Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) zorromoto válasza twine (#15149) üzenetére


zorromoto
senior tag

valóban. Az a baj hogy mindenegyes indításnál az alap a webes keresés és ha rábökök hogy alkalmazás ,na akkor keres arra .Itt az lenne a lényeg hogy bemondom "kűld sms "és megnyílik az sms. Ilyenek.

(#15152) twine válasza zorromoto (#15151) üzenetére


twine
addikt

értem,,azlrt is mondtam hogy ezzel a "megoldással" nem leszel elkényeztetve,,,
Ismét félmegoldás,ezen a vonalon maradva...
Állítsd be, hogy csak az app-ok között keressen,,,
ráböksz a mikrofonra, majd a megjelenő képernyőn jobb alsó sarok,,3 pötty...Beállítások/Keresés a telefonon...
és bepipálod mit szeretnél,,,és mit nem... :U
Azt amit te szeretnél a Samsungok tudják "pacekból" ha jól tudom,,,de ők meg nem Magyarul,,,(de ebben már nem vagyok biztos) :B
De annó Galaxy S-ben ,ár volt ilyen,,komplett mondatokkal lehetett irányítani a telót,,(angolul)

(#15153) half333


half333
őstag

Sziasztok! Tudna-e nekem segiteni valaki abban,h a root explorer-en belül kb hol találhatóak a root jogért felelős fájlok?

(#15154) simico válasza DS39 (#15025) üzenetére


simico
aktív tag

A szótárat a Google backup menti és állítja vissza újratelepítés esetén. Persze csak akkor, ha ezt engedélyezted a telefonon a beállításokban.

(#15155) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Tegnap este 92%-on kikapcsoltam a wifit(mobilnet is ki volt), feladatkezelőben kilőttem a Ttalkot és letettem a telefont. Ilyen esetekben a 8 órás alvás során 4-5 %-ot megy le az akkumulátor. Valamilyen okból reggel 60% fogadott. Gsam battery monitorral megnéztem, mi az, ami ezt tehette. Hát, semmi érdekes nem fogadott, csak az, hogy "held awake" 7 óra. Ez mi lehet, melyik alkalmazás ébresztheti fel a telefont? Tegnap csak a Gtasks-ot szedtem le délután. Megnéztem a dolgot reggel BetterBatteryStats-al, az sem mutatott semmit, de azelőtt újraindítottam a telefont, gondolom ez lehet az oka hogy ez sem mutatja már az infókat.

És volt már egy kérdésem, amire nem kaptam választ: A gyári LG billentyűzet miért használja a gyorsulásmérőmet órákig? Az appok közül ez viszi a legtöbbet.

(#15156) LonGleY válasza mttssz (#15150) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam ment mindegyik. De végül visszatértem a T9 mentesített Smart-hoz, felüdülés.. :]

(#15155) mouzrr: Szerintem a gyári dolgokat nem érdemes feszegetni, úgysem azt használja a jólnevelt fórumozó. :] kickbankill-t neki

[ Szerkesztve ]

(#15157) mouzrr válasza LonGleY (#15156) üzenetére


mouzrr
őstag

Próbáltam másik bill-t is, arra is accelerometer sensort irt ki :S

(#15158) scream válasza fatal` (#15148) üzenetére


scream
veterán

Nekem sem megy a FB-os tanulás...

Illetve nem tudom valahol teljesen lenullázni azokat a szavakat amiket megtanult? Mert hiába nyomok rá, hogy törölje a tanulós menüben, megmaradnak viszont egyesével kitörölgetni nagyon macerás volna. Lehet ki kell törölnöm azt smseimet amiket eddig írtam, és akkor elfelejtené őket?

Más

Swype 1.4 béta mennyire laggolós ?

(#15159) fatal` válasza scream (#15158) üzenetére


fatal`
félisten

Nem felejti el, amit megtanult azt megtanulta. És sajnos nem szerkeszthető úgy a szótára, mint a smartnak. Ha letörlöd az appot és újratelepíted akkor elfelejti szerintem (amíg nem tanultatod meg vele újra).

Próbáltam a swypeot is, nekem nem laggolt, de a swift flowja jobb. Ennek ellenére valószínűleg továbbra is maradok a smartnál :)

(#15160) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Noha nem teljesen ide tartozik, de mivel ez a topic jól pörög megkérdezem itt is, több szem többet lát elven (a megfelelö helyeken is megkérdeztem de ott kevesebb emberke van).

Kb. 1 hete az a hibajelenség lépett fel, hogy mind a wifi, mind a mobiladat lekapcsol a kijelző kikapcsolása után 30 perccel, hiába van a wifi-nél beállítva az alvó módnál a "soha" opció, illetve mobiladatnál az "állandó mobiladat bekapcsolása" opció. Erre a playről letöltött megfelelő programok sem segítettek. Tegnap este óta a gyári időjárás widget nem indul el, ha el is indul néha, az animáció nem működik, váltani a városok között nem lehet, kidob a főképernyőre a program. Délután óta pedig a gyári kameramodul sem indul el. Csináltam kétszer is gyári beállítások visszaállítását de nem hozott eredményt a művelet.

Ötletek ?

(#15161) scream válasza fatal` (#15159) üzenetére


scream
veterán

De az a baj,hogy már 3x telepítettem újra és már az első indításnál vannak javasolt szavai.

Okozhatják ezt a jelenséget a már meglévő (kb 1500 db) SMSek ? :F

(#15162) Mr X válasza scream (#15161) üzenetére


Mr X
veterán

Nincs az sd kártyán egy mappája, ahol esetleg elmentette a szótárat?

(#15163) porse


porse
senior tag

Masnak nem csinalt a "google play szolgaltaltatasok" egy zold g jelu programot, beallitasok cimszoval? Benne " alkalmazasok google+- bejelentkezessel". :F

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#15164) psg5


psg5
veterán

Üdv!

A droid (gondolom nem telefonfüggő, hanem android függő) a névjegyeket egyesíti, van, hogy összehúz neveket, pedig csak a keresztnév egyezik. Lehet-e kikapcsolni ezt?

F.K.T.

(#15165) tarnagy válasza zorromoto (#15151) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Azt nem értem, hogy az Androidra miért nincs olyan app, amely azt tudja mint a 10 évvel ezelőtti sima "butamobilok", azaz hangutasítás. Mégpedig oly módon, hogy ÉN mondom rá a szöveget ill. a hívandó nevet stb., aztán ezt tárolja. S amikor újra kimondom, akkor... működik.
Vagy van ilyen, csak én nem tudok róla? :(

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#15166) tarnagy válasza mouzrr (#15155) üzenetére


tarnagy
aktív tag

"A gyári LG billentyűzet miért használja a gyorsulásmérőmet...?"

Érthető. A gépelési sebességed javulását ellenőrzi :D Főképp, amikor futás közben írsz!

(Elnézést, ez még belefért volna az előző hozzászólásomba szerkesztéssel)! :(

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#15167) -PLevi- válasza porse (#15163) üzenetére


-PLevi-
senior tag

De. Csodálkoztam is rajta, azt hittem, hogy egy nem Google Play-ből telepített app csinálta. De nem foglalkoztam vele különösebben, egyszerűen letöröltem. :)

(#15168) mouzrr válasza tarnagy (#15166) üzenetére


mouzrr
őstag

De én nem kértem hogy ellenőrizze ;] Amúgy tényleg nem értem miért csinálja..

(#15169) xtevo válasza dokee78 (#15077) üzenetére


xtevo
őstag

@dokee78 & LonGleY & hunfatal
Köszi a segítséget! Közben próbálkoztam nem keveset a Wake On Lan progikkal, leszedtem egy rakatot, de mindegyikkel csak azt tudtam elérni, hogy amikor kikapcsolás helyett alvó üzemmódba teszem a gépet, akkor felébreszti, de teljes kikapcsolás esetén tehetetlen minden app.
BIOS-ban be van állítva, hogy Enabled legyen, konfigom amúgy profilomban. :F

(#15170) scream válasza simico (#15154) üzenetére


scream
veterán

És esetleg ha engedélyeztem, de törölni szeretném azt amit visszaállított, akkor mit/hogyan kell csinálni?

Mert letöröltem az összes SMS-t, letöröltem gyári keyboardot mindenével együtt,letöröltem SwiftKey-t mindennel együtt, a mappáját is SD-ről (külső/belső SD-ről is),felraktam újra (Marketben nincsen beállítva sem a backup sem az,hogy a már elmentett adatokat/beállításokat visszaállítsa) és még mindig ott vannak a megtanított szavak.

Egyszerűen nem tudok rájönni melyik apk tárolja azokat a vackokat. :W

(#15171) Mr X válasza xtevo (#15169) üzenetére


Mr X
veterán

Amúgy mi baj az alvó móddal?

Tompie:

Az ezután is úgy lesz, akármit teszel fel. Hiába záratod be az appokat memóriapucolókkal, amelyiket úgy rták meg (pl. Maps), az újra el fog indulni. Amúgy lassul is a telefonod, vagy csak zavar a kevés (?) szabad ram?

[ Szerkesztve ]

(#15172) Tompie


Tompie
őstag

Tud valaki ajánlani egy normálisa működő memory cleaner progit? FMR memory cleaner eddig jó volt de a tisztítás után nem sokkal megint ugyan annyin áll a foglalt memória.

(#15173) Tompie válasza Mr X (#15171) üzenetére


Tompie
őstag

Néha kicsit lassul na meg zavar, hogy a futó szolgáltatások alatt megjelenő progik memória foglalása nem nő ennek ellenére a memória foglaltsága nő :)
De ha nem lehet ez ellen mit tenni akkor ... :)

(#15174) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
root explorere nincs magyarítása valakinek?

(#15175) pepe091 válasza Daszkalosz19 (#15174) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Esetleg itt nézelődj.

(#15176) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Megérné a Facebook Messenger helyett pl. az imo-t használni? Jobb lenne valamivel? Az előbbi néha elfelejti a push-t, random belassul...

(#15177) LonGleY válasza mttssz (#15176) üzenetére


LonGleY
veterán

Naná! Az előbbit le tudod tiltani normál rendszeren is (alkalmazásinfóban frissítések törlése, majd ugyanott letiltás).

Az imo nem akar pusholni, szépen benne van a notif sávban, és remekül működik (gchat, skype chat, fb chat). Ha használod, akkor ott figyel, ha nem használod, kilövöd (sajnos exit-et még nem raktak bele - de legalább nem akar automatikusan indulni, ha a rendszer leállás előtt nem futott, illetve indul, ha futott). Megkapja az "offline" üzeneteket is utólag. A hivatalos Facebook masszázsnak, appnak, page lópikulának semmi értelmük. A Facebook nézegetésére Dolphin, a kontaktok képeinek szinkronizálásának pótlására Contact Sync for Facebook. Sokat hangoztattam már őket, keress esetleg vissza az imo-ra. Have fun!

[ Szerkesztve ]

(#15178) Márklár válasza Tompie (#15172) üzenetére


Márklár
tag

Próbáld ki ezt:
[Android Assistant] Hátha.

(#15179) Tompie válasza Márklár (#15178) üzenetére


Tompie
őstag

Köszi, megnézem.

(#15180) Daszkalosz19 válasza pepe091 (#15175) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

jaj elnézést,nem ide akartam írni:)

(#15181) Márklár válasza Tompie (#15179) üzenetére


Márklár
tag

Innen magyarul is letöltheted:[link]

(#15182) xtevo válasza Mr X (#15171) üzenetére


xtevo
őstag

A fogyasztás miatt húzom a számat, meg hogy kvázi 0/24-be menne a gép folyamatosan. Bár azt nem tudom, hogy alvó állapotban mennyit fogyaszt egész pontosan?! Elvileg csak az az áramkör van "ébren" ami az ébresztésért felelős, nem?
Valaki felhomályosíthatna erről. :K

(#15183) Mr X válasza xtevo (#15182) üzenetére


Mr X
veterán

Nem fogyaszt jelentősen, cserébe sokkal gyorsabban van használható rendszered. Persze többet eszik, mintha ki lenne kapcsolva, de valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#15184) mttssz válasza LonGleY (#15177) üzenetére


mttssz
senior tag

Ez szép és jó, de: nem eszik többet mint a messenger ha folyton fut? Nekem az lenne a lényeg hogy tudjak folyamatosan elérhető lenni.

(#15185) petipetya


petipetya
nagyúr

SwiftKey4: nekem a gyári billentyűzet is tudja a swype-ot. Eddig a SwiftKey4 az, amely ugyanígy tudja és közben nem laggol, ha a normál gombnyomással módszerrel írok. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#15186) bubi92 válasza petipetya (#15185) üzenetére


bubi92
őstag

kapcsold ki a swype-ban a hasznos tippek megjelenítését és akkor nem fog laggolni.

(#15187) petipetya válasza bubi92 (#15186) üzenetére


petipetya
nagyúr

Most írtam, hogy nem laggol. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#15188) bubi92 válasza petipetya (#15187) üzenetére


bubi92
őstag

a swiftkey nem laggol ezt írtad:D én ebből azt vontam le, hogy akkor a SWYPE laggol:D és arra mondtam tippnek.

(#15189) petipetya válasza bubi92 (#15188) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#15190) bigrock válasza tarnagy (#15165) üzenetére


bigrock
addikt

Hangutasítás: Voice Speed Dial
Nagyon faja, csak sajnos fizetős és tanítani kell.

(#15191) dokee78


dokee78
félisten

Volt már?
Magyar lett a Power AMP :DDD

(#15192) Oldman2 válasza dokee78 (#15191) üzenetére


Oldman2
veterán

Kicsit le vagy maradva, már több mint egy hónapja...
:-)

Az első bejelentés.

(#15193) dokee78 válasza Oldman2 (#15192) üzenetére


dokee78
félisten

Itt látszik meg mennyire használom :DDD
Bedugom a fülest és magától megy a zene,most meg frissült,azt hittem most lett magyar.
Lényeg,hogy megvan vásárolva.

Amit linkeltél akkor még nem tették bele:
"de a Play-re csak később kerül fel, ha lesz nagyobb változtatás az alkalmazásban"

[ Szerkesztve ]

(#15194) fatal` válasza dokee78 (#15193) üzenetére


fatal`
félisten

A Playes verzió most lett magyar. Nem kerül fel minden update a Playre, csak a nagyobbak.

(#15195) dokee78 válasza fatal` (#15194) üzenetére


dokee78
félisten

Tehát részben igazam van. :K

(#15196) csatakacsa


csatakacsa
tag

Hogy töröltétek le ezt a zöld google beállításokat ? Nekiallnek en rootexplorerrel is de nem talalom egyszeruen hogy mien neven bujkal.

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#15197) Deck válasza dokee78 (#15191) üzenetére


Deck
titán

Pont most akartam írni. Fantasztikus!!!

PS5

(#15198) wardemi válasza csatakacsa (#15196) üzenetére


wardemi
senior tag

Minek törölni?:) Amúgy nálam új droidon letiltás (fagyasztás) még mindig adott tehát gondolom más nem a Titaniummal ugyan úgy megoldható esetleg.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#15199) psg5


psg5
veterán

Screen lock-ot keresek, melyhez nem kell launcher és kirakja pl átlátszóba mindenhova a kikapcsolót és ha kikapcsol akkor tényleg nem fut háttérben semmi és életbe léptetéséhez nem kell újraindítani a telót, valamint nem kell root-olni. Van ilyen?

valamint:

A droid (gondolom nem telefonfüggő, hanem android függő) a névjegyeket egyesíti, van, hogy összehúz neveket, pedig csak a keresztnév egyezik. Lehet-e kikapcsolni ezt?

F.K.T.

(#15200) tarnagy válasza bigrock (#15190) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Köszönöm, épp ilyesmire gondoltam - amit be lehet "idomítani". Csodálkoztam is, hogy még nincs efféle az Androidra...

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.