Hirdetés

2019. október 17., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-27 17:56:13

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobil szolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#96351) MaxxDamage válasza csako (#96349) üzenetére

MaxxDamage
(veterán)

Ezt nem tudtam! :R
V20-ba van most a 2SIM (V10 csak 1SIM-es)

MD
L

◄◄LG® V10 4/32GB "Black" -ELADÓ- & V20 DS 4/64GB "Silver" & V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."►►

(#96352) dragon1993 válasza Keem1 (#96322) üzenetére

dragon1993
(őstag)

Bocsi kicsit lemartam.

Jelenleg van egy NetPlusz S csomagom és hozzá a korlátlan adatopció.
Jól értem, hogyha lefogy a 200MB akkor megszűnik a korlátlan rész, de amíg megvan a 200MB addig megy a korlátlan része?

(#96353) Zeki válasza dragon1993 (#96352) üzenetére

Zeki
(veterán)

Igen.

9 hónapos, alig használt hoverboard + kiegészítők eladó!

(#96354) gyarmatinic

gyarmatinic
(csendes tag)

Csak én vettem észre, hogy a pl. Mobil Korlátlan + 6GB net esetén csökkent a készülékkedvezmény? Eddig 99ezer forint volt most 88ezer :( ilyenkor annyira örülök a Magenta1nek :((

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#96355) kali válasza gyarmatinic (#96354) üzenetére

kali
(legenda)

Én csak azt látom, hogy gyakran változik a kedvezmény mértéke akár a készülék típusa függvényében is, egyszer az egyikre kevesebb és másmilyenre több, aztán megint módosul, néha bizonyos típusokra extra (online) kedvezmény is van, aztán az megszűnik, illetve átvándorol más típusra.

Just Mobile Gum Plus külső akkumulátor eladó: https://hardverapro.hu/apro/just_mobile_gum_plus_elado_keveset_hasznalt_kifoga/friss.html

(#96356) thomas77

thomas77
(senior tag)

A mostani számlán van egy apróbetűs rész, ami azt írja, hogy néhány rövidített hívószám korábban ingyenes volt, de mostantól vezetékes díjazású lesz. Ez hátrányosan érinthet engem. Ilyenkor fel lehet mondani a hűségszerződést kötbér megfizetése nélkül?
Ha igen, van rá mód, hogy megtartsam a számom úgy, hogy átváltanám dominóra vagy elhordozom?
Ha nem lehet felmondani okosba, akkor milyen lehetőséget teremt a kialakult helyzet az előfizető számára?
Egyelőre nem akarok váltani, pusztán elméleti a kérdés...

(#96357) Soulfly842 válasza thomas77 (#96356) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

Pusztán elméletileg azoknak a díjazását szerintem nem a Telekom változtatta meg, hanem a Kék és zöld számok körüli variálás, s hogy az NMHH ezeket átrendezi, más feltétekkel kezeli. Így szerintem a válasz nemleges.

(#96358) thomas77 válasza Soulfly842 (#96357) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Azt külön ki szokták emelni, ha felmondási jogot nem képez a változtatás. De ez itt most nincs kiemelve.

(#96359) r3dsnake válasza thomas77 (#96356) üzenetére

r3dsnake
(nagyúr)

Ha erre hivatkozva sikerül felmondani az előfizetésed, mindenképp írj a topicba kérlek.

(#96360) Szilofon

Szilofon
(tag)

Huawei telefonoknál mennyi idő a függetlenítő kód küldése?
Samsungnál már aznap meg szoktam kapni,Huawei telefonál kértem már csütörtökön,de csak olyan sms-t kaptam hogy "a feloldó kód bekérésre felvettük a készülékgyártóval a kapcsolatot és bla bla"
De azóta se kép,se hang :U

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.(480 pozitív,0 negatív)

(#96361) thomas77 válasza r3dsnake (#96359) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Egyelőre nem akarom felmondani a horror drága net és hálózaton kívüli percdíj ellenére sem. 100%-ban hálózaton belül hívok, a netet meg beosztom valahogy.
Viszont a családi csomag elég fontos nekem. VoLTE-t meg sehol máshol nem kapok egyelőre.
Most mennem kell külföldre. Viszem magammal a domino kártyámat is szégyen-szemre...

(#96362) szabacsik

szabacsik
(senior tag)

Van megoldás rá, hogy olyan netem legyen mobilon amit nem leállítanak hanem csak lassítanak? Vagy ez már bukta? Önkiszolgáló menüben nekem nincs semmi valószínűleg azért mert flottás vagyok. Ez a korlátlan böngészés meg ugye már nem igényelhető

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#96363) kali válasza Szilofon (#96360) üzenetére

kali
(legenda)

Gondolom, régebbi Huawei típusról lehet szó, mert egy ideje hálózati zár nélkül adja a Telekom, úgy pedig hetekbe is telhet.

Just Mobile Gum Plus külső akkumulátor eladó: https://hardverapro.hu/apro/just_mobile_gum_plus_elado_keveset_hasznalt_kifoga/friss.html

(#96364) Szilofon válasza kali (#96363) üzenetére

Szilofon
(tag)

P8 Lite

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.(480 pozitív,0 negatív)

(#96365) gyarmatinic válasza kali (#96355) üzenetére

gyarmatinic
(csendes tag)

Érdekesen alakítgatnak mindig, volt olyan 30500Ftért (nem elírás) tudtam volna S8-at kihozni persze akkor még nem járt le a hűség. Most hiába levitték a készülék alapárát a kedvezményeket ugyanolyan szinten viszik vissza...(nehogymár a paraszt olcsóbban kihozza a telefont ;] :((( :((( )

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#96366) thomas77

thomas77
(senior tag)

A domino most opció miért nincs benne az ászf 5a mellékletében?
Egy korábbit is néztem, abban sem volt benne. Értem én, hogy nincs havidíjja, de attól még módosítja a percdíjjakat. Ezért nem kellene benne lennie a díjszabásban?

(#96367) dptrsk válasza thomas77 (#96366) üzenetére

dptrsk
(Topikgazda)

Akciós ÁSZFet is nézted?
9.melléklet 15. akció ha jól néztem.

(#96368) kali válasza thomas77 (#96366) üzenetére

kali
(legenda)

Díjmentes promóció, illetve olyan opció, amit megfelelő tájékoztatás mellett bevezetnek, hosszabbítanak és kivezetnek, amikor csak akarnak, teszik ezt jogkövetkezmények nélkül, de attól függetlenül az ászf megfelelő mellékletében megtalálható: Link

kakix: Az még csak 3 év körüli típus, remélhetőleg nem fog túl sokáig tartani, érdemes közben majd rákérdezned is akár, hogy hol tart a dolog.

gyarmatinic: Az S8 tekintetében érdemes várni, az S9-ek forgalmazásának bevezetését követően, biztos olcsóbbak lesznek majd idővel.

[ Szerkesztve ]

(#96369) redbiro

redbiro
(senior tag)

kb. 1,5 hete, a megrendelés után 2 nappal visszamondtam egy hűségidő hosszabbítást, mert magenta1-re is jogosult vagyok mint kiderült és jobban járnék úgy.
minden gond nélkül elfogadták, a készüléket természetesen nem vettem át.
az online felületen viszont még mindig a 2020-as hűségidőt mutatja, és addig nem is tudom nyilván elkezdeni a magentásodást, amíg ez vissza nem áll a rendelés előtti állapotra.

mennyi ennek az átfutása?
mikor kezdjem zaklatni az üfsz-t?

[ Szerkesztve ]

(#96370) atosan válasza redbiro (#96369) üzenetére

atosan
(addikt)

Szerintem már most, nekem két évig rossz hűségidőt mutatott az online felület, telefonos üfsz annyit mondott ne foglalkozzak vele.

Maine coon

(#96371) Zoli133

Zoli133
(őstag)

Sziasztok
Amatőr kérdés, de az összefoglalóból csak részlegesen kaptam meg a választ. Ha nem telekomon keresztül intézem a szervizt és úgy kapok csereutalványt akkor is lehet értékegyeztetéses csere, ugye? (úgy néz ki másodszor fogok s8-hoz csereutalványt kapni...)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#96372) Soulfly842 válasza Zoli133 (#96371) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

Lehet. Kétszer? :U :F Alapban nem igazán jöttek vissza szervizbe s8-ak...

Báár.. én lehet pár hétig nyomógombost használnék inkább, mint hogy cseréljek most azonnal :D

(#96373) Zoli133 válasza Soulfly842 (#96372) üzenetére

Zoli133
(őstag)

4 hónapja volt cserélve, akkor ugyanezt a hibát 3 szervizzel nem sikerült kiküszöbölni (recseg hívás közben ha a samsung logon van az ujjam akkor változik a recsegés mértéke, nem halottam másnál még ilyet....), szóval gyanítom hasonló lesz a vége...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#96374) thomas77

thomas77
(senior tag)

Pár hete vásárolt domino fix kártyát próbáltam volna használni a szlovák telekom hálózatán de a hívás indítás nem megy. A kártya korábban aktiválva lett de nincs feltöltve csak a hozzá adott 40 perc + 500 MB van rajta. A hívás fogadás ok, net ok, hívás indítás nem ok.
*104# megvolt, telefonon roaming bekapcsolva.
Mi lehet a gond?

(#96375) #08205312 válasza thomas77 (#96374) üzenetére

(törölt tag)

Talán kell rajta legyen egy bizonyos egyenleg is...

(#96376) radio100jozs válasza thomas77 (#96374) üzenetére

radio100jozs
(őstag)

"A SIM csomag ára tartalmaz 1 db SIM kártyát, 500 MB belföldön és EU-ban is felhasználható adatforgalmat, Eu-ból magyarországi alapdíjas irányba felhasználható 40 perc lebeszélhetőséget, 180 napos rendelkezésre állási idővel."

[ Szerkesztve ]

(#96377) 4Grider válasza thomas77 (#96374) üzenetére

4Grider
(addikt)

Roaming közben a 40 perc csak az EU-ból magyarországi alapdíjas irányba használható fel.
De szerintem is kell rajta lenni 1200 Ft körüli összegnek, hogy hívhass.

[ Szerkesztve ]

(#96378) thomas77 válasza 4Grider (#96377) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Köszi mindenkinek.
Én is arra gondoltam, hogy kell rajta lennie minimum összegnek, de az oldalon, ahol a leírás van, még apró betűkkel sincs ez feltüntetve.
Ma mind1. Megpróbálom megint az ászf-et. Bár ott tegnap sem találtam amit kerestem...

(#96379) Lehiñito

Lehiñito
(senior tag)

Sziasztok.
Péntek este sikeresen megtörtént a számhordozásom a telekomhoz. Domino fix csomag.
A kérdésem az lenne, hogy kezdjek aggódni, hogy a mobil alkalmazásban még mindig nem mutatja az egyenlegemet? Vagy legyek továbbra is türelemmel, kellhet még neki pár nap?
Csak az látszik, hogy mennyivel töltöttem fel, de se a perceket se az adatforgalmat nem mutatja.
Továbba beaktiváltam feltöltés elött a bónusz szolgáltatást is. Mutatni szokta külön a bónuszban kapott (egyenlegfeltöltés után) perceket és a mobilnetet?

[ Szerkesztve ]

(#96380) thomas77 válasza Lehiñito (#96379) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Próbáld a webes felületet. Ha szerencséd van, ott látni fogod.
Amúgy meg *102# után hívásindító és látod az egyenlegedet.

(#96382) thomas77 válasza 4Grider (#96381) üzenetére

thomas77
(senior tag)

Na... ez így ok. Tehát minimum 1 percnyi összegnek (19 Ft-nak) kell lennie a számlámon hogy az ingyenes hívást el tudjam indítani. Nagyszerű!
Köszi a segítséget!

(#96383) 4Grider válasza thomas77 (#96382) üzenetére

4Grider
(addikt)

Mondjuk ez alapján a leírás alapján a netnek sem szabadna működnie 0 egyenleggel...

(#96384) Indian74

Indian74
(aktív tag)

Tisztelettel kérném ha valaki ebben tudna nekem segíteni??
Adott egy új előfizetésem amit 2017 December 3-án kötöttem meg,pont akcióban volt fehér Huawei p10 Plusz,meg is kaphattam,2 év hűség aláírásával,adott Mobil S csomag és KORLÁTLAN net opcióval.
Na most a telefon meghibásodott,február 16-án leadtam a Huawei szerviz központban,és visszakaptam a mai nap folyamán, a TMX által kiállított cseregarancia levelet,amit a vásárlás helyén válthatok(nék) be.
De mivel nincsen már Huawei P10 Plusz,mire számíthatok??
Mit kell ilyenkor figyelembe venniük??
A 1430-at hívtam,és egy hölgy azt mondta hogy a mindenkori árlista szerint választhatok.
A segítségeteket előre is megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

APACI (Indi)

(#96385) Zeki válasza Indian74 (#96384) üzenetére

Zeki
(veterán)

A készülék akkori hűség nélküli listaára szerinti értékben választhatsz.

(#96386) Indian74 válasza Zeki (#96385) üzenetére

Indian74
(aktív tag)

Na most a poén az egészbe,hát akkor én ott nem röhögtem,(bent voltam az Alléban,személyesen)hogy a előfizetésemhez való díjcsomagban vagyis a 80 perc/korlátlan net--hez 0-ft-ért választhatok csere készüléket,adni akartak nekem egy Huawei P10 Lite-ot,vagy valami hasonlót.
Hát kiakadtam mint a taxi óra,mondom ilyen nincs,na írtam is nekik egy szép kis levelet,de ez számomra nem megoldás,most itt állok telefon nélkül,és fizetem továbbra is a számlámat,nagyon dühítő és felháborító hogy ilyet megtehet ekkora cég,ezt nem vagyok hajlandó elfogadni. :W :F
Egy Listaárat valakitől kaphatok,vagy honnan tudnám ezt kideríteni,letölteni??

[ Szerkesztve ]

APACI (Indi)

(#96387) Vangelis válasza Indian74 (#96386) üzenetére

Vangelis
(nagyúr)

Csereutalvány beváltásnál kettő lehetőség adott:
1: értékegyeztetéses csere: az xy készülék vásárláskori kiskereskedelmi ára alapján, az aktuális kiskereskedelmi árlistában szereplő nem drágább készülékekből;
2: visszavásárlás: az ügyfél által eddig kifizetett készülékár (teljes összeg vagy részletfizetés esetén a kezdő-, és további befizetett részletek).

(#96388) Vangelis válasza Indian74 (#96386) üzenetére

Vangelis
(nagyúr)

Egyébként ne idegeskedj, mert természetesen megpróbálnak átverni.

Eddig még mindenki csak panaszkodott....
Én annak idején utána jártam de csak miután engem (vagyis akinek eladtam a telefont) átverték szépen.

Lényeg, hogy a készüléked vásárláskori kisker árát kell figyelembe venniük és azon az áron választhatsz a mostani kisker árlistából.

(#96389) Indian74

Indian74
(aktív tag)

Hozzátenném, 0-FT ért hoztam el,és nem volt rá törlesztő,de két évet alá írattak velem 12000 Ft-ot fizetek havonta,KB. :F

APACI (Indi)

(#96390) Indian74 válasza Vangelis (#96388) üzenetére

Indian74
(aktív tag)

Akkor a kisker árlista alapján lehet választanom??
De ezt miért jó nekik ezt csinálni egy ügyféllel,aki rendesen fizet a számláit,és több éve elöfizetöje ??? :F

APACI (Indi)

(#96391) Vangelis válasza Indian74 (#96389) üzenetére

Vangelis
(nagyúr)

Éppen ezért kell a kiskereskedelmi árlistát nézni (vagyis mennyit ért akkor a készülék)
Ehhez viszonyítva a mostaniról tudsz választani. Természetesen szintén a kisker árlistáról.

Miért csinálják..... te kapsz egy p10 lite telót.... Ők meg nyernek egy ..... kurvafaxa telót.

(#96392) Zeki válasza Indian74 (#96390) üzenetére

Zeki
(veterán)

Igen, a telód vásárláskori listaára a kiinduló alap, a mostani listaáras cserére.
Hasraütök, ha akkor 180 ezer Ft volt a listaára a telefonnak (tehát csak úgy pőrén, se hűség, se dominó, se csomag), akkor most is 180 ezres listaárig nézelődhetsz csere készüléket.
Az hogy ott a boltban buták/tudatlanok, vagy csak átvernek, már szinte természetes.

(#96393) Soulfly842 válasza Indian74 (#96390) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

LG G6, S8 belefér, Mate 10 pro viszont sajnos nagyon nem (rohadt magas a listaára).

Faramuci egyébként, egy Honor 9, P10 alatta van, de gondolom az nem cél - más huawei meg nincs ilyen kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#96394) Indian74 válasza Soulfly842 (#96393) üzenetére

Indian74
(aktív tag)

Köszönöm a válaszokat,nagy segítség adtatok nekem :R
Remélem hogy a legjobbat tudom kihozni az egész történetből,és sokáig ne keljen várnom hogy telefonom legyen. :C
:R :R :R

APACI (Indi)

(#96395) Indian74

Indian74
(aktív tag)

Bocs mindenkitől de sehol nem találom hogy milyen jogszabály alapján cserélik a mobiltelefonokat,mi alapján intézkedhetek,hogy ne keljen várnom se heteket,hónapokat,és nincs is mobiltelefonom (vagyis van egy Samsung corbim :) ).
Azt hallottam,olvastam hogy a jogszabály alapján,nem kaphatok,rosszabb telefont se árban,se tudásban,ebből mi is igaz??
:R
És valaki tudna nekem egy December aktuális kiskereskedelmi árlistát szerezni,letölteni,vagy valami hasonlót??
Mert az én telefonom listaáron,meg a t-mobil-os számlán 183480 Ft szerepel.

[ Szerkesztve ]

APACI (Indi)

(#96396) Soulfly842 válasza Indian74 (#96395) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

Leírtam mindent(feleslegesen?) és hidd el, hogy a tényeket. Nem kell rá várnod, irány az üzlet. :)

[ Szerkesztve ]

(#96397) kali válasza Indian74 (#96395) üzenetére

kali
(legenda)

A jogszabályban csak az szerepel, hogy kicseréléskor olyan terméket vagy köteles elfogadni, mely adottságai, tulajdonságai tekintetében a korábbival azonos.

(#96398) Soulfly842 válasza Indian74 (#96395) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

"Mert az én telefonom listaáron,meg a t-mobil-os számlán 183480 Ft szerepel."

Az csak az akciós ár - az egyéb sávos/gyártói kedv.-ek levonása nélkül -, s nem a kisker árlista szerinti ára.

[ Szerkesztve ]

(#96399) Indian74 válasza Soulfly842 (#96398) üzenetére

Indian74
(aktív tag)

Bocs mindenkitől,mindent értek,csak idegesít hogy így át szeretnének ba...ni,vágni,de kisker árlistában az én telefonom nem szerepel.
Honnan tudhatom meg hogy mennyi az az annyi???
Sajnos vidéken élek,kocsim nincs mert már mentem is volna hogy jó leoltsam őket,de erre most már nincs lehetőségem,holnap meg melózok egész nap,és attól is tartok,hogy ha vissza is mennék,és akkor is csak nagy falakba ütköznék,és se hogysem érvényesíthetem a csereutalványomat,persze ahogy én szeretném.
:R

APACI (Indi)

(#96400) Soulfly842 válasza Indian74 (#96399) üzenetére

Soulfly842
(őstag)

Akkor a tényeket kihámozom neked. :)

183480 a kisker akciós árlista szerinti ára.

A normál kisker árlista szerinti ára:

183480/0,7=261 114

A jelenleg érvényben lévő kisker árlista

A 261 114 Ft-hoz képest alatta lévőt nézhetsz, vagy legfeljebb +5000 Ft (efelé sehogy sem tudnak menni! - alatta lévőt persze választhatsz).

Ha beleférsz a keretbe, akkor közvetlenül cserélik. A hűségidő nem változik és az új készülékre természetesen új garancia is lesz.

Egy valamit viszont nem értek :) Miért is kellene leoltani őket? Eszerint cserélni fogják/cserélniük kell. Lehet volt valamilyen kommunikációs zavar a háttérben. :)

Partner üzlet vagy Telekom saját üzlet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.