Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30701) npera válasza FőDudu (#30695) üzenetére


npera
újonc

Lossless és kell valami jó DAC. Úgy értem jó. Aztán jó "fejes", hacsak nem "fülest" akarsz tesztelni.

Egy Yggdrasil már jó DAC.

Mondjuk nem túl mobil.....

(#30702) -NoVa- válasza zetor2000 (#30698) üzenetére


-NoVa-
őstag

Foobar mellé +1 pont droidon is, megfelelő DAC mellett kijön jól a 24 bit 96kHz 3000kbit zene jól. Még LDAC-on 900kbitre vágva is jobb, mint a sima 320 kbit.

(#30703) FőDudu válasza npera (#30701) üzenetére


FőDudu
addikt

Fejesnek a Beoplay H9i eleg jo lesz tesztre.

DAC nincs jelenleg.
Majd talan kesobb.

Akad szamitogep, iPad, telefon - es az ezeken elerheto DAC.

FőDudu

(#30704) eattila


eattila
csendes tag

Túltoltam :))

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30705) Samott válasza eattila (#30704) üzenetére


Samott
addikt

Uristen, szinek! :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30706) npera válasza FőDudu (#30703) üzenetére


npera
újonc

Háááát, ez ilyen irodai prüntyögtetésre való, nem komoly zenére.

(#30707) npera válasza Samott (#30705) üzenetére


npera
újonc

+1 :C

(#30708) zetor2000 válasza npera (#30706) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a komoly zene elég megfoghatatlan.
Komoly zene, mint klasszikus (nagyzenekari, Bach, Beethowen, Sztavinszkij, ésatöbbi) ?
Komoly, mint otthoni hifi (minőségi hangrendszer) ?
Komoly, mint nagy teljesítményű, jól szóló PA hangrendszer rendezvényhangosításra ?

Mindegyikre más-más termékvonal jellemző.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30709) eattila válasza Samott (#30705) üzenetére


eattila
csendes tag

Neha megesik :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30710) FőDudu válasza npera (#30706) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem akarok audiofil magassagokat dongetni.

Cegnel van mindenfele cucc - igaz foleg keveropultba dugva hasznaljak.
Akg K141 es Beyer DT990 pro. Ezek meg nem igazan komoly fejhallgatok, munkara jok.

Azonban valahol a kabel mentesseg lenne a celom ahogy elozoleg mar irtam - az meg csak kis BT bulessel jon ossze. Akkor meg a DAC a mar fulesben van vagy a BT vevoben (amit epp Nova ajanlott kulon adalekkent a fuleshez).

Lehet a B&O tudja azt amit el szeretnek erni - out of the box egy telefonnal vagy szamitogeppel is (kulso DAC nelkul). Tudja az APT-X-et, lehet az boven eleg es nem is erzem a kulonbseget egy sokkal komolyabb DAC-ra dugva.

Kolcsonadjak a hordozhato verziojat is (e8 2.0). Mindketto kozep kategoria (arban), ha jol szol akkor megrendelem es orulok.

Nem akarok lukra futni - jobb lesz kiprobalni es ugy majd tudom mit tud egy komolyabbnak minositett fej es fulhallgato manapsag.

Active Noise Cancellation nem szempont - bar a H9i tudja azt is.

FőDudu

(#30711) Phülöp válasza zetor2000 (#30708) üzenetére


Phülöp
addikt

Esetleg a zenehallgatás mikéntje? Van, aki komolyan gondolja...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30712) zetor2000 válasza Phülöp (#30711) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az is lehet, de szerintem a házi hifi, ami komoly, az lefedi ezt. Normális hifi rendszerhez hangulat is dukál. Meg zene... bár, a fene tudja. De ha elfogadjuk, hogy nem minden "komoly" hangfal jó minden zenére, akkor elég sok pénzet otthagyhatunk a pénztárnál.
Nekem egy elég régi (~20 éves) JBL pusztulat van, amit néha hallgatok, de inkább nem. Van 5.1 is, ha kéne mozozni, ott akét hátsó 2db Wharfedale akármi, ami épp befért a keretbe. 2 évig frontként is használtam, megfeleltek. A center meg a mély JBL, ilyen középszarok, de a célra megfelelnek. A center a legfiatalabb, az kábé 10 éves, a többi régebbi, a legöregebb a két első, álló JBL. Szomszédűzésre jók, igazán komoly zenére nem ezek valók, de erre volt / van keret. Igény jobbra lenne, keret nincs, meg idő se, hogy hallgassam. Na, meg mit? Amit szeretek, ezen is OK nekem, amit meg nem szeretek, arra nem veszek hangrendszert se.

Se bőrfotel, se szivarszoba, se vetkőzős lányok, se egyéb ilyenek nincsenek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30713) BobaHWSW válasza Phülöp (#30711) üzenetére


BobaHWSW
újonc

100% igaz.

Meloban en azt vettem eszre minel komolyabb vagyok project leadasok vegehez kozeledve annal nagyobb hangeron szol valami.

(#30714) FőDudu


FőDudu
addikt

Ma es holnap ejjel Perseidak. Csak szolok.
Csalad mar ejszakai furdozesre berendezkedett...

FőDudu

(#30715) eattila válasza FőDudu (#30714) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt épp felhős az ég. Szóval kilőve. Meg egész nap vendégek voltak. Család már alszik, én átestem így tv, net van. Meg volt némi fotószerkesztés.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#30716) Jahno válasza eattila (#30715) üzenetére


Jahno
őstag

Éjfélig a hold is fent lesz, mondjuk holnap estére összevissza autózást tervezek és egy bazi nagy rét mellett is eljövök, lehet körbenézek, de 1ig még a Hold is fent van. Valami lesz :-)

(#30717) FőDudu válasza -NoVa- (#30702) üzenetére


FőDudu
addikt

Foobar szarul kezeli a Various Artist albumokat.

Siman benne van 23x a Cafe Del Mar es a VA Hard Rock is tobbszor az album listaban.
Csinalhatok barmit, nem segit.

Nincs kedvem megtagelni mindent ujra - masik app nem csinal ilyet (azaz Cafe Del Mar csak egyszer szerepel az albumok kozott). Settingsben nincs olyan opcio ami megoldana. Ez igy eleg zavaro...

Feltoltam vagy 50 Gigat, lehetetlen normalisan kezelni ennyi szettagolt zenet...
361 track, 175 album. Ketlem, hogy ketdalos albumokat tettem volna fel....

Mi a megoldas?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30718) ncc1701 válasza FőDudu (#30714) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk ki kellene menni a halál fszára, mert mindenfele akkora a fény, h semmi sem látszik. Annyira meg nem érdekelnek a lehulló kövek, inkább alszok. Plusz még 26 fok is van kint.

(#30719) Jahno válasza ncc1701 (#30718) üzenetére


Jahno
őstag

Már nem Maglódon vagy?

(#30720) Vodike válasza FőDudu (#30714) üzenetére


Vodike
tag

Mivel felujitjak az evezos klubbot ahol tag vagyok es nem tudtam ma kajakot berelni ahogyan azt heti 2-3alkalommal teszem, eloszedtem a sup-ot es lehuztam vele egy 5 oras evezest. Most nem kell altatni, barmi is hullik..

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#30721) FőDudu válasza Vodike (#30720) üzenetére


FőDudu
addikt

En is alszok. Nem vagyok fotobuzi, hogy ilyesmire racuppanjak....

Holnap melo, eleg sok meetinggel megtuzdelt napom lesz.

Holnaputan meg dokinal vagyok hivatalos, a havi rendszeres ellenorzes mellett most a fel eves nagyobb kovetkezik.
Szerda ismet melo, csutortok munkaszuneti nap. Aztan penteket szerintem ki is veszem....

Otthon most hosszu hetvege jon, nem?

FőDudu

(#30722) Jahno válasza FőDudu (#30721) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kell ahhoz fotózni, elég szabad szemmel rácsodálkozni a világra.

(#30723) FőDudu válasza Jahno (#30722) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek megnezi, neki meg ujdonsag....

En lattam mar csillagvizsgalobol is.
Erre jo volt az Mcse-nel toltott polgari szolgalat.

FőDudu

(#30724) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap asszonnyal kinéztünk egy kanapét, hogy majd ma megrendeljük, ha a srácaink is kipróbálták. Ma odaértünk kb. délre a Kikába és délután 5-re meg is rendeltünk egy másikat :) Ebben az időben volt egy ebéd és egy desszert is, a többi próbálgatás, gondolkozás. 8 hét mire megérkezik, viszont ezen a hétvégén 15%-al olcsóbb volt.
Azért lett végül másik, mert reggel pontosan megmértük a helyet, ahova szánjuk és a tegnap kinézett darab túl nagy lett volna oda.

Valaki nem megy Lengyelországba vagy Angliába nagy autóval? Hozhatna onnan egy ágyat nekem :)) 2-3 hete még lehetett a magyar Ikeában kapni egy jó franciaágyat, de mostanra kivezették :O Angol meg lengyel Ikeában még van. A lengyel csak 400 km egy irányban :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30725) Jahno válasza FőDudu (#30723) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, ehhez nagyon fontos a csillagvizsgáló, ahol max. megszervezik és kimennek mellé a rétre :-D De legalább némi ismeretterjesztést is nyomnak ésatöbbi. Jó arcok, mindig mozgolódnak valamit. Ott is vagy 20+ éve mondtam, hogy majd egyszer visszajövök. Hát majd.

(#30726) Jahno válasza Sipi- (#30724) üzenetére


Jahno
őstag

Mi vettünk egy marha jó matracot, és mellé RSben a legolcsóbb keretet. Már csak össze kellene rakni :-P

(#30727) ncc1701 válasza Jahno (#30719) üzenetére


ncc1701
veterán

De. De itt sem látni semmit, akkora a fény, próbáltuk. Kimentünk a szántó közepére maglód után, nem volt jó.

(#30728) Vodike válasza Sipi- (#30724) üzenetére


Vodike
tag

Sok szerencset a Kika-s garnituraval. Szomszedunk ott dolgozik, mint vezeto es maga is nagyon ocskanak, de legalabb tularazottnak tartja. Minket elkuldott egy helyre, ahol Kika es egyeb trendi ulogarniturakat, agyakat masolnak annyi kiegeszitessel, hogy vagy 200 anyagbol tudsz valasztani, varialni es vegul Boszniaban gyartjak le egy gyarban es kiszallitjak hazhoz.

Nekunk nagyon tetszett egy Kika-s L alaku hatalmas kanape, lefotoztuk es megmutattuk ennek a cegnek. Par het mulva mar hoztak is es valoban sokkal jobb minosegben.

Elmondta a faszi a tortenetet, megjarta az osszes itthoni ilyen boltot, mint sales-es vagy vezeto es amikor mar elkezdtek szar minoseget gyartatni, megcsinalta a vallalkozasat es nagyon megy. Igaz nem fancy aruhaz, hanem egy kurva nagy raktarban vannak kiallitva a cuccok valahol az M3-asnal.

Nekunk a 800ezres kanapet (Kik ar), vegul 320-ert adta + vettunk meg tole etkezot, szekeket, barszeket, agyat, puffot.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#30729) Sipi- válasza Vodike (#30728) üzenetére


Sipi-
tag

Andante márkájú lett végül.
A másik bolt nevét meg tudnád adni? Ágyat/ágyakat még keresünk :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30730) Vodike válasza Sipi- (#30729) üzenetére


Vodike
tag

https://www.dejobutor.hu/

Erdemes elmenni es szetnezni + ott meg tud mutatni katalogusokat vagy egyedi cuccokat.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#30731) Samott


Samott
addikt

Minderol a biciklisek tehetnek: Clarkson explains why cycling is actually bad for the environment :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30732) Gabibácsi válasza qnadam (#30688) üzenetére


Gabibácsi
tag

áááá alakul
nekem meg gyerektartás, lakbér, sok csaj.... 6 ? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30733) ezittketto válasza npera (#30686) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Egész fasza lett ez az action cam-os videó! :)
Mit raktál fel rá?

(#30734) npera válasza zetor2000 (#30708) üzenetére


npera
újonc

Lehet kicsit pongyolán fogalmaztam.

Arra gondoltam, hogy ha hi-fi fülhallgatókat akar összehasonlítani az ember és DAC-ról és minőségi zenéről beszél, akkor ezek a nagyon dizájnos wireless hangtompítós fejhallgatók eléggé rossz referenciának tűnnek. Arra jók, hogy irodában elnyomják az alapzajt és valami szóljon, de ha hi-fi összehasonlításról van szó, akkor szerintem mást érdemes választani.

Valami rendes fejhallgató, AKG referencia sorozata vagy Sennheiserből valami értelmesebb vagy Beyer Dynamic, ami nem színezi a hangot.

A zene fajtája teljesen egyéni választás, de ha minőséget akar hasonlítgatni az ember, akkor érdemes többféle fajtát is alapul venni a sokszínűség érdekében.

(#30735) npera válasza FőDudu (#30710) üzenetére


npera
újonc

Ez még nagyon messze van az audiofiltől. Egy Beyer Dynamic DT990 vagy egy AKG K701 pont jó lenne referenciának, lévén ezek eléggé neutrálisak és nem színezik össze-vissza a hangot.

Az ilyen irodába való BT-s hangtompítós fejhallgatók szerintem félreviszik az eredményt, ha hi-fi fülhallgatókat akarsz összehasonlítani és komolyabb DAC is lesz a láncban.

(#30736) FőDudu válasza npera (#30735) üzenetére


FőDudu
addikt

Az eredeti tema az mikrofonos fulhallgato volt, hogy ne legyek nema ha netan valaki olyankor hiv amikor a telefonrol vagy szamitogeprol zene szol.

Nem tervezek moziszobat, se helyem, se igenyem nincs hifi rendszert osszevalogatni.
Hallgatni ugysem tudnam, ez is csak hatter zenenek kell amig netezek vagy dolgozok.

Szerintem ful vagy fejhallgato jobb minoseget/elmenyt produkal mint amit egy atlagos szobaba bedobott hasonlo aru hangfalpar tud igy szerintem logikusan esik a valasztas ezekre.

A neten csak jokat irnak a H9i-rol, szerintem veszek egy olyat aztan minden meg van oldva.
Majd ha nem eleg a hangminoseg, akkor hajtom kulso DAC-rol. Addig marad a BT es a beepitett DAC a meglevo eszkozeimben.

FőDudu

(#30737) -NoVa- válasza npera (#30735) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igazából neki simán Galaxy Buds kéne, csak nem tudja. Szól úgy, mint a a klipsch, zéró drót, mikrofon benne, semmi macera és hangot ad ki.

(#30738) FőDudu


FőDudu
addikt

HZ: nem kell sietned dolgozni.
Fogd ra a homofobokra ;)

FőDudu

(#30739) FőDudu válasza -NoVa- (#30737) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom kiprobalni, igy veszek inkabb jobbat.

FőDudu

(#30740) Jahno válasza FőDudu (#30736) üzenetére


Jahno
őstag

Mikrofonosnak meg Plantronics, mi más lenne?

(#30741) FőDudu válasza Jahno (#30740) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze, mert egy kibaszott ugyfelszolgalat vagyok, ugye?

FőDudu

(#30742) Gabibácsi válasza FőDudu (#30738) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mitől homofób? A homofób nem az aki buzi és ezért látványosan harcol ellene?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30743) FőDudu válasza Gabibácsi (#30742) üzenetére


FőDudu
addikt

A fobia leginkabb felelmet jelent. Azaz valamitol felni.
Jelen esetben a melegektol.

Szerintem, ha nem verik a nyalukat, a kutyanak nem jut eszebe es mindenki siman elmegy a plakat mellett.
De valamivel tematizalni kell a kozvelemenyt, hogy kozben nyugodtan lophassanak.

FőDudu

(#30744) npera válasza -NoVa- (#30737) üzenetére


npera
újonc

Engem teljesen megzavart a DAC emlegetése és a "hi-fi" a vitában és alighanem elterelődtem más irányba. Mea culpa, mea maxima culpa.... :B

(#30745) npera válasza Jahno (#30740) üzenetére


npera
újonc

Leg-jobb!

(#30746) Gabibácsi válasza FőDudu (#30743) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerinted. Engem meg kifejezetten zavar egy gusztustalan csókolózó férfipár-plakát, és nem szeretném ha gyerekek látnák. Köszi hogy megadtad nekem ezt a jogot onnan külföldről magyarázva.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30747) Jahno válasza FőDudu (#30743) üzenetére


Jahno
őstag

Kitől és mit lop a Coca Cola? Ezt nem értem.

(#30748) Jahno válasza npera (#30701) üzenetére


Jahno
őstag

Ez meg már egy komplett miniPC. Simán vezérel ég, teljes vonatot.

(#30749) Gabibácsi válasza Jahno (#30747) üzenetére


Gabibácsi
tag

a közvéleményt tematizálják szlovéniában, na, ennyi :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30750) Jahno válasza Gabibácsi (#30749) üzenetére


Jahno
őstag

Ott is felháborodnak, hogy milyen meleg van azon a buszon amin én ülök? 16os most elég kemény a várból lefelé. És még sört sem írtam :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.