Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31851) -NoVa- válasza Jahno (#31850) üzenetére


-NoVa-
őstag

Yamaha vagy Chevrolet? Utóbbinak szebb a hangja, de kevésbé univerzálisan fér el pl Fiat500-ban.

(#31852) -NoVa- válasza Jahno (#31849) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt egy hete múltszázadbeli tanyabringákkal járok boltba, van benne rutinom :)
A kormányzás esetleges, fék jelzésértékű, keréknyomás 1 BAR alá ritkán megy, odavisz meg visszahoz dinnyével meg proscutto crudoval. Tuti cucc.

(#31853) npera válasza -NoVa- (#31852) üzenetére


npera
újonc

Hipsterszakáll és sál kell és kész is :C

(#31855) FőDudu válasza npera (#31854) üzenetére


FőDudu
addikt

Vibram talp josag...
Nekem is olyan a bakancsom.

FőDudu

(#31856) FőDudu válasza -NoVa- (#31848) üzenetére


FőDudu
addikt

Amig a Spotify es a tobbi streaming szolgaltato 256kbps AAC vagy 320 Kbps Vorbis streaminget tol addig max a telefonon tarolt vagy felhobol lejatszott zene tudja kihajtni a DAC reszt. Elobbiek a BT-on is atmennek.

FőDudu

(#31857) Phülöp válasza FőDudu (#31855) üzenetére


Phülöp
addikt

Bringás cipőre elég egy merev bármi, oszt világbéke.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#31858) FőDudu válasza Phülöp (#31857) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt nyilvan arra terveztek, hogy ne essen el benne a hasznaloja.
Bringaig el is kell jutni valahogy.

FőDudu

(#31859) WiZARD


WiZARD
addikt

#dlágaszág #szétb@szazideg

Master & Dynamic MW07

A bal oldala nem szól a szobámban, ahol 80%ban használni akartam.
NFMI kapcsolat van a 2 oldala között (jobb oldal csatlakozik bluetoothon a telefonhoz), és a lakásból egyedül ebben a szobában szaraxik.
Létezhet erre megoldás? Ki lehet valamivel mérni, hogy mi zavarhatja, és honnan jöhet?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31860) FőDudu válasza WiZARD (#31859) üzenetére


FőDudu
addikt

Elhiszem, hogy zavaro...
Szerintem valami magneses ter lesz. Elsokent a telefon toltojet huznam ki....

Lekapcsolsz mindent egyenkent. En is ettol tartottam.
Tobbszaz tesztet megneztem mar. RHA T20 maradt a listan - az lehet vezetekes is es vezetek nelkuli is.

Keresem a megoldast, de jelenleg az USB DAC a leheto legjobb megoldas a minoseg ugyeben.
Epp most keresek rovid USB-C to USB-C kabelt, eddig 15 centis a legrovidebb amit talaltam.

Sajnos a BT kodekek kozotti minosegi kulonbseg is hallhato jo fulessel.
Olyan fulest meg a Sony fejhallgatoit kiveve nem talaltam ami LDAC-ot tud.
Sok meg AptX-HD-t se tud.

Igy jelenleg a fulemben egy Klipsch Image X10 van (oreg, de hasonlo arban volt mint a fulesed), de meg van itt Shure Se215 is (az mondjuk olcsobb, csak nagyobb nevu).

Mult heten volt itt Beoplay H9i, Beoplay e8 2.0 - nem gyoztek meg vezetek nelkul.
Vezeteken meg a meglevok is eleg jok.... Ezzel a BTR3 cuccal meg meg a kihangositas sem gond - van benne mikrofon.

Talan beujitok egy Klipsch X11-et. Az ugyanilyen pici es allatul szol a tesztek szerint.

FőDudu

(#31861) WiZARD válasza FőDudu (#31860) üzenetére


WiZARD
addikt

Mindent kihúztam, változatlan. Használhatatlan így :(

Nem akarok vezetékkel küzdeni semmilyen formában.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31862) FőDudu


FőDudu
addikt

Lampatrafo?
Dimmelheto izzo?
Ledes vilagitas trafoja?

Kapcsolj le minden vilagitast - valami ilyen aprosag lesz.
Magneses ter zavarja, az meg vagy elektronika avgy vilagitas lesz.

Nekem sajnos jelenlegi formaban nem eleg a vezetek nelkuli atvitel....
Mar a meglevo tiz eves is atviszi a kulonbseget a kulonfele BT kodekek kozott - felesleges lenne ujat venni ami ennel szarabbul szol.

Es ha Beoplay nem tudott meg kozel sem ilyen jol szolni, akkor nagyon melyen zsebbe kene nyulni a hallhato kulonbseg eleresehez. Az meg meg mindig kabeles lenne. Szoval franctudja. Igyekszek jo cuccokat venni, de nehez innen tovabb lepni. Randomra meg nem vasarolok.

Szoval ez a portable audio dolog eleg keserves.
Sajnos ez a kurva X10i eleg jol szol.

Talan az X11 lenne elore lepes. Vagy valamelyik Etymotic - azok ugyanilyen kicsik es jol szolnak.

Most epp Hans Zimmer filmzeneket hallgatok losslessben, allatul szol a vezetekes DAC-ra dugott fulessel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31863) Grillo válasza FőDudu (#31733) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, fú baze, erre nem is gondoltam.

(#31864) FőDudu válasza Grillo (#31863) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollega koltozott ki Svajcba, 1 napos latogatas soran a roamingja majdnem 200 Euro volt.
Fogta a fejet....

FőDudu

(#31865) WiZARD válasza FőDudu (#31862) üzenetére


WiZARD
addikt

Király vagy. LED lámpa a plafonon... :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31866) FőDudu válasza WiZARD (#31865) üzenetére


FőDudu
addikt

Zenehallgatashoz valami mas hangulat vilagitast kell hasznalnod :)
Erdekes, hogy akkora magneses tere van ami zavarja fulest.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31867) WiZARD válasza FőDudu (#31866) üzenetére


WiZARD
addikt

2 db ilyen csoda

munkához kevés a hangulatvilágítás, és amúgy is fénymániás vagyok és minden lámpa mindig ég körülöttem, és ha tudom mindig nagyobbra cserélem...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31868) FőDudu


FőDudu
addikt

Es a bestof:

BTR3 2 bemenetet tud kezelni.
Ha beallitom automatikus valtasra, akkor kicsong rajta a telefon mikozben USB DAC-kent funkcional mondjuk a laptoprol.

Azaz laptopba vagy akarhova bedugva az USB DAC-ot a telefonnal BT kapcsolatot tart fent es hivas eseten atvalt arra a bemenetre. Azaz nem marad el a hivas erzekelese, meg akkor sem, ha epp zuzos metalt hallgatnek...

Es meg kabellel es fulessel egyutt is befer a Klipsch bortokjaba ami kisebb egy cigarettas doboznal.
Igazi utazo keszlet. Koszi a BTR3 otletet Nova.

FőDudu

(#31869) FőDudu válasza WiZARD (#31867) üzenetére


FőDudu
addikt

Acel arnyekolhat - ha nem akarod cserelni.
Meretre vagott fem kutyatal vagy hasonlo lehet segit.

De talan egyszerubb cserelni. Vagy hivd fel oket mit ajanlanak - hatha csak a tap cserelheto.

FőDudu

(#31870) WiZARD válasza FőDudu (#31869) üzenetére


WiZARD
addikt

Vmi fémlemezen van a led, és felette a táp rész, szóval adott némi árnyékolás.
Táp külön cserélhető, kérdés, hogy mire. Ha lesz erőm megnézem, hogy mind a kettő ilyen szar-e.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31871) Jahno válasza Grillo (#31863) üzenetére


Jahno
őstag

Határon jön az SMS :-P

(#31872) FőDudu válasza Jahno (#31871) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem most is jott. Pedig a szobamban ulok.
De mivel mindket orszag EU, igy roamlikehome nem okoz gondot (ingyenes).

FőDudu

(#31873) Jahno válasza WiZARD (#31867) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor ez még nem a legszarabb. E27es cuccait vettem egy időben, de mintha egyre szarabb lenne.

(#31874) Jahno válasza FőDudu (#31872) üzenetére


Jahno
őstag

De az a határon van.

(#31875) Grillo válasza Jahno (#31871) üzenetére


Grillo
senior tag

Haj, főleg, hogy autóval megyünk.

A jogsim múltkor végül úgy alakult, hogy Vácon voltam okmányirodában, Visegrádiba kértem a kártyát, és jött is másnap az SMS, hogy mehetek. Csak akkor már nyaralni indultam, hétfőn azt is el kéne intéznem.

(#31876) Jahno


Jahno
őstag

Juteszembe, mert a kölök nem tudja mit akar. Asszony mondja, hogy alig 12 évesen nem csak a kaját csinálta magának és szendvicset a suliba, hanem háztartás mellett unokahúgát is igazgatta, pelenkázta, rá volt bízva teljesen már születés óta, mert pár évig még együtt laktak.

(#31877) WiZARD válasza WiZARD (#31870) üzenetére


WiZARD
addikt

természetesen külön-külön is elég bármelyik tápegység a kettő közül hogy ne szóljon ez a szar... :(((

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31878) FőDudu válasza WiZARD (#31877) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalam a dac usb-rol bt-re valtogatott. Lehet a 10% akku keves neki.

Viszont a Dolby Atmos akkorat dob az elo zenen, hogy lefosom a bokamat....

Legyen az Guns&Roses vagy epp valami duett (Andrea Bocelli es Laura Pausini). Kb tokmindegy.
Durvan szelesiti a teret es melegseget rak a zenebe.

Meg elobb lesz....

FőDudu

(#31879) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31880) blueboi69 válasza npera (#31854) üzenetére


blueboi69
csendes tag

neeem neeem neeem, nem akarok ilyen cipőt :) még a végén többe lesz mint a bringa. különbenis a cipőim kb 6-12hónapot bírnak max ha egy ilyen cipőt is ilyen gyakran kéne cserélni, akkor az ki van zárva.

Egyelőre az ülés miatt anyázok magamban, sehogy sem kényelmes rajta ülni. A végén bekattanok és veszek egy Brooks nyerget :))

(#31881) Phülöp válasza blueboi69 (#31880) üzenetére


Phülöp
addikt

Persze, vegyél egy Brooks nyerget (ami nagyjából a cipő ára is), aztán majdcsak kiderül a számodra is, hogy a bringa az, aminek nem megfelelő a geometriája.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#31882) blueboi69 válasza Phülöp (#31881) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nade más bringán is szar lesz ülni, nem? Amúgy kinéztem egy másik bringát, aminek viszont nagyobb lehet a váza, ami már az én méretem. Lehet elmegyek és megnézem, hogy mégis élőben milyen, legalább akkor méretben stimmelne a dolog.

(#31883) FőDudu válasza blueboi69 (#31882) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi lenne, ha az onszopatas helyett elmennel egy biciklisboltba ahol megmondjak mekkora vazmeret kell neked?

Aztan keresel annak megfelelot.

FőDudu

(#31884) Grillo


Grillo
senior tag

Vagy menj át bujdyhoz....

(#31885) npera válasza blueboi69 (#31880) üzenetére


npera
újonc

Ha a bringa váza nem a méreted, akkor ezt el kellene engedni és venni egy jó méretet.
Én szoptam egy túl kicsi MTB-vel és gyötrelmes volt tekerni rajta picit is hosszabb úton. Párszor mentem vele huszonpár km-t és ott már agonizáltam. Semelyik végtag nincs megfelelő szögben, egyszerűen nem jó.

Ha csak pár km a boltig/suliig a cél, akkor bármilyen ülés jó. Ha akarsz vele menni 20-30 km-t egy menetben, akkor valami ilyesmi teljesen jó (feltéve, hogy a bringa a te méreted)

Ez most jó olcsó.

(#31886) blueboi69 válasza FőDudu (#31883) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az lesz, csak még halogatom :)
De amúgy hiába keresek pl eladó bringákat, a nagyobb méretekben semmi nincs, vagy ami tetszene is, az már 200e felett van.
Kisebb méretben kurvasok van.

A hirdetők 90%-a azt hiszi, hogy a vázméret az a kerékméret. Egy csomo hirdetésnél ott van, hogy 26" méretű a bringa, közben már a képről látszik, hogy gyerekméret.

(#31887) npera válasza blueboi69 (#31886) üzenetére


npera
újonc

Akcióterv:

- átmész Bujdyhoz és átnézitek a bringádat (Bujdyval nem beszéltem erről, de annyira ajánlgatta, hogy szerintem menni fog)
- Bujdy 99%, hogy tud mutatni fórumokat, ahol vannak értelmes bringák használtan
- keresel egy bringát ami a te méreted
- tekerni, tekerni, tekerni

(#31888) FőDudu válasza blueboi69 (#31886) üzenetére


FőDudu
addikt

Ne a jofogason keress bringat, hanem a bringas forumokon.

Vagy pl hasznalt bringat arulo szakoldalakon.

Lehet eleg egy jo vazat venned, a tobbi cuccot meg atrakod a meglevorol.

Vagy bemesz egy beingas boltba es leadod a meglevodet majd mondanak egy arat a kinezettre. Itt nagy divat a bringak ilyen cserelgetese.

FőDudu

(#31889) npera válasza FőDudu (#31888) üzenetére


npera
újonc

Most ment le a Cube Hyde Pro ára. 36-os héttől lesz Blueboi méretében (58-as kell neki).

Sárhányó kell rá és pedál. Meg lámpák és cicavízió.

(#31890) Jahno válasza blueboi69 (#31886) üzenetére


Jahno
őstag

Jófogáson, Face marketen és általános kávéház rovatban ez van minden téren. Nem tudom mi lenne a jó, bringás csoportok tuti, használt kereskedés meg napi 500 ilyen érdeklődést kap mailban, lehet nincs erő válaszolni rá.

(#31891) blueboi69 válasza FőDudu (#31888) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt nézegettem eddig:
bolha.testbike.hu

És kinéztem egyet aminek jó lenne a váza, minden más kuka, így a kettőből tudnék egy jót csinálni, csak még nem mentem el megnézni élőben.
Az ilyen bolti nepperek tuti lefikázzák, mittudomén. 1 helyen elég csúnyán karcos a váza, de lehet telerakom matricákkal és meghírdetem így ahogy van.
Csak igazából félek, hogy nem kapnék érte annyit sem mint amennyit egyébként ráköltöttem, mert gyakorlatilag a vázon kívül minden új rajta.
Na és persze pont a váz szar :D

Csak azt nem értem, hogy én eredetileg használtam egy üléssel, ami sajnos szétfoszlott, de nem emlékszem, hogy lett volna azzal bármikor is problémám. A gond akkor kezdődött, amikor elkezdtem új ülésekkel próbálkozni.

Na meg ugye az üléscső és a kormány közti cső állásszöge sem mindegy, olyan kéne ami lejt rendesen. Ahogy néztem az MTB-k ilyenek. Mert a mostanira vicces felszállni, amikor a gyerek az ülésben van :)

(#31892) blueboi69 válasza npera (#31887) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet az lesz. Már csak meg kéne nézni, hogy befér-e a bringa az autóba valahogy. :)

Vagy elmegyek a decatchlonba és kipróbálok 1-2 nagyobb méretű bringát. Ha egyből elkap az érzés, hogy fúdejó, akkor már csak az asszonyt kell meggyőzni arról, hogy nekem milyen fontos egy új canga, miután mindent kicseréltem az enyémen és gyakorlatilag a nyeregtáska lenne csak kompatibilis :D

Na meg basszameg nekem volt outi bringám is, azon sem emlékszem, hogy fájt volna a seggem az ülésben. Valami nem kerek. Vagy lefogyok kb 30kilót és akkor lehet hirtelen bazikényelmes lenne bármi is.

(#31893) blueboi69 válasza npera (#31889) üzenetére


blueboi69
csendes tag

3kiló és még pedál sincs hozzá? Nooooormáááális? :O

(#31894) Gabibácsi válasza npera (#31887) üzenetére


Gabibácsi
tag

- ugrik félmillája :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31895) FőDudu válasza blueboi69 (#31891) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem 26"-os MTB van.

Azon 49cm a vazmeret, 59 cm a felsocso.
185 magas vagyok, pont jo. Talan a nagyobb sem artana (mert a nyereg durvan ki van huzva), de ezt merte ki anno a bringaboltos (Vizdak Janos, bikemag, speed-way.hu).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31896) blueboi69 válasza Jahno (#31890) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bringás csoportok sztem tele vannak Lezlivel, hogy 300e alatt nincs használható bringa és társai hozzáállással.

(#31897) Phülöp válasza blueboi69 (#31891) üzenetére


Phülöp
addikt

Én azt gondolom, hogy a te esetedben nem is annyira a váz magassága, hanem a hossza kevés. A hossz persze változik a váz méretével, de a különböző geometriáknál ez más arányokat jelent. Volt egy cimborám, akinek elég aránytalan volt a testfelépítése, neki egy bizonyos gyártó egy bizonyos váztípusa volt csak megfelelő (hosszabb, mint zöld). Minden más, azonos méretű bringán úgy érezte magát, mint majom a köszörűkövön.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#31898) FőDudu válasza Gabibácsi (#31894) üzenetére


FőDudu
addikt

plusz a lakat. Az is egy 30-50k. Mar ami er valamit.
Plusz gyerekules, utanfuto, stb. Siman lehet ezt meg feljebb tornaszni.

Es akkor meg se sarhanyo, se lampa, se dinamo :)

FőDudu

(#31899) blueboi69 válasza FőDudu (#31895) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aha, és mi a 49cm? Ha átváltom, akkor 19", az meg már épphogy kicsi, mindenféle kalkulátor nekem 20-21"-t javasol. De végülis reális lehet.
Egyébként nincs bajom a 26" kerekekkel, teljesen elégedett vagyok az új gumikkal is, szépen gurul, stb.

(#31900) ncc1701 válasza blueboi69 (#31880) üzenetére


ncc1701
veterán

5+ éve használom a 20 ezres shimano spd cipellőt, semmi baja. Ma is tekertünk egy 80-ast.

Amúgy nehogy belásd, h kicsi számodra a váz. Tedd fel ősszel, szezon végén hirdetni, és vegyél egy olyat, aminek leaglább a váza megfelelő. Ilyenkor bármit legózol, nem lesz jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.