Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) westlake válasza Nagymelák (#10400) üzenetére


westlake
félisten

Érdekes. Azt simán meg kellene "ennie". :F

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10402) Nagymelák válasza westlake (#10401) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

De nem eszi,kíváncsi vagyok valakinek sikerül-e felrakni.

(#10403) dajkapeter válasza westlake (#10394) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Nem nyert! :(

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#10404) front3r válasza westlake (#10401) üzenetére


front3r
őstag

Nekem se jó: GTX 750 Ti

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#10405) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Jovo hetre igert az Nvidia support egy drivert ami javitja a fobb gondokat.

/s

(#10406) westlake válasza front3r (#10404) üzenetére


westlake
félisten

Mondjuk ezek a driver-ek CAB formátumban voltak. Próbáljátok meg inf szinten hozzáadni a driver-t (Update Driver Softvare...).

Play nice!

(#10407) snpetit válasza Pala (#10391) üzenetére


snpetit
aktív tag

125-ön mindkettő

(#10408) Nagymelák válasza westlake (#10406) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Megpróbáltam úgyis, a válasz az illesztőprogram nem támogatja a rendszer ezen verzióját. x64 rendszerre a megfelelő driver ment volna.

(#10409) westlake válasza Nagymelák (#10408) üzenetére


westlake
félisten

Érdekes WHQL driver. :U

Play nice!

(#10410) poli27 válasza Nagymelák (#10400) üzenetére


poli27
veterán

Vajon intel vga(Core i3 4130) hoz mikor lesz driver, mert a simulator programom nem megy vele (phoenix rc 5), sztem ez miatt... bár ez nem tuti...

[ Szerkesztve ]

(#10411) front3r válasza westlake (#10409) üzenetére


front3r
őstag

De nem hivatalosan letölthető verzió. Azt mondják ez az iCafe driver... koreai verzió, direkt internet kávézóknak kiadva. Több ilyen driver volt már, szóval ne nézzetek hülyének. :D Guru3D-ről van az info.

Itt van egy módszer a feltelepítésre egyébként! Felelősséget senki gépéért nem vállalok természetesen. :D

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#10412) westlake válasza front3r (#10411) üzenetére


westlake
félisten

Nem, ez nem iCafe driver. Egyébként meg mit számít, hogy hivatalosan nem lehet letölten? Nem azért nem működik, mert nincs nvidia.com-os link hozzá. Mondjuk az sem sokat számít, de WHQL.
Egyébként valószínűleg én rontottam el a dolgot. Egy kis türelmet kérek, amíg utánanézek.

#10413: Hivatalosan az a legújabb, de nem a legújabb. Nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10413) Mate


Mate
nagyúr

Senkinek nem javaslom ezeket a fene tudja honnan származó driverek telepítését. A jelenleg kint lévő legfrissebb driver is tökéletes, így bőven ráér akkor felrakni, ha nvidia úgy dönt, hogy kiadja.

Jelenleg 353.54 a legújabb.

Csak a hivatalos érdekel. Minden kiszivárgott, vagy nem kiadott driverrel nem foglalkozom. Felesleges telepítgetni őket, csak ártani tudnak. Ha valami javít, akkor azt úgy is megkapja a többi ember.

[ Szerkesztve ]

(#10414) westlake válasza Mate (#10413) üzenetére


westlake
félisten

"Jelenleg 353.54 a legújabb."

Te ezt konkrétan állítod, mint egy tényt. Miért kezded el megmagyarázni, hogy neked van igagazad, amikor nincs? Értem, hogy téged nem érdekel a nem hivatalos driver, de ettől még az állításod nem helytálló.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10415) daczkó


daczkó
aktív tag

Ha a legfrissebb biztos forrásból származó driver kell, akkor csakis NecaCom

/ignore wwenigma

(#10416) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Ugyanúgy felrakta a 353.54-et magától egy újraindítás után :C :W
Pedig a GFE-ben sincs engedve, hogy felrakja, csak, hogy értesítsen, ha van újabb elérhető.

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#10417) westlake válasza daczkó (#10415) üzenetére


westlake
félisten

Az általam linklet is onnan származik.

#10416: Igen, én is leírtam többször is, hogy nem lehet kikapcsolni a WU driver frissítését.

Play nice!

(#10418) Shurycen


Shurycen
tag

Srácok az volna a kérdésem, hogy van most a gépemen egy "apacukafundaluka" :) Win7, de szeretnék élni ezzel a free upgrade lehetőséggel, így szereztem egy érintetlen legális Win8-at. Fel is tettem, de nem volt minden rendben eldobálta a drivereimet 2 nap után, minden hibaüzenettel leállt szóval semmit nem tudtam csinálni, de nagyon kellett a gép ezért nem próbálkoztam hanem gyorsan visszadobtam a 7-et. Na most feltétlenül azt kell tennem, hogy július 29-et követően fel kell telepítenem a Win8-at, majd onnan update Win10-re? vagy mivel Win8 install után elfogadtam ,hogy majd kérek Win10 update-et, meg ugye aktiváltam a kulcsot az accountommal, így elég ha majd a hivatalos kiadott lemezt letöltöm és azt telepítem de akkor meg hogy lesz legális? beírom a Win8 kulcsom, vagy az accountomhoz lesz rendelve?

(#10419) wjbhbdux válasza westlake (#10414) üzenetére


wjbhbdux
veterán

most mar annyira tukmalod ezt a drivert hogy kezdek felni hogy az ISOd megfertozte a UEFI-t a gepemen :U

/s

(#10420) westlake válasza wjbhbdux (#10419) üzenetére


westlake
félisten

Semmi értelme nincs annak, amit írtál. Én ugyan nem tukmálok semmit. Mint mondtam, nem erőszak a disznótor. Az ISO-m megfertőzte az UEFI-t a gépeden? Na erre meg mondani sem tudok semmit. :D

Play nice!

(#10421) eladohardver


eladohardver
őstag

üdv urak! Csak annnyit szeretnék kérdezni, érdemes még újra raknom a windows 8.1-et (csinál már érdekes dolgokat...) vagy várjam meg 29.-ét és majd akkor w10 telepÍtés...?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10422) Mate válasza eladohardver (#10421) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezt neked kell eldönteni. Nem tudom mennyire zavarók a hibák. Amúgy 29-én még nem fogsz megkapni semmit.

(#10423) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Olyan kérdésem lenne ,hogy az indexelés beállításait hol találom? Vagy máshol van mint eddig vagy én felejtettem el és keresem rossz helyen :D

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#10424) daczkó


daczkó
aktív tag

Hol lehet azt beállítani, hogy amikor kikapcsol a képernyő (notebook), akkor ezzel egyidejűleg zárolja is a gépet a rendszer? Azaz minden folyamat folytatódjon, de csak a rendszerjelszó beírása után lehessen használni a gépet?

(#10423) Bkrisz9: Beírod a keresőbe, hogy indexelés

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#10425) anulu


anulu
félisten

hogyan lehet a javat életre kelteni? v8u51-et felraktam, a plugin engedélyezve is van, de a CIB netes oldala nem hajlandó betölteni. IE11 alatt sem megy.
W8.1 alatt teljesen jó volt, bár nem emlékszem, melyik verzióval :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10426) viralmind válasza daczkó (#10424) üzenetére


viralmind
aktív tag

Gephaz-szemelyreszabas-zarolasi kepernyo-lap aljan kepernyokimelo beallitasai:
Itt a kepernyokimelo nincs opciot valaszd, varakozasnal beallitod ugyanazt amikor a kepernyokikapcsolas idopontja,es a bejelentkezesi kepernyot pipald be.

(#10427) premete válasza daczkó (#10424) üzenetére


premete
veterán

Windows gomb +L nem elég?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10428) viralmind válasza premete (#10427) üzenetére


viralmind
aktív tag

Gondolom azt szeretne ha hirtelen otthagyja a gepet es elfelejtene zarolni akkor magatol is lezarjon ,nalam is igy van 2 perc utan zarol ha nem hasznalom a gepet.+ van egy shortcut-om is user32.dll, LockWorkStation ami persze ugyanaz mint a win+L csak kenyelmesebb kattintani :)

[ Szerkesztve ]

(#10429) premete válasza viralmind (#10428) üzenetére


premete
veterán

Mitől lenne gyorsabb? Egyébként a windows 10 sem fog gondolkodni senki helyett; nem tudja, hogy ott ülsz a gép előtt, vagy elmentél. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10430) szundybence


szundybence
aktív tag

Azért én már elég dühös vagyok a w7-re. Elkezdtem frissítgetni, hogy megjelenjen az a bizonyos w10up-ikon. Egymilliárd frissítés után még mindig nincsen. Egyébként a frissítéseknek nem akar vége szakadni. Már vagy harmincszor jelentette, hogy minden frissítést feltelepített. Újraindítás után aztán talál még 10 darabot. Majd jelenti, hogy kész. Újraindítom, jelenti, hogy még van 202 darab.... ... aztán még 188, aztán még 4, aztán még 10, ésígytovább. Nincs itt valami bibi? Ennyi frissítése nem is lehet. na és persze azt az ominózus KB3035583-at ehhez a w7 32 bites változathoz külön az istennek se lehet sehonnan letölteni. Brrrrr! Berágtam nagyon. :U

(#10431) zzola válasza szundybence (#10430) üzenetére


zzola
félisten

KB2952664 is kell...
Ez talán segít...

[ Szerkesztve ]

(#10432) front3r válasza szundybence (#10430) üzenetére


front3r
őstag

A Microsoftnál a frissítések/patchek sokszor egymástól függnek, ezért van ez, amit mondtál. Ezért jó egy olyan ISO-ról telepíteni egy rendszert, ami viszonylag a legutolsó patcheket is tartalmazza, lehetőleg ez hivatalos forrásból legyen meg!
Tehát semmi gond sincs ezzel, csak a Windows 7 már elég régi, és igen sok javítás jelent meg rá, és ez a W10 upgrade frissítés a legutolsók között van, és valószínűleg ezért nem dobja fel, de érdemes megkeresni ezt a frissítést, mert lehet már rég fent van a gépeden!

Amúgy az egyik fórumozónak is a napokban dobta csak fel ezt az ablakot, tehát ez sem egyszerre jelenik meg mindenkinél.

Csak azt ne várjátok, hogy 29.-én mindenkinél ott fog villogni az értesítés, hogy tölthető a Windows 10, több hullámban fognak kimenni az értesítések, elképzelhető hogy 29.-e után is heteket kell még várni!

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#10433) szundybence válasza zzola (#10431) üzenetére


szundybence
aktív tag

Talán segítene, de nem találok download linket egyikhez sem. Miközben az újraindítás utáni frissítés-keresés már azzal az üzenettel tér vissza, hogy nem talált frissítést. persze biztos bennem is van hiba, mert már nagyon áhítozom erre a w10 "drágaszág"ra. :)

(#10434) Воланд válasza Shurycen (#10418) üzenetére


Воланд
titán

fel kell tenned a win8-at es azt kell frissitened. de 29-en nem lesz elerheto mindenkinek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10435) Taifa Díaz válasza anulu (#10425) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A párom ugyanezzel a problémával zargatott tegnap, csak v8u45-tel megy a CIB Internet Bank, Windows 8.1 és 10 alatt is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#10436) vlevi


vlevi
nagyúr

Értesítő (műveletközpont) miért szivat? Az ikonja olyan, mintha lenne valami értesítés, de, amikor kinyitom, akkor üres.

Az is jó lenne, ha nem teljes képernőmagasságban nyílna meg, hanem csak annyira, amennyi helyre szükség van.

(#10437) szundybence


szundybence
aktív tag

Naszóval, mégegyszer:

Windows 7 Starter jogtiszta, aktivált, "A Windows naprakész" feliratú a "Frissítések keresése" funkció után. Mégsincsen a tálca jobb alsó sarkában w10up ikon. Kérdéseim:

1 miért nincs, amikor mindenki másnak meg van?

2 mikor lesz? lesz-e egyáltalán?

3 nem szenvedek-e időbeli hátrányt a reg hiányában a többiekhez képest?

4 miért mondtátok, hogyha felrakom az összes frissítést, akkor nekem is lesz?

Korrekt válaszaitokat előre is köszönöm. Aki csak találgatni akar, vagy szívatni, az nagy ívben kerüljön el, mert nem vagyok jókedvemben!

Ja-igen, és megnéztem, A frissítési előzményekben ott van a KB 3035583, még sincs ikon!!! Erre varrjatok gombot szakértők!!!

[ Szerkesztve ]

(#10438) kengyel válasza szundybence (#10437) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szia !

1. Nem azonnal jelentkezik a tálcán.
2. Nézd meg a Windows--System32 mappában , ott kell lennie a GWX mappának.
3. Ha ott megtaláltad, akkor nincs gond .

kengyel

(#10439) szundybence válasza kengyel (#10438) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod!

Igen, megtaláltam a Windows--System32 mappában a GWX mappát. Méghozzá 7. hó 4. dátummal. Ez most akkor mit jelent? Miért nem tudok beregelni az w10upra?

(#10440) front3r válasza szundybence (#10437) üzenetére


front3r
őstag

Nem mindenkinek van, tegnap volt egy fórumozó, aki ugyan erre panaszkodott, bár neki akkor jött meg az ikon, mikor kiposztolta ezt ide. :D
Tehát: Az értesítést sem azonnal kapja meg mindenki, én követem ezt a topikot, és hétről hétre egyre több ember kapta meg az értesítést.
Ezentúl bármikor megjelenhet nálad is ez az ikon, kikényszeríteni sem igazán lehet.
Esetleg ha lesz valaki, aki egy Microsoftos oldalt belinkel, ahol lehet regisztrálni az OK, de én nem tudok ilyenről.

Sietned nem kell ezzel sem, mert Július 29.-étől még egy év áll rendelkezésre hogy átállj, nem maradsz le semmiről.
..és ráadásul, ahogy előbb is írtam, 29.-én NEM kapja meg mindenki, sőt, lehet egy nagyon kis réteg kaphatja meg a Windows 10-et(első körben a tesztelők), ezt a Microsoft közölte, és úgymond hullámokban kapják meg az emberek a frissítést, tehát nem tudni, hogy te mikor kapod meg, lehet csak szeptemberben, de lehet hogy már 29.-én.
NINCS fix időpont.

Másik opció lehet még az, hogy a Microsoft előbb letölthetővé teszi a Windows 10 ISO-t, és onnan is tudsz majd frissíteni ha akarsz, és hogy ez mikor fog megtörténni? Ezt is csak a Microsoft tudja(29.-én vagy az után). Óva intelek az egyéb oldalak letöltési linkjeitől majd, mert biztos lesz ilyen, de abba "mást"(vírus, keylogger, stb..) is belerakhatnak, tehát csak hivatalos forrásból tölts le bármit!

Legjobb, ha követed a topikot, és akkor nem maradsz le semmiről sem!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#10441) Воланд válasza szundybence (#10437) üzenetére


Воланд
titán

ha fent van a 3035583 frissites, akkor ebben a leirasban van egy non-english (felteve ha nem angol a rendszered) verziohoz tartozo script, amit le lehet futtatni. amugy meg nalad valoszinuleg az a pont ervenyes, hogy jelenleg az ms meg nem tudja meghatarozni, hogy futni fog-e azon a gepen a win10, ezert nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10442) kengyel válasza szundybence (#10439) üzenetére


kengyel
nagyúr

Várd meg még a tálcán megjelenik, van olyan hogy többszöri Restart után jön elő.
A W10 Home változatára fogja frissíteni.

Itt a bizonyíték :)

kengyel

(#10443) szundybence válasza front3r (#10440) üzenetére


szundybence
aktív tag

front3r köszönöm a válaszod!

(#10441) woland_y2k: Köszönöm, de ilyen bonyolult dolgot nem akarok csinálni. Mert mondjuk eltévesztem, vagy egyéb valami és utána már aztán tényleg nem lehet majd tudni, hogy mi miért történik, vagy miért nem történik.

(#10442) kengyel: Közönöm, várok.

[ Szerkesztve ]

(#10444) kengyel válasza szundybence (#10443) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még nem késtél le semmiről, nem mindenki kapja meg 29.-én.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#10445) pendre54 válasza szundybence (#10437) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Saját tapasztalat. Én sem regisztráltam a frissítésre, mert úgy voltam az egésszel, hogy majd 2016 május-június környékén térek visza erre a témára, amikorra remélhetőleg kiforr minden, semmi kedvem szívni egy jól belakott Win 7 helyett, egy nálam egy-két dolog tekintetében sötét ló Win 10-el. Ennek ellenére nálam is megjelent pár hónappal ezelőtt a frissítési értesítés, hogy minden ok, oszt majd értesítenek. Azután egyik reggeli indításnál azt vettem észre, hogy szőrén-szálán eltűnt az ikon, és a vezérlőpult frissítési részénél se volt róla semmi infó.
Azután ahogy eltűnt, úgy néhány nap múlva újra ott volt úgy, hogy részemről semmit nem tettem ennek érdekében.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#10446) Borisz76


Borisz76
veterán

Természetesen én is tervezem a Win 10 telepítést...de nem szeretném törölni a jelenleg is kiválóan muzsikáló Win 8.1-es rendszeremet.

Jövő hét folyamán beszerzek egy másik 256 GB-os SSD-t , berakom a gépbe és ha megkaptam az értesítést , illetve letöltődött a Win 10, akkor fogom telepíteni az új SSD-re.

Ezáltal lesz két rendszer.
Egy darabig még biztosan a Win 8.1-et fogom használni.
Időnként majd indítom a Win 10-et, frissítem de mást nem fogok csinálni vele.

Aztán ahogyan lassan kiforr az új rendszer folyamatosan az lesz a fő OS.

Bármi gond,probléma lépne fel még akkor is ott lesz a Win 8.1 a gépen mint egy mentőöv.

Jelenleg ez egyik....ha nem az egyetlen indok a Win 10 mellett a DX12.
Mondjuk ezt a ficsőrt kihasználó alkalmazások,játékok még nem igazán vannak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10447) Thome válasza vlevi (#10436) üzenetére


Thome
addikt

Nem csak téged szokott szívatni. :U

(#10448) tepenzed


tepenzed
őstag

srácok az action centert sehogy sem tudom ledokkolni az asztalra,hogy mindig látható legyen oldalt, engem ez idegesít,hogy eltűnik, fene se figyeli azt a kis ikont ott a tálcán

(éles verzió)

[ Szerkesztve ]

(#10449) #41133696 válasza zzola (#10431) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#10450) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

A legujabb frissitessel nem lehet megnyitni a halozati kapcsolatok tulajdonsagait.. ne akarjatok annyira sietni az atallassal sracok, lesznek itt gondok.

/s

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.