Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103401) Jahno


Jahno
őstag

Yajj, nem saját képek de érdemes rá karaktert elverni. Több haversrác is nyomja a fotós sulit, én meg néha belekibicelek, csinálunk közös házit meg vizsgafeladatot és hasonlót. Tegnap sörözés közben mondom az arcnak, hogy ez a babafotó, aktos dolgok nekem nagyon nem mennének de kajával sem jutnék semerre, hogy ne a klasszikus gőzölgő tea melletti fánk legyen körbeszórva színes cukorkákkal vagy kávészemekkel és ilyesmik.

Főleg ha hülyék a tanárok, azok is cserélődnek az egészben nem sok értelem van, csak bemagolt művtörivel gyúrnak a papírra.

Egyik haver összedobott egy körömpörkölt készülős sorozatot:

Másik meg ha már autószerelő, akkor odavert a kultúrának:




És 'sszameg, én ilyet ki nem bírnék találni, csak aztán tanárfüggő, hogy elfogadják-e vagy mi lesz belőle, de teljesen rendben van és odaver a szintnek. Aztán lehet csak most pár sör után gondolom így :-D

[ Szerkesztve ]

(#103402) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Izé. Elektromos kazánt látott már közületek valaki?
Egy ukrán foshalomról nem találok semmit a neten.
Aston Waterway КЕО-М6 a kazán, de még a gyártónak sincs weblapja....
Jóbarát ilyennel fűt és ezen a szaron van 3db biztosíték meg egy tekerő, amivel a vízhőfokot lehet állítani. De ez folyton működik és ezért szeretnénk rákötni termosztátot.
Bárki? Ötlet?

(#103403) Jahno válasza blueboi69 (#103402) üzenetére


Jahno
őstag

Ha vízhőfokot tudsz állítani akkor valami bimetál vagy egyéb szirszar van benne. Vízkőtlenítés meg egyéb karbantartások meg voltak? Ötlet lenne, de azért egy 3 fázisú cuccnak nem romtanák neki csak úgy. Jade :-D

Biztosíték alatt azt érted, hogy bent, vagy kint lóg egy 3as kismegszakító egy csoportban? Hőfokszabályzót néztétek, hogy meddig megy és kapcsol-e egyáltalán?

Ami szopó, hogy a normál működésnek néha ugyanolyan sustorgó hangja van, mint amikor már alig él az egész, Én tuti leengedéssel és takarítással kezdeném, mert ezekről mindenki elfeledkezik.

Egyéb esetben Gömbibáné seperc felolvassa a leírást (:-

(#103404) zetor2000 válasza blueboi69 (#103402) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy pár ukrán webshop forgalmazza, írjatok nekik, hátha adnak emailban leírást.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103405) Phülöp válasza Jahno (#103401) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezek jók.
A körömpörkölt kivételével, mert az nem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103406) npera válasza Jahno (#103401) üzenetére


npera
újonc

A szerelős tényleg elképesztően jó, maxi respekt a srácnak :R

(#103407) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, megnyomtam a gombot.


16 mm-es "magas" motor, kábé 1606 körüli mérettel.

This motor is unique in a few ways. First off, it’s sporting our new lighter prop shaft design, it’s got a 9x9 M2 mount so it will fit lighter style frames and the overall stator volume is higher than 1605 while weighing much less than it should. This motor is ideal for high powered 3” operation and low weight 4” crafts.

The goal of this motor is maximum power and control for a medium weight 3" quad.

Hmmmmmm......

Specifications:

16mm stator diameter, greater than 5mm stator height
9x9mm M2 mounting pattern (not flush mount)
~13g with ~70mm length wires
~16g with prop adapter, nut and 240mm 24awg wire length

Húúúúú, ez nagyon durva lesz. Jelenleg az Excel tábla 200 grammot jósol, amire ha rárakom a kábé 10%-os hibát, akkor is 220 gramm lesz akksival és mindennel együtt. Szerintem ez odébb fog tudni állni majd :C

(#103408) blueboi69 válasza Jahno (#103403) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez egy 2éves cucc, sok vízkő nem lehet benne.
A 3 kismegszakító az a készülékben van. Undorítóan is néz ki.
A bimetálos vackot fogom megnézni csak itt nem a vízhőfokot kellene szabályozni, hanem azt, hogy egyáltalán menjen-e vagy nem. Ha megy, akkor ne max hőfokon, mert a padlófűtés is rá van kötve ugyanarra a körre, mint amin a radiátorok :W Ezt is meg akarják csináltatni egyébként, hogy hőcserélős legyen. De értet újépítésű 2éves ház és az építési próbálkozó az ilyeneken spórolt, hogy baszódna meg.

A leírást meg lehetne fejteni guglival, ha lenne egyáltalán...

(#103409) blueboi69 válasza zetor2000 (#103404) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt megtaláltam én is, arra nem gondoltam, hogy írjak nekik, de végülis jó ötlet!

(#103410) blueboi69 válasza npera (#103407) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jól is néz ki! :)

(#103411) npera válasza blueboi69 (#103410) üzenetére


npera
újonc

Majdnem 10 grammal lesz könnyebb a cucc ezekkel a motorokkal, az nem piskóta, hanem tiramisu :C

(#103412) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103408) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ha van rajta vízhőfok szabályozás, akkor az meg van oldva, de ugye a paldófűtéshez kell állítani. A termosztátot meg ugyanúgy kötöd mint bármilyen 230as eszköznél. De ha helyiségenként akarod szabályozni az már bonyolultabb. Vagy a radiátorokora kell termo szelep vagy a csövezésbe kell szabályozást építeni körönként.

(#103413) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103412) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem kell ennyire túlbonyolítani, hogy helyiségenként. Pont ez a baj, hogy a padlóhoz állítanak cca 35-38fokot, akkor az a radiátorokban kevés.

" A termosztátot meg ugyanúgy kötöd mint bármilyen 230as eszköznél."

vagyis?

(#103414) Jahno válasza npera (#103406) üzenetére


Jahno
őstag

Mennek az agyalások rendesen, most csak a tanerőre leszek kíváncsi. Egyik azt mondja, hogy légy egyéni meg minden, de vannak olyan dolgok ami adja magát, vagy nehéz belőle okosat csinálni. Meg nekünk nem is nagy megművészülés lenne a távolabbi cél, hanem értelmes katalógus-, keresztelő- és esküvőfotózás...

Ezeket egyik tanerő nem fogadta el, mert "nem így szokták"


Rajt van, tárgy sorozat, osztjónapot, fejben is nehezen áll össze nekem, hogy mit kellene tovább bonyolítani és merre forgassam. Másik témakör a körbejárható épület lenne, távoli és köztes fotókkal meg közeli részletekkel. No, találj olyat a környéken amiből még kép is lesz.

Egyik haver jövő hetekben vizsgázik, attól teljesen készen van idegileg de nem értem mit aggódik, ha másképp nem akkor kettessel csak átrugdalják.

A másik szívás, hogy év közben építni kell egy fotókönyvnyi portfóliót, de van mikor cserélődnek a tanárok és amit év elején elfogadtak házinak és bekerülhet az éves vizsgaanyagba, arra a másik tanár már köpköd, hogy jaaaaaj ez nem lesz jó.

Csomó dolog tökre nem egzakt. Én továbbra is maradok a mindenfélénél és poénfaktornál.

(#103415) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103413) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálad kiktötték a google-t? :D
Vegyétek elő a termosztátot és leírásában benne lesz a 230-as eszközök bekötése, egy a kérdés, hogy tud-e akkora áramot mint amit a villanykazán felvesz. Ha nem, akkor valami plusz eszköz kell hozzá.

(#103416) eattila válasza blueboi69 (#103413) üzenetére


eattila
csendes tag

Én inkább szakembert tanácsolnék....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103417) Jahno válasza blueboi69 (#103408) üzenetére


Jahno
őstag

Ha ugyanaz a kör, akkor szét kell bontani. Telepítéseket ne is mondjad, én azt sem tudom mikor láttam utoljára olyat, ami működik. Szerencsére nem ilyeneket babrálok, csak néha itt-ott ismerősnél kell tákolni valamit. Felrakják a termosztátot oda, ahol kézre esik, de az éppen egy hideg fal, vagy folyamatosan nyitva van az ablak, vagy egyből valami fűtőtest mellé. Aztán csodálkoznak, hogy egyik esetben folyamatosan megy a fűtés és ház másik sarkában megdöglenek, vagy csilliárd fokra kell tekerni és akkor is alig fűt. Pedig néha nem bonyolult.

Ha van rajt hőfokszabályzó és ránézésre működik, akkor annak a helyére még egy vezeték nélkülit is be lehet kötözni. A hogyant ne kérdezd, mert többnyire kezembe nyomták, hogy ez jó lesz hozzá és volt rajz :DD

(#103418) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103415) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nincs termosztát, viszont szeretnénk :) Vagy arra gondolsz ami a kazánban van beépítve, hogy annak a helyére valami?
A kazán 6kW-os, simán áramtalanítani egy sonoffal nem lehet :) és valszeg az átlag 230V-os termosztátok sem arra valóak, hogy ekkora áramot szakítsanak meg, ezért nem értem mire gondolsz.

(#103419) blueboi69 válasza eattila (#103416) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az a gyáváknak való :C

(#103420) blueboi69 válasza Jahno (#103417) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, csak a benne lévő termosztát az valszeg a vízhőfokot állítgatja, mivel 0-90° között állítható. A fali termosztátok, pedig ritkán vannak ennyire skálázva.

Vagy lehet tényleg valami bimetál van benne és tulajdonképpen egy on-off kapcsoló. :U
Na majd legközelebb szétszedem és megnézem.

(#103421) blueboi69 válasza zetor2000 (#103404) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Írtam nekik, meglepő, de szinte azonnal válaszoltak, hogy küldjem el nekik a számlát. Há mondom az nincs, építési próbálkozó ezt hagyta itt. Ráadásul a gépen lévő matricán is az ő webshopuk szerepel (csak nem internetcímként).

Nade végül azt válaszolták, hogy nem tudnak információt kiadni, keressem a gyártó képviseletét.... :W

(#103422) npera válasza blueboi69 (#103413) üzenetére


npera
újonc

Nem lenne egyszerűbb a kazánból kijövő forró vizet keverni egy kazántól független körön hideggel, hogy a padlófűtés jó legyen? Akkor arra tudsz egy Arduinós dobozt rakni és szét lehet optimalizálni az egészet egy vidám kis pillangószeleppel vagy szabályozható teljesítményű szivattyúval az erősáramú cuccok bolygatása nélkül.

Hmmmm? :C

(#103423) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103418) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Pl egy mágneskapcsolóra, amit ugyanúgy 230V vezérel. Valószínű ez az eszköz különben simán ki be kapcsol és nincs benne belső szabályozás, mert minek is? De keressetek egy tényleg szakértőt.

(#103424) blueboi69 válasza npera (#103422) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ahhoz meg kell bontani a vizet. Áramot meg szívesebben szerelek, mint vizet :D Mert az áramot lekapcsolom és széthúzgálom a vezetékeket, akkor abból nem fog folyni áram, nade próbáld meg ugyanezt vízzel! :DDD

(#103425) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103423) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Legközelebb áramtalanítás után leveszem a burkolatot és megnézem belülről mi van. Lehet akkor szögegyszerű lesz a dolog, csak szeretek előbb körbenézni a neten és legalább vmi leírást találni róla.

Csak azt nem értem,hogy ezt gyárilag nem készítik fel külső termosztátra? Ki az aki vezérlés nélkül járat kazánt? Rémálom bazzeg...

(#103426) Jahno válasza blueboi69 (#103418) üzenetére


Jahno
őstag

6 kilót is meg tudsz relézni, de ez sem ilyen egyszerű.

(#103427) Jahno válasza npera (#103422) üzenetére


Jahno
őstag

Pillangószeleppel manuálkodni, mikor ezer éve feltalálták a mágnest? Vagy ez csak a bétateszt lenne?

u.i.: benéztem, ebből is van mindenféle nem csak manuális. Akkor mehet :DD

[ Szerkesztve ]

(#103428) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103425) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nem egészen értem a problémád, ez egy kurva nagy rezsó. Inkább az a kérdés, hogy lehetett így átvenni a lakást/házat?

(#103429) npera válasza Jahno (#103427) üzenetére


npera
újonc

Valami szép analóg módon állítható cuccra gondoltam, ami folytonosan tud szabályozni. A mágneses cucc dirák-delta mentén odavág, aztán rázkódik a cső a házban a lökéshullámtól.

(#103430) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103428) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát a barátaink nem igazán értenek ilyenekhez. Eleve angliában éltek, amikor ment az építkezés, onnan költöztek haza. Namost onnan felügyelni bármit is, az esélytelen. Ráadásul naivak is voltak, azt hitték, hogy korrektül meg lesz csinálva minden. És első blikkre jó is volt egyébként, hiszen bejöttek, működik a minden. Aztán így sorban derülnek ki a dolgok.

Ez is igazából működik, van fűtés csuhajja, ki lehet pipálni.
Itt korábban egy régi ház volt, amit az építési próbálkozó lerombolt és az alapjaira felhúzott egy könnyűszerkezetes vackot, így sokminden papírozást meg hivatalt szerintem megúszott.
De ebből is látszik, hogy eléggé kispórolt mindent. pl az emeleti részen lévő fürdő is áztatja az alsó szintet, mert kevesebb gerendát raktak a födémbe és emiatt van némi mozgás a padlón, ami miatt a hidegburkolás nem éppen résmentes... áhh

(#103431) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Volvo checkengine update, folytószelep. Hó végén cserélik, addigra lesz alkatrész és műhelyidő. Motor amúgy felújítva, ablakmosószivattyú cserélve, futómű felújítva, felgyűlt mindenfélék, szóval már félmillió fölött jár a számla, Jahno-i magasságok :)

(#103432) blueboi69 válasza -NoVa- (#103431) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ejha.

Egyébként foJtószelep.

(#103433) -NoVa- válasza blueboi69 (#103432) üzenetére


-NoVa-
őstag

Lyogos, háromfelé figyelek.

(#103434) npera válasza blueboi69 (#103432) üzenetére


npera
újonc

Belefolytotta a fojóba a folytószelepet. Fojtonosan.... :Y :C

(#103435) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103430) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Rakjanak linóleumot a kőre és kész a fürdőszoba :D
Ha ki akarnak tartani az ukrán rezsó mellett, akkor keressenek egy fűtésszerelőt aki hajlandó rendberakni a csövezést. IS.

(#103436) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103435) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyébként vinyl padlót akarnak, igen... Fűtésszerelő in progress, csak nem akarják, hogy ismét átverjék őket, jobb felkészülni a lehetőségekre. ;)

(#103437) qnadam válasza -NoVa- (#103431) üzenetére


qnadam
veterán

én ingyen felgyújtottam volna neked, és akkor végre járhatnál rendszeresen a subaruval.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103438) eattila válasza blueboi69 (#103436) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, ez a karán ennyire bináris lenne? Ha csak annyi az opció, hogy mennyire fűti a vizet, akkor... Nem is értem.
Én kazánt cserélnék. Mert ha egy 2 éves kazánhoz nincs infó, akkor 10 év múlva még kevesebb lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103439) blueboi69 válasza eattila (#103438) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A semminél nincs kevesebb :D

Nézegettem itthoni webshopokat, olyan 200k+ egy normális villanykazán. Azért ez nem olyan szitu, hogy csakazért vegyünk egy újat, mert ahhoz van dokumentáció.

[ Szerkesztve ]

(#103440) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103439) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Meg garancia, meg egy pár más dolog is van azért újhoz :)
De ennyire kicsi a ház/lakás hogy 6kW elég vagy ennyire rettentesen jól van szigetelve?

(#103441) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103440) üzenetére


blueboi69
csendes tag

120m2, tetőteres. Sima könnyűszerkezetes, szerintem semmi extra. Lent nagyon meleg van, fent ahol csak radiátor van, ott hidegebb szokott lenni, mivel a padlófűtéshez használt vízhőfok az kevés a radiátorhoz.
Pontos értékeket nem tudok és ők sem, szerintem még hőmérőjük sincsen :U
Én is azt olvastam, hogy a 6kW az 60-80m2-es házra való, szóval érdekes...

(#103442) Jahno válasza blueboi69 (#103441) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor már tudjuk miért megy folyamatosan. Az sem biztos, hogy hiba, hanem állapot...

(#103443) blueboi69 válasza Jahno (#103442) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De ez a nyomorult nem a levegő hőmérsékletét méri, hanem a vízhőfokot amit keringtet. Fogalma sincs arról, hogy hány fok van a lakásban. :U

(#103444) Samott válasza blueboi69 (#103443) üzenetére


Samott
addikt

Sima gazkazant ki-be kapcsoljuk a termosztattal. Ennek is van egy konnektora (vagy valami bekotese), arra kell kotni, hogy a termosztat azt szabalyozza. Ha tul meleg van a lakasban lekapcsolja a kazant, ha lehul akkor meg bekapcsolja.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103445) eattila válasza blueboi69 (#103439) üzenetére


eattila
csendes tag

Van doksi, van bekötési pont, esetleg van leválasztás az ágaknak, és nem bináris a vezérlése. Értsd: Megy vagy nem.

Bár innentől szerintem tényleg egy szerelő kell nekik. Ne vedd bántásnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103446) blueboi69 válasza Samott (#103444) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, de ezzel kezdtem, hogy 6kW-os relét nem nagyon ismerek, amit lehetne vezérelgetni így.

(#103447) Jahno válasza blueboi69 (#103443) üzenetére


Jahno
őstag

Így van és mivel fentről már hűvös jön vissza, megy ész nélkül. Pár hozzászólást megspórolt volna, mert ezt az elején nem írtad, hogy micsoda.

(#103448) blueboi69 válasza eattila (#103445) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem veszem bántásnak, én kihoznám ebből amit lehet + nem biztos, hogy egy egyébként működő kazánt kidobnak emiatt és vesznek valamit drágáért amíg működik.

(#103449) Jahno válasza eattila (#103445) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik ismerősnél most falaztunk el vagy 30 kört és hozzávaló szelepeket. Én vonogattam a vállam, az a része nem az én dolgom, csak előtte van a wifi és rá van szerelve egy 80"as TV, már "alig várom", hogy valami lekonyuljon. Nem tudom ezek mennyire karbantartásmentesek, de én ezt nem így csináltam volna.

(#103450) blueboi69 válasza Jahno (#103447) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Há már, hogyne írtam volna:
" meg egy tekerő, amivel a vízhőfokot lehet állítani. "

Illetve
"De ez folyton működik és ezért szeretnénk rákötni termosztátot."

Folyton működik alatt azt értettem, hogy folyton fűti a vizet, ami nem biztos, hogy indokolt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.