Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37951) qnadam válasza eattila (#37943) üzenetére


qnadam
veterán

mit vettél végül?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37952) Samott


Samott
addikt

Mavic Mini: just 249 grams

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37953) -NoVa- válasza Samott (#37952) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez már így használható. Nálunk még nincs rendes törvény, de a világ nagy részén innentől toy grade. Az jó.

(#37954) eattila válasza qnadam (#37951) üzenetére


eattila
csendes tag

Tp-link archer c1200. Dualband, vendeghalos usbs 3 antennas.

Eddig nem gondoltam hogy a 2.4 es 5Ghz freki kulon is latszik, kulon jelszoval. De igy a tv kabelen log, butabb eszkozok 2.4-en, notik meg 5-on.

Ami aprosag de kcs jar erte, hogy a ledeket le lehet kapcsolni.

Szoval a 740n felett kicsit eljart mar az ido :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37955) zetor2000 válasza eattila (#37954) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a T hozott itthonra Gpon cuccot, ez tud wifit is, de már volt egy hasonló TP Link 1043. Ennél láttam, hogy vendégháló 2.4GHz, vendégháló 5GHz, saját lan 2.4GHz, saját lan 5GHz. Akár eltérő SSIDvel, akár ugyanazzal, és akkor amelyiket szeretné azt használja az eszköz. A felülete ronda telekomos, meg lassú is, de ingyé' van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37956) qnadam válasza zetor2000 (#37955) üzenetére


qnadam
veterán

a telekom sagemcom ont-je legalább jó valamire, a digié egy rossz vicc a 2,4-es wifijével és végtelenségig lebutított kezelőfelületével. mondjuk ez utóbbit legalább át lehet állíttatni bridge módba, a telekomét meg nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37957) zetor2000 válasza qnadam (#37956) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szolgáltatói oldalon megy az, csak nem tudom, lakossági ügyfél kérhet e ilyet...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37958) Samott válasza qnadam (#37956) üzenetére


Samott
addikt

át lehet állíttatni bridge módba

Ez a lenyeg nem? Az kene meg nekem hogy a szolgaltato eszkozevel kelljen kuzdenem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37959) qnadam válasza zetor2000 (#37957) üzenetére


qnadam
veterán

kérni kérhet, de nem kap.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37960) qnadam válasza Samott (#37958) üzenetére


qnadam
veterán

meg tök hasznos a két antenna, kiválóan összetartja a fölötte gomolygó kábeleket :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37961) npera válasza Samott (#37952) üzenetére


npera
újonc

500 EUR a fly more combo. Ez erősen bizsergető csomag így. 3 akksival és a "rendes" távirányítóval. Ha lehet kábeles kapcsolat a mobil és a kontroller között, akkor kábé kész is az amatőr kisdrón.

A fenének kellett megnéznem ezt a videót.... :C :Y

(#37962) -NoVa- válasza npera (#37961) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kb tökéletes céleszköz, de mégsem. 100 Euro alatti gépet nem félt agyon az ember, 500-at már félve eresztesz ki a piranjásmedence fölé.
Itt eddig egyetlen Tello-t láttam, mást semmit. Tiltótáblát viszont többet, így kb érthető is.

(#37963) Jahno válasza qnadam (#37956) üzenetére


Jahno
őstag

Sagemekkel én folyton csak szopolok, de verzió függő és már nem is értem mi nem jó, de valahogy a fekete lapos cuccokkal csak a baj van és dugni kell.

(#37964) Jahno válasza ncc1701 (#37924) üzenetére


Jahno
őstag

Egyet már át is adtam Gömbibának. Remélem műxik :-D

(#37965) qnadam válasza Jahno (#37964) üzenetére


qnadam
veterán

akkor megoldottátok?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37966) Jahno válasza -NoVa- (#37934) üzenetére


Jahno
őstag

Húúú, most van egy haladó kategóriás haverom akinek valahogy sorban sikerült minden is. Nem tudom miképpen és mit ivott, de elmúlt fél évben közös képen ilyen arcokkal szerepelt, hogy: Schwarzi, Chuck Norris, Brian May, Alice Cooper, Terence Hill, aztán poénnak meg bedobott némi Szintiboyt és Kasza Tibit. Ott kezdtem rá figyelni, mikor Slash mellett jelentette a háttérhatalom1-1 sörrel a kezükben :-D

(#37967) Jahno válasza qnadam (#37965) üzenetére


Jahno
őstag

Maradékért ha el tudsz menni az jó, ha nem, akkor hétfőn megpróbálom. Ez ilyen előleg volt az M készletből, hogy ne sirjon a szája.

Mai buli jó volt, olyan családias. Meg is szerveztük a pénteket.

(#37968) Jahno válasza Samott (#37958) üzenetére


Jahno
őstag

Sok szolgáltatóval már nem lehet mit kezdeni, az natol, jön a net és a TV, ezt kapod és kész. Néha hümmögök, néha legalább gyors és megy, nem a júzer 10 éve is vacak 2ezer pénzes Tenda vackával szopolsz, vagy kell kérni a júzer/jelszót, logint. Ott van és megy. Aztán mikor a 0.1 tartományból nem lehet kizökkenteni, akkor én is morgok.

(#37969) Jahno válasza eattila (#37954) üzenetére


Jahno
őstag

740n a világ pöcke. Meg sem merem nézni mi van idehaza, mert végetek lenne. Inkább vincsire kellene költeni.

Azok hullanak, de most esténként lemegyek pinyóba, haver kiárulja 100 forintért a szaraim, sok 100 forint majd összeáll egy nyaralássá. Bejövő pénzt tolom asszonynak, hogy kösse le és akkor nem költöm pléjsztésönre.

Gyárban azért meglepődtem mikor valakinek ki kellett rakni pár cuccot és 150 megabit felett száguldott. Én ennél jobban ráérek, csak legyen olcsó és sör.

(#37970) eattila válasza zetor2000 (#37955) üzenetére


eattila
csendes tag

Invitel ad egy kabelmodemet es joido. Vagy valami modemet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37971) eattila válasza Jahno (#37969) üzenetére


eattila
csendes tag

740 stabil. Csak mostansag nem birja a sok eszkoz nagy forgalmat. De amugy kimenne a vilagbol. Van meg egy tplinkem itthon, 1500 volt hasznaltan. Az is megy meg. De csak 54-es.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37972) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Enpera, keszulsz mar a karacsonyra?

[link]
Regular swedish meal time - christmas edition

(#37973) Jahno válasza eattila (#37971) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi a "sok" :-D

(#37974) eattila válasza Jahno (#37973) üzenetére


eattila
csendes tag

En se gondoltam volna hogy aktiv forgalomkent 2 gep megfekteti idonkent. Egy disconnect -connect megoldotta. Es a wifire csatlakozva maradt minden, csak a net all meg.

De az uj nem tett ilyet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37975) ncc1701 válasza qnadam (#37959) üzenetére


ncc1701
veterán

Diginél vagyok, és bridge módban van az otthoni dobozom.

(#37976) ncc1701 válasza Jahno (#37967) üzenetére


ncc1701
veterán

Hétfő az 9-12h között off részemről. De van itt valaki mindig, aki át tudja adni, ha jön vki értük.

(#37977) FőDudu válasza Jahno (#37963) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt Foton kabelmodem van. Sagemcom 3686V2.

Wifin tolja a 150 megabitet.

Friss meres: 462/23 Mbps. Wifin.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#37978) Gabibácsi válasza FőDudu (#37977) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem is olyasmi van, de az 5g-s részével szopások vannak, kellett berhelnem sokat, mert sokszor nem is látszott, ledobált, stb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37979) hobizoli válasza eattila (#37974) üzenetére


hobizoli
nagyúr

regebben egy TPlink 741-m volt neha az is ezt csinalta
de eleinte nem, csak kb 3 ev utan

ha 2 gep volt rajta UTP-n akkor ment jol
3. gepet radugva megallt a vilag
de ha 2 gep UTP-n + a 3. Wifi-n, akkor ment
mintha vmi tapellatasi baja lett volna 2 gep felett

több drón kell ;P

(#37980) ncc1701


ncc1701
veterán

Nálam egy vacak régi 841-es van openwrt-vel. Nagyon ki akarom cserélni, de ez a rohadék tökéletesen megfelel még mindenre, 5 gigás wifire meg nincs igény.

(#37981) eattila válasza hobizoli (#37979) üzenetére


eattila
csendes tag

Hasonlóan működött ez is, csak itt nem volt kábelen rádugva semmi. Wifis probléma volt. Legutóbb mikor a droidos teló rakat frissítést kezdett el, akkor állt meg a net feszt. Minden eszköz csatlakoztatva maradt, csak net nem volt. De ezt tegnap kipróbáltam, nem volt ilyen gond az újjal. Még. De korábban ezzel sem, mert 2 noti meg a telefonok simán mentek egymás mellett.
Nemrég kezdte, hogy win10-es gépen ment youtube, macen meg dolgoztam, és a kettő együtt már megakasztotta pl.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37982) qnadam válasza ncc1701 (#37975) üzenetére


qnadam
veterán

én meg azt írtam, hogy diginél lehet, telekomnál nem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37983) ncc1701 válasza qnadam (#37982) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, az lehet. Itt a cégnél UPC van, anno a ciscó cuccot akarták cserélni, itt riányáltak, h de, kéne. Én meg addig nem engedtem be őket, míg le nem írták, h menni fog a bridge mód. Tartott nekik vagy fél évig, de összejött.

(#37984) Phülöp válasza FőDudu (#37977) üzenetére


Phülöp
addikt

Az nem lehet rossz, rakétahajtóműben is azt használják.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37985) WiZARD


WiZARD
addikt

npera, ha nem olvastad volna még, akkor itt vannak részletek a korábban beszélt +3-5%-os Tesla frissítésről.
Szóval tényleg a teljesítmény nőtt, és nem a hatékonyság. Plusz hatótávot a módosított energiavisszanyeréstől várják.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#37986) Jahno válasza ncc1701 (#37983) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, júzernél olyan T van, amiben ugye a TV miatt nincs bridge mód, az NATol és heló, ráadásul a meg nem mondom már melyik dobozán, de talán az UPCsen nincs bridge és a 192.168.0.1 sem megváltoztatható.

(#37987) Gabibácsi válasza Jahno (#37986) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkó lehet nekem is olyan van, és feleslegesen vettem routert?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37988) Jahno válasza Gabibácsi (#37987) üzenetére


Jahno
őstag

Már mindenki olyat ad, ami wifis natolós.

(#37989) ncc1701 válasza Gabibácsi (#37987) üzenetére


ncc1701
veterán

Átlag usernek szerintem nem kell.

(#37990) Samott


Samott
addikt

Na bakker, ilyen se volt meg velem. Hozzaszoltam egy cikkhez, vitazunk egy kerdesen (bankkartyas fizetes vs. alkalmazasbol), odaveti hogy nezzek utana es letiltja a valaszaimat. Pedig utananeztem... csak pechjere engem igazol amit talaltam.

pl: https://sumup.hu/pos-teminal-ar/ - 2% a kartyas fizetes koltsege. O meg 20-al szamolt.

Minden töltőhöz másik alkalmazás?

Milyen suttyo modszer ez mar...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37991) eattila válasza Samott (#37990) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem fogja beismerni, hogy téved. Hiába erőlködsz. Sajnos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37992) Gabibácsi válasza ncc1701 (#37989) üzenetére


Gabibácsi
tag

De sajnos igen, vagy szopik. Én szerencsére megoldottam, de átlag user az 5g részt nem tudja használni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37993) ncc1701 válasza Gabibácsi (#37992) üzenetére


ncc1701
veterán

Úgy értettem, h feltéve azt, működik a szolgáltató cucca.:)

(#37994) Gabibácsi válasza ncc1701 (#37993) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ja, úgy könnyű :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37995) Jahno válasza Samott (#37990) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig sok ilyen van :-D Az a ritka, ha megnézi és belátja. Táblázatot vagy banki tájékoztatót, vagy egyéb hivatalos dolgot sem érdemes senkinek előtúrni, nem érdekli. Ráadásul ezekkel dolgozni kell.

(#37996) Sipi- válasza Jahno (#37995) üzenetére


Sipi-
tag

Vannak akiket nem szabad összezavarni a tényekkel :)

Feleségem mesélte, hogy az egyik mérnök azt mondta amikor hazajött a külföldi megrendelő építkezéséről, hogy kár nekik újabb terveket küldeni, csak megzavarnák őket a működő tervekkel, olyan szépen elvannak a saját elképzeléseikkel :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#37997) npera válasza Samott (#37990) üzenetére


npera
újonc

Nem olvastam el az egész bejegyzést. Néztek ezek Tesla Björn videót, amikor előveszi a kis feltehetően IKEA-s műanyag dobozát és van benne kábé 2 tucat különféle kártya és RFID-s pittyentő. Meg a telefonon van sok-sok app a töltéshez.

Ha abból indulnak ki, hogy mindig lesz ingyen töltő, amire csak rálógatod a kocsit és még nekik pukedlizik az egész személyzet és hullik a csillámpor a háttérben, akkor a baj nem kicsi.

Realisztikusan nézve ez lesz az évszázad üzlete a most még benzinkutakat üzemeltető gigantikus vállalatoknak. Ugyanis oda van kötve az autós a töltőhöz "hosszú ideig", amíg mindenféle kapcsolt szolgáltatással lehet legombolni róla a pénzt. Azon felül amibe a töltés kerül. Ez az iparág messze túlmutat az, hogy tudsz tölteni. Közben egyél-igyál, fogyasszál, vegyél termékeket, vegyél igénybe szolgáltatásokat. Az összes olajipari vállalat ezen dolgozik, vásárolják fel az összes lehetséges ilyen jellegű ötletet és szolgáltatást.

Aztán a töltési áram adója szépen fel lesz csűrve oda, hogy ugyanannyi legyen a dzsúz ára, mint a benziné.

(#37998) Samott válasza npera (#37997) üzenetére


Samott
addikt

Ezt mar sokszor attargyaltuk: villanyautot csak sajat garazzsal, sajat otthoni toltovel. Minden mas csak kenyszermegoldas. Csak ha messzire mesz, csak akkor jatszanak ezek a gyorstoltok. Akinek nincs garazsa, annak az elektromos auto nem megoldas.

A bejegyzesben pont errol a sok appos toltesrol van szo, sokkal egyserub lenne ha paypassos bankkartyaval/mobillal lehetne fizetni. Erre hazudott be egy 20% felarat ha ez megvalosulna.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37999) blueboi69 válasza Samott (#37998) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyetértek. Bónusz ha napelemről tölti a verdát.

(#38000) blueboi69


blueboi69
csendes tag

vagy ki nem találnak valami ilyet:

https://index.hu/techtud/2019/10/31/litiumion-akkumulator_aksi_akku_toltes_gyorstoltes_elektromos_auto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.