Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118043) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Újra telepítettem a rendszeremet HDD-ről, viszont amikor kihúznám sajna nemtud bootolni a gép a C-ről, esetleg erre van valami megoldás? :R

Press "F" to pay respects.

(#118044) Lauda válasza Imilenni (#118043) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy telepítsd fel a rendszert, hogy más meghajtó ne legyen bekötve. Csak ahova a c kerül és a pendrive.

(#118045) Pyttawrx válasza Imilenni (#118043) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt kicsit pontosítsd. :). Mire tetted a rendszert, vagy csak másoltad?

(#118046) Imilenni válasza Pyttawrx (#118045) üzenetére


Imilenni
addikt

Mivel nincs pendriveom, de van egy régi HDD-m (szükséges file-okat rámasoltam ugye), ezért arról telepítettem fel az SSD-mre a Win10-et.

Viszont, ha lecsatlakoztatom a HDD-t, akkor egyszerűen nem indul el a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#118047) Csupingo válasza Imilenni (#118043) üzenetére


Csupingo
veterán

Próbáld úgy telepíteni, hogy a hdd legyen beállítva elsődlegesnek a biosban és a telepítéskor a gyors boot menüből válaszd a pent, amin a telepítő van.
Vagy milyen formában nem indul? Boot képernyő van, win betöltő képernyő még van?

Felületesen olvastam, nem láttam, hogy hdd-ről csináltad, bocsi. Elvileg ha legalább 2 partíció van a rendszer hdd-n, akkor arról is telepítheted, nem kell másik hdd. Egy hátránya van, hogy valamivel előbb rá kell másolnod a telepítő image-et.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#118048) Imilenni válasza Csupingo (#118047) üzenetére


Imilenni
addikt

Boot képernyő van, BIOS-t elérem, amikor a windowst töltené egyszerűen kiírja hogy a billentyű kombóval indítsam újra a rendszert.

Kipróbáltam hogy lehúztam az SSD-t (amin a rendszer van) természetesen akkor sem indul el.
Olyan minthogyha a HDD-n lenne csak a boot file, ez elképzelhető?

Teljesen értetlenül állok az egész előtt egyébként.
Rengetegszer telepítettem már Win-t, viszont ilyen még sose volt :F
(Bár először próbáltam HDD-ről telepíteni)

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#118049) Csupingo válasza Imilenni (#118048) üzenetére


Csupingo
veterán

Világos, biztos kerültek file-ok a hdd-re is, így nélküle nem indul.

Ha bekötve hagyod, a hdd-t, akkor elindul rendesen? Abban az esetben talán az indítás helyreállításával lehetne rajt segíteni, de ahhoz megint kéne egy telepítő, ha jól tudom.

Az itteni srácok biztos tudnak módszert olyan telepítésre is, amit te szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#118050) Imilenni válasza Csupingo (#118049) üzenetére


Imilenni
addikt

Ha bekötve hagyom elindul.
Viszont egyáltalán nem látom a Sajátgépben a lemezt, eszközkezelő látja pl.

Press "F" to pay respects.

(#118051) Lauda válasza Imilenni (#118046) üzenetére


Lauda
félisten

Hdd és pendrive nélkül is tudsz telepíteni: https://oprend.hu/index.php?readmore=1949, így tuti nem keveredik sehova rendszerfile.

[ Szerkesztve ]

(#118052) Csupingo válasza Imilenni (#118050) üzenetére


Csupingo
veterán

Ott talán csak annyi a teendő, hogy betűjelet kell adni neki a lemezkezelőben.

Mekkora az ssd? Az is működhet, amit Lauda linkelt, csak gondolom előbb külön partíciót kell rajt létrehozni, amire a telepítőt másolod. Utólag elvileg törölhető.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#118053) Doky586 válasza Imilenni (#118046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert nem a leírás szerint telepítetted [link], hanem bementél a biosba bootsorrendezni :(( és legacy módban bootoltál :((( ez hiba volt. (Csak az első két fejezet a lényeg, sőt alaplaptól függően akár ntfs is maradhat)

[ Szerkesztve ]

(#118054) Imilenni válasza Doky586 (#118053) üzenetére


Imilenni
addikt

Miután láttam hogy nem bootol a HDD nélkül igen, de természetesen nem jártam sikerrel. :O

Press "F" to pay respects.

(#118055) Doky586 válasza Imilenni (#118054) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Telepítsd újra a leírásom fényében.
Most még csak pár percet vesztesz, mintha napok múlva kéne megtenned...

(#118056) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, mi lenne a legjobb megoldás arra, hogy két felhasználó használja a gépet (két külön user name-mel), de a torrentet (qtorrent) közösnek szeretném meghagyni?

Ergó, nem számít melyikünk használja épp a gépet, megy a seed mindenképp.

Köszi előre is! :R

(#118057) Imilenni válasza Doky586 (#118055) üzenetére


Imilenni
addikt

Szóval nem lehet utólag boot-ot heggeszteni? Anyám ez mekkora butaságmár.
Na de mindegy, köszi!

Press "F" to pay respects.

(#118058) King Unique válasza Imilenni (#118043) üzenetére


King Unique
titán

Lehet a Windows 10-et akár helyi lemezről, pendrive, DVD nélkül is telepíteni, amit az oprendes leírás is részletez, valamint pl. WinToHDD programmal is megoldható. Ha esetedben nem működik, vagy később a HDD eltávolítása után nem bootol a Windows 10, akkor nem megfelelően telepítettél és vsz ilyen hiba van, nem a célmeghajtóra került minden szükséges partíció... Utólag korrigálni pl. BIOS/MBR telepítésnél lehet ezzel a módszerrel, de a jelenlegi esetnél még az sem derült ki, hogy az előbbi, vagy UEFI/GPT mód szerinti-e a Windows 10-telepítés. Vagy másik opció az újratelepítés lehetőleg megfelelően kivitelezve.

[ Szerkesztve ]

(#118059) Imilenni válasza King Unique (#118058) üzenetére


Imilenni
addikt

Meg sem mozdul az a merevlemez, amint a telepítőfájlok voltak.

Press "F" to pay respects.

(#118060) King Unique válasza Imilenni (#118059) üzenetére


King Unique
titán

És ezt most pontosan hogyan is kell érteni? :D
Amúgy se a telepítés típusa nem derült ki, se a lemezkezelőről nincsen screenshot, stb. Telepítsd újra, esetedben lehet az lesz a legjobb. :))

(#118061) Imilenni válasza King Unique (#118060) üzenetére


Imilenni
addikt

Újratelepítettem, formáztam a HDD-t, de így is csak azzal indul :C

Press "F" to pay respects.

(#118062) King Unique válasza ReSeTer (#118040) üzenetére


King Unique
titán

Ha Microsoft-fiókkal használod a Windows 10-et, akkor igen, szinkronizálva lesznek az egyes beállítások, amiket az alábbi leírás is szemléltet. Az egyes felhasználói mappák átirányítása esetleg úgy, ha a OneDrive van beállítva mentési helyként, oda vannak mozgatva.

Másik lehetőségként a teljes rendszermentés (lemezképfájl) is működhet, amire Windowson van számos program (példák), köztük pl. a népszerű Macrium Reflect, de akár még a Windows 10 beépített eszközével is megoldható. Ezzel a módszerrel 1:1-ben lementhető a Windows 10 minden beállítással, a szükséges partíciókkal ( C + a rendszer számára fenntartott SR, ESP, WinRE + opcionálisan egyéb) stb. együtt, valamint később 1:1-ben vissza is állítható. Persze normál esetben nem kellene az egyes összetevők ide-oda pakolgatásával, áthelyezésével bonyolítani, pláne ha az másik fizikai lemezre értendő..
Ha hardvermódosítás történik, akár akkor is megoldható a Windows 10 további használata újratelepítés nélkül, ami egy másik válasz 2. pontjában le van írva, + Nemrég újfent volt szó arról, milyen előkészületeket érdemes ilyenkor tenni, illetve ilyenkor értelemszerűen azok alkalmazása után lementeni a Windowst, majd úgy visszaállítani. + Például a Macrium Reflect is kínál megoldást az ilyen esetekre a ReDeploy szolgáltatással, de az csak a program fizetős kiadásainál érhető el, a free változatnál nem. Ha microsoftos megoldás kell, akkor meg ott van a Sysprep.
Ja, és a hardvercsere a licencet, a Windows 10 aktivált állapotát is érintheti, amiről, illetve a lehetséges újraaktiválásról szintén volt már szó itt: [link], [link]. :))

[ Szerkesztve ]

(#118063) King Unique válasza Imilenni (#118061) üzenetére


King Unique
titán

Ebből megint nem sok minden derült ki, továbbra sem ismert a telepítés típusa, lemezkezelőről nincsen screenshot, nem ismert hogy a szükséges kicsi partíciók a telepítési célmeghajtóra (SSD), vagy a HDD-re kerültek-e, BIOS-ban a boot beállítások megfelelőek-e, stb. Meg ez a szimpla formázás is nem tudom honnan jön, ha a HDD-re került a rendszer számára fenntartott partíció a korábbi sikertelen telepítésnél, akkor először eleve törölni kellett volna.
De mindegy, ha tényleg csak a HDD csatlakoztatott állapotában indul SSD-ről a Windows 10 és anélkül egyáltalán nem, akkor vsz megint nem megfelelően telepítettél, holott nemrég többen is linkeltek hozzá konkrét, világos leírásokat. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.