Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36201) -NoVa- válasza FőDudu (#36200) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tripowin C8. Nem olcsó, de jobb, mint a harmadannyiba kerülő TRN.

(#36202) Sipi- válasza FőDudu (#36198) üzenetére


Sipi-
tag

Az kb. mindegyik mai kocsiban van, de csak 12V-ra. Itt meg a nagyfeszültségre is megcsinálták, ezt adják elő újdonságként. Bár őszintén megmondva azt hittem, hogy ez alapból része minden villanyautónak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#36203) npera válasza FőDudu (#36200) üzenetére


npera
újonc

Képen úgy lehet felismerni, hogy nem dől egyik irányba sem. Teljesen kiegyensúlyozottan fekszik az asztalon. És boldogan futnak benne az elektronok.

(#36204) npera válasza -NoVa- (#36201) üzenetére


npera
újonc

Az aufiofil norvég kolléga és egy nagyon száraz humorú dán kolléga között volt egy vita, hogy az utóbbi szerint elég egy házcsengőhöz való rézdrót is, míg az előbbi szerint a 72V-os csodakábelre van szükség, amit ő vett meg persze.

(#36205) npera válasza Sipi- (#36202) üzenetére


npera
újonc

Van az akksin a kontaktor, ami tudja nyitni a mechanikus kapcsolókat. Ha azt kinyitod, akkor nincs HVDC. Ha van benne pyro is, akkor vész esetén ténylegesen tudod robbantani is.

A kontaktorokat úgy méretezik értelmes helyen, hogy teljes terhelés alatt is tudjon nyitni és ne hegessze össze magát az ív miatt. Egy Tesla Model S P100D kábé 1500A-t húz az akksiból maximálisan, de ez még nem a rövidzár esetén jelentkező áram.

Menet közben a kontaktor nyitása kábé annyira kényelmes és kellemes jelenség, mint amikor elmegy a gyújtás egy benzines kocsiban terhelésen. Kábé megfejeled a kormányt. Szóval csak úgy indok nélkül nem szokták nyitogatni.

(#36206) -NoVa- válasza npera (#36204) üzenetére


-NoVa-
őstag

A nagyon száraz humorú dán kollégának igaza van, a kábel minősége nagyon fontos. Eleve végigfut a füled mögött, a ruhádon súrlódik, nem jó, ha kényelmetlen, és zörög. Eleve az MMCX csatlakozóból kell a jó minőségű, az olcsóbbak hajlamosak lötyögni meg kicsúszni. Meg ha túl merev, zajos, ha túl laza, gubancolódik, szóval kell a jó kábel.
Mondjuk fixen telepített szobai hangfalaknál lehet, hogy az én szempontjaim kevésbé relevánsak, ott valami olcsó elég vastag bármi jó:)

(#36207) WiZARD válasza npera (#36196) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem is szenzáció, emlékeim szerint Teslaban is van pyrofuse...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36208) zetor2000 válasza npera (#36204) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egyszer ment valami újságban, vagy netes fórumon, hogy hangfalkábelnek az UTP összesodorva. Mások szerint meg a 220as kábel, a merev. Gondolom, ki mihez fért hozzá a melóhelyen... Én vettem valami 4mm átmérőjű vezetőst, meg kínai Nakamichi csatikat, és most jónapot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36209) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36210) FőDudu válasza -NoVa- (#36206) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha mindenki sima kabeleket hasznalna a szobai hifihez, akkor a Van Den Hul tuti tonkremenne... ;)

Naluk van mindenfele szen es egyeb hangzatos kabel iszonyatos aron.

FőDudu

(#36211) -NoVa- válasza FőDudu (#36210) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem sima kábelt, színkódoltat, hogy ne cseréljem fel a polaritást! Na az tényleg fontos :D

Meg a 20W-os SMSL erősítő, annál erősebb otthonra nekem fölösleges. Más meg 100W alatt nem áll meg, alkarnyi kábelekkel.

(#36212) FőDudu válasza -NoVa- (#36211) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar a fali aljzatnal elbukod.
https://audiophile-szalon.hu/termek/furutech-fi-e38g-halozati-dugo/

FőDudu

(#36213) -NoVa- válasza FőDudu (#36212) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudom, csakis a Szlovén tengerparti falusi falak a jók :D

(#36214) Gabibácsi válasza FőDudu (#36212) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez is egy hobbi. Én szerencsére az amigámat nagyon jó áron , 25-ért vettem. Mindennel együtt 60-ból kijött. Szóval nekem olcsóbb hobbim van legalább, és nem ennyire misztikus :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36215) Jahno válasza Gabibácsi (#36214) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, aztán van akinél ott a teljes sor, pár gépet legalább használ is, de mellette a dobozos porosodik a polcon, összes tartozék, minden joy, HDD bővítés, interfészek, pár különlegesebb cartridge.

Tegnap bepöccentettem a C64et :táncolósbanán: Teljesen jól nézett ki nagy LCD-n. Kicsiken nem akart elindulni, svideóval is csak hümmögött, már azt hittem valami fájása van. Kínai AV kábelt még idejében kicsipogtam, persze, hogy szarul volt bekötve. És két játék eszembe jutott, amit kiccsávó koromban verettem. Fireant és Punchy. Ez utóbbi szerintem +4en jobban nézett ki :-D

Nem tudom érdemes-e a sárgulást szétfehéríteni. MS egerek már vannak, ha kell akkor az Amigásodét elcserélhetjük egy olyan szépre.

Szerdán úgyis laza klub lesz, lehet rádugdosom a maradék LCDkre.

(#36216) FőDudu válasza -NoVa- (#36213) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Szimplan nem normalis aki ilyen szarokra kolt ;)

FőDudu

(#36217) Jahno válasza Gabibácsi (#36214) üzenetére


Jahno
őstag

És a másik gyűjtő szenvedély, aminél tartozékok még nincsenek, csak gépek és azokon belül csak Nikonok. Csávó cuccainak ez nem tudom hányad része. Vannak közte olcsók, vagy olcsón beszerzettek, de ott a bal ezüst sor, meg alul középen a szögletesebbek néha 100ezertől felfelé indulnak. Srác megalakult, nem indokolta, hogy miért, de lement a garázsba és adokveszekben hirteln kiárult vagy 10 millió forintnyi izét:

Egyik nekem is tetszett, mondják, hogy átlag 100ezer+tartozék. Így már nem is tetszett annyira, összes analóg gépem ér együtt kb. 5ezrest és kész, egy komolyabb meg március óta kölcsön van nálam 2 sörért úgy, hogy a gazdája nem iszik így átadás után meg is hívott a két sörömre :-D

(#36218) Jahno válasza FőDudu (#36216) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben még egyik hifista ismerős is meglepett. Hangfalkábel nem érdekli, vett egy adg vastag, egyszerű Cordialt és kész. Közben szerintem még a HDMI meg az analóg vevő koax mazzagja is Van den Hul. Amire azt mondja, hogy alsókategóriás izé, de ide vidékre és a bot fülének jó lesz :-D

(#36219) eattila


eattila
csendes tag

Létezik még olyan kapcsoló, ami beltéri, nem kell mögé lyuk (doboz?) és lapos? Tehát nem egy kiálló doboz az egész. Ha igen, hogy keressem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#36220) Jahno válasza eattila (#36219) üzenetére


Jahno
őstag

Legrand Oteo sem olyan vastag, érdemes ezeket megnézni de van teljesen lapos is.

(#36221) FőDudu válasza Jahno (#36218) üzenetére


FőDudu
addikt

En is ismerek olyat, aki forditgatta a hangcucc betap kabelet a fali aljzatban es allitolag hallotta a kulonbseget (nulla-fazis forditasanal).

De ez mar nem is hobbi, inkabb mania ;)

Jah, olyat is ismerek aki Kinder Tojas belsejeben levo cuccokat gyujt.
Az is tobbtizezres tortenet (marmint variaciora).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#36222) eattila válasza Jahno (#36220) üzenetére


eattila
csendes tag

Ami régi most fent van, az olyan vastag, mint egy normál kapcsoló.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#36223) Phülöp


Phülöp
addikt

Eléggé elsz.ródott az idő mostanra - egy hete havazott is már - így vettem egy használt esőkabátot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36224) Gabibácsi válasza Jahno (#36215) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én akkor legalább használom, az amiga van az asztalomon. De sok gyűjtőt ismerek aki be sem kapcsolja, csak business. Amigaklubban is.
Fireant anyukám kedvence volt, c16-on nyomta, emlékszem.

Az egeres témát nem értem, mit cseréljünk mire?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36225) Gabibácsi válasza Phülöp (#36223) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ja akartam mondani hogy nekem viszont tetszett az Aranyélet, csak asszony meg tanulná a magyart, ezért ilyen angol feliratokban gondolkozom.

Amúgy mijez a nissan?

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36226) eattila válasza Phülöp (#36223) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat hozzá! Csak be ne ázzon!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#36227) Jahno válasza FőDudu (#36221) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek a fényképezős srácnak több, mint 2ezer darabos készlete van. Legalább sokat használ is, meg minden, az sem olcsó. Most egyik csoportban analógosok összeadták, hogy évi 1-2 milliót simán elvernek csak laborra, filmekre.

(#36228) Jahno válasza Gabibácsi (#36224) üzenetére


Jahno
őstag

Egeresben azt amit az Amigához adtam, csak szép fehérre.

(#36229) Gabibácsi válasza Jahno (#36228) üzenetére


Gabibácsi
tag

jah, köszi, megoldom, én már korábban tudtam fehéríteni mint te megszülettél volna :D

Amúgy kész az sd kártyás olvasó datasette házban, nagyon zorall. Sajna normális zsanért nem találtam, az a része nem szép, de amúgy jó lett.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36230) Phülöp válasza Gabibácsi (#36225) üzenetére


Phülöp
addikt

Gondoltam, hogy az asszony miatt kell a felirat, viszont a sorozat nézhetetlen :)
A Nissan egy 4 éves Qashquai, 1.6T Business (360fokos kamera, parkolóasszisztens, bőrülés, miazmás).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36231) Phülöp válasza eattila (#36226) üzenetére


Phülöp
addikt

köszi
ahogy látod, fedett helyen tartjuk

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36232) Gabibácsi válasza Phülöp (#36230) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nagyon feltörtél , gratula.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36233) Jahno válasza Gabibácsi (#36229) üzenetére


Jahno
őstag

Milyen zsanér kell hozzá? Akadnak ilyen bizbaszok mindenfélék. Különböző házakra a 3D nyomtatósok most nagyon rámentek, és persze a tuning kretének a hangszóróval megtámogatott SD kártyás 1541es másolatokkal. De majd elmesélem az aktuális kretén ötletem. Most jött a hír, hogy támogatnak benne hardverrel (:-

Ez is szép, de minek. Tegnap előástam az SD olvasómat is meg a kártyát amit megtömtél cuccal. Csak valahol a 3 évvel ezelőtti mentések közt van amit kezdéshez be kell pötyögni. Majd fel kell írnom papírra, az örök és betanulható.

Ez is jópofa. Bezzeg most nem rohangálnak a júzerek, hosszú távú meg nem sok van, csak gépekre várunk...

(#36234) Gabibácsi válasza Jahno (#36233) üzenetére


Gabibácsi
tag

LOAD "FB64",8

RUN

Zsanér? Fogalmam sincs, vettem mindenfélét de mind randa. Majd megmutatom és megszakérted

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36235) Jahno válasza Gabibácsi (#36234) üzenetére


Jahno
őstag

Na, most elkefélted a hétvégi programom :-D Ma este pár dolgot kipakolok Borkuckóban, csak vasárnapig kicsit kevesebb a hely, így lehet a gépek mégis nálam maradnak. Fele kisTV-t felőlem össze is törhetik, van belőle, jönni fog még, de a 8 biteseket nem engedem. Szombati bulira elviszem a Nokia/Sony stúdiós CRTket, aztán nyáladzunk nagyokat.

(#36236) Jahno


Jahno
őstag

Hátvaz, engem a választási mókákkal hívogatnak, asszony meg tegnap begyűjtött vagy 50 hívást kongóból a szokásos visszahívásra gyúrós lehúzósak közül. Ááááá.

(#36237) Gabibácsi válasza Jahno (#36236) üzenetére


Gabibácsi
tag

engem folyamatosan meg akartak állítani, ilyen összefosás vagy mi
Vikával voltam, nem ütöttem le őket :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36238) Jahno válasza Gabibácsi (#36237) üzenetére


Jahno
őstag

Na, azt kellett volna ha asszony benne van, hogy oroszul magyaráz Nekik. Éjszakai trolizáson volt egy cseh srác, az úgy lökte nekünk a dumát, mint ha értettünk is volna belőle bármit. Na jó, az Ikáruszová meg ilyesmi az feltűnt, meg valami annyira menő oldtimer busz volt az egyik, hogy valószínű arra mozdult rá. Mi meg néha bólogattunk, aztán rendesen magyarul mondtuk Neki a baromságokat. Rajongók ilyenek, képzeld el milyen lenne ha Samatha Fox kihozna Neked házhoz valami szép állapotó 1200as Amigát a nagy Polskijával és megkérdezné, hogy ha már itt pislogsz, akkor pattintotok-e egy jó Borsodit :-P

(#36239) qnadam válasza Jahno (#36217) üzenetére


qnadam
veterán

Wyconak is van egy korai dslr rettenete, ami még egy filmes vázra van építve, és valami teljesen egyedi formátumban rögzít egy pcmcia iii kártyára.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36240) qnadam válasza Phülöp (#36223) üzenetére


qnadam
veterán

gratula, biztos nagyon csinos vagy benne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36241) Jahno válasza qnadam (#36239) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, akkor az a fél Kodak lesz, amit Canikonra is rá lehet rakni. Kiállításon már láttam is. Nekem akad egy Ricoh, ahhoz majd fel kell éleszteni egy Win98at. És sok mást...

(#36242) BobaHWSW válasza FőDudu (#36210) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Van vdh hibrid 352 kabelbol 4*3 meterem.

Ha masra nem is jo, marha szep.

(#36243) BobaHWSW válasza Phülöp (#36223) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Uhuh de fincsi bakker!

Mi az xtrailen gondolkodunk. Ez a current gen quaskhai igaz? Vagy hogy irjak.

Szerk. Igen, latom kesobb irtad. Franko, majd beszamolot kerek. Automata vagy manual? Cvt automata az egyetlen ami nem tetszik az xtrailben.

[ Szerkesztve ]

(#36244) Sipi- válasza Phülöp (#36223) üzenetére


Sipi-
tag

Grat!
Bár én a kínaiban szoktam esernyőt venni, de ránézésre a tied nagyobb szelet kibír, mint amit én veszek 1500-ért :DD
A Micra megvan még?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#36245) Jahno válasza Gabibácsi (#36234) üzenetére


Jahno
őstag

FB64.PRG, de rájöttem! Ezért kell mindent rendesen megnézni, ezen a gagyi TV-n monó a kép és Svideo mellé nincs hang. Még basztatom, de fasza Nokia és Sony CRT már a Borkuckóban van. Gondolkoztam melyiket vigyem, scart, első RCA, mi legyen, vagy amit könnyebb nyomkodni és vinni, aztán az első 4 kicsit vittem és van 2 nagyobb is...

(#36246) hobizoli válasza npera (#36204) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk lattam mar vitat errol a HDMI kabelnel is, csak ott nem ertem, hogy digitalis jelnel mi a f.sz lehet a diffi
ott van vagy jel, vagy nincs, meg van ellenorzo checksum is, ami kizarja a hibat

több drón kell ;P

(#36247) Jahno válasza hobizoli (#36246) üzenetére


Jahno
őstag

Optikai kábel még durvább.

(#36248) Gabibácsi válasza hobizoli (#36246) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vallás.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36249) Samott válasza Gabibácsi (#36248) üzenetére


Samott
addikt

Elmebetegek: Mi kerül egy USB kábelen 75 000 forintba?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#36250) FőDudu válasza Samott (#36249) üzenetére


FőDudu
addikt

Eszem megall. Zsugorcsovel boritott kabel?
Valodi kezmuves (homebrew shit).

Simul+ készülék kategóriájú SPDIF kábel Furutech ródiumos csatlakozókkal. Ajánlott fogyasztói ára: 225.000 Ft (1m)

S1 – hangfal kábel rendkívül sok elemi szálból, versenyben a sokszoros árú vetélytársakkal. Ajánlott fogyasztói ára: 99.000 Ft (2,5m szett)

S1+ nagyobb keresztmmetszet, dinamika… Ajánlott fogyasztói ára: 198.000 Ft (2,5m szett)

Boba: itt az upgrade lehetoseg. Csak most, csak neked ;)
(max nem vesztek masik autot)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.