Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) sqpp


sqpp
őstag

Jelenleg minden tökéletes :) Semmi problémám nincs.

[ Szerkesztve ]

(#10802) BiP válasza br.rak (#10791) üzenetére


BiP
nagyúr

Honnan jönnek ezek a furcsa elméletek?
Úgy látszik, nem lehet elégszer leírni:
Ha frissítesz Win10-re, attól még megmarad a Win7/8-ad, csak egyszerre nem használhatod a kettőt.
De bármikor visszatérhetsz a régi rendszerre.

(#10803) pzstm válasza sqpp (#10801) üzenetére


pzstm
titán

Ma frissitettel WU-n keresztül?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10804) sszemtelen válasza sultansmith (#10692) üzenetére


sszemtelen
őstag

(( még az is kérdés, hogy ez a fajta aktiválás vajon mennyire fog működni holnaptól :D ))

(#10805) westlake válasza premete (#10800) üzenetére


westlake
félisten

"..esd-ből lehet csinálni esd-isot, amiből lehet telepítgetni, és 3 GB alatt van."
Nem tudom, hogy ezt hogy érted. Mindig is az volt a referencia telepítő, amiket az MSDN-re kitettek. Oké, vannak egyéb partner site-ok is, ahogy némileg módosított változatokat tesznek ki. Az általad említett ESD-ISO nekem "tákolt" kategória. Akkor is, ha hivatalos M$ file.

#10804: Aki nem legális példányt szeretne, annak mindig is ott lesznek az Enterprise telepítők.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10806) sqpp válasza pzstm (#10803) üzenetére


sqpp
őstag

Ment PÜ.

(#10807) egykori válasza justaview (#10799) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, remélem, jó lesz, mert nem áttelepíteni akarom a windowst, hanem tiszta telepítést tervezek.

(#10808) BiP válasza westlake (#10805) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha az eredeti ESD-ből csinálsz magadnak ISO-t, akkor -bár nem hivatalos- de a tákolmánytól is messze van.

(#10809) westlake válasza BiP (#10808) üzenetére


westlake
félisten

Ő nem azt írta, hogy a telepítő pontosan ugyanolyan, mint az MSDN ISO, csak éppen ESD a formátuma. Pontosan ezért írtam azt, amit. Egyébként meg akkor beszéljük már erről, ha az ESD előbb elérhető, mint az MSDN ISO. Addig teljesen lényegtelen. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10810) BiP válasza westlake (#10809) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerencse, hogy én sem írtam, hogy ugyanaz.
A 10240-hez viszont lehetett szerezni MS-féle ESD-t, (amikor az Insider-en belül megjött az update), amiből csinálhattál magadnak 10240-es ISO-t. Igaz, ez még nem az RTM, ill. az, ami ki lesz adva az MSDN-en, ill. terjesztve, és azóta jött pár update, de addig bőven megteszi ez is. Égbekiáltó különbség már nincs.
Amikor meg majd lesz RTM, lesz hivatalos ISO is, mindenki frissítheti az Windows image - archívumát :)
RTM-ből fene tudja, lesz-e előbb ESD (lesz-e egyáltalán), mint ISO.

(Én mondjuk úgy szoktam, hogy amikor kijött egy frissítés, az ESD-ből csináltam magamnak ISO-t. Amint kijött hivatalosan is az ISO, az általam kreált változat repült, cseréltem a hivatalosra)

[ Szerkesztve ]

(#10811) br.rak válasza BiP (#10802) üzenetére


br.rak
őstag

Jótól kérded. Én is csak a szemem meresztgetem ezekre (de 100%-ig nem tudom kizárni ezen baromságokat, ismerve az MS mit csinált a WP-vel az elmúlt évben, teszem hozzá, sajnos)

(#10812) Szinyák válasza sqpp (#10801) üzenetére


Szinyák
őstag

Hi . Jobb oldalt a tálcát az ora mellet ,hogy lehet testre szabni , hogy mi jelenjen meg mint . lehet elrejteni ... stb.. Nyelvi eszköztárat , hogy lehet vissza kapcsolni ?

Szinyák

(#10813) Nordekk


Nordekk
tag

Holnap már lehet is frissíteni Win 7-ről? Vagy még csak insiderek szedhetik?

(#10814) Sotho válasza Nordekk (#10813) üzenetére


Sotho
őstag

Én insideres vagyok, ma reggel állítólag minden előzmény nélkül feltelepült, ill már úgy indult az otthoni gépemen. :D

[ Szerkesztve ]

(#10815) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Hmm... Szóval senki nem használja Bay Trail-es tableten a Win10-et.

(#10816) Lauda


Lauda
félisten

A windows 10 az teljesen uj motor/fejlesztes, vagy a 8-as windows tovabbfejlesztesebol szuletett?

(#10817) CharlieDrop válasza sqpp (#10801) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Karaj, nekem dobott egy szép hibát

80240020

oszt hali

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10818) tatararpad válasza Lauda (#10816) üzenetére


tatararpad
őstag

Mindegyik az előzőnek a továbbfejlesztése. Maga a Linux kernel 18 millió kódsor, ilyen kaliberű programokat nem fognak 2 évente készíteni, akár fölöslegesen.

(#10819) Lauda válasza tatararpad (#10818) üzenetére


Lauda
félisten

En ugy tudom, a vista is teljesen uj volt es a windows 8 is..

GoodSpeed Gyonyoru. :D Akkor vegulis a win 10 az micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#10820) #41133696 válasza Lauda (#10819) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig nem, még a Windows 95-ből is volt benne kód :D

Például: "Az elmúlt héten több újság is arról kezdett cikkezni, hogy biztonsági szakért?k felfedezték az els? olyan réseket a Windows Vista-ban, melyek a jogosultságok illetéktelen megszerzése után akár a gép feletti uralom átvételéhez is vezethetnek. Bár a Microsoft már vizsgálja a szóban forgó hibát, id?közben kiderült, hogy a még Windows 95-b?l származó ?srégi kódrészlet csak a rendszer fagyását eredményezheti, betörést vagy adatlopást nem."

http://winportal.net/?id=690

[ Szerkesztve ]

(#10821) sqpp válasza Szinyák (#10812) üzenetére


sqpp
őstag

Ha nyelvi eszköztárat akarod, csak jobb gomb rá és bezárás

Ha az ikonokat: jobb gomb tálca, Tulajdonságok - > Értesítési terület (testreszabás) - > Rendszerikonok engedélyezése és tiltása.

(#10822) tatararpad válasza Lauda (#10819) üzenetére


tatararpad
őstag

Persze ezt minden Windowsnál elsüti valaki hogy ez egy teljesen nulláról újraírt Windows. Aztán a valóság az hogy az Edge azért született meg mert az IE tán még 90-es évekbeli megoldásokat is tartalmazott.

(#10823) Lauda válasza #41133696 (#10820) üzenetére


Lauda
félisten

Hehe. :DD

tatararpad Nem sutok el semmit, mint lathatod kerdeztem es szandekosan ugy fogalmaztam, hogy "ugy tudom", hiszen tudhatom rosszul is. ;)

(#10824) azka79


azka79
aktív tag

Vágási Ferinek szóljatok, nem kell gyűjtsön 10e forintot az uj windowsra mert ingyenes

(#10825) tatararpad válasza Lauda (#10823) üzenetére


tatararpad
őstag

Én is szándékosan úgy fogalmaztam, hogy valaki, aki lehet akárki ;)

(#10826) zzola


zzola
félisten

Nem vagyok Insider, de ma hazaérve WU után ezt látom:

[ Szerkesztve ]

(#10827) #41133696 válasza Lauda (#10823) üzenetére


#41133696
törölt tag

A marketinggépezet találta ki ezt, hogy növelje az eladásokat, a cég azon időszakában, amikor még minden 3 évben el kellett adni egy új verziót. Ennek érdekében mindent bevetettek, de a kicsit hozzáértőbb az tudta, hogy marhaság. Tudod olyan ez, mint az RTM... Nem létezik kész szoftver, de ugye minden 3 évben bejelentették, hogy elkészült. Ha elkészült volna (ami lehetetlen, mert mindig van mit foltozni, és javítani, vagy fejleszteni), akkor nem lett volna szükség sosem Windows Update-re, ugyanakkor az emberek döntő hányada egyszerűen technológiai analfabéta, és erre rámozdulnak, hogy na kész van! Azzal a szöveggel, nem lehetett volna eladni, hogy hölgyeim és uraim, az aktuális Windows most egy olyan fázisába került a fejlesztésnek, amikor már ki merjük adni.

Az MS egyébként is nehezebb helyzetben van mint az Apple, mert az almások saját számítógéppel is operálnak, az újabb modellek mellé vagy a még régebbi vagy már az újabb rendszert adják a vásárlóiknak, de ha az előbbi akkor frissíthetnek.

(#10828) Szinyák válasza sqpp (#10821) üzenetére


Szinyák
őstag

:R köszi nyelvi eszköztárat szeretném engedélyezni , mert az eltűnt nincs ott , hogy HUN
Ezt még nem találta meg ....

Szinyák

(#10829) bombibmw válasza Szinyák (#10828) üzenetére


bombibmw
veterán

win+szóköz gombot nyomd meg és így váltasz nyelvet!
Ha azt akarod,hogy ott is legyen,akkor tálcára jobb klikk és innen be tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

(#10830) worxland válasza Lauda (#10819) üzenetére


worxland
addikt

Új oprendszert az MS nem csinált az NT óta. Mindig csak toldozta-foldozta:
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10831) dahaka1 válasza zzola (#10826) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Nálam ugyanez a helyzet. windows 8.1

(#10832) sqpp válasza Szinyák (#10828) üzenetére


sqpp
őstag

Megoldható, de elég körülményes :) Ha érdekel írj privátot.

Bombi: Sajnos Windows 10-en nincs olyan eszköztár, így csak regedit jó megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#10833) BiP válasza Sotho (#10814) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam ha bármi frissítés települ, addig nem lesz végleges, amíg nem nyomok kézzel restartot.
Sima lekapcsolás este, reggel indítás nem elég neki. Újraindítással települnek csak a frissítések.
A fastboottal kéne variálni, de jó ez így.

(#10834) CharlieDrop válasza zzola (#10826) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem van ilyen 4 is :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10835) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nálam még csak ennyi történt ma... előtöltött meg kotorászott valamit és csinált egy 6 gigás könyvtárat (Win 7 Pro 64bit angol). :DDD
Benne pedig ott a teljes telepítő.

Kézzel indítom a setup.exe-t már tolná is fel gondolom... várjak vele? ;]

A WU még nem szólt hogy mehet, gondolom magától elvileg holnapig nem is fog szólni... de lehet cask egy restart kéne... na majd később...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#10836) JamesHun válasza BiP (#10833) üzenetére


JamesHun
addikt

nálam volt olyan, bár lehet ez bug volt, hogy ha nem a windows update nél nyomtam restartot, hanem bezártam a windows update-et és rá fél órára nyomtam egy restartot a "start menüben" akkor nem telepítette csak ha a windows update ha szól, hogy restrart kellene és ott nyomtam restartot

SeriesX: JamesSHun

(#10837) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valakit tud arról valamit hogy az MSDN képfájl holnap kifog-e jönni?

(#10838) westlake válasza tothjozsi96 (#10837) üzenetére


westlake
félisten

Elméletileg igen. Szerintem mindig minden a kiadás napján került fel oda.

#10840: Mielőtt kulcsot vennél, kérdezz rá másoknál, hogy szerintik legális-e.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10839) nobiand válasza FollowTheORI (#10835) üzenetére


nobiand
aktív tag

Most megnéztem, nálam is ez van. Majd csak lesz valami :)

(#10840) tothjozsi96 válasza westlake (#10838) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Elkezdtem gondolkodni hogy megéri-e lecserélni a Windows 7-et, nekem a Windows 8 annó nagyon nem jött be...
Meg gondolkodtam hogy veszek egy kulcsot a 10-hez, ha már ez lesz az utolsó windóóóz :D

(#10841) GhostRider23


GhostRider23
tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül hogy a holnap érkező windows 10-hez lesz-e új AMD catalyst driver? Mert nekem 290X-en a GTA V windows 10 alatt, furcsa töltögetéses, szaggatgatásos dolgot, csinál ami windows 8.1 en egyáltalán nem volt jelen, gondolom driver hiba lehet, de kérlek erősítsetek meg benne hogy tapasztaltatok ti is bármi ehhez hasonlót! Válaszokat előre is köszönöm!

(#10842) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

services.msc-ben ha letiltjuk az update-t akkor van frissítés vagy nincs?

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#10843) westlake válasza KIRA\/NOVA (#10842) üzenetére


westlake
félisten

Nincs. Nincs szolgáltatás, nincs (semmilyen) frissítés.

#10841: Biztos, hogy lesz újabb, de annak semmi köze nem lesz a "végleges" WinX kiadásához.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10844) GhostRider23 válasza westlake (#10843) üzenetére


GhostRider23
tag

Értem! Köszönöm más is tapasztalt már ilyen hibát GTA V alatt amd 290-es szériával?

(#10845) daczkó


daczkó
aktív tag

Van egy txt (vagy bármilyen szöveges) fájlom, amiben össze fogom gyűjteni az összes jelszavam (kivéve bank), ezt fel szeretném tölteni OneDrive-ra, de előtte le szeretném titkosítani, csak úgy lehessen megnyitni (telefonról vagy gépről), hogy beírom előtte a hitelesítő jelszót. Fontos, hogy bármikor meg lehessen nyitni és lehessen szerkeszteni, de mindig csak a jelszó birtokában.

Mivel tegyem?

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#10846) KIRA\/NOVA válasza westlake (#10843) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Akkor majd a regeditben nézek erre is valami gyógyírt attol még hogy nincs ott a gombja hátulról megkerülve meglehet nyomni :DDD (mármint hogy mit frissítsen mit ne)

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#10847) westlake válasza KIRA\/NOVA (#10846) üzenetére


westlake
félisten

Ezt felejtsd el. Ez egyelőre nem fog működni. Pontosan ezt akarta az új WU-tel elérni a M$.

#10848: A komplett ISO-ról beszéltem, nem bármilyen wim-ről. De igazából tényleg lényegtelen. Dobjuk a témát. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10848) premete válasza westlake (#10805) üzenetére


premete
veterán

Mitől lenne a Microsoft saját formátuma "tákolmány", illetve ha nem a Microsoft jelenlegi formátumát, az install.esd-t használod, ami újabb, jobban tömörített, mint az előző, az install.wim az mitől jobb, vagy hivatalosabb?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#10849) bakkir


bakkir
tag

Üdv! Most 8.1 rendszer egy sima mezei HDD-n van rajta.
Holnap felupdatelném 10-re. Majd formáznám az egészet, és tiszta telepítéssel SSD-re telepíteném. Lehetséges lesz? Vagy megváltozik ilyenkor a hardverkulcsom?

(#10850) FollowTheORI válasza daczkó (#10845) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem tedd fel mint pl egy protected excel fálj (vagy excel egy zip-ben erős jelszóval_)... vagy védett pdf.

Illetve én lehet inkább google fiókra tenném mint online sheet és azt ott levédeném.
+ eleve ott a jelsó + kettő biztonsági védelem sms-el.
Nincs az az isten hogy illetéktelen egyszerűen hozzáférjen.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.