Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37401) Samott válasza Gabibácsi (#37400) üzenetére


Samott
addikt

En a lampertmonira nem reagaltam, ne maszatolj. Szegyen, hogy az a no pozicioban lehetett.

En csak arra a fideszes hazugsagra reagaltam, hogy Karacsony lopta szet a zugloi parkolast. Mert azt a fidesz es a szocik kozosen loptak szet. Ha megnezed a szavazast, mindket frakcio egyhangulag megszavazta. Kartacsony meg talan ket masik tartozkodott.

Tudod, ha azon puffognal, hogy Karacsonyt ott fogjak atb.szni ahol csak tudjak, akkor igazat is adnek neked. De a propagandagyar hazugsagait kar itt tolni. Mert az olyan mint a santa kutya. Konnyen utolerheto, cafolhato.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37402) zetor2000 válasza FőDudu (#37395) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismereteim szerint felmentést a vezetője/főnöke, vagy annak vezetője adhat. Törvény szerint meg kell indokolni, miért mentik fel XY-t. Felmentéssel megszűnteknek asszem nem jár végki.
Felmentési idő is van, ennek egy részét általában le kell dolgozni, a másik meg lébec.
Felmentés után asszem el kell telnie egy időnek, hoyg megint ilyen típusú alkalmazott legyen. (Közalkalmazottaknál volt régebben valami 2év, köztisztviselőknél nem tudom, de talán ott is.)
Felmondani a munkavállaló szokott, de megteheti a munkáltatója is, de az általában nem állami intézmény. Ilyenkor az van, hogy vagy indokol, vagy nem, de általában ebben az esetben gyorsabban lehet elköszönni, de a közalkalmazotti jogviszony vagy megszűnik, vagy "szünetel". Azaz az ezzel járó khm. "előnyök" khm. khm. sincsenek. (Régen volt 13. havi fizu, "ruhapénz", korengedményes nyugdíjazás, akármi.)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37403) zetor2000 válasza Samott (#37401) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az tuti, hogy "innen szép myerni" helyzetben van az új pógármester...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37404) -NoVa- válasza zetor2000 (#37403) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az Újpesti ocsmányirodában kb bárkivel az utcáról jobban járnak, mint a meglévő munkaerővel. Máshol még nem éltünk írásos panasszal, ott többször.

(#37405) qnadam válasza -NoVa- (#37404) üzenetére


qnadam
veterán

nekem eddig nem volt bajom velük, mondjuk jogsihosszabbításnál meg lakcímbejelentésnél bonyolultabb dolgot még nem kellett ott csinálnom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37406) Gabibácsi válasza zetor2000 (#37403) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem is akar nyerni, már látni. Csak a holdudvarát behozni a lopásba, és majd ráfogja a fideszre, mint anno demszky. Nincs itt semmi látnivaló, lehet oszolni, pest meg rohadhat szét.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37407) Gabibácsi válasza -NoVa- (#37404) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az okmányirodában csak jó tapasztalatom volt eddig, sikeres vagyok :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37408) FőDudu válasza Gabibácsi (#37407) üzenetére


FőDudu
addikt

Most kert a telekom adategyeztetesre. Mert van egy kb. sosem hasznalt Domino szamom.
Totalis megfigyeles... A vegen figyelmeztetett (anyja neve, lakcime, okmany azonositas megadasa utan), hogy meg 9 kartyat vehetek a nevemre. Persze a teljes hozzaferest meg a marketing celu felhasznalast azt szerette volna a Telekom...

Itt besetalsz, leakasztod a kartyat a Lidl/Hofer/Spar kasszanal, 2 perc mulva mukodik.
Egy kurva szot nem kerdeznek. Szep is lenne, ha szerencsetlen turisztnak azzal kene baszakodnia, hogy mikent kell aktivalni egy feltoltokartyas szamot.

Semmi ertelme ennek a rendszernek. A terroristak ugyis 2 lepessel elottuk jarnak. Mindig.
Amig a hatarokon ellenorzes nelkul lehet eljutni Portugaliatol Magyarorszagig, addig semmi ertelme orszagosan ellenorizni ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#37409) Gabibácsi válasza FőDudu (#37408) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez a törvény. Ugyanolyan hatásos mint hogy nem vihetsz fel kést a repülőre :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37410) FőDudu válasza Gabibácsi (#37409) üzenetére


FőDudu
addikt

Ettol meg felesleges ;)
Csak beparaztak amikor szazezres nagysagrendben volt feketepiacon a feltoltokartya.
Most is van, max nem magyar. Jobb, ha mas orszagban verik el ugyanazt a lovet?

Vannak ertelmes korlatozasok - ez nem tartozik kozejuk. Amig mindenhol maskepp van.

FőDudu

(#37411) Vodike válasza FőDudu (#37410) üzenetére


Vodike
tag

Jaja, max Szlovén :-)

exTiga

(#37412) ncc1701 válasza Gabibácsi (#37406) üzenetére


ncc1701
veterán

Bárki így csinálná. Nyilván én is. Ilyenek az emberek. Ezért szar a rendszer, elvi hibás.

[ Szerkesztve ]

(#37413) Jahno válasza FőDudu (#37408) üzenetére


Jahno
őstag

"tt besetalsz, leakasztod a kartyat a Lidl/Hofer/Spar kasszanal, 2 perc mulva mukodik."

Itt is.

(#37414) qnadam válasza Jahno (#37413) üzenetére


qnadam
veterán

csak utána x időn belül regisztrálni kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#37415) Jahno válasza qnadam (#37414) üzenetére


Jahno
őstag

Turistának működőképes aztán passz, három napra jön és eldobja. Vándorló kollégák és vendégek is meg bírják oldani, szóval nem tudom. Max. annyi indokolás lehet, hogy ha ilyen kérdés nem csapódik le rajtam, akkor azzal nincs baj :-D

(#37416) zetor2000 válasza FőDudu (#37410) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt azzal volt a baj, hogy ugyanannak a hajléktalannak a nevén volt ~150-200E feltöltőkártya.
Meg szerintem se baj, ha tudjuk, ki használja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#37417) FőDudu válasza zetor2000 (#37416) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor en vettem a kartyat akkor ott helyben kellett kitolteni egy adatlapot. Addig nem is lehetett aktivalni. Aztan most evente adategyeztetes.
Lehet a vasarlaskori adatmegadas mar nincs?

SMS-ben ma reggel jott a figyelmeztetes, hogy 2 honap mulva deaktivaljak.

Amugy nem igazan hasznalom, par SMS ertesites jon ra amit nem szeretnek a ceges kartyara kapni.

Itt a kovetkezo adat csomag ami szerintem nem rossz:
200GB 14,99 Euro. (modemmel 44,99). Nova biztosan ertekelne ;)

Illetve uganannyiert egy 60 gigas csomag is van amiben 300 perc Eu roaming es 4,1GB adat is van (a korlatlan helyi j=hivasok mellett).

FőDudu

(#37418) FőDudu


FőDudu
addikt

4.5 milliardot kolt az allam az elektromos autok toltesere.
Elvileg megduplazzak a meglevo 400 toltopontot.

Azaz 1 toltopont 11.250.000 Ft atlagosan.
Fele 50KW-nal nagyobb, a maradek 22KW-os lesz.

Ez mar legalabb egy lepes a helyzet javitasara.

FőDudu

(#37419) Jahno válasza FőDudu (#37418) üzenetére


Jahno
őstag

Hosszabb távon villany sem árt bele. Felénk terjed az elektromos, mint állat. Meglátjuk párév alatt mit alakít az átlagon.

(#37420) Jahno válasza zetor2000 (#37416) üzenetére


Jahno
őstag

Ott sok más katyvasz is volt, csak szintén nem sok mindent tudunk róla, mert mindenhol mást írtak, több helyen teljesen képtelenséget is.

(#37421) FőDudu válasza Jahno (#37419) üzenetére


FőDudu
addikt

Mol a regi telephelyein napelemparkokat csinal.
Mult heten adtak at vagy 18MW-nyit.

FőDudu

(#37422) Jahno válasza FőDudu (#37421) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek előnyhátrányait már írtuk, aztán kiderül. Mondjuk múlt héten a napelemen meglepődtem, hogy még elég rendesen termelt, azt nem gondoltam volna.

(#37423) Jahno válasza FőDudu (#37421) üzenetére


Jahno
őstag

De ez is meglepett, elég erőteljesnek néz ki a nap, főleg ha kimegyek az utcára. Erre júzereim cuccai kb. 30%-ot termelnek. Tuti többet mondtam volna.

Átverős.

Ehhez mérve ilyen telepből saccperkábé pont ezer kellene. Nézzük meg a területét, beruházását (most erre úgyis olcsóbb a föld és van támogatás, aztán meg sír a mezőgazdaság) és délután majd szólok mikor kapcsolják le a villanyt.

(#37424) hobizoli válasza Jahno (#37422) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ebbol az latszik, hogy a napi atlag fogyi az 5000-5200MWh korul van
szoval ha felpuffernek az energiat, akkor nem kene a csucstehelesre meretezni, meg a halozati terheles is jobban megoszlana
plusz ha egy csomo ceg maga allitana elo napelembol a napi nappali aramszuksegletet, akkor ennyi sem kene

erre tolunk nyugatabbra mar rajottek

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#37425) Jahno válasza hobizoli (#37424) üzenetére


Jahno
őstag

Félig jöttek csak rá. Meg a felhő is jön. Akkor meg a múltkori vitánál olvashattad, mennyire széthullik az egész. Oszt Mad Max. A puffert is írtam, úgy néz ki nem létezik.

(#37426) hobizoli válasza Jahno (#37425) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az mind1, mert a legtobb ceg leginkabb csak nappal zabal aramot a halozatrol

de azt a esti 6000MWh-s csucsot ami van kb 2-3 oran at, siman ki lehetne bekkelni akkuval
egesz nap meg foleg ejjel fel lehetne pufferelni abba, amikor kisebb a fogyasztas *
a napelem meg csak tehermentesitene a halozatot, mert azzal eleve mozgatni sem kene annyi powert a halozatban, mert csak annyit vennenek fel a halozatrol, amit a sajat napelemuk helyben nem termel meg
lehet felhos idoben csak 20%-t tolna a napsuteses 80% helyett, de az is vmi

* amugy hidraulika is igy mukodik a froccsgepekben
szandekosan alul(!) van meretezve a csucsterhelesi igenyhez kepest
de amikor a szerszam eppen nyitva vagy zarva van, addig a szivattyu felpufferel folyadekmennyiseget egy hidroakkumulator tartalyba ("torpedó"), amiben 150bar nitrogen van egy lufiban
igy amikor mozgatni kell a szerszamot nyitas-zaraskor, akkor reszben ebbol az akksibol, reszben direktben a szivattyubol jon ehhez a kello folyadekmennyiseg
de alapbol csak a szivattyu nem tudna mozgatni a szerszamot a kello sebesseggel (meg a zaroero is csokkenne), mert annyit nem szallit

több drón kell ;P

(#37427) Grillo válasza Jahno (#37423) üzenetére


Grillo
senior tag

Én azt látom országosan, hogy rengeteg naperőműpark épül. 1 hektártól a 100 hektárig, úgy az elmúlt 3 évben. Gondolom ez azt jelenti, hogy van rá valami fasza eus/állami támogatás, esetleg pénzügyileg is megéri. És többnyire magánberuházás.

(#37428) hobizoli válasza Grillo (#37427) üzenetére


hobizoli
nagyúr

is

meg egyszerubb nem a halozati csucsterhelesre eromuvi kapacitast epiteni, amivel nagyobb a meglevok %-t terhelese, mint az hogy csucsban ezerrel menjenek rovid ideig, aztan meg fel gozzel elpotyoreszgessen raerosen
mert megepiteni azt akkoris annyiba kerul, mitha folyamatosan 5500-6000MWh lenne a terhelese, nagyreszt par oran kivul eleg lenne a 2/3-a vagy a fele is

pont erre jo megoldas a Tesla akksitelepe, mert kb barhova fel lehet allitani
nem kell hozza egy hegyi to sem, meg semmi csak a telek

minden nagyobb varos mellett lenne egy-egy akkutelep, Bp korul meg 4-5, maris konstansabb terheles lenne a halozaton
ejjel felpufferelnek, nappal ratolt meg napelem is ha van, este meg kitolja amikor az a csucsfogyi van

több drón kell ;P

(#37429) -NoVa- válasza hobizoli (#37428) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkunál környezetszennyezőbbet nem is tudnál ajánlani.

(#37430) Jahno válasza Grillo (#37427) üzenetére


Jahno
őstag

Így van ja, idéntől még kedvezőbb paraméterekkel.

(#37431) Jahno válasza hobizoli (#37426) üzenetére


Jahno
őstag

12+ gigawattórát akkuval. Rendszeresen? És amúgy mivel töltöd fel? Ahamm, nyilván. Csak a fűtése és amortizációja egy vagyon. Ennél még a város közepére telepített szénerőmű is lehet jobb ötlet. Tehermentesítés addig jó, míg nem ingadozva kéred a villanyt. Vagy nézzük meg mekkora a trafóházatok, ahhoz rendesebben lehet méretezni. Holnap less rá a főbiiztire, már kezd érdekelni.

(#37432) Jahno válasza hobizoli (#37428) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor házi feladat, Budapest mellé mekkora napelem és akku pakk kellene, amit ennyire fel lehet tölteni abban a napsütötte nap pár órában? Kólásüvegeid sem 10 millis orvosi fecskendővel töltik.

(#37433) Jahno válasza -NoVa- (#37429) üzenetére


Jahno
őstag

Engem a veszteség érdekelne, csak el kellene már mennem sörözni valami hozzáértővel. Aztán a fűtés, mert télen még okés, fél Csepelt lehetne fűteni a hulladékhővel, de nyáron nem biztos, hogy ennyi melegvíz kellene. Főleg mert veszteség miatt a távhőt is kezdik leépíteni, kis helyi hőközpont gazdaságosabb, most újra mindent lehetne központosítani. Kemény dó ez, minden mindennel összefügg. Max. egy délutános gázfogyasztás energiáját lehene ehhez arányosítani. 25 éve kiszámoltam volna, de már elhülyültem :-D

(#37434) hobizoli válasza Jahno (#37432) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azt sehol nem mondtam, hogy napelemmel kene kivaltani az osszes eromuvi kapacitast, csak szandekosan felre akarod erteni/ertelmezni

azt irtam csak, hogy azzal lehetne a pufferre is ratolteni pluszban nappal a felesleges kapacitasra is, hogy ne legyen hiany este 18-22h kozotti a csucsterhelesenel
es akkor nem kell uj eromuvet epiteni a megnagyobb csucshoz igazitva, csak okosabban felhasznalni optimailizalni a jelenlegieket

meg eleve, ha mar helyben betol maganak sok-sok kis ceg is a nappali fogyijat reszben napelembol fedezve, akkor annyival is kevesebbet vennenek fel a halozatrol eleve, amivel akkor nem is nagyon kell kalkulalni, hiszen a halozat felol nem jelentkezik extra terheleskent

mennyi egy 20-30fos ceg atlagos nappali aramfogyasztasa kWh-ban? mert az ejjeli kb elhanyagolhato, amikor csak a szerver megy kb, meg a riaszto, de az fika

Ausztriaban siman mukodik ez, pedig joval kevesebb a napsuteses orak szama
szoval ne talalj ki megint minden mashol bevalt es mukodo megoldasra vmi fantom problemat :P

Ausztraliaban is megoldottak Tesla akkuteleppel a halozati csucsterhelesi ingadozasokat, volt is rola cikk nemreg, meg ide is beraktam, 3-4 ev alatt megterul a 66M USD az ~230Mrd HUF
vmi racio csak van benne ha megcsinaltak es mukodik es rentabilis is....nem?
a hanyatlo nyugat

több drón kell ;P

(#37435) FőDudu válasza hobizoli (#37434) üzenetére


FőDudu
addikt

Ausztraloknal a 66M-bol 20 a szallitas volt ;)
Bobaeknal meg tan a szel fujdogal, nem?

Remelem nem a berugos tanacsot fogadta meg...

FőDudu

(#37436) Jahno válasza hobizoli (#37434) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is az összesre válaszoltam, hanem a nem létező pufferre. Mert a nappali fogyasztás mellé kell azt megtermelned, 2x veszteséggel. És direkt kevesebbet írtam, ami így is bazi nagy szám.

Ausztráliát 5ször elolvastam, teljesen értelmezhetetlenül dobálóznak a számokkal, amit valami PR marketinges szakosztály dobott a sajtó elé. Majd foglalkozom még vele, de semmi hasznosat nem találni, egy cikken belül is keverik a megtermelhető bevételt a haszonnal és nyereséggel, de még 3 különféle valutát is írnak ahol nem tudni pld., hogy a dollár az milyen dollár.

(#37437) Jahno válasza hobizoli (#37434) üzenetére


Jahno
őstag

"Ausztriaban siman mukodik ez," Melyik fele működk? Ott akkus pufferről mondjuk pont nem tudok. De az irigyelhető, hogy a Dunából ki tudnak venni. Ellenben a hanyatló nyugaton néha hirtelen nőnek az energiaárak is, mellé egy csomó mindent nem tudunk.

(#37438) Jahno válasza FőDudu (#37435) üzenetére


Jahno
őstag

Bobáék a legjobbak, ezer éve úttörők voltak, csomó minden nyilvános bár az ottani karbantartókat szintén nem fizetik túl. Ott van némi gázos, de azért geotermikus, víz, egyébbel is jól vannak.

(#37439) Gabibácsi válasza hobizoli (#37434) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sétáltunk pesten 12 km-et, Andrássy, Parlament stb. Kétszer kiabáltam rá a minket majdnem elütő idióta elektromos rolleres túristákra, volt egy segwayes barom is. Nemnormálisak, ezek ellen tényleg a tilcsukbe a megoldás. Kibaszott veszélyes selátsehall droidok.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#37440) Jahno válasza Gabibácsi (#37439) üzenetére


Jahno
őstag

Haver éppen írt a Limeosoknak, hogy valamit találjanak ki, mert előbb-utóbb vagy a népharag jön, vagy betiltják. Továbbra is gyanúsak a kirakóemberek, mert direkt az út közepén van egy csomó. Azt tuti nem felhasználó parkolja le.

(#37441) npera


npera
újonc

Ruszkik.

2:18-nál a rotakapás agysebész áthajt a zebrán, de a nyerges vontatós zsákszállító agysebész fékezés nélkül eltolja a papit. És majdnem beesik a pót alá a fater. A gyalogos szerencsére visszahátrált a járda viszonylagos biztonságába.

Durva.

(#37442) hobizoli válasza Jahno (#37437) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ott rengeteg ceg meg lakohaz tetejen van napelem, ami miatt nem vesznek fel eleve a halozatbol annyi kakaot
annyival is kevesebbet kell a eromunek a halozatba tolnia

meg ott van egy hegyi to is, amit puffernek hasznalnak

több drón kell ;P

(#37443) Jahno válasza hobizoli (#37434) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ahol 15 gigát csavarnak ki szénnel, azokkal sem biztos, hogy rendszer szinten példálóznék:

(#37444) Jahno válasza hobizoli (#37442) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is van "rengeteg". Jövőre kb. el is érjük azt, ami Ausztriánál van, csak sajna a magántulajdonú cuccokról nincs információ. Ellenben a tóval most mondtál olyat, amivel eddig nem foglalkoztam, meglesem meddig bírja, vagy holnap mennyit termel a nap.

(#37445) Jahno


Jahno
őstag

Gemini Man teljesen jó volt. Nem bonyolították agyon, pár jeleneten kívül még reális is volt. Előtte a Terminátor bemutatója is szimpi volt, lehet megnézem majd azt is és akkor 10 évig megint nem megyek moziba.

(#37446) Jahno válasza hobizoli (#37442) üzenetére


Jahno
őstag

Nézem ezt az Auszráliát, ahol ugye azért van kimaradás, mert nem megbízható a megújuló. Ezek tényleg fejjel lefelé vannak baze :-D

"arra kérte az energiacégeket, hogy adjanak energiát az elektromos hálózatba – tervezett karbantartás vagy áramkimaradás esetén ez a megszokott. Ez általában felsrófolja az energiaárakat; akkor például azzal kalkuláltak, hogy az energiaárak elérhetik a megawattonkénti 9000 ausztrál dollárt (nagyjából 1,7 millió forint). A Tesla generátorai és egy szélerőmű csatlakoztatásával viszont sikerült 270 dollár (52 ezer forint) körül tartani a megawattonkénti árat, így több millió dollárt takaríthattak meg.."

Ilyet ugye volt amikor Dudéktól is kértek, csak ott a szálloda nem árazta ennyire túl. És ez a 100 megawatt továbbra is csak az ingadozásokat simítja el. Ami nálunk nincs is, el sem kell simítani :-D

És nézzük meg az árát, oszt ellenőrizzük a számaim, mert kapkodtam és nem sörözöm :-D

Megawattonként 1.7 millió forint kontra 52ezer forint. Eddig állat. Viszont ez eseti árfekvés, miközben a piaci ára ott és itt EUban is kb. 20ezer forintos maximumon van és ha termelnek, akkor idehaza is 10ezer forint alatt. Ami még mindig ötöde.

(#37447) FőDudu válasza Jahno (#37446) üzenetére


FőDudu
addikt

1MW koruli a Caterpillarunk (750KVA vagy 1MVA - nem tudom melyik modell). Nem tudom mennyit ihat orankent es mennyi az uzemorara eso karbantartasi koltseg.

Egyszer lattam az olajcserejet, az 800 Euro volt. De 200 literes hordoval csinaltak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#37448) hobizoli válasza Jahno (#37446) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es az eromuvi kapacitas bovites az mennyi ammo?
6000Mrd, a hitel ketyeg ra, de meg egy kapavagas sem tortent

több drón kell ;P

(#37449) b0rZ válasza Gabibácsi (#37439) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Ne is mondd. A koruton is majdnem kivasaltam egyet kocsival a minap, mert neki nyilvan az uttesten kell billegnie azzal a fostalicskaval. Egyszer tuti felborul elottem valamelyik mint a hugyosbogre, atmegyek a hulye fejen es meg en leszek lebaszva erte...

(#37450) Jahno válasza hobizoli (#37448) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont 50 évig stabil. Ebből kellene már kiindulni. Aztán tákolhatunk, végén még kiderül, hogy más megoldás drágább. Bár a Tesla akkunál sokminden szintén nem egyértelmű, de ha hagyják kiderítem. Hitel is attól függ melyik sajtót olvasod :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.