Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) anulu válasza szundybence (#10149) üzenetére


anulu
félisten

szerintem az Windows gomb + R

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10152) westlake válasza szundybence (#10149) üzenetére


westlake
félisten

Vagy Windows gomb + K gomb, vagy Run.. (Futtatás), vagy a keresés funkciót használva indítod el, vagy nem tudom. :D

#10151: Ja, igen. Köszönjük! :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10153) savior válasza #58000384 (#10150) üzenetére


savior
őstag

AMD, 15.7 driver

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#10154) szundybence válasza anulu (#10151) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszi, megcsináltam. Most keres. Félek ezt fogja csinálni órákig és megint nem lesz eredménye.

(#10155) pzstm válasza szundybence (#10144) üzenetére


pzstm
titán

1-2 percet arra írtam, hogy max addig keres a WU frissítést :B ;)

Esetleg WU kikapcsolása, masina restart és WU visszakapcsolása

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10156) szundybence válasza pzstm (#10155) üzenetére


szundybence
aktív tag

Nem, már ezen túl vagyunk. Gyaníthatóan órákig hagyhatom, csak pörög magában. Nem ír ki semmit, csak csinálja. Másnál nincs ilyen, csak nálam? Mi az ördög baja lehet? Idegesítő viselkedés. :(((

Esetleg WU kikapcsolása, masina restart és WU visszakapcsolása

Ez már sokszor volt. Eredmény nélkül. Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#10157) azopi74 válasza szundybence (#10149) üzenetére


azopi74
addikt

Windows +S-re nem indul alapból a services.msc, westlake valszleg maga bemappelte ezt a billentyűzet shortcutot a services.msc indítására.

Én úgy indítom, hogy Windows+R (run) , és elkezdem írni. hogy services.msc, mivel elég gyakran használom, fel is ugrik rögtön a második billentyű leütésre (neked elsőre nem fog, ha még nem használtad, írd végig)

szerk: közben látom, túlléptünk a témán, bocs, vonaton voltam és kicsit szakadozik a net :)

[ Szerkesztve ]

(#10158) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

10240 re tud valaki egy x64 iso linket dobni? Ahonnan le hasít?

(#10159) #58000384 válasza savior (#10153) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az AMD driverekre rengetegen panaszkodnak, így lehet, hogy most éppen ilyen hibát okoz. Szerintem jobbat nem tudsz, mint megvárni az új verziót.

azopi74: A Win+S-re bejön a kereső, ott beírva a services.msc-t ugyanaz történik, mint a futtatásnál.

(#10160) azopi74 válasza #58000384 (#10159) üzenetére


azopi74
addikt

Ja, de nekem úgy egy billentyűvel többet kell nyomnom, mert ha addig írom, hogy "se", akkor a settings jön be elsőre, run-nál viszont a services.msc :)

(#10161) #58000384 válasza azopi74 (#10160) üzenetére


#58000384
törölt tag

Persze, csak azért írtam, mert amúgy tökmindegy, hogy mit használ :)

(#10162) pzstm válasza szundybence (#10156) üzenetére


pzstm
titán

se tűzfal, se vírusirtó se semmi?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10163) SityiSXT válasza szundybence (#10156) üzenetére


SityiSXT
őstag

Azt megpróbálhatod még, hogy leállítod a Windows Update szolgáltatást a services.msc használatával, majd átnevezed/elmozgatod a C:\Windows\SoftwareDistribution mappát, ezután újra elindítod a Windows Update szolgáltatást, majd keresel frissítéseket. Először el fog tartani egy darabig, de semmi esetre sem órákig (saccra olyan 15, max 20 perc múlva bőszen kéne már töltenie a frissítéseket)

(#10164) daczkó


daczkó
aktív tag

Érdekes állatfaj ez a Cortana. Helyzetemnek anglia van megadva, minden angol nyelvi fájl le van töltve, viszont nem engedi bekapcsolni magát, mert a rendszer nyelve magyar. Hol ebben a logika?

/ignore wwenigma

(#10165) szundybence válasza pzstm (#10162) üzenetére


szundybence
aktív tag

Figyuszka, frissen felraktam és aktiváltam. Frissítettem, felrakott mindent vagy 5* kellett újraindítani, mert mindig talált még valamiket. Most azonban már csak keres és keres végtelen ciklusban. Hogy mondjam, semmi oka nincs rá. Egyébként feltettem a w7 topikba is a kérdést. Nem oldódott meg sajnos. Azért kérdezem, hogy netán másnál is így van mostanában, vagy csak nálam?

(#10163) SityiSXT: Ilyen bonyolult dolgokat nem szívesen csinálnék, de azért köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#10166) pzstm válasza szundybence (#10165) üzenetére


pzstm
titán

pedig a softwaredistribution lehet utolsó amit kipróbálnék, de azt nem akartam mondani....... elmúlt 7-8 évben kétszer ha kellett csinálnom más gépen sokat mondok.... :B

ui.: figyuszkát hanyagolhatjuk legközelebb esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10167) Воланд válasza daczkó (#10164) üzenetére


Воланд
titán

logika az nincs benne, csupan igy mukodik ms-nel a regio zar.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10168) Lenry


Lenry
félisten

ki akartam próbálni a Win10-et, feltettem a 10240-es buildet, és szinte bármit akarok állítani, aktiválást kér, de semmilyen kódot nem fogad el, amiket találok a neten. még pár nappal ezelőtt kiírtat sem... :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10169) pzstm válasza Lenry (#10168) üzenetére


pzstm
titán

lelőtték az aktiválós szervereket, eredeti Win 8.1-re is ha ráhúzod aktiválást fog kérni.

29 után lehet aktiválni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10170) Lenry válasza pzstm (#10169) üzenetére


Lenry
félisten

nabasszameg...
ha ezt tudom, akkor nem gyalulom le a jól működő Win7-et a notimról :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10171) daczkó válasza Воланд (#10167) üzenetére


daczkó
aktív tag

Oké, de én angliában élek és ez nyitott régió. A helymeghatározás is engedélyezve van, a bing tudja is, hogy hol vagyok, de a Cortana az bezzeg nem.

/ignore wwenigma

(#10172) Воланд válasza daczkó (#10171) üzenetére


Воланд
titán

technikailag ugy van megoldva, hogy minden beallitasnak a tamogatott regioval kell megegyezonek lennie. ha magyar nyelvu az os es minden mas angol cortana akkor sem tud semmi kiirni magyarul, mert nincs semmi leforditva magyarrra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10173) szundybence válasza pzstm (#10166) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod, lehet még majd megpróbálom, ha sokáig csinálja ezt a helyben-járást a frissítés.

Elnézésedet kérem, nem akartam bántó lenni!

(#10174) Mate válasza pzstm (#10169) üzenetére


Mate
nagyúr

Mikor lőtték le?

(#10175) pzstm válasza Mate (#10174) üzenetére


pzstm
titán

arról nincs infóm, de ma derült ki, hogy ez van már....... (senki nem tudott róla előre kishazánkban....)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10176) Mate válasza pzstm (#10175) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert ma volt időm, gondoltam feltolom éles rendszernek.

Win 8.1-re gond nélkül felment, sehol nem kért kódot és aktiválta magától. Ez nemrég volt, pár órája talán.

Ja és olyan ms fiókkal lett belépve, ami sose volt insideres.

[ Szerkesztve ]

(#10177) SityiSXT válasza szundybence (#10165) üzenetére


SityiSXT
őstag

Pedig semmi bonyolult nincs benne. Addig nem tudod azt a mappát átnevezni/elmozgatni/törölni, amíg a Windows Update service fut. Leállítod, átnevezed/elmozgatod/törlöd azt a mappát, majd elindítod megint a service-t. Utána ha frissítést keresel a Windows Update-tel, ugyan hosszabban fog szöszölni vele, mint egyébként, de be kell induljon olyan 15-20 perc után a frissítés.

(#10178) azopi74 válasza pzstm (#10175) üzenetére


azopi74
addikt

Mikor cserélődik a Lumia 930 Lumia 950-re az aláírásodban? :) Van már valami értékelhető info a speckókat illetően? 850 is ígéretesnek tűnik. ha kellően alacsony (igazán középkategóüriába illő) lesz az ár is. (értsd jóval 100k alatt)
Más: SP4 is érdekel durván, lesz belőle valami i3-as skylake ócsó verzió? Vagy a csórók csak valami Celeronos Surface 4-ben reménykedhetnek ?

(#10179) Воланд válasza azopi74 (#10178) üzenetére


Воланд
titán

[link]

a 850-es torolve lett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10180) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ma is jött valami frissítés... most nézem az tegnapi volt csak ma telepítette fel...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10181) pzstm válasza azopi74 (#10178) üzenetére


pzstm
titán

SP4-et majd meglátjuk milyen lesz, telefonos témát woland belinkelte

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10182) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
A Windows 10 támogatja a régi ATI Radeon HD 4000-es szériát?
HD 4770-em van, Win 8.1-en müködött sima 8-as driverrel, most hogy menne 10-el? Megoldható lenne ez valahogy?
Köszi előre is! :R

(#10183) Szeszkazán válasza Norbi095HUN (#10182) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

szerintem simán

(#10184) Adamis válasza pzstm (#10175) üzenetére


Adamis
őstag

Insider hírlevél már egy hete küldte! Nektek nem érkezett meg az info? :U

@Norbi095HUN: megy, sőt, AMD most adott ki hozzá w10 drivert! ;)

[ Szerkesztve ]

(#10185) daczkó válasza Воланд (#10172) üzenetére


daczkó
aktív tag

Én ezt értem, de ha megvannak a nyelvi fájlok és lokáció alapján is nyitott területen vagyok, akkor igazán lehetne kedves és használhatná a tetves angol nyelvi fájlokat, attól, hogy a rendszert magyarul használom, még csak el tudok társalogni egy Cortanával.

/ignore wwenigma

(#10186) Mate válasza Adamis (#10184) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát valahol elakadt a levél, mert hozzám nem érkezett meg :D

Amúgy érdekes a dolog, mert mint mondtam nekem kora este simán aktiválta a rendszert.

(#10187) Adamis válasza Mate (#10186) üzenetére


Adamis
őstag

Nekem vagy két napja Asus eeepc-n nem akarta aktiválni. Azóta sem aktív.. Az asztali gépen insider verzió van március óta és folyamatosan aktív!

(#10188) nanus válasza Norbi095HUN (#10182) üzenetére


nanus
senior tag

Nálam megy Hd 4200.....csak a tv-n nem tudom a gpu méretezést belőni cc-ben nincs opcio képnél körbe 1cm fekete keret :R

(#10189) Norbi095HUN válasza nanus (#10188) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

De és te melyik drivert használod hozzá?

(#10190) Norbi095HUN válasza Adamis (#10184) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Nekem az eredeti AMD Oldal szerint csak Win8-hoz van még mindig..

(#10191) premete válasza Mate (#10186) üzenetére


premete
veterán

Másnak is aktiválta este 8-kor worldwide. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10192) nanus válasza Norbi095HUN (#10189) üzenetére


nanus
senior tag

Simán amit win alapból felrakott ,próbáltam 13.9 től többet visszafele de cc-ben 3 féle opcio van csak igy nem tudom képet széthuzni ....míg win 7 alatt minden cc opció megvan - beállitható.

(#10193) Norbi095HUN válasza nanus (#10192) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Akkor most melyik CCC van neked fennt? A Sima 8-as 13.1?

(#10194) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Csak egy gyors kérdésem lenne, a legfrissebb build honnan tölthető le, illetve az vajon RTM-e már? Abszolút nem vagyok képben még a 10-el, csak gyorsan kellene egy virtuális gép, amivel itthonról fogok dolgozni, és próbaképp 10-et tennék rá. Mivel 1 hét múlva jön, feltételezem van már RTM, bár mintha láttam volna olyan hírt, hogy megjelenésig nem elérhető, csak valami régebbi build.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10195) Mate válasza premete (#10191) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor lehet újra megy a dolog?

Mindjárt felnyomom saját gépemre is, hogy kiderítsem :D

(#10196) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. 4-5 bulid óta szenved a gépem ennek a telepítésével (• Hewlett-Packard - Imaging - Null Print - HP Deskjet 3520 series - Hiba: 0x8024200b) nem tudja telepíteni. Hogy tudom eltüntetni, mert amúgy a nyomtató működik rendesen?

(#10197) premete válasza Mate (#10195) üzenetére


premete
veterán

Aktivált w7 sp1, vagy 8.1 kell neki ha nem volt fenn korábban.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10198) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#10194) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megtaláltam. :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#10199) h1mpi válasza A_ScHuLcZ (#10198) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ott azt írja, hogy a legális 8.1 tulajok nem tudják aktiválni csak 29.-e után. Ez baromság Nekem is simán aktiválta...

Ezt onnan másoltam:
Figyelem! Akinek legális Windows 7, vagy 8.1 rendszere van és szeretne élni az ingyenes Windows 10-re frissítés lehetőségével, az várjon július 29.-éig, ne ugorjon neki ezzel az ISO-val frissíteni, mert mert nem fogja tudni aktiválni. Az ingyenes upgrade akció 29.-én kezdődik, ha előbb frissítetek, nem megy át a licenc-etek az új rendszerre. Tehát addig, ezt az ISO-t, csak tiszta telepítésre, vagy egy korábbi Insider Preview frissítésére használjátok!

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#10200) zoli62 válasza pzstm (#10169) üzenetére


zoli62
addikt

Insidereknél nincs szükség aktivélásra, nem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.