Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37651) halapidori válasza Phülöp (#37613) üzenetére


halapidori
csendes tag

Igen, ilyen és ekkora rajztáblánk van, csak tán modernebb. Fehér és nem ilyen szép fa a talpa, hanem fém, egészen indusztriál hangulatú. Az alja a kertben lakott valameddig, most a szobámban. Bírja a kiképzést, működik. A lapja nemtom hol van, arra nem teszek ígéretet :F
Szállítani viszont szinte biztos, hogy csak dobozosban lehet.

Asszem nem szokták kiadni a rajzokat sok év után sem, főleg nem az eredetiket. Bár nem is vigyáznak rá, hajtogatják őket, esznek rajtuk, aztán elporladnak... A0 méret viszont ritka.

Fénymásolat lehet, vagy eredeti ceruzás kellene? Fénymásolva lehet csalni a méreten. A legutóbbi képemen levőhőz hasonló (annál bonyolultabb) polipmarkolónak van szép rajza. Az kisebb, de én is fel akartam rakni még a körúti lakásban. Fotózok párat és küldök majd neked privátban.

Vannak ilyen izgi színes elmetérképek is, ami nem műszaki.
https://bit.ly/2MNEQEM

(#37652) Phülöp


Phülöp
addikt

Tik olyan tündérek vagytok. Mindannyian.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37653) npera


npera
újonc

Üzenet elküldve, majd fel is hívom újra, hogy ne 2-3 nap múlva reagáljon.

(#37654) Jahno válasza halapidori (#37651) üzenetére


Jahno
őstag

Az tuti Robotron lesz vagy mi. Valami rémlik a múltból... Azt nem merem mondani, hogy repró fotón egy csomó ilyen műszaki rajzom volt, nem túl régen szabadultam meg tőle :-/ Bár Igunak lehet nagyvasak kellenek, ezen meg inkább konstrukciók, erőmű, Ferihegy, metró, miazmás.

(#37655) Gabibácsi válasza Jahno (#37647) üzenetére


Gabibácsi
tag

én is el tudok menni érte, de tárolni nem tudom sajna

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37656) Gabibácsi válasza npera (#37645) üzenetére


Gabibácsi
tag

egy kicsit igen, csak én parfümöket tesztelek, magamra locsolom, és várom a hatást :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37657) Phülöp válasza npera (#37653) üzenetére


Phülöp
addikt

Semmise sürgős, még vagy 2 év, mire nekiállunk a házprojektnek. Addig viszont tudom tárolni.
Fuvaros havi intervallumban ingázik, jön rendszeresen.
Dolgoztam anno 1200 lóerős dízelmotor gyártásán, ott találkoztam szép rajzokkal, míves kézimunkákkal.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37658) halapidori válasza Jahno (#37654) üzenetére


halapidori
csendes tag

1943-as prés. 1000tonnás, fémipari cucc.

(#37659) halapidori válasza Jahno (#37654) üzenetére


halapidori
csendes tag

Ja a rajzgép. Biztos az. Elsőre azt hittem, felismerted a rajzot.

(#37660) Jahno válasza halapidori (#37659) üzenetére


Jahno
őstag

Azt is megszakértettem, oda is vannak írva az árulkodó dolgok, ha valaki nem sejtené. Persze bármi is lehet ez.

(#37661) qnadam válasza halapidori (#37659) üzenetére


qnadam
veterán

robotron reiss.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37662) npera válasza Phülöp (#37657) üzenetére


npera
újonc

Ezen még én rajzoltam egyetem alatt, tehát 1995-96 környékén. Utána már szabad volt gépen is rajzolni. Azt hiszem A0-ás a cucc. Van egy elképesztően robosztus lába, ez nem dől fel csak úgy. És van rajta vonalzó is asszem. Meg talán lámpa, de a lámpára már nem emlékszem.

Azóta száraz garázsban áll.

[ Szerkesztve ]

(#37663) npera válasza qnadam (#37626) üzenetére


npera
újonc

A lányomat fel kellett hirtelen öltöztetnem és idejött a géphez. Egyből kiszúrta a kacsádat, nagyon tetszett neki, hogy van kamera a nyakában. 5,5-éves a művésznő.

(#37664) FőDudu válasza npera (#37663) üzenetére


FőDudu
addikt

Kacsa?
Az egy partedlis szellem kameraval ;)

FőDudu

(#37665) npera válasza FőDudu (#37664) üzenetére


npera
újonc

Az még viccesebb neki szerintem.

Most megy halogén-diszkóba. Már fel van díszítve, apa mindjárt viszi a barátnőjéhez, aztán onnan mennek tovább kis előparti után.

(#37666) FőDudu válasza npera (#37665) üzenetére


FőDudu
addikt

15 gyerek lesz nalunk 1 oran belul. Nyertem? ;)
Most indulok tortaert es pizzaert...

FőDudu

(#37667) Phülöp válasza qnadam (#37661) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem a fél ország azt használta, mielőtt elterjedt a CAD.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37668) hobizoli


hobizoli
nagyúr



:DDD

több drón kell ;P

(#37669) qnadam válasza npera (#37663) üzenetére


qnadam
veterán

műértő a hölgy!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37670) qnadam válasza FőDudu (#37664) üzenetére


qnadam
veterán

kacsa :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37671) hobizoli válasza -NoVa- (#37634) üzenetére


hobizoli
nagyúr

300megabit...kemeny :DDD

több drón kell ;P

(#37672) Jahno


Jahno
őstag

Ahh, tegnapi mentés sem futott le, ma meg hó utolsó napja van és nem akarom hétvégére így hagyni a céget ebben az állapotban. De hétvégén sem akarok melózni, főleg ha nem tudunk semmit csak várok a hálózatos válaszokra. Mint amikor újraindul egy switch és régi konfigot töltbe, de összevissza mennek a csomagok, ugrál a szerver, elérhető/nem elérhető, vagy jelszót bekéri, megy a belépési folyamat és megszakad aztán perceking megint nem elérhető.

(#37673) Sipi- válasza Jahno (#37672) üzenetére


Sipi-
tag

Ip ütközés?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#37674) Jahno válasza Sipi- (#37673) üzenetére


Jahno
őstag

Az elvileg nem nagyon lehet, aztán persze ki tudja. Elsőre tipikusan olyan, mint gagyi hálózaton egy vissza magába hurok, meg persze akkor jött elő mikor pont egy switchet raktam be, mert minden végpont utolsó utáni pöcke is tele lett, de az a switch véletlenszerűen sem lehet ebben a tartományban, valamint teljesen másik cég hálózatára van dugva. Persze sosem tudni...

(#37675) eattila


eattila
csendes tag

Fotós. 37A-val:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37676) zetor2000 válasza Gabibácsi (#37601) üzenetére


zetor2000
senior tag

De, tiszteltem.
Török az istenadta, kelet felé néz a lelke. (az ajtaja).
Nem a centrifugájának van baja, hanem inkább egy mágnesszelepnek, ami a vizet zárná el. Zörög, morog, kattog, kerreg, búg, mint állat, de centrifugázik. 800 / 1000RPM meg se kottyan. Csak a program végén jön, hogy 4 perc vissza és 1 perc vissza közt nincs semmi, csak egy ugrás. Akkor meg jön be a víz, cirka féltartályig vártam, azt akkor elzártam a bejövő vizet. Következő program pár perc várás után azzal kezd, hogy benn lévő vizet kinyom. Zárt szelepnél nem kap vizet, szóval elvben hibára is futhatna, de lement simán, és akkor már kb. rendes mosott ruha állaga volt. Csak nem volt nagy kedvem éjjel 11kor teregetni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37677) Phülöp válasza zetor2000 (#37676) üzenetére


Phülöp
addikt

Ip ütközés?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37678) eattila


eattila
csendes tag

Fotó 2, szintén 37a, de ez variáció BW vs. Színes

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37679) Gabibácsi válasza zetor2000 (#37676) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor műszaki hibára gyanakszom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37680) Samott válasza eattila (#37678) üzenetére


Samott
addikt

En tovabbra se ertem miert erolteted ezeket a szurkearnyalatos fotokat. Megvan annak a helye, de itt is latszik, hogy pont a lenyeg vesz el vele.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37681) eattila válasza Samott (#37680) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert tetszik. De most van igazsagod. A bogyok vilagitasa most eltunt. De a becsullanas hangsulyosabb lett.

Izles dolga, felesegem se szereti a fekete feher kepeket.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37682) npera válasza FőDudu (#37666) üzenetére


npera
újonc

Ha egyedül fogod tartani a zsúrt, akkor R.E.S.P.E.C.T. :C

Purple Heart egyből jár ilyenkor.

(#37683) npera válasza hobizoli (#37668) üzenetére


npera
újonc

Kezd kicsit Need 4 Speed irányba elmenni a történet. De remélem szénné verik majd a jelenlegi csúcstartót, a 919 EVO-t. Az is teljesen széria volt :C

(#37684) npera válasza eattila (#37678) üzenetére


npera
újonc

A színes azonnal mehet nyomdába és keretbe. Nagyon jók a fények. Attól tartok, hogy nálad konrétan voltak is fények, de ettől függetlenül a kompozíció is nagyon bejön meg a háttér-előtér is. És a fények, ha még nem mondtam volna.

(#37685) npera válasza Samott (#37680) üzenetére


npera
újonc

A Leicának van csak monokróm fényképezőgépe, ami nem is tud színes képet. Van, aki ezt szereti.

(#37686) eattila válasza npera (#37684) üzenetére


eattila
csendes tag

A feny az jo volt. Lemeno nap. A gyerekkel hazafele lattam meg. Ha akkor van nalam gep, akkor isteni feny van. De ilyenkor 5 perc is nagy veszteseg....

Koszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#37687) FőDudu válasza npera (#37682) üzenetére


FőDudu
addikt

Ketten a nejemmel toltuk. Mar csak 1 fiu maradt.

Meg szerencse, hogy a parkolo elottunk kb kezilabdapalya meretu. Es a szomszedok tudtak az esemenyrol (unokahuguk meg is erkezett), igy a haz mellett parkoltak es nem a parkoloban.

Nekialltak biciklizni, rollerezni, focizni, teniszezni, a szomszed kisgyerek traktrojan es motorjan gurulgatni - ha mar van egy rendes lejto a kanyarban. Meg jo ido is volt.
Lanyok tancotak, spargaztak, ciganykerek, stb.

Kozben a lanyok a parkolo falat kicsicsaztak kretaval. Plusz masfel ora buli, HK Onyx hangszoro, iPad forrasbol, diszkohoz valo forgofeny, kirakva a parkoloba. Mindez a pizza/torta/kb. 40 perc dronos repules utan. Szoval jol birtak es elveztek.

Gyerekeknek tenyleg pizza kell. Csodalkoztam, de meg a tonhalas pizzat is ettek. A lanyok is.
Persze legjobban a margarita (paradicsomszosz es mozzarella) es a sima sonkas ment.

Inni a helyi Cockta (valami kolara hasonlito cukormentes gyogyfulekeszitmeny) light verzioja ment legjobban.

De a lenyeg, hogy jol ereztek magukat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#37688) Jahno válasza FőDudu (#37687) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam meg már jobban áll a cég, mint eddig. Egyik szerverről azt hittem, hogy megy és nem értettem, az volt a teszt alany, erre láttam, hogy 2. hálókártyája DHCPn van, aztán júzer tartományból felveszi az IP-t, így persze, hogy el lehet érni... Akármit akármerre dugok, még gateway sincs, aztán persze DC hiányában belépni sem tudok semmire, szóval itt van az, hogy egy helyben topogás és kész. Lesz ebből botrány úgy sejtem :-D Vagy holnap valami indiai segéderővel átadom Tumornak, addig előkészítem a terepet. Kértem a switchekről VLAN táblát és egy infót, hogy esetleg újraindult-e, de arra péntek délután már nem akartak válaszolni, áááááá.....

(#37689) qnadam


qnadam
veterán

hétfői vidéki rendezvényre megkértek, hogy vigyek már el egy hangfalállványt meg egy bose s1-et a tetejére. otthon kipróbáltam, nem is rossz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37690) npera válasza FőDudu (#37687) üzenetére


npera
újonc

Jól hangzik!

(#37691) npera


npera
újonc

Flight Simulator videó.

Már csak a francia csóka akcentusa miatt is érdemes meghallgatni. A fények és a felhők grafikáját elnézve ez az én gépemen szerintem 2-3 fps-el menne :Y :C

(#37692) npera


npera
újonc

Ruszkik.

Piszok jól nyomják.

(#37693) npera


npera
újonc

Ma vettünk a fiamnak egy új ágyat, IKEA kihúzható ágy, amit lehet a gyerek méretére húzni. Most 180 centire raktam, így asszony is elfér rajta, ha akar.

Elkezdtem építeni, aztán jött a kissrác segíteni. Elég sok mütyűrke csavar volt, így megegyeztünk, hogy ő nézi és picit segít, de a csavarozást én csinálom. Kábé 75%-nál jártam, mire eszembe jutott, hogy vettem még korábban elektromos csavarnyúzót (DEWALT DCD791P2), így elővettem azt is. Addig a kis IKEA-s S-alakú grimbusszal húztam meg a csavarokat. Tudom, tudom, igazi amatőr... :B

A vicc az, hogy most leteszteltem a csavarnyúzó nyomatékválasztó funkcióját. Hogy ne tépjem szét a menetet azonnal full nyomatékkal, így 1-es fokozatra csavartam. Az ágy alsó hátlapját (ami lábnál van) úgy kellett ráhúzzam, hogy a fa pöcköket is a csavarral nyomtam részben a helyükre, mivel kézzel képtelen voltam teljes mélységben benyomni őket. Picit szoros volt az illesztés, ha valaki tanult gépészetet. Így a frissen elővett csavarnyúzóval elkezdtem 1-es fokozaton. Olyan szorosan volt illesztve a fa pöcök, hogy kábé azonnal elrecsegett a csavarnyúzó. Így áttoltam 5-re. Aztán szépen alapjáraton hajtva alacsony fordulaton behúzattam a két csavart egymás után cserélgetve a kettő, hogy ne legyen túl nagy szög a hátlapon. Picit recsegett csak a fa mire elrecsegett a határoló, így érzésre tökéletes lett.

A fiatalember diadalmas üvöltéssel vette birtokba az ágyat, aztán jól kinyújtózott rajta. Úgy tűnik, hogy akkor another job well done... :C

(#37694) FőDudu válasza npera (#37690) üzenetére


FőDudu
addikt

Az tetszett nekik, hogy szabadon bulizhattak kb. 2 oran at. Lement a kaja/torta/happybirthday, utana szabad program. Annyira figyeltunk, hogy az utcara ne menjenek ki, de nalunk U alakban kell az utcarol a lejjebb levo parkoloba lehajtani, igy szerencsere nem is egy szintben van az ut es a parkolonk.

Eddig mindig volt program, tobbszor animator is, de mar abba a korba leptek amikor kepesek egymassal jol bulizni es nem kell nekik megmondani mit csinaljanak. Nyomtak maguknak a zenet, kozben futkaroztak es mindenfele sportot osszekavartak. Meg boldogan tancoltak.

Visszajelzesek szerint nagyon jo volt, majd jonnek meg ha visszajottunk.

FőDudu

(#37695) FőDudu válasza npera (#37693) üzenetére


FőDudu
addikt

Fiam is jelezte, hogy akkor neki a 90x200-as agy mar kicsi. :)

8 evesen.

A butorahoz jart egy 120x200-as agy, de eddig se agyracsot se matracot nem vettunk hozza, meg eleve a tetoterben van lapraszerelve...

Lassan majd rendelni kell hozza a hianyzo dolgokat.

Na reggel irany Budapest.

FőDudu

(#37696) Jahno válasza qnadam (#37689) üzenetére


Jahno
őstag

Akkusat? Azok rendben vannak. Dunakeszin a dizsiben faburkolatos Bose 802es van. Az máig jó cucc volt és marad is.

(#37697) qnadam válasza Jahno (#37696) üzenetére


qnadam
veterán

az. ha megint zajong a szomszéd, kiülök vele az ajtaja elé hajnalban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37698) Jahno válasza qnadam (#37697) üzenetére


Jahno
őstag

És első ránézésre méllyel sem kell annyira megtámogatni.

(#37699) zetor2000 válasza Phülöp (#37677) üzenetére


zetor2000
senior tag

Drága életem, ez egy mosógép. Nem a legjobb, de eddig nem volt vele baj. Nincs számítógépes hálózati csatlakozása. Istibizi. Nem keresem a bajt. 😃
Sima programválasztója van, meg pár nyomógomb az opciókhoz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37700) eattila válasza npera (#37693) üzenetére


eattila
csendes tag

Én tegnap akartam ikeás bútort összerakni. De nem hoztam fel a kopcsiból. Már asztallapot vágattunk, meg vettünk egy fiókos szekrényt, meg 2 lábat. Abból lesz a gyereknek asztal. Majd valamikor ma.

Így tegnap csak a rendetlenkedő led panelt buheráltam. Mivel felkapcsolőás után lassan kapcsolt fel, akkor is max csak 20%-ra. Lekapcsollás után meg lassan aludt ki. De nem láttam sem égést, sem olvadást, így vettem egy hagyományos lámpatestet, és felraktam azt egy les izzóval. Panellel nem tudom mi lehet, inverterre gyanakszom, majd elektronyos kollégának odaadom tesztelésre. Hátha.

Aztán délután a gyereket elvittem pók és bogár kiállításra. Volt sok nagy szőrös pók, többnyire nem mozogtak. De volt ami nagyon kia akart jutni. Először még közel menni is félt, de aztán megjött a kis haverja, és ketten már bátran nézték közelről. Le is kellett fotóznom párat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.