Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103451) eattila válasza blueboi69 (#103448) üzenetére


eattila
csendes tag

De azt is egy szerelő fogja megoldani. Mert: ahogy Jano mondta kb.

Saját kazánunkat én is karbantartom valahogy. De az egy C12. Kicsit más szint.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103452) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103443) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Mert a visszatérő vizet nézi valószínűleg. Nem kell tudnia hány fok van.

(#103453) Jahno válasza blueboi69 (#103450) üzenetére


Jahno
őstag

Indokolt, mert a visszatérő víz hideg. Ez ennyit tud.

(#103454) qnadam válasza blueboi69 (#103446) üzenetére


qnadam
veterán

6 kilowattos relé? most akkor villanykazán vagy gázkazán? :)

jja látom hogy villany, csak a beszélgetés ment el a gáz felé.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103455) npera


npera
újonc

Blueboi, mielőtt rohannál kamerát venni nézd meg még egyszer a videót.

Sokszor megállítva és visszacsévélve részleteket nézni a T-Rex van legközelebb a Micro Eagle 3 képéhez. A Falkor is jól néz ki, de sokkal több sharpening van a képében, ami igazából ront rajta.

Minél többet nézem az Eagle 3 képét annál jobban tetszik az is. Ami külön mázli, mert ott várja a polcon, hogy beépítsem a 3"-os gépbe. DutchRC felvételén is nagyon szép a képe, nem túl trinitronos a szín, de a kontrasztot sem húzza túl, így látni merre mész és a felbontása is elég ahhoz, hogy lásd a részleteket. A jutúb persze hazavágta ezt is, de látni, hogy volt ott részlet gazdagon a tömörítés előtt.

(#103456) npera


npera
újonc

Nova, a múltkori nehéz és nagy autókkal kapcsolatos gondolatmenetedre illeszkedve...

A felépítésében az ősrégi Lotus Super Sevent követő, egyszerű csővázra épülő autó menetkész tömege utcai kivitelben is 490 kilogramm

Instant get, pedig vélhetően nem férek bele...

Ha S-pack felszereltséggel veszi az ember, akkor ilyesmiket tud:

5 Speed Manual Gearbox
Road Suspension Pack
14" Silver Juno alloy wheels with Avon ZT7 tyres
Carpeted rear panel
Full windscreen, hood & side screens
Unique key, gearknob & instruments
Heater
Black leather seats
LED rear lights and indicators

Ez már-már vízálló tetőt és "ajtót" jelent, de mivel Caterham, ezért valamennyi szivárgást persze megengedünk... :C

Egy jóval erősebb és nehezebb változat Csikós interpretációjában.

(#103457) zetor2000 válasza blueboi69 (#103446) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itten van egy megoldás ilyesmire:
Háromfázisú szilárdtest relé

A meghajtó áramkör jellemzően egyenfesz, ezt kapcsolja a termosztát, ami a szoba levegő hőmérsékletét méri. Ha elér egy adott szintet, bekapcsolja a szilárdtest relé meghajtó oldalát, ami "meghuzatja a relé oldalt", azaz a bekapcsolás megtörténik, a fenti termék 480V/40A-t képes kapcsolni, azaz a "lakossági" 3 fázist még bírja.
Szóval lehet, hogy egy 3 áramkörös Sonoffal is kivitelezhető a wifis ki/bekapcsolás.

Egy manuál azért jólenne. Vagy egy ukrán kislány a 2 /2A út mellettről, hogy lefordítsa az ukrán oldalakat, hátha lesz leírás, kezelési és üzemeltetési útmutató, meg mindenféle bekötés. :)

WTF Szilárdtest relé :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103458) zetor2000 válasza blueboi69 (#103421) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt a gyökér bandát...
Most meddig tart elküldeni egy pdf-et, vagy egy linket, hogy itt van a gyártó, keressed ki. Ehelyett téged küldtek el. :)

Nem vagyok fűtésszerelő, a villanyos témát is csak ugatom (távközlés technikus lennék, de ez a szakma cca kihalt / beivódott az ITbe), de az nem vezet jóra, ha egy 6kWos cucc 24/7ben megy. Az áramszolgáltató örökbe fogja őket fogadni. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103459) -NoVa- válasza npera (#103456) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kéne. Meg egy Velorex is mellé.

(#103460) zetor2000 válasza zetor2000 (#103457) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itten van valami értelmes gyártói megoldás...
Ezek 3fázisú szilárdtest relék egy normális gyártótól, itt meg van egy 45As verzió 500V+ tartományig.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103461) npera válasza -NoVa- (#103459) üzenetére


npera
újonc

Velorex teljesen jó alany kis karbonos erősítés után egy GSX-R1000 swapra. Igazi sleeper, amíg be nem indítod :C

(#103462) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, eléggé niche cucc, de érdekes. KISS Ultra FC.

Kábé 11 percnél elkezdi az OSD-t részletezni (OSD KISS-en már önmagában nagy dolog). Nincs is benne külön OSD chip, hanem a H7-es proci lerendereli izomból csak úgy per tangentem.

(#103463) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103452) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ezt kezdem felfogni, csak ez így elég buta működés, mert nem így kéne mennie, hiszen nem akarsz a végtelenségig fűteni, hiszen a háznak van hőtartó tulajdonsága.

(#103464) blueboi69 válasza npera (#103455) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi! :R
Ez szerintem nem az, amit legutóbb mutattál. Az a Foxeer volt.
Az összehasonlításban pedig a t-rex képe tetszik így első blikkre, de még megnézegetem párszor :)

(#103465) blueboi69 válasza zetor2000 (#103457) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ez jó lehet! De ez csak marad C tervnek :) Köszi!

(#103466) npera válasza blueboi69 (#103464) üzenetére


npera
újonc

Foxeer Falkor 3 volt, amire rá voltam zombulva.

A T-Rex semlegesebb képet ad (nincs annyi sharpening), a felbontása viszont 1500 TVL, ami az analóg átvitel miatt elsőre botorságnak tűnhet, de maximalizálja a minőséget, amit az analóg csatorna visz át, szóval optimális vétel esetén tényleg jobb a képe részletgazdagság tekintetében is.

A vicc az, hogy Drone Mesh lemérte oszcilloszkóppal a CAT3 késleltetését és sötétből világosba 2 ms körül van (5 ms alatt már Messiás), világosból sötétbe menet pedig kábé 6-7 ms ahogy próbálja kompenzálni a sötétedő fényforrást.

Ezzel bár "éjszakai" kamera, de kenterbe ver sok racsing kamerát.

A vége úgyis az lesz, hogy építek egy 4-kamerás konzolt, amin elfér 4 db RunCam Mini DVR kártya is, aztán mindegyik direktben menti az anyagot SD-kártyára és a nyers felvételt lehet összehasonlítani. Mert ezt is ki kell próbáljam, jó mókának tűnik..... Egy újabb projekt 2022-re :C

(#103467) blueboi69 válasza npera (#103466) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hajrá :C
T-rex az a nyerő akkor :)

(#103468) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103463) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ennek így kell mennie, hiszen honnan tudná termosztát nélkül, hogy mikor kell kikapcsolnia? Így megy a cirkó is, így megy minden. Az buta működés hogy valaki enélkül adott át házat vagy még nem találták meg a termosztátot :D

(#103469) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#103468) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Feltűnt volna ha van valahol termosztát :)
Igen, a gázkazán is pont így működik, hogy beállítod milyen hőfokra melegítse a vizet, csakhát ha nincs fűtési igény, akkor lekapcsol, ez meg nem :)

Én nem tudom micsoda egy kókler volt aki ezt építette, de komolyan sajnálom az ügyfeleiket. Ráadául melegvizet is villanybojler csinálja, az is valami ukrán vacak. Bár az legalább úgy működik, ahogy az ember elvárná..

(#103470) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#103469) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A gázkazán is csak akkor kapcsol le, ha a visszatérő víz elég meleg. Valószínűleg itt sosem következik be az alacsony kapacitás miatt, de majd egy szakember vagy megoldja vagy kibassza az egész miskulanciát.

(#103471) eattila válasza blueboi69 (#103469) üzenetére


eattila
csendes tag

Padlofuteshez jo ez. Mert az folyamats hofoku vizzel idealis. Radiatorhoz tobb kene. Azok miatt megy allandoan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103472) npera


npera
újonc

Annyit beszéltek itt a kazánról, hogy eszembe jutott egy tanárom. Valami ex-szovjet tagállamból jött, talán tadzsik volt a lelkem. Tök jól beszélt magyarul, hőtant tanított és a fő területe a kazánok voltak. És ezt a szót nem tudta kimondani akcentus nélkül, "kázán" volt a kazán. Kegyetlen jó tanár volt, értelmesen magyarázott és elég jól számon is kérte az anyagot. Jó volt nála vizsgázni, bár mára már kábé semmire sem emlékszem az elméletből, de ez inkább az én hibám, nem az övé.

Trip down memory lane.... :B

(#103473) zetor2000 válasza npera (#103472) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én szinte semmire sem emlékszem a tanulmányaimból, mert nagyjából elméletet tanítottak, én meg bekerültem egy olyan helyre, ahol az eszközök mindennapi használatban vannak.
Ha nem úgy működik valami, ahogy kell, akkor nem az elméleti részt kezdjük el visszafejteni, hanem valami olyan megoldást keresünk, ami minimális kieséssel nyújtja tovább a szolgáltatásokat.
Nyilván jobban kéne ismerni / emlékezni azokra is, amik az elméleti - sokszor az ideális - állapotot takarják, de kábé nincs idő arra, hogy leüljek, és megértsek egy panelt. Pláne, hogy nincs hozzá semmilyen rajz / leírás, és a fele modul rendszerű, ami vagy rajta van, vagy nincs. És ha a kiegészítő izé még programot is tartalmaz, akkor kábé meg vagyok lőve.
Pákát az AV kábeleimhez használok, alkatrészeket nem igen forrasztok, csak ha muszáj.

Szóval láttam sokmindent, van fogalmam dolgokról, de teljes mélységében csak igen kevés dolgot látok át. Ez talán nem is baj, mert akkor jobban beleugatnék dolgokba, és azt meg nem szeretik :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103474) npera


npera
újonc

Ez volt már?

Fanatec VW T5 Porsche motorral és középre költöztetett cockpittel.

5-fős családnak ideális...

(#103475) qnadam válasza npera (#103474) üzenetére


qnadam
veterán

és chroma zöld színben, hogy könnyen el lehessen tüntetni a képről!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103476) npera válasza blueboi69 (#103467) üzenetére


npera
újonc

Tudom, hogy nem vagyok normális, de ezt ki "kell" próbáljam.

M12-es lencse az Eagle 2 Pro és Micro Eagle kamerához.
Elvileg plug n play az Eagle 3 kamerára, mert ugye M12. A képe viszont más lesz. A frontlencse gigantikus, ezzel majd csak úgy zabálja a fényt. Lehet úgy fog vignettálni, mint az állat mondjuk :B :C

(#103477) npera válasza qnadam (#103475) üzenetére


npera
újonc

Úgy! Bár ezt a Porsche szerintem inkább Lizard Green néven futtatja, de értem mire gondolsz.

(#103478) npera


npera
újonc

Kicseréltam a heat breaket a forró blokkban, most hűl le nyomatékra húzás után. Utána be kell állítsam a Z-tengelyt, átírni a kalibrációs értékeket a slicerben, majd finomkalibrálni a Z-tengelyt.

Utána elvileg kész a cucc.

(#103479) Jahno válasza npera (#103478) üzenetére


Jahno
őstag

Én babrálom a szerkezetet, de vannak hiányosságaim bőven. Dél óta nyomul a hús, valami csak lesz belőle. És szomszéd hozott nyers sprotnit, amiről másik kép lesz mert az is rá lesz csapva. Még nem tudom, hogy teflon lapra vagy zacskóba, vagy miazmás, de megoldjuk :C

Fél utca füstöl, gyűjtöm a tapasztalatot:

(#103480) npera válasza Jahno (#103479) üzenetére


npera
újonc

Ez nem tűnik teljesen rossznak. Én most éppen debuggolok. Szerintem rosszul kötöttem be az extruder kábeleit és amikor behúzni akarja a filamentet, akkor igazából kitolja. Szóval most várom, hogy lehűljön a cucc és utána megcserélek 2 kis terminált a dugaszban.

Ha ez működik, akkor már csak kalibrálni kell a Z-tengely finomhangolását, hogy mennyire "kenje" a tepsire a kukacot.

Én holnap grillezek, akkor lesz lazac és virsli. Csak úgy parasztosan.... :C

(#103481) Phülöp válasza A. Crowley (#103352) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a Dyson V8 Animal és a Roborock H7 között tipródtam, de csak rövidet. Roborock lett, kényelmes, nem túl hangos, a motoros fej csak úgy rántja kifelé a macskaszőrt a kanapé szovetéből közepes fokozaton is. A működtető kapcsolót lehet lockolni, nem kell folyamatosan nyomni.
A macskák nem szeretik, de ezzel az indokkal nem vihetem vissza.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103482) eattila válasza Jahno (#103479) üzenetére


eattila
csendes tag

Én ma csirkecombot sütöttem. Volt alatta krumpli, édes burgonya, karfiol, gomba, répa. Pöpec lett.

Aztán vittem a gyereket cirkuszba. A végén még szerepeltem is. :Y

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103483) Phülöp válasza Phülöp (#103481) üzenetére


Phülöp
addikt

.

dufla

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103484) -NoVa- válasza Phülöp (#103481) üzenetére


-NoVa-
őstag

Dyson V6 animal az már 10 év alatt a 3. akkut nyúzza, szerintem lassan elfáradnak és rideggé válnak a műanyagjai, aztán recseg/törik.

Túlélte hogy feleség+lány+2 unokahúg + egy barátnőjük lakott itt egyszerre, szóval bármit kibír.

(#103485) WiZARD válasza Phülöp (#103481) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekünk is Roborock H7 lett, mondjuk az első borulásnál pont az üzemmód váltó kapcsolóra esett. Azóta eltűnt a kattintós érzés a nyomógombból, de szerencsére müxik.
A hangját utálom, mint minden porszívóét.
Drótosból egy Electrolux supersilencer zen van, ami elsőre rohadt jó halk volt a régi hangos után. Aztán megszoktam és most már azzal is ki lehet üldözni a világból.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#103486) npera


npera
újonc

Még nem kócolta össze. Elvileg egy csavaranya lesz belőle, de fogalmam sincs, hogy az ajándékba adott tesztkukac elég lesz-e hozzá.

(#103487) npera


npera
újonc

Felraktam a PrusaSlicert. Benne van az extrúder és a heatbreak g-code kalibrációja a start kódban.

És "felszeleteltem" egy whoop canopyt, amibe 14 mm-es mikro kamera megy. Elég sok infót kinyomott a kis ablakba a bal-felső sarokba, amiknek sejtem a jelentését, de még nem doktoráltam le belőle finoman szólva....

Ezt szerintem csak holnap nyomom meg, hogy asszony ne zendüljön fel a printer hangja miatt. Amikor magas sebességgel keni a kukacot valami kis részletre, akkor az hallatszik.

A hozzá kapott kukac meglepően lassan fogy, egy méretes tekercs elég sok ideig elég lesz ezek szerint.

(#103488) npera


npera
újonc

Lehet sok támogató "oszlop" nélkül jobb lesz....

:B

(#103489) Samott válasza npera (#103487) üzenetére


Samott
addikt

Slicer irja grammra hogy mennyi anyag kell a cucchoz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103490) Samott válasza npera (#103488) üzenetére


Samott
addikt

Az kell hozza, a semmibe nem tud nyomtatni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103491) Phülöp válasza eattila (#103482) üzenetére


Phülöp
addikt

Remélem, legalább a gyerekek élvezték Éliásbohóc előadásât :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103492) npera válasza Samott (#103489) üzenetére


npera
újonc

Ja, csak még ismerkedem az egésszel. Apránként átnézem a fogásokat, meg az opciókat.

(#103493) npera válasza Samott (#103490) üzenetére


npera
újonc

Csinál magának kis "felvezető" kukacot a lapra, aztán utána elvileg nekiáll rajzolni. Ez 3 db "lábon" áll, amiről el tud kezdeni felfelé építkezni, de majd meglátom mi lesz. Legrosszabb esetben összekócolja az egészet.

Adtak a printerhez egy kis füzetecskét hasznos tanácsokkal, azt is elolvasom.

(#103494) Phülöp


Phülöp
addikt

#filmajanlo

Vissza a jövőbe

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103495) eattila válasza Phülöp (#103491) üzenetére


eattila
csendes tag

Az enyem ujjongott. A tobbit nem neztem :D
Mivel sok dolgot nem szeretek, de a szereplest leginkabb, karotnyelt ize voltam :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103496) Jahno válasza npera (#103493) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kócol. Feldől.

(#103497) Sipi-


Sipi-
tag

Ma délutáni séta gyanánt elmentünk Klastrompusztára, hogy ismét megcsináljunk egy korábban már bejárt túrát. Ez egy rövid, 4,5-5 km-es csak 330 méter szintkülönbséggel. Tavaly tavasszal a lezárások idején voltunk ott, akkor 2x2 km-t még gyalogoltunk pluszban, mert a kocsit a faluba bevezető út előtt hagytuk. Most viszont a falu közepéről indultunk és felmentünk a két barlanghoz is. Felfelé még fel tudtunk menni aránylag könnyen, de visszafelé elég "mókás" volt. Asszony és a gyerekek pókjárásban, néhol fenéken ülve ereszkedtek le. Mivel ez a rész elégge belassított minket így végül ránk is sötétedett mire a kocsihoz értünk :)
Jó volt, de igazából senki sem fáradt el benne :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103498) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

jajistenem :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103499) npera


npera
újonc

Elkezdtem TinkerCAD alatt tinkerelni egy "garázst". Egyelőre kis kereszt csatlakozókat tervezek, ami a "földszintre" jó, meg felsőbb emeletekre. Aztán kell padló, meg falak. És valami rámpa. Aztán akkor össze lehet rakni modulárisan elvileg.

A fiam már teljes izgalomban van, mivel kora tavasz óta fut a projekt, szóval lassacskán lesz is belőle valami.

Dassault Systems CATIA v5 után a TinkerCAD vegyes érzelmeket ébreszt bennem. Részben egyszerű, részben viszont dühítően egyszerű. Most keresem a lekerekítést és úgy tűnik csak boolean operációval lehet lekerekíteni benne...

(#103500) npera válasza Samott (#103498) üzenetére


npera
újonc

Ha egy méltán híres francia uralkodónőtől szeretnék extrapolálni, akkor mondhatnám, hogy:

"Ha nincs benzin, akkor miért nem járnak Teszlával?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.