Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103351) -NoVa- válasza blueboi69 (#103345) üzenetére


-NoVa-
őstag

De azok beáznak, nem kintre tervezett izék (tulajdonképpen az esőkabátot rossz időben pazarlás bent tárolni :) ). Az autó maga egy szoba nagyjából.

(#103352) A. Crowley válasza blueboi69 (#103348) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Idén átéltem egy vesekövet. Igazából az a szxr, hogy váratlanul jön, és akkor nem tudsz megmozdulni, sehogy se jó, azt se tudod, hogyan feküdj, ülj, guggolj, bármi, csak múljon el a fájdalom.
Tavaly volt olyan, hogy terasz porszívózás közben jött, akkor ott összecsuklottam, nagyjából 30 percen át nem tudtam megmozdulni, annyira sem, hogy felküzdjem magam a kanapéra.
Szóval eddig fájdalom tekintetében a vesekő vezet nálam.

Más:
Dyson v11 vélemények: szív, mint állat. Ellenben nem On/Off, hanem nyomod, megy, elengeded, nem megy. Nem áll meg magától, lefektetni tudod a padlóra, ha éppen pár percre megállsz. Az egész gépészet magasan van, meg kell találni azt a pontot, amikor nem szakítja a karod, hanem valahogy egyensúlyba kerül. Szőnyegen tologatva ez kicsit nehezebb, egyelőre úgy érzem, hogy jó kis erősítő lesz használni. Feleségem és a gyerek nem szereti. Erre hivatkozva mondjuk nem tudjuk visszavinni. :)

(#103353) npera válasza A. Crowley (#103352) üzenetére


npera
újonc

Ez szerintem átdefiniálná a véleményed a szívásról :)

Ha laza a parketta, akkor felszedi azt is :C

Cserébe van hangja és a kis első kerekek miatt fel tud borulni a küszöbön. Asszony gyűlölte a hangját....

(#103354) A. Crowley válasza npera (#103353) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Csak a vezetéknélküli megoldások között hasonlítottam. Ipari megoldások nem kerültek elém manapság.

(#103355) Sipi- válasza -NoVa- (#103343) üzenetére


Sipi-
tag

Baromi hülyének nézne a többi kocsibeállóhely tulaja, ha este a kocsi helyére levinnék egy matracot és ott szeretnék aludni :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103356) eattila válasza Sipi- (#103355) üzenetére


eattila
csendes tag

Kétlem, max pletykálnának, hogy az asszony kidobott :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103357) blueboi69 válasza Sipi- (#103355) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nade hova állsz az autóval? Vagy lehajtod a hátsóüléseket és betolod a matracot? :)

(#103358) Sipi- válasza blueboi69 (#103357) üzenetére


Sipi-
tag

Kocsi az utcára való Nova álláspontja szerint :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103359) blueboi69 válasza Sipi- (#103358) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És lesz parkolóhely?

(#103360) -NoVa- válasza blueboi69 (#103359) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kocsi az utcára való, faluhelyen. Mélygarázs az más, ott a kinti négyzetméterhiányt csökkenti a dolog, de kertes házaknál odatippelni egy X szélességű és hosszúságú területet az kb soha nem térül meg. Igen, tizenévesen kissé lelakottabb lesz kinézetre az autó, mintha folyton mosva dédelgetve egy szobában állna, ellenben hacsak nem befektetésként tartott sportkocsi, az értéke nem lesz sokkal több egy ridegtartott tyúkólénál. Pláne garázsárban kifejezve valahol a tizedik hasonlóképp lelakott autó után térül meg egy évszázad múlva az egész ráfordítás. A garázsban inkább dobozokat, lomot, bringákat, és egyszerjóleszaz felgyűlt vackokat kell tartani, ahogy minden keleteurópai teszi, az úgyis kiszorítja az autót.

Azon mondjuk meg szoktam lepődni, hogy újabb házaknál, ahol van kocsibejárat, is egyetértenek velem, és garázs helyett simán fali töltőoszlopot raknak a ház mellett álló autóhoz. De a szomszéd sem szokott beállni az utcára nyíló garázsába, csak kihúzza a drótot az Outlander PHEV-hez évek óta. Valahogy erre ez a normális, ha van hely, nem próbálnak egy szűk bejáraton falak közé centizgetni.

(#103361) npera válasza -NoVa- (#103360) üzenetére


npera
újonc

Hogy mondta valami spílermájszter? Szép a fényezés, talán túl szép is. Aztán ha megkopik, akkor nagyon drága lesz javítani.... Mekkora nepperduma már.... :C

(#103362) npera válasza -NoVa- (#103360) üzenetére


npera
újonc

Én kipróbáltam az 1972-ben épített garázsba beállni XC60-al. Befért, de a tető hátul elképesztően közel volt a mennyezethez (ami lejt, hogy a víz összefollyon). XC90-el is megpróbáltam, de feladtam hamar, az túl magas volt.

V90-et be lehet szenvedni, de az ajtón úgy kell kipréselni magad, hogy ne verd le a szomszéd kocsijáról a festéket (4 autó áll egy légtérben belül, mögöttük rácsos kerítés, aztán tükrözve újabb 4 autó).

(#103363) -NoVa- válasza npera (#103362) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megyeri paneleknél néztem a garázskapukat, hogy maximum 2 méter szélesek, de inkább kevesebb. Az S60 tükörrel együtt 210 centi. Egyéb, garázs előtt tartott autóknál is feltűnő, hogy szélesebbek, mint a garázskapu. Bezzeg egy jó Lada Niva a 182 centi szélességével behajtott tükrökkel még simán beállna, de inkább egy klasszik Fiat 500 a maga tükrökkel együtt kb 140 centijével :)

Kicsit reménykedek benne, hogy visszamozdul a trend arra, a pörgetett luxus helyett az ésszerű közlekedőedények egy fokkal zöldebb utat jelentenének, de akkor hol marad a profit.

(#103364) Samott válasza -NoVa- (#103360) üzenetére


Samott
addikt

Dehogy, faluhelyen van leginkabb garazs. De az udvaraba az is beall, akinek nincs garazsa. Az utcan csak a kisebbseg meg a gyuttmentek tartjak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103365) blueboi69 válasza -NoVa- (#103360) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amikor pár éve akartunk építkezni, akkor pont lebeszélt mindenki a garázsról, mert m2 árban nagyon drága. Itt adott, már van, azért csak jobb a meleg autóba beülni télen. Ha elég tágas a garázs, akkor nem az esőben pakolod ki a zsákmányt a tesco-ból, meghát elég szar úgy bekötni a gyereket, hogy közben a hátadra szakad az eső. Tudom, esőkabát, de az nekem nincs is.
Egyébként ha fakul az autó meg a műnyagok szükrülnek, repednek, azzal nem is az a baj, hogy csökken az autó értéke, hanem évekig nézed fakón :) Én meg olyan vagyok, hogy szeretek az autóimra ránézni, mégha mostanában kevesebb idő is jut rá.
Az egyébként a minimum, hogy fedett helyen van, mert akkor nem éri a reggeli pára (nálunk ilyenkor reggelente full vizesek az autók), meg sem eső, sem nap. A teljesen zárt garázsnak hideg teleken van értelme, hogy ne az átfagyott autóba üljél bele, vagy ha elég tágas ahhoz, hogy úgy használd, hogy a család be is tudjon ülni.

Azért az sem olyan rossz, ha mondjuk télen a házból bemész a garázsba (nálunk is van ajtó), beülsz a meleg autóba, kint szakad az eső/hó/jég, aztán bemész az irodaház mélygarázsába, ahol szintén nincsenek zord körülmények, akkor nem kell vastag kabátban vizesen vergődni, az úgy elég kényelmes. Persze milliókat nem ér. Meghát egy garázst mindig át tudsz alakítani szobává, egy szobát pedig ritkán garázzsá :)

Szóval nem feltétlenül kell szűk garázsra gondolni. A mienk speciel nem túl nagy, de ha mindent szépen oldalra pakolok és nem középre, akkor megkockáztatom, hogy az smaxal be tudok állni vele üzemszerűen és nem feltétlenül centizgetve. És akkor nyáron sem a tűzforró utastérbe kell beülni.

(#103366) blueboi69 válasza Samott (#103364) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Így van. Itt is, kb alig van autó ami az utcán parkol.
Mondjuk nekünk is kint van a fiesta, de ez csak átmeneti most.

(#103367) Jahno válasza blueboi69 (#103365) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom milyen műanyag szürkül meg mennyire fakul, de szerintem nem ez lesz a mérvadó. Mire látványosan kifakulna arra úgyis rohad a küszöb vagy megnyomják a parkolóban.

(#103368) blueboi69 válasza Jahno (#103367) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fényezetlen műanyag. Pl a fiesta-nak vannak az ajtón díszcsíkok, hogy arra nyissák rá az ajtót parkolóban, ne a fényezésre. Azok már pl szürkék. Rozsda nincs még.

(#103369) eattila válasza blueboi69 (#103365) üzenetére


eattila
csendes tag

Falun nagypapáméknak van garázsa. Az autó kint parkol az udvaron. Régebben még bent állt, az egyetlen előnye volt, hogy télen nem kellett szélvédőt vakarni. Igaz nem volt kapcsolata a házzal. De ha kint volt -10, akkor a garázsban -9.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103370) Phülöp válasza -NoVa- (#103360) üzenetére


Phülöp
addikt

Van értelme a beállónak, ha nem akarod az év 5 hónapjában azzal kezdeni a napot, hogy kaparod a jeget a szélvédőről (mint én tegnap reggel), vagy kiásod az autót a hó alól.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103371) Sipi-


Sipi-
tag

Mi ennek a féktípusnak a neve? A képen bal oldali fékpofa alig mozog fékezéskor, ezen akarok állítani.
Nem szorul, nincs berohadva.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103372) eattila válasza Sipi- (#103371) üzenetére


eattila
csendes tag

V fék.

És nem fog a fék? Mert egyrészt ez önállítós működéséből fakadóan, másrészt meg ha nem behúzott állapotban nem súrlódik, és a fék amúgy fog, akkor kb mindegy mennyit mozog nem?

Ettől még lehet van benne valami dzsuva. kézzel kijjebb tudod húzni könnyen?

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103373) -NoVa- válasza Sipi- (#103371) üzenetére


-NoVa-
őstag

V fék. Egy-egy rugó húzza szét kétoldalt, egyfelől a kiálló csavarral feszíthető, másfelől 3 lyukba illeszthető a másik vége a vázon, azt tudod még léptetni, hogy lazább/feszesebb legyen oldalanként. Nehezítésnek a bowdenház is ott van fentről, mint belekavaró dolog, ami csak úgy lóg a világba, de kb azért állítható.

(#103374) npera válasza Sipi- (#103371) üzenetére


npera
újonc

Ahol a fekete kar fordul, ott van kifelé csavarka. Azzal tudod "előfeszíteni". Nyomjál rá líthiumos zsírt, aztán feszítsd meg jobban a nem mozgó oldalt és/vagy lazíts a másik oldalon. Egy idő után jó lesz nem lesz annyira fos :)

(#103375) npera válasza -NoVa- (#103373) üzenetére


npera
újonc

Ah, lelőtted a poént... :U :C

(#103376) blueboi69 válasza eattila (#103369) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt van radiátor a garázsban is :)

(#103377) npera válasza -NoVa- (#103363) üzenetére


npera
újonc

Jelenleg agyhalott módon nőnek a kocsik. Egy mai Polo már gigantikus. Egy Corsa is akkora, mint egy Opel Senator lassan :U

(#103378) Jahno válasza eattila (#103372) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezeknél mindig utáltam a nagy holtjátékot.

(#103379) ezittketto válasza blueboi69 (#103278) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Köszi, akkor én is ezt fogom választani :)
Ha nincs elkopva, akkor mennyi idő múlva kell cserélni a gumikat?

[ Szerkesztve ]

(#103380) qnadam válasza -NoVa- (#103363) üzenetére


qnadam
veterán

káposztáson láttam olyan eladó garázst, amibe a coupé nem fér be hosszában, pedig a 4,4 méter azért nem olyan hosszú :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103381) blueboi69 válasza ezittketto (#103379) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azt mondják, hogy 7év után már erősen ajánlott cserélni. 7-8éves gumit eladni sem tudsz, szóval erősen a köztudatban is ez van benne.

(#103382) eattila válasza Jahno (#103378) üzenetére


eattila
csendes tag

De itt az a baj, hogy kicsi. Amúgy a nagyot én is, de azt bowden feszítéssel meg lehet oldani.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103383) ezittketto válasza blueboi69 (#103381) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Köszi :) Akkor még nem biztos, hogy kell nekem. Öt évesek.

(#103384) npera válasza qnadam (#103380) üzenetére


npera
újonc

És keresztben?

(#103385) qnadam válasza npera (#103384) üzenetére


qnadam
veterán

ha egy olyan széles garázs lenne, az már három garázs lenne :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103386) npera válasza blueboi69 (#103381) üzenetére


npera
újonc

Kollégámnak a Mazda 323-as gépcsodáján a téligumi eredeti. Tavaly volt 30 éves a kocsi, a gumi olyan, mint a bakelit. Az már nem kopik, csak a patinája lesz szebb :Y :C

(#103387) blueboi69 válasza npera (#103384) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Úgy lehet befért volna, csak marha nehéz beállni. Duplagarázs, 2 kispolszkinak ideális :C

(#103388) ezittketto válasza A. Crowley (#103352) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Erre hivatkozva mondjuk nem tudjuk visszavinni. :)

Nem online rendelted?? :Y !

(#103389) Sipi- válasza npera (#103374) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi a segítségeket! Még próbálkozom majd vele holnap. Igazából a kerékben is van egy minimális ütés, emiatt hozzáér kicsit egy helyen a bal oldali fékpofa a fék kiengedett állapotában is. Viszont a lidl biciklis szerelőállvány jó, így nem a bicikli fölé görnyedve (20"-as) kell a fékkel küzdenem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103390) WiZARD


WiZARD
addikt

8 év teremgarázs után a mostani bérelt lakásnál kerti beálló van.
Kategóriákkal szarabb komfortot tekintve. Építkezésnél fel se merült, hogy ne legyen garázs. Amíg építkezés előtt eladó/épülő házat/lakást néztünk ez volt a fő szűrő feltétel, hogy 2 garázs(beálló) legyen hozzá. 90% itt el is vérzett, és azóta se értem.

6*7m lett, de már most félek, hogy kicsi/szűkös lesz.
Ugyanazon a négyzetméter áron épült, mint a lakótér :((

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#103391) Sipi-


Sipi-
tag

Maratoni hosszúságú (3,5 óra) lakógyűlésen sikerült végre a ház közösképviselő cégét leváltani :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103392) qnadam válasza Sipi- (#103391) üzenetére


qnadam
veterán

úgy tűnik, szezon van, én is arra jöttem haza, hogy lakógyűlnek a lépcsőházban :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103393) Sipi- válasza qnadam (#103392) üzenetére


Sipi-
tag

Ez rendkívüli közgyűlés volt, hogy végre le legyen váltva a régi. Az egyik lakó nagyon beleállt, teliplakátolta a házat, a Facebook csoportot és sok lakást végigjárt és begyűjtötte a meghatalmazásokat :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103394) zetor2000 válasza A. Crowley (#103354) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez még nem ipari, csak kis szállodai, meg nagyobb területek rendszeres takarítására való.
Nekem egy Nilfisk Multi 20 van, szív mint egy 18 éves kislány. elég rendesen. Összetekert pár zokni simán a porzsákban van.4 (négy) darab cső járt hozzá, kilométeres zsinór. Imádom. Ritkán használom, mert inkább partvis+felmosás, de néha kell szőnyeget is takarítani, olyankor nagyon jó.

Ipari az Metabo / Bosch / Hikoki (ex Hitachi) / Hilti. Ettől picit nagyobbak, és ritkábban kell üríteni a portartályukat. De van nekik légszűrőjük. Hiltinek legalábbis.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103395) Grillo válasza zetor2000 (#103394) üzenetére


Grillo
senior tag

Matabo van cégben, olyan, ami szintén felszívhat bármit, ami a csövön befér, folyadék is jöhet, és ha tele a szűrő, akkor magától elkezdi a zümmögős tisztítást.
Csajok ásatáson azzal szokták a falakat finisszázsolni, én felújításkor használtam sokat, igen fasza cucc.

(#103396) zetor2000 válasza Sipi- (#103393) üzenetére


zetor2000
senior tag

Felénk évente meg van szavaztatva, hogy maradjon e a közös, vagy lépjünk. Az első képviselet eléggé izéke volt, látszott, hogy igyekeznének, csak nincs ekkora rutinjuk. A mostani egy ennél picit nagyobb házat képviselt, meg egy kicsit kisebbet, mikor a mienket is átvette. A mienk 160 lakás, pár garázs, 5 üzlethelység, jópár tároló és gk. beálló. Az előző háza meg asszem 180 lakás, meg cca. ugyanennyi beálló.
Most kábé egyenesben vagyunk, működik a ház, van megtakarítás, akármi. Vannak hibák is, nem is kicsit, de jut rá zseton, hogy megoldódjon, és tesznek is a megoldásért.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103397) zetor2000 válasza Grillo (#103395) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én Hiltinél lepődtem meg, hogy cca. 1 óra üzemidő alatt 3-4 szer "durrog", akkor valami port lever belül valahonnan. Talán a légszűrőn? Festő segédmunkásai használták, "zsiráffal". Ez egy ~30 centis csiszolótárcsa, és a port is a porszívó szívja el.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103398) qnadam válasza zetor2000 (#103394) üzenetére


qnadam
veterán

és még ez is semmi ahhoz képest, amivel a villamosmegállóban porszívózzák a csikkeket meg egyebeket a zúzottkő közül. az ugyanis egy gurulós kukára van szerelve, és benzinmotoros :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103399) Sipi- válasza zetor2000 (#103396) üzenetére


Sipi-
tag

Itt a legelső lakógyűlésen volt szavazás arról, hogy maradjanak-e. Én már akkor is ellene szavaztam, de akkor nem volt alternatíva, így maradtak. Most egy olyan cég lesz, akik SZVB tagok voltak egy új házban és annyira rossz volt a házuk képviselete, hogy inkább csináltak egy céget rá és átvették :)
Csak új építésű házakat visznek, 100+ lakásos mind. A mostani képviselőtől is vettek már át két házat, szóval ismerik a trükkjeiket :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103400) Jahno válasza zetor2000 (#103397) üzenetére


Jahno
őstag

Az olyan, nem tudtad? Szó szerint leveri a port a szűrőről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.