) Jahno válasza zetor2000 (#36529) üzenetére


Jahno
őstag

Apa anyás kérdést nem értem. Az aljzathoz legtöbbször mama kell, mert lóg belőle egy kifejtő kábel, ésvagy. Meg tegnap leírtam én miért használok anyásat. Aljzat nem is kell rá. Szép, de úgyis összetörik. Végét let3pve gáz, arra senki nem tud dugót tenni, az kábelestől csere és kész.

(#36532) Jahno válasza zetor2000 (#36530) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ezeket csináltam. Ki is lógtunk mindig a sorból.

(#36533) hobizoli válasza zetor2000 (#36530) üzenetére


hobizoli
nagyúr

anno elvittek a regi palackfujo gepet, hogy egy vallalkozo az nagykepessegu embereivel vegrahajtania muveletet
vannak szep kabelkotegek benne, 3sec alatt oldhato csatikkal, meg 3-4 modulba szet lehetett szedni az egesz gepet, es nyilvan ide sem egy darabban hoztak anno

na fogja az egybites, es az egyik fejcsatlakozo elott ~50cm-l elvagja a 3cm vastag, es belul ~25eres kabelt
ott keccsolt vele percekig, amire atvagta, a kulso szigetelesen at az osszes kabelert benne is, hogy szet tudjak majd ott is szedni ket darabba a gepet (annak a vonalaban vagta el)

de tuti biztos nem lett volna csak 5000x egyszerubb a csati fuleit lepattittani es ezzel tul lenni a muvetelen, mert akkor utana esetleg talan nem kell ujrakotni azt a kabelt (is)

aaaaaaadehogy

több drón kell ;P

(#36534) ncc1701 válasza Bujdy81 (#36527) üzenetére


ncc1701
veterán

Balcsi körbetekerés nekem valami 7-8000 kalória, kb óránként tömtünk valamit tavasszal. Most az őszinél ritkábban álltunk meg. Víz is elfogy kb 6-7L.

(#36535) zetor2000 válasza hobizoli (#36533) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fater ahol régen melózott nyomda. Vettek egy "új" gépet, amit ~1952-ben gyártottak, de legalábbis régen. USA-ban volt üzemben a gép, 4-5 hajózókonténerben érkezett. Az volt kábé úgy szétszedve, hogy vágtak, amit értek. ~20 éve ígértek 7 számjegyű összeget pár szerelőnek, hogy csinálják meg. Volt komplett doksi is.
Nem tudom, mi lett a géppel, de asszem a mai napig darabokban van. Nem olcsó móka.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36536) zetor2000 válasza Jahno (#36531) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy szerelvénybetétben lenne a HDMI aljzat. De a HDMI aljzatot egy Legrand szerelvénnyel kívánták megoldani, ez gyakorlatilag egy HDMI toldó. 15 centi kábel, végein anya. Közé kell egy rendes, apa-apa HDMI kábel, ezt húzták be úgy, hogy össze van gyötörve mindkét apa. De ilyen kábelből sokat elb*tak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36537) Jahno válasza Gabibácsi (#36507) üzenetére


Jahno
őstag

Közben írtam egy C+4es litát. Loco co-co :wub: Jetset willy, Rescue from Zylon... Arra is van SD kártyás megoldásod? Még anyám is emlékezett, hogy nekem +4em volt.

(#36538) Gabibácsi válasza Jahno (#36537) üzenetére


Gabibácsi
tag

loco cocoval órákig elvoltam. David's midnight flipper, icicle works, timeslip, revs (kurvanehéz szimulator), Hungaroring (arcade), pods, tir-na-nog, csavargás a gombák világában, rátkai átkai, cuthbert in space
Én másfajta mókát használok, ami rendesen emulál.. cserébe azért vannak bugok
a simát kölcsönadtam hamsternek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36539) Samott


Samott
addikt

#csakugyszembejott

"Politikust ünnepelni, amiért utakat, épületeket javíttat közpénzből nem ugyanolyan, mint az ATM-et megtapsolni, amiért kiadja a pénzed?"

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36540) FőDudu válasza zetor2000 (#36536) üzenetére


FőDudu
addikt

A legtobb ilyen fali cucc egy toldo. Ha USB ha HDMI.
Senki nem fog sokeres kabelt bekotni mindket vegen.
Rovid tavra (aljzattol TV keszulekig pont jo.
Plug&Play, jonapot.

A 4K/60 meg mar kb professzionalis kategoria, oda nem Legrand valo.

FőDudu

(#36541) Phülöp válasza Gabibácsi (#36538) üzenetére


Phülöp
addikt

Tir Na Nog-ról jut eszembe: volt valami japán legendán alapuló játék is, ahol egy szamuráj nyúllal kellett gyalázni az ellent. Szerettem.

szerk: Usagi Yojimbo

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36542) Gabibácsi válasza Phülöp (#36541) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igaz, de az c64-re volt csak.
Jó volt, hogy a szégyentől meghalt a nyúl, ha egy sima parasztot bántott :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36543) qnadam


qnadam
veterán

kötnék lakásbiztosítást, de honnan tudom kideríteni, hogy mikor épült a ház?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36544) -NoVa- válasza qnadam (#36543) üzenetére


-NoVa-
őstag

Helyrajzi számból ingyenes keretben lekérdezett tulajdoni lapon csak van róla valami info.

(#36545) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Vonat kontra autó, Oroszok:

(#36546) qnadam válasza -NoVa- (#36544) üzenetére


qnadam
veterán

dehogy van. az logikus lenne.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36547) blueboi69 válasza -NoVa- (#36544) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tulajdoni lapon jellemzően telek adatok vannak. Lakásnál meg tulajdoni hányad meg ilyenek. Az, hogy mikor épült, az tuti nem. Egyébként meglepően sok adatot le lehet kérni online, ingyen ,de ez nincs közte.

(#36548) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Valóban, megnéztem, enyimen sincs.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36549) Samott válasza qnadam (#36543) üzenetére


Samott
addikt

Ilyen teglat keress:



;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36550) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ezen elmerengtem, ahogy kunádám keresgéli a panelházban az évszámos téglát

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.