Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30801) Phülöp válasza npera (#30796) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt a kolnágót biztos nem merném görgőre rakni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30802) ncc1701 válasza npera (#30796) üzenetére


ncc1701
veterán

Mán láttam anno, mikor elkezdtem szabad görgőzni, csinos csajszi. :)

(#30803) FőDudu


FőDudu
addikt

Lattam egy Segafredo-t :)

FőDudu

(#30804) FőDudu válasza -NoVa- (#30793) üzenetére


FőDudu
addikt

Kapok egy LZ A4 fulest is egy napra DAC-al....
Ha az sem lesz eleg, akkor audiofil bzui vagyok...

Igy mar lesz nemi lehetosegem fej es fulhallgato teren megallapitani merre is van a felfele es kell-e az nekem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30805) FőDudu válasza npera (#30800) üzenetére


FőDudu
addikt

Raklapon szallitott B&O-nal azert eleg komoly mozgasi energia kene, de atlagot valoban nem ugy arrebb rakni...

FőDudu

(#30806) ncc1701 válasza Phülöp (#30801) üzenetére


ncc1701
veterán

Ajtó keretben kell kezdeni. Igazából nem tudsz nagyot borulni, mert állsz egy helyben. Ajtó keretben meg max megtámasztod magad a félfán, oszt jónapot. Nem kell túldramatizálni. :)

(#30807) npera válasza FőDudu (#30804) üzenetére


npera
újonc

Ha egyedül ülsz egy irodában és nem zavar másokat a kiszűrődő hang, akkor egy nyitott AKG Q701 például igen jó egy olcsó DAC-al megtámogatva.

(#30808) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nem is tudom mi kene jobban... Nyitott fulws vagy sajat szoba. :D

Meg sose voltam olyan pozicioban sehol, hogy kis csoportos plane nem sajat szobat kapjak.

(#30809) -NoVa- válasza BobaHWSW (#30808) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha sokat használsz nyitott fülest, a közösség megszavazza a szobát Onnantól már lekapcsolhatod a spotify non stop polkaválogatását, és mehet valami rendes zene is.

(#30810) zetor2000 válasza FőDudu (#30804) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én valahogy sosem éreztem, hogy nekem ennyire vájtak lennének a füleim, hogy ilyenre legyen szükségem.
Szóljon valami, valahogy, azt menjen a munka...

Most van egy szutyok agybadugós kínai BT headset, eddig sok közül ez a legjobb, és az egyik legolcsóbb volt, meg ősz-tavaszra van egy nagy füles, az se volt 12E, ugyanez a márka, de szerintem bitang jól szól.
Lehet, a sokezres cuccok sokkal jobban szólnak, de nekem nincs rá igényem, meg félteném is ezeket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30811) Sipi- válasza Bujdy81 (#30760) üzenetére


Sipi-
tag

Gratula!

Az elején azt hittem, hogy ez valami családi program volt, bár a 7:30-as megmártózásnál bizonytalanodtam el először (gyerekkel, nyáron 7:30-ra eljutni valahova nem egyszerű dolog).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30812) Sipi- válasza Samott (#30768) üzenetére


Sipi-
tag

Most látom először a plakátokat. A szöveget nem tudom elolvasni, de elsőre nem feltétlenül az ugrik be róla, hogy ezek meleg párok.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30813) Sipi- válasza FőDudu (#30791) üzenetére


Sipi-
tag

Barátomék is gondolkoznak rajta, de egyelőre még kivárnak. Nemrég kapott SMax-ot céges autóként, raktak rá méretes tetőboxot és ezzel elvannak. Országos autópályamatrica meg céges üzemanyagkártya ellen egyelőre nem tud versenyre kelni az állami támogatás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30814) Jahno válasza Sipi- (#30813) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg ilyenkor gondolkozom, hogy újabb villanyosnak már akad némi hatótávja, de ma este már 90 kilométer van a kocsiban és még csak ide-oda mentem cuccokat gyűjteni és leadni haverokhoz.

(#30815) Sipi- válasza Jahno (#30814) üzenetére


Sipi-
tag

Nálam az év legalább 95%-ában elég lenne a 300 km-es hatótáv. De lehet, hogy 100%-ban is. Viszont nagyon drágák megvenni és most 6,54 literes gázolajfogyasztás az átlagom, megyek évi maximum 10e km-t. Soha sem térülne meg.
Asszony kocsijának jó lenne, mert az közel 9,5 litert fogyaszt és kevesebb, mint 5 km-t megy egyszerre. De itt is az ár... Meg persze az, hogy este 11-kor jutna eszébe, hogy majdnem lemerült már a kocsi (a garázsban nincs töltő).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30816) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Elektromos kocsik nem is a lecserelesrol szolnak inkabb arrol, hogy a kovetkezo mar majd ne olyan legyen.

Szerk. Marmint ne dizel/benzin legyen hanem legalabb hibrid vagy full elektromos.

[ Szerkesztve ]

(#30817) Jahno válasza Sipi- (#30815) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem 100 kilométer környéke is elég lenne. Csak aztán sokszor nem. Mert ma reggel is kellene egy rövid kerülőre, csütörtökön 50 kilométer, utána 200, pár nap múlva 200, másnap 300... Aztán kuss van, majd 50es kör, majd 150... Így a következő jó 2 hétre. Feltételesen megnézem, hogy a környéken tudnám-e tölteni.

(#30818) ncc1701 válasza Jahno (#30817) üzenetére


ncc1701
veterán

Mai vellany autóval nem irreális a valós 300km hatótáv. Jó lesz ez, a következő kocsink már remélhetően vellany lesz. Amúgy meg egy tesla gyorsaságú szuper töltő ilyen 1200km hatótávot tölt óránként. Ha jól számolom, akkor 15 perc/300km. Azaz úgyis megállsz csurizni, meg inni egy kávét, és már meg is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#30819) Bujdy81 válasza npera (#30785) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A klasszikus iron táv 3,8 km úszás (most elmérték és kb. 4,1 km volt), 180 km kerékpár (most csak 172 km volt, 656 méter emelkedést mért a Garmin) és egy maraton a végén.

A kerón bolyozni tilos, de persze mindig vannak csalók. Én azért sem csalok, mert nem tudok bolyozni. :) Brutal szél volt és hozzá pára, de felhő legalább egy sem. 27,3-as átlagot mentem. Elég hurka (én 6:17-et tekertem, a győztes 4:13-at), de most ennyi volt bennem...

(#30820) Gabibácsi válasza ncc1701 (#30802) üzenetére


Gabibácsi
tag

csinos, de azok a combok azért elég férfiasak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30821) Bujdy81 válasza Sipi- (#30790) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kell a két autó és a Pug helyett lenne az új.

A Citröen Berlingo és a Pugos párja között örlődünk. Kb. 4,5 milliót kellene fizetni (plusz a fényes tekintetű vezetőnk által beírgért 2,5 millió) egy zsír új, 5 év garis autóért. Szerintem megéri...

(#30822) Gabibácsi válasza ncc1701 (#30818) üzenetére


Gabibácsi
tag

jó, de az emberek többsége még mindig lakásokban lakik, onnan meg elképzelem ahogy hosszabbítókat lógatnak le

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30823) Bujdy81 válasza Phülöp (#30792) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sokan vannak, akik azt mondják, hogy bírnia kell a váznak.

Testsúly, erő függvénye is. Én mindig erős testalkat voltam, gyerekként elhíztam, 12 évesen, 64 kilósan kezdtem karatézni. Ott fogytam, de erős lett a lábam. Aztán elhíztam 130 kilóig. Onnan jövök lefelé, de megint erősebb a lábam, mint az ironmanen 15 órát teljesítő átlagnak. Szóval nekem a 105 kg plusz csúcsban majdnem 1000w mellé bátorság lenne betenni a Cervélót a fix görgőbe.

Vagy vegyél egy görgőzős kerékpár, egy sima acélvázasat, vagy egy olyan fix görgőt, ami nem teljesen fix (Tacx Neo).

Én vettem egy acél váz+karbon villas országútit, az megy a Tacx Fluxba. A Flux tervezési hibás, de van rá öt év gari. Szóval ha szétesik, akkor veszek helyette egy Neot.

Ha lakásban használnád, akkor mindenképpen direkt hajtásút vegyél, mert a dörzshajtásos görgők iszonyat hangosak!

Szerk: Asszem a BMC és a Speci már írja a user's manualban, hogy a karbon vázat tilos fix görgőbe fogni! Amit viszont kevesebben gondolnak, hogy a tetőcsomagtartóra rögzítésnél is hasonló erők érik a vázat, szóval a karbon BMC-t ne szállítsd tetőn sem!

[ Szerkesztve ]

(#30824) Bujdy81 válasza ncc1701 (#30794) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A szabadgörgő jó cucc, de amatőrnek elég nehéz rajta elkezdeni az edzést. Ha nagy leszek, lehet, veszek én is egyet.

Meg azon nem tudsz watt alapú edzést csinálni, tehát az inkább hobbi tekerés, mint edzés a szabadgörgőn. Ellenben a bal-jobb egyensúlyt szépen fejleszti! :)

(#30825) Samott válasza Gabibácsi (#30822) üzenetére


Samott
addikt

Mar amig parkolhatnak az utcan a szarjaikkal. Mert a parkolohazban, melygarazsban mar nem lesz gond a toltessel se.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30826) Jahno válasza ncc1701 (#30818) üzenetére


Jahno
őstag

Megállhatok, de jó ez az idill, hogy pont ott lesz és szabad a töltő. Tegnap míg asszony vásárolt, addig tankoltam rendeset. Ezért mondtam megnézem merre lehetne tölteni, ha már odahaza és anyóséknál sem opció.

(#30827) ncc1701 válasza Bujdy81 (#30824) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz nem lehet rajta lazsálni, mert ha nem tekersz, akkor eldőlsz. :)

(#30828) Jahno válasza Samott (#30825) üzenetére


Jahno
őstag

Mennyiért nem lesz majd gond és milyen gyakran? Tényleg, Sipinél nem emlékszem, hogy mi lett az elektromos kiállásos sztori vége. De majd meglátjuk.

(#30829) ncc1701 válasza Gabibácsi (#30822) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekik olcsóbb opciójuk van, úgy hívják, h bkv bérlet. :) Aki nem tudja otthon tölteni, annak nem való a vellany autó.

(#30830) ncc1701 válasza Jahno (#30826) üzenetére


ncc1701
veterán

Tudtommal már a lidlikben is, meg hasonló helyeken is kötelező telepíteniük töltőket.

(#30831) Gabibácsi válasza Samott (#30825) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem tudom észrevetted-e de elhanyagolható számú mélygarázs és parkolóház van sajnos

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30832) Gabibácsi válasza ncc1701 (#30829) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, csak ők a többség, arra mondtam, hogy olyan nagyon még nem fog elterjedni
illetve nemsokára elfogy/méregdrága lesz az akku, és akkor majd lesz pislogás, meg akkulopkodás

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30833) Jahno válasza ncc1701 (#30830) üzenetére


Jahno
őstag

Majd meglátjuk mennyiért adják és miképpen oszlik el a bevásárlóközpont / lakossági arány. Vidéken már 100 forint körül mérik kilowattját, de van rá egy söröm, hogy hamarosan 150 forint fölé fog menni. Az látszik, hogy egyre több villanyos van, mert eddig párat ha láttam naponta, most több 10et, 100at, meg egymás mellett sokat. Kezd hasonlítani a benyás kezdetekre, mikor 6kor zárt a kút, sokan voltak, 2*30 kilométert kellett azért autózni, hogy tankoljunk.

(#30834) Sipi- válasza Jahno (#30828) üzenetére


Sipi-
tag

Nem kértük, mert közel 400-ba került volna és akkor még nekem kell rá dobozt rakni. A saját villanyórától húztak volna le kábelt. Logikusabb lett volna odarakni egy második villanyórát és a már ott lévő elektromos hálózatra kötni.
Mivel nem valószínű, hogy lesz elektromos autónk amíg ott lakunk, ezért nem bánom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30835) Gabibácsi válasza Jahno (#30833) üzenetére


Gabibácsi
tag

Meg rengeteg kamuzöldrendszámos hatalmas suvot látok, de azokat most szigorítják, remélem megszopatják őket a v8-as motorjaikkal és a kb 3km elektromos hatótávjukkal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30836) Sipi- válasza ncc1701 (#30829) üzenetére


Sipi-
tag

BKV bérlettel nem jutsz el Budapesttől 100 km-re, ajtótól ajtóig.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30837) Sipi- válasza Gabibácsi (#30835) üzenetére


Sipi-
tag

Papíron tudnia kell 25 km-t legalább (azthiszem ennyi a minimum).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30838) Samott válasza Gabibácsi (#30831) üzenetére


Samott
addikt

Ha nem lehet majd az utcan tarolni az autot kenytelenek lesznek tobbet epiteni. Vagy lemondani a varosban az autotartasrol. Oszt mehetnek bkv-val.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30839) WiZARD válasza ncc1701 (#30830) üzenetére


WiZARD
addikt

Már régóta kötelező, idén január 1-re teljesíteniük kellett volna.
Viszont senki nem hajtja be rajtuk :(

(#30832) Gabibácsi: Akku egyelőre egyre csak olcsóbb. ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30840) WiZARD válasza Sipi- (#30837) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen 25-öt kell. De ha user csak a parkolásért veszi, és sose tölti fel, akkor max a fékezésekből lesz áram benne (ami persze meglepően sok áramot jelenthet).

Talán BMW-nek van valami terve erre, hogy GPS alapon kijelölt helyeken csak elektromos módban menjen. De amíg ez nincs megfelelően korlátozva, ellenőrizve, addig talán tényleg jobb ha elveszik bizonyos kategóriáktól a zöld rendszámot...

(persze az meg szív, aki rendesen töltögetné, és villannyal használná városban)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30841) JonesC válasza Samott (#30838) üzenetére


JonesC
csendes tag

A szomszéd rendszáma mindig zöldebb :D

(#30842) Jahno válasza Sipi- (#30834) üzenetére


Jahno
őstag

Logikusabb, csak az ilyen helyeken akkor havonta jön a leolvasóbácsi és az ilyen nem fix havi költségekkel vagy X felé /főre oszthatóval nem szeretnek jóban lenni az üzemeltetők. Van ahol igen, ott meg szolgáltatásnak hívják :-D

(#30843) FőDudu


FőDudu
addikt

Itt ugye az elmult par hetvegen eleg nagy dugok voltak. Kezdodik a 'ferragosta' (amikor fel Olaszorszag kiurul, mert egyszerre veszik ki a szabijukat).

Waze meg raalt, hogy szepen beviszi a forgalmat a helyiek altal lakott lako/piheno ovezetbe - mert ott pont le lehetett vegni az utat a hatar fele.

No helyi lakosok hamar meguntak, kikerultek a 'local traffic' only feliratu tablak, plusz 1-1 rendor/onkentes ott all minden lehajtoban, hogy valoban csak a helyiek menjenek arra.

Tegnap elindultam haza, varoshatartol 100 meterre sor vege. Onnan kb 4-5km a hatar, szoval jo nagy, nekem meg elotte 5 meterrel kellene masik utra ramenni. Ha mar ott voltam vegigvartam az elso helyi utig, ott le is mentem. Helyi rendszammal be is engedtek, mogottem hajto nemet rendszamut elhajtottak (vissza a sorba).

En ezt pozitivnak tartom, azert mert nagy atmeno forgalom van a kornyeken meg nem kell az ott lakok eletet megkeseriteni. Turista meg kalkulalja bele - vagy siman utazzon ejjel a durvabb szakaszokon.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30844) WiZARD válasza WiZARD (#30840) üzenetére


WiZARD
addikt

Mondjuk itt Győrben eleve csak a full elektromosok parkolhatnak ingyen. (és nekik is regisztrációhoz kötött)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#30845) Samott válasza FőDudu (#30843) üzenetére


Samott
addikt

Ebbol most eleg nagy botrany van az osztrakoknal/nemeteknel. Ott is bevezettek az osztrakok, hogy az atmenoforgalom nem hajthat le a sztradarol. Mondjuk nem tudom a kreszben letezik-e egyaltalan ez a fogalom hogy csak a helyi hasznalhtatja az utat. Mert a celforgalom nem ez. Meg ugye nalunk ugy lehettek fizetosek az elkerulo utak, hogy azt mondtak van nem fizetos alternativa is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30846) npera válasza -NoVa- (#30809) üzenetére


npera
újonc

Én félig nyitott AKG-vel nyomulok, annyira nem durva kifelé. De azért hallattszik. Viszont nem gond, mert a zenei ízlésem annyira kiváló, hogy én teszek szívességet a közösségnek, hogy zenét hallgatok és mindenki teljesen oda van a gyönyörűségtől :C :Y

(#30847) npera válasza Bujdy81 (#30819) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

Akkor a bringás rész kábé annyi, mint a Västkusten Runt 170, csak ott nekem ha jól emlékszem az emelkedés volt 1300 méter körül. A brutál szél itt is megvolt a vége felé, amikor a folyó mellett jöttünk délnek. Az durva volt.

A 6:12 szerintem egyáltalán nem rossz, én 6:44-et mentem (mondjuk megfázva fájó torokkal).

Nem tudtam, hogy nem is szabad bojozni, ez akkor nekem kedvező lenne, mivel nagyon nehezen bírom elviselni a bojban az egyenetlen haladást. Sosem úgy mennek, ahogy nekem jó lenne.

(#30848) qnadam válasza Bujdy81 (#30760) üzenetére


qnadam
veterán

gratgrat :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#30849) Gabibácsi válasza Sipi- (#30837) üzenetére


Gabibácsi
tag

nonszensz hogy erre kap zöld rendszámot

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30850) FőDudu válasza Samott (#30845) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoszinuleg letezik ilyen kiegeszito tabla. Legalabbis kiraktak es meg rendor is all mellette.
Nehol rendor, nehol kukasmellenyes onkentes.
Valoban lako/piheno ovezet, fevkorendor van mar a foutrol lehajtasnal is.

Az tenyleg turhetetlen volt, hogy a turista a 9 szemelyes kisbusz utan kotott bazinagy lakokocsival (tetejen koporso, hatan bicikli es motor) hetvennel szaguldozik a lako/piheno ovezetben levo ovoda elott.
Majd berongyol a szuk elkerulo utra es akadalyozza a forgalmat, mert megfordulni mar nem tud a szarjaval.
Mondjuk ezt pont hetvegen lattam, de tegnap ugye pont nem hetvege volt.

Hetvegen a helyi iskola elott mar ott allt a rendor, akinek nem volt helyi rendszama vagy igazoltan keresni valoja arrafele azt forditotta vissza. Nincs Waze miatt rovidites....

Az M7 forgalmat sem vezetik at Velencen vagy mashol ha dugo van.
Apellata off.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.