Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103951) eattila válasza Samott (#103949) üzenetére


eattila
csendes tag

Az otthoni notim gen8. Lehet kéne bele ram, de nem biztos, hogy most kéne megvenni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103952) -NoVa- válasza qnadam (#103950) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudtommal nem, pont ez a része meg engem nem szokott érinteni a Visual Studio Pro előfizetéssel.

(#103953) JonesC válasza Samott (#103949) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja én is zsizsgek :)

De nem tudom még mi lesz. Régóta intelezek, néznék valami ryzent de elég harmatnak tűnik.

(#103954) Jahno válasza -NoVa- (#103952) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, haversrác fejébe vette, hogy programozást szeretne tanulni mert az menő. És akkor nézzünk valami laptopot. Én meg itt vakarom a fejem, mert ugye más költségvetéssel és ligában szoktam gondolkozni.

(#103955) qnadam válasza -NoVa- (#103952) üzenetére


qnadam
veterán

közben megnéztem, az asztalin nem lesz 11.

laptopon lehetne.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103956) -NoVa- válasza Jahno (#103954) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nademost programozást szeretne tanulni, vagy rengeteg virtuális gépen futó docker konténeres fürtrendszeres meg sok VM-es iszonyatban bohóckodást? Mert az előbbihez bármi elég, az utóbbihoz semmi. Vagy úgy Version módjára Unity a lehető legineffektívebb módon? Ahhoz meg szekrény méretű szerver alá ne adja, és soha ne lépjen tovább tudásban, csak elképzelésekben.

(#103957) qnadam válasza Jahno (#103954) üzenetére


qnadam
veterán

vegyen valami vintage vasat, legalább megtanul optimalizálni is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103958) -NoVa- válasza qnadam (#103955) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én azon röhögtem, hogy az alaplapom az Asus szerint Win11 kompatibilis. Mondjuk csak 6-7. generációs intelt fogad, és nincs benne TPM2.0, de szerintük jó.

(#103959) Samott válasza JonesC (#103953) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol a Ryzen 5800X es a i7-11700K eleg kozel vannak egymashoz. Ez a ket jeloltem. Intel kicsit talan tobbet fogyaszt, de egy kicsit olcsobb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103960) Samott válasza -NoVa- (#103956) üzenetére


Samott
addikt

Az utobbihoz meg kevesebb kell. Csak egy Putty meg egy amazon/google cloud account.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103961) Sipi- válasza -NoVa- (#103956) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem fogalma sincs, csak mindenhol azt mondják, hogy kevés az IT-s. Az IT-s meg a programozó és azok sokat keresnek. Semmihez sem ért, de sok pénzt akar keresni. Ennyi :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103962) Jahno válasza Sipi- (#103961) üzenetére


Jahno
őstag

Valami hasonló van benne. Másiknak sem mondtam semmit, pénzügyes mókus és valami gyorstalpaló backfrontend nem tudom micsoda lett. Gondolom ollózza majd netről a lukas PHP kódot. Bár a heti Adobe/Chrome frissítések után belegondolva a nagyok is eléggé lazán vehetik a dolgokat :W

(#103963) npera


npera
újonc

Én nem olyan régen bővítettem gépet (2017-ben), most semmi kedvem újat építeni. Ha az XP tudott futni még pár évet, akkor ez is fog tudni. Most tutira nem veszek csak ezért új alkatrészeket mikor se csipp nincs, se vinyó. 3-4 évet ennek még mennie kell.

(#103964) Jahno válasza blueboi69 (#103900) üzenetére


Jahno
őstag

Ellenben a jegy.hu-ra igen, ami vitte magával a SimplePay-t...

Beragadt egy tranzakcióm, ügyfélszolgálat vagy csetbot persze elég hamar válaszolt arra a kérdésre, hogy várjak-e, ne várjak és mi legyen, csak a válasszal nem mentem sokra :-D

(#103965) Grillo válasza ezittketto (#103942) üzenetére


Grillo
senior tag

Hádde :DDD Csak nem volt időm beírni...

(#103966) Grillo válasza Jahno (#103944) üzenetére


Grillo
senior tag

Engem 3 éve átraktak kötetlenbe, persze ez annyit jelent, hogy ugyan úgy bent vagyok, meg napi 10 a minimum átlagban, csak már nem is esélyes, hogy valaha kifizessék. Mindegy, mert a szabikat sem bírom kivenni úgysem, de saját hülyeségem, nem szidhatok érte senkit.

Bár most átszervezik megint a mindent, januártól vissza a Nemzetibe elvileg, mondjuk oda pont nem vágytam így másodszorra sem. De legalább már az L.Simon az igazgató... :U

(#103967) Grillo válasza Jahno (#103948) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk 16-a környékén le kell adni :C , és 1-én utalnak.

(#103968) hobizoli válasza Samott (#103941) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekunk van tulora, ha 96 oran belul van a beosztas modositasa, es az nem az idobankba megy, hanem a kovetkezo havi fizuban kifizetodik egybol 205% illetve 225%-n

a tobbi ugnevezett MiK ora (munkaido kereten feluli ora), azt le lehet csuszni, vagy a 3-6 honapos idokeret vegen kifizetesre kerul

több drón kell ;P

(#103969) hobizoli válasza hobizoli (#103968) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sot, az 5. modositas automatikusan tulora, a 96 oran tul is

több drón kell ;P

(#103970) npera


npera
újonc

Húúúú... Itt fejlődik az IT-infrastruktúra de dulván. Most migrálták át a korábbi simán hálózati felcsatolt Y-drájvot (alapból 2 giga kvóta) OneDrive alá.

Még 2011-ben 2 gigával kezdtem, aztán ahogy gyűlt a cucc úgy kellett apránként bővíteni. 20 giga fölé már csak külön eljárással lehetett menni. Nekem 30 giga volt végül.

Amikor átmentem az elektromos portára, akkor nagyon durva szortírozást végeztem, maradt talán 2 giga, ami el lett rakva egy nagyon részletes búcsúztató doksival együtt Lotus alá, hogy az "utódom" ne szopjon fél évet a dolgok felkutatásával.

Ha még azt is meg tudnák oldani, hogy a telefonban egyből benne legyenek a céges számok és ne kelljen egy külön csoportban keresgélni, akkor eljárnám a Brúsz Villiszes táncot....

(#103971) Samott válasza hobizoli (#103968) üzenetére


Samott
addikt

Nyilvan lehet a ceg jofej, de mar semmi nem kotelezi oket erre.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103972) qnadam válasza hobizoli (#103968) üzenetére


qnadam
veterán

jó, de a te munkahelyed egy kizsákmányoló idegenszívű multi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103973) Jahno válasza npera (#103970) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is 2-5 giga van és akad benne némi igazság, mert előző helyen a júzerek mindent is teleraktak a saját cuccaikkal. Mármint ez a saját privát, a hálózatos közös az más szint, amit más is lát. Ugyanez a postafiókokkal is, bár ott már akad szívás mert nálunk is mindent 10 évre valamint örökre és tovább el kell rakni, néha teljesen véletlenszerű időpontokban azonnal előkapni, szóval archiválás sem mindig opció.

Előző cégnél meg alindultunk OneDrive irányába, amit kétszer visszavontak, mert hol egyik főnök felől fújt a szél, hol a másik felől. Ott legalább a levelezés már bérelt és rendes MS megoldás. Google fiókokból is belepumpáltunk mindent, kész, világbéke.

(#103974) qnadam válasza npera (#103970) üzenetére


qnadam
veterán

amikor egy naaagy biztosító kommunikációs részlegét oktattam videózásra, szóba kerül, hogy mégis hol fogják tárolni azt a rengeteg csodát, amit megtermeltek. volt némi hümmögés, hogy az ájtí így is morog néha, pedig eddig csak kb csak állóképeket használtak meg külső partnerektől kapott kész videókat... :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103975) hobizoli válasza Samott (#103971) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem, csak puszira nem volt aki bemenjen, mert nem kotelezhetnek ra
eves 250 ora felett eleve csak akkor mehetsz be Mik-re is, ha alairtad a beleegyezos pappert
aki nem, azt 250 felett eleve nem is hivjak fel
a mi beoszatasunk egy evben is general onmagaban is 150-200ora Mik-t egy evben helytessites nelkul is, ugyhogy tul sokat nem kell bevallania senkinek, hogy ezt teljesitse

nyilvan a ket-harom+ hettel elore lathato szabikat Mik-be kihelyettesitjuk, de a betegacsis az tulora mindenkeppen, hiszen a 4 napon belul lesz

most en is itthon pusztulok betegÁ-ban, szombaton lettem nem annyira jol, taknyom-nyalam egybefolyik, meg nincs hangom
H-K-SZ tulora lett vkinek, de a okt 22-24-re beirt szabim, az MiK helyettesitos lesz, hacsak nem olyan megy be arra, akinek az mar a 5. helyettessitos napja a honapban, mert akkor neki T az is

sot, ha 3 napos ciklusod utan mesz be a 3 napos pihenon 2-t helyettesiteni, azaz folyamatosan 5 napot vagy bent, akkor a 5. nap is T-ben szamolodik el a 96 oras idolimitet figyelmen kivul hagyva is, azaz ha ez oktober vegere van mar most beirva egy folyamatos 3+2 nap, ott akkoris T az 5. nap, de a 4. az csak Mik

mas kerdes, hogy oktober vegen pont Mik zaras van, ugyhogy akkor a Mik is kifizetodik :DDD




több drón kell ;P

(#103976) hobizoli válasza qnadam (#103974) üzenetére


hobizoli
nagyúr

feltoltik a YT-ra es jelszavazzak, vagy nem nyilvanos beallitasba teszik

ugy csak az tudja lejatszani, aki tudja linket hozza, a kereso se hozza

több drón kell ;P

(#103977) qnadam válasza hobizoli (#103976) üzenetére


qnadam
veterán

aha, feltöltik a forgatott nyersanyagot, és majd youtube-ról vágnak. hogyne.
meg a biztosítók olyanok, hogy a mindenféle belső anyagokat csak úgy ki lehet szórni yt-ra meg bárhova :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103978) hobizoli válasza qnadam (#103977) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a kesz oktato videot


de amugy mit gondoltak, hogy a file az majd lesz vhol a Wifi-n? :DDD

több drón kell ;P

(#103979) Jahno válasza qnadam (#103974) üzenetére


Jahno
őstag

Feltéve, hogy kinek mi a rengeteg, de tök jó mikor üzemeltetés is sír, hogy "jaaaaajezsoklesz" meg minek ez vagy amaz. Bammeg, ez a dolguk ezt kell teljesíteni. Nekünk telepítőkészleteink vannak ezer gépre, marketingosztálynak meg kisfilmes cuccaik, nem lenne túl bonyolult felfogni a másik igényeit. Postafiókokkal meg hasonlókkal szintén, de legjobb mikor XX. században kitalálják, hogy a 128as SSD bőven elég, aztán 2-3 júzer is használ közös gépet, mert csak, a 128as meg postafiókok másolataival rögtön tele lesz. Helyi erő nem érti, kinti IT a céges szabályokkal takarózik, helyi IT nem nagyon tud mit csinálni, "hisz csak diák, nem jár Neki külön gép" (de azért dógozzon bazmeg), és ott szopsz a bürokráciával, megoldás nem sok lenne de az sincs, napról-napra élünk az egésszel, meló nem halad, júzernek tele a gépe, 5ezer forintos kiadással makettkedünk meg ürítjük a lomtárat az utolsó bitig.

Nálunk pld. ugyanigy videók, hanganyagok, jegyzőkönyvek hegyekben és mindenféle igazolások. Néha nem is értem hova tesszük, mert csak jön minden cucc, a tárhely meg minimális és nem fogy :F De bővíteni fogunk, eddig úgy látom el vagyunk egymás mellett.

A nyomdai cuccok, könyvkiadások meg aztán végképp zabálnak, abból az elmúlt pár évet most küldtem archívba a maga 60 terájával...

Ugyanez az adatok ide-oda küldözgetései is, mert a OneDrive linkünket nem lehet cégen kívülről elérni, pedig ott van hely, ügyféltől visszafelé letölteni szintén nem egyszerű és akkor napi infós feladatom volt, hogy a mindenféle wetransfer/egyéb filecserélős linkeket saját laptopon leszedjem és onnan a hálózatra varázsoljam. Vagy nagyon titkos anyagokat CDre írjam, aminél hiába mondogattam, hogy a cég vezérigazgatójának csak adhatnánk rá jogot, akkor sem kapott. Cserébe beraktam minket + gyenge láncszemnek és minden ilyen adat rajtam keresztül ment. És csodálkoznak ha ezzel egész napok elmennek, mert van 30-40 júzer, azoknak pár ügyfele akik ész nélkül küldenek és pakolnak össze minden iratot, aztán adagokban nyomják, majd mindenhol áll egy kicsit a meló.

Utána meg törölgethetem a hülyeségeket a privát fiókomból, vagy éppen nem tudom mit szólna a nagy céges szekuritis góré ha most közölném vele, X mennyiségű szerződött partnerünknek nálam van mindenféle fizetési papírja és egyebe. Nem csak alaphangon GDPR és céges szabályokat verünk telibe, hanem az univerzum alap axiómáit. Megoldás? Jahh, arra nem is törekszünk, csak legyen valami hangzatos míting róla és sok call, az hasznos, akkor olyan, mintha történne valami.

Mert ez ilyen, biztonsági és adatszivárgási kérdéseket felvető tevékenység, hogy pár dolgot átküldök magamnak a privát mailcímeimre, átkonvertálgatom, majd feltöltöm az adott rendszerbe, mert ezen lépések egyenként is le vannak tiltva a céges gépeken, de azért szerencsétlen júzer dolgozzon hatékonyan vaze. Mellé bejön a kereskedő, aki elad olyan szolgáltatást amit végképp nem tudunk biztosítani, oszt ez szerződéskötés után lecsapódik az IT-n, oldja meg, pont :-D

Azon meg sem lepődöm, ha a marketingeseknek kellene pár 10 giga a céges kampányhoz, IT meg fintorog, hogy nem ad, mert csak, mert a valaki odafent 2 évvel ezelőtt kiszámolta, hogy ilyen nem lesz és nem ad rá tárhelyet, nincs benne A Tervben.

(#103980) qnadam válasza hobizoli (#103978) üzenetére


qnadam
veterán

te miről beszélsz?
csinálnak videókat, amiknek a nyersanyagát is tárolni kell valahol meg a kész videókat is. a cuccaikat hálózati meghajtókon szokták tárolni, csak bejött újdonságként, hogy sokkal nagyobb adatmennyiségekről van szó, mint eddig.
attól függetlenül, hogy a kész filmeket hol mutogatják a közönségüknek, valahol a kész fájlokat is tárolni kell, nem?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103981) Jahno válasza hobizoli (#103976) üzenetére


Jahno
őstag

Nekünk most pont van egy ilyenünk, de az nem olyan fontos anyag és sok külsősnek kell. Kezjük arrafelé, hogy onnan nem lehet vágni, de ha kész belső használatos az anyag akkor nem ellenőrizhető, hogy merre terjedt el a link, pontosan kik nézték meg, esetleg a YT mit szól hozzá (olyan is volt, amit a kampány közepén letörölt) és aduász, hogy nálunk sok gépen pld. a YT is tiltva volt, szóval akiknek elküldted az nem tudta megnézni és kezdődtek az újabb makettkedések :)

Egy pénzes/biztosítós cég is próbál jobban figyelni arra, hogy mi kerülhet ki. Így is sokfelé rezeg a léc, pont fent írtam mekkora kavarások vannak, nem hiányzik ez sem senkinek. És akkor lehet harcolni a megoldásért, ami nem lesz, csak "oldják meg" :C

Kész anyagra ott lenne egy értelmesen bevezetett Sharepoint... Mielőtt a pénzes 3 betűstől eljöttem pont ilyen fasságokon ment a pörgés, góré csinált kis üdvözlő videókat és jajj hoiva tegyük ki, meg nőnapi köszöntő meg egyéb sületlenségek amivel nekem simán fél napos melóm akadt, mert előre sosem találtuk ki rendesen. Nézettség meg béka segge alatt, gondolom ez is idegesítette a csávót, de mire gondolt?

(#103982) npera válasza Jahno (#103973) üzenetére


npera
újonc

Itt tutira lehetett volna valamit optimalizálnom. Volt egy csomó mérési eredmény, amiből aztán riport lett. A riport ment az archívba, ami talán legalább 35 évig megőrzi az adott modell gyártása után. A gyakorlatban örökké igazából.

Ami technikai specifikáció az is ment egy másik adatbázisba, az is örökkévalóságon túl tárol. Viszont volt egy csomó prezentáció, meg hozzá képek, mérésekről mikroszkópos képek, mindenféle beszállítói doksi, amik ugyan itt-ott el voltak logolva, de könnyen hozzáférhetően a saját kis archívban ültek.

És a levelezést is lementettem évente, mert a levélláda mérete korlátozott volt.

Egy idő után a levelesláda először 25 giga lett, aztán meg még több, azóta már nem törlök leveleket. 2017 óta minden levél megmarad, a projektekre bontott folderes struktúra is az inbox része.

Amit csak lehet "release"-elek, aztán akkor lehet hivatkozni rá és nem kell tárolgatni.

(#103983) Jahno válasza hobizoli (#103978) üzenetére


Jahno
őstag

Elmeséljem a "kész" cucc sztoriját?

Itt van ez a videó, most azonnal oldjuk meg, hogy G Jakab és Z Piroska is lássa cégen belül. Mi tudjuk, hogy mindig van trükk, visszakérdezünk, CSAK ŐK? Jajaja, ne akadékoskodjunk, persze, csak menjen már miért ninc skész. Ok, lekonvertálom, hálózat, kész. Trükk biztos van, nem ma kezdtük :O

Linket elküldi a nézőknek, 5 perc múlva jön vörös fejjel, hogy a k. fontos videóját szabó János nem látja. Igen, mert nincs joga, mert nem volt követelmény. Oldjam meg! MOST. Kikavarjuk. Néha odaadom vidéki kollégának, hogy másolja fel helyi megosztásra mert nekem oda nincs jogom. Közben góré kiküldte az elérést, de nem szeretne minden júzernek más linket küldeni, szóval arccal vissza, padlógáz másik irány, kirakjuk, de BIZTOS csak ennyi kell? Persze, persze, csak ennyi, biztos, csak legyen már kész...

Kész, ember kiküldi, jön piros fejjel, hogy Z iroda nem tudja megnyitni. Igen, mert NEM VOLT követelmény. Akkor most az. Ok, de BIZTOS csak ennyi kell? Persze, persze, csak ennyi, biztos, csak legyen már kész... Ember el, link kimegy, GOTO 10.

És akkor elküldtem a haverismerősnek és linkedinen szeretném megosztani (igen, ilyenkor születnek a 2 percig látható c:\userneve\docs\ linkek nyilvánosan) akkor azt is még most azonnal, mert a LinkedIn és a poszt. Az megint más kávéház, de mit is szeretnénk pontosan?

Végén kiderült, hogy emailban küldené pár arcnak. A 6 gigás videót. Szarrá konvertálom, mutatom, hogy tré minőség, de NAGYON és nézzen rá. levélbe végül is belefér... Odapilant, jó lesz, csak mennjen már ki. BIZTOS? Perszepersze... Kimegy, 10 perc, jön piros fejjel, hogy ez nagyon kicsi és nézhetetlen és AZONNAL csináljunk valamit.

És tudod mi a legnagyobb baj? Ezek pofáznak projektről, időgazdálkodásról, megfejtésről, közben ha összefoglalja mit szeretne, akkor biztos lenne egyből rendes megoldás. De még ezt sem. És egy ilyen után a következő alkalomra sem készül fel, nem találunk ki rá most egy folyamatot, hogy ha a jövőben ez a kérés fut be, akkor mi legyen a teendő. Nem, majd adhoc megint szopolunk.

Cserébe a fenti sztorit betűről-betűre pár hetente meg tudta ismételni. Ugyanígy, max. más emberekkel és nem Z irodával, hanem K irodával, bármi mással. Ha minden igaz akkor 5 ilyen videót éltem túl erősen egy adott embertől, míg rájött, hogy Ő nagyobb főnök ennél, kicsit elengedte az irodát és máshová bukott fentebb. Jött a helyére másik három hülye az újabb fasságaival, pedig 2-Mooreral már tippeltünk, hogy hányadik után fog beletanulni, hogy ha azt kéri, hogy CSAK X és Y emberke férjen hozzá, akkor CSAK X és Y fog, senki más... Ez ilyen k. eccerű. Eccerű lenne.

Utána már hab a tortán, ha kinti főnökünk felé kellene az időt elszámolni és azt mondod, videó kitöltése hálózatra, 4.5 óra munka...

(#103984) npera válasza Jahno (#103983) üzenetére


npera
újonc

Ezt már ismertem korábbról, de újra elolvasva sem lettem tőle boldogabb. Iszonyatos fószerek lehetnek.

(#103985) npera


npera
újonc

Városi szaladgálós? Könnyen abszolválja a nagyváros dzsungelének kihívásait, fiatalos és stílusos vagy mi.....

(#103986) npera


npera
újonc

(#103987) zetor2000 válasza qnadam (#103955) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt olvasni / hallani mindenfelé, hogy felmegyaz, csak "nem támogatott" státuszt fog kapni a vas. Ez a fene tudja, mit jelent. Szerintem lesz értelmes release 1-2 hónapon belül, ami azt mondja magáról, amit szeretnénk :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103988) zetor2000 válasza Samott (#103949) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most kell gépet összerakni, mert majd' minden olcsó :D
Alaplap elvben drágulhat, majd meglátjuk, mi lesz. Ugye a réz+egyéb nyersanyagok árváltozása fog beépülni a termékek árába. VGA is olyan, hogy most, vagy nincs, vagy heroin áron lehet kapni. CPU azért drága, mert az intel sosem volt olcsó, az AMD meg most ugyanannyiért jobb, mint az intel, de akkor lehet drágább... Év végén talán a memória ára esik, mert sokat gyártottak. Ezekhez szokott társulni valami természeti katasztrófa, vagy ilyesmi.

Persze ha halogatja az ember, akkor se lesz jobb...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103989) Samott válasza zetor2000 (#103988) üzenetére


Samott
addikt

Evek ota halogatom. :) Igazabol eleg ami van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103990) qnadam válasza zetor2000 (#103987) üzenetére


qnadam
veterán

teljesen mindegy, a notira felmenne (de egyelőre nem fog), az asztali meg rég le lesz cserélve, mire elkopik a 10 támogatása :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103991) Samott válasza qnadam (#103990) üzenetére


Samott
addikt

Egyebkent nem kell tulgondolni a dolgot, ez vegulis csak egy atbrandelt 10-es. Kicsit komolyabbra vettek benne a biztonsagot, meg kapott egy rancfelvart gunyat. Nincs akkora valtas mint a 7-es meg a 10-es kozt volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103992) zetor2000 válasza qnadam (#103990) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most megy ki az iso pendrivera. Van egy Xiaomi Mi Air 13" 2017es masinám, i5/6. gen, azt most kiderül...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103993) zetor2000 válasza Samott (#103989) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is így vagyok az asztalimmal idehaza.
Jópár éve ez a vas van, csak memóriát bővítettem, meg amikor még 50E volt a 1060, Akkor vettem egyet :) Amire kellett eddig, megfelelt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103994) zetor2000


zetor2000
senior tag

Úgy tűnik, szó-hang nélkül felment erre. Most még frissít is - alap drivereket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103995) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Drágaszág, jutott pár percem forrasztgatni. Átépítettem a végleges házába az earbudomat. Sokkal nyitottabb, nem csak egy 2mm-es lyukon szellőző ház, fix kábelezés, 4.4mm balanced csatlakozó, és a Sennheiser HD650-nél kicsit tágasabb tér, és több részlet.



(#103996) Jahno válasza npera (#103984) üzenetére


Jahno
őstag

Főleg mikor tényleg valami fontos van (mert az van :-D) ez meg jön a hülye kis videójával makettkedni. Vagy bármi mással.

Külön saját nyomtató kell az irodájába, azzal ugyanez a szitu, hogy ki nyomtathasson rá, aztán irodát cserél, majd visszaköltözik és tologatni kell a motyókat. Elveszti a kártyáját, másik telefon kell, jajjeltűntekafotóim, nincs wifi (igen, egész irodában nincs, ez a szabály). Néha mint valami hisztis óvodás, aki ugráltat.

Ha éppen adatbányákat kell tologatni valamelyik partner felé, mert pénzügyi mambójambó, audit vagy bármi van, vagy éppen elértek egy titkos felvásárlási fázist, amihez azonnal kell adat, szedjük elő archívból, mentésből, jajj 18 éve még meg volt. Ilyenkor bezzeg nem pánikolnak, hogy jajj ki kell szolgálni az ügyfelet, mert elvesztjük. Csak akkor, mikor semmi értelme és az ügyfélnek köze sincs hozzá :-D

Pár cég el is ment, de nem ezért... És ha súlyozom, hogy olyan cég infóval kapcsolatos kérését intézném-e vagy a videós feltöltögetését, akkor állásinterjún ez nem is lenne kérdés, annyira egyértelmű. Cégeink közt pld. szerepel a kóser vágóhíd is, meg hasonszőrűek, ami inkább nem játékszer, de első párban tényleg olyanok, amit szinte az egész világon ismernek. Ember azt hinné, hogy ott komolyság van, közben garázscégek legalja.

És ez a videós nyüszítés csak egy a hülyesége közül, meg néha vannak vagy 20an hasonló agyrémekkel, közben azt sem tudod melyik ujjad harapd meg. És ránézésre egyszerű probléma.

Ami főleg dühítő, hogy nálunk EU+ mittoménmilyen régiós góré volt, begyűjtött papíron X év tapasztalatot, inkább hátráltatott, mint előbbre lennénk aztán most meg a 4 legnagyobb pénzügyi cég egyikénél még nagyobb górévá nőtt :W

Mi játszódik le a fejükben, miért kell jó fejet vágni hozzá és miért nem rúghatom fel, azt nem értem.

(#103997) zetor2000


zetor2000
senior tag

Hátizé.
Xiaomi Mi Air 13" gépre aktiválódott egy Windows 11 Pro. És nem én aktiváltam, hanem a BIOSban tárolt akármi alapján azt mondja, hogy aktív. Pedig most kerestem volna aktivátort... Ezek szerint nem kell - legalábbis erre a gépre.

A kinézete az, mint a képeken volt, középen a start menü, kicsit letisztultabb, kékesebb árnyalatú izé. Sikerült helyi fiókot létrehozni - a MS fiókos belépést nem szeretem, jobb helyen vannak az adataim a gépemen. Wifit azonnal felismerte, pár drivert kézzel kellett hegeszteni, de van Xiaomi driver oldal, onnan lejött a minden is.
A gépem egy I5 6200U procival van szerelve, 8GB rammal és 256GB SSDvel. Majd kiderül, hogy ezen mi a nem támogatott.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103998) -NoVa- válasza zetor2000 (#103997) üzenetére


-NoVa-
őstag

ISO-ból raktad frissen? Autoupdate arra is azt mondaná a proci miatt, hogy inkompatibilis.

(#103999) npera válasza -NoVa- (#103995) üzenetére


npera
újonc

Ez azért már erősen publikálható cucc. Remélem Bad Guy is látja majd :R

(#104000) npera válasza Jahno (#103996) üzenetére


npera
újonc

Ilyenkor jobb, hogy máshol van, de az ember sajnálja azokat a szerencsétleneket, akik ilyen alatt dolgoznak :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.