Hirdetés

2020. január 28., kedd

Gyorskeresés

(#36301) BobaHWSW válasza FőDudu (#36265) üzenetére

BobaHWSW
(újonc)

Bocs, teljesen hulye vagyok. Mi lesz holnap?

Amugy szerintem huzzatok bele. Ott eltek matha regota, szeretitek. Szerintem alap, hogy menjetek allampolgarsagira.

(#36302) Phülöp válasza eattila (#36298) üzenetére

Phülöp
(őstag)

Ahogy látom, a macskán nem múlott...

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: www.phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

(#36303) FőDudu válasza BobaHWSW (#36301) üzenetére

FőDudu
(aktív tag)

Valami olyan ossznepi allasinterju ahol a nep interjuztat polgarmester jelolteket.
Meglatjuk bizalmat szavaznak-e az eddigi rablobandanak.....

FőDudu

(#36304) FőDudu válasza BobaHWSW (#36301) üzenetére

FőDudu
(aktív tag)

Most jottunk haza szomszedtol, gyereknek volt szulinapja.
El nem tudom mondani, mennyire normalisak es kozvetlenek itt (kb. mindenki).
Pedig volt ott a foorvostol a tanarig mindenfele foglalkozas (borasz, gyogypedagogus, nyugdijasok, fiatalok (18-19 eves focistak, testepitok, stb)) meg egy csomo gyerek is.

Egy szo nem volt politikarol, pedig szoba kerult EU es Magyarorszag is.
Es meg engem sem szoltak meg, hogy miert nem beszelem a nyelvuket 10 ev utan sem.
Pedig nagyokat beszelgettunk, mindenfele temaban. Erteni ertem oket, csak angolul valaszolok.

Oktatas, tanitas, sziv es cukorbetegseg, kinek a gyereke mit hogyan csinal es hany nyelven beszel, mi lesz a kovetkezo par hetben, stb...

Szoval tutira maradunk, fel sem merult a koltozes.
Amugy szoba kerult az allampolgarsagi vizsga - itt esszet kell irni es szobeli is van.
Szoval meg kell tanulnom, nincs mese...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#36305) FőDudu válasza Jahno (#36294) üzenetére

FőDudu
(aktív tag)

Lefujtad volna hoallo ezusttel es legalabb jol nezne ki.

FőDudu

(#36306) FőDudu válasza eattila (#36298) üzenetére

FőDudu
(aktív tag)

Nekem mostnaban ilyenek jonnek szembe:

Mindketto 10-15 centis nagysagu peldany volt.
Sima telefonnal keszult kepek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#36307) eattila válasza Phülöp (#36302) üzenetére

eattila
(csendes tag)

Nem. Ritka alkalom :D Gepen es rajtam sem, asztalra volt tamasztva.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#36308) eattila válasza FőDudu (#36306) üzenetére

eattila
(csendes tag)

Nekem csak poloska jon :(.
De delelott lecsereltem a regi kapcsolot a legrand-ra. De kellett vesnem is a kabeleknek.
Aztan feldobtam a madaretetot, hust pacoltam (finom lett).

(#36309) FőDudu válasza eattila (#36308) üzenetére

FőDudu
(aktív tag)

Ma csak reggeliztunk itthon, kettore mentunk szomszedhoz, ott voltunk kb nyolcig, igy mar ehesek se vagyunk (szomjasak meg foleg nem) es meg egy szatyornyi cuccot is hoztunk.
Megdicsertuk az ajvarjukat - hazi, szerb recept - hat rogton kaptunk egy uveggel, stb....

Holnap befozzuk a csilit, bar lehet nincs itthon gumikesztyu es azert el kell ugrani.
A komoly csili nem vicc, kezet/szemet vedeni kell.

Akad bele habanero meg nemi cayenne is - no meg a sokfele helyi rettenetes amit a biztonsagi ortol kapok kb. minden heten. Szoval mix lesz megint, remelem jol sikerul ahogy tavaly.

Tiga: tavaly a masodik fozesnel a nejem felcserelte a so/bors aranyat es mindenki szerint jobb lett ugy. Azaz kevesebb so es tobb bors nem art.

FőDudu

(#36310) -NoVa- válasza FőDudu (#36309) üzenetére

-NoVa-
(aktív tag)

A helyi mexikói étteremben vannak Gabko chiliszószok, abból van egy zöld, amire a pincérek is külön szólnak, hogy azzal csak nagyon óvatosan. Na én azzal lőttem magam szemen, ahogy kipattintottam a kupakot. Mit nekem gumikesztyű:)

(#36311) eattila válasza -NoVa- (#36310) üzenetére

eattila
(csendes tag)

Gondolom azert egy fel konnycseppet elmorzsoltal :D

(#36312) hobizoli válasza Samott (#36249) üzenetére

hobizoli
(veterán)

baze.....vegigolvastam a kommenteket :U

powered by MegaSquirt2 v3.0 standalone EFI system, www.diyautotune.com

(#36313) -NoVa- válasza hobizoli (#36312) üzenetére

-NoVa-
(aktív tag)

Az a baj, hogy ha nem is 100% hülyeség a minőségi USB draút, csak nem úgy és nem azért. Az adat az digitál, de a táp az a legkevésbé sem, és a DAC felé futó Amper stabilitása és zajszűrése még értelmes dolog is lenne.
De ezt nem mondják, csak a ködösítés megy.

(#36314) zetor2000 válasza eattila (#36222) üzenetére

zetor2000
(aktív tag)

Talán ez...
Csak ez használt, és nem tudom, van e újabb kiadása.

Angolórákat adok-veszek...

(#36315) Gabibácsi válasza Jahno (#36291) üzenetére

Gabibácsi
(csendes tag)

Ez fasza de túl nagy nekem

(#36316) Gabibácsi válasza b0rZ (#36295) üzenetére

Gabibácsi
(csendes tag)

Legalább valami höjj ? :)
használja, az a backup(6od) gépe :) de van egy rossz nc4000-em is, meghalt szegény anno

(#36317) npera

npera
(újonc)

(#36318) npera válasza FőDudu (#36306) üzenetére

npera
(újonc)

Sima telefonnal keszult kepek.

Ilyennel????? :Y

(#36319) npera válasza WiZARD (#36258) üzenetére

npera
(újonc)

Reménykedtem benne, hogy nem sütötted el, de igen. Pedig ezzel húztuk a norvég kollégát, hogy a kavicsokat vegye meg jól.

(#36320) Gabibácsi válasza FőDudu (#36304) üzenetére

Gabibácsi
(csendes tag)

Ne haragudj, de ha valahol ott élnék, egy év múlva beszélném a nyelvet. Ez nekem nagyon fura. Amúgy itt is mindenki közvetlen egy kis faluban, és a politika is csak akkor téma ha valami pöcs felhozza.

(#36321) Gabibácsi válasza npera (#36319) üzenetére

Gabibácsi
(csendes tag)

Nekem a matávnál volt olyan kolléganőm aki mindig másfajta köveket tett az asztalara, éppen milyen rezgés kellett neki. Kurvára röhögtem magamban.

(#36322) eattila válasza zetor2000 (#36314) üzenetére

eattila
(csendes tag)

Bontottat tudtam ilyet. Retro volt eddig is fent, de ma elmult :D

(#36323) Gabibácsi válasza -NoVa- (#36310) üzenetére

Gabibácsi
(csendes tag)

Van a hűtőmben, de senki soha nem kér belőle :D

(#36324) Gabibácsi válasza eattila (#36322) üzenetére

Gabibácsi
(csendes tag)

Az exfeleségemé még szerintem működik, alaplapot is cseréltem benne anno

(#36325) npera válasza Phülöp (#36255) üzenetére

npera
(újonc)

+1

Jobb digitális kábel kevesebb hibát jelent, ami végső soron jobb hangot ad.

Én úgy érzem, hogy elértem a racionális csúcsot a hangminőség terén. Most vagyok 42 éves, a hallásom már csak romlik. Régen jó hallásom volt, de nem kiemelkedő. A kor miatt már szűkül a spektrum, ez van.

Itthon tombol 2 kisgyerek, az idősebb sem érte el még a 6 éves kort. Mire kiköltöznek itthonról és lehetne egy "hi-fi szobám", addigra kábé kár is vergődni, mivel az még legalább 15 év. Addigra kábé félig süket és félig hülye is leszek, kár bármilyen hifit is tervezni.

Nem is akarom hajtani az időt. Most itt a 2 gyerek, ki lehet élvezni a társaságukat, lehet figyelni a fejlődésüket. Most már nem a folyamatos mikromendzsment időszakában vagyunk, hanem lehet tényleges beszélgetéseket folytatni, ha olyan hangulatban vannak. Kezd körvonalazódni, hogy milyen érdeklődési körük van. Egyre ügyesebbek az úszásban és a balettben. A fiammal tanuljuk az autókat, a márkákat és típusokat, valamint az autók részeit. A kiscsajt érdekli a geometria, a számok, a periodusos rendszer. Ebből nem akarom kivonni magamat öncélú zenehallgatással. Ez az idő sosem jön vissza.

Most éppen le van rakva mindenki aludni, de még nem tudok aludni. Így fórumozok picit és szól az AKG K701-en és SMSL 793-on keresztül a FLAC muzsika. Mágikus kavicsok nélkül, csak úgy parasztosan.

(#36326) npera válasza Jahno (#36281) üzenetére

npera
(újonc)

A nyugodt szülés a jó szülés. Kár elizgulni... :C :Y

(#36327) npera válasza Jahno (#36280) üzenetére

npera
(újonc)

Jól össze kell dugni, túlméretezni és hűteni. :C

(#36328) npera válasza Jahno (#36291) üzenetére

npera
(újonc)

Ezek már stabilabb dolgok. Nálam az a fontos, hogy legalább 3 mm-es lemezbe legyen lefogatva a joystick 12.9-es csavarokkal, akkor nem töröm ropira az egészet a játék hevében. Eléggé öszöntállat vagyok és könnyen túlizgulom a dolgokat. Lehet fa a borítás, csak alatta legyen egy jól méretezett rácsos tartó.... :C :Y

(#36329) npera válasza Jahno (#36294) üzenetére

npera
(újonc)

Ez így már ártisztik! Artistique, ha magaséletesen akarom írni.

(#36330) npera válasza Gabibácsi (#36320) üzenetére

npera
(újonc)

Nekem 1,5 év kellett, hogy elkezdjek beszélni svédül. De eléggé maximalista vagyok, ha nyelvről van szó.

Itt drámai különbség van a társadalmi elfogadottság tekintetében aközött, hogy beszéled-e a nyelvüket vagy angolul makettkodsz. Első esetben van esély rá, hogy befogadjanak, a második esetben örökben a peremen evickélsz.

(#36331) npera válasza Gabibácsi (#36321) üzenetére

npera
(újonc)

Várjál, a rezgés vagy a csillapítás miatt? Mert ne mindegy. Vagy ellenfázisban rezegtetve csillapított? Mert az már advanced shit.....

(#36332) npera válasza -NoVa- (#36310) üzenetére

npera
(újonc)

Nem próbáltam, de bizonyos drogokat asszem szembe csöppentenek. Szóval jó úton jársz, ha a hamar felszívódó cucc irányába tapógatódzol. Don't try this at home, gondolom. Ehhez sem (nem IS) értek....

(#36333) npera

npera
(újonc)

Mai nap jó volt. Short számmöri.

- reggel kelés, aztán 10-re mini balett gyerekekkel.
- odavittem őket asszonnyal, aztán haza
- besóztam a húsokat, délután vendégség
- 11-re visszamentem értük.
- utána vettünk süteményt, mert nem tudtam sütni én
- ebéd otthon
- asszony és takarítottunk felváltva, közben én elkezdtem a panírozást. A cél rántotthús volt és rántott gomba.
- 14:20-ra vittem volna a kiscsajt úszóiskolába, de változott a terv, a barátnője anyukája elvitte őket a tudományos múzeumba.
- lepaníroztam 2 adag gombát, 3 adag csirkecombot (tövét) és másfél kiló tarját.
- 5-re jöttek a vendégek, addigra asszony szépen elpakolta a káoszt, amit a purgyék csinálnak
- én addigra elkészítettem az első adag rántotthúst és pityókát (répás, fehérrépás és krumplis cucc tejfölben sütve)
- 5-től fél 9-ig vacsora egy baráti családdal, a gyerekek lebontották a házat közben
- közben romeltakarítás és folyamatos mosogatás és damage mitigation.
- fél 9 után a gyerekek lefürdetése asszony feladata lett, én addig takarítottam. Utána meseolvasás és altatás
- most zene és lazulás.
- holnap reggel 9-re megyünk a fiammal úszni.

Nem unatkoztam. Viszont holnapra van jó kis rántott gomba és csirke. Meg tarja. A fiam két pofára tolja a csirkét, chicken nuggetsnek hívja :C

(#36334) BobaHWSW válasza FőDudu (#36309) üzenetére

BobaHWSW
(újonc)

Hogy tudod megtapasztalni milyen is egy kultura tenyleg ha nem beszelsd a nyelvuket? Nem az anyanyelvrn beszelve senki nem ugy fog veled kommunikalni ahogy akarna hacsak nem kozel anyanyelvi szintu angolt beszel. Nomeg ahhoz az kell te is anyanyelvi angolt beszelj, hogy a te oldalad se seruljon nagyon.

Miota eltek ott? Nem valami 10+ eve?

(#36335) npera válasza BobaHWSW (#36334) üzenetére

npera
(újonc)

Ez csak modellvalóság és ambíciótevékenység kérdése.

Egyébként ismét Gyulától kölcsönözve egy kifejezést a nyelvet nem beszélve idegen országban élve kiváló lehetőség van a szigetüzem kiépítésére. Teljesen független leszel a környezettől és nem függesz tőle. Gond egy szál se.

Bár nem értek ehhez, így csak fotelből elmélkedem, mint mindig. Per tangentem...

(#36336) hobizoli válasza -NoVa- (#36313) üzenetére

hobizoli
(veterán)

hat de az ampert annyit vesz fel maganak, ami kell
es en egy PC-ben nem felek attol, hogy a DAC tul tudna terhelni a USB-t amperre
az 5VDC is eleg stabil tud lenni, szazad meg ezred voltnyi ingadozas
ha meg betolod egy 3.1-s port-ba ott 1.5A-g is jo vagy
az hova nem eleg?
ha meg erositobe megy, annak egyebkent is van sajat tapja es csak a jelet viszi at digitalisan abba
ott mi koze a kabelnek barmihez?

na meg azt nem ertem, ha atmasolok egy pendrive-ra 8GB-nyi adatot, akkor ott miert lehetek abban biztos, hogy masolat egyezik az eredetivel, a digitalis hangatvitelnel meg miert nem?
egy-ket bit hibat meghall vki?
a gep meg nem veszi eszre, hogy a checksum ott meg nem egyezik?
na meg a USB-n meg a kb 20 eves 1.1-s verzion, ami meg a Penitum 1-ken is volt anno, a 12Megabit-be befer a Dolby Digital 5.1-s hangsav vagy 15x, de a DD+ 7.1 is 3x
azaz ha el is veszik a jel vmiert, boven van ideje ujrakuldeni
es ezt ma mar ki hasznalja?
az USB2.0 is lassan kikopik a 480Mbps-evel egyutt, lassan alig kapni olyan alaplapot, amin olyan meg van egyatalan
a HDMI-bol meg legputribb 1.0-s is 5Gigabit, amit ma mar senki nem hasznal, mert 15 eves, es csak ujabbakat tudsz venni sulyos evek ota

azt nem ertik meg, hogy a digitalis jel az ugyanaz lesz a kabel masik vegen is
utana az analog atalakitasnal mar lehet diffi, de ahhoz a HDMI, az USB, a koaxialis vagy optikai digitalis jelatvitelu kabeleknek hóóóótt semmi koze nincs

[ Szerkesztve ]