Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) pzstm válasza mefistofeles (#10747) üzenetére


pzstm
titán

az elmúlt napok frissítései gondolom már integrálva vannak, de még 100%-os infóm nincs, csak este tudok foglalkozni vele :B

szerk.:

16384-est kapják meg ;) Kapnak majd WU-t gondolom :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10752) premete válasza timekeeper (#10746) üzenetére


premete
veterán

A bátraknak már kb. 2 hete fenn van, akik pedig azt várták, hogy holnap kapnak valami speciális iso-t, azok most hallgatnak, mert rájöttek, hogy nem fog nekik Bill Gates személyesen vinni egy telepítő pendrive-ot. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10753) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Gyerekek!
Itt a nagy kombinálások közepette, ugyan már áruljátok el, miből gondoljátok, hogy nem legális (vagy nem az volt) a rendszerem?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10754) timekeeper válasza premete (#10752) üzenetére


timekeeper
tag

Tudom, tudom :) Csak nekem is kiírta hogy ready a dolog, gondoltam mint pzstm aki nem tudja kipróbálni egyből leírom majd a tapasztalatokat, nem a dev prev-re frissítek rá én sem, hanem egy 8.1-re.

Ami után decrypteltem az ESD-t, az abból kreált isoval bármikor tudom telepíteni? Vagy inkább érdemesebb a gyári beállítások visszaállítását használni a 8.1-re való ráfrissítés után?

[ Szerkesztve ]

(#10755) szundybence válasza pzstm (#10745) üzenetére


szundybence
aktív tag

szóval lehet nem ő tévedett ;)

Ez majd még kiderül. Szerintem a (reklám)tesztelés időszaka a holnapi nappal lezárul. És hopp, volt nincs jogtiszta w10. Ne érts félre, nem vagyok kárörvendő, de az ügyeskedő kis mitugrászokat nem szívlelem. Vegye meg, vagy lopja el, de ne akarjon idegen tollakkal ingyen ékeskedni, ha nem az övé. Pont.

(#10756) pzstm válasza pzstm (#10751) üzenetére


pzstm
titán

szerintem csak letölti, de nem telepíti még ma :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10757) netpeti98 válasza szundybence (#10755) üzenetére


netpeti98
addikt

Miért zárulna le? Folytatódik először az őszi, majd a tavaszi frissítőcsomag tesztelése.

(#10758) premete válasza timekeeper (#10754) üzenetére


premete
veterán

Jó ha van iso, akkor szűz lemezre is fel tudod tenni, illetve ha megsérül a rendszer, van hova nyúlni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10759) #16729600


#16729600
törölt tag

Aki jogtiszta win 8.1 ről jelentkezett frissítésre és meg is kapta a jóváhagyást és utána ugyanazzal az email címmel jelentkezett insidernek, amit fel is telepített clean installal, annak most annyi a teendője. hogy gépházban nem kér több insider build ot, visszarakja a win 8.1 et és sanyi? ( várja a frissítést a legális rendszerére )

(#10760) skyli válasza samgar (#9800) üzenetére


skyli
senior tag

Működik.

Én most ilyen bugot találtam: http://www.tenforums.com/installation-setup/2819-file-explorer-shows-extenal-usb-volumes-twice.html

(#10761) timekeeper


timekeeper
tag

Egyébként lehet már felmerült a kérdés, de eddig nem volt időm soronként követni a topikot, felül pedig az összefoglalásban sem találtam meg a kérdést azzal kapcsolatban, hogy a frissítés után a kulcsommal aktiválható egy 8.1 és egy win10 is?

Vagy ad 1: értelemszerűen becserélem egy win 10-es kulcsra a 8.1-et.

Vagy ad 2: nincs dolgom és aktiválódik ha telepítem.

Mert a teszt miatt szeretnék ráfrissíteni is, hogy mi történik, illetve a későbbiekben a clean install-t jobban preferálom, de egyelőre iso-t csak esd fájlból lehet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#10762) Lauda válasza Lauda (#10748) üzenetére


Lauda
félisten

Lejott a frissites, be is regisztraltam, de semmi. Erdekes, hogy van akinel elojon, hogy kesz, masiknal meg semmi. :F

wjbhbdux Azert azt gondoltam. :P Csak mondom biztos regionkent osztjak le, de ezek szerint teljesen random.

[ Szerkesztve ]

(#10763) wjbhbdux válasza timekeeper (#10761) üzenetére


wjbhbdux
veterán

1x frissiteni kell aktivalt 7/8-rol, utana a gepeden mindig aktivalva lesz a win10 akarhogy telepited ujra, hardveres azonositas, nincs kulcs.

Lauda: nem egyszerre kapja meg az egesz vilag, tobb napig is eltarthat mire mindenkinek feljon.

[ Szerkesztve ]

/s

(#10764) timekeeper válasza wjbhbdux (#10763) üzenetére


timekeeper
tag

Hardveres azonosítás mit jelent? Belegyógyul a biosba a kulcs? Mi történik ha alaplapot cserélek? Másik meg, hogy ha nem szeretnék ráfrissíteni hanem clean installt szeretnék egyből akkor a microsoftos accountommal való bejelentkezés után újra azonosít ha esetleg nem kér kulcsot a telepítésnél? Kicsit confused a dolog :U

Bocsi nem kötekedni akarok, de ez nem tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#10765) pethYeti


pethYeti
addikt

Windows 7-en melyik frissítést kell trlni, hogy a büdös életben ne frissítsen 10-re? Ez az új AMD driver is kalap f*s (mert ugye én buta user nehogy esetleg egy régebbi drivert fel merjek rakni)... Összes flash videó zöld. Csak hang van. Végérvényesen meguntam a szenvedést.

(#10766) Воланд válasza timekeeper (#10764) üzenetére


Воланд
titán

eloszor frissitest kell csinalni, nem lehet tiszta telepitest. aztan frissites utan general egy hw azonositot az alaplapod alapjan, kesobb ha felteszed a w10-et, akkor nem kell kulcs, nem kell msa fiok, mert ez alapjan az azonosito alapjan lesz aktivalva. ha kicsereled az alaplapot, akkor bukod az ingyenes frissitest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10767) timekeeper válasza Воланд (#10766) üzenetére


timekeeper
tag

"ha kicsereled az alaplapot, akkor bukod az ingyenes frissitest."

Kicsit vicces hogy így tudták megoldani, de komolyan. A telepítés után a win 8.1- kulcsom még működni fog?
Vagy az a frissítés után automatikusan elévül, hogy ne tudjam telepíteni másik gépre a 8.1-et.

(#10768) Воланд válasza timekeeper (#10767) üzenetére


Воланд
titán

parhuzamosan nem hasznalhatod a win8.1-et (ami a frissitesi alap) es a win10-et (ami a frissites).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10769) BiP válasza skyli (#10760) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nem feltétlenül bug. (bár lehet, hogy az).
A Win10-ben a meghajtókat barmi egyszerűen ki lehet tenni a This PC-n kívülre is (VÉGRE!!),
és gondolom ez a külső usb meghajtóknál már automatikus.

(#10770) timekeeper válasza Воланд (#10768) üzenetére


timekeeper
tag

Értem, köszönöm a választ.

Szubjektíven megjegyezném, hogy szerintem ez a hw azonosítós cucc annyira azt súgja nekem, hogy megint a tabletek és a mobil eszközök a fő célpont a frissítés alapján, mert ott nincs mit cserélni. Ha tönkremegy elavul, vesz az ember másikat. PC-seknél meg ezek szerint nem érdeke az MS-nek, hogy esetleg -mint én- win xp óta legálisan használom a rendszerüket. (Win 7 megfelelt a kritériumnak -> Olcsóbbért frissült 8.1-re, majd most 10-re) Ennyit igazán kaphattunk volna. Bár nem leszek naív :)

[ Szerkesztve ]

(#10771) Воланд válasza timekeeper (#10770) üzenetére


Воланд
titán

pc-k eseteben sokkal tobb elotelepitett rendszerrel rendelkezo gep fogy, mint ilyen hazilag osszerakott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10772) timekeeper válasza Воланд (#10771) üzenetére


timekeeper
tag

Elnézést kérek, hogy custom PC-m van /szarkazmus off. Megoldásként ezek szerint annyi marad, hogy boxosan hw csere után meg kell vennem. Money & 'Murica

[ Szerkesztve ]

(#10773) mdraco


mdraco
őstag

Ezek szerint ugyanaz amit, insederek kaptak 15-én, 84-el végződő bulid: http://i.imgur.com/5kweANo.png

(#10774) wjbhbdux válasza timekeeper (#10772) üzenetére


wjbhbdux
veterán

felrakod a 8at es frissitesz megint.

/s

(#10775) timekeeper válasza wjbhbdux (#10774) üzenetére


timekeeper
tag

Pont ezt szerettem volna elkerülni :/

(#10776) Воланд válasza timekeeper (#10772) üzenetére


Воланд
titán

box eseteben ha jott uj verzio, akkor eddig is ket valasztasa volt a felhasznalonak: vagy vesz upgrade licencet, vagy vesz egy retailt. szoval nem valtozik semmi. legalabbis eddig igy van. aztan ki tudja, hogy meg mit talalnak ki az elkovetkezo ket napban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10777) pzstm


pzstm
titán

ESD-ből ugyanaz töltődött le mint Insidereknek, csak a nem insiderek egy nagy patchet is kapnak már a telepítés során, azzal együtt fog frissülni nekik.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10778) Воланд válasza pzstm (#10777) üzenetére


Воланд
titán

es akkor most harmadjara megint megvaltozott a frissitesi utamterv? mert eddig arrol volt szo, hogy 29-ig letolti a szukseges fajlokat a gwx, aztan 29-en mar csak a bugfixek jonnek hozza, utana az volt, hogy 29-tol csak az insiderek frissithetnek, majd hullamokban a tobbiek, most meg ugy nez ki, hogy teljesen random elkezdtek kitolni a frissitest.

szerk.: ok, kozben megjott a valasz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10779) pzstm


pzstm
titán

valaki rányomott már a frissítésre amúgy? mi történik? :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10780) cog777 válasza szundybence (#10741) üzenetére


cog777
senior tag

"Szóval te is teljesen tájékozatlan vagy és tőlem várnál linkeket? A GOOGLE a te barátod. Az majd segít, ahogy másoknak is szokott."

Akkor ezek szerint csak a szunidoben unatkozo troll vagy.

"Jó lenne, ha az egész nem kamu lenne. De sajnos az." Bizonyitek? Vagy csak a te halvany troll kiserleted?

"Semmit sem tudsz a linux világáról. Jobba, ha nem is pedzegeted, mert csak kiröhögnek."
:) Nem hat, eppen most fejlesztek ala, beagyazott rendszert.

Debian alatt is van stable, testing es unstable vagy Ubuntu alatt LTS illetve az nem stabil kiadasok. Remelem most Windows alatt is tobb ember lesz bevonva a tesztelesbe es tobb visszajelzest vesznek figyelemben.

En viszont teged bannollak tovabbiakban ha ezt a szinvonalat hozod amit eddig is :)

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#10781) Boonen007


Boonen007
őstag

Tehát akkor most ami fent van legutolsó Insider-es build+patchek amiket kaptunk az elmúlt napok során="RTM" kiadásra szánt verzió? :)

(#10782) pzstm:
Most feltétlen ebbe az idézőjelbe írt részbe kellett belekötnöd? :D Szerintem érted, hogy mi a kérdésem lényege... Csak nem is tudom minek nevezzem azt a verziót amit elméletileg holnap adnak, ki azért írtam így...

[ Szerkesztve ]

(#10782) pzstm válasza Boonen007 (#10781) üzenetére


pzstm
titán

megbeszéltük már, hogy nincs RTM, és nem is lesz. Ne kezdjük elölről ;)

General Available version mondjuk, vagy tényleg a good enough to ship to OEMs version ;)

(good enough to ship to OEMs ;) )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10783) #41133696 válasza pzstm (#10782) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anno azt is megbeszéltük, hogy nincs többé Start menü ;] Azóta repült Sinofsky és Ballmer is, és lett hibrid-start menü.

(#10784) Boonen007 válasza pzstm (#10782) üzenetére


Boonen007
őstag

A kedvedért felteszem helyesen a kérdésem :D , tehát a legutóbbi Insider Build+az elmúlt napok patch-ei=General Available version vagy a goond enough to ship to OEMs version? :D

Remélem így már megfelel a kérdés. :D

(#10785) pzstm válasza Boonen007 (#10784) üzenetére


pzstm
titán

Tudod, hogy csak vicceltem.

16384 ment OEM-eknek és Insidereknek. Arra jött még rá néhány patch, ez lesz mindenkibszamara elérhető....persze akik kesobb kapjak meg, azok még több patchel kapják meg;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10786) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Van itt olyan aki Bay Trail-es tableten használja a legújabb build-et? Üzemidő érdekelne, hogy van-e különbség a 8.1-hez képest?

(#10787) kertsa


kertsa
senior tag

Még nem kaptam értesítőt. Ez normális?

(#10788) Boonen007 válasza pzstm (#10785) üzenetére


Boonen007
őstag

Persze, tudom. ;]

Hmm vajon vagyok olyan elvetemült, hogy felrakjam az insider-t tabletre és patcheljem mert nem bírom kivárni a holnapot? ;]

(#10789) pzstm válasza Boonen007 (#10788) üzenetére


pzstm
titán

költői kérdésre nem illik válaszolni ;] :P :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10790) vlevi válasza mefistofeles (#10747) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem volt szó soha ilyenről. Legalábbis, ha úgy olvasta az ember, ahogy én gondolom. Az insiderek ugyanazt a win10-t kapják, mint a többiek, azzal a különbséggel, hogy az insiderek sokkal hamarabb kapják meg az új fícsöröket (bughalmazt) tesztelésre. Aztán, majd, ha az insiderek kikáromkodták magukat, akkor mennek a bevált fejlesztések a "rendes" vindózba, a többi felhasználónak.
Mindíg is erről volt szó az insider változatokkal kapcsolatban.
Azért maradhatsz insiderként win10-en, és ezért szűnik meg a jogalapod annak a win10-nek a használatára, amikor megunod a bugokat, és kilépsz az insider programból.
Azt persze senki se nagyon fogja tudni vizsgálni, hogy ki, mennyire insider, és mennyire használja tesztnek, és mennyire éles rendszernek az ilyen win10-t, de abban szinte biztos vagyok, hogy aki éles rendszernek használja, és egyszer totál összeborul a gépe, és elvész minden adata, akkor nem mehet sírni emiatt, mert ez teszt rendszer, így járt.

(#10791) br.rak válasza vlevi (#10790) üzenetére


br.rak
őstag

Aki nem insider, az sem mehet sírni sehova. az MS tudtommal nem vállal semmi felelősséget ilyen téren. (ahogy több más cég sem)

szerk:
Az remélem kamu, hogy aki egyszer updatelt legális w7/8-ről annak megsemmisül a licensce és nem telepítheti vissza, ha mégsem jönne be .

[ Szerkesztve ]

(#10792) mefistofeles válasza vlevi (#10790) üzenetére


mefistofeles
addikt

Én pedig úgy tudtam, hogy 29.-i dátumon az insiderek kapják elöször a kiadásra szánt verziót. Tehát elvileg még az insidereknek sem az a verzió van fent.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10793) premete válasza mefistofeles (#10792) üzenetére


premete
veterán

Ne gyere már megint ezzel az "új verzió"-val, neked sem fogja holnap vinni a névreszóló, GOLD RTM verziót személyesen Bill Gates, Swarowsky kristályokkal kirakott, titánium pendrive-on. :)
@ Azoknak, akik még mindig várják a 29.-i RTM-et, mint zsidók a Messiást. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10794) edari válasza premete (#10793) üzenetére


edari
őstag

Mi ez az állandó Bill Gates szöveg? Ő már sehol nincs.

(#10795) mefistofeles válasza vlevi (#10790) üzenetére


mefistofeles
addikt

kifogytam az időböl......
Az nem jutott eszedbe, hogy az "éles" használat a leg átfogóbb, összetettebb felhasználói teszt?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10796) premete válasza edari (#10794) üzenetére


premete
veterán

Ahogy a 29.-i RTM-ed sincs. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10797) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, kérdezném, hogy nem késtem-e el, mivel a W10 már jelezte a hamarosan megtörténő frissítést. Én pedig hétfőn szeretném az addig megvásásárolt SSD-re feltenni a legális OEM W7-et, melyet a laptophoz vásároltam. Erre az új SSD-re telepített W7-re szeretném a W10-et ráengedni. Lehetséges, vagy megoldható lesz ez?

(#10798) westlake válasza premete (#10793) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem ezt csak néhány M$ alkalmazott tudja. Holnap minden bizonnyal ki lesz tömve az MSDN a RTR (ready to release), vagy GA ISO-kkal. Az Insider-eknek meg gondolom érkezik egy jó nap frissítés, ami csinál a 10240.16384-ből mondjuk 10240.16500-at, vagy éppen 10240.17000-et. De ez a verzió igazából lényegtelen. Aztán az is lehet, hogy egyáltalán nem így lesz.
Mondjuk engem kizárólag az ISO-k érdekelnek. Tőlem a WU le is halhat hetekre. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10799) justaview válasza egykori (#10797) üzenetére


justaview
őstag

Innentől még 1 kerek évig megteheted.
Szóval nem késtél el. :)

(#10800) premete válasza westlake (#10798) üzenetére


premete
veterán

Engem az iso sem, esd-ből lehet csinálni esd-isot, amiből lehet telepítgetni, és 3 GB alatt van. :)
Insider sem vagyok, a 10240-es meg köszöni, elvan, bár a napi frissítéseket sokallom, mondjuk az office 2013 se piskóta a ~ 2 GB-tal, telepítés után.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.