Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103801) -NoVa- válasza blueboi69 (#103799) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagy segítség leszek, fogalmam sincs milyen székem van :)

Ellenben a SpinaliS-hez hasonlóan nem fix, nem stabil ülőlapos cucc, billeg és mozog alattam, és jó.

(#103802) Sipi- válasza -NoVa- (#103801) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem még székem sincs, csak a konyhaasztalnál van egy kis helyem, és közben a padon ülök. De még így is jobb, mint ha be kellene menni dolgozni az irodába :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103803) -NoVa- válasza Sipi- (#103802) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja, én egy cipősdobozban dolgozom egy tómeder alján, hideg méregben ülve, de még az is jobb, mint bemenni az irodába.

(#103804) blueboi69 válasza Sipi- (#103802) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem egy ikea-s székem van, amiről annak idején jókat írtak és kb 3éve használom. Eddig nem volt különösebb bajom vele, egész nap el tudtam ülni rajta. Viszont az utóbbi néhány hónapban elég hamar elkezd fájni a hátam. Biztosan rosszul is ülök, de fene se tudja. Nem kényelmes és nyűg benne ülni....

SpinaliS-t meg lehet kérni házhoz is próbálni, mert lövésem sincs, hogy az jó dolog-e. Néha azért jól esik hátradőlni.

(#103805) blueboi69 válasza -NoVa- (#103801) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Anno amikor a Telenornál dolgoztam 1évet projecten, ott kinnarps fejtámla nélküli székek voltak és imádtam. Nap végén is úgy álltam fel belőle, hogy meg sem éreztem. Akkor néztem, hogy miaz és le is fotóztam, de kiderült, hogy már nem gyártanak olyat :(

(#103806) Samott válasza blueboi69 (#103804) üzenetére


Samott
addikt

En vettem egy ulolabdat es delelottonkent azon ulok. azota nem faj a derekam. "nem fix, nem stabil ülőlapos cucc, billeg és mozog alattam, és jó" Delutan meg egy kommersz Jysk/praktiker irodaszekben (mar nem emlekszem hol vettem, de kene egy uj, de nem felmillioert)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103807) Sipi- válasza -NoVa- (#103803) üzenetére


Sipi-
tag

És mennyit fizetsz a főnöknek a napi 29 óra munkáért? :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103808) -NoVa- válasza blueboi69 (#103805) üzenetére


-NoVa-
őstag

Cégnél hazai gyártású Boston volt egy ideig, az "olcsók" közül egész jó. Aztán az asztalmagasság, ülőlapmagasság, könyöklő, minden együttállás beállítást ugyanúgy el lehet rontani bármivel is, a szék csak egy komponens.

(#103809) blueboi69 válasza Samott (#103806) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ülőlabdán is gondolkodtam ,de túl nagy a helyigénye. A dolgozóm elég kicsi, csak 7-8m2, de eléggé be van zsúfolva, nem férne el egy labda. És attól tartok azon túl alacsonyan ülnék. Na meg lehet a teherbírása sem rám van kitalálva.... :U

(#103810) blueboi69 válasza -NoVa- (#103808) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ezaz....Az asztalom viszonylag magas, mert így szeretem, kevésbé hajolok előre, mint egy alacsony asztalnál. Telenornál állítható magasságú asztalok voltak, ott is mindig kellemesen magasra állítottam, monitorom is szemmagasságban van.
Lehet, hogy nem a székkel van baj, többet kéne kertészkednem napközben, csakhát jön a fos idő.. Nyáron azért sikerült napi 2-3órára redukálni a gépelőtt ülést :)

(#103811) Samott válasza blueboi69 (#103809) üzenetére


Samott
addikt

Tobb meret van belole, keress nagyobbat es kemenyebbre kell fujni. De hely az kell neki, nem lehet minden reggel felfujni... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103812) Sipi- válasza Samott (#103811) üzenetére


Sipi-
tag

Pedig reggeli testedzésnek nem rossz. Főleg, ha meeting kezdés előtt néhány perccel jut csak eszébe és csak kézipumpa van :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103813) blueboi69 válasza Sipi- (#103812) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Van kompresszor, nincs is annál jobb, ha a hangjára kelnek a gyerekek :C

(#103814) blueboi69


blueboi69
csendes tag

npera féle széket kapni itthon is, és vannak más típusok is.
https://www.officelife.hu/termek/hag-capisco/

Mondjuk én ettől sikítófrászt kapok, hogy ajánlatot kell kérni. Ezt annyira gyűlölöm. Miért nem bírják kiírni az alapárat vagy egy konfigurátort belerakni?
Jobb nekik egyesével válaszolgatni a mailekre? :W

(#103815) Samott


Samott
addikt

Most jott egy Alis csomagom, az expressone hozta, becsongetett es a kezembe nyomta. Kinabol jott, mar az Alin az afas arat fizettem. A posta miert nem kepes erre? Ha az expresspone-nak megeri a kuszobomig hozni mindenfele online hulyeseg nelkul akkor a posta megis mi a fenet csinal?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103816) zetor2000 válasza blueboi69 (#103799) üzenetére


zetor2000
senior tag

De lehet, csak a büdzsém nem elég tág (illetve annyit valóban nem szánnék) egy ÚJ HM székre. Egy refurb Mirra még belefér(het) abba a sávba, amit adnék egy rendes székért.

Spinálist nem szeretnék. Igaz ugyan, hogy nem próbáltam, de nem az én világom. HM és a SecretLab mellett a 12év / 12év a vázra 3-5 év a többire elég meggyőző érv azért.

Számla engem nem érdekel, áfával nem tudok játszani. De ezek a boltok adnak számlát, EUban működik mindkettő, gondolom, ha kell, akkor adnak olyat, ami idehaza is jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103817) zetor2000 válasza blueboi69 (#103805) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kinnarps.hu oldal létezik... de azt olvasom egy másik fórumban (mai nyitóoldaon még létezik, valami Thermaltake+Porke design székkel kapcsolatban), hogy magánembernek kín onnan vásárolni. De az se olcsóbb, mint a HM / Secretlab.

A gyíkemberek kezét sejtem a dologban... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103818) -NoVa- válasza Samott (#103815) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mióta bevezették a csomagonkénti kezelési díjat EU-n kívülről, azóta ez a két út van. Vagy valami 4px hozza Hollandián át átcsomagolva, és onnan feladva EU-n belüli csomagként, vagy expressone. Azt kifizeti a kínai állam elkönyvelve veszteségként, hogy cserébe ne hagyják abba a gazdaság pörgetését az EU-s rendelők se. Szerintem jobban megéri nekik ezt csinálni, mint egyéb módon tolni a szociális segélycsomagokat, annyi közmunkás oda sem kell. Vagy hosszú távon így bénítják meg a helyi mindenfélegyártó cégeket, amik megrendelők hiányában lassan elsorvadnak, és onnantól nincs alternatíva, lehet árat emelni, és kompenzálni a veszteséges 20-50 évet. Kicsit hátborzongató, amikor átléped a rövidtávú stratégiát, és egy évezredes civilizáció fejével kezdesz gondolkozni magad ellen.

(#103819) zetor2000 válasza Samott (#103806) üzenetére


zetor2000
senior tag

Félmilláért nekem se kell... max 300K HUF... Ez a SecretLab felé húzza a mérleg nyelvét, és a 10€ szállítási díj se sok. Majdnem megnyomtam a megrendel gombot, csak a bankkártyám lejárt a hó végén :D Ma veszem át az újat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103820) zetor2000 válasza Samott (#103815) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az hagyján... én egy nap több dolgot rendeltem, és Kínában összecsomagolva adták fel...

A Pósta meg vízfejet növeszt...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103821) -NoVa- válasza blueboi69 (#103814) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van ez a porszívóárus gondolatmenet, hogy a sales szakember az személyesen kapcsolatot épít, meg lojalitást, és vásárlói hűséget. Gondolom így próbálják bebiztosítani a megélhetésüket még, hogy ne cseréljék le őket egy algoritmusra.

(#103822) -NoVa- válasza zetor2000 (#103820) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szokásos hazai vezetői kompetencia. Ami erőből vagy pénzből megoldható, azt megoldják, szofisztikáltabb izéket, mint a folyamatszervezés, azokat hagyjuk.

Én meg egy kő alatt éltem eddig, és most látom, hogy már vagy 3 napja kint van a Diablo II. Hajjajj :D

(#103823) Samott válasza -NoVa- (#103818) üzenetére


Samott
addikt

Nem, jott mar csomagom a postaval, kinabol. Kaptam emailt, mentem a posta oldalara fizetni a 400 forintot. De ha az express one hozza nem kel ilyen hulyeseg. Es nem dragabb a szallitas mint a masik postaval, sima alap szallitast kertem, beleszamoltam hogy ennyivel dragabb lesz. Es megse nyult le a hazai kiszalito ilyen kezelesi koltseggel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103824) Jahno válasza -NoVa- (#103818) üzenetére


Jahno
őstag

Azért Alinál is folyton kavarnak, bár néha az átvétel miatt nekem pont az EOne nem mindig jó megoldás. Esett be előző hónapban DHL express, Európa+ és DPD-s szállítás is. Eone bevezethetné, hogy ismét leteszi valami Relayes csomagponton ha úgy kérem és lehet a futárnak is egyszerűbb.

Gyanítom optimalizálnak ide vadkeletre is, mert megjelent pár új szállítási mód, amit tesztelni kellene. Vagy milyen átalakulás lesz a piacon ha Belgrád felé kiépül a vasút...

(#103825) Jahno válasza Samott (#103823) üzenetére


Jahno
őstag

Ha még csak 400 lenne, de most megint lesz egy 800 forintos csomagom, meg persze akadt néhány amire dupla ÁFÁt fizettem :-/ Mondanám, hogy cuccba árába belefért, de azért na.

(#103826) -NoVa- válasza Samott (#103823) üzenetére


-NoVa-
őstag

Számodra nem drágább, a kínai állam számára kicsit.

(#103827) Jahno


Jahno
őstag

Pfejjj, gombásodni kezdett az obim. Holnap javasember kezébe nyomom, de egyelőre ennyit írt "bonthatatlan lencseblokkokból épül, de vannak csodák mindig". Viszont ha megoldja, akkor legalább tényleg olcsó, de ezzel most nagyon nem számoltam.

(#103828) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na tessék, emlegettük, beesett az expressone futár egy nagy zacsival, amiben 2 kisebb zacsi volt, 2 külön alis rendelés, kb 2 hét eltéréssel.

(#103829) Jahno válasza -NoVa- (#103828) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, ezek ha valahol találkoznak, vagy opció van időben a találkozásra, akkor összecsomagolják. Cserébe most már nagyobb szopó, hogy nem veszem át és visszamegy. Bár eddig csak egyszer fordult elő. Vagy azt is mondhatom, hogy összesen 10% :-D Vagy abban a hónapban 25+%os arány (:-

(#103830) Samott


Samott
addikt

Ej de rohogok: Vészhelyzet Wolfsburgban: a Tesla kicsinál minket!

"Brutális verseny kezdődik a Giga Berlinnel, mert a Tesla új mércéket állít a gyártás, és a hatékonyság terén. Egy ID.3 gyártása több mint háromszor annyi ideig tart, mint egy Model 3-é, és ezzel a Tesla a hatékonyság és a profit teljesen más dimenziójában mozog!"

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103831) -NoVa- válasza Jahno (#103829) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsit emelek a DIY vackom esztétikai minőségén:

(#103832) blueboi69 válasza -NoVa- (#103821) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, valahol megértem, de azért bakker. Inkább foglalkozzanak azzal, aki az ár tudatában is megkeresi őket. Azért nem mindegy, hogy 200k - 400k vagy 600k egy szék. Ha ki van írva, hogy 600k/szék és így is beesik vevő, akkor annak ápolják a lelkét IS. De az, hogy valaki 2-300k kategóriában keres és végül csalódva távozik, azzal ugyanúgy foglalkoztak és ment el vele idő mindkét fél részéről..

(#103833) zetor2000 válasza blueboi69 (#103832) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem az szokott idegesíteni, hogy bizonyos termékeket nem vehetek meg, miint magánember, mert csak "nagy cégeknek" forgalmazzák. Amin ülök szék melóban, az is ilyen. Patent valami - otthonra talán nem ez kéne - de ha szeretnék se tudok venni idehaza ilyet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103834) Jahno válasza -NoVa- (#103822) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ahogy lesem a külföldi cégeim erős külföldi vezetése is hasonlóképpen csinálta. Eddig tán Systemax volt a legdurvább, akik úgy néztek ki, mint ha direkt tönkre kellene menni és saját pénzük ellenségei lennének. Bár lehet tényleg ez volt a cél és én valamit nem értettem, de akkor sem adja ki. Hárombbetűs pénzügyesnél legalább volt magyar is aki operatívan megpróbált műszaki dolgokba belefolyni, inkább kevés sikerrel és túl szőkén.

(#103835) qnadam válasza Jahno (#103827) üzenetére


qnadam
veterán

mindent szét lehet szedni, csak akarni kell

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103836) qnadam válasza Jahno (#103834) üzenetére


qnadam
veterán

úgy néztek ki, mint ha direkt tönkre kellene menni és saját pénzük ellenségei lennének.

ismerve az előéletedet, lehet hogy pont ezért vettek fel ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103837) Jahno válasza zetor2000 (#103820) üzenetére


Jahno
őstag

Posta időnként egész értelmes, aztán jön a mélyzuhanás. Most meglepődtem az automata levelén, amiben visszakaptam a dupla ÁFÁt. Gondoltam hátha futtatnak valamit a hétvégén és lesz még több hasonló meglepetés. Nem lett. Ellenben a reklamációt belevonták az ÁSZFben valami ügyintézési pontok közé, a díja 3ezer pénz és 120 nap a válaszadási határidő. 120 nap bazmeg és ne beszéljek csúnyán.

Vagy pökhendi módon bedobják, hogy nem kapták meg az Alitól az adatokat. Ok, milyen adat kell és milyen formában? Azt nem mondjuk meg... Vagy nem kapják meg, de ha telefonálsz, akkor mégis előkerül. Simán benyomnak 120 napot, míg nekem a cuccmra van 48 óra és ha kifutok belőle, akkor 2x akkora lesz a tarifa. Így meg egész könnyű kifutni, ha a fizetési rendszer kb. csütörtök óta nem műxik.

Utána jönnek az egyoldalú beszélgetések a hiánypótlásról...

(#103838) Jahno válasza qnadam (#103835) üzenetére


Jahno
őstag

És ezt is Ő követte el, itt van nálam mutatóban:

(#103839) Jahno válasza qnadam (#103836) üzenetére


Jahno
őstag

Neeeeem, itt még csak éppen felfutóban volt a tehetségem.

(#103840) blueboi69 válasza zetor2000 (#103833) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja ezt én sem értem igazán. Lehet csak úgy éri meg nekik, ha nagytételben adják el, vagy ettől lesz valami exkluzív, hogy nem veheti meg akárki...

(#103841) WiZARD válasza Samott (#103830) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezt linkeltem pár napja (igaz németül).

Thermofenster miatt vajon várható a dízelbotrányhoz hasonló méretű balhé?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#103842) Samott válasza WiZARD (#103841) üzenetére


Samott
addikt

Dereng valami, de nemetul volt, meg se neztem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103843) npera


npera
újonc

Van új ólmos forrasztóónom, itt képtelenség ólmosat kapni helyben.

Most ha a bombát ledobják akkor is van elég ónom, negyed kilóval elszüttyögök sokáig.

(#103844) qnadam válasza npera (#103843) üzenetére


qnadam
veterán

you own enough ón

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103845) zetor2000 válasza npera (#103843) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem túl szerencsés sokat használni belőle.
Tesóm Matávos korszakában volt kollegája, akinek ez valami mérgezést okozott, vagy rosszul lett, már nem emlékszem. Mondjuk a koma napi rendszerességgel használt ilyesmi cucczot, de akkor se javallott a gőzéből sokat belélegezni - ólmos...
Aliexpressen amúgy szokott lenni, nem ritkaság.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103846) Jahno válasza npera (#103843) üzenetére


Jahno
őstag

Valami vidéki beszerzés? Rendeltem annó Kínából, de semmire nem jó. Abban sem vagyok biztos, hogy milyen anyagot kaptam :-D Ha valakinek van forrása...

(#103847) blueboi69 válasza npera (#103843) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor ott csak ólmótlan van? Dulva...

(#103848) Bujdy81 válasza npera (#103843) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hétvégén lomtalanítottuk a balatoni nyaralót.

Nagyapám (TMK csoportvezető volt Zobák bányán) felhalmozott ezt-azt! :D

Ha vésni kell, nincsen para, volt három db réselő hegy. Maga a hegy is kb. 2-3 kg, és ugye az csak a hegye a pneumatikus gépnek. A vájár meg azzal fejtette a szenet napi 8 órán keresztül a hetes szinten már 36-37 fokban. Vajon miért nem akarták őket átverni a pincérek a kocsmában? :D

Elhoztunk három régi hűtőt, mert papa szerszámos szekrénynek használta őket.

Kb. centi vastag ón/ólom rudat, amivel nagyobb volumenben lehet forrasztani, mint npera tekercsével.

Olyan menetmetsző készletet találtunk a szekrény aljában, hogy elsőre el sem hittem. Különböző menet emelkedések, nem csak egész méretű menetek, stb.

Mivel a nyaraló messze volt minden műszaki bolttól, ezért ha egyszer eljutott oda nagyapám, akkor bevásárolt. Tehát ha elkezdett csöpögni nyáron a kerti csap és ki kellett cserélnem, akkor kimentem a garázsba és amennyiben megtaláltam a megfelelő dobozt, akkor abban volt legalább nyolc zsír út kerticsap... :D

Mivel hivatalos lomtalanítás volt, ezért persze egyből megjelent reggel már a brazil gépsor, de szerencsénk volt, mert két, rendkívül kultúrált ember foglalta le a kupacunkat. Mikor vittük ki a cuccot, nyitották, csukták a kaput, egyszer finoman jelezték, hogy nekik ez biznisz, szóval szívesen segítenek pakolni, de mikor elhárítottuk, akkor tudomásul vették.

Ma voltunk a hulladék udvarban leadni a 56326 db félig/harmadik lévő festékes dobozt. Jelezték, hogy az még lesz egy pár kör, mert egy alkalommal egy család csak 5 kg-ot adhat le (ingyen). Megyünk holnap is.

(#103849) npera


npera
újonc

(#103850) npera válasza Jahno (#103846) üzenetére


npera
újonc

Spanyolországból jött íbéjen és lengyel gyártmány. Nesze neked zöld kereskedelem :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.