Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138051) k850 válasza Fall-N (#138050) üzenetére


k850
addikt

Mért a Google kereső szerinted mit csinál, az is monitorozza a szokásaidat. Többet tud rólad, mint a pszichológusod.
Te hoztad fel a témát!
🤣

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#138052) szimi57 válasza junior11 (#138033) üzenetére


szimi57
őstag

Szerelem első látásra :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#138053) WhiteWalker válasza Fall-N (#138047) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A Chrome böngészőben a gyors elérést sikerült már manuálisan szabályozhatóvá tenni? Vagy még mindig a leglátogatottabb oldalakat dobja oda?

(#138054) junior11 válasza WhiteWalker (#138053) üzenetére


junior11
veterán

Nem lehet tudtommal.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138055) AssAssynn válasza darvinya (#138023) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem én keverem. Az appok azok, amik megfelelő jogosultsággal hozzáférnek az adatokhoz. Az más kérdés, hogy az internet miatt, aki nagyon akar és fittyet hány a törvényekre, jogosultságokra, az adott esetben képes hozzáférni, de itt egyáltalán nem erről volt szó.

Értem amit mondasz arról, hogy a másik fél adataiból rólam is megtudhatnak ezt-azt, de kellő figyelemmel ez távolról sem annyi, mint amit figyelmetlenül magáról megoszthat az ember.

Kérdésedre választ adni, még ha nem is ilyen konkrétan fogalmaztam: "Minden egyes új eszköz használatának megfelelő tiltásokkal, blokkolásokkal kezdek és csak utána telepítek, adok hozzá bármit.", továbbá beszéltem már a telefonos telefonom netmentességéről is. Azaz, tiltom, nem használom, nem adok engedélyt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#138056) junior11 válasza zhata (#138025) üzenetére


junior11
veterán

A DNS szűrés kavar be, de nem értem miért... Korábban nem volt semmi gond vele, az Adguard saját DNS-ét használom, de másikkal próbálva is ugyanez volt a helyzet. Kikapcsolva, csak a szűrőket használva már rendben van minden, fura.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138057) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok! Tudtok nekem olyan képszerkesztő programot ajánlani, ami tud annyit mint pl snapsheed, csak ha elmentem a kész képet, nem törli ki a kép helyadatait?

(#138058) domerator


domerator
veterán

Tudja valaki, hogy ha letoltok egy video hatteret (zarkepernyo), akkor az a videofajl hol van a fajlrendszerben, melyik mappaban? Meg szeretnem vagni, nem kell az egesz.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#138059) darvinya válasza AssAssynn (#138055) üzenetére


darvinya
titán

Minden egyes új eszköz használatának megfelelő tiltásokkal, blokkolásokkal kezdek és csak utána telepítek, adok hozzá bármit

Akkor még mindig nem érted.
Maga az Op. rendszer adja az adatot, nem az app-ok.
Op. rendszert nem tudod tiltani, mivel akkor használni sem tudod.

Sokkal több adatot lehet megtudni másoktól mint, amit megadsz.

Részemről END, s hidd biztonságos minden.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138060) eclipse19 válasza Fall-N (#138050) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az Operában van reklám.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#138061) Probert75


Probert75
addikt

A Chrome böngészőben már sikerült alulra tenni a kezelőgombokat, címsor az fenn maradt, de lehet benne beállítani valamilyen adatspórolás funkciót, mint az Operában?
Valamint, kikapcsoló gombot és sötét téát nem lehet rá varázsolni? :B

[ Szerkesztve ]

(#138062) junior11 válasza Probert75 (#138061) üzenetére


junior11
veterán

Van ilyen spórolós mód a Chrome-ban is igen, már elég régóta.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138063) Probert75 válasza junior11 (#138062) üzenetére


Probert75
addikt

Ez az egyszerűsített mód lenne az?
De hogyan dönti el, hogy nekem mi a fontos tartalom?
Mert ezt írja benne:"Az Egyszerűsített mód átírja a nagyon lassú oldalakat, hogy csak a fontos tartalmakat töltse be"

És azt hogyan lehet beállítani, ha lehet egyáltalán, hogy az éppen látogatott oldalt bezárva visszaugorjon a kezdő képernyőre?
Meg az sem lenne rossz, ha az elmentett oldalak mindig asztali nézetben nyílnának és nem kellene mindig bepipálgatnom.

[ Szerkesztve ]

(#138064) junior11 válasza Probert75 (#138063) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudom most pontosan, gépen vagyok, bevallom, azt sem tudom, nekem ez mobilon be van kapcsolva vagy sem :D Ezt találtam még, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138065) Probert75 válasza junior11 (#138064) üzenetére


Probert75
addikt

THX! Ezt én is megleltem.

(#138066) w.miki


w.miki
veterán

TitaniumBackup-pal mentett app/adatok-at, amiket Root-olt telefonról mentettem le (TEL), vissza lehet állítani egy NemRoot-olt eszközre (TAB)? Vagy azt is meg kellene rootolni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#138067) crok válasza w.miki (#138066) üzenetére


crok
Topikgazda

Kell.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138068) Fall-N válasza eclipse19 (#138060) üzenetére


Fall-N
veterán

Ott maximum a hírek vannak, ha bekapcsolva hagyod, mert ki lehet kapcsolni. Nem is lenne azzal sem gond ha támogatná a magyar híreket vagy ha nem is azt akkor hozzá lehetne adni oldalakat. Sokáig használtam és zéró reklám van benne.

Az már inkább "gáz" hogy még csak a Chromium 71-nél tartanak, amikor a legfrissebb a 76-os. Elég sok újítás került azóta bele, pont a sebesség növelése miatt. Mondjuk a többi is ott tart még, ami Blink alapú.

[ Szerkesztve ]

(#138069) junior11 válasza Fall-N (#138068) üzenetére


junior11
veterán

Ha minden igaz, a jelenlegi, stabil verziós Opera androidon chromium 74-nél tart (pl a MS Edge 73-asnál). Amúgy a Chrome után, a nálam kipróbáltak közül mindig a Brave frissít a leghamarább a legújabb chromium verzióra.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138070) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van valami olyan böngésző ami gyors , a gyors elérés kézzel állítható , biztonságos?
Mert eddig Operát használtam , de ahogy olvasom aszondjátok az nem biztonságos...

(#138071) junior11 válasza WhiteWalker (#138070) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nem volt arról szó, hogy nem biztonságos (bár a Google biztonságos böngészés funkciója nincs benne, ahogy az Edge és a Brave sem használja), ha neked bejön és elégedett vagy vele, nincs értelme váltani.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138072) WhiteWalker válasza junior11 (#138071) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkor marad , sok böngészőt próbáltam , de mindegyikben volt valami gyiksag , az Operát leszámítva.

(#138073) DS39 válasza junior11 (#138071) üzenetére


DS39
nagyúr

általános netezésre kb mindegy, mit használ egy felhasználó.

viszont ha olyan helyre kell bejelentkezni telefonon, mint pl netbank (és nem a banki app-pal), arra a célra inkább Chrome vagy Firefox, + népszerűbb keyboard app (Gboard, Swiftkey), ezek mögött ilyen szempontból megbízható gyártók állnak.

(#138074) AssAssynn válasza darvinya (#138059) üzenetére


AssAssynn
őstag

Erről már volt szó, hogy a fiók és az eszköz esetében is lehet tiltani (bizonyos mértékben) az adatgyűjtést. Nem az illegálisat, hanem a legális jogosultságokat lehet ezzel tiltani. Innentől kezdve az appok maradnak hátra, ezért írtam ezekről is.
Nem gondolom, hogy biztonságos minden, különben nem tenném ezeket és nem tettem volna fel a kezdő kérdésnek, azt amit. Annyiról beszélek csupán, hogy a lehető legjobb mértékben védekezni akarok ez ellen, és ebben kértem volna segítséget. Kész. :) Részemről is túltárgyalva.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#138075) darvinya válasza junior11 (#138069) üzenetére


darvinya
titán

Béta verzió 75-ön van, amúgy VPN-nel olyan biztoságossá teheted amennyire te akarod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138076) Fall-N válasza WhiteWalker (#138070) üzenetére


Fall-N
veterán

Kiwi, ami egy feljavított Chrome. Van benne gyors elérés, amit lehet manuálisan szerkeszteni és sötét mód (nem csak egy skin, a honlapot is sötétíti) desktop Chrome kiegészítők támogatása és gyakori frissítések. A szövegtördelést is tudja. Nem is tudom itt miért nem használja senki.

darvinya: VPN nem nagy szám, mivel van sok ezer külön VPN alkalmazás, ami mindenhol működik.

[ Szerkesztve ]

(#138077) DS39 válasza Fall-N (#138076) üzenetére


DS39
nagyúr

"nem csak egy skin, a honlapot is sötétíti"

Ez amúgy a gyáriban is elérhető, flags-ben kell engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

(#138078) Fall-N válasza DS39 (#138077) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, haszálom is. De a Kiwi előbb használta már, mint ahogy bekerült a Chrome-ba.

[ Szerkesztve ]

(#138079) SharpSA válasza Fall-N (#138076) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem szükség van szinkronizálásra a PC-s verzióval. Ez már eléggé korlátozza a lehetőségeket. Chrome nálam kizárt PC-n, mobilon sem használom, csak ahol nem tudom kikerülni mint belső böngésző az adott appban.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#138080) WhiteWalker válasza Fall-N (#138076) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Meglesem ezt a "gyümölcsöt" :R

(#138081) DrBubo77 válasza Fall-N (#138076) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én használom a Kiwit. Azt hiányolom belőle, hogy asztali Chrome-mal nem lehet szinkronizálni.

(#138080) WhiteWalker: Nem gyümölcs, hanem madár. ;]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.