Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37501) Jahno válasza Gabibácsi (#37500) üzenetére


Jahno
őstag

Van ennél bonyolultabb, mikor egy kisebb és olcsó vásznat tesznek fel, ahhoz méretezik a kábelt és a gépet, aztán rájönnek, hogy ez így kicsi, kellene nagy vászon, amire majd kicsit vetít a gép és nem értik, hogy megint odébb kell rakni. Ahova nem érnek el majd a kábelek sem. És zsét lesz fúrva a menyó, aminek a javítását sem rendelik meg senkitől. Múlt héten már gipszeltem, lehet behozom a keverőtálat és a spaklit...

(#37502) qnadam válasza Jahno (#37501) üzenetére


qnadam
veterán

ha nálam lenne egy hülye, aki még a falat is kijavítja ingyen, én se rendelnék meg semmi javítást.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37503) FőDudu válasza -NoVa- (#37495) üzenetére


FőDudu
addikt

Floorboxban ilyen van, meg Bose L1 is hasonlo csatit hasznal (DSP es talp kozott) csak az 10 erintkezos.

FőDudu

(#37504) FőDudu válasza Jahno (#37501) üzenetére


FőDudu
addikt

Ne legyel hulye. Nem a te dolgod.

Ki rendelte meg ugy, ki engedelyezte - na majd azok megoldjak.

FőDudu

(#37505) Samott válasza qnadam (#37502) üzenetére


Samott
addikt

Ugy valahogy. Bar a multkor majdnem mondtuk hogy a hetvegen atrakjuk mi azt a gipszkarton falat amikor meglattuk mit fizetnek erte.

Szerk: mondjuk jobb lesz ha kussolok, mert zavart a monitorok talpa az asztalomon es a ceg nem vett allvanyt hozza. Szoval most a sajatom hasznalom. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37506) Jahno válasza FőDudu (#37504) üzenetére


Jahno
őstag

Itt az a dolgom, amit mondanak (:-

(#37507) FőDudu válasza qnadam (#37502) üzenetére


FőDudu
addikt

Kicsit arnyaltabban fogalmaztal, de a mondando ugayanaz. :)

FőDudu

(#37508) Jahno válasza qnadam (#37502) üzenetére


Jahno
őstag

Minden hó 28. munkanapjáig csipog az SMS, ezt is vállalod vele? Ezen felül nyilván "ingyen" van sok minden.

(#37509) Jahno válasza Samott (#37505) üzenetére


Jahno
őstag

GK fal bontás után már takarítottam Szegeden (:-

(#37510) qnadam válasza Jahno (#37508) üzenetére


qnadam
veterán

te tudod, mit vállaltál :) de úgy tippelem hogy amihez már a saját spaklidat kell bevinni, olyat pont nem. főleg hogy utána úgyse értékeli senki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37511) FőDudu válasza Jahno (#37506) üzenetére


FőDudu
addikt

Amig ellent nem mondasz. Annyira nem fizetnek jol, meg meg stresszes is, szoval ideje nekik megmagyarazni, hogy miamerre.

Nalunk is volt most tema a szuntessuk meg az asztalt cimu eloadas.
Mondtam, hogy semmi gond. Evi 1x hasznaljuk, de arra nincs megoldas ha a benne levo halozati kabeleket tobol kivagjak. Ha meg nem vagjak el, akkor kilog a padlobol.

Ugyanis a 2 epulet kozott van, innen powerline szoktuk taplalni az egyik legnagyobb eves fesztival recepciojat. (1200 Euro per jegy, szoval valodi kieses, ha nem jo a net). Wifi-t nem akarnak (vevo), mashonnan nem lehet behuzni a kabeleket (meg levegoben es padlon is minimum 150m), csak ha felverik a marvanyt vagy ha falat bontanak. Amint alairtak, hogy az uj kabel koltseget vallaljak, rogton csinalhatnak amit akarnak. Cisco rovidzar ellen vedett, vaghatnak amikor akarnak. Ennyiben is maradtunk.

FőDudu

(#37512) FőDudu válasza qnadam (#37510) üzenetére


FőDudu
addikt

Masra is el lehet azt az idot baszni...
Nem mindent kell megoldani, csak ami epp a szakterulete. Abban legyen profi es kesz.

FőDudu

(#37513) Jahno válasza qnadam (#37510) üzenetére


Jahno
őstag

Most fogom behozni valamelyik Csicsó switchet is. Az legalább normális. Meg ugye ez tisztán fizika, a kisebb ellenállás felé mozdulunk.

Most elmaradt a hétfői roham, csak Éliás nem hívott, hogy reggelizzünk, pedig beértem időben és a délelőttre kiírt mindenfélét is lemondták.

Este végre nekiláttam az esküvői képeknek, aztán lászik ahol én nem bírtam a technológiáal, aztán vergődtem, mint malac a jégen. Szerencsére van miből válogatni és túl magasra sem tették a lécet.

(#37514) Jahno válasza FőDudu (#37511) üzenetére


Jahno
őstag

Ez akkor nem stresszes, ha szép csendben megoldjuk.

Pénzből mondjuk sok mindent meg lehet oldani, lézerrel márványt is vágni és ha van alatta hely, akkor bedrótozni, vagy 150 métert esetileg kégkábellel. Te tudod, csak ne vitatkozzon, hogy földön ne menjen, levegőben ronda, ne legyen sem sarokban, sem középen de "oldjad meg". Akkor szokott elgurulni a gyógyszer.

Jövő szerdán meg állítólag jönnek wifit építeni, arról sem tudunk semmit. Most egy csomó AWSbe költözés is megy a háttérben, amiről szintén semmit nem tudunk. Mókás lesz.

(#37515) Phülöp


Phülöp
addikt

#dragaszagaink

Sikerült meghosszabbitani 2034-ig az autóvezetői jogosultságomat. Aki tud finnül, el is tudja olvasni a rózsaszín kártyán, amit pár perce hozott a postás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37516) -NoVa- válasza Phülöp (#37515) üzenetére


-NoVa-
őstag

#dragaszagaink

(#37517) npera válasza Phülöp (#37515) üzenetére


npera
újonc

Svéd jogsi örök, sosem kell meghosszabbítani....
#magasélet....

:C

(#37518) npera válasza -NoVa- (#37516) üzenetére


npera
újonc

Vettél ámbráscetet?????

(#37519) Jahno válasza Phülöp (#37515) üzenetére


Jahno
őstag

Semmi angol betűsség rajta? Elég nagy körtúrát lehet csinálni, nem fog útközben lejárni.

(#37520) Jahno válasza npera (#37518) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, az. Gyárban nem látszik a kép, de el bírom képzelni. És akkor még nálam gyűlnek fel furcsa dolgok, ahamm.

(#37521) Sipi- válasza Jahno (#37440) üzenetére


Sipi-
tag

Pár napja én is majdnem felrúgtam egyet, mert úgy volt lerakva, hogy belógott a garázskapuba. De mire hazaértem addigra valaki arrébtolta.
Sok jövőt nem jósolok nekik, szerintem betiltják hamarosan. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#37522) -NoVa- válasza npera (#37518) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már csak egy Morris Marina kell, mi baj történhet.

(#37523) qnadam válasza Sipi- (#37521) üzenetére


qnadam
veterán

ötkerben már be van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37524) Phülöp válasza npera (#37517) üzenetére


Phülöp
addikt

Elvileg még egy cserével már kihúzom végig.
Egyszerűbb volt itt besétálni a rendőrségre a csere miatt, mint hazarepülni, és ott intézni. Kérdezték, hogy miért akarom lecserélni, mutattam, hogy idén decemberben lejár a kategória, nem volt több kérdés. A magyar rendőrök igazoltatáskor annyit látnak, hogy finn a jogsi, de ellenőrizni nem tudják, ill. annyit tudnak lekérni, hogy a magyar jogsimat bevonták (logikusan).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37525) Jahno válasza qnadam (#37523) üzenetére


Jahno
őstag

Az Ogrésok külön térképet és navigációt adnak a tiltott részekről, ott közteresek vagy kik vadásznak is rájuk. Aztán kiderül. V. kerület és környéke ilyesmikkel és bicajjal is használhattalan, majdhogynem az autó egyszerűbb, mert legalább van út és szabályok.

(#37526) hobizoli válasza Gabibácsi (#37499) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert a notebook-l a fasza ki van :DDD
pl hogy 18k hozza egy CPU kuler, meg hogy ugy altalaban 2-3x annyiba kerul hozza barmi, ha egyatalan kapni hozza
aztan a i3-7100-s desktop gep is kort ver ra sebessegben
(mondjuk abban van SSD is)

ha meg ez is csak az asztalon van, akkor hóóóótmind1 hogy melyik elott ul ugyanott
de egy masik notebook hasonlo setup-ban lenne 400k+ erre es egy kvarcjatek meretu kijelzot nez, de van elotte egy normalis meretu bill meg 4x akkora meretu monitor, es barmennyivel nagyobb lehet benne a hattertar

es az pont olyan a konfig lesz, amit szeretne, nem olyan, amit a notebook gyartoja osszeallitott szerinte(!) jonak

több drón kell ;P

(#37527) FőDudu válasza Phülöp (#37524) üzenetére


FőDudu
addikt

Detto.
Mar elore keszultem, hogy hazaut soran majd orvoshoz menni meg egyeb kisfaszom.

Aztan jott az otlet, miert ne itt csereljem.
Bementem, lemasoltak a magyart (lekerdezni), 1 het mulva kesz volt az uj.
Egy kukkot nem kerdeztek, nemhogy egeszsegugyi meg egyeb baszakodasok.

FőDudu

(#37528) Phülöp válasza hobizoli (#37526) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem mellesleg ergonómiailag is jobb.
Kijelző magassága, billentyűzet mérete, egér a tapipad helyett, és még sokan mások.
Ha fix helyen akarja használni, akkor főleg jobb, olcsóbb, szárazabb érzés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37529) ncc1701


ncc1701
veterán

Napi szopás: kis intel NUC nem bootol, ha nincs rajta monitor. Windows logban semmitmondó bejegyzés, arra is véletlen jöttem rá, hogy monitor nélkül nem indul. Na, de van rá megoldás, kis hdmi dongle, ami eljátssza, hogy ő egy monitor. Hogy rohadnának meg, intel semmit nem csinál meg mostanában hibátlanul. Mert, h ez nem egy feature, az fix. Fél nap munka volt idáig.

[ Szerkesztve ]

(#37530) hobizoli válasza Phülöp (#37528) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na ez meg a masik :K :DDD
jo mondjuk az eger szerintem annyira alap egy noti melle is, hogy...
touchpad-n szenvedjen az akinek ket anyja van :U
1200Ft-s legputribb wireless eger is fenyevekkel jobb

több drón kell ;P

(#37531) FőDudu válasza ncc1701 (#37529) üzenetére


FőDudu
addikt

Oprendszer fuggo.

Ugyanezzel szoptam W10 eseten DC5800 HP geppel.
Ami siman megy Freenassal, az w10 eseten be sem bootol.

Szoval linux siman megy ugyanazon a vason.

FőDudu

(#37532) ncc1701 válasza FőDudu (#37531) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna w10 a kívánság.

(#37533) Samott válasza ncc1701 (#37529) üzenetére


Samott
addikt

Nem csak Win10 nagyfrissites utan (1803->1903)? Nekem van egy nuc-om, aramszunet utan szepen eindul, csak a utorrent inditasahoz kell remote belepnem ra. De ha a Win10 verziot valt, akkor kell neki a monitor, hogy tovabbmenjen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37534) Jahno


Jahno
őstag

Jó lesz az a projektor téma, én meglepődtem, hogy ilyen kategóriás gépet már ilyen jó árban lehet lőni, ezek meg csak sziszegnek, mert az nem kevés. Ha reggel kifizetjük a proforma számlát, akkor polcról le tudják venni a gépet és kapjuk is. Persze most gondolkozunk. Tán holnap délutánra ide fog érni a körlevél, mondván valami rendes márkát kellene venni, mert az Acert már hallottuk odahaza de ilyen, hogy Optoma, az biztos valami kínai ördögtől való.

(#37535) ncc1701 válasza Samott (#37533) üzenetére


ncc1701
veterán

Múlt héten telepítettem. Volt egy régebbi, kb fél éves, azzal minden baba. Az új meg ilyen. Mindkettőn legfrissebb a w10. Szerintem ez attól függ, milyen proci/vga van bele integrálva.
Mindegy, google szerint egy hdmi-vga konverter is megoldja a problémát. :)

(#37536) WiZARD válasza Samott (#37464) üzenetére


WiZARD
addikt

+Kapnak +3-5% hatékonyság javulást a tulajok az új szoftverrel. (így némi plusz hatótávot)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#37537) Gabibácsi válasza Phülöp (#37528) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem tudom, nekem tök kényelmetlen lenne a kanapén fetrengbe nézni a másik szobában lévő desktopot :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37538) Gabibácsi válasza hobizoli (#37530) üzenetére


Gabibácsi
tag

egér? egy jó joystick kell

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37539) blueboi69 válasza Jahno (#37534) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Optoma-val is lehet szívni. Én legalábbis régen szívtam vele, mert még gariidő alatt beszart a lámpa. Aztán arra nem vonatkozott semmi, úgyhogy a cég vett még 2-t előre, hogy legyen polcon és ne legyen kiesés.

Nálunk ez úgy zajlott, még amikor projectort szereltem, hogy nagykerből az illetékes megrendelte a hdmi kábelt és a vga kábelt, olyan hosszút mint amilyet mondtam. Azt a kezébe adtam az épület üzemeltetőjének a tartókonzollal együtt, hogy akkor ezt most a jelölt X-hez kérem, mondjuk 5cm pontossággal és mellé húzzanak oda 220-as dugaljat is és megmondtam, hogy akkor a hdmi egyik vége, legyen a konzolnál, a másik pedig a padlóban, 1-1méter ráhagyással.

Mire elkészültek ezzel, addigra ki is volt találva, hogy milyen wireless driverrel lehet ezt még meghajtani és hogyan rögzítsük a hdmi-displayport átalakítót a hdmi kábelhez.

Biztos, hogy nem álltam volna neki ott gipszelgetni. Nem kőművesnek vettek fel. És mivan ha nem értesz hozzá? Melyik az az idióta főnök, aki egy rendszergazda beosztottját arra kéri, hogy bármit is gipszeljen be?

Komolyan bakker az én agyamat kúrod fel, azzal, hogy ráadásul el is vállalod. :W

(#37540) blueboi69 válasza Gabibácsi (#37537) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Te napi hány órát fetrengsz a kanapén dolgozva?

(#37541) Gabibácsi válasza blueboi69 (#37540) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dolgozva? Faszbuk és youtube meg netezés a munka? Mert az volt az igény.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37542) blueboi69 válasza Gabibácsi (#37541) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja ezek baromságok, ezekre egy telefon is elég

(#37543) Gabibácsi válasza blueboi69 (#37542) üzenetére


Gabibácsi
tag

hát ennyi, ezen néztem nagyot, erre minek 4K-s notebook meg nagy asztali zörgő izé

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37544) hobizoli válasza Gabibácsi (#37543) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi zorog benne?
max ugyanaz ami egy notiban is zorogne
de amig a noti ventije a merete miatt hangossa valik, a dekstop gep kulere lehet tok halk

ez a notigecit is neztem hardver elemezo sw-l, 55-60fok a CPU, 52fok benne a HDD
nekem a desktop gepemben 31-32fok a CPU es 27-28 a HDD ugyanilyen hasznalat mellett

több drón kell ;P

(#37545) hobizoli válasza blueboi69 (#37542) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azon a kvarcjatekon csinald Te :DDD
ennyi erovel a konzolokat is minek csinaljak, amikor telefonon is lehet jatszani

több drón kell ;P

(#37546) -NoVa- válasza hobizoli (#37544) üzenetére


-NoVa-
őstag

1: A noti ventije nem válik hangossá, mert nem pörög. Passzívan áll.
2: Az meg teljesen mindegy, hogy hány fokos egy pár négyzetcentinyi felület a gépen, amíg határokon belül van. A velem érintkező burkolat szobahőmérséklet fölött van egy kicsivel, nem forró.
3: Watt. Bármelyik gépem terhelés mellett is kicsit kevesebb áramot vesz fel a konnektorból, mint egy méretesebb monitor magában, tizedét sem, mint egy átlag desktop gép. Aztán te akarsz napelemparkkal meg szélerőműerdővel kompenzálni, amikor a fogyasztás csökkentése lenne az az út, amit bárki meg tud tenni otthon.

(#37547) -NoVa- válasza hobizoli (#37545) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nincs is konzolom, otthon telefonon netezek :)

(#37548) -NoVa-


-NoVa-
őstag

És végre csatlakoztam a némán zümmögve guruló elektromos autós zajszinthez. Kész az új kipufogó :D

(#37549) npera válasza WiZARD (#37536) üzenetére


npera
újonc

3-5% javulás a hatékonyságban óriási szám. Ez nem az egész hajtásláncra vonatkozik, nem? Valami komponens javult ennyit?

(#37550) qnadam


qnadam
veterán

hol érdemes manapság olcsón használható mikiegeres kábelt venni?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.