Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30951) npera válasza Samott (#30949) üzenetére


npera
újonc

Igen, én is ezt sejtem, de nem ismerem a helyi KRESZ-t.

(#30952) Jahno válasza npera (#30951) üzenetére


Jahno
őstag

Az csak ajánlás.

(#30953) ncc1701


ncc1701
veterán

Dudu, faja a bor, amit hoztunk, köszi. :)

(#30954) FőDudu válasza ncc1701 (#30953) üzenetére


FőDudu
addikt

Szomszed erdeme :)

FőDudu

(#30955) Sipi- válasza Samott (#30949) üzenetére


Sipi-
tag

Apukám ment többször katonai konvojban régebben. Volt amikor kaptak motoros rendőrt, volt amikor nem. Városfüggő volt. Nem a kezdetektől kísérte őket egy csapat, hanem kb. megyehatároknál váltották egymást. Azokból is volt amelyikek nagyon ügyesek voltak, előre mentek, megfogtak minden kereszteződést. Ha behajtott valaki a konvojba, akkor kiszedték belőle, stb. De volt amelyikek meg nem, hanem hagyták, hogy bemenjenek a konvoj közé.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30956) Sipi- válasza hobizoli (#30943) üzenetére


Sipi-
tag

M0-t utálom, mert van olyan szakasz ahol konrétan ugrál az autó. Először azt hittem tönkrement valami a kocsiban. De ahogy lejöttem elmúlt :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30957) hobizoli válasza Sipi- (#30956) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kepzeld nekem a nem_gyari futomuvel
kb az arnyekokon is doccen, olyan kemeny

meglatszik, hogy ez olyan helyrol jott, ahol "utak" vannak

több drón kell ;P

(#30958) Gabibácsi válasza hobizoli (#30957) üzenetére


Gabibácsi
tag

Olaszország? Annál szarabb autópályát se sokat láttam ami ott van. Meg néha leszakad itt ott egy híd, de tényleg jo.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30959) Jahno


Jahno
őstag

De durva. Vettem pár olcsóbb 22" monitort és csak VGA csati van rajta.

(#30960) ncc1701 válasza Jahno (#30959) üzenetére


ncc1701
veterán

Dobd ki azt az elavult xart a pcsába. :)

(#30961) zetor2000 válasza Jahno (#30959) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én egy "mennyei házi mindenttudót" rendeltem be. Remélem, mihamarabb megérkezik. 4K, UHD... tudom, buzis, de kell másik monitor, mert ez elmúlt 12 éves, és csak VGA van rajta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30962) Sipi- válasza Gabibácsi (#30958) üzenetére


Sipi-
tag

Ausztriában voltunk egy hónapja. Nagyon tetszenek az ottani autópályák átvezetései. Egyikről lehajtok és kb. észrevétlenül már egy másikon megyek tovább. Voltunk 4-5 km-es alagutakban is (autópálya szintén) meg olyan kanyargós részeken (még mindig autópályán), hogy a megpakolt Picasso-val nem mertem 130-al menni :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30963) eattila válasza Sipi- (#30962) üzenetére


eattila
csendes tag

Amikor en ausztriaban voltam, akkor egy videki mellekut jobb volt, mint nalunk az m3.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30964) Jahno válasza eattila (#30963) üzenetére


Jahno
őstag

A vidéki bicajút jobb, mint az M3.

(#30965) Jahno


Jahno
őstag

És szinte minden nap be bírjuk szopolni, mert pont de kell a végpont és most azonnal és fontos. És akkor szép csendben zokogunk a sarokban.

(#30966) ncc1701 válasza Sipi- (#30962) üzenetére


ncc1701
veterán

És tegyük hozzá, h kb felébe kerül az éves matrica. És náluk nem olyan az autóbálya, mint nálunk, h ha akarsz valahová menni, akkor elöbb fel kell jönnöd bp-re, végigszopolni az m0 dugót, majd tovább menni.

[ Szerkesztve ]

(#30967) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez vótmá? Az olcsó BMW mindig pénztemető. Pont erre számítottam. :)

(#30968) Gabibácsi válasza Jahno (#30964) üzenetére


Gabibácsi
tag

sőt, a román földút jobb mint a d1

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30969) Gabibácsi válasza ncc1701 (#30967) üzenetére


Gabibácsi
tag

de lehet villantani vele a disco előtt az olcsó luvnyáknál, nem érted te ezt :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30970) Samott válasza ncc1701 (#30967) üzenetére


Samott
addikt

Igy szemre oregebb az auto mint a gazdaja. Annyira ertelmetlen ilyen oreg szarokat megvenni, minden draga hozza, vett volna egy fiatalabb kombi astrat/focust/octaviat felearban lenne az alkatresz hozza. A rohado kerejaratiiv az eleterzes vagy mi? Ket es fel liter olajat beleont, de nem nez korul a motorterben meg alatta hogy esetleg hova lesz az ami fogy...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30971) ezittketto válasza ncc1701 (#30899) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ha a hangyaboly ly-os, akkor a bringások tömegét is nagy valószínűséggel bolynak kell írni..

(#30972) eattila válasza Samott (#30970) üzenetére


eattila
csendes tag

De 2x erősebb, mint a korábbi! És bimmer! :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30973) Samott válasza eattila (#30972) üzenetére


Samott
addikt

140 paci, szerintem tomeg/loeroaranyban a puntom is erosebb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30974) blueboi69 válasza Samott (#30973) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont 5x kényelmesebb :D
(nem néztem meg a cikket egybként)

(#30975) Gabibácsi válasza blueboi69 (#30974) üzenetére


Gabibácsi
tag

egy hármas bömös? nem hiszem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30976) Samott válasza blueboi69 (#30974) üzenetére


Samott
addikt

Azzal a futomuvel, amibe azonnal fel millat kellene beleonteni? Nehezen hiszem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30977) eattila válasza Samott (#30973) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet suzukija volt. Kevesen nézik a fenntartási költséget autóvásárláskor....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30978) npera válasza Jahno (#30965) üzenetére


npera
újonc

Ez jól auditálható és ez a lényeg.

Mi most meetingeltünk, hogy az irodai zajszintet sérelmező incidens riportomat hogyan lehet kezelni. Hamarosan varázsolnak az íróasztalokra textillel borított paneleket, amik a szemben levő sorokat árnyékolják le, valamint extra plafonról lógatott zajszűrőt és a sorok végére extra hangtompító paneleket.

A vicc az, hogy a gyárban kábé 5-percenként írnak egy incidens riportot olyasmikről, hogy kifolyt víz a padlóra vagy egy női dolgozó nem tűzte fel a haját miután a kávézóból visszament a sorra vagy egy paletta ferdén lett lerakva a kockába. Én írtam 3 incidensriportot miután az irodát átalakították és olyan hajcihő lett, hogy csak na. A vicc az, hogy az előző főnököm buzdított minket, hogy ha valami nem tetszik új layoutban, akkor írjunk riportot. Én írtam, meg egy másik csoport menedzsere. A többiek csak csendben zsörtölődtek.

(#30979) FőDudu válasza npera (#30978) üzenetére


FőDudu
addikt

Nagyon fontos manapsag a dolgozoi elegedettseg.

FőDudu

(#30980) -NoVa- válasza eattila (#30963) üzenetére


-NoVa-
őstag

Grado felé a google maps húz egy utat egyenesen bele a tengerbe. De még az is jobb, mint az M3.

(#30981) Jahno válasza npera (#30978) üzenetére


Jahno
őstag

"valamint extra plafonról lógatott zajszűrőt és "

Ehhhh, ezeket is megfejtik és telepítik nagy erőkkel meg mindenféle paravánoknak, aztán fél évvel később csak a helyet foglalja valami raktárban. Nyomtatót is olyan ügyesen körbeépítették, hogy nem tudom kinyitni az elejét ezektől a szaroktól.

Úgyis folyton átrendezik az irodákat, mi az álpadlós cuccokat is úgy telepítettük, hogy az kb. 1.5 méteres körzetben egyszerűen mozgatható, pár kocka szőnyeget kell felszedni és csavarozható, semmi flex nem kell. Itt minden is szar helyen van, de fixen, körberakják asztalokkal, rá a konténer, kész. Néha elhúzkodjuk, de nem is értjük ki vagy mikor rakja vissza ha egyébként asztalszereléshez is az IT megy.

(#30982) Jahno válasza FőDudu (#30979) üzenetére


Jahno
őstag

Képletesen törekednek is rá, fél évente jön is a kitöltendő kérdőív (több figyelmeztetéssel a határidőre), aztán kiderül, hogy X% kevésbé elégedett a valamivel. Kivéve ha előtte írnak egy levelet, amiben rászletezik, hogy ez egy szükséges rossz, értékeljük valami jóra és akkor nem lesz utána mindenféle fejvakarás. Ilyenkor sokkal jobbak az értékek, odafent mindenki is kihúzza magát, tanácsadó bezsebelia kérdőívért a kerek összeget és dől tovább a szemét mindenféle irányból.

Egyéb esetben jöhet még valami csapatépítőnek hívott fasság vagy pizzás buli, amivel azt hiszik el van intézve, mi meg tudjuk, hogy úgysem fog változni semmi, de lényeg a gyümölcsnap.

Legtöbb cégnél eddig jut, mert úgy általános helyzetben kinel szólsz? Nincs semmi baj, ne sírj, blábláblá, jajj hát izééé.

Összességében a papírig fontos. Első körben az, hogy sokan kitöltsék.

(#30983) Jahno


Jahno
őstag

Juteszembe felmérés. Azt mondtam már, hogy minden emeletre tettek ki ötletládát és felmérős kérdőívet? Beszedés előtt végignéztem, hogy mik vannak benne és végiglapoztam. Másnap a felszólaláson valahogy nem azt adták elő, amit én olvastam rajta :-D Innentől meg aztán végképp mindegy.

(#30984) npera válasza FőDudu (#30979) üzenetére


npera
újonc

Páj csártot kell róla csinálni. És logolni.

(#30985) npera válasza -NoVa- (#30980) üzenetére


npera
újonc

Grado csinál fejhallgatókat is, most jut eszembe. A fa alkatrészek tetszenek rajta, a hangját nem ismerem.

(#30986) eattila válasza npera (#30985) üzenetére


eattila
csendes tag

Jut eszembe. Megjött a szuper akciós, szuper olcsó bt fülesem. Szállítással 3khuf volt. i7s vagy mi. Ennyiért egész jó. Korlátozott alkalmazásra tökéletes lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30987) FőDudu válasza npera (#30984) üzenetére


FőDudu
addikt

Tobbszaz kerdeses employee engagement survey az mar zaklatas? ;)

FőDudu

(#30988) FőDudu válasza npera (#30978) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert nem kertek valami fasza ANC-s fejhallgatot per person?
Bose QC35 aztan nincs tobb zaj. Csak meger 300 Eurot per fo, nem?

FőDudu

(#30989) Jahno válasza FőDudu (#30988) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik nagyobb főnök kisírt egy olyan notebookot, amit nem támogat a cég. Természetesen baj is van a dokkolóval, időnként lekapcsolja az USB portokat, amin a vezeték nélküli bill/egér lóg. Nyilván megfejthetetlen, mi meg nagyon örülünk.

(#30990) FőDudu válasza Jahno (#30989) üzenetére


FőDudu
addikt

Halistennek ehhez mi kis ceg vagyunk es fonok elegedett a valasztasommal.
Csak egy szilikon billentyuzet takarot kert a laptopba (meg a nyelv is ugyanaz)....

Ennek erdemenyekent az osszes laptop/desktop/szerver mar meg van patchelve a tegnap kiadott javitasokkal, pedig elotte meg par kulsos ceg (Sap Support, ettermi es szallodai support) le is tesztelte oket.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30991) -NoVa- válasza FőDudu (#30988) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van nekik Peltor, nekem van QC35. Minden nap egész nap nem lehet a fejemen, mert nyáron csatakosra izzadok alatta ha a nap a falat/ablakot süti. Meg rendesebb zenehallgatásra jobb a FiiO F9 is nála 45$-ért, kb a 40$-os Carbo Tenore szintje. Ok, az meg jobban szól a 250$-os Klipsch X10-nél, csak hogy reálisan képezzünk árat.

Leghatékonyabb a QC35 alá betenni az F9-et, aztán süketszoba.

(#30992) Jahno válasza FőDudu (#30990) üzenetére


Jahno
őstag

Aug 17-18 lesz a sürgős patch a nem kritikus vasakra. Nyomkodhatom megint hétvégén.

(#30993) -NoVa- válasza npera (#30985) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gradoból a GR10-et használtam egy ideig, de azt az idő függvényében kell nézni. 2011-ben elképesztő hangminőséget adott az 520 Euro-s áráért. 2014-ben 40$-ért 95%-ban ugyanazt a hangot megkaptad Japánból ebayen a Carbo Tenore-től. Most meg 200$ alatt pár tucat jobbat fel lehet sorolni, 100$ alatt is akad néha.

(#30994) npera válasza FőDudu (#30988) üzenetére


npera
újonc

Próbáltam kollégáét, nagyon nem voltam elragadtatva tőle. Egyrészt pici a fejemre/fülemre, másrészt a zajcsökkentő funkció ilyen irodai zajban eléggé harmatosnak tűnt. A zenei hangzását innentől nem is nagyon feszegettem, mert olyan sok zaj ment át rajta, hogy ki is esett az opciók közül.

Peltor fülvédőt (nem a sárgát, hanem a sötétzöldet) veszek fel néha, de az rohadt meleg és nagyon nyomja a fülemet még úgy is, hogy kitágítottam a pántját erősen.

Ez egy agile open space landscape, ahol egyes teamek rögzített helyen ülnek, de az egyén a team területén belül odal ül, ahova akar. Mármint ha van még hely és nem túl későn jön (mondjuk gyereket oviba visz). Amikor a melletted levő csoportban valami technikai vita van, vagy éppen fut a daily stand-up vagy csak nyom valaki egy viccet és röhögnek, akkor nehéz fókuszáltan dolgozni. Most tőlem balra egy CAE-s csávó beszélget egy tesztmérnökkel és vitáznak. Mögöttem egy szoftveres csoport vitázik valami derating stratégiáról. Picit távolabb egy másik szoftveres csoport vitázik. És velem szemben most éppen nem beszélget senki, mert meetingen ülnek. Tőlem jobbra menedzserek ülnek, azok is sokat beszélnek.

Az iroda tele van asztalokkal TV-vel, ahol spontán meetinget lehet tartani. Van egy csomó meeting szoba, ahonnan mennek-jönnek. Néhányan kihangosítva telefonálnak, ha többen akarnak megvitatni valamit. A közelben van egy lépcsőház, aminek az ajtaját a gázrugó izomból b*ssza be, mert a zár már félig döglött és egyszerűbb rák*rni az ajtót, mint zárat cserélni.

Szóval lehet élvezni a csendet. Ja, nem.

(#30995) Jahno válasza npera (#30994) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam időnként csak a klíma zúg és valami zörög felettünk, amitől a fél álmenyó és lámpák nekiállnak rezonálni. Múlt héten már szétesett a fejem, próbálkoztam zenével, de nem lehet elnyomni, vagy akkor meg a zene túl hangos. Mellettünk konyha van, időnként elég nagy zsizsegés jön onnan is, de az nem vészes.

(#30996) npera válasza FőDudu (#30990) üzenetére


npera
újonc

Egy kolléga (korábbi csoporttárs) mesélte, hogy a mostani csoportjában egy csóka kibulizott magának egy MacBook-ot. Az aktuális PRO változat, talán egy 15"-os változat, elég magas specifikáció. És most szop vele erősen. Előre megmondta az IT, hogy semmiféle dedikált céges szoftver nem lesz rá. Semmit nem portolnak át. Van rá Office, Lotus Notes és ennyi kábé. Ha bármi más dedikált vágóhíd-specifikus szoftver kellene, ami Windowson fut, akkor így jártál. Ennek ellenére a csóka most fel van háborodva, hogy nem működik semmi és járkál a walk-in supportra a problémáival.

Az ilyen embert én elhajtanám a p*csába. Előre megmondták, hogy nem fog menni, aztán most sípol, hogy nem megy. Normális az ilyen?

A legjobb, hogy egy ilyen gép a jelen policy szerint 36-48 hónapos leasinget jelent. Tehát kábé 3-4 évig szophat vele...

Én most még a Win10-migrációt sem merem bekérni, mert minden nappal amíg Win7 megy több esély van rá, hogy az IT megoldja a drájverek problémáit. Jelenleg a Win10 is katasztrofálisan megy a céges gépeken, mindenki szop vele.

(#30997) ncc1701 válasza npera (#30996) üzenetére


ncc1701
veterán

Üffeleket mi is elhajtjuk a vérbe az almás dolgaikkal. Itthon nem túl elterjedt, nincs értelme még arra is fejlesztenünk.

(#30998) Samott válasza npera (#30996) üzenetére


Samott
addikt

Az is egy PC, adja le, felhuznak ra egy Win10-et oszt hasznalja kedvere. Ha neki a bazari csillogas kell hat megkapta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30999) Gabibácsi válasza npera (#30996) üzenetére


Gabibácsi
tag

én most rettegek, megkérdezték milyen rendszerem van, mondtam win7
gondolom adni akarnak egy win10-es dellt, és akkor patakvér fog folyni
aki eddig megkapta, azóta nem tud dolgozni, ezek már dokkoló nélküli kis dobozkásak, kontakthibásak gyárilag, vga, hang issuek, meetingek megszakadnak, kolléganőnek napi többször újraindul mert csak, stb stb
jó lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31000) FőDudu válasza npera (#30996) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi kb az elsok kozott altunk at W10-re. Meg 2016 elejen.
Custom install mindenen ahogy kell. Megpakolva GPO-val es egyebekkel.

Azota semmi gond nem volt veluk, pedig nalunk is akadnak akar osregi akar vadiuj szoftverek.
Java/flash/stb, minden van. A legnagyobb problema a mindenfele banki szarok havonkenti alairo algoritmusanak frissitese (mert termeszetesen normal usernek nincs ra joga).

Elsore azert nem az oprendszer hibajara gyanakodnek - inkabb azt sejtem, hogy az IT-k jol kiszerveztek indiai kukabuvaroknak akik nem allnak a helyzet magaslatan. Egy rendes (hozzaerto es elkotelezett) rendszergazda csapat azert kepes lenne rendet tartani, bar ilyen felhasznalok igenyeivel ok sem tudnanak mit kezdeni.

Persze mit ertek en a felhasznalok nyugjeihez, ha nalunk olyan nincs ;)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.