Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37801) Jahno válasza npera (#37800) üzenetére


Jahno
őstag

Az ilyen feljebb lépegetés nem is nekem való, meg a legtöbb cégnél nincs rá lehetőség. Ami pozíciót kapsz azt viszed és kész, többi csak a képletes vállalati rózsaszín világban és papíron létezik, gyakorlat meg teljesen mást igazol.

Angoloknál akkor sem engedtek a szerverek közelébe, mikor nagyon égett a ház, ott is mindenki teljesen el volt tájolódva, meg persze az új igazgató ellenszenvét is rögtön első nap kivívtam, még a bemutatkozása előtt, mert valami tök egyszerű műszaki dolgot nekiállt magyarázni, én megmutattam a gyáridoksit, hogy hááát inkább ez van, mint az, ettől rájött, hogy kő hülye mindenhez is és itt ebben a formában nem lehet érvényesülni. Ott is utolsó 2 hónapra még úgy vettek fel embereket a döglődő céghez, hogy hosszú távot és karriert meg mindenfélét ígértek. Pedig a virtualizációba és EMCbe nagyon bele lehettt volna jönni. Akkor már a cégek is teljesen hülyének néztek minket, vagy mikor kijött 10-14 MS mérnök különböző helyekről ugyanazzal a megoldással, mi meg mindet lehülyéztük, hogy nem így van, akkor az szerintem csöppet erős volt. És vége felé már fizetni sem nagyon akartunk :-D

Utána németeknél tetszett, mikor egyből nekieresztettek a nagyvasaknak, mindennek, csak aztán a feladatok maradtak el. Reszeltem az átlag júzert, majd a hülyét, hülyébbet és jött a majmokbolygója sok főnökkel, információk nélkül, de legalább sok basztatással.

(#37802) ncc1701 válasza npera (#37800) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha nem akarsz alkalmazott lenni, akkor saját céget kell alapítanod. Attól még, h egy cégnél vezetői pozícióba kerülsz, attól még ugyanúgy alkalmazott leszel. :)

(#37803) npera válasza ncc1701 (#37802) üzenetére


npera
újonc

Ezt értem és kábé soha nem akarok saját céget. Úgy értettem, hogy sima alkalmazott vagy vezető beosztású alkalmazott. Így akkor elvileg nem annyira pongyola a megfogalmazás.

(#37804) eattila válasza npera (#37800) üzenetére


eattila
csendes tag

Érthető :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37805) ncc1701 válasza npera (#37803) üzenetére


ncc1701
veterán

Ok. :)

Nem minden arany, ami fénylik, feleltem én már 5-6 totál alulmotivált, és kiégett ember munkájáért, de nem jött be. Soha többet.

(#37806) Jahno válasza npera (#37803) üzenetére


Jahno
őstag

Nem nigger, hanem megmondóember. Itt felénk mondjuk néha mindegyik olyan, mintha sajátja lenne az egész kontinens :-D

(#37807) FőDudu válasza npera (#37792) üzenetére


FőDudu
addikt

Eljottunk asszony autojaval, en meg hallottam nemi tompa mormogast a kuplungot kiengedve, benyomva semmi. 192e KM, gyari kuplung. Gondoltam, hogy kinyomocsapgy vagy a Suzuki betegseg azaz nyelestengely csapagy. Netan kuplung csere.

Suzuki szervizbe elvittem, majdnem lehulyeztek. Azt mondta a szaki, ez uram meg orok elet, nem szabad hozzanyulni. Se nem nyelestengely, se nem kinyomocsapagy. Siman van egy kis hangja a kuplungot kiengedve (a valtonak).

FőDudu

(#37808) npera válasza ncc1701 (#37805) üzenetére


npera
újonc

Tudom, nincsen holiday romance illúzióm nekem sem. De ki akarom próbálni élesben, nem csak helyettesítő szerepben. Itt kábé 50 ember lenne 3 csoportban és a hozzájuk tartozó 3 csoportfőnökkel. Meg elég sokfajta rig akár házon belül és bérelt kapacitás is több kontinensen. Meg elég komoly pénzügyi felelősség és riportolás a felsővezetés felé. Ahol már nincs sok sugar coating. Mondjuk arra sosem volt igényem.

(#37809) npera válasza Jahno (#37806) üzenetére


npera
újonc

Én gondoltam egyfajta szakmai alázatot is alkalmazni, nem csak teli pofával üvölteni és lefelé taposni. A német oldalamat majd kontrollálni kell, nem tudok minden parancsmegtagadást azonnali tarkónlövéssel honorálni.... :C :Y

(#37810) npera válasza FőDudu (#37807) üzenetére


npera
újonc

Túlvéded azt az autót, így sosem fog elpusztulni. Kábé mint az én kerékpárom. Már régen szét kellett volna porladnia, de egyfolytában cserélem/upgrédelem a dolgokat rajta, így a rohadék csak megy és megy és megy.

(#37811) Jahno válasza npera (#37809) üzenetére


Jahno
őstag

"csak teli pofával üvölteni és lefelé taposni"

Ennek hiánya a legtöbb cégnél teljesen elfogadhatatlan.

(#37812) npera válasza Jahno (#37811) üzenetére


npera
újonc

Lehet teljesen rossz alapokra próbálom helyezni a koncepciót??? :C :Y

(#37813) Jahno válasza npera (#37812) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnapi fotós mókánál is egy kocsiban volt két ERP szkértő, egy italnagykeres szállító és én. Mondtam is az italos csávónak, hogy végre egy rendes munkakör :-D

(#37814) npera válasza Jahno (#37813) üzenetére


npera
újonc

Abból még bármi lehet. Ha jól tudom Chris Harris is italnagykeres volt, aztán elkezdett lifestyle automotive "újságíró" lenni, majd belefolyt a VLOG témakörbe, meg online review. Aztán hopp Top Gear.

Szóval ez egy ígéretes szakma.

Már nem tudom milyen ismerettség alapján, de apám ismert egy kelet-német családot (a Kőnigék néven futottak a családi beszélgetések során), akik italboltot vittek a néhai Kelet-Németországban. Amikor egyesült a két fél, akkor az italbolt még jobban fellendült és egy idő után azt sem tudták mit csináljanak a pénzzel. Nehéz problémakör ez, mert elvileg a pénz nem boldogít, de ezt csak akkor lehet tudni biztosan ha előtte annyi pénzed volt, hogy megcsömörlöttél tőle. Szóval előbb el kell jutni a csúcsra és jól megcsömörleni. Nagyon dolgozom ezen :C

(#37815) npera


npera
újonc

Lengyel ruszkik. Jól nyomják.

(#37816) Jahno


Jahno
őstag

Szerdán ingben kell jönnöm dolgozni, mert olyan fontos emberek jönnek a céghez, hogy jajj :-D Óbaze. Még jó, hogy küldtek képeket egy modellkatalógusból, különben az "elegáns cípő" nekem teljesen mást jelentene, mint ami a képen van :-D Remélem nekem kell majd asztalokat ki- és behordani a tárgyalóból, az olyan elgáns öltözethez illő feladat, ahogy odafent elképzelik :C

És remélem sokat kell magyarázkodnom majd a nem létező wifi miatt, hogy jöhessen az "eddig működött" aztán az "oldjuk meg valahogy". És előre listá tudnék írni, a céges nyomtatóra nyomtatásról meg sok másról is, ami fel szokott merülni. De én csak egy kis nigger vagyok aki nem melózik, így lassan be is csukom a bótot :-D

(#37817) Gabibácsi válasza Jahno (#37816) üzenetére


Gabibácsi
tag

lesz party is szerdán?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37818) FőDudu válasza Jahno (#37816) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar megint eladnak benneteket? :C

Egyre erdekesebb a munkakorod.
A 'bernigger' szo szerepel a szerzodesedben?

Netan altalanos karbantartonak vettek fel?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#37819) Jahno válasza Gabibácsi (#37817) üzenetére


Jahno
őstag

Lesz! IS!

(#37820) Jahno válasza FőDudu (#37818) üzenetére


Jahno
őstag

Eladás az nem ilyen bonyolult, de legtöbb cégnél a sajtóból szoktuk hallani, mert nem ránk tartozik. Ezek gondolom a régiós arcok és fontoskodni jönnek. Vagy ki tudja mi. Ráadásul szerdától éppen létrás emberekkel lenne tele az iroda, mert wifit telepítenek, remélem erről is mindenki tud mindent :-D

IT szakma amúgy is általános karbantartósdi és nyilván bérniggernek vettek fel, csak ennél szebb megnevezéssel.

Idézek a szakcsoportból, éppen ez a téma, hogy kitől mit szoktak elvárni:

"Egyszer nekem a csúcs az volt, amikor ügyfélnél lakásban megoldom az IT kérdést és a nő a végén felteszi a kérdést, festeni tudok-e? Mert lenne itt a spajz festeni kéne, nem nagy munka, csak meszeljem már ki fehérre...." Az, hogy a tördeléshez, vagy lassan már abárszámfejtéshez is értünk, tán nem is nagy kaland, hisz számítógép kell hozzá és a gombok megfelelő sorrendben való nyomkodása, ahhoz meg értenünk kell, nem ma kezdtük :DD

(#37821) npera


npera
újonc

1000 km 10 óra alatt challenge. Model 3 gépkocsival. A gyorstöltőkön a töltési idő nevetségesen rövid. Ilyen negyed órákat tölt, hogy elérjen a következő DC-töltőig. Pár éven belül szerintem ennek is csak a töredéke kell majd. Ha elterjednek a 800V-os (vagy még magasabb feszültségű) rendszerek, akkor kábé megzizegteted és már mész is tovább.

(#37822) qnadam válasza Bujdy81 (#37780) üzenetére


qnadam
veterán

pár éve ilyenkor jó volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37823) qnadam válasza Grillo (#37779) üzenetére


qnadam
veterán

hja, alsó szenzor kikapcs, ha ilyen korszerű géped van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37824) qnadam válasza npera (#37795) üzenetére


qnadam
veterán

tud hát, csc-nek hívják.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37825) Jahno válasza qnadam (#37823) üzenetére


Jahno
őstag

Sűrű ködben vizet/valamit látott?

(#37826) qnadam válasza Jahno (#37825) üzenetére


qnadam
veterán

ha optikai szenzorral néz lefelé, sűrű ködre simán hiheti, hogy valami ott van alatta, de a víz is meg tudja kavarni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37827) FőDudu válasza qnadam (#37824) üzenetére


FőDudu
addikt

Keressetek DJI kontrollert a Tellohoz...
Marmint ami holnap atveheto Budapesten.
Vicc, hogy sehol sincs.

FőDudu

(#37828) qnadam válasza FőDudu (#37827) üzenetére


qnadam
veterán

dji ars? következő munkanapra írják, nem tudom hogy belefér-e.
itt azonnalt mondanak, de ez nem tudom, mennyire igaz.
hobbicity, 23 darab raktáron

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37829) qnadam


qnadam
veterán

így kell házat hirdetni \m/

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37830) Jahno válasza FőDudu (#37827) üzenetére


Jahno
őstag

Szerdáig rá sem ér? Megkérdezhetem, vagy itt alattam a közértben már próbáltad?

(#37831) Jahno válasza qnadam (#37829) üzenetére


Jahno
őstag

Metál mazsom nagyon rendben van.

(#37832) FőDudu válasza qnadam (#37828) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamelyik jo lesz....

FőDudu

(#37833) -NoVa- válasza npera (#37783) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó lesz. Hárombetűsnél anno nekem beadták az opciót, hogy a remote desktop engine departmentet vigyem, de nagyon nem akartam végtelenített munkaidőt és stresszt. A mostani helyemen meg az ideális állapot van, amikor már több főnököm mondott fel azért, mert látta, hogy én mennyit keresek, és ő mennyit.

(#37834) FőDudu válasza -NoVa- (#37833) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez ilyen. Nalunk is az a helyzet, hogy nem a penzugyi igazgato a masodik (az igazgato utan), hanem en.

Penzugyest barmelyik bokorban talalni....

FőDudu

(#37835) npera válasza -NoVa- (#37833) üzenetére


npera
újonc

Semmi garancia nincs rá, hogy megkapom a melót vagy hogy jó lesz. De kipróbálom. Veszteni nem igazán lehet vele. Ha 1-2 év után meggondolom magam, akkor megint tudok lépni. 2 évnél sűrűbben nem akarok, mert akkor nyughatatlan hatást keltek. Egyébként képtelen vagyok lenyugodni, csak ezt nem kürtölöm körbe állandóan a melóban. Akinek van agya az úgyis látja rajtam.

(#37836) FőDudu válasza npera (#37835) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kell izgulni, mindenutt ertek a jomunkasember. Ha latjak, hogy jol csinalod, akkor van elore jutas.

FőDudu

(#37837) Gabibácsi válasza Jahno (#37819) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nagy amigázás várható :) Viszem vissza a gameboy izédet is,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37838) Jahno válasza FőDudu (#37836) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy féltékenyek lesznek és hátbavernek egy közös megegyezéssel :))

(#37839) Jahno válasza Gabibácsi (#37837) üzenetére


Jahno
őstag

Jóvanja, van két CRT, az legyen elég, max. pár másik dolgon kipróbáljuk. Pénteki bulit bevittem Teszkós szatyorban, TVvel már nem akartam villamosozni, bár még előfordulhat, mert most érkezik postán valami csoda kínai klón is. Aztán felmérés és meg kell dumálni Dórival, hogy mit ajándékoz az egyesület az óvodasulikoleszának vagy hova. Lesz némi év végi teendő.

(#37840) FőDudu válasza Jahno (#37838) üzenetére


FőDudu
addikt

Barmi megtortenhet.

FőDudu

(#37841) Phülöp válasza FőDudu (#37836) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez - természetesen - nem igaz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37842) -NoVa- válasza FőDudu (#37836) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk nem. A cégstruktúra 3 szint magas, a felső kettő bebetonozva. Mozgás nincs. Néha valaki elmegy, aztán néha visszajön, ugyanoda, semmi változás.

(#37843) Jahno válasza FőDudu (#37840) üzenetére


Jahno
őstag

Ez mondjuk biztos. Legtöbb cégnél viszont inkább utcáról keresnek feljebb valót. Bár egy rendes Lócs bármit is megmagyaráz, akkor is ha 20 évesen egy 3 hónapos tanfolyamon van túl és céget sem látott :C

(#37844) -NoVa- válasza Phülöp (#37841) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mdina megvolt, a Coggi's-ben jóféle kardhallal. Egész használható a tömegközlekedés is, az autóbérlést a szabad parkolóhelyek hiányát látva elengedtem. Meg a helyi ügyintézés jó híre, ahol a laza 1100 Euro-s letétet csak úgy nem adják vissza.

(#37845) Phülöp válasza -NoVa- (#37844) üzenetére


Phülöp
addikt

A 2015-ös adóvisszatérítést még mindig várjuk.
2 hónapja jött levél, hogy elismerik. Ez persze pont annyit is jelent.

Hangulatos étterem jó borokkal: Lord Nelson

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37846) Grillo válasza npera (#37781) üzenetére


Grillo
senior tag

Ahha, na majd legközelebb.
A sportot most próbáltam ki múlt héten először, azért kicsit máshogy mozog ilyenkor a gép. Mondjuk be is mentem miatta egy pár hektáros szántó közepébe, azért mégis inkább ott essen le, mint az V. kerültben...

(#37847) FőDudu válasza Jahno (#37843) üzenetére


FőDudu
addikt

Hotel bizniszben akkora a szakember hiany, hogy eleg hamar (kb. Azonnal) van masik allas.

Nalunk inkabb hazon belul nevelunk ki hozzaertot, egyszerubb mint az ujonnan erkezettet betanitani.

Ismerek recepciosbol lett fokonyvelot ( kijarta a sulit kozben). Es ettermesbol lett szalloda igazgatot is. Szoval ez egy masik biznisz....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#37848) FőDudu


FőDudu
addikt

Svedeknel elok:

Https://opti.tax
Egy Stockholmban elo programozo ismerosom irt ado optimalizalo progit. Probaljatok ki, ha kell adok kontaktot is a fejlesztohoz.

FőDudu

(#37849) qnadam válasza Jahno (#37839) üzenetére


qnadam
veterán

van otthon egy 17" nemszélesvásznú vga only lcd monitor, az kell nektek?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37850) Jahno válasza qnadam (#37849) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, minden is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.