Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30451) Jahno válasza npera (#30450) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza ilyet látok akkor csuklóból lopottnak gondolom...

(#30452) npera


npera
újonc

Néztem néha egy norvég RC-csatornát jutúbon, a srác Mehamn városában élt és repült. Ez durván északon van, Murmanszk onnan délebbre fekszik.

A csóka repülőgépes betegszállítón volt ápoló és ott élt az északi csücsökben. Az még norvég szemmel is durva hely. Most leköltözött Trondheimba, ami még mindig rendesen északon van, de azért már nem annyira.

Csak 21 óra kocsival.

(#30453) -NoVa- válasza npera (#30452) üzenetére


-NoVa-
őstag

Neki igazán izgalmas lehet a csomagrendelés utáni várakozás.

(#30454) npera válasza -NoVa- (#30453) üzenetére


npera
újonc

Van saját repterük, mivel muszáj legyen. Máshogy nem ér oda semmi fontos időben.

Kies a táj 1
Kies a táj 2
Fürdés a tengerben....

Volt egy videója, amikor motoros szánnal ment körbe a városban, az is jó.

(#30455) -NoVa- válasza npera (#30454) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valami hasonló környéken szórakozott magassági rekordokkal valaki régen, az mókás volt. Megmondta, hogy itt biztos nem zavar ezzel repülőt, mert ő a pilóta :) Jóféle méteres alurudakból tákolt gépe volt óriási motorokkal meg propellerekkel, és szabadesésben lemerülve ért földet általában, aztán RF lokátorral keresgélte a hóban. Manapság kb hobbialkatrészekből megvan ez, így néz ki most egy 10km magasságban járt gép:

(#30456) npera válasza npera (#30449) üzenetére


npera
újonc

Nova, good news!

Úgy nézem, hogy ha kivágok picit a hátlapból, akkor oda pont be tud szépen csusszanni a tálca terminálja és nem fog semmihez hozzáérni. Megjelölöm filccel, aztán lehet kimunkálni/olvasztani igényesen.

XJET teardown videóján látszik, hogy nincs ott semmi. Kábé 10:14 körül.

(#30457) npera válasza -NoVa- (#30455) üzenetére


npera
újonc

Hát ha ő ott a pilóta és éppen ott áll a földön, akkor az úgy is van :C

Tegnap este morfondíroztam, hogy RF-optimalizációból kábé egyes alá mind a két építésem. A QAV210-en a leghátsó fém oszlopra van felpántolva a kis VTX antenna. Vagyis közvetlenül a fém oszlophoz simul. Érdekes módon azon a gépen egész jó a vétel, mert kábé függőlegesen áll az antenna és többnyire a gép is. Még.

Az Avant X3 EVO esetében taktikusan átdugtam az antennát a felső karbon lapon középen indulva ét hátrafelé mutatva. Vagyis kábé vízszintes az antenna és közvetlenül a nagy karbon lapra simul.

Az optimalizáció az lenne, hogy megfelelő csatlakozójú, irányítású és kábelhosszúságú Lumenier antennát vásárolok és valami jó merev pántolóval kábé 45-fokos szögben felfelé irányítva teszem a gépre. A vevőn pedig lesz 2 db egymásra 90-fokban építve. Akkor a diversity tud dolgozni.

Ha majd egyszer a távoli jövőben gogglere váltanék, akkor az antenna maradhat is.

Golyóbiztos a terv? Ugye, hogy ugye? :C

(#30458) -NoVa- válasza npera (#30457) üzenetére


-NoVa-
őstag

Enyémen a vázon rögzített kábelkötegelőre zsugorcsövezett antennákkal megoldott a védelem is, meg a rögzítés is, és a viszonylag szétálló, és szögtartó állás. Ugyanakkor rugalmas, és jó. De időnként csak úgy magától eltörik tőből a kábelkötegelő tárolás alatt, aztán szidom.


(#30459) Bujdy81 válasza Sipi- (#30305) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tudtok olyan PSA kereskedést, ahol érdemes kopogtatni? A fehérvári adott egy árlistát, meg pici diszkontot, kérdés, van-e ahol többet adnak, vagy ez központilag kiadott direktíva alapján megy?

(#30460) npera válasza -NoVa- (#30458) üzenetére


npera
újonc

Pont igy gondoltam en is. (megszunt a magyar kiosztasom, irok svedröl)

A vicc az, hogy jobban megnezve az AVANT-ot pont be tudok akasztani egy kis kabelkötegelöt felulre mindenfele komolyabb beavatkozas nelkul. Akkor felfele-hatra fog allni a VTX antennaja. Most simogatja az RX tövet, ami tutira nem optimalis. Igazabol csoda, hogy ennyire muködik amennyire.

(#30461) FőDudu válasza Bujdy81 (#30459) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismeros par eve korbekerdezett nehanyat es vegul valahol Rakoskereszturon vasarolt autot, mert az volt a legkedvezobb.

FőDudu

(#30462) qnadam válasza Jahno (#30390) üzenetére


qnadam
veterán

vagy denont.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#30463) Sipi-


Sipi-
tag

Hmm, nem értem. Vettem 5 wattos, 3000K-es GU10 ledeket (4 darabot). Beraktam GU10 foglalatba, adtam neki 230 voltot. Világít, viszont melegszik is. 5-10 perc után már nem kellemes hozzáérni a ledhez. Normális ez?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30464) Sipi- válasza Bujdy81 (#30459) üzenetére


Sipi-
tag

Vannak különbségek, elég jelentősek is nagyobb tételnél. Én végül Vácra vittem vezérléscserére. Citroen M5 275-ről adott ajánlatott, Citroen Pásztor 181eről, Citroen Vác meg 186-ről, viszont két szimmering cserével együtt.
Nézz körül a citroen.hu -n a a szervízkeresőben és írj mindegyiknek aki bevállalható távolságban van, 1-2 napon belül adnak ajánlatot.

Egyébként a vezérléscsere érdekes volt, mert 8ra vittem, egyből be is vitték a műhelybe. Fél 12-kor már vitték el próbálni (fedélzeti kamerát viszont közben kihúzta), fél 2 körül álltak be vele a parkolóba (közben visszadugta a kamera tápját). De csak fél 4 körül telefonáltak, hogy elkészült :) Amikor fel 12kor hívtam, akkor azt mondták, hogy már rakják összefele, de csak 3 után lesz kész.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30465) npera válasza -NoVa- (#30458) üzenetére


npera
újonc

Heuréka!

Kimentem repülni az 5"-os géppel vacsora után és minden focipálya foglalt volt. Aztán átgondoltam, hogy miért is szopatom magam focipályán, amikor a Volvo Trucks mögött van egy nagy szántóföld. Egy magas töltés "védi" az úttól, nem is látszik az út onnan. A mezőn nincs semmiféle forgalom. Esetleg lovasok baktatnak el a mező szélén vagy futók. De a mezőre kábé senki nem megy ki, mert nem vezet sehova a csapás rajta, sokkal könnyebb az út melletti futóösvényen (bringaúton) közlekedni.

A lemenő napsütésben kirepültem 3 akksit és az eddigi repülésekhez képest most már kicsit be is tudtam dönteni a gépet előre és gázt is adtam. Nem sokat, de adtam. És micsoda élvezet volt! Úgy megy a masina, mint a hejdergős ménkű. Egyszer megsturcoltam magam hátulról "meredek" süllyedésben (mondjuk 15-fok maximum, nekem meredek, Mr. Steele félrenyelné a teát a röhögéstől), aztán a közvetlen közelben kezdtem el gázt adni és felhúzni. Jól sistereg a gép így pár méter távolságból sebesen elhúzva. Körbe is repültem magamat, az is nagyon tetszett. Szép vagyok, hát :C :Y

Szlalomoztam és forgolódtam, megpróbáltam koordináltan fordulni oldalkormánnyal és döntéssel. Szerintem kezdem elérni a kezdő stabilizált mód határait, legközelebb átrakom közepes fokozatba, hogy dőljön jobban.

A legjobb, hogy lekaszált fű van az "ösvényen", ha oda le is tottyan az ember leszállásnál akkor sincs gond, mert jól tompít.

Videó később.

(#30466) Grillo válasza Sipi- (#30464) üzenetére


Grillo
senior tag

Lehet a papírmunkás pénztáros le volt terhelve.

(#30467) ncc1701 válasza Sipi- (#30463) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha. Nem véletlen van a normálisabban használható hűtőborda.

(#30468) FőDudu válasza Sipi- (#30463) üzenetére


FőDudu
addikt

LED-nek pont ez a baja. Melegszik es nem tud hulni.

Nekunk a forgoajto tetejeben egy 10 centi magassagu korben van kb 100db 5 wattos.

Azt havonta csereltek gariban, amig nem talaltak olyat ami megfeleloen van hutve es azon a kis helyen is eleget tud hilni a foglalat fele.

Szoval a melegedes sajnos normalis.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30469) FőDudu


FőDudu
addikt

Ha meg egszer valaki azt mondja, hogy a KNX/EIB busz hasznalhato az egy idiota....

Volt egy kisebb aramszunet, nem tudni hogyan de e teljes vilagitas vezerlest megfogta valami.
Szunetmentesen van persze.

KNX busz, keress hibat egy sorosan kapcsolt valamin ami nem kommunikal. Szerencsetlen muszakosok vert izzadtak, mire az osszes rendezoben az osszes KNX tapegyseget ujrainditgattak. Termeszetesen az utolso volt amelyik fogta a buszt...

Ilyen buzi topologiat hogy lehet epulet auromatizalasra kitalalni......

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30470) ncc1701 válasza FőDudu (#30468) üzenetére


ncc1701
veterán

Szellőztetésben nem gondolkodtak?

(#30471) FőDudu válasza ncc1701 (#30470) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem lehet. De vegul talaltak olyat ami jo lett.
Osram szakerto ajanlotta a rosszat is, es szorgalmasan csereltek is oket amig nem lett olyan ami birja ezt a mukodest.

FőDudu

(#30472) Sipi- válasza Grillo (#30466) üzenetére


Sipi-
tag

Papírmunkát a munkafelvevő csinálja. Szerintem inkább azért, mert van a cserére X óra norma és nem akartak magyarázkodni, hogy miért kell akkor kifizetni, hogy ha rövidebb idő alatt is elkészült. Az én kocsimban lévő motortípusból rengeteget eladtak, sokmindenbe építették. Valószínűleg egy gyakorlottabb szervizes csuklóból tud rajta vezérlést cserélni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30473) Sipi- válasza ncc1701 (#30467) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi. Azt hittem én csesztem el valamit :) Most tesztelgetjük, hogy hány wattos és milyen színhőmérsékletűt spotot kellenének.
Juteszembe, ha egy ledes lámpa nem dimmelhetô a gyár állítása szerint, akkor van azért valahogy lehetőség csökkenteni a fényerejét? Az eladáson kívül :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30474) FőDudu válasza Sipi- (#30473) üzenetére


FőDudu
addikt

fekete tempera megoldja a gondot :)
Azaz szepen 'Szalvadordali' stilusban jo kis vekony alkoholos filccel szerintem leht csokkenteni a fenyerejen....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#30475) Sipi- válasza FőDudu (#30474) üzenetére


Sipi-
tag

Egy soktízezres lámpát nem filceznék össze jó szívvel :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30476) qnadam válasza Sipi- (#30475) üzenetére


qnadam
veterán

de nd fóliát tehetsz elé :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#30477) zetor2000 válasza npera (#30432) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem a Boston Dynamics eladásra került. Már nem Alphabet érdekeltség, hanem SoftBank.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#30478) BobaHWSW válasza -NoVa- (#30458) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem RC tema de az elso kep igen baba. Azon agyalok ha nem banod a szerzoi jog lemondast akkor lehet atfestem. Adja magat a dolog.:D

Egyeb hirek. Jovo heten megyunk bankba elso konzultaciora. Hitel felveves es hogysmint dolgok. Mennyi az annyi. Sokat iszok, hogy legyen eleg konnyem ha (amikor) sirni kell.

(#30479) qnadam válasza npera (#30303) üzenetére


qnadam
veterán

a film főszereplője finn, ugye?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#30480) -NoVa- válasza BobaHWSW (#30478) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nyugodtan szétkaphatod, Enpera német animációs videója kihozza az emberből az ihletet, és a vágyat valami minőségit alkotni. Amúgy a kertben készült, amikor épp nem rohangálták postapocalypse jellegűre a gyerekek a füvet.

(#30481) Jahno válasza BobaHWSW (#30478) üzenetére


Jahno
őstag

Ó, ha nagyon festened kell akkor néha szólhatnál, itt van közel 30ezer fotó amiből csak van olyan amit megalakítva bevágóthatnék a modelles csoportban. Ahol egyre szarabbul állok :-) Jahh, ma sok kép lesz, láttam sok rollert, jártam utcán és éppen áramszünet van. Sok buzi riasztó telepítőt sem értem.

(#30482) Sipi- válasza Jahno (#30481) üzenetére


Sipi-
tag

Ha nagyon festeni akarsz, akkor pár hónap múlva lesz egy 60 m2-es lakás, amit ki kell majd festeni :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#30483) Jahno


Jahno
őstag

Hétvégén burgerizálás volt, szemben szomszéd tolta a házi sütésű bucit, mert hát azzal magasra bírja tenni a lécet. Már a színe is jó:


(#30484) Jahno válasza Sipi- (#30482) üzenetére


Jahno
őstag

Én csak szállítok, festésben Gömbibá lenne a menő, csak nem tudják megfizetni.

(#30485) Jahno


Jahno
őstag

Nekiláttam kiszórni pár dolgot a kocsiból. Így családos emberként remélem lassan Blubesz is ezen a szinten mozog:

(#30486) Jahno


Jahno
őstag

Ezeket a citromos közös rollereket szerintem direkt úgy rakják le, hogy beleakadjon az ember. Itt még nem lóg ki annyira, de szinte kívánná, hogy a korláttal párhuzamos legyen:

Itt agyrém, mert nem látsziik, hogy ez egy gyalogos és bicajos út, ahol ha szemben jön a gyalog akkor már nem férünk el és veretik elektromos rollerrel, két irányból bicajjal, aztán ha szemből jön 2 gyalog akkor már nehezen férünk el:

Simán berakhatta volna a két szürke oszlop közé.

Vagy legalább így:

(#30487) qnadam válasza Jahno (#30486) üzenetére


qnadam
veterán

az a rakparti rész mindenhogy szar.

más: érdekel valakit egy tp-link wdr4300 router? kétsávos n wifi, gigabites lan, usb, ilyesmi. az utóbbi időben csak repeaternek használtam openwrt-vel. gyári fw-rel lan-wan között kb 800 megabitet tud, viszont fogalmam sincs, hogy a fastpath mennyire van megoldva manapság openwrt-vel, anélkül asszem 2-300 mbps fér át rajta.
és mondjuk 8e forint.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#30488) Jahno


Jahno
őstag

Képes nap van, úgy néz ki, hogy a tűzoltóinkban még mindig maximálisan megbízhatunk, még akkor is ha csak valami bérelt szervezet az egész. Ebben a hónapban már sokadik alkalommal bizonyítottak és akkor még csak az elején tartunk:

(#30489) Jahno válasza qnadam (#30487) üzenetére


Jahno
őstag

Az a rakpart kurva szar, mikor kimentem a villamos sínre, hogy ott tán el leszek mert a sárga ritkábban jön és látszik, ott is majdnem elvágott a bringás. Három irányból jönnek zuhanórepülésben és oldjad meg.

(#30490) BobaHWSW válasza Jahno (#30481) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Szerintem nekem a festes mast jelent. Nem retusalok. Nem utalom a mindennapjaimat annyira.

(#30491) Gabibácsi válasza Jahno (#30485) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem ilyenek nincsenek a kocsiban, nem tiszteltem?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30492) Gabibácsi válasza qnadam (#30487) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jé, ilyet hagytam ott az exasszonynak, bár rohadtul nem kellett volna, azóta sincs normális routerem.
Mennyit engedsz a felebő, döglött patkányt beszámítasz madzagon?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30493) ncc1701 válasza Gabibácsi (#30491) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk még asszonyéban sem. Amikor esetleg valami feltünően nagy retket csinál, akkor durván domesztoszos vízzel takarítom a kocsiját, de még az ülését is. Ez már régen volt, 2-3 alkalom után megtanulta, hogy ha nem akar büdöset, akkor kicsit odafigyel. :)

(#30494) -NoVa- válasza Jahno (#30485) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem felülmúlnám, de kevésbé fastfood tematikus dolgokból.

[ Szerkesztve ]

(#30495) Gabibácsi válasza ncc1701 (#30493) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nemtom, nálam van gyümölcspüré, meg ilyesmi a kocsiban, enni is szokott a gyerek, de ha megérkeztünk akkor kidobjuk a szemetet. Lehet rendmániás vagyok :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30496) Jahno válasza BobaHWSW (#30490) üzenetére


Jahno
őstag

Tudom, mutattál már munkákat is.

(#30497) Phülöp válasza Jahno (#30481) üzenetére


Phülöp
addikt

Jövök én is sorba állni Bobahoz: ha egyszer elolvassa a Lépcsők városát (Isteni városok 1. kötet), szívesen látnék a nappali falán egy képet a városról "ahogy Boba azt elképzeli":)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30498) Phülöp válasza Gabibácsi (#30492) üzenetére


Phülöp
addikt

Mark Twain elégedetten csippantott a szemével a sírjában.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#30499) Gabibácsi válasza Phülöp (#30498) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen igen, akár a kerítést is lefestheti

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#30500) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ha igazolni akarom hogy ahol lakom az az enyim is (szüleim házába vagyok bejelentve, és a fele enyim) akkor kitől kell kérni mit? meg mennyi idő ?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.