Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) LámaZ válasza air (#15638) üzenetére


LámaZ
addikt

Miért akarsz mindig hülyét csinálni magadból?
Csak Budapest környékén nem működik. Nem tom miért.

Legyen minden jó!

(#15652) atillaahun válasza róland (#15647) üzenetére


atillaahun
veterán

Ez most hirtelen engem is elkezdett érdekelni. Mármint hogy hol tárolódnak az offline térképek. Fél órája túrom a külső - belső SD-t, a data partíciót, keresőzök, de a legközelebbi amit találni az egy 24 KB-os OfflineMapArea_1 fájl a /data/data/com.google.android.maps/files alatt.
Ezen kívül ott van még a /sdcard/Android/data/com.google.android.maps/cache alatt is egy rakat friss cache fájl, de csak kb. 30-40 MB mennyiségben, pedig GMaps mutatta, hogy 82 MB-os É.-K.-Mo. térképrészletet mentett le az előbb.
Szóval tököm se érti ezt. :F

(#15651) LámaZ
Nekem pedig most húzza Budapestet is.

[ Szerkesztve ]

(#15653) ux1 válasza LámaZ (#15651) üzenetére


ux1
addikt

mert nem olvasol... :) Jól működik az...

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#15654) LámaZ válasza atillaahun (#15652) üzenetére


LámaZ
addikt

na, jó, neked elárulom, hogy én is lementettem Budapest környékét... kb. 1001 kísérlet után. ugyanezt nem akarom végigszenvedni egy másik eszközön, ezért kérdeztem. a durva persze az lenne, ha vki leszedné egész mo.-ot, és megosztaná, de ez tényleg durva lenne. kb. 800 megára saccolom.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#15655) atillaahun válasza LámaZ (#15654) üzenetére


atillaahun
veterán

De miért kéne végigszenvedni? Nagyon finoman zoomolsz, nekem 5 sec alatt bead bármit lementhetőre.
Egyébként nem tudom működhet-e ez ilyen importált módon. Főleg, hogy azt se tudni biztosan hol vannak a térképfájlok.

(#15656) LonGleY válasza LámaZ (#15654) üzenetére


LonGleY
veterán

Negyed óra alatt mentettem Bp-et, és további 3 négyzetben egész Balatont és az oda vezető utat. Ne akard már ennyire beigazolni a nicked jelentését! Az importálás sikerességében én is kételkednék.

[ Szerkesztve ]

(#15657) pepe091 válasza LonGleY (#15656) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

+1 nekem is sikerült szinte egyből... :U

(#15658) air válasza LámaZ (#15651) üzenetére


air
nagyúr

Te voltál az, aki néhány hete határozottan állította, (sőt a blogodon még most is ez áll) hogy Magyarországon nem működik. Én csak téged idéztelek. Most meg te kérdezed, hogy hol tárolódnak - az amúgy általad nem menthető - térképek. Most akkor ki is csinált magából hülyét? :W

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15659) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hol kell átirni a tabomat hogy becsapjam a playt? Konkrétan a WeatherPro-t akarom megvenni de azt mondja nem kompatibilis vele.

(#15660) atillaahun válasza vadászcsiga (#15659) üzenetére


atillaahun
veterán

Elméletileg a /system/build.prop-ban. Bár ahhoz ugye root kell.
Azzal lehet próbálkozni, hogy azt a pár sort ahol a gyártó meg típus szerepel, átírod valami ismertebbre.
Bár sose próbáltam ezt a módszert, nem tudom mennyire működik. :U

(#15661) psg5 válasza róland (#15647) üzenetére


psg5
veterán

Hogy működik ez az offline a térképeknél, úgy hogy netet nem használ és adatforgalmat nem generál?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#15662) Tompie


Tompie
őstag

Hali!
Van olyan app ami időnként kb. 30 percenként felébreszti az adatkapcsolatot akár wifin vagyok akár mobil adaton, mert most egy idő után bealszik a net mind wifin mind mobil adaton így nem kapom meg az emil stb értesítőket.
(akku spórolás szempont miatt nem baj ha nincs állandó net csak így valami felébresztgeti)
Köszi

(#15663) atillaahun válasza psg5 (#15661) üzenetére


atillaahun
veterán

Így.
Márha ez volt a kérdés. :B

(#15662) Tompie
Beállítások > WiFi > Menu gomb > Speciális > WiFi alvás irányelve > mire van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#15664) vadászcsiga válasza atillaahun (#15660) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mondjuk nexus7-re? Root van.
Meg van az eszkozom neve de nem merem átirni, ja és a HD verzióról van szó, a normált természetesen elfogadja.

(#15665) atillaahun válasza vadászcsiga (#15664) üzenetére


atillaahun
veterán

Annyit mindenképpen megtehetsz még, hogy lemented az érintetlen build.prop fájlt az SD kártyára, meg a PC-re is tartaléknak.

(#15666) psg5 válasza atillaahun (#15663) üzenetére


psg5
veterán

igen. köszi.

F.K.T.

(#15667) Tompie válasza atillaahun (#15663) üzenetére


Tompie
őstag

Soha-ra :-)

(#15669) vadászcsiga válasza atillaahun (#15665) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megtehetem de ha átírás után nem bootol be akkor rakhatom újra a rendszert ahhoz meg most nincs kedvem. De köszi a segítséget.

(#15670) petipetya válasza air (#15658) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#15671) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
skype telepítéskor (google play-ről), a köv üzenetet kapom:
"az alkalmazás (skype) nem egyeztethető össze, vagy csak részben kompatibilis a rendszerrel. folytatja a telepítést?"
ha mégis telepítem a skype betöltés után kb fél perccel leáll.
microsoft hotmail fiókkal jelentkezek be.
a gépen ha megy a skype ott látom mind a msn mind a facebook mind pedig a skype ismerősöket (importáltam mindenkit mindenhonnan mindenhová :) ). a droidon meg csak a msn és skype ismerősök jelennek meg. van egy olyan érzésem h a fb ismerősök betöltésekor áll le az app. de ezt csak úgy gondolom.
van valami ötlet, javaslat? :)
r

Dirr

(#15672) rigo88 válasza rigo88 (#15671) üzenetére


rigo88
aktív tag

VAGY lehet ez azért, mert a gyári böngészőt eltávolítottam? (van köze a 2nek 1máshoz?)

Dirr

(#15673) beast27 válasza rigo88 (#15672) üzenetére


beast27
senior tag

A böngészőnek nincs köze hozzá
Amúgy milyen telefonod van és milyen android verzió?

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#15674) rigo88 válasza beast27 (#15673) üzenetére


rigo88
aktív tag

alcatel ot 991d a kernel változat pedig - ma raktam "újra" - a 2.6.35.7 android-bld1@aclgcl-ubnt61 #1
fw változat: 2.3.6

Dirr

(#15675) beast27 válasza rigo88 (#15674) üzenetére


beast27
senior tag

Akkor nemtudom mi a baj mert a tesóm galaxy gio-ján (android 2.3) működik normálisan (pedig az se egy bivaly teló) de gondolom egy szinten lehet te telóddal

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#15676) rigo88 válasza beast27 (#15675) üzenetére


rigo88
aktív tag

eltávolítottam még a böngészőn kívül 1-2 feleslegesnek tűnő appot lehet h azon múlik nemtom. újrapakolom a cuccot ha lesz kedvem.
már működött múlt héten. csak ma unalmas óráimban újratelepítettem a telót a ONE TOUCH Upgrade S 2.7.0-val, és azóta köcsögöl.

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#15677) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Valaki tud ajánlani valami jóféle Point And Click játékot?
Olyasmit mint pl a Spooky Manor, csak nem lenne rossz ha hosszabb lenne..
Konkrétan ez 30-40perc alatt kijátszható..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15678) dokee78 válasza Sirandrish (#15677) üzenetére


dokee78
félisten

Menj ide,mert itt megharapnak ezért.

(#15679) Sirandrish válasza dokee78 (#15678) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oh...akkor ezer bocsánat :B

És köszi az eligazítást :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15680) atillaahun


atillaahun
veterán

Szerintem a custom ROM miatt van. Nem volt benne előtelepítve a Skype? Próbáld legyalulni az egész programot minden beállításával, majd reboot, és újrahúzni.

Más.
Használ itt valaki Google Task Organizer-t?
A legújabb verzióban már nálatok is csak egyszer jelez a reminder, a korábbi 10 percenként helyett?
Vagy nálam zakkanhatott meg valami? :F

(#15681) rigo88 válasza atillaahun (#15680) üzenetére


rigo88
aktív tag

valóban van rajta custom rom, a rootolás miatt, mert le akartam törölni néhány gyári appot amit soha el sem fogok indítani pl térkép, böngésző stb.
de ha nem engedélyezem a frissítéseket, akkor talán nem telik meg a belső memória 5perc alatt igaz?
az újonnan telepített alkalmazásokat mind a sdkarira raktam.

Dirr

(#15682) B-A-B


B-A-B
tag

Sziasztok ! Egy jelszókezelő / tároló programot keresek. Lehessen mentést csinálni, és ha lehet titkosítani is. A lényeg, rengeteg fórumon vagyok, rengeteg reges oldalon, és mindenhol más a "kötelező" alap pl 2 karakter, nagybetű stb-stb. Már nem tudom követni. Köszönet ha tud valaki segíteni !

(#15683) Deck válasza B-A-B (#15682) üzenetére


Deck
titán

KeepasDroid Androidra, Van PC-re is Windows,Linux stb.

PS5

(#15684) psg5


psg5
veterán

quickpic-et hogy tudom összekötni google.val ahogy az alapgalériában is megjelenik a feltöltött képek?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#15685) tomy86 válasza psg5 (#15684) üzenetére


tomy86
addikt

Ha jól tudom a quickpic nem támogatja a webes albumokat, tehát sehogy.
Idézet a playes leírásból: "Can't sync Picasa or Facebook or other web albums."

(#15686) psg5 válasza tomy86 (#15685) üzenetére


psg5
veterán

Ò, be kár, pedig sokkal gyorsabb éy kdzelhetőbb az alapgalériànál. nimcs esetleg ami ugyanilyen, de támogatja?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#15687) Bozek válasza vadászcsiga (#15669) üzenetére


Bozek
nagyúr

Attól még be fog bootolni, ha átírod a build.prop-ot, nem kell aggódni. A rendszert meg amúgy se kell újrarakni, mivel ADB-vel bármilyen fájlt vissza tudsz pakolni, ha van mentésed.

[ Szerkesztve ]

(#15688) goom válasza Deck (#15683) üzenetére


goom
senior tag

Én is keresgélek jelszókezelő app-ot. Keep as Droid? Nem találok még hasonló találatot sem. Rosszul keresem?

(#15689) Bozek válasza goom (#15688) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg erre keress rá: password manager. Én az mSecure - Password Manager-t használtam egy időben, de az viszont több, mint 2 ezer Ft. Mondjuk én akciósan vettem meg, 23 vagy 55 Ft-ért (erre pontosan nem emlékszek). :D

[ Szerkesztve ]

(#15690) Deck válasza goom (#15688) üzenetére


Deck
titán

KeePassDroid

Megbízható.

De van mindenre. Pc,Mac,Linux stb.. [link]

Így egy adatbázis fájlt tudsz mindenhol használni vagy szerkeszteni stb.

Titkosítva tárolja a jelszavakat, adatbázist, kulcsfájlt is lehet csinálni. Generál is jelszavakat. Egyszerűen kimásolja stb..

Szerintem a legjobb és még ingyenes is!

[ Szerkesztve ]

PS5

(#15691) psg5


psg5
veterán

jorte naptárba magyar ünnepeket be lehet hívni?

F.K.T.

(#15692) kariad válasza ux1 (#15633) üzenetére


kariad
senior tag

Csak azt gondoltam ezt is letilthatom az eszközkezelőbe!

(#15693) zozyk válasza Deck (#15690) üzenetére


zozyk
addikt

+1

Én is ezt használom,és hibátlan...
A droidos kliens nem épp a legszebb - egy grafikus kéne a csapatba - de ettől függetlenül jól használható...

(#15694) Deck válasza zozyk (#15693) üzenetére


Deck
titán

Droidos is szép már. Holos. Nálam a Holo téma a nyerő :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#15695) air válasza Deck (#15690) üzenetére


air
nagyúr

Én próbáltam a desktop verziót, de a jelszavakat automatikusan nem tudta eltárolni. Olyan app nincs esetleg ami ezt is tudja?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15696) vadászcsiga válasza Bozek (#15687) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem ugy van hogy hiába írom át, a hardver ugyanaz marad? Gondolom a WeatherPro HD nagyobb kijelzore van optimalizálva mint 7", ezért mutatja inkompatibilisnek.

(#15697) Deck válasza air (#15695) üzenetére


Deck
titán

Ráklikkelsz 2xer majd vágólapra másolja aztán beilleszted az oldalra. Igazán nem sok idő ez az 1mp.
Meg az sem sok idő, hogy hozzá add a jelszavat stb és elmentse, mivel csak 1xer kell megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#15698) ux1 válasza kariad (#15692) üzenetére


ux1
addikt

Azért nem tiltható, mert nem app. A google szolgáltatások része, mint pl. az appdrawer ikon a launcherben....

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#15699) air válasza Deck (#15697) üzenetére


air
nagyúr

De, sok idő. Egyszer elkezdtem, de nekem egy kicsit "ágyúval verébre" esete ez a progi. És lehet a felhasználói neveket és jelszavakat egyesével tárolni, ahelyett hogy például "elkapná" a böngészőkben. Így hát nálam a használhatatlan kategóriába esik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#15700) kariad válasza ux1 (#15698) üzenetére


kariad
senior tag

Értem, köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.