Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31801) Gabibácsi válasza qnadam (#31799) üzenetére


Gabibácsi
tag

jó volt a poén, értettem :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31802) blueboi69 válasza Bujdy81 (#31800) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DD
jogos

(#31803) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#31800) üzenetére


Gabibácsi
tag

majd akkor lezli megmondja, hogyan kell csinálni :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31804) Jahno válasza Bujdy81 (#31800) üzenetére


Jahno
őstag

Gyereket rá kell bízni a nagymamára, asszony menjen el bevásárolni és kész is.

(#31805) eattila válasza npera (#31780) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem akarom elképzelni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31806) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31807) eattila válasza blueboi69 (#31786) üzenetére


eattila
csendes tag

A lányom jellemzően éjfél után kelegetett. Na én akkor kezdek lefeküdni, leállítani az agyam. Kb 1-re talán alszom. Ha fél órával később fel kell kelni, vagy akár 1 órával is, az kicsit rontja a másnapi produktivitásom. Pláne hónapokon keresztül.

Meg jellemzően előtte is kelegetett, de akkor meg dolgozom. Mikor kicsi volt, akkor meg nem dolgoztam éjjel, be tudtam segíteni altatni, etetni, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31808) Jahno válasza Gabibácsi (#31798) üzenetére


Jahno
őstag

Ez durva lesz. Érdemes szívni vele?

(#31809) Gabibácsi válasza Jahno (#31804) üzenetére


Gabibácsi
tag

blue meg gyúrni addig
megfejtettük az életet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31810) Gabibácsi válasza Jahno (#31808) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze hogy érdemes, meg akar tanulni magyarul, ha már ideköltözik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31811) eattila válasza Gabibácsi (#31810) üzenetére


eattila
csendes tag

Dícséretes. Amúgy úgyis jön majd a nyelvtudás az ittléttel. Bár rásegítés nem árt.

De hogy genyó legyek, cimkézd fel magyarul, tanulja meg :D :D (Bocsi)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31812) Gabibácsi válasza eattila (#31811) üzenetére


Gabibácsi
tag

olvass figyelmesebben :D
magyarul és oroszul lesz felcímkézve MINDEN (is)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31813) Bujdy81 válasza eattila (#31807) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem lehet, hogy az lenne a megfejtés, hogy csak egy munkahelyed legyen? :(

(#31814) qnadam válasza Gabibácsi (#31801) üzenetére


qnadam
veterán

jóvammá.

ha kell a router, ma még egy kicsit van valaki otthon, utána vasárnap.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31815) Gabibácsi válasza qnadam (#31814) üzenetére


Gabibácsi
tag

jövő héten keddtől tudok érte menni, sorryvagyok
ha megfelel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31816) Jahno válasza Gabibácsi (#31810) üzenetére


Jahno
őstag

Addig okés, de ahhoz szürke címke kell, mert a többi le fog esni, főleg ha valami olyan, vagy ívesebb, meg úgy értettem, hogy lehet kétszer elmondod az egyszerűbb. Vagy háromszor. Utána jó orosz módra orrbavered és egyből tudni fogja :-D De azt, hogy cirillel bóklászni, néha sokkal egyszerűbbért is össze akartam taposni a kézi kütyüt. De előtúrom jahh, már három darab is egy helyre került a héten.

(#31817) Gabibácsi válasza Jahno (#31816) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem nem esik le egyik se amit ragasztottam, sárga címke,scotch
köszi előre is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31818) eattila válasza Bujdy81 (#31813) üzenetére


eattila
csendes tag

Törekszem rá. De az még a jövő zenéje.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31819) eattila válasza Gabibácsi (#31812) üzenetére


eattila
csendes tag

Értettem :) Papírzsepi darabonként? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31820) Jahno


Jahno
őstag

Azt hiszem most lett elegem a nagyobb ésvagy alattomos úthibákból, utolsó párat megnézem rendesen és megpróbálok valami illetékesnél asztalt verni.

(#31821) qnadam válasza Jahno (#31816) üzenetére


qnadam
veterán

nekem a fehér brother meg a színes noname is egész ügyesen kapaszkodik a mindenféle formájú adaptereken.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31822) blueboi69 válasza Jahno (#31820) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi történt így koradélután? :) Költözz vidékre, ott jobbak az utak :D

(#31823) eattila válasza blueboi69 (#31822) üzenetére


eattila
csendes tag

Francokat jobbak. Corollában valami kopog jobb oldalt. De csak kissebb döccenőknél. Fekvőrendőrnél nem. Mintha műanyag dobozban zörögne valami. Meg kell nézetnem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31824) npera válasza blueboi69 (#31787) üzenetére


npera
újonc

Nálam a bringa kábé létfontosságú. Olyan nekem, mint a meditáció. Amikor tekerek, akkor kábé úgy vagyok, mint Nova a KV-val a kezében, jönnek a gondolatok, az elme szabadon szárnyal. Volt már olyan, hogy bringázás közben jutott eszembe egy ötlet, amit melóban tudtam hasznosítani.

Mozgás tekintetében a bringa nekem nagyon bejött. Semmiféle panaszom nincs a térdemmel vagy a bokámmal. Régen néha kiment a bokám lépcsőn menve, de azóta nem. Sem a hátam nem fáj tőle, sem a karomban nem érzek semmi panaszt. Megfelelő ruházattal meg sem fázom, tehát az sem gond.

Kocsival dugótól függően 2x annyi idő is lehet az út simán és akkor idegállapotba is kerülök többnyire a sok gyökér miatt.

Ha totál üres az út, akkor az autó gyorsabb, de kábé 7 percről beszélünk. 22 perc bringával szélmentes időben, 15 perc kocsival, plusz parkolásos móka.

Megpróbálom elhasználni a mostani bringát, ami lehet közelebb van, mint gondolnám. A váz, a kerekek és kormány eredeti, meg a fékkarok. A váz elvileg nem törik el, bár a Nishikinek volt egy eltörős első villája, amit visszahívtak. Nekem nem az a sorozatszám van, így elvileg bírja. De a kerék még eredeti és a csapágy már nem teljesen új. A Strava szerint most van a bringában 7127 km, 2014 óta nyúzom. Ha a kereket ki akarnám cserélni, akkor az kábé gazdasági totálkár a bringán, mert itt nem kapok kereket 1000 SEK alatt és ugye kettő kell. Annyit ér kábé az egész bringa, mivel a rárakott alkatrészek árát sosem kapod vissza eladáskor.

Most kattog az ülés (üléscső?) rajta, amitől megőrülök. Megpróbáltam behintőporozni az üléscsövet, nem használt. Megpróbáltam bezsírozni, nem használt. Megnéztem, hogy az üléscső és az ülés közötti csavarok lazák-e, de nem. Minden tekerésnél kattan egy k*rva nagyot és a hang a vázban megy tovább. Rohadt hangos és idegesítő hang.

Korábban az üléscső bezsírozásával elmúlt, de most nem. Már 3 hete kattog és nagyon idegesít. A vázon repedést nem látok, csak akkor kattog, ha ülök az ülésen és erőből tekerek. Mivel gyakorlatilag egyfolytában erőből tekerek, ezért szinte végig szól.

Ez mondjuk nem elég érv egy új bringára, de ha eljön az ideje, akkor vélhetően egy Cube Hyde Race gépre lövök, amin Gates szíj van és Alfine 8-as agyváltó. A 2019-es modellen már szerencsére nem markolatot tekergetős váltó előválasztó van, hanem rendes MTB-s váltókar. 29"-os ballonos abroncs majd szépen gurul murván is, a mostani úgy vág bele a murvába, mint a kés a vajba. Erdőben a 25 mm-es abroncs kifejezetten izgalmas tud lenni. A komfort érdekében 8,5 bar nyomáson...

(#31825) npera válasza qnadam (#31806) üzenetére


npera
újonc

:R

(#31826) npera válasza eattila (#31823) üzenetére


npera
újonc

Jahnónál a rugó volt, de az utasülésből hallgatva pont az első ajtó zsanérjának irányából szólt. Szinte láttam (!) magam előtt a hang forrását. Majdnem stimmelt is, csak a zsanér helyett a rugó és nem az ajtóban, hanem a felfüggesztésben.

Állati penge vagyok hibakeresésben, láthatjátok.

(#31827) Jahno válasza npera (#31826) üzenetére


Jahno
őstag

És egyből féltengely is, azzal már be voltam jelentkezve jövő hétre, csak a rugó közbepattant.

(#31828) eattila válasza npera (#31826) üzenetére


eattila
csendes tag

Kolléga, aki szerelő is, stabpálcára tippelt. De az autót rángatva nem hallatszik semmi. Lehet a talpasban a gömbcsikló. Majd megemeljük aztán kiderül.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31829) Jahno válasza blueboi69 (#31822) üzenetére


Jahno
őstag

Röviden is a kurva anyját, 3 akkora tankcsapdát kifogtam, hogy már nekem is sok volt. Múlt hetekben a felni/kocsi alja lett oda, ez most rátripladuplázott egy duplázót.

(#31830) blueboi69 válasza npera (#31824) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem még minden bajom van a bringán, ritkán tudok kikapcsolni hogy másra is tudjak gondolni.

A másik ami baromira idegesít, hogy a pedál az kb a talpam 3/4-t fedi le. Pedig nagyon kis szépséges fém pedált sikerült vennem, de lelóg róla a talpam. És ahogy néztem, a többi sem szélesebb.
Vagy ez másnak tök normális csak engem zavar? :D

Az ülést már eléggé megdöntöttem, így nem nyomja szét a tökömet, viszont szépen lassan mintha csúsznék lefelé. :D Szóval nem tudom átérezni a kattogó problémádat :D

(#31831) -NoVa- válasza blueboi69 (#31830) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#31832) blueboi69 válasza -NoVa- (#31831) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nade ilyet nem akarok, mert ahhoz cipő is kell, stb

(#31833) npera válasza blueboi69 (#31830) üzenetére


npera
újonc

Értem én :B

Ma délelőtt gondolkodtam rajta, hogy annyira jól mennek a dolgok mostanság, hogy ennyire jól nem is szabadna. Szóval picit abba kellene hagynom a nyekergést, mert nem autentikus ...

A pedálból szerintem nehéz megúszni a rendes klipszeset. Akkor belelépsz a klipszbe és onnantól kész is vagy. Lehet húzni, nyomni, akármi.

Nova és Phülöp tutira a tojásverőt javasolja, ami a legjobb. Ha a második helyezett is megfelel és olcsón akarsz valamit, akkor egy legpuritánabb Shimano M520-as pedál bőven jó.

Gyakorlatilag ingyen utánad vágják és piszok jó. Az országútin ilyen van, teljesen elég. A melóba járós bringára pedált keresve éppen meg voltam őrülve és Deore XT van rajta, ami teljesen jó szintén, csak teljesen felesleges igazából.

Ha összejön a Cube Hyde Pro, akkor arra is vélhetőleg M520-as pedál megy, mert teljesen jó.

Ha mindenképpen szeretnél sima cipővel is bringázni néha, akkor van olyan pedál ami platform egyik oldalon és SPD a másik oldalon.

Nem tudom mekkora egy komolyabb MTB-s pedál, de képen nagynak tűnik. Ilyesmiből valami nem Deore XT nem lenne jó neked?

(#31834) #09908736


#09908736
törölt tag

Ezen a héten felfedeztem a trash metált. :) Artillery, Exodus, Lich King, Death Angel. Jeeee

(#31835) Jahno válasza #09908736 (#31834) üzenetére


Jahno
őstag

Exodus decemberben volt nálunk, jövőre úgy néz ki EUn belüli körből kimaradunk. Én egy ideje nem hallgattam, meg ez az év is elég gyenge lett buliba járás szempontjából.

(#31836) #09908736 válasza Jahno (#31835) üzenetére


#09908736
törölt tag

Death Angel nagyon bejött. Most a januári Sabaton-t tervezem, Bécsben és Bp-n is játszanak majd.

(#31837) Jahno válasza #09908736 (#31836) üzenetére


Jahno
őstag

Gyere Pestre, iszunk sört :-P

(#31838) Bujdy81 válasza blueboi69 (#31830) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Még mindig gyere át egyszer és beállítjuk...

(#31839) Bujdy81 válasza -NoVa- (#31831) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Van ilyenem eladó, nem hülyeség!

(#31840) Bujdy81 válasza npera (#31833) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

SPD kell neki egy jó SPD cipővel, mert azzal utána lehet rendesen vonatozni, nem totyog vele, mint a fosógalamb. Vagy mint én, mikor a karbon talpú outis cipőre rakott Look stoplival be akarok menni bárhova...

(#31841) npera válasza Bujdy81 (#31840) üzenetére


npera
újonc

Japp. Nekem Shimano XC50n cipőm van 2014 óta. Járok vele oviba a gyerekekkel, amióta kinőtték az utánfutót egy évig 900 métert mentünk gyalog, 2018 vége óta csak 700 métert kell menni. Simán lehet benne gyalogolni, mostanra kezd a sarkánál elkopni. És a ráhúzott kalucsni is pusztul rendesen a gyaloglástól persze.

Arra kell figyelni, hogy nagyobbat kell venni belőle. Nekem a lábam 46-os, de ebből 47,5-ös kellett.

(#31842) -NoVa- válasza Bujdy81 (#31840) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jah. Utcai/túra fajta MTB-s, abból a habverő stoplija nem csikorog a beton.
Nekem most Bontrager SSR van régóta, az sem néz ki túl nemutcainak.

(#31843) FőDudu válasza Bujdy81 (#31794) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem euroban van rajta a penz. Ahogy pl. nekem.
Lehet felreertheto voltam.

FőDudu

(#31844) FőDudu válasza npera (#31833) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem az utolso van, es jelentem elbir. :)

FőDudu

(#31845) -NoVa- válasza FőDudu (#31844) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha mégis patentkednél, Crank Brothers Mallet DH kell neked. Általában nem maga a hegy áll rá, de igénybevétel éri sok, szóval elbír.

(#31846) FőDudu


FőDudu
addikt

Nova:
Ezt lattad mar?

Ma pont buzeraltam a codec beallitasokat a developer options alatt.
Nem latok szinbeli valtozast a BTR3 ledjen, barmit is valasztok ki.

Direkt nem a Fiio alkalmazast hasznaltam, allitgattam mindent amit lehetett.
Egyszer zold lett - LHDC - na az szaggatott mint allat.

Pedig eleg rendesen lehet maceralni a beallitasokat.

FőDudu

(#31847) Phülöp válasza #09908736 (#31836) üzenetére


Phülöp
addikt

Előtte Helsinkiben is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#31848) -NoVa- válasza FőDudu (#31846) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rádió ez is, azért is mondom hogy általában zseb-zseb vonalon 660k alá nem megy. Hallhatóan jobb az aptx-nél, aptx-hd meg nincs a samsungnál. USB DAC-ként persze máris más szint, de ott kell alá füles is. A Shure még annyira nem remekel ott, egy nagy terű, jól pozícionáló cuccnál már magassága is lesz a zenehallgató nagyteremnek kábellel, nem csak szélessége és mélysége. Ilyenekhez nem BT adaptert vesznek, hanem külön DAP-ot, balanced outputtal. Egy Jerry Harvey Audio LAYLA egy ES100-al jó kábellel pl egészen vidám portable kompromisszum, de nem veszek. Nem. Nem.

(#31849) Jahno válasza -NoVa- (#31845) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyit aggódni. A városi kis szirszarom végül még a tősgyökeres tanyasiaknak is bejött.

(#31850) Jahno válasza -NoVa- (#31848) üzenetére


Jahno
őstag

Továbbra is annyit tudok hozzátoldani, hogy ha LS9et látsz, azt gyújtsd fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.