Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#31744) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Alul felol levo lyukamon jon a cucc de most mondhatom mar, hogy rókamentes móka délután négy óta. Neheze letudva. Szerencsere hetvege jon es lehet pihenni.

(#31752) BobaHWSW válasza Phülöp (#31745) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi:) szerencsere az ilyen az jovomeno dolog.

(#31753) BobaHWSW válasza -NoVa- (#31749) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Edzodom. :DD

(#31754) WiZARD


WiZARD
addikt

Fent van a Hikvision, nem mondom hogy egyszerű volt, de elégedett vagyok az eredménnyel :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31755) FőDudu válasza BobaHWSW (#31751) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk egy szilveszteri buli utan volt hasonlo - nem tudtuk, hogy uljunk vagy terdeljunk (a nejemmel egyutt), es azon is logisztikazni kellett mikoe melyikunk jarul a fajansz ele...

Szerencsere volt otthon vodor - az volt a 'plan B'.

Jobbulast!

Amugy ettel valami problemasat, vagy csak valami fertozes ami epp a kornyekeden tombol?

(nalunk is tegnap kuldott ertesitest a HR, hogy 'abdominal pain' meg 'virus' meg 'kezmosast nagyon javasoljak')

FőDudu

(#31756) ncc1701 válasza Bujdy81 (#31697) üzenetére


ncc1701
veterán

Az nem lehetséges, gyerek mellett nem érhetsz rá sportolni, és magaddal törődni. Ha más nem, mert így önző leszel, mert nem a gyerek az első.
Asszem. :)

(#31757) ncc1701


ncc1701
veterán

Asszonyéknál annyira aggódnak, h ne menjen széjjel a csapat, h ilyenkor is kapnak már 3. éve egy havi fizut zsebbe. Meg minden évben fizu emelés automatice.
Na, nálunk ilyen nincs, pedig ha itt 1 ember elmenne a kettőből, már fejreállna a 3 fős cég. :)

(#31758) FőDudu válasza WiZARD (#31754) üzenetére


FőDudu
addikt

Hikvisionnak van egy gyari appja amivel tavolrol lehet a halozatodon levo osszes kamera konfigjat maceralni.
A menujeben levo beallitasokat, csak epp nem a kamera beepitett webszerveren turkalbva.

Nem jut eszembe a neve, keress ra es hasznat fogod vennni.

Azt hiszem Batch Configuration a neve.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31759) WiZARD válasza FőDudu (#31758) üzenetére


WiZARD
addikt

megnézem, bár már mind1, de most már kíváncsi vagyok rá :)

szerk: elsőre ez se tűnik jobbnak, kettőt rákattintva a webes konfig felületet nyitja böngészőben...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#31760) eattila válasza BobaHWSW (#31743) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31761) Sipi- válasza BobaHWSW (#31751) üzenetére


Sipi-
tag

Ez is egy módja a tisztítókúrának, de biztos van jobb módszer is.
Jobbulást!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31762) -NoVa- válasza ncc1701 (#31756) üzenetére


-NoVa-
őstag

Stimmel. Mondjuk ha tényleg törődök velük, odamegyek, felveszem, ha kell, játszok vele, mászok, leülök felállok napi milliószor, és a kajára figyelek, akkor nagyon nem is kell.

(#31763) blueboi69 válasza ncc1701 (#31756) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Import önellátó gyerekkel észt osztani könnyű.
Azóta én is újraértékelem azt a mondatot, hogy "nincs időm semmire". Kisgyerekkel már azt kérdezgetem magamtól, hogy előtte miafaszért gondoltam azt, hogy kevés időm van. Rengeteg időm volt.
Két gyerekkel azt fogom kérdezni magamtól, hogy miafrancért nem volt időm egy gyerekkel? :D

Mielőtt a gyerek megszületett találtam magamnak gépnél tölthető hobby-t, ami még hasznos is. Saját smarthome rendszer vezérlés stb. Tök jól is indult a dolog, sztem netto fél év alatt befejezhető lett volna. Ez tart már 2.5éve és még messze a vége. Nyilván megdobja eléggé az, hogy sokat kell várni a kinai alkatrészekre, de akkoris. Nagyritkán mondjuk éjjel, ha mindenki más korábban lefekszik és nem dőlök ki és marad még annyi agyi kapacitásom, akkor tolok bele 1-2órát aztán kész.

Persze megtehetném, hogy meló után elmegyek gyúrni, de akkor még 1.5-2órát az asszonyra marad a gyerek, ami baromi fárasztó. Megtehetném, hogy reggel megyek edzeni, de akkor meg az éjszakai felkelések után még mondjam azt, hogy bocsika én leléptem testépíteni, lécci keljél már fel a gyerekhez. Nemtudom, én nekem ehhez nincs szívem.

(#31764) Sipi- válasza blueboi69 (#31763) üzenetére


Sipi-
tag

Import önellátó gyerekkel észt osztani könnyű.
Ez ütős volt és egyébként egyetértek :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31765) -NoVa- válasza Sipi- (#31764) üzenetére


-NoVa-
őstag

A másik a traumatikus amnézia, amikor nagy gyerekekkel már elfelejtik, mennyire durva volt az első pár év.

(#31766) blueboi69 válasza -NoVa- (#31765) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi is elfelejtettük már. De majd januártól ismétlünk kicsit... :O

(#31767) Gabibácsi válasza blueboi69 (#31766) üzenetére


Gabibácsi
tag

na, azért nem olyan nagy még a gyerek :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31768) ncc1701 válasza blueboi69 (#31763) üzenetére


ncc1701
veterán

Plö. Haver felesége gyerek után felszedett vagy 20 kilócskát. Aztán ezt cipelte vagy 6 évig, mikor úgy döntött, ez így nem pálya, ha más nem azért, mert hamarabb meghal, illetve ha elhanyagolja magát, az az igazi önzőség, mert akkor majd ápolhatja a gyerek. Na, totál étrend változás (uis ahhoz, h ne légy elhízva semmi mást nem kell tenned, mint ésszel enni), plusz elkezdett otthon mozogni. Igen, este 9-kor gyaerek csucsukál, utána edz otthon heti kb 5x 1 órát. Az, h ez másnak már késő, meg kényelmesebb punnyadni, hát ez van. Ez a legegyszerűbb, nyafizni, h fáradt vagyok, az nekem késő, úgysincs időm. Közben tolni a csülkös babot a tv elött.

(#31769) eattila válasza blueboi69 (#31766) üzenetére


eattila
csendes tag

Az éjszakázós részt mi is. Aztán belegondoltunk, mikor beszélgetünk 2.0 verzióról, és úgy voltunk, hogy nem bírnánk már azt. Főleg mert éjjel dolgozom. Ha amellé jönne még be a nem alszok történet, kb fel is dobnám a pacskert.

Meg sógornőm most szült nemrég, és már csak attól is úgy gondoltuk, hogy no go. Ez van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31770) npera válasza Gabibácsi (#31750) üzenetére


npera
újonc

Lendületből kell, aztán elugrani mielőtt visszaesik. Rutinból megy pár év után, csak az elején nehéz.....

(#31771) npera válasza BobaHWSW (#31751) üzenetére


npera
újonc

Jobbulást!

(#31772) -NoVa- válasza ncc1701 (#31768) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megint keversz pár dolgot. Szülés/szoptatás/alvásmegvonás/hormonok tombolása opciós fekvősebb veszélyeztetett terhességgel simán felhoz 20 kilót alkatfüggően, amit az első 3 évben nagyon el sem lehet kezdeni ledolgozni, ha a gyerek is aktívabb fajta. Utána izomalapozás, 1-2 év, aztán jöhet a fogyás. Ez eddig nem elhanyagolás, hanem simán csak szülés.

(#31773) npera válasza -NoVa- (#31772) üzenetére


npera
újonc

Nálunk asszony az első gyerekkel (lányom) gyakorlatilag semmit nem hízott. Tudom, hogy első szülésnél csalóka a diaméter növekedése, de a 7. hónap elején kezdték el mások érzékelni, hogy terhes.

A kislány az én alkatom lett kis módosítással. Hosszú lábak, vékony testalkat. Nem volt sok magzatvíz, valamint a gyerek egyfolytában a halételeket kívánta. Tehát rák, hal és különféle tengeri kütyük. Asszony gyakorlatilag semmi mást nem evett. Közben tudott mozogni is érzéssel, tehát finoman, de edzett.

A második gyerek a fiam lett. Ott teljesen más gének kombinálódtak össze. A kissrác elég tömör és imádja a húst. Asszony nem igazán eszik nehéz húsokat magától, de a fiammal ment a szalonna, kolbász, füstölt cuccok, mert azt kívánta. Mozgott vele is, de a fiammal nagyon sok volt a magzatvíz (a megengedhető felső határon volt a még nem veszélyes vonalon). Ezért a terhesség utolsó 4 hónapjában akkora volt a hasa, mint egy hegy. A gyerek augusztusban született, az egy különösen meleg nyár volt itt. Júliusban és augusztusban a harmadik emeletre alig bírt felmenni, meg kellett állni pihenni. Pedig előtte nem volt legyengülve vagy elplöttyedve. De a terhesség elég durva volt neki. És itt sem volt semmi komplikáció, csak ez egy ilyen terhesség volt.

Utána jóval nehezebb volt lefogynia, kábé 20 kg volt a plusz szülés előtt. Ebből kapásból lejön a 4,5 kg-os gyerek, több liter magzatvíz, a méhlepény és kábé fél liter vér. De még így is maradt elég sok pluszsúly. Amint lehetett elkezdett mozogni utána, de másodikra már közel sem olyan gyorsan ment a fogyás, mint elsőre.

Most lett 4-éves a gyerek és mostanra érte el újra azt a rutint, hogy tud futni 5-6 km-t egyben és kezdi visszanyerni a fitt formát.

Tutira lehet gyorsabban megfeszített koncentrációval és dedikációval és vasakarattal. Neki ennyi ment, ebben részben én is benne vagyok, mert ha én nem vigyázok a gyerekekre akkor ő sem tud edzeni. Ez egy ilyen közös erőfeszítés tehát. Én megpróbálom támogatni az edzésben, figyelek a gyerekekre, adok tanácsokat az étkezésben és kap tőlem edzőcuccokat.

(#31774) Gabibácsi válasza ncc1701 (#31768) üzenetére


Gabibácsi
tag

te megint a szélsőségek embere vagy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31775) Gabibácsi válasza npera (#31773) üzenetére


Gabibácsi
tag

bezzeg a lófejú sohernorbiné már a terhesség alatt visszafogyott és edzett :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31776) eattila válasza Gabibácsi (#31775) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem is megszülte, kiizzadta a gyereket szerintem. Vagy kinyerítette, franc se tudja már :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#31777) Sipi-


Sipi-
tag

Pont ide illik: "A nejem nemcsak megőrízte fiatalkori alakját, hanem meg is duplázta!"

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31778) -NoVa- válasza Sipi- (#31777) üzenetére


-NoVa-
őstag

"I Started Out with Nothin and I Still Got Most of It Left"

(#31779) Jahno válasza ncc1701 (#31768) üzenetére


Jahno
őstag

Szélsőséges vagy

(#31780) npera válasza eattila (#31776) üzenetére


npera
újonc

Egy lépcsőzős gyakorlat alatt kipottyant, a bába csak elkapta és az edzés folytatódhatott tovább megszakítás nélkül. Valahogy így tudom elképzelni :C

(#31781) Samott válasza Jahno (#31779) üzenetére


Samott
addikt

Ebben amugy mi a tokom szelsoseges? Hogy valaki leadott 20 kilot? Hogy figyel az egeszsegere?

Ne oruljunk mar meg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31782) npera válasza blueboi69 (#31763) üzenetére


npera
újonc

Ugye hogy?

Nekem egy komolyabb magamba nézés volt, amikor felismertem, hogy nem fogok tudni repülőklubba járogatni. Egy ideig ugyanis még el-el mentem péntek este repülni télen a város déli részébe a klubbal 1 órát. Aztán annyira sok lett a családi program, hogy csak állt a repülő a polc tetején.

A költözés előtt kiszedtem belőlük a rádiós alkatrészeket és a motort, meg az invertert, aztán a gép sárkányát szépen összetéptem ki darabokra, hogy ki lehessen dobni a kukába. Nem is fogok repülőzni még pár évig szerintem, ahhoz kell valami komolyabb mező, lehetőleg repülős klubba eljárni. Az most nem megy.

Viszont a quadkoptereket nem adtam fel, azzal pár percet repülni is nagyon jó és feltöltődök tőle. Nem foglal helyet sem igazán.

A szerencsém az, hogy az edzést a kerékpározás jelenti nekem, így melóba menet is végzem, meg ahova tudok azzal járok, így a kocsizást minimalizálom.

(#31783) Gabibácsi válasza npera (#31780) üzenetére


Gabibácsi
tag

egy kettő putty három négy
gyere norbi hová mégy

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31784) blueboi69 válasza ncc1701 (#31768) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez egy elég extrém példa.
Ráadásul ott már 6éves volt a gyerek. Nade a szülés és aközött pont 6évig élt egészségtelenül/időhiányosan stb.
6évesen totál más egy gyerek, mint 1-2évesen, ugyanis simán eljátszik egyedül meg jóval kevesebb olyan szitu van, hogy önmagában akarna súlyos egészségügyi károsodást eszközölni.

A születéstől fokozatosan önállóságra kell nevelni a gyerkőcöt és egyre jobban távolodik a szülőtől. Egy 6éves gyerek ezerszer önállóbb mint egy 2-3éves. Ilyen korban néhány hónap vagy fél év alatt is brutális fejlődésen megy keresztül.

Szóval ha azt nézzük a példának felhozott család is várt 6évig, szóval nekünk még simán van 4 évünk nyugodtan tespedni a kanapén, még akkoris hoznánk a szintet, amivel most jöttél :)

9kor csucsukál a gyerek, akkor jó, ha tud edzeni kicsit, ez teljesen korrekt. Látod, ő is megvárja amíg stabilan állapotban van a gyerek és gyakorlatilag egész napjából csak ez az egy időpont alkalmas edzésre.
Ergo, semmivel sincs előrébb. Mi 9kor állunk neki pakolni, takarítani, mosogató gépbe bepakol az asszony amíg altatom a gyereket, de attól még mindig van segítenivaló, vagy épp a napközben kimosott ruhákat elpakolni, meg bármi ami csendesebb tevékenység.
Csülkös bab a tv előtt? Nemrég kezdtünk ráállni arra, hogy a gyerek velünk együtt egyen még fürdés előtt, így nem az van, hogy egy elhúzódó altatás agresszív éhségbe tolódik át, amikor úgy jövök le a konyhába, hogy megeszek bármit, csak állj félre a hűtő elől :D Ilyen úri kaják este, hogy csülkös bab, ráadásul tv előtt... Jó ha egy filmet meg tudunk nézni 2-3részletben, meg elvégezni a teendőket este, aztán rápillantani az órára, hogy húbazmeg már 10-11óra van, feküdjünk le, mert ha végig is alussza az éjszakát akkoris 6kor már elkezd kukorékolni... Te mikor is szoktál lefeküdni? :)

(#31785) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

szerintem adni kell asszonynak egy határidőt, ha szülés után 2 hónappal nem fogy vissza, ki kell rúgni
keményen kell fogni őket

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31786) blueboi69 válasza eattila (#31769) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha éjjel dolgozol, akkor ébren vagy, ergo nem kell felkelni a gyerekhez. Problem solved.
Vagy te álmodban dolgozol, netán munka közben alszol? :D

(#31787) blueboi69 válasza npera (#31782) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én még nem adom fel :D Bár nagyon nagyon autóépítős,barkácsolós projektemet kukáztam már a gazdagréti költözéskor. Ott még volt garázsom meg időm. Utána még volt időm, de nem volt garázsom, kellett vmi beltéri project. Most megint van garázs, de már egy olajcserét is fél éve húzok.
Szóval várom azt az időt, amikor a gyerkőcökkel lehet majd együtt barkácsolni, építeni dolgokat és reménykedem, hogy nem döglök meg addig :D

Btw én is azért álltam rá a bringára, mert legalább ennyi mozgás van. Tegnap is kivittem a gyereket játszótérre bringával, de most hegynek/dombnak felelé. Nemtudom mennyivel magasabb,de odafelé végigtekerős, visszafelé, nem kellett a pedált mozdítanom, csak fékezgettem időnként és arra figyeltem, hogy a sebességmérő ne menjen 40 fölé, mert úgy nem jó zakózni a gyerekkel :D

(#31788) Jahno válasza Samott (#31781) üzenetére


Jahno
őstag

A lezli-féle gondolkozásmód. Amúgy aki felszed 20 kilót az feltétlenül egészségtelenebb?

(#31789) blueboi69 válasza Jahno (#31788) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha felszed 20at, még nem biztos, de ebből kiindulva felszed még 20at, akkor az előzőhöz képest az sem egészségtelenebb, hiszen csak 20at szedett fel és így tovább. :)

(#31790) Jahno válasza blueboi69 (#31766) üzenetére


Jahno
őstag

Én most egy jó fél órát tanulmányoztam 2-3 gyereket, szóval felfrissültek az emlékek, mindent is tudok róla.

(#31791) Gabibácsi válasza Jahno (#31790) üzenetére


Gabibácsi
tag

az jó, akkor már mindent IS tudsz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31792) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

van valakinek kölcsönbe olyan címkenyomtatója ami CIRILL bötűket is tud?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31793) Jahno válasza blueboi69 (#31789) üzenetére


Jahno
őstag

És? Ezt is írtam, hogy ismerősi körben (a kibírhatatlan természetüket leszámítva) kb. az egészségesen élő vékony csajok a leglerobbantabbak :-D A túlsúlyt meg ki tudja, hogy mi és meddig, de megint úgy beszélünk itt 6 kilóról, vagy 20ról, mint ha eljött volna a világvége. Aztán mihez képest? Gyárban amúgy is a 80 kiló feletti csajok a leg életvidámabbak és nem ilyen kényszeres salátazabálós Lezli-féle táblázatot figyelős kényszer edzős mindenkinek kényszerből megfelelős stílust nyomnak. Megkérdezem, hogy szerinted jól néz ki ez az asztal? Arra is már csak olyat válaszolhatnak, hogy nem lehet edzeni megyek, edzésre megyek, még rá kell készülnöm, már fáradt vagyok, azt ma nem lehet, csak talán holnap sem. Ennyi megszorítás a világon nincs. Főleg azoknál rossz nézni, akik már a levegő kalóriatartalmát is tizedre porciózzák, de nem bírnak fogyni.

(#31794) Bujdy81 válasza FőDudu (#31701) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az Euro alapú miért is nem dupla konverziós?

Visa: HRK -> USD ->HUF
MasterCard: HRK -> EUR -> HUF

(#31795) Jahno válasza Gabibácsi (#31792) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem akad. Meg igazából USBről is nyomtat, amit a PC tud azt kiköpi szalagra.

(#31796) qnadam válasza Gabibácsi (#31792) üzenetére


qnadam
veterán

nekem olyan van, ami a cirill abc egy részét tudja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31797) Gabibácsi válasza Jahno (#31795) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor kéne, de nagyon
jövőhéten kölcsönadod?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31798) Gabibácsi válasza qnadam (#31796) üzenetére


Gabibácsi
tag

köszi, nekem olyan kell ami a teljest tudja, mert mindent fel kell címkéznünk itthon magyar-orosz nyelven is, asszony kitalálta hogy így minden tárgy nevét megtanuljuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31799) qnadam válasza Gabibácsi (#31798) üzenetére


qnadam
veterán

ezzel sajnos csak azok mennek, amik benne vannak a latin ábécében is :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31800) Bujdy81 válasza blueboi69 (#31763) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk most szólok, hogy ha panaszkodni mersz majd, hogy két gyerekkel káosz elmenned vásárolni, akkor nagyon ki foglak röhögni! ;) :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.