Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103901) blueboi69 válasza Bujdy81 (#103848) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Okos volt az öreg, hogy hűtőben tartotta a cuccokat. A hidegtől összemennek és kevesebb helyet foglalnak. Profit :C

(#103902) qnadam válasza Bujdy81 (#103848) üzenetére


qnadam
veterán

kitartást :D
nálunk a hulladékudvarhoz kell egy igazolás arról, hogy nincs közösköltségtartozásom :(((
esetleg a helyi plébánostól is kérhetnének ajánlólevelet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103903) npera válasza Jahno (#103899) üzenetére


npera
újonc

Küldjék a TEK-et a páncélozott sokkerekűvel (BRDM talán?), aztán intézzék el. Nem? Nem... :C

(#103904) eattila válasza Jahno (#103899) üzenetére


eattila
csendes tag

Tuti sokan. Elso ijedelem, nincs net. Irany ufsz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103905) zetor2000


zetor2000
senior tag

Villanyos terepes tesztek voltak már?
Rivian R1T
Ford F150 Lightning Electric

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103906) Samott válasza blueboi69 (#103900) üzenetére


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103907) Sipi- válasza Samott (#103906) üzenetére


Sipi-
tag

Jól be is borította :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103908) Jahno válasza Sipi- (#103907) üzenetére


Jahno
őstag

Hegesztettem dénest, de nem ezt. És éppen zűrös dolgoknak látok neki a gyárban is.

(#103909) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nnna, itt a hír...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103910) qnadam


qnadam
veterán

hehe ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103911) Sipi- válasza Jahno (#103908) üzenetére


Sipi-
tag

Biztos, hogy jó gépen csináltad? :D
Egyszer volt kolléga mesélte, hogy pár percre majdnem az egész hazai forgalmat a saját szerverük felé akarta terelni, mert sikerült a BGP konfigot elrontania :D De gyorsan észrevette (miután leállt minden), hogy valami nem jól sikerült.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103912) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap volt a nagyobbik gyerek osztályának családi napja Érden egy nagy parkban. Sikerült megint leégnem (én nyáron sem barnulok, hanem égek). Nem gondoltam rá, hogy októberben még ilyen erős lehet a nap. Pedig vittem sapkát is, szépen ott volt a kocsi csomagtartóban...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103913) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#103914) qnadam válasza -NoVa- (#103913) üzenetére


qnadam
veterán

Clarification: This is completely unrelated to the global Facebook outage experienced on 4 October 2021.
Update: After this news was initially published, a user of the forum claimed that they paid the seller but didn’t receive anything in return. The seller hasn’t yet responded to these accusations.
All we know at this moment is that the multiple samples provided to forum users appeared to be real.

https://www.privacyaffairs.com/facebook-data-sold-on-hacker-forum/

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103915) Jahno válasza -NoVa- (#103913) üzenetére


Jahno
őstag

Kampó duma. Bár akár merre tippelek, kemény belegondolni, hogy most ezzel milliárdok mennek mínuszba. És azt sem gondoltam, hogy 10 percnél tovább tart, de mikor néztem, hogy dénes akkor azért sejthető volt, hogy valami nagyon elment borért. Ott meg MPLS, egyéb, már a forgalomtól akármi is magába borul. Sokkal kisebbeket láttam hasonlóvól, lehet az nyüves bug is amivel szopnak HW/SW és minden szinten. Nem lennék az ügyelet és felsőbb IT helyén. Bár ki tudja, én kevesebb dollárért szoktam szopni :C

(#103916) Jahno válasza qnadam (#103914) üzenetére


Jahno
őstag

Csak az a kérdés, hogy ilyenhez minek eldönteni? Ugyan.

(#103917) Jahno válasza zetor2000 (#103909) üzenetére


Jahno
őstag

1. Déjlimail. 2. Idehaza 17 óra volt :-P

(#103918) qnadam válasza Jahno (#103916) üzenetére


qnadam
veterán

pont azt másoltam be, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. szerintem szimplán elbaszták a rét dns-t.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103919) Jahno válasza Sipi- (#103911) üzenetére


Jahno
őstag

Kollégánál is volt félrekatt. Meg akarta lesni van-e joga leállítani a valamit. Nem volt joga megnézni, hogy van-e joga, szóval inkább megnyomta a gombot, hátha dob valami hibát a logba. Volt joga :C

Annyit mondhatok, hogy nem gigabitben hanem megawattban beszélnek a problémáról.

(#103920) qnadam


qnadam
veterán

mindjárt előkeresem az icq számomat :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103921) Jahno válasza qnadam (#103920) üzenetére


Jahno
őstag

Bammeg, reggel volt eszemben, mert kezembe akadt egy nyomtatott ICQ log, hogy ha Nova megmondja a számom, akkor lehet be tudok lépni. Lehet Ő még online is van magában. És délelőtt feljött egy Gyalogló cset reklám :DD

(#103922) Phülöp válasza qnadam (#103920) üzenetére


Phülöp
addikt

Enyim meg is van, jelszóval együtt :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103923) -NoVa- válasza Jahno (#103915) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tippre valami olyan, mint voltkolléga aki mellett az újonc kitolta a félkézz load balacer configot véletlenül élesbe, és aznap benne voltak a hírekben, mert lelőtték komplett észak amerikára az amazon mindenét.

(#103924) blueboi69 válasza qnadam (#103920) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az még működne? :D Jézusom még msn is volt...

Emlékszem még nagyon új voltam a Q-nál, kb első hónapok egyike volt. Az egész cégnek volt egy központi switch-e datacenterben, minden arra volt kötve. És volt belőle egy másodpéldány az asztalomon, ugyanaz a hw, ugyanaz a config. Public ip címmel, mindennel. Namost előző nap baszkodtam, az volt a feladatom, hogy próbáljak ki egy fw frissítést, hogy túléli-e az asztalon, ha igen, akkor majd ütemezetten leállási ablak keretén belül megejtjük az élesen is.
Másnap beértem korábban, gondoltam ezzel kezdek, beírom az IP címet, úgy mint előző nap, feljön a login, belépek, fw update,reboot. Eltelik 30sec, nézem az outlook meg a lync (akkor még az volt), az elment pihenni. Na mondom még ez is, majd a kollégának szólok, amint beér. Ebben a pillanatban vettem észre, hogy az asztalon lévő switch mégsem bootol újra. Nézem, nincs is bedugva a rajta lévő utp a laptopomba.
:W
Igen, sikeresen az éles switchre léptem be, hiszen ugyanaz az ip-je, nyilván válaszolt....
Szerencsére a teszt sikeres volt, pár perc múlva helyreállt minden, de ott azért öregedtem pár évet.

(#103925) qnadam válasza Phülöp (#103922) üzenetére


qnadam
veterán

nagyanyáinknak masnival átkötött szerelmes leveleik voltak, nekem irc és icq logjaim, szóval nekem se esélytelen.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103926) Phülöp válasza Phülöp (#103922) üzenetére


Phülöp
addikt

Naf.szom, vmi új icuka van, ez már nem az igazi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103927) qnadam válasza Phülöp (#103926) üzenetére


qnadam
veterán

hát ezt passzolom, amióta lehetett, szinte mindig valami trilliant, pidgint vagy hasonlót használtam, hogy az msn meg az icu meg később a fb messenger egy alkalmazásból menjen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103928) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#103929) Sipi- válasza -NoVa- (#103923) üzenetére


Sipi-
tag

8-10 éve a fél .hu domain tűnt el, m vagy n betűtől a vége felé nem voltak meg a nevek. Pont ott esett szét a mysql szinkron meg mintha a diszk is betelt volna. Akkori kolléga fél délután (talán szombat, de lehet, hogy vasárnap) azt hegesztette :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103930) -NoVa- válasza Sipi- (#103929) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kezdő Oracle-s koromban rebootoltam véletlenül egy IBM Big Blue szervert, 50 percre leállt a hazai online búzakereskedelem.

(#103931) qnadam válasza Sipi- (#103929) üzenetére


qnadam
veterán

a kommentek között az áll, hogy véletlenül visszavont egy certet.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103932) zetor2000 válasza qnadam (#103931) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ki ez, Chuck Norris álnéven? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103933) WiZARD válasza -NoVa- (#103928) üzenetére


WiZARD
addikt

Napit nézz, már a leállás előtt is -5% körül volt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#103934) qnadam


qnadam
veterán

fb még nincs, de ip-je már van :)

insta már van, fb még éledezik.
az insta is csak éledezik.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103935) Jahno válasza WiZARD (#103933) üzenetére


Jahno
őstag

És tudjuk, hogy a világ másik felén mennyivel előttünk dőlt össze vagy ki mit vett észre?

Bár megnéztem ja, reggel 9 ET felé kezdett lemenni, az ennyire nem adja ki. Mambójambó, kész. Csináltam is gyorsan 2 tera helyet mindenféle elfekvő JPG-ek törlésével és hasonlókkal.

Most még pár LR katalógust kellene megnyitnom, kiexportálni és visszamásolni hálózatra, mert elcsesztem az export presetet és 20-30 megás JPGbe küldtem archívba egy csomó cuccot, ami nem kis pazarlás, de legalább nagy :W

(#103936) hobizoli válasza -NoVa- (#103930) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD

nalunk nyaron vmi update-t hetkozben nappal akartak vegrehajtani az IT-sok...

atom nagy okossag lett volna, ha vki nem szol az uzemi teruletrol nekik, hogy OK, csak akkor megall a gyar kb egy orara, mert a csomagcimke szerver az egy masik orszagban van, es cimkenyomtato gepek online kapjak a sorszamot onnan valos idoben :DDD

erdekes modon meg lehetett csinalni maskor is az update-t, amikor az uzem tervezetten allt, csak igy tuti kenyelmesebb lett volna nekik egy kavezas mellett hetkoznap napkozben megcsinalni, mint ezert becaplatni

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#103937) blueboi69 válasza hobizoli (#103936) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A legtöbb IT-s az default lusta ember és nem akarja szivatni magát. Valszeg nem tudtak a nyomtatóról, hobbyból meg nem akarták hétvégére ütemezni a munkát, ez érthető azért :)

Mondjuk Q-nál pont direkt mindent amit csak minimáisan meg lehetett indokolni azt remote csináltuk munkaidőn kívül, hogy csörögjön a túlórapénz rendesen. Vasárnap az duplán fizetett, úgyhogy a legtöbb rendszer ügyelet alatt az akkor állt meg :)

(#103938) Jahno válasza blueboi69 (#103937) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk meg olyan volt, hogy akkor fizettek rendesebben ha nem állt meg és mindig minden működött. Szóval egy bármilyen leállással szarabbul jártál.

(#103939) Sipi- válasza blueboi69 (#103937) üzenetére


Sipi-
tag

Ohh, a régi szép idők, amikor még fizettek túlórát :DD
Sok éve, amikor elkezdte az üzemeltetés a fizikai router --> virtualizált router átállásokat és én segítettem nekik, akkor egy-egy ilyen történet tartott szombat reggel 8-tól szombat este 8-10 óráig. Azért az elég rendesen megdobta a havi fizut (kb. nettó 15-18%-al, ami elég észrevehető összeg már). De már az utóbbi időben annyira profik lettünk, hogy maximum 5 óra alatt végzünk vele. Meg én sem írom már be a túlórákat, mert inkább az a kérés, hogy "csúsztassuk le".

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103940) npera


npera
újonc

Nálunk túlóra eleve csak akkor van, ha előre leegyeztetett esetről van szó. Tehát el kell rendelni és utána.

Ha csak benn vagy 11-ig este, hogy megoldjál valami durvább leállást, akkor berakódik az idő az időbankba (plusz/mínusz 200 óra), aztán lecsúsztatod.

Ha blue collar vagy, akkor még szigorúbban veszik, mert ott nem is maradhatsz benn tovább, ha nincs elrendelve a túlóra. Ha meg el van rendelve, akkor benn kell legyél.

És az egészet a Szent Adóhivatal felügyeli, ha bármi is hibádzik, akkor megzsanettoznak de nagyon dulván.

(#103941) Samott válasza npera (#103940) üzenetére


Samott
addikt

Ezt egy par eve itthon 400 orara emeltek es 3 evig gazdalkodhat vele a munkaado. Nem veletlenul becezik a szabalyt rabszolgatorvenynek. Akkor dolgozol es akkor kuld pihenore amikor neki jo. Gyakorlatilag megszunt a tulorafizetes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103942) ezittketto válasza Grillo (#103887) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem maradt ki egy 'nincs'? :)

(#103943) Samott


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103944) Jahno válasza Sipi- (#103939) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem volt már olyan, hogy majdnem fizettek túlórát :DD De inkább nem. Most a gyárban meg nincs is ilyen, akadt mikor este kaparásztam valamit, vagy minimál szombat/vasárnap meló, azért nem sokat sírok mert nem számottevő. Most is a komplett HRes pénzügyes részleg filekiszolgálásait verem szét, osztályok alakulnak át, olvadnak össze, azt nem mindig lehet munkaidőben megoldani. És nem árt Velük jóban lenni (:- Ügyeleti rendszer van, azt papírozzák de még nem folytam bele.

Előző cégeknél azért lett volna nem létező csúsztatás mert a szar szervezés és egyéb miatt mindig sokat melóztunk, értelme nem volt mert felénél nem számolták vagy hónapok alatt egy fél élet pluszban összegyűlt minden osztálynak és nyilván nem gyűlt volna össze ha nem lenne kevés az ember, ezért kivenni sem bírja, felmondáskor meg kit érdekel, nincs alkupozíció csak szabaduljon már. Néha mondjuk Én meg este úgyis verem a nyálam a gép előtt, ha ott 1-2 plusz órát akár pénzért, akár majd egyben kivehető szabiért össze lehetne rakni, akkor az még jó is lehetne, de jelen pillanatban ilyen nem van.

(#103945) Jahno válasza Samott (#103943) üzenetére


Jahno
őstag

Hasonlókat mi már múlt pénteken javítottunk (:-

(#103946) -NoVa- válasza Jahno (#103944) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem 2 hónapja volt komoly túlórabonyodalmam, mert már a pénzügyi zárás után kellett egy komolyabb bugfixxel letolnom lendületből a pénteket szombat délelőttig, és ezért a dupla óradíjat csak a következő havi elszámolásba tudták betolni. De nagyon pironkodtak miatta :)
Mondjuk igen ritka a túlóra, évente pár ha akad.

Win11 érint bárkit? Így a chiphiány és az egekig emelt árak idején felvinni a minimum procigenerációt a 8-as szériára, az kizárta mindenemet, kivéve a retina MacBook Pro-t, annál viszont csak úgy külön zárták ki, hogy azzal nem :)
Első eset, hogy úgy nézem, évekig nem fogok windows főverziót lépni.

(#103947) Phülöp válasza Sipi- (#103939) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem 16 órányi túlóra szokott beesni hetente, idén volt már 4 vagy 5 ilyen, és talán lesz még 1, max. 2.
Kéthetente van fizetés, egy ilyen túlórás etap tesz rá 36%-ot. Havi szinten ez akkor 18% körül itt is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103948) Jahno válasza -NoVa- (#103946) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, ezt a havi zárást meg akármit én sem értettem sosem, mikor adott hó 25. vagy 28. napjáig le kell adni, aztán ha másnap történik valami akkor megy a fejvakarás. Általában csak látszat miatti papírmunka az egész, minden napra behúztuk sablonból a 8 órát és kész is. Másoknak meg már 3 különböző táblázat, fekete könyvelés, a feőnök "úgyis tudja", aztán átszervezés, csoport cserebere, főnök sem az, órák meg szép lassan elvesznek. Vagy felgyűlnek és novemberben év végéig ki kellene venni 80-90 szabadnapot, "csak ne most" felkiáltással.

Most valakiknek nálunk is érdekes lesz, másik Q-s programcsomagot kompletten Nexonra cserélünk. Még nem tudom kapálózzak-e, hogy én már láttam olyat...

Win verzió? Én azt várom mikor döglik ki alóla a vas, de előbb veszek sok terás merevlemezt és kész, laptoppal most elkóborlok, sok otthoni vason simán Win7 maradt. Hétvégén még az Edge is frissült, sajátomon továbbra is sok a licenszelt vagy olyan akciósan szerzett szoftver amit egyszer telepíthettél ésvagy adott vasra szól. Majd egyszer beruházok, úgyis szar a piac.

(#103949) Samott válasza -NoVa- (#103946) üzenetére


Samott
addikt

En lehet hogy valtok, mert mar nagyon gepepithetnekem van. Gen3 procim van, i7-3770, barmi legalabb a duplajat tudja ami szobajohet. Jon valami csoda intel proci (Alder Lake), elvileg ujra versenykepesek lesznek, ez remelhetoleg lenyomja a Gen11 vagy eppen Zen3 procik arat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103950) qnadam válasza -NoVa- (#103946) üzenetére


qnadam
veterán

a laptopomban 8250-es proci van, de nem érzem a motivációt a váltásra. egyáltalán pénzbe kerül?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.