Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) mikrofon válasza LámaZ (#14281) üzenetére


mikrofon
addikt

A földutas dolog igaz! Balaton felvidéken kis falvakat nézegettünk, autós-sétás napot tartottunk. Azután a google naviját követve egyszer csak elfogyott az út alólunk, szó szerint. Az tény, hogy legalább 50 km-t rövidítettünk, de csak azért nem fordultam vissza, mert akkor elakadtunk volna, meg be kellett bizonyítani a feleségemnek, hogy ez a navigáció nem rossz! :C
Térképben a google nagyon jó, de sajnos, mivel a google térképszerkesztői nem mennek végig minden úton, (mint egyes más cég térképkészítői), így hisznek az adott ország által lejelentett hivatalos útminősítésnek. Már pedig nálunk ebben is csalnak, mint mindenben! Tehát a Google navigációja csak ott jó, ahol nagyforgalmú főutakon kell, lehet haladni....

(#14302) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszi :R

kalibráltam, töröltem a Bat.satot is .

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#14303) darvinya válasza mikrofon (#14301) üzenetére


darvinya
titán

És ez igaz minden navi-ra is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14304) LámaZ válasza petipetya (#14296) üzenetére


LámaZ
addikt

„Off-line térkép nem érhető el a kijelölt területen.”
Azért, mert neked egyszer, véletlenül összejött, az nem jelent semmit. Nem mindenkinél (szerintem a felhasználók zöménél nem) működik, tehát nem megbízható.

Legyen minden jó!

(#14305) LámaZ válasza mikrofon (#14301) üzenetére


LámaZ
addikt

„így hisznek az adott ország által lejelentett hivatalos útminősítésnek„

Pl. ha megnézed Budapest XVI. kerületében a régi Mátyásföldi repteret, azon csak terepjáróval járható földutak vezetnek át. Ezen a Google simán át akar navigálni, holott senki nem minősítette ezeket másnak, mint földutaknak.

Legyen minden jó!

(#14306) mikrofon válasza petipetya (#14296) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért ott figyel a képeden alul, hogy A terület egy része nem kerül mentésre. Ráadásul mivel hivatalosan ezt nem lehet (mert szerzői és egyéb jogokba ütközik), ez pontosan annyira WAREZ mint az IGO, tehát ez sem legális ezen a fórumon. Vagy tévedek?!

(#14307) wardemi válasza LámaZ (#14304) üzenetére


wardemi
senior tag

nekem sikertül pl bp-estet befognom. Ki-be kell zommolgatni és egyszer a pirosból kék lesz xd

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#14308) zho-lee válasza gyuszmó (#14298) üzenetére


zho-lee
addikt

Ha romcsere folyamán törölted a battery stats-ot, akkor igen.
Kell egy pár teljes töltés, mire helyre áll.

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#14309) air válasza mikrofon (#14301) üzenetére


air
nagyúr

Ahol én lakom ott az OpenStreetMap és a Google térkép sem felel meg a valóságnak.
A leghitelesebb térképet a Navteq készített a környékünkről. (Meg persze valamelyik wazer, aki lehengerelte ezt a részt.) Még a Magyarországon híresen pontos TopMap térképe sem volt hiteles.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14311) LámaZ válasza Des1gnR (#14292) üzenetére


LámaZ
addikt

„Ugyanakkor a próbák során kiderült, hogy ha nagyjából tíz-húsz másodpercen át ránagyítunk a térkép egy részletére, és ujjunkkal mozgatjuk a letölthető térképrészlet pozícióját, előbb-utóbb a kezelőfelület piros kerete türkiz színűre vált, és engedélyezi annak letöltését. ”

Nem megy, az istennek sem.
De nem is vesződök vele többet, nekem ami 2-3 próbálkozásra nem működik, az kuka. Jó, hogy nem kérnek PhD-t a használatához.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#14312) LámaZ válasza mikrofon (#14306) üzenetére


LámaZ
addikt

„mert szerzői és egyéb jogokba ütközik”

Az ugye nem ütközik szerzői jogokba, hogy a Google a térképeit innen-onnan karistolta össze? Nem beszélve a POI-król, amelyeket a juzerek vesznek fel.
Én már több rossz helyre rakott POI-t javítottam, megköszönték, oszt annyi, de legalább megköszönték.

Legyen minden jó!

(#14313) dbilas


dbilas
tag

Aki tolja az Asphalt 7-et és a Real Racing 2-őt az írjon egy pü-t!!!
:R

(#14314) Orlin


Orlin
addikt

UC Browser Mini másnál is ilyen"gagyi" módon jeleníti meg az oldalakat?
Össze van csúszva az oldal ect... :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14315) petipetya válasza LámaZ (#14304) üzenetére


petipetya
nagyúr

User error.

"nincs rá lezsóidő"

(#14316) sharkybacsi válasza cappa72 (#14273) üzenetére


sharkybacsi
tag

Így van, nem állítottam, hogy nem. :)
Használom is.

(#14317) air válasza LámaZ (#14282) üzenetére


air
nagyúr

Ha az észérveid elfogynak, akkor a becsmérlés marad? Mégis mi volt ebben a személyeskedő? Miért vetted magadra? A te inged? ;]
Szerintem téged kellene fegyelmezni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14318) fatal` válasza dokee78 (#14277) üzenetére


fatal`
titán

Navigációra akkor sem, mert az útvonaltervezéshez net kell.

(#14319) cappa72 válasza sharkybacsi (#14316) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az jó. Akkor megerősítve. Jó infó lehet ez annak aki ilyen túra-gps alkalmazást keres. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14320) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani valamilyen teljes rendszert, beállításokat mentő és utána visszatölthető alkalmazást?
Olyasmit mint a northon ghost Pc-n.
Előre is köszönöm!

(#14321) darvinya válasza Keraa (#14320) üzenetére


darvinya
titán

nandroid backup, de ahhoz CWM kell.
(egyes modellnél alap a CWM, de legtöbb esetben root jog kell)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14322) Keraa válasza darvinya (#14321) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! :R
Sajnos a SOny ion-on nincs cwm. :(

(#14323) goom


goom
senior tag

Milyen lockscreen-appot ajánlatok?

(#14324) dokee78 válasza goom (#14323) üzenetére


dokee78
félisten

Ha a testreszabhatóság fontos és fizetős is jó akkor WidgetLocker Lockscreen

Egyébb esetben Holo locker,Mi locker stb,keress rá a locker szóra.
Azt hiszem a Go Lockerhez kell a Go launcher is,de a Pro verzióhoz nem.

(#14325) Švejk válasza goom (#14323) üzenetére


Švejk
őstag

(#14326) chab7 válasza goom (#14323) üzenetére


chab7
addikt

Én szokás szerint semmilyent ;) felesleges dolognak tartom. De ez természetesen csak magánvélemény. (Bekapcs gomb bőven elég. Még húzogassak egy plsuz képernyőt, nagyon nem felhasználóbarát dolog.)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#14327) dokee78


dokee78
félisten

Ezeket az NFC kártyákat mivel lehet programozni?

(#14328) petipetya válasza dokee78 (#14327) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az NFC Task Launcher segítségével. Persze biztosan elbánik velük a többi program is, de nekem ez vált be.

"nincs rá lezsóidő"

(#14329) VD válasza dokee78 (#14327) üzenetére


VD
őstag

NFC programozó alkalmazással pl.: [link]

De általában a gyártóknak van saját alkalmazása.

(#14330) dokee78


dokee78
félisten

Kihasználjátok az NFC-t?
Mondjuk nem a fizetős részére gondolok.

Pl.: ez a két plugin mire jó?
NFC Task Launcher Call Plugin
NFC Task Launcher SMS Plugin

[ Szerkesztve ]

(#14331) petipetya válasza dokee78 (#14330) üzenetére


petipetya
nagyúr

Erre használom: [link]

A két plugin arra jó, hogy a telefont az nfc-hez érintve felhívsz vagy sms-t küldesz valakinek. Mondjuk én nem használom ezt a két plugint, de képzelj el egy idős embert, aki így könnyedén tudja hívni az orvost vagy előre megírt vészhelyzeti sms-t küldhet valamelyik rokonának.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14332) VD válasza dokee78 (#14330) üzenetére


VD
őstag

Előbbire hívást indít, utóbbira sms-t küld. Megspórolod vele a menüben lépkedést.
Gyakorlatilag bármilyen parancs kiadható egy NFC Tag-vel.
Nálam a lakásban (több helyen) kocsiban és irodában vannak elhelyezve profil váltók. Plusz ezzel fizetek és a belépőkártyát is helyettesíti.
A minap egy külföli út során a repciós is megkérdezte, hogy kérek-e kártyát a szobához, vagy használom a telefont? Naná, hogy mobillal vagánykodtam! ;]

(#14333) dokee78 válasza petipetya (#14331) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,hasznos leírás,elmentem későbbre.

Más: Telefoncsere előtt jól jöhet,kijelző mániásoknak. PPI Calculator

Itthon még sehol nem lehet fizetésre használni gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#14334) handrash


handrash
őstag

Az ůj JB romomban be lehet állítani a Dropboxot is fióknak.Meg tudjátok mondani oda miket ment?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#14335) goom válasza Švejk (#14325) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm, dokee78 neked is a tippeket. Kipróbálom őket: érdekel az is, hogy mekkora a fogyasztásuk.
Ez ugyanis fontos szempont nálam, mert az eddig használt Active Lockscreen (noha remek, és nagyon szerettem) zabálta az akksimat. Ez most derült ki - ezért keresek helyette mást.

chab7: lehet, hogy nem felhasználóbarát - de mechanika-barát. És ahogy tudom, ezeken a telefonokon elég gyakran Achilles-pontok a kapcsolók, nyomógombok: hajlamosak tönkremenni. Pont ezek kímélése miatt tartom hasznosnak szoftveresen, azaz a képernyőn kapcsolni/állítgatni, amit csak lehet. És természetesen ez is csak egy magánvélemény...

(#14336) VD válasza dokee78 (#14333) üzenetére


VD
őstag

Még mindig csak a tesztelése folyik.

(#14337) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Olyan program kellene nekem, ami figyeli, ha zsebben/tokban van a telefon, és akkor felhangosítja a csengések/riasztások hangerejét.

Tudtok ajánlani valami jót?

Everybody lies.

(#14338) dokee78 válasza Barthezz2 (#14337) üzenetére


dokee78
félisten

IntelliRing
Van free is próbáld ki.
Ha kijelzővel az asztalra teszed akkor néma lesz a teló,érdekes,mert zsebben nem némít.

[ Szerkesztve ]

(#14339) atillaahun válasza Barthezz2 (#14337) üzenetére


atillaahun
veterán

Hááth, én ennek most pont a fordítottját használom. Ha le van takarva a proxy, akkor rezgőre vált. Mert hogy zsebben érezni kell, nem hallani. Te miért akarod az ellenkezőjét?
Nem puszta kötekedés, csak amit szeretnél nem tudom a Tasker-en kívül képes-e rá valami. És az is elvisz azért némi energiát ha kikapcsolt képernyővel akarod monitorozni valamelyik szenzort. Mert hogy az Android azokat alapon csak bekapcsolt képernyő mellett használja.

[ Szerkesztve ]

(#14340) Mr X válasza atillaahun (#14339) üzenetére


Mr X
veterán

Nekem sem haszontalan dolog. Az értelme nálam például az, hogy relatíve zajos munkahelyen dolgozom, így bömböltetni kell a csengést, hogy nadrágzsebben meghalljam. Ha viszont nincs zsebben, akkor kényelmetlenül hangos. A rezgést pedig nem mindig érzem meg, részint a nem feszülős nadrág, részint a folyamatos mozgás miatt.

(#14341) atillaahun válasza Mr X (#14340) üzenetére


atillaahun
veterán

Értem. Ez sajnos nem könnyű téma, és úgy tudom kifejezetten erre nincsenek is cél alkalmazások, úgyhogy aki ragaszkodik hozzá, annak irány a Tasker topic, és kell hozzá szerkeszteni egy profil-t.

Más.
Annyit még azért pontosítsunk már a GMaps, meg GNavi kapcsán, amit hunfatal már leírt egy mondatban, csak szerintem sokan nem vették a lapot.
Tehát Nincs offline Google navigáció. Sem útvonaltervezés. Ami van az a trükkösen letölthető térképrészlet, ez pedig mindössze annyira szolgál, hogy GPS-el láthatjuk rajta az éppen aktuális pozíciónk, meg hogy melyik utca hol van. De ugye ezt is alap nézetben, műholdas vagy domborzati kép nem menthető, ahogy POI-k sem. És keresni sem lehet legjobb tudomásom szerint semmit a lementett térkép részleteken.
Csak azért írom, hogy nehogy elinduljon valaki az isten háta mögé lementett térképpel, hogy ott jól elnavigálgat majd offline...
Offline navigáció Esetleg akkor van, ha még indulás előtt online letervezzük az útvonalat, majd nem térünk le róla, tehát nem kell a programnak újraterveznie. De hosszabb utakat azért így sem javallott bevállalni.
Főleg, hogy mint Dokee78 már írta, a GNavi korlátozott mobil nettel is kényelmesen elnavigál, szóval ilyen célre bőven elég lehet a 600 Ft./hó alap netcsomag.

Tervbe van egyébként kugliéknál az offline navi is, bár ez szerintem azért egy hosszabb távú terv, most egyelőre annak örüljünk, hogy nekünk is lesz (engedélyezve a már kész ) Street View. :))

[ Szerkesztve ]

(#14342) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Mindenkinek Köszönöm, meg fogom nézni ezeket a böngészőket! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14343) James67


James67
aktív tag

Valki használ ilyen [link] vagy hasonló appot? Nekem össze vissza mutat mindent. Például egy kecskeméti haverommal beszéltem de debreceni címet mutatott. Mi lehet a gond? Van ilyesmire jó app?
(Huawei Ascend G300-GB.2.3.6)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 8 4/64

(#14344) pikszel válasza James67 (#14343) üzenetére


pikszel
őstag

"Does NOT save or show caller's location. It only saves your location.
You can then view your call locations on a map (all at once or individually).
This app was formally known as "My Call Locations" "

Ez a program a TE helyzetedet menti a híváslistádba, nem azét aki téged hív.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#14345) Barthezz2 válasza atillaahun (#14339) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ahogy Mr X is írja, pontosan arra kell nekem is. Zajos környezetben dolgozom, szinte állandó mozgásban, és zsebben nem biztos, hogy megérzem, ha rezeg. Viszont mikor a kezemben kezd el üvölteni valami miatt, az is gáz.
Amúgy érdekes, hogy érdekes. A HTC Trophy, mint előző telefonom gyárilag tudott ilyet(HTC által fejlesztett programmal, ugye WP=-ről beszélek), előtte egy symbianos telefonom volt, arra is volt "pocket" mód.

(#14338) dokee78: Megnézem, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14346) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Bő 1 év után leváltom az eddigi ZTE Blade-emet és a rajta lévő 2.3-as droidot egy dual-sim-es Lenovo A789-re és droid 4.0.4-re. Mivel nem követtem azóta a topicot és nem ismerem a 4-es droid jellemzőit se, így kérem az alábbi alkalmazásokra tegyetek javaslatot.
Annyi még, hogy ha megúszható kihagynám a google megoldásait, mivel nem szeretném az egyes infók összekapcsolását ami náluk lényegében elkerülhetetlen.

Köszönöm a fáradozást:R

Akkor a lista és némi további paraméterek:R

Ha van jó free akkor elsősorban az érdekel, esetleg ha nem az, de fent van blackmarketen az is érdekes lehet, bár nem tudom mennyire vírus és trójai mentesek ezek a BM-es app-ok :F
Ami kellene:
Laucher
Böngésző
Automatikus Hívásrögzítő (mindkét fél hangját)
Tárcsázó
Naptár (tennivalók, emlékeztetők, ismételt események, bejegyzés kategóriánkénti megjelenítés/rejtés, bejegyzések mentése/visszatöltése, külön igény esetén gmail-es naptárba mentés)
Diktafon program
Hívásszűrés (black és white-list akár profilonként)
Antivírus/-trójai (ha érdemes)
Internetes forgalom kontrolláló (ha vannak presetek a népszerű programokhoz és csak a nem ismerteknél kérdez rá az adott forgalmat engedje-e az jó lenne)
sms kezelő
sms backup (ha tud olyat, hogy hívószámonként külön file-ba és txt-be is ment az külön jó)
Navi
Fényképező alkalmazás
Videórögzítő alkalmazás
zenelejátszó
videólejátszó
Zene, videó, képmentő
Valami jó időjárás widget
Játék (autós, lövöldözés, logikai )
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14347) Des1gnR válasza Mercutio_ (#14346) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én összeszedtem pár appot a minap: http://logout.hu/blog/des1gnr/index.html
Nézz be ide :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#14349) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Akik szeretnének Androidon valami védelmi app-ot használni mindenképp, és nem tudnak választani, akkor ez hátha segít: [AV-TEST (jan-2013)]

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#14350) fatal` válasza Mercutio_ (#14346) üzenetére


fatal`
titán

Launcher -> Apex/Nova
Tárcsázó -> Stock
Naptár (tennivalók, emlékeztetők, ismételt események, bejegyzés kategóriánkénti megjelenítés/rejtés, bejegyzések mentése/visszatöltése, külön igény esetén gmail-es naptárba mentés) -> Google
Diktafon program -> Passz, nem használok
Hívásszűrés (black és white-list akár profilonként) -> Ilyet sem
Antivírus/-trójai (ha érdemes) -> Felesleges
Internetes forgalom kontrolláló (ha vannak presetek a népszerű programokhoz és csak a nem ismerteknél kérdez rá az adott forgalmat engedje-e az jó lenne) -> Droidwall
sms kezelő -> Stock
sms backup (ha tud olyat, hogy hívószámonként külön file-ba és txt-be is ment az külön jó) -> SMS Backup, XML-be ment, de egyben
Navi -> Sygic, vagy Google
Fényképező alkalmazás -> Nem fotózok
Videórögzítő alkalmazás -> Ezt sem
zenelejátszó -> PowerAMP vagy PlayerPRO, freeből MixZing vagy MortPlayer
videólejátszó -> MX Player
Valami jó időjárás widget -> Fancy Widgets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.