Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) zetor2000 válasza hobizoli (#36397) üzenetére


zetor2000
senior tag

"ismi is a budai ~50nm-s gangos hazban levo kecoja aran vett Nagytarcsan egy 110-120nm-s 1 szoba 3 felszobas vadonatuj epitesu csaladi kecot tavaj osszel
iden probald meg megvenni azt ugyanott
mar most 8 misivel tobbe kerul az a most epulo haziko is 2-vel mellettuk, ami "csak" 1+2felszobas meret
ennyi plusz penzt mennyi ido alatt raksz ossze erre?
biztos nem egy ev kene hozza"

Pont ma került azutamba a youtubén az olajos éra 1-2 videója. Ott a Zsolti gyerek, meg a tesója elmondja, hogy napi / heti 50-100 miller ment át a kezükön, ha nem több. Jött a HTO, ment a dízel. 10-15-20 Ft felárral, volt, hogy hozzá se kellett nyúlni, mert a kezdeti érában megvették a vámost, hogy ne vámolgasson semmit. 2-3 vagon HTO-ból rögtön gázolaj lett (ami kémiailag 100%-ban ugyanaz volt, csak az állam dotálta a HTO-t) Aztán kezdték színezni, ott is megvettek kábé kilóra mindenkit.
Ilyen feltételek mellett pár nap, és a fél megyére összejön a lóvé. A sorozatban elmondják, hogy ~1000 ember lett milliárdos, de csak kevesen tudták megtartani a zsetont / az életüket / a szabadságukat. Sok akkori név már nincs életben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36402) qnadam válasza Gabibácsi (#36382) üzenetére


qnadam
veterán

nekem is hat gyári hangszóróm van, amiből az egyik hátsó döglött :) de úgyis csak az első 2+2-t használom, az meg a nem gyári fejjel számomra teljesen jó, kifejezetten élhető hangja van. mondjuk olyan részletek segítenek, hogy pl van térfogata az ajtónak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36403) hobizoli válasza zetor2000 (#36401) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jolvan
legalis dologra gondoljal

ennyi erovel rabolj ki egy bankot es 20 perc mulva meg van a love
viszkisnek is bejott huszonparszor amire elkaptak

több drón kell ;P

(#36404) npera


npera
újonc

Ma mentem autóval, izgalmas!

Haladok a főúton, van egy kisutca balra, amiből csak jobbra kisívben lehet kikanyarodni. Látom, hogy ott nyomul egy gépkocsiban egy effendi (a hovatartozást csak közelről láttam), aki balra nagy ívben akar kanyarodni. Ami tilos. Haladok 45-50-el, mivel van buszmegálló a közelben, valamint a közeli edzőterem felé át szoktak vágni a sportemberek az úton letojva, hogy van zebra picivel távolabb. Addig már képtelenek elmenni, kell az energi az edzésre.

Közeledek a kisutca felé, erre az effendi elkezd szabálytalanul kikanyarodni elém. Elkezdem nyomni a dudát azonnal és nyomva is tartom, amíg el nem haladok mellette. Az effendi nagyon forgott és nézegetett, hogy ki dudál rá ennyire dulván. A svédek ugyanis nagyon ritkán dudálnak. Szerintem megértette, hogy vagy egy másik arab jön vagy ami még rosszabb egy balkánról érkezett illető, akivel nem érdemes f*szakodni. Szépen meg is várta, amíg elhaladok, aztán a mögöttem haladó másik 4 autót is és csak utána kanyarodott ki szabálytalanul. Aztán bekanyarodott a közeli effendis étteremhez, ahova igyekezett a drága.

Erről egy idézet jutott eszembe a 22-es csapdája című regényből. Nem tudom miért, csak úgy eszembe jutott...

Borzasztó dolog a faji előítélet, Yossarian. Tényleg az. Borzasztó dolog, hogy becsületes, hű indiánokkal úgy bánnak, mint holmi n*ggerekkel, b*bsikkel vagy koszos d*gókkal. –Félkupica Fehér Főnök lassan, meggyőződéssel bólogatott.

(#36405) npera


npera
újonc

Ruszkik. Jól tolják.

(#36406) FőDudu válasza npera (#36394) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegano gyerekenek nem sok ruhat kellett venni. Adtunk kb mindent, ne kelljen felrakni padlasra. Hintaagyat, haromkereku motort, ruhakat, cipoket.

Megint osszegyult egy lomolyabb adag, nejem szolt, hogy vigyem es dobjam a gyujtobe.
Kolleganot felhivtam, itt a kocsiban a cucc, mi legyen? Atraktuk az o autojaba, kesobb szolt, hogy johet minden hasonlo.

FőDudu

(#36407) npera


npera
újonc

Nova, gud nyúz!

Bekapcsoltam a Taranis Q7-est, megnéztem hol tart benne a 6 db IKEA Ladda akksi. 7,5V-on pihengetnek. Kegyetlen jó!!!

Végre nem kell még egy LiPo vagy LiFe akksival küzdeni, elég a traction battery szintentartása.

A télen megcsinálom az quadokon az antennákat, mert most valami kegyetlen pocsékul van felrakva a VTX antennája. Az RX-antenna elég jól sikerült, de a VTX antennáját teljesen elqúrtam. A legrosszabb a 3"-os gépen, ott simán átdugtam az antennát a felső lemezen és kábé rásimul a felső lapra. Ami karbon. Szóval az nem igazán egy long range gép így.

Az 5"-os sem egy sikertörténet, ott az antennát rápántoltam a leghátsó függőleges oszlopra, de a a propeller ott suhan el mellette két ongstrőm távolságban.

A koncepció az, hogy pici pántolóból építek egy merevítót, amire megy a VTX-antenna, aztán arra rázsugorítom a zsugorcsövet. Aztán range test a mezőn.

Játszom a gondolattal, hogy az 5"-os gépen átbillentem a kapcsolót ACRO-módba, aztán nagy gáz és power loop. Igazából csak merészelni kell, más gátja nincsen. A gép vélhetően képes rá, csak nekem kell a bátorság pirulát bevenni és ráadni a nagy gázt.

Szerintem viszem magammal a hat cam installációt és a ripoff gópró kamerámmal felveszem az egészet. Most annyira sokat esik az eső, hogy képtelenség felgyújtani az akksival a mezőt, tehát nagy baj nem lehet.....

(#36408) FőDudu válasza FőDudu (#36406) üzenetére


FőDudu
addikt

Csili szosz megfozve, lett vagy 3,5 liter.
600g csili, ugyanannyi kapia, kb kilo paradicsom, kilo repa. Meg a fuszerek.

Medence leereesztve, ki is raktuk a fube. Holnap majd kimosodik, megszarad, elrakjuk.

FőDudu

(#36409) npera


npera
újonc

Ez jó. Nézem a jutúbon egy csóka videóját, amiben 10k km-t nyom Franciaországból Norvégiába egy Africa Twin motorkerékpárral. Elmennek a Nordkappig. Van egy markoló ott és egy vicces tábla. Arra utalnak vélhetően, hogy ne hajts fel egészen az emlékműig motorral, mert a markolóval bele fognak tolni a tengerbe.

Értelmezzétek nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#36410) qnadam


qnadam
veterán

asszem kibasztam magammal. többek közt bevésettük a lámpákhoz menő vellanydrótokat a plafonba, plusz kapott így kábelt a vászon meg a projektor is. hdmi-t meg nem vittem a projektorhoz, merthogy majd a brixet felteszem mellé (vagy valami médialejátszót), csak azzal nem számoltam, hogy a hangot valahogy el kell vinni onnan
elkezdek nézni wireless hdmi megoldásokat...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36411) npera


npera
újonc

Jó a táj. És bónusz, hogy a kedvenc gépkocsimmal haladnak, IS 300h....

(#36412) npera


npera
újonc

Jön egy közepes vihar este, aztán holnap délelőtt éri el a csúcsot itt a nyugati parton. Akkor bringával megyek....

(#36413) -NoVa- válasza npera (#36407) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondtam anno, hogy nagyon nem értem a mindenbe csakis lipo buzériát, távban a ceruzaelem pont tökéletes.
Idén a gyerekek kb kinyírták a hobbi lehetőségét is, de majd nekem sem ártana karbantartani meg fejleszteni valamit. Meg repülni főleg.

(#36414) FőDudu válasza qnadam (#36410) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha ethernet van akkor a legtobb projectornak van Ethernet-HDMI konvertere...
A tegnap emlitett villaban is valami ilyen kis basz volt a projector HDMI bemenetebe dugva.

FőDudu

(#36415) qnadam válasza FőDudu (#36414) üzenetére


qnadam
veterán

ha lenne ethernet, nem lene gond :) szerintem első körben kipróbálok egy olcsóbb, öt gigás transmittert, aztán ha nem tetszik, lépek feljebb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36416) FőDudu válasza qnadam (#36415) üzenetére


FőDudu
addikt

Powerline is jo lehet, ahmar a tap felmegy.
30-40mbit siman is atmegy, dragabbon akar 100Mbit is.
Aztan arra az Ethernet-HDMI konverter.

Faramuci, de mukodhet.

Nekem a lenti nappalibol a powerline a kliman at bekotott tapon adja a netet a fenti szobaban a TV moge berakott IPTV vevonek. Hibatlan. Van rajta sppedtest, 40mbit korul tud. Azt nem zavarja meg kb semmi. Sima Tplink powerline.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#36417) qnadam válasza FőDudu (#36416) üzenetére


qnadam
veterán

gondoltam rá, de amikor a hdmi utp-n megy, akkor az nem ethernet. van egyébként hdmi over powerline megoldás, de annál bőven olcsóbb egy 60 ghz-es transmitter.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36418) Gabibácsi válasza Grillo (#36388) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van az orrdugítós meg a hányós...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36419) Gabibácsi válasza Jahno (#36390) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sörödet elfelejtettem odaadni :(
a villanyászdoboz meg kicsi, épphogy. Mekkora a tied?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36420) Jahno válasza Gabibácsi (#36352) üzenetére


Jahno
őstag

És azt honnan tudjam :-O De valamit kiderítek. Jó lesz az bármivel. Kályhaezüst vagy mi. Most máshova barackosat kell keresnem.

(#36421) Jahno válasza Gabibácsi (#36419) üzenetére


Jahno
őstag

Már csak szerdán tudom lemérni és hozni is tudok. Ma mindent ledepóztam a Borkuckóba. Sceneresen megmondva a partplészre :-D

(#36422) Jahno válasza qnadam (#36410) üzenetére


Jahno
őstag

Öntapadós csatorna nagyon zavarna? Wifis HDMI elég szopás és azzal is csak gányolni fogsz.

(#36423) Jahno válasza Gabibácsi (#36359) üzenetére


Jahno
őstag

Mindig megdumáljuk, hogy egymásra nem lövünk, aztán ez tart kb. 20 másodpercig. Láttam pár durva mexikói párbajt.

(#36424) Jahno válasza npera (#36333) üzenetére


Jahno
őstag

Láttam a 37A képeket, az sukár!

(#36425) Jahno válasza Samott (#36400) üzenetére


Jahno
őstag

Másikról is előkerülhetne valami drogozós csajozós videó és egyenlegben is vannak.

(#36426) qnadam válasza Jahno (#36422) üzenetére


qnadam
veterán

a karnis még megmentheti a dolgokat, de azért vésettem be a többit is, hogy ne legyen ilyesmi :) a 60 gigás állítólag nem rossz, ha megvan a rálátás, az pedig megoldható.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36427) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Egy kicsit hulla vagyok most.

Tegnap 4:45-kor indultam a futás rajtjára. 7:00-kor indultunk, hajnal egyko fejeztem be a 100 km-es terepfutást. Hazaértem, aludtam pár órát, most pedig én vagyok a csajokkal, mert asszony szavazatszámlálósat játszik éjfélig... :D

(#36428) hobizoli válasza Bujdy81 (#36427) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:Y :Y
100km terepfutas
baze, gigarespect :R :R

több drón kell ;P

(#36429) Jahno válasza Bujdy81 (#36427) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyi még autóval is sok.

(#36430) Bujdy81 válasza hobizoli (#36428) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

76,7 km-nél volt az egyik frissítőpont. Addig kurva jó volt. Utána volt még egy szakasz, ami az aszfaltos úton vitt, ott lekapcsoltam a fejlámpát és néztem a csillagos eget, az is jó volt. 80 után már ismerős is volt a terep (három táv volt szombaton, 21; 42 és 100 kili és korábban bejártuk a 21-est és a 42-est is és 80 után már azonos volt a vége, mint a 42-esnek) is, meg fáradtam is, szóval a vége már nem ízlett annyira, de most ez is ki lett pipálva a bakancslistán… :)

(#36431) hobizoli válasza Bujdy81 (#36430) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1km-t nem tudnek futni, meg kocogni sem
futopadon is setaltam max, mert a jobb terdem es a bokam nem birja a terhelest

amikor a lepcsohazban felfele megyek kettesevel szedve a lepcsofokokat a jobb labrol elrugaszkodaskor hallhatoan kattan is a jobb bokamban vmi :U

több drón kell ;P

(#36432) Jahno válasza Samott (#36400) üzenetére


Jahno
őstag

Program egy dolog, lehet ígérni és majd az elődökre fogni. Ránézésre Újpesten sem a program miatt buktak, hanem mert FIDESZ. Ennél jobban meg nehéz csinálni, mégis többet/jobbat szeretnének. Nálunk nem vitte el a népharag, de majd a következő hasonlónál nem emlékszünk mi volt, vagy mit tett. Amit az elődje elkezdett az biztos minden rossz :-D Lett 1-2 durva kerület.

(#36433) qnadam válasza Jahno (#36432) üzenetére


qnadam
veterán

újpesten sokáig a baloldalibbak is támogatták a Zsótit, aztán az utóbbi pár évben feltört arrogancia és önajnározás (meg a szokásos titokban ijászcsarnokot tervezünk az erdőbe, templomot a parkoló helyére, betont a parkba és jó pár egyéb hasonló jellegű ügy) meghozta gyümölcsét.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36434) -NoVa- válasza qnadam (#36433) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt hittem, megirigyelték a XV. útjait és a közterületi nemfejlesztéseit, az illegális szemétlerakatokat, meghitt maffiakivégzési félreeső helyeket meg az autólopási/feltörési statisztikát. Meg az analóg távközlési skanzent. Ezeket láthatóan itt mind kedveli a lakosság.

(#36435) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#36430) üzenetére


Gabibácsi
tag

Állat vagy, gratula!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36436) Gabibácsi válasza qnadam (#36433) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tudom, annyira nem értem, mondjuk a templom miatt én is sok felzúdulást hallottam.
Viszont a karigerinél a herevasalós is jobb lett volna, az legalább őszintén hülye.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36437) -NoVa- válasza Bujdy81 (#36427) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt már inkább el sem hiszem:)

(#36438) zetor2000 válasza qnadam (#36410) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bluetooth mint hangátviteli közeg nem játszik? Brix talán bővíthető vele, és azért annyira nem rossz...
Vellanydrót mellé nem fér be a véknya audio cucc? Esetleg megvésni megint a falat... Kiírhatod, hogy "csőcsere" :)) , csak nem szolicső, hanem GYÁ. Akinek nincs a fejében, legyen a pénztárcájában. :DDD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36439) zetor2000 válasza Bujdy81 (#36430) üzenetére


zetor2000
senior tag

Téged kergetnek? :) Ennyit életemben nem futottam... de respekt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36440) Phülöp válasza Bujdy81 (#36427) üzenetére


Phülöp
addikt

Erősen gratulálok!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36441) Gabibácsi válasza Jahno (#36423) üzenetére


Gabibácsi
tag

tegnap miattad egész délután plus4-en játszottam, a fedősztori meg az volt hogy jól ki kell próbálni a joy átalakítókat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36442) #09908736 válasza Bujdy81 (#36427) üzenetére


#09908736
törölt tag

Azbzmeg.

(#36443) #09908736


#09908736
törölt tag

Tegnap megnéztük a Győri Nemzetiben az István, a királyt. Eddig csak képernyőn láttam a művet, meg hallgattam a zenéjét. DE élőben, basszus. Rendesen libabőrös voltam, meg meghatódtam, meg minden. Eszméletlen volt, mégha a hangmérnököt elküldeném szabadságra is. Lehet, hogy ez amiatt van, mert éltünk kinn is, hogy felerősödött a magyarság érzése bennünk, vagy mi, de többet jelentett az egész mű, mint amit gondoltam volna.

Ja, és a győri választás? Bazz... Itt már tényleg bármit meg lehet tenni, egyszerűen nem éri el az emberek ingerküszöbét.

(#36444) Sipi- válasza Bujdy81 (#36427) üzenetére


Sipi-
tag

:Y :R
Ez még több napra is sok.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#36445) Sipi- válasza Gabibácsi (#36436) üzenetére


Sipi-
tag

Ami a vicc, hogy a Kétfarkúak három kerületben is szereztek képviselői mandátumot.
Még néhány választás és az lesz, mint volt már valahol külföldön, hogy a viccpártot választják meg, mert az legalább nem hazudik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#36446) -NoVa- válasza Sipi- (#36445) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én helyi képviseletben másra nem is tudtam őszintén X-et rakni. Vállalhatatlan kóklerek közül kár dönteni.

(#36447) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Apropó, ha már Jahno Will Smithre bulizott múltkor.

Megnéztük a Gemini Man-t, hogy nektek már ne kelljen. Helyette mindenki nézzen inkább Jokert. 2 hét hype lecsengés után is az év eddigi legjobbjának tartom.

(#36448) Gabibácsi válasza #09908736 (#36443) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez melyik verzió? Kik játszanak benne? Páréve még a DeákBillel láttam, az fasza volt nagyon.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36449) Gabibácsi válasza -NoVa- (#36447) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én megmondtam :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#36450) #09908736 válasza Gabibácsi (#36448) üzenetére


#09908736
törölt tag

A helyi társulat előadásában. Számomra ismeretlen színészek voltak, de Koppány és Koppány lánya zseniálisan énekelt, a sámán meg egyszerűen tökéletes volt a szerepre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.