Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) dokee78 válasza #99546112 (#15100) üzenetére


dokee78
félisten

Foldersync?

(#15102) LonGleY válasza dokee78 (#15099) üzenetére


LonGleY
veterán

De nem mindegy, milyen memóriaigénylet mellett. Míg a külső appoknak benne kell maradniuk a memóriában, addig a rendszer a 0 felhasználású Gmailt fel tudja éleszteni a push-al. Sejtésem szerint a G-s levelek csekkolását a rendszer eleve evégzi, és erre tud a kliens rácuppanni. Ezzel nem azt mondom, hogy a többi rossz lenne, de ez megbízhatóan működik. A 3rd party pushokból akkor ábrándultam ki, amikor az IM+al próbálkoztam. Ott vagy bent tartod a notif sávban a progit, vagy a háttérben hagyod a push-ra bízva, ami viszont 512 MB memória mellett egy idő után észrevétlenül kifagyott, és omnantól nem kaptam meg az üzeneteket. Ez az Andoid sajátossága, hogy észrevétlenül nem nagyon vegetálhatnak a cuccok a háttérben. Ez a probléma persze 1 GB memória fölött enyhülni látszik..

[ Szerkesztve ]

(#15103) LámaZ


LámaZ
addikt

A GPS-problémával kapcsolatban ide írtam.

Legyen minden jó!

(#15104) dokee78 válasza LonGleY (#15102) üzenetére


dokee78
félisten

Szóljunk a hátrányokról is.
Ha törölsz egy levelet azt a szerverről nem törli.
Kevésbé testreszabható ezek például nekem fontosak.

(#15105) goom


goom
senior tag

A GMail-es leveleim oda érkeznek, igen, a céges Exchange-mailek viszont a gyári levelezőbe. Kipróbáltam a MailDroid-ot és a K9-et is, és bevallom, nem találtam rá okot, hogy cseréljek - így hát visszakerült az eredeti.
Mivel indokoljátok, hogy külső appot lenne érdemes használni?

(#15106) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van egy problémám. Új akkut vettem, a gyári Li-Poly volt, ez pedig Li-ion. Van olyan alkalmazás, ami felismeri rendesen? Ha töltés közben terhelve van a telefon, akkor 80%-ig tölti csak. Li-Polynak látja ezt is. Ez már a második akku, tegnap cseréltem ki, ez az első töltése. Egy hete hoztam egy ilyet, az is ezt csinálta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15107) LonGleY válasza draco31 (#15106) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudni kell azt is, hogy ahány akku van, annyi töltő létezik hozzájuk. Érdekes probléma, hogy pont ugyanannyit lát a rendszered az újból is, de szerintem nagyobb gond a típusváltás. Az Androidban nincs újrakonfigurálási lehetőség, így ilyen appot nem fogsz találni, mind ugyanabból a logból dolgozik. A napokban linkelték ezt az írást, érdemes lehet átfutnod.

[ Szerkesztve ]

(#15108) #99546112 válasza dokee78 (#15101) üzenetére


#99546112
törölt tag

Működik köszi! :)

(#15109) draco31 válasza LonGleY (#15107) üzenetére


draco31
veterán

Átolvastam. Nekem most 53 fokosnak jelzi, már lehúztam a töltőről. Akkor csak vissza kell ezt is vinnem, és egy gyári polymer akkut vennem. Mert az hiába merül le nekem hamar a gyári, már elmúlt 2 éves, minden esetben töltött. Jó hogy spórolni akartam....
Az elsőnél csináltam 3-4 wipe batteryt, de csak annyit értem vele, hogy megzakkant a telefon, és utána az akku tipus ismeretlenre változott.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15110) darvinya válasza draco31 (#15106) üzenetére


darvinya
titán

Biztos, hogy Li Ion aksi?
Mert a 80%-os töltés inkább valami nehéz fémes aksira vall amit formárzni kell.

És az újtelok nem kezelnek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15111) draco31 válasza darvinya (#15110) üzenetére


draco31
veterán

Szia!

Rá van írva, hogy Li-Ion. A boltos szerint sokat elvisznek belőle, eddig senki sem panaszkodott.
Ha nem fut semmi nagy dolog (játszok, torrent) akkor feltöltötte az előző akkut is 100%-ra. Viszont ha 90%-on töltőn kezdtem el terhelni, akkor merülésbe fogott 70-80%-ig. A gyári akkuval ilyenkor is töltött tovább. E miatt nem hiszem hogy befolyásolna bármit a főzött rom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15112) default.


default.
őstag

srácok, van egy kis gondom Switch Pro Widget-et használok, és beállítottam a notification sávba pár nyomógombot (toggle).
Kikapcsolás után eltűnik, és újra állíthatom be.
ez miért van ?
mi lehet a megoldás ?

(#15113) pepe091 válasza default. (#15112) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Próbáld meg Power Toggles-el. Ez hátha nem tűnik el.

(#15114) zho-lee válasza dokee78 (#15104) üzenetére


zho-lee
addikt

Üdv!
Más miatt kérdeznék, mert hála neked van egy nagyon jó reklám blokkolóm, az adaway.
(valakinek ajánlottad, de nálam is bevált)
Eddig működött rendesen, de van egy kivétel, amit nem kezel.
Egy olyan boríték jelenik meg az értesítési sávon, ami sem sms, sem gmail..
Japán betűk, ha megnyitom japán csajok. Nyárias öltözetben.
Hogyan lehetne ezt megkeresni, hogy melyik app csinálhatja, mert én japány nyelv ismeretében gyenge vagyok.
Volt az airpush detector is fenn, nem talált semmit.

A telefonomon az évek óta bevált, ilyen malac dolgokat nem művelő válogatás van, semmi új (max az adaway :K )

Ki lehet nyomozni mitől van ez?

:R a segítséget!

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#15115) dokee78 válasza zho-lee (#15114) üzenetére


dokee78
félisten

AdAwayt frissíted rendesen?

Új Play?3.10.14

[ Szerkesztve ]

(#15116) tomy86 válasza zho-lee (#15114) üzenetére


tomy86
addikt

Próbáld meg ezzel kideríteni: Addons Detector

(#15117) LámaZ válasza darvinya (#15110) üzenetére


LámaZ
addikt

Mondom én, hogy sok gond van még ezzel az Androiddal.
Nem tudtam megállni... ;]

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#15118) dokee78 válasza dokee78 (#15115) üzenetére


dokee78
félisten

Most látom ez a jelenlegi verzióm is. :K

(#15119) draco31 válasza dokee78 (#15115) üzenetére


draco31
veterán

Az AdAway frissítése után fontos a telefon újraindítása? Felraktam én is, mert már az agyamra mentek a reklámok.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#15120) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Melyik (android 4.x kompatibilis) lancher ajánljatok és miért?
Koszi!

(#15121) dokee78 válasza draco31 (#15119) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem egyszer volt újraindítva telepítéskor,de hetente vagy 2szer újraindítom a telefont,de nem emiatt.

katalin888 APEX Launcher;gyorsaság

[ Szerkesztve ]

(#15122) katalin888 válasza dokee78 (#15121) üzenetére


katalin888
aktív tag

Neztem is, hogy legtobben az Apex es a Nova lancher favorizaljak.
En regebben aaz ADW es LancherProt hasznaltam, de ugy latszik, hogy kezdenek lemaradni....

(#15123) pepe091 válasza katalin888 (#15120) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nova prime, nekem jobban bejött mint az Apex. Az app drawer jól testreszabható, fülek, mappák. Jól vezérelhető gesztusokkal.

(#15124) dokee78 válasza katalin888 (#15122) üzenetére


dokee78
félisten

LauncherPro alapból le van maradva lassan 2 éve nincs fejlesztve.

pepe091 Nekem a Nova meg van vásárolva,de sajnos lassabb és BUG-os nekem Xperián,majd ha lesz új telóm,teszek vele egy újabb próbát.
Addig is marad a virágbolti Apex Pro.

[ Szerkesztve ]

(#15125) goom válasza katalin888 (#15120) üzenetére


goom
senior tag

+1 Apex.
Ha visszakeresel, elég sok szó esett róla/róluk a közelmúltban - pro és kontra.
És ne feledd: kinek a pap... Azaz: próbálj ki többet is (akár egyidejűleg); ingyen megteheted.

(#15126) tonyqa23


tonyqa23
senior tag

A swiftkey-t hogy kell tanítani olyan szavakra, amiket még nem ismer? Hiába nyomkodom a beállításokban,h az sms-ekből tanuljon, mikor írnék egy olyan szót ami benne van az sms-ekben, nem ismeri.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#15127) katalin888 válasza pepe091 (#15123) üzenetére


katalin888
aktív tag

De a gesztusok csak a fizetos verzióban érhetők el vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#15128) katalin888


katalin888
aktív tag

Most latom, hogy hibasan irtam a la(u)ncher kifejezest! Bocsi! :(

(#15129) katalin888 válasza goom (#15125) üzenetére


katalin888
aktív tag

A GoLauncherrol nagyon nem esett szo, pedig a Play Store-ban annak van a legjobb visszajelzese...
Mi a velemenyetek rola?

(#15130) goom válasza katalin888 (#15129) üzenetére


goom
senior tag

Ha rákeresel (igen, a jobb felső sarokban), azt láthatod, hogy mostanság nem túl jó az átlagos vélemény róla.

(#15131) dokee78 válasza katalin888 (#15129) üzenetére


dokee78
félisten

Viszont légy szíves a szerkesztés gombot használni.
mert így 2-3 percenként írsz hozzászólást.

(#15132) katalin888 válasza dokee78 (#15131) üzenetére


katalin888
aktív tag

Ok! Megprobalom....

(#15133) Z0C!


Z0C!
őstag

Üdv!

Tudtok-e olyan livewallpaper-t mondani ami napszaknak megfelelően működik.
Nem konkrétan időjárás ami érdekel, hanem bármi más..
van ez a FŰ, de már uncsi :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#15134) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Jól gondolom hogy tabra az Apex a legjobb launcher?

(#15135) fatal` válasza LonGleY (#15081) üzenetére


fatal`
titán

Alvó állapotból fel tudja ébreszteni, évekig használtam még a régi gépemen. Teljesen kikapcsolt géppel viszont soha nem működött.

(#15136) zorromoto válasza zorromoto (#15076) üzenetére


zorromoto
senior tag

szevasztok

én azt szeretném hogy bemondásra megnyíljon egy app.Mi kell ehhez vagy hogyan lehetséges ?

thx

(#15137) LonGleY válasza fatal` (#15135) üzenetére


LonGleY
veterán

Érdekes, de mint a közben is linkelt cikkből kiderül, a WOL azért eléggé hardverfüggő. Függ a routertől, a hálókártyától és az alaplaptól is. Gyanítom, sleep módból és távolról (nem lanból) is menni fog, csak még nem jutottam el odáig, hogy ezt tesztelgessem.

[ Szerkesztve ]

(#15138) twine válasza zorromoto (#15136) üzenetére


twine
addikt

"bemondásra" a mai világban semmi nem működik,,,
Minimum személyi, vagy meghatalmazás szükséges ;] :DDD

Egyébként a dorid alapból tartalmazza a keresősávot,(hangvezérelt) amit be tudsz állítani miben keressen,,,(monduk az app-ok között)
utána pedig egy bökés,,, :U Ezt csak azért, hogy on is legyek ne csak (fa)vicces :B

[ Szerkesztve ]

(#15139) air


air
nagyúr

Aki használ Swype Beta 1.4-et annál működik az automatikus nagybetűs írásmód? Nálam hiába van kipipálva, nem hajlandó sem a legelső szót, sem pont után nagybetűvel kezdeni. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15140) twine válasza air (#15139) üzenetére


twine
addikt

:K
Igen... működik :U
"Pont" után kell neki egy szóköz, úgy írja a nagybetűt....

[ Szerkesztve ]

(#15141) wardemi válasza air (#15139) üzenetére


wardemi
senior tag

Nálam megy mikor pontozol, a "pontos" karaktert húzd a spacera. És akkor autómatikusan pont vesző és nagybetűvel kezd másik megoldás pont után space és utána írsz

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#15142) air válasza wardemi (#15141) üzenetére


air
nagyúr

És a legelső karakter miért nem nagybetű?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15143) wardemi válasza air (#15142) üzenetére


wardemi
senior tag

Hát én most kipróbáltam az enyémet. Nálam működik. Mind a két módszer. Ezt az üzenetet is így írtam direkt nehogy hülyeséget mondjak. A beállításokban a mozdulatoknál le van írva az írásjelek alatt.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#15144) air válasza wardemi (#15143) üzenetére


air
nagyúr

A nagybetűsre alakítás működik, csak az automatikus nagybetű nem. De közben én is teszteltem, és Naked Browser alatt működik, csak Opera Mini alatt nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15145) zorromoto válasza twine (#15138) üzenetére


zorromoto
senior tag

:C thx .tudtam hogy valami egyszerű lesz.Akkor most elbeszélgetek kicsit a telefonommal :)

(#15146) fatal`


fatal`
titán

Swiftkeyben működik valakinek a facebookról tanulás? Nálam csak annyit ír login után, hogy váratlan hiba történt.

(#15147) bubi92 válasza fatal` (#15146) üzenetére


bubi92
őstag

müködik!

(#15148) fatal` válasza bubi92 (#15147) üzenetére


fatal`
titán

Fura, korábban működött, letöröltem már a facebook appok közül is, hogy tegye újra, de akkor is csak annyit ír, hogy hiba történt próbáljam később, ez volt tegnap is.

Nem tudom mi baja lehet.

(#15149) twine válasza zorromoto (#15145) üzenetére


twine
addikt

...Szerintem nem leszel "lenyűgözve",,,én ezt csak olyan,,,,,"szükségmegoldásnak" írtam....de próba cseresznye... ;)

(#15150) mttssz válasza fatal` (#15148) üzenetére


mttssz
senior tag

Ugyanez nálam is, sem a Facebook, sem a Twitter tanulás nem megy..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.