Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30601) Jahno válasza FőDudu (#30595) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk már céges listán is bepróbálkoztak a műanyagmentes klímaváltozás kapcsán, hogy mer' a húsfogyasztók.

(#30602) npera válasza Jahno (#30601) üzenetére


npera
újonc

Jó, de Duduéknál nem működik, mert berak egy filtert a helyi hálóra, hogy minden ilyet küldjön a /dev/null irányába :C

(#30603) FőDudu válasza Jahno (#30601) üzenetére


FőDudu
addikt

A muanyag mentesseg es a huseves eleg kulonbozo tema.

Mi is amennyire lehet mellozzuk a muanyag hasznalatot.

Nehez. Otthon is es cegnel is.

Cegnel ugye uveges viz, 19 literes ballonos a dolgozoknak.

Szivoszal komposztalhato, muanyag kanal szinten.

Otthon meg amit lehet nagyobb tetelben veszunk ami fajlagosan kevesebb hulladekot jelent.

Nem vagyunk elvakult sotetzoldek, hogy meg az intim betet is moshato legyen, szepen lassan haladunk elore.

Biztosan van zoldebb, biztosan van aki jobban csinalja. De legalabb elkezdtuk.

Nem lehet egybol atallni hulladek mentesre, az durva valtozas lenne.

Kutyaknak es macskanak a nejem foz. Rengeteg szemetet termel a zacskos macskakaja is.
Marmint az aluzil es alutasakos.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30604) FőDudu válasza Jahno (#30601) üzenetére


FőDudu
addikt

Szepen kuldeni kell valaszt, hogy a privat szferaba tartozo informaciok a megfelelo modon kezelendok. Azaz senkinek semmi koze hozza ki mit eszik (amig nem leszel tole masokat zavaroan budos).

FőDudu

(#30605) Jahno válasza FőDudu (#30603) üzenetére


Jahno
őstag

Műanyag kanál és a komposzt? A lebomló szívószálra meg szinte csak panaszt hallottam.

(#30606) Jahno válasza FőDudu (#30604) üzenetére


Jahno
őstag

Így is van elég haragosom odabent, dehogy küldök választ.

(#30607) FőDudu válasza Jahno (#30605) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Mindjart lefotozom.
[IMG:https://kepkuldes.com/images/724daf118124ac81e0ea1472afc90ef8.jpg]

Ugyan ez csak fagyis, de van belole nagyobb is. Sot hosszu nyelu is kis fejjel (frappes ha jol tudom).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30608) FőDudu válasza Jahno (#30606) üzenetére


FőDudu
addikt

En pont letojom. Ami maganugy abban senki ne turkaljon.

Torodjnek a sajat dolgukkal.

FőDudu

(#30609) npera válasza FőDudu (#30604) üzenetére


npera
újonc

Mire a reakció....

(#30610) -NoVa- válasza npera (#30597) üzenetére


-NoVa-
őstag

A mai nap durva. A gyerekek épp a borospincében. Irsai szőlőből pálinka meg nagyon fogy, már csak 70 liter van a hordóban. Soltnál a Duna tiszta, fürdésre remek, a vaddisznóhús is, mára jó vagyok.

(#30611) FőDudu válasza npera (#30609) üzenetére


FőDudu
addikt

Leszarom.

Emgem nem a szepsegemert fizetnek, ne is varjanak el olyasmit amihez munkaltatonak/kolleganak semmi koze.

Ha uzleti partnerrel van talalkozom, akkor fel tudok oltozni megfeleloen es tudok kulturaltan etkezni is.

Szabadidoben meg kb semmi kozuk hozza mit es hogyan csinalok.

Ha nalam megjelennenek az ilyen feju zoldek, eloszor megkerdeznem miert nem mosott hajat, miert nem a csaladjaval fogalakozik, hja, hogy nincs, o te szegeny, gyere igyal egy felest :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30612) Jahno válasza FőDudu (#30611) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig még a napi Budapest biznisz zsurnált is naponta meg kellene nézni és megvitatni.

(#30613) FőDudu válasza Jahno (#30612) üzenetére


FőDudu
addikt

Van kozgazdasagi vegzettseged, hogy a benne levo informaciokat megertsd?
Ha nincs, akkor biztosan nem vag a munkakorodbe.

Azert mert valami nagyfeju kikuld egy all@cegesmail.com cimre valamit meg nem jelenti azt, hogy a takaritonak is ertenie kell. Csak annyit jelent, hogy kurvara nincs tisztaban a ceges strukturaval. :)

Nalunk pl. csutortokonkent este hetkor van ugynevezett meet the team event.
Ahol a vendeg talalkozhat a dolgozokkal.

Elsonel tisztaztam az uj fonokkel, hogy 'ugye nem kell ottmaradnom'?...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30614) npera válasza FőDudu (#30611) üzenetére


npera
újonc

Értem én. A te kis mikrovalóságodban ez vélhetően így is van.

De nemzetközi viszonylatban multiban ez egy egyre komolyabb dolog és nem tudsz elmenni mellette vagy elhessegetni magadtól a kérdést. Ez most egy elég fajsúlyos vonulat, ami rendkívül komoly hangsúlyt kap és ha nem velük vagy, akkor ellenük. Kábé így.

Ha valaki munkahelyi környezetben kezdi el firtatni, hogy miért eszel sok húst vagy miért nem próbálsz meg hetente x alkalommal vegetariánus kaját enni és durván elhajtod, akkor azzal kábé a hidat égeted fel magad mögött. Diplomatikus kommunikációval és mérsékelt hajlandósággal az irányban, hogy kipróbálod az ő álláspontjukat viszont nagyon szépen el lehet venni a dolog élét.

Én körbe vagyok véve pár vegán gyerekkel, akik kapacitálnak, hogy próbáljam ki a vega kajákat. És kipróbálom néha, aztán elmondom nekik, hogy nagyon jó, csak fél óra múlva éhes vagyok és akkor nevetgélünk és kész. Másnap újra hozom otthonrol a kaját, ami vélhetően tartalmaz húst, aztán kész. Eszem hozzá salátát és ennyi. Ők sem fognak megváltozni, én sem. De ha durván elküldöm őket a 3,14-csába akkor csak magamat minősítem és kábé kinyírom magam közösségi szempontból.

(#30615) FőDudu válasza npera (#30614) üzenetére


FőDudu
addikt

Szo nincs arrol, hogy ne probaltam volna vegan kajakat. Vannak eleg jok.
Az eroszakossaggal van baj. Ne probaljon senki hitterito dumat lenyomni, foleg ne vadoljon kapasbol.

Az altalad felvazolt eroszakos hitteritesre azonnal nemet mondok. Csinalja a csaladjaval.

Az en eletem, az en szabalyaim.
Ha megkinal valamivel, megkostolom. Ettem mar ugy afriaki szaritott hust, casu marzut (nyuves sajt), es tok jo kajakat is. De azert mert o maskepp gondolkodik nekem meg nem kotelezo.

Lehet rosszul ment at.
A tamadast es az eroszakos hitteritest nem hagyom.

Nekem is vannak vegan/muszlim/afrikai kollegaim, mas kultura mind.
Azonban eszunkbe sem jutna egymast azert piszkalni ki mit eszik.

Neha meg egy asztalhoz is ulunk es nincs viszolygas azon mit es hogyan eszik a masik.

Mondjuk en szo nelkul elkuldom a picsaba ha arrol van szo - epp ezert eszukbe sem jutna ilyesmivel jonni.
Vagy kiallsz magadert, vagy hagyod, hogy masok is beleszoljanak az eletedbe.

Nem kell nekem egyikuk segitsege vagy baratsaga sem. Amit elertem eddig azt magamtol ertem el, nem azert mert valakivel joban lettem volna es helyesloen bologatnek a hulyesegehez...

Az emlitett kozossegi szempont nekem nem letezik.
A munkaban kollegak vagyunk, tudunk egyutt mukodni.
Ehhez a kimitesziknek semmi koze (nincs es nem is lehet).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30616) FőDudu válasza FőDudu (#30615) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk nalunk, mivel az etkezoben a ceg foz (es ingyen van), igy nincs nagy variacios lehetoseg.
Vagy vagy 10 fele salata, 3-4 fele foetel, 2 fele leves, 2-3 desszert. Meg 4 fele 100%-os gyumolcsle es viz.

Akinek nem felel meg, az hoz maganak.

Lehet ez a dolog nyitja. Igy a dolgozok 95%-a a ceg altal keszitett kajat eszi igy nem elezodnek ki a dolgok.
A vegan eszik salatat - a muszlim eszik diszno mentes etelt, stb...

Aki meg nem akar ilyet az nem is jon ide, hanem kimegy mondjuk etterembe. Azaz nem is latjuk.
Win-Win szituacio.

FőDudu

(#30617) npera válasza FőDudu (#30615) üzenetére


npera
újonc

Ez a kiegészítéssel már alakul.

A kiállás magadért vs mások beleszólnak az életedbe témát szerintem túlreagálod. De ez nagyon függ a komfortzónától, szóval teljesen függ az egyéntől.

A közösségi szempont nagy cégnél fontos lehet. Kis helyen és nagyon specifikus funkció esetén vélhetően máshol húzódik a határ mindenben.

Abban maximálisan egyet értek, hogy a melót nem kellene (!) befolyásolja az adott személy hite, szexuális beállítottsága, neme, kinézete vagy akármilyen preferenciája. Egy ideális világban nem is befolyásolja.

(#30618) npera válasza FőDudu (#30616) üzenetére


npera
újonc

Ez a legjobb. Akkor mindenki megtalálja amit kedvel.

(#30619) FőDudu válasza npera (#30618) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalatok nincs menza a cegnel? Ugy ertem akar fizetos is....

Nyilvan mas tobbezer fore az etkeztetes, lehet itt kezdodik a dolog nyitja.

FőDudu

(#30620) Jahno válasza FőDudu (#30613) üzenetére


Jahno
őstag

"Elsonel tisztaztam az uj fonokkel, hogy 'ugye nem kell ottmaradnom'?..."

És mondta, hogy dehogynem, ez nem is kérdés?

(#30621) FőDudu válasza Jahno (#30620) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Nem kell ott lennem. Nem en vagyok a ceg arca.

Vannak akiket azert fizetnek, hogy a vendegekkel talalkozzanak.

En nem tartozom kozejuk.

FőDudu

(#30622) npera válasza FőDudu (#30619) üzenetére


npera
újonc

Van. 5-féle menü van és salátabár. Erősen fizetős. Minden épületben van menza, két cég üzemelteti őket.

Jó is, hogy mondod, mert eszembe jutott, hogy októberig nincs működő menza ahol vagyok, mert újraépítik az egészet. Mondjuk úgyis viszek kaját.....

(#30623) Jahno válasza FőDudu (#30621) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk meg a mindenki az mindenki. És iszonyatosan lebasztak, mikor furcsán néztem, hogy a cég marketingstratégiájának megtervezésében nem biztos, hogy részt vennék, mikor nagyon jó nemzetközi marketing és PR cégek vannak, akik pont örülnének egy ilyen feladatnak. Egy darabig kiemelt figyelmet kaptam...

(#30624) Sipi- válasza npera (#30597) üzenetére


Sipi-
tag

Utána kis meseolvasás, aztán letettük őket aludni. Ment a nyervogás, hogy ők nem akarnak aludni, aztán a lányom 3 másodperc alatt bealudt. A fiam még 5 percig ordított, de utána csend.
Ez már éjszakai alvás vagy késői délutáni? Mert az első esetben holnap reggel erősen szomorú leszel a reggel 5-ös felkeléssel :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30625) Phülöp válasza npera (#30622) üzenetére


Phülöp
addikt

Élvezeti értéke van azoknak a pillantásoknak, amikor szelek egy karéj kenyeret a gőzölgő marhapörkölt mellé a céges étkezőben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30626) FőDudu válasza Jahno (#30623) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk az adott teruleteken vannak ugynevezett 'szakertok'.
Ezert nem szivesen szolok bele mondjuk az arazasba vagy epp hogyan foznek meg adott kajat.

Van aki jobban ert hozza.

Pl. ahhoz, hogy vendeggel megfeleloen tudjon kommunikalni az ember illik ugynevezett 'Complaint handling' treningen atesni. En meg nem estem, nem en vagyok aki erre hivatott.
Szoval tobb oka is van annak amiert en nem vagyok kivanatos egy ilyen esemenyen, hiaba kuldtek ki ceges szinten.

Nem tudom nalatok az emlitett marketing tervben milyen szerepet szantak az IT-nek - lehet van nemi szerepetek benne. Marmint IT szolgaltatasokat is nyujtotok, nem?

Nalunk ezzel ellentetben a vendeg kap internetet (ingyen, nem fizet erte, igy nem is igazan panaszkodhat) a tobbi meg outsourced. TV rendszert uzemelteti valaki. Halozatra is van ember, Digital Signage is kulsos (meg).
Telefonnal meg nincs gond.

Nem igazan kell IT-val talalkozniuk :)

FőDudu

(#30627) npera válasza Sipi- (#30624) üzenetére


npera
újonc

Délutáni. Lassan felkeltjük őket, aztán zúzás 9-ig kábé, aztán fürdés, aztán 10-re ágyba. És akkor kábé 7 körül kelnek.

(#30628) FőDudu válasza npera (#30627) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt mar csak kettem furdenek. A harmadik hazament.

Eleg durva forgalom van a turistak miatt, lehet kimarad a delfinezes.
Holnap majd bepotoljuk.

Es a 36 fok is utos.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30629) Jahno válasza Phülöp (#30625) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam is rá szoktak csodálkozni a kivitelre és az adagokra is. Asszony múltkor csinált valami füstölt szalonnás akármit és arra azért a salátázós lányok is erősen pislogtak.

(#30630) Jahno válasza FőDudu (#30626) üzenetére


Jahno
őstag

Szerepünk az lett volna, hogy miképpen reklámozzuk a céget, milyen ötlettel tudnánk terjeszkedni minimum az országban, szerezzünk új ügyfelet, mert ha alakul valami új cég az jó, annak szolgáltató kell, ha már valakinél van akkor csábítsuk át, ismerjenek meg minket jobban a leendő ügyfelek és a jómunkások akikre szükség van.

(#30631) FőDudu válasza Jahno (#30630) üzenetére


FőDudu
addikt

Ebben az esetben jogosan vartak nemi inputot...

FőDudu

(#30632) Phülöp válasza FőDudu (#30631) üzenetére


Phülöp
addikt

Dehogyis.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30633) FőDudu válasza Phülöp (#30632) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha elore kozlik, hogy brainstorming formajaban otleteket varnak a tovabbi terjeszkedes iranyat es modjat illetoen, akkor jogosan basszak le a nem valaszolokat.

FőDudu

(#30634) Phülöp válasza FőDudu (#30633) üzenetére


Phülöp
addikt

A "nem biztos, hogy részt akarok venni benne" pont elegendő input.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30635) FőDudu válasza Phülöp (#30634) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem nem kozolte idoben.

FőDudu

(#30636) Phülöp válasza FőDudu (#30633) üzenetére


Phülöp
addikt

Te mit szólnál, ha holnap be kéne menni munkaidőben a szállodába budit takaritani? Ugyanaz a dolog pepitában. Más munkájának az elvégzését várják el tőled, külön juttatás nélkül. Jah, és a saját eszközeidet kell használnod (Jahno esetében a kapcsolati tőke).

De maradhatunk direktben a brainstorming-nál: meg szoktátok kérdezni a konyhai kisegítőket pl. az elektromos hálózat újratervezésekor? Vagy a jövőbeli informatikai fejlesztések tervezésekor ötletelnek a szobalányok?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30637) Jahno válasza FőDudu (#30635) üzenetére


Jahno
őstag

Itt nem volt mit közölni, részt kell benne venni és kész. Meg mit jelent az időben? Kiírtak egy darab értekezletet, időben megjelentem, akkor ott elmondták, hogy miről fog szólni. Én meg csak lestem. Mondjuk a többeknél legalább felkészültebb voltam, de hát jahh, felesleges vekengés lett volna az egész. Pár hónap után szerencsére annyiban maradt, utána már csak videóüzeneteket kellett nézni és küldözgetni a többieknek aztán ember akkora szintet lépett, hogy szerencsére azóta az ilyen gyagya ötleteivel sem találja meg az egyszerű bérniggert.

(#30638) FőDudu válasza Phülöp (#30636) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahogy mar mondtam, szerintem nem kozolte idoben es ezert szalltak ra.

De amugy fentebb emlitettem, hogy nalunk nem szolnak bele a hozza nem ertok a tobbiek dolgaba. Erre vannak a szakertok....

Azaz az IT velemenyet csak szakiranyu kerdesekben kerik ki.

FőDudu

(#30639) Phülöp válasza FőDudu (#30638) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagyis a PR a PR szakértők feladata, mások ne szóljanak bele, főleg, ha nem értenek hozzá.
Akkor most mit is várunk Jahno-tól?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30640) FőDudu válasza FőDudu (#30638) üzenetére


FőDudu
addikt

Latom mellelottem.

Nem ismerem a ceget, lehet elvarnak olyat amirol elsore megmondanam, hogy nem az en dolgom.

Nalunk maskepp van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30641) npera válasza Phülöp (#30639) üzenetére


npera
újonc

Hosszútávfutóink hosszútávot futnak.

(#30642) Jahno válasza Phülöp (#30636) üzenetére


Jahno
őstag

Meg olyat, ami ekkora méretben lehet félre is megy. És különben is, nem érdekel, értelme nincs, nem egyeznek a nézőpontjaink meg ebben a stílusban bármire is gondol az ember, ahhoz pénz kell. Valami futóversenyre eljutottak, aztán ennyi, szegények nem is sejtették, hogy ha ott szeretnének céges standot akkor azért kerek számokat szoktak fizetni, ha egyáltalán lehet olyat és nincs kizárólagosság.... Annyi lett belőle, hogy osszuk meg neten az aktuális állatságainkat és az jó lesz.

(#30643) FőDudu válasza Jahno (#30642) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez meg megint olyan amire nem is kerhetnek.

Magan profilban nem kell (nalunk nem is illik) reklamozni a ceget.

Mert pl. erre sem kepeztek ki, igy nem lehet felelossegteljesen reklamozni.....

FőDudu

(#30644) Jahno válasza FőDudu (#30638) üzenetére


Jahno
őstag

"mikor nagyon jó nemzetközi marketing és PR cégek vannak," Direkt nem mertem mondani, hogy DDB, Grey, Thomson és sokan mások még idehaza is, mert vérszemet kapnak. Nem az én dolgom, kész, vagy jöhetnek a többiek is Win10re alakítani a céget.

(#30645) Jahno válasza FőDudu (#30643) üzenetére


Jahno
őstag

A kiképzés bonyolult volt, pár naponta kapunk egy linket és meg kell osztani. Amúgy egy csomó cég elvárja.

(#30646) FőDudu válasza Jahno (#30645) üzenetére


FőDudu
addikt

De kurvara kulonbozik a 2 ceg....

FőDudu

(#30647) Jahno válasza FőDudu (#30646) üzenetére


Jahno
őstag

Jóreggelt!

(#30648) npera


npera
újonc

Nem vagyok egy nagy Mercedes-Benz fanboy, de azért a márka érdemeit és potenciálját sem akarom lebecsülni. Ez az EQC alighanem nagyon ott lesz a szeren. A hajtáslánc elég gazdaságosra lett trimmelve és nem egy ICE-platformot farigcsáltak, hanem teljesen alapokról BEV-nek építették.

A mérete és teljesítménye egy dolog, ez gondolom főleg a megcélzott piac preferenciáitól függ. De a potenciál megvan, hogy kisebb, gyengébb és még takarékosabb elektromos kocsik jöjjenek, ami igen jó.

(#30649) FőDudu


FőDudu
addikt

Mas tema.

Kellene valami olyan BT fules (IEM) ami legalabb olyan jol szol mint a Klipsch X10 image vagy a Shure Se215, de beepitett mikrofonnal. Shure ugyan kabellel tudja, de kene kabel nelkuli verzioban.

BTR3 nem nyert mikrofonos megoldasban sem....

Mit ajanlanatok?

FőDudu

(#30650) Samott válasza npera (#30648) üzenetére


Samott
addikt

Karotta legutobbi Tesla rajongasat lattad mar? meg hogy a Model 3 elkezdett rozsdasodni Finnorszagban? Hiaba no, ott nem kaliforniai klima van. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.