Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Boonen007


Boonen007
őstag

Most talált videókártya drivert, de ez valami újabb vajon? :)

(#10502) moonguru válasza moonguru (#10499) üzenetére


moonguru
őstag

Visszarakta... :(

Monitor Guru!

(#10503) #41133696 válasza Воланд (#10469) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Az árak sem változnak érdemben, azonban a legális Windows 7, 8, illetve 8.1-es jogtiszta Home és Pro rendszerekkel és Windows Phone 8.1-el rendelkezők számára a megjelenést követő évben ingyenes a frissítés, és a frissítést elvégzők számára a rendszer használata az első évet követően is ingyenes marad. Ezzel kapcsolatban Tóth András Mihálytól megtudtuk, hogy újratelepítés során lehetőség lesz úgynevezett clean installra, azaz nem kell először korábbi rendszert telepíteni. Ezt technikailag úgy oldották meg, hogy a számítógép hardverID-ját regisztrálják, a telepítést követően pedig az automatikus aktiválás során felismeri gépünket a szerver, és újraaktiválja a Windows 10-et. A telepítés során nem kell licenszkulcsot megadni, a folyamathoz szükséges lemezképfájl pedig elérhető lesz a Microsoft honlapjáról."

Windows 10: főleg jó híreink vannak

(#10504) sqpp


sqpp
őstag

Mit lehet csinálni, ha eddig kiirta, hogy készen állok a frissítésre, most viszont újratelepítés után, nincs ott az ikon, pedig elv minden update fent van. :S

(#10505) FollowTheORI válasza #41133696 (#10503) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

És mi lesz az offline gépekkel? :)

Bár tudom ma ez már nem akkora baj, de attól még létezik.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10506) Boonen007 válasza Boonen007 (#10501) üzenetére


Boonen007
őstag

Akkor most Melyik a frissebb amit felajánl? :) Illetve kitudom kapcsolni a driver frissítést valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#10507) #41133696 válasza FollowTheORI (#10505) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gondolom az ügyfélszolgálat majd tud segíteni (például annak a kulcsnak a bediktálása után, amiről egyébként frissítettél).

(#10508) Воланд válasza #41133696 (#10503) üzenetére


Воланд
titán

ezzel pontosan mit is akarsz mondani? mert a starter valtozat jogosult a rissitesre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10509) premete válasza #41133696 (#10503) üzenetére


premete
veterán

Ez most is így van már. :)
Ezt technikailag úgy oldották meg, hogy a számítógép hardverID-ját regisztrálják, a telepítést követően pedig az automatikus aktiválás során felismeri gépünket a szerver, és újraaktiválja a Windows 10-et. A telepítés során nem kell licenszkulcsot megadni....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10510) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok tudja valaki, hogy lehet be allitani a frissitest, hogy pl vga drivert ne frissitsen??Vagy esetleg ezt nem lehet??Win10 pro 240 es build.

(#10511) mefistofeles

Skacok, a nagy 29.-e várás közben elsiklottam egy nem lényegtelen tény felett. Az insiderek is megkapják azt a verziót amit a "normál" frissítők 29.-e után?

Várjunk átfohgalmazom. Az insiderek is azt a verziót kapják amit a "sima" felhasználók?

woland_y2k: Köszi!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10512) Воланд válasza mefistofeles (#10511) üzenetére


Воланд
titán

az insiderek kapjak meg eloszor. bar nem tudom, hogy a mostanihoz kepest mennyi plusz lesz meg. gondolom csak egy nagyobb bugfix csomag.

szerk.: igen.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10513) premete válasza Воланд (#10512) üzenetére


premete
veterán

Én nem hiszem, hogy lesz újabb annál, amit 29.-e előtt 2 héttel megkaptak az oem partnerek és insiderek. összeraktam egy multi iso-t, és ugyanúgy működik, mint a 15.-i, külön tölti le a frissítéseket, és ugyanúgy 10240.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10514) poli27


poli27
veterán

Az árak sem változnak érdemben, azonban a legális Windows 7, 8, illetve 8.1-es jogtiszta Home és Pro rendszerekkel és Windows Phone 8.1-el rendelkezők számára a megjelenést követő évben ingyenes a frissítés, és a frissítést elvégzők számára a rendszer használata az első évet követően is ingyenes marad

És ezzel a résszel mi a helyzet vajon?...Lehet úgy is érteni sztem,hogy majd 1-2 év múlva pénzt kérnek tőlük....

[ Szerkesztve ]

(#10515) Воланд válasza poli27 (#10514) üzenetére


Воланд
titán

mi lenne?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10516) Mate


Mate
nagyúr

"Ha műszaki hibából adódóan valamilyen fő komponenst cserélni kellett a gépen, az ügyfélszolgálat segít majd a rendszer megtartásában. A dobozos (nem OEM) Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosoknak nem jó hír, hogy az ingyenes frissítési ajánlat a géphez kötődik, így a Windows10-es frissítési licenc nem hordozható tovább másik számítógépre. Az a furcsa helyzet áll elő, hogy aki egy éven túl cseréli a program keretében frissített, Windows 10-et futtató gépét, az eredeti rendszert lesz kénytelen használni, vagy megvásárolhatja a Windows 10-et."

[ Szerkesztve ]

(#10517) poli27


poli27
veterán

Szeretném az office 365 ös outlookba beállítani egy outlook.hu-email címet, de nem tudom, bejön ez a windows rendszerbiztonség ablak, de nem fogadja el a jelszót... valakinek van ötlete ?

Az az outlook fiók amivel a win 10 et is használom amúgy.....

[ Szerkesztve ]

(#10518) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Win10-ből, csak letölthető ISO található, vagy van átalakító installáló is Win7(64bit)-hez?
Csak mert nincs DVD olvasóm, ezért nem tudom se kiírni se beolvasni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: interfoxthedead

(#10519) poli27 válasza InterFox (#10518) üzenetére


poli27
veterán

rufus-2.2 vel kiírod egy pendrivera...

(#10520) InterFox válasza poli27 (#10519) üzenetére


InterFox
senior tag

köszi

PSN ID: interfoxthedead

(#10521) szundybence válasza FollowTheORI (#10497) üzenetére


szundybence
aktív tag

Huh... te mióta használsz windowst?

Nem használok egyáltalán. Linuxozom. És a W10 is csak azért kell, hogy kicsikét nézelődjek benne.

Na neked gondolom jól jön hogy van start menü megint, mert elvesznél.

Most segítesz, vagy sértegetsz?

Ezt írtad:

A feladatütemezőben (scheduler) van egy olyan "task" hogy Microsoft Compatibility Appraiser azt indítsd el kézzel és várd meg amíg végez.

Nem fogod elhinni, de simán megtaláltam a Feladatütemezőt. Kattintottam a Microsoft könyvtárom. Kattintottam az alatta lévő Windows könyvtáron (mert más nincs is) De itt nem találtam meg az általad írt "Microsoft Compatibility Appraiser" bejegyzést. Mert még hasonló sincsen.

Írod: "Utána ugyanezt tedd meg a GWX-es taszkkal is és meg fog jelenni az ikon."

Nos GWX sincs a Feladatütemezőben sehol sem. Tehát én erről a két dologról kértem képet, nem a startmenüről. Tudsz adni esetleg, vagy tovább is szeretnél leiskolázást tartani?

(#10522) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv! Windows 10 Pro FINAL (Build 10240) x64 rendszerem van, előtte 7es volt, VAIO notira tettem, eddig minden tökéletes, egy kivétellel. A Firefoxot használom, és weboldalon lévő videók, flashek picit meg meg döccenek. Radeon 5650 van a notiban AMD Mobility Radeon HD 5000 Series van fenn még a Windows eleve feltelepített vga drivere,(15.200.1023.7) melyik mobility drivert, v mit ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

(#10523) daczkó


daczkó
aktív tag

A mail app melyik portot használja? Nem tud szinkronizálni, mert a Bitdefender tűzfala blokkolja

(#10522) GIJoe: Ha működik, akkor minek akarsz másik drivert feltenni? Ezt sosem értem meg.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#10524) Mattb


Mattb
senior tag

Akkor most meglehet még szerezni valahonnan a legutolsó buildot? Amit fel is tudok telepíteni gépre? Valakitud adni hozzá egy linket?

(#10525) zzola válasza Mattb (#10524) üzenetére


zzola
félisten

(#10526) vlevi válasza daczkó (#10523) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A mail app melyik portot használja? Nem tud szinkronizálni, mert a Bitdefender tűzfala blokkolja"
Nekem se szinkronizál, pedig csak a gyári tűzfal és vírusírtó van fenn.

(#10527) GIJoe válasza daczkó (#10523) üzenetére


GIJoe
addikt

akadozik a webvideók +flash,+ a videóknál (XviD,h264,hevc) csak spéci módban van kép a mpc-vel..
ez a szarul működik kategória...

(#10528) Mattb válasza zzola (#10525) üzenetére


Mattb
senior tag

Köszönöm szépen!

Még lenne egy kérdésem, ha most ezt felrakom és aktiválom az ott talalható kóddal, 29.-e után mi fog történni?

(#10529) Mate válasza Mattb (#10528) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól tudom jelenleg nem tudod aktiválni. Insiderként fogod tudni használni, tehát elvileg angol marad és könnyen lehet, hogy bugos lesz. Éles rendszernek nem javaslom.

(#10530) Mattb válasza Mate (#10529) üzenetére


Mattb
senior tag

Hm, de itt írja, hogy magyar nyelvű, amugy, éles rendszerkent akartam felrakni.
Nekem a 10130-as build van most fent, ez teljesen jol mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#10531) Mate válasza Mattb (#10530) üzenetére


Mate
nagyúr

3 verzió van:

1. Van legális win7-ed vagy win8-ad és igényeled a win10-et.
2. Megveszed a Win10-et
3. Bétatesztelő leszel. Ez utóbbi viszont éles rendszernek nem hiszem, hogy alkalmas lesz.

(#10532) daczkó válasza vlevi (#10526) üzenetére


daczkó
aktív tag

Nekem tökéletesen szinkronizál BD tűzfala nélkül

/ignore wwenigma

(#10533) Mattb válasza Mate (#10531) üzenetére


Mattb
senior tag

Regisztráltam az insider programba mar korabban, ezt a verziot is onnan töltöttem le,majd teljes telepitessel raktam fel, formázva mindent a vinyorol. Ha az elozoekben linkelt verziot felrakom, az még beletartozik ebbe a betatesztelesbe?

(#10534) boken


boken
senior tag

Sziasztok, olyan gondom akadt hogy kb 1 hét gondtalan használat után hirtelen eltűnt a boot menüm, pontosabban meg van, de nem bootol automatikusan a gép, csak ha belépek a boot menübe és kiválasztom a meghajtót. Ráadásul most vissza akartam tenni a win 8.1 mentést (windows old mappa is van)elkezdte vissza álltani de restartkor megint nem tudott bebootolni, rásegítettem, betöltötte a win 10-et,majd a helyre állításnál azt írja hogy nem tudja helyre állítani mert a szükséges fájlok el lettek távolítva. Amd procci,Asus alaplap.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#10535) Mate válasza Mattb (#10533) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen!

Viszont most elvileg nem lehet aktiválni, majd csak 29-én. Bírd ki ezt a három napot.

(#10536) InterFox válasza poli27 (#10519) üzenetére


InterFox
senior tag

Ok sikerült, fel is frissült, build 10130-ra, de nem akar tovább frissíteni, pedig laptopon már 10162-nél tart.

PSN ID: interfoxthedead

(#10537) daczkó


daczkó
aktív tag

Az original OneDrive mappa áthelyezhető C-ről D-re?

/ignore wwenigma

(#10538) poli27 válasza daczkó (#10537) üzenetére


poli27
veterán

Nekem úgy sikerült hogy kijelentkeztem belőle átraktam és utána visszajelentkeztem!

(#10539) poli27 válasza InterFox (#10536) üzenetére


poli27
veterán

miért nem a 10240 est tetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#10540) Sarkadi


Sarkadi
tag

Nem tudom, hogy nálatok is így van-e, de a tegnapi napon érkező frissítés után a tálcán lévő ikonokra hiába kattintok, nem nyitják meg az alkalmazásokat ill. a Start menüt sem tudom előhozni, hiába nyomok rá a Windows logóra.

Elég bosszantó, hogy a korábban jól működő rendszer most így szét esett egy frissítéstől, remélem ezt nem így folytatják majd. :F

(#10541) InterFox válasza poli27 (#10539) üzenetére


InterFox
senior tag

Ez volt meg!:(

PSN ID: interfoxthedead

(#10542) daczkó válasza poli27 (#10538) üzenetére


daczkó
aktív tag

Akkor az óra melletti ikon és a sajátgépben lévő is oda fog irányulni?

/ignore wwenigma

(#10543) vigyori78 válasza poli27 (#10514) üzenetére


vigyori78
őstag

az első évet követően is =2,5,10,20év
Ezt úgy értették ,hogy van 1 éved frissíteni ingyen ha ezt megtetted és lejárt az 1 év ( 2016.07.29. ) utána is ingyen használhatod tovább.

[ Szerkesztve ]

(#10544) pzstm válasza Sarkadi (#10540) üzenetére


pzstm
titán

4 gépből egyen sem tudok ilyet reprodukálni, ott valami más is kell hogy legyen még

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10545) Sarkadi válasza pzstm (#10544) üzenetére


Sarkadi
tag

Sajnos nálam a magyarrá tétel sem hibátlan, egyes szövegek angolok maradtak...szóval sok a hiba, ami lehet, hogy csak nálam fordul elő, de elég zavaró.

(#10546) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Nálam a kereső nem szuperál valami jól. Se a vezérlőpultra se a képmetszőre se az eszközkezelőre nem talál rá. Valami beállítási gond lehet és én vagyok a béna vagy ez egyenlőre még nem az igazi?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#10547) premete válasza Sarkadi (#10545) üzenetére


premete
veterán

Bizonyos mélységben minden angolul van; a német mélyebben német, de az alsó bugyrokban ott is angol van; az átlag használatnál persze minden rendben van: ha az alap, látható szinten angol, az beállítás hiba: nincs olyan, hogy 30 embernél jó, 2-nél nem. Keresés (Cortana) is rendben teszi a dolgát angolul, vagy németül, persze magyarul nem fog megtanulni, mert ezt a fizetőképes kereslet nem indokolja (nagy cégeknél nem magyar az OP rendszer, a privát szférában pedig a Freedos toronymagasan vezet). :)
Komoly hibát 10 nap alatt nem sikerült benne találnom, így most már pár napja élesben használom.
@ Kipróbáltam német rendszeren a "Control Panel" és a Snipping Tool is megy, így vélelmezem, hogy magyaron is, ami ugye szintén LP, nem LIP, de mégis elnagyoltabb.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10548) pzstm válasza Sarkadi (#10545) üzenetére


pzstm
titán

win8-nál is az volt, hogy restart, meg logout, ha angolra magyart raktál. Ha kapásból magyart telepítettél, akkor nem volt ilyen.... szóval ez nem hiba, a langpack nem képes a rendszer minden egyes elemét magyarítani.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10549) vigyori78 válasza #41133696 (#10503) üzenetére


vigyori78
őstag

Ezt technikailag úgy oldották meg, hogy a számítógép hardverID-ját regisztrálják, a telepítést követően pedig az automatikus aktiválás során felismeri gépünket a szerver, és újraaktiválja a Windows 10-et.

És mi van ha valamit cserélek a gépben :F jobb megoldás lenne ha a hardverID csekkolás mellet még küldenének egy kulcsot az email címemre persze csekkolhatnák online a jelenlegi kulcsom vagy az már nekik nem lenne ingyen ?

(#10550) Tournament válasza Bkrisz9 (#10546) üzenetére


Tournament
aktív tag

beállítási gond nincs beállítva mindenhol a magyar régió beállítások

[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.