Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31601) Samott


Samott
addikt

12 ezer forintot buktam, mert Horvátországban végig bankkártyát használtam - ez azert szivas..

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31602) Gabibácsi válasza Samott (#31601) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah, hát ha ennyire nem tudatos pénzügyileg...
Mit várhatunk egy "indexes"-től :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31603) npera válasza blueboi69 (#31599) üzenetére


npera
újonc

Ha hétvége van, akkor kell délelőtt egy program lehetőleg legkésőbb 9:30-kor kezdve, akkor ebédig tudnak fáradni. Aztán délután is ki kell menni, lehetőleg rollerrel és bringával végigveretni körbe az egész falun és minden lehetséges nagyobb játszótéren megállni és arcon pörögni fél órát legalább. Esetleg a lovardát is megkerülve nagy kört menni. Akkor utána estére nem kezd el bennük bugyborékolni az energia, hogy a falat is átrúgják otthon.

Ezt időjárástól függetlenül, tehát ha éppen vízszintesen esik az eső az nem számít.

(#31604) npera válasza qnadam (#31587) üzenetére


npera
újonc

Azt jól sejtem, hogy ez nem az a tipikus kamkorder amivel anyukát szokták felveni, ahogy horváthban (téhával) nyomja a 20 jurós mirelit pizzát a parton... :C :Y

(#31605) npera válasza ncc1701 (#31583) üzenetére


npera
újonc

Az ötlet jó, csak a logisztika komplikált. Bringa és roller, valamint környező játszóterek teljes mértékű kiaknázása is jó kiindulási alap.

(#31606) qnadam válasza Jahno (#31594) üzenetére


qnadam
veterán

hát az enyémből ki lehet venni az akksit, csak előtte ki kell tekerni 9 torx csavart, ami a hátlapot tartja, lepattintani, kitekerni az akksi csavarjait, lehúzni a csatlakozót az alaplapról... :)
be kellett volna állítani azt, ami most is van (és ami sok gépnél már bevált), hogy kilencvenpár százalékig tölti a gépet, viszont töltésbe csak akkor kezd, ha 60% alatt dugom töltőre. így heteket-hónapokat is el tud lenni anélkül, hogy ész nélkül rátöltögetne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31607) blueboi69 válasza npera (#31603) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Zabbal eteted őket? Vagy plutoniummal? :D

(#31608) Jahno válasza Samott (#31601) üzenetére


Jahno
őstag

Ez így van 10 vagy nem is tudom hány éve. De mihez képest szívás? Előre nehéz tervezni, ha a Kunát visszaváltod, akkor ugyanott vagy. És meg kellene nézni a teljes költséget, ahhoz érdemes viszonyítani, vagy ha esetleg a szállást online fizette akkor azzal meg kb. 4 ezrest spórolt.

(#31609) npera válasza blueboi69 (#31607) üzenetére


npera
újonc

Reggelire svéd reggelit nyomnak. Kétféle "kása" gyümölcspürével és 1-2 szendó. Meg tej és gyümölcslé. Aztán kapnak gyümölcsöt tízóraira, aztán főtt kaja ebédre. Menzás kaja. Aztán otthon meg ami éppen van. Este még egy kis tejbepapi szokott futni gyümölcspürével. És elképesztő mennyiségű tej. A lányom pár almát és répát is elrág amikor éppen formában van.

Szóval nem esznek nagyon durván tömény cuccokat, kivéve amikor én főzök, mert akkor simán lehet reggelire sült szalonna tojással és főtt paradicsomos babbal :C

(#31610) FőDudu válasza Jahno (#31608) üzenetére


FőDudu
addikt

Revoluttal KP-t felvenni?
Netan azt hasznalni kulfoldon?

Penzugyesnek ertenie kellene az ilyesmit.

Banki koltsegeket illik normalizalni, eleg durva lehuzasokra kepesek.
Ettol fuggetlenul nem igazan ertem a problemajat, hiszen azt irja kb 12 ezrest bukott, azaz kunankent egy forintott.

12e kunat koltott el kartyarol olyan kartyarol ami dupla konverzioval mukodik? Noormalis?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31611) Gabibácsi válasza FőDudu (#31610) üzenetére


Gabibácsi
tag

hát igen
itt a hangulatkeltés, dezinformálás volt a lényeg valamiért
index...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31612) Samott válasza Gabibácsi (#31611) üzenetére


Samott
addikt

Nyilvan, de az ember azt varna hogy kartyaval fizetve jon ki a legolcsobban, legbiztonsagosabban. Nem kulfoldi keszpenzfelvetel mert az a legnagyobb atveres hanem csak kartyaval fizetes. Oszt ugy ne ki megis az itthon kivett keszpenzel jart volna a legjobban. Mondjuk erdekes, ha kulfoldrol vasarolok akkor a bankom jobban valtja a dollart/eurot mint a paypal. Szoval van meg ennel is nagyobb lehuzas. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31613) ncc1701 válasza Jahno (#31586) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, vannak ilyen legendák. Haver 10 éves kölkét úgy kifárasztottam, h kb állva elaludt. Olyan lehet, h a szülő a puding, a gyerek meg jó formában van, de azt garantálom, h egy gyerek nem bír annyit, mint egy jó fizikai kondiban levő felnőtt..

Amúgy hiperaktív gyerekekhez lehet kapni olyan mellényt, amiben pár kiló súly van.

(#31614) Jahno válasza blueboi69 (#31598) üzenetére


Jahno
őstag

Néha előbb is bírok szabadulni, de eleve 6-7ig bent vagyok, innen kjezdődik az időszámítás. Előző hetekben meg rendre az volt, hogy délután 4ig semmi nem történt, akkor megvilágosodtak és alig győztem befejezni a napot. Tegnap még meló után kajáltam valamit, bementem bankba, oszt azt néztem, hogy elhaladt az idő.

(#31615) Jahno válasza ncc1701 (#31613) üzenetére


Jahno
őstag

"garantálom, h egy gyerek nem bír annyit, mint egy jó fizikai kondiban levő felnőtt.."

Ki kellene próbálni. Jó kondiban vagy, vállalod?

(#31616) Jahno válasza FőDudu (#31610) üzenetére


Jahno
őstag

Revolut pár hete létezik, nekem a sallangon kívül sok infó még nem jutott el az agyamig, de mintha 200 dollár felvétele lenne ingyen, az meg eléggé nudli. Amit bukott az ingadozáson is elmehet, de hát nem tudjuk, 160-180ezer is lehetett az apartman, szóval nem tudom mert ki van zárva.

(#31617) Sipi- válasza Gabibácsi (#31602) üzenetére


Sipi-
tag

Basszus, gazdasági újságíró és ennyire nem ért hozzá?
Egyébként közel 540e forint elköltésénél a 12ezer forint kb. kerekítési veszteség.

Nem vagyok gazdasági végzettségű, nem is foglalkozok vele, de mégis volt annyi eszem, hogy külföldön nem a forintos kártyával fizetek (vagy ha igen, akkor nem sír utána a szám). Én Revolutot használtam. Előtte "felépítettem" a megbízhatóságomat itthon és mire indultunk már tudtam rátölteni 500 eurónyi forintot, átváltottam euróra és azt használtuk mindenhol Ausztriában. A Revolut tud kunára is váltani, lehet HRK alapú számlája (de akkor meg azon sírna, hogy hétvégén váltott és akkor rárakott a Revolut 2,5%-ot, mert annyival drágább hétvégén a váltás).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31618) Sipi- válasza Samott (#31612) üzenetére


Sipi-
tag

CIB is kb. 4-5 forinttal jobban váltja a dollárt, mint a Paypal. Gondolom a Paypal-nak is meg kell élnie valamiből (de én át szoktam nyomni, hogy inkább a bankom váltson).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31619) qnadam válasza Sipi- (#31617) üzenetére


qnadam
veterán

viszont ha levesszük azt a részét, hogy ez vele történt, hasznos cikk, felhívja a figyelmet arra a dologra, amit sokan nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31620) Sipi- válasza ncc1701 (#31613) üzenetére


Sipi-
tag

[...] Haver 10 éves kölkét úgy kifárasztottam, h kb állva elaludt. [...]
Ezt tudnád csinálni évi 365 napban, kb. 10-15 éven keresztül?

[...] de azt garantálom, h egy gyerek nem bír annyit, mint egy jó fizikai kondiban levő felnőtt. [...]
A "jó fizikai kondiban lévő felnőtt" a kulcsszó. Egyébként egy 16-18 évest nehezebben lehet lefárasztani, mint a 10 évest. Bár attól függ, ha csak a telefonon lóg egész nap, akkor egy séta a boltig már elég is :D De nálunk a gyerekek nagyon sok sportot csinálnak évközben (hetente: 2 úszás, 2 karate, 2 gyógytorna, plusz a sulis úszás és tornaórák), van is erejük. Bár a kisebbik fiam 3-3,5 óránként "leereszt", akkor meg kell állni kajálni. Egyszerűen nincs még tartaléka, ha elfogy belőle a kaja, akkor vége van (kivéve, ha tolja az adrenalin, mert eláztunk és tartunk tőle, hogy fent ragadunk 1900 méter környékén, mert az utolsó felvonó is elment már :)) ).

Mint minden, ez is egyénfüggő. Tátrában egyik helyen már alig éltünk mindannyian (már pár óra túra mögöttünk volt) és akkor került el minket olyan srác (16-18 körül lehetett), aki szó szerint futott felfelé a szikás, kb. 15-20 fokos emelkedőn (1800 méter körüli magasságnál). Igaz, hogy csak egy telefon meg talán egy fél literes víz volt nála, nálunk meg hátizsák is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31621) npera válasza Samott (#31612) üzenetére


npera
újonc

Én külföldön (Magyarország mondjuk) ahol lehet kártyázom. A készpénzes szívást az érmékkel és papírdarabokkal lehetőleg kerülöm. A legjobban az érméket kerülöm, a zsebben csörgedező érméktől kiráz a hideg.

Lehet nem optimális, de a kényelem foka magas.

(#31622) npera válasza Jahno (#31615) üzenetére


npera
újonc

Ez úgy vicces, ha a jó kondiban levő felnőtt "felskálázva" csinálja ugyanazt, mint a gyerek. Tehát nem ugyanazon a mászókán mászik fel és ugyanazon a csúszdán csúszik le, hanem mérettel arányosan nagyobbon. Vagy akár testsúllyal (izomtömeggel) arányosan nagyobbon. Akkor az már nem olyan könnyű.

Ha csak a futó gyerek mellett gyorsgyaloglok az nem teljesen ugyanaz.

(#31623) npera válasza Sipi- (#31617) üzenetére


npera
újonc

Nekem néha a magyar terminál megkérdezi, hogy forinttal akarok-e fizetni vagy SEK. Ilyenkor SEK, mert akkor a saját bankom váltja jól a pénzt és nem a terminál bankja drágán.

(#31624) FőDudu válasza Jahno (#31616) üzenetére


FőDudu
addikt

Hete? Nekem az elso kartyam mar 2 eves toluk.
Keszpenz felvetel 200 Euroig, de dijmentes penzvaltas 6000 Euroig.

https://financer.com/hu/revolut-kartya/
https://penzugyi-tudakozo.hu/revolut/

Valthatott volna alkalmankent 1000-2000 kunat, aztan a kartya automatikusan az aktualis rendelkezesre allo keretet hasznlaja el, aztan meg a fo valutat.

Meg igy is sokkal jobban jon ki...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31625) Samott válasza npera (#31621) üzenetére


Samott
addikt

Hat ez a szerencsetlen is igy csinalta, aztan mint kiderult palira vettek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31626) FőDudu válasza FőDudu (#31624) üzenetére


FőDudu
addikt

Es hozza kell tegyem, lofaszt se ertek a penzugyekhez.

FőDudu

(#31627) Jahno válasza npera (#31622) üzenetére


Jahno
őstag

Én csak itt kollégákra vagy szemben szomszédra tudok támaszkodni, de míg kollégák az asztalnál csinálják a semmit, addig gyerek foci táborban van fárasztásilag, utána még elviszik egy gyors karate edzésre, aztán mikor este lespádva készülni kellene a holnapra, mikor kölök még beüvölt, hogy apaaaamenjünkelbicíííglíííznííííííííí. Másik meg síelésnél nem használta a felvonót, visszajött fel a hegyre, mondván nem kell sorbaállni és érdekesebb.

Bár ez utóbbit nem próbáltam és a karate edzésről is csak nagyságrendi fogalmaim vannak, így pálya széléről nézve az sem egy semmittevős gombnyomkodós munka. Legtöbbször csak azt jegyzem fel, hogy milyen sok lehetőség van akölök részére, amit mennyire nem bírnak kilogisztikázni a szülők, vagy nem nagyon van rá lóvé.

(#31628) Jahno válasza npera (#31621) üzenetére


Jahno
őstag

És nem kell idegn helyen ismeretlen izékkel szórakozni.

(#31629) FőDudu válasza Jahno (#31627) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyereknek csutortokon van egy normal napja, aztan kezilabda edzes, majd utana 2 ora tenisz, majd este het utan mikor hazaer meg siman biciklizik masfel orat.

Szoval van bennuk energia rendesen. :)

FőDudu

(#31630) Jahno válasza Samott (#31625) üzenetére


Jahno
őstag

Meg kellene nézni az előző 3 hete,t hogy mikor mennyiért váltott volna Kunát. Az lehet drágább, és közben lefelé megy az árfolyama, akkor meg az lett volna a megfejtés. Euróban is ebben a hónapban volt 4-5 forint ingadozás, most akkor melyikhez hasonlítsuk? 1500+ Euró simán volt a kerülő (ezt sem tudjuk), az 7500 forint különbsg, attól függ mikor veszem. Vagy megveszem az Iblánál, de nem tudom holnap olcsóbb lesz-e és visszajövök maradék 127 Kunával, ami "semmire nem lesz jó", sírok, hogy marad feleslegben 5ezer, vagy visszaváltom és legalább a 100-120ért kapok, 4ezrest :-P Akkor meg ezen sír. Szóval tök mindegy, valami mindig pénzbe kerül, de főleg a sör :-D

(#31631) npera válasza Jahno (#31627) üzenetére


npera
újonc

Japp, legtöbbször olyan anyagi áldozatokat kíván valamilyen edzésforma, hogy fel sem merül. Vagy képtelenek időben elosztani egymás között a szülők.

Nekünk az úszás volt egy olyan dolog, amit korán kezdtünk és elég drága volt. A legtöbb helyi gyerek jó esetben 5-évesen kezd el úszni, mi már asszem 2,5 után nem sokkal kezdtük. Volt is ára rendesen, mert ilyen pici gyerekkel nem minden úszótanfolyam foglalkozik. De szerintem megérte, mert mindkettő úgy mozog a vízben, mintha csak keresztül kellene menni a nappalin.

A svédek kábé 5-6 év körül kezdik, aztán amikor a gyerek már nem fullad bele, akkor az tud úszni úgymond. Így olcsó nekik.

Helyi viszonyok között a lovaglás és a hoki a drága állítólag.

(#31632) eattila válasza npera (#31631) üzenetére


eattila
csendes tag

Lánynak majd valami tornát/táncot/lovaglást kéne lőni, mert a lovak érdeklik nagyon (szeret is rajtuk lenni), hajlékony nagyon és szeret táncikálni. De nagycsoportig kb semmi sincs itt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31633) Jahno válasza npera (#31631) üzenetére


Jahno
őstag

Pfffffú, pár ismerősnél hokiznak, ott ha komolyan veszik akkor csapatsport és menni kell bajnokságra. Ide-oda. Év második felében egyik naptárra ránéztem, az 38 nap. És akkor persze Madrid, Ljubjana, Müchen, Baltonfüred, meg úgy kb. EU-s méreteben itt-ott felbukkannak bárhol, vagy erdély túlvége, barátságos mérkőzés, kis tábor, edzőtábor, mellé még a helyi kötelező vagy fakultatív izék. Csk azért tudom, mert tesónál is megpróbáltunk hozzá igazodni, meg pár ismerős is folyton a versenynaptárakat nézegeti :-D

(#31634) Jahno válasza eattila (#31632) üzenetére


Jahno
őstag

Vidéken a ló legalább olcsó :-P Bár lehet errefelé is. Veresen van jóféle lovas tábor (legalábbis ha haverok kölkeit és engem is röhögve kivbírak, akkor azok jó arcok) jöő nyárra depózd le és majd meglátod mi lesz :-P

Tánccal a környékemen bajban vannak, meg azon pislogtam mikor szomszéd csajnak néztem meg a fellépését, elmegy vele fél nap, mindenki csak fizet és még fényképezni sem lehet. Bár hip-hop / szabadfogású izében van aki egész magas szintre vitte, itt csak apróbetűssel merem leírni, hogy egyik nagyobb fellépést láttam felvételről és ha ezt előre tudom akkor simán elmegyek az élőre is, annyira rendben volt. Azon komolyan pislogtam. Lovakhoz már nagyon komolyan értek, időnként le kell mosni, meghempereg, le lehet bunkózni és összefesteni zsírkrétával, azt sem veszi magára :-D Lehet néha eszik is, de ez csak tipp és biológiai ismeret, mert szarni többet láttam :-D

(#31635) FőDudu válasza Jahno (#31634) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is van, de odajutni 5km foldut.
Minden ilyen utan kocsit mosni kicsit maceras lenne....

Lehet meg kell egyezni, hogy lovagoljanak ki a hazunkig, vegyek fel a gyereket, vigyek el lovagolni... :Y

FőDudu

(#31636) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Elképesztő ezt mind olvasni, nálunk még nem ennyire aktív a gyerek. Délelőtt eltelik valahogy, aztán 11-12körül elalszik, akkor a délelőtti mókától függően alszik 1-4órát, aztán felkel, utána egy kis játszótér, vagy itthon a kertben bóklászik stb, aztán esti pancsi, lefekvés és 9kor már alszik is. De azért nekünk elég fárasztó tud lenni.

Ha el kéne vinni mindenféle edzésekre, meg tökömtudja hova, akkor valszeg előbb dőlnék ki este én, mint ő, pedig azért a meló sem terhel le.

(#31637) Jahno válasza FőDudu (#31635) üzenetére


Jahno
őstag

Majd minden 2. után mosod. Vagy 3 havonta :-)

(#31638) blueboi69 válasza Jahno (#31637) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Zokogva vallom be, de nem is emlékszem mikor mostam le az autót utoljára :( Sztem nyár elején..
belül ki szoktam takarítani havonta, de gyakorlatilag 1hét után ugyanúgy néz ki...

(#31639) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Rare. Jó.

(#31640) blueboi69 válasza -NoVa- (#31639) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Előételnek egész jó adag. Utána jöhetne még vagy 2-3. :)

(#31641) FőDudu válasza -NoVa- (#31639) üzenetére


FőDudu
addikt

Hol a koret? :)

Ez meg az 5*-nal is nagyobb vicc :)

Rendes hatszin steak (well done) az ilyen.....
https://kepkuldes.com/images/74d1e005aa8c46b6a09f1deb0e99981d.jpg

[IMG]https://kepkuldes.com/images/74d1e005aa8c46b6a09f1deb0e99981d.jpg[\IMG]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31642) Gabibácsi válasza -NoVa- (#31639) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez így jól néz ki, nyaraláshoz pont elég

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31643) ncc1701 válasza FőDudu (#31641) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, valami hal köretnek jó lenne mellé. Mondjuk negyed kiló lazac. :)

(#31644) FőDudu válasza FőDudu (#31641) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd megoldjatok. Tokom se irkal be tagaket kezzel mobilon...

FőDudu

(#31645) ncc1701 válasza Sipi- (#31620) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy 16-18 éves "gyereket" el kell zavarni edzeni, lefárasztja az magát. Annyi idősen bármit csinálhat, menjen gyúrni, amit akar. Gondolom itt jelentősen kissebbekről volt/van szó.

(#31646) Gabibácsi válasza FőDudu (#31641) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nováé jobban tetszik mint a sültkrumplis

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31647) ncc1701 válasza Jahno (#31615) üzenetére


ncc1701
veterán

Dehogy. Oszt cipelhetném hegyről lefele, mint ahogy szokták sokan. :)

(#31648) FőDudu válasza Gabibácsi (#31646) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze, mert nalam nem a kinezetre gyurnak. Csak szimplan kurvajo :)

FőDudu

(#31649) Gabibácsi válasza FőDudu (#31648) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerinted. De én pl sültkrumplit nem szeretem, szerintem az egy tipikus szemétkaja.
Én salátát, grillzöldséget szoktam hozzá inkább.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31650) FőDudu válasza Gabibácsi (#31649) üzenetére


FőDudu
addikt

Grillzoldseget utalom, ami a tanyeron van az is megy szemetbe.
Nekem szottyasztott gezemicek nem jonnek be.

Izlesek es pofonok :)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.