Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Sziasztok! Nem tudtok valami jó képernyő rögzítő programot ajánlani?
Videóra kéne fel venni egy programot működés közben. előre is köszi.

Falcon

(#14252) St3ven válasza St3ven (#14250) üzenetére


St3ven
addikt

De a CSV-t sem támogatja.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14253) dokee78 válasza FalconKnight (#14251) üzenetére


dokee78
félisten

Screencast video rekorder

(#14254) bkercso válasza DS39 (#14235) üzenetére


bkercso
nagyúr

Biztos ez? Én úgy tudtam, hogy a mobile is gyorsít, csak engedélyezi a flasht és a bonyolultabb tartalmakat. :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14255) DS39 válasza bkercso (#14254) üzenetére


DS39
nagyúr

van benne turbo ahogy az asztaliban is. de ezt a tömörítést helyileg végzi, és nem szerveren keresztül.

(#14256) k850 válasza csmat (#14246) üzenetére


k850
addikt

"Olyan appot keresek, amivel egy felhőbe pl dropboxba tudom felmásolni az appokat, adatokat, biztonsági mentéseket."

Fájl kezelő, kijelölés, küldés, pl. Dropbox. Én az ES File Explorer_1.6.2.5.apk esküszöm, de jobbnál-jobb fájlkezelőket találhatsz a Google Playen.
;)

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#14258) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Tudtok olyan topikot ahol kifejezetten tabletra való alkalmazasokrol van szó?

(#14259) LámaZ válasza air (#14257) üzenetére


LámaZ
addikt

Te miről beszélsz?
Én arról írok, amit olvasok és tudok. Épp ma olvastam, hogy az NNG kiadta az igo androidos verzióját egyetlen Samsung készülékre. Én nem használom, de korábbi tapasztalataim szerint csak jó lehet. Én speciel a waze-t használom, és nagyon jónak tartom. Nekem nem gond havi 1500 ft 1 gb mobilinternetre, és élvezem a közösségi navigáció minden előnyét. Tehát most te árnyékra vetődtél.

tessék
androidportal.hu/forum/telefonok/pannon-galaxy-spica-igo-navigacioval-magyar-nyelvu-felulettel-upsz-ez-izgalmas

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14262) Firehand válasza rjg (#14239) üzenetére


Firehand
tag

Én is a Moon Readert ajánlom. Szerintem az egyik legjobb app. Angol nyelvű könyveket olvasok. Itt tudtam normálisan beállítani a magyar-angol szótárt is. Amihez kellett egy jó szótár app is.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#14263) rjg válasza -PLevi- (#14247) üzenetére


rjg
őstag

Nem hiszed el, de sajnos igen. :( Az xda-n több topic foglalkozik az S3 elcseszett memóriakezelésével .

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#14264) sharkybacsi válasza LámaZ (#14241) üzenetére


sharkybacsi
tag

Nem kiabálok, csak halkan mondom:
a blogodból az derül ki, hogy a navik többségét nem próbáltad.
Ezek után kijelenteni, hogy az általad próbálton kívül nincs "szuper app" finoman szólva is megmosolyogtató.
És ahogy a többiek is jelezték, olyan, hogy Igo androidra, olyan hivatalosan nincs. Spica-ra van, másra nincs. Spica vásárlására is buzdítod a közönséget?

(#14265) LámaZ válasza sharkybacsi (#14264) üzenetére


LámaZ
addikt

Képzeld, a Holdon sem voltam.

Na, de hogy érdem en is válaszoljak, bár utálok tabon sokat írni:
több droidos incyenesen kipróbálható appot lecsekkoltam. az igo vincés verzióját ismerem, 2006 óta használtam, de épp abdroid miatt lovagoltam át a waze-re. vincés tapasztalataim szerint az igonál jobb nem lenne, már xsak a házszámok miatt, de az nng rossz üzletpolitikája eredményeként én minden droidosnak azt ajánlom, ne sajnálja azt az 1500 ft-ot, és legyen waze használó. ezt akár ki is kiabálom, mármint, hogy a közösség erejénél nincs hatalmasabb, főleg, ha egyre többen vesznek részt a térképszerkesztésben is, MINT ÉN, aki tlrképszerjesztő is vagyok, és erre büszke is lehetek. én már 5-6 év múlva fogok csak váltani, amikor robotautóm lesz. Érthető voltam, ugye?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14266) sharkybacsi válasza LámaZ (#14265) üzenetére


sharkybacsi
tag

Off: Ezt sajnálattal olvasom. Én már voltam! Remélem ezt is elhiszed bemondásra, mint az infókat a navi értékelésed során. :)

ON:
Az offline és a online navik összehasonlítása nem szerencsés, alma-körte. És nem a hazai adatforgalom díja a lényeg, hanem a külföldi. Ezért keresnek sokan offline navit.
Szóval offline:
Volt alkalmam a fizetős navik közül a Sygic-et, Navigon-t, Copilotot használni vagy trial vagy teljes fizetős verzióban, az ingyenesek közül Copilot free, Osmand, Route66, Mapfacor navigator free, Zanavi, Navmii Navfree fordult meg nálam. Mindegyik használható, még az ingyenesekkel is el lehet találni teljesen jól. Sőt az ingyenesek néha jobbak, Szerbiára például a fizetősek jó részénél csak a főutakat tartalmazó térkép érhető el, míg az osm-nek hála az ingyenesek jó része sokkal részletesebb térképpel tud dolgozni.

(#14267) LámaZ válasza sharkybacsi (#14266) üzenetére


LámaZ
addikt

OK, de ezt írd be hsz-ként a blogomhoz, egyrészt legyen már ott is reakció, másrészt mások okulására. Soha nem akartam kisajátítani a tudást, vagy kimondani az utolsó szót.

még valami: külföldön is mindenütt lehet venni mobilnetet, pl. ausztriában sparban is 7,5 euróért akcióban 1 hóra.

ja, és az osm-et is szerkesztem, köszönd nekünk, ha jó.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14268) sharkybacsi válasza LámaZ (#14265) üzenetére


sharkybacsi
tag

Előző válaszom megírásánál még csak a hold szerepelt a válaszodban.

Amit az igo előnyének hozol itt fel, az inkább a tékép részletességének, illetve szállítójának az érdeme.
Win Ce alatt én is használtam igo-t, de nem érzem, hogy nagyon sokat vesztenék azzal, hogy androidon nem érhető el.
A waze is nagyon jó, de online. Külföldön sokra nem megy vele az ember.
Az openstreetmap-et hasznló ingyenes navik esetében is megvan a lehetőség a szerkesztésre, az is közösségi kezdeményezés, bár tény, hogy kényelmetlenebb, mint a waze estében.

5-6 év múlva nem lesznek robot autók. :) Ráadásul vezetni jó.

(#14269) sharkybacsi válasza LámaZ (#14267) üzenetére


sharkybacsi
tag

Köszönöm!

Szerk.: kissé kényelmetlen egy francia út során osztrák Spar-t, német Müllert, Svájci Migrost, francia Carrefourt, vagy olasz SMA-t keresni a határ 5km-es körzetében, különösen, hogy addig nem tudom az online navit használni az adott országban, amíg meg nem találtam és nem vásároltam. Szóval külföldre offline navi kell.

[ Szerkesztve ]

(#14270) LámaZ válasza sharkybacsi (#14269) üzenetére


LámaZ
addikt

OK, akkor neked a Locus-t ajánlom. Miért?
A NavFree-nél például Magyarország esetében még mindig a 2011 novemberi térkép van fent. Ez szégyen.
A Locusnál ha felveszek egy pizzériát, benzinkutat, stb. azonnal megjelenik a térképen. Csak ugye az ingyenes verzió beszélőkés navigációra nem használható.
A waze-nél az a probléma, hogy nem az OpenStreetmap-et használja, és picit eltér a térképszerkesztési filozófiája (pl. utcákra sebhatárokat nem lehet felvenni, és meg kell adnod egy kereszteződésben minden utcára, hogy merre lehet onnan tovább menni. Az OSM az egyirányú/lezárt utcáknál nem kell ilyeneket megadni).
Akkor lesznek ezek nagyon jók, ha sok lesz a térképszerkesztő. Én kb. 2 hónapja szerkesztem őket, és a budapesti kerületemben már annyi POI-t felvettem, annyi házszámot megadtam, hogy ajaj. Ha minden településen lesz sok hozzám hasonló önkéntes, max. 1 év alatt az OSM kenterbe verné az igót is. Amúgy a waze-nél épp töprengenek a térképszerkesztés hogyan továbbján, jó lenne, ha az OSM mellett döntenének.

SZERKESZTÉS: Hopp, a Locus is on-line.
Akkor meg lobbizz az EU-nál, hogy legyen végre egységes az európai mobiltelefónia.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14271) sharkybacsi válasza LámaZ (#14270) üzenetére


sharkybacsi
tag

Locus inkább túrázáshoz jó. De arra meg talán az Oruxmaps jobb.

A Locus megy offline-ban is.
Persze, legyen egységes a telefónia, de ettől függetlenül a navigációs térképek tipikusan egy olyan terület, ahol az offline verziónak van létjogosultsága.

A Navfree ingyenes, ehhez képest a 2011-es térkép nem szégyen. Ajándék ló, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#14273) cappa72 válasza sharkybacsi (#14271) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az oruxmaps is megy offline, csak kell csinálni hozzá térképet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14274) -PLevi- válasza rjg (#14263) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Mondjuk nekem nincsenek gondjaim a 2.3.7 miatt (ahol ugye nincs teljes értékü multitasking), elvagyok szerény 170MB elérhetö RAM-ommal is.

(#14276) zho-lee


zho-lee
addikt

Navigáció miatt kérdeznék akkor:
Elvileg a gmaps-sal is lehet navigálni, ráadásul magyar.
nem tudom, mert nem próbáltam még, de egy ismi esküszik rá.
Próbálta valaki, jó tényleg, offline is használható?

Köszi a választ előre is :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#14277) dokee78 válasza zho-lee (#14276) üzenetére


dokee78
félisten

Offline akkor használható,ha lemented a térképrészletet.
Én 32 kbitre belassított mobilnettel navigáltam Nyíregyházáról Újfehértóra és 2,5 MB-ot evett meg.

(#14278) zho-lee válasza dokee78 (#14277) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszönöm.
Egyszer majd kipróbálom útközben.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#14279) macimeister


macimeister
aktív tag

Üdv!
4.2 alatt hogy tudok mappát elrejteni a gyári galéria alkalmazás elöl? Egy külön fotó alkalmazással akarok képeket csinálni, de nem szeretném, hogy a galéria kilistázza a mappát.

(#14280) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Olvasgattam kicsit böngésző témában, de megkérdezném ha nem baj én is: Melyik számít most jó, stabil böngészőnek? HTC Sensation XE-m van, és a Crome fagyasztja elég gyakran a sense felületet, ráadásul eléggé lassúnak is érzem, főleg mobilnetes környezetben. Arra olvastam, hogy az Opera mini a javasolt/ajánlott mobilnetre, wifire meg a nagy Operát illetve Dolphint mondták. Mik az ajánlottak még??

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14281) LámaZ válasza zho-lee (#14276) üzenetére


LámaZ
addikt

Nincs olyan, hogy gmaps. Google Maps/Térkép van. Nagyon jól navigál on-line, magyarul. Sajnos a térképek nem menthetőek le nálunk, és néha rávinne járhatatlan földutakra is.

Legyen minden jó!

(#14283) simico válasza DS39 (#14255) üzenetére


simico
aktív tag

Természetesen a turbo is az Opera szervereit használja proxyként és a tömörítés ott zajlik - pont ugyanúgy mint a Mini esetében. Viszont kevésbé agresszív mind a tömörítés, mind a tartalomszűrés mint a Mininél.
A "helyben tömörítésnek" nem is lenne semmi értelme, hiszen már letöltötted az adatot.

(#14284) cappa72 válasza Tsebacsi (#14280) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én nagyon megkedveltem a Boat browser-t.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14285) zho-lee válasza LámaZ (#14281) üzenetére


zho-lee
addikt

Köszönöm a helyesbítést!

Bár dokee78 fórumtárs értette, mit kérdezek, és érdemben válaszolt is rá. :R

szerk: (#14280) Tsebacsi: én az UC Browsert találtam, és megelégedve használom. :K

[ Szerkesztve ]

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#14286) LámaZ válasza sharkybacsi (#14271) üzenetére


LámaZ
addikt

A Locus ingyenes verziója semmire sem jó. Esetleg csak térkép böngészésre on-line módban.
A fizetős verzió biztos jobb, térképek mentését is lehetővé teszi off-line navigációra, de azt hozzá kell még tennem, hogy a Locus kezelőfelülete annyira bonyolult, hogy én egy hónapos tanfolyam elvégzését javasolom, amely alatt esetleg meg lehet tanulni a használatát.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14287) LámaZ válasza zho-lee (#14285) üzenetére


LámaZ
addikt

dokee78 fórumtárs nem válaszolt rá érdemben, mert Magyarországon a Google térképeket nem lehet menteni off-line célra.
Ha ez valakinek sikerült, kérem, jelezze!

@sharkybacsi:
„A Navfree ingyenes, ehhez képest a 2011-es térkép nem szégyen. Ajándék ló, ugye.”
Akkor ne írják ki, hogy kéthavonta frissítik a térképeket, mert ez a felhasználók becsapása.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14288) petipetya válasza LámaZ (#14287) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem sikerült.

"nincs rá lezsóidő"

(#14289) xSide válasza Tsebacsi (#14280) üzenetére


xSide
őstag

Ajánlatom a Maxthon böngésző, a Dolphin-nal ellentétben itt pl. az állapotsáv (teljes kijelző) normálisan működik, bizonyos js oldalak jobban kezelhetőek amik az Operásokkal abszolút nem.
Játszom az ikariam-ot, ezt jól kezeli és az FB mobil, desktop mód sem okoz gondot neki.

(#14290) LámaZ válasza petipetya (#14288) üzenetére


LámaZ
addikt

Én Budapest egy részét szeretném lementeni, és a következő hibaüzenetet kaptam most is:
„Offline térkép nem érhető el a kijelölt területen.”

Legyen minden jó!

(#14291) Orlin válasza Tsebacsi (#14280) üzenetére


Orlin
addikt

Én is jelenleg próbálgatom melyik lenne jobb.
Eléggé megoszlik kinek mi vállt be.
Nekem jelenleg az UC Browser és a Maxthon valamint az Opera Mini van fent.Boat nekem lassúnak bizonyult mobil neten :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14292) Des1gnR válasza LámaZ (#14290) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem egyszerű, de sok próbálkozással menni fog ;]
Már egyszer volt róla szó és akkor ezt találtam: http://www.origo.hu/techbazis/20120628-internet-nelkul-is-mukodik-a-google-terkepe.html

szerk:
ezzel lettem ős :C

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#14293) St3ven


St3ven
addikt

Habár nem android téma, de felteszem itt is a kérdést, mert egyrészt jobban pörög ez a topic, másrészt azért gondolom van itt pár gmail és google calendar-szaki.

Régi S40-es (azaz nem okostelefon) Nokiámon szeretném megoldani, hogy értesítést kapjak a gmail-re beérkező üzeneteimről.

Azt tudjuk, hogy naptárbejegyzésekről lehet ingyenes sms értesítést kérni. Azt hogyan lehetne megcsinálni, hogy amint beérkezik egy email, készüljön róla egy naptárbejegyzés mondjuk egy perccel későbbre, amihez sms-értesítés társulna?

Vagy tudtok valami egyszerűbb megoldást? Sajnos a push a telefon korlátai miatt nem jöhet szóba, pedig az lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14294) zho-lee válasza LámaZ (#14287) üzenetére


zho-lee
addikt

Bocsi, de talán jobban tudom, hogy mit szerettem volna tudni, és milyen infót kaptam.

Ha eztán bármi kérdésem lesz megírom, és tudom, fognak is segíteni a T. Fórumtársak.
Remélem, nem te, bár nem akarom hogy ezt sértésnek vedd. :N

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#14295) bkercso válasza simico (#14283) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi! :R Újra tudok majd aludni. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14296) petipetya válasza LámaZ (#14290) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért mert neked nem sikerült, rögtön kijelented hogy Magyarországon nem érhető el? Ezzel a hamis információval félrevezetve bárkit.
kép

"nincs rá lezsóidő"

(#14297) rtzmp válasza LámaZ (#14286) üzenetére


rtzmp
aktív tag

a Locus értékelése mutatja, hogy mennyire használható illetve hasznos program - sztem magáért beszél...

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#14298) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Kollégák

Lehet,hogy meghalt a defym aksija pillanatok alatt 90-70-50-20% esett és mindez kb 2 óra alatt.
Kellene v.mi progi ami megmutatja apponként az aksi fogyasztást,hogy kiszűrjem ha ilyen gond lehet.

Rom csere után létezhet ilyen aksi anomália ?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14299) cappa72 válasza gyuszmó (#14298) üzenetére


cappa72
nagyúr

Rom csere után érdemes kalibrálni az akksit.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14300) pepe091 válasza gyuszmó (#14298) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

GSam Battery Monitor hátha megtudsz belőle valamit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.