Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96504) 4Grider válasza Ice&Lime (#96500) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenütt évente kell adatot egyeztetni a feltöltősöknek egy tavalyi törvénynek köszönhetően.
Az adategyeztetés időpontjának abban a negyedévben kell megtörténnie, amikor a kártyás előfizetői szerződés köttetett. A pontos határidőt sms-ben küldi meg a szolgáltató.

(#96506) Ice&Lime válasza 4Grider (#96504) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És mikor küldi meg, mert a jelenlegiban csak úgy van, hogy májusig, vagy majd májusban küldi?
Más országokban is ez megy?

(#96508) kali válasza Ice&Lime (#96500) üzenetére


kali
legenda

Jogszabály írja elő, így minden szolgáltatónál kötelező évente elvégezni az adategyeztetést.
Több tényező függvényében (mikor volt elvégezve vagy vásárolva az előző évben...stb.) változó a határidő, én így szoktam ellenőrizni: Link

(#96509) ForRedGlory válasza Ice&Lime (#96500) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Elozo adategyeztetes 1 eves evforduloja +5 nap a hatarido. Hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#96511) prozodus


prozodus
őstag

Azt hol tudom megnézni/megtudni, h a (pl feltöltési) bónuszpercekből mennyi még a maradék, és meddig érvényesek?

Az online felület meg megint úgy szar, ahogy van, egész héten szarakodott a technikai hibáival, de legalább huszadszorra ment minden, de most megint nem lehet belépni se...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#96513) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A topikot kitakarítottam, kérlek ezt ne folytassátok! Térjünk vissza a rendes kerékvágásaba. Köszönöm.

(#96514) zebede


zebede
őstag

Üdv!
Egy telekomos iPhone 4S függetlenítő kódját szeretném lekérni a honlapjukon, de amikor az elküldöm gombra kattintok nem történik semmi.
Nem tudjátok, nem működik most ez a szolgáltatás, vagy a webfelületük szarakszik megint?

(#96515) kali válasza zebede (#96514) üzenetére


kali
legenda

Szia,

iPhone esetén nincs kód, elég újra aktiválni majd másik szolgáltatóhoz tartozó SIM kártyával: Link

(#96516) zebede válasza kali (#96515) üzenetére


zebede
őstag

Köszönöm!

(#96517) Beca1990


Beca1990
senior tag

egy Telekom-os dolgozót keresek, légyszíves írjon privátban. :)
köszönöm.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#96518) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Külföldön (francia) , hogy lehet megnézni mennyi adatom van még? Telekom App , nincs kapcsolattal visszadob,de van kapcsolat, hiszen ezt is arról írom. Köszi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#96519) dptrsk válasza Beca1990 (#96517) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Tedd fel a kérdést, hátha mi is tudunk segíteni.

(#96520) dptrsk válasza vizslakutya (#96518) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Telekom weboldal?

(#96521) vizslakutya válasza dptrsk (#96520) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Elfelejtettem a jelszavam,otthon a gép beléptet automaikusan.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#96522) vizslakutya válasza dptrsk (#96520) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Sikerült,a " króm" tudta a jelszavam mobilon is, köszi. :R

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#96523) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hali. Egy olyan kis melléfogás történt, hogy rossz számra töltöttünk egyenleget. Az ügyfélszolgálat szerint az összeg nem visszahívható. Szerintük hívjam fel azt a számot, amire töltöttem és kérjem meg a tulajt, hogy ő meg töltse fel az én egyenlegemet. De a szám folyamatosan elérhetetlen. Akkor tényleg buktuk a pénzt? Valaki járt már így?

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#96524) Zeki válasza joelke HU (#96523) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bukta. A telekom ilyen.

(#96525) Nordik


Nordik
őstag

Páromnak múltkor jött adategyeztetos sms, hogy májusig egyeztessen. Nekem még egyelőre nem jött semmilyen értesítés viszont ha már az övét megcsináltam akkor gondoltam végig viszem az enyémet is. Elfogadta szépen.

Viszont lehet az én szamomon meg nem is kellett volna adategyeztetni? Ilyenkor ez a dátum lesz úgymond évente az egyeztetos hataridom? :U

(#96526) dptrsk válasza joelke HU (#96523) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

telekom.hu írjon nekünk oldalán írd le a történteket, azt is, hogy nem elérhető a hívószám, hiába hívtad.

(#96527) prozodus válasza joelke HU (#96523) üzenetére


prozodus
őstag

A tré erről vban nem tehet, és ilyen alapon hazugsággal is bki megkeres(tet)hetné őket a saját feltöltése után is, ha meggondolta magát.

Lehet, h egy netes riasztós kártyáról van szó pl? Mert akkor nem is lesz egyhamar bekapcsolva. De csekkolhatod: Írj neki sms-t, és figyeld, h megérkezik-e.

Amikor egy barátom téves feltöltést csinált, visszakapta pár napon belül, nagyon kedves és készséges volt az ismeretlen, amikor felhívta. Szerencsére nem olyan volt, akinek gondot okozott volna egy párezres váratlan kiadás.

Viszont egyszer, mikor neki töltöttek fel, nem tudta visszaadni, mert ski nem jelentkezett érte, viszont közvetlen a feltöltéskor hónapokig nem is használta a kártyát, csak később, és akkor ugyan várt még hónapokig, h hátha jelentkeznek érte, de hiába, így elkönyvelte a nem is kicsi "nyereséget".

Remélhetőleg nem sokkal töltötted fel, és kicsi a veszteség.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#96528) kovacsmi_74 válasza prozodus (#96527) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Egyik hozzátartozómnak is szerencséje volt, miután felhívta a véletlenül feltöltött számot. Utána feltöltötte az illető az ő enyenlegét az adott összeggel. De ez tényleg az emberi hozzáálláson múlik.
Mondjuk olyan szám nem lehet, ami éppen nem is aktív, vagyis nincs is még kiadva? Bár gondolom azt meg nem is lehetne feltölteni... (?)

(#96529) prozodus válasza kovacsmi_74 (#96528) üzenetére


prozodus
őstag

Fent/lent nevezett ismerősnek volt vmi olyan sztorija is, h előfizetésesre lett vmi feltöltve bankszámláról; ezt elvileg tán nem is lehet, v mi volt, és akkor visszautalták a számlára, ez az egy biztos, de a részleteket már nem tudom.
Mindenesetre az nem rossz ötlet, megnézetni, h élő szám-e egyáltalán. Ha kifog egy rendes ügyintézőt, akkor talán ezt ki lehet deríteni, mert akkor azért más a leányzó fekvése.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#96530) dptrsk válasza prozodus (#96529) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

havidíjast is fel lehet tölteni, ha tudja az ember, hogypl. pályamatricát/egyebeket akar venni, s kevés rá a havidíjas keret(pl. mert új a kártya).
Ha feltölti a feltöltött összegből tud mobillottózni, parkolást fizetni, stb.

(#96531) prozodus válasza dptrsk (#96530) üzenetére


prozodus
őstag

Akkor passz. Annyira már anno sem volt fontos (nekem), h megjegyezzem :)

Az én előfizetésemre meg szokott érkezni a sima átutalás is, azt tudom, csak nem jól könyvelték el egyszer, és ott volt a pénz a számon, de nem vonták le belőle a számlát, mint korábban mindig, és akkor helyre kellett rakatni az ügyfélszolgálattal.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#96532) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Ha leadom szervizeltetésre a telefonom és mondjuk két hétig bent van a szervizben, akkor utána kérhetek a Telekomtól jóváírást a havi számlám végösszegéből? Azt hiszem régen ez működött.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#96533) fornettisuti válasza Aaron14 (#96532) üzenetére


fornettisuti
veterán

1. A Simet nem adod le, ergo nem vagy korlátoztatva.
2. Feltételezve, hogy szolgáltatótól vásárolt, garanciális készülék, garanciális javíttatása esetében a javíttatás idejével tolódik ki a garancia ideje.

Dióhéjban, semmi okod ilyet kérni, semmi okuk jóváírni ez esetben a számlából bármit is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#96534) dptrsk válasza Aaron14 (#96532) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Volt rá példa régebben, amikor szolgáltatótól vásárolt készüléket szolgáltatón keresztül szervizeltettél, és nem volt rá lehetőség, hogy pl. mobilnetezz a cserekészüléken, akkor kaptál jóváírást.

Ha a Telekomos készülékedet a Telekomhoz adod be javításra és a SIMet nem tudod használni más eszközben( vagy butatelefonod van csak tartalékban, ezeket vissza tudják ellenőrizni könnyen), akkor ha írsz levelet feltehetőleg kapsz jóváírást, de ez nem garantált és nem is kötelessége a szolgáltatónak.

Ahogy írták te a szolgáltatótól a SIMet kapod, ha valami hibás a SIMen/rendszerben, akkor illet meg a kötbér, ha nem tudják időben kijavítani.

(#96535) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ez alapján nálunk is várhatóak ezek a készülékek? Esetleg egy belső informátor bővebbet tud? :D

Maine coon

(#96536) lugosi válasza atosan (#96535) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szinte biztos, hogy egy belső informátor többet is tud.

(#96537) Nordik válasza Nordik (#96525) üzenetére


Nordik
őstag

Valaki? :U

(#96538) br4adam válasza Nordik (#96537) üzenetére


br4adam
aktív tag

Az a dátum lesz érvényes amikor megcsináltad, onnan számított egy év.

(#96539) 4Grider válasza Nordik (#96537) üzenetére


4Grider
nagyúr

A törvény szerint az adategyeztetést évente, a szerződéskötéstől számított fordulónapokon kell elvégezni.
Viszont ugyanez a törvény (eht) kimondja azt is, hogy az előfizető általi egyenlegfeltöltéssel az előző határozott idejű szerződése megszűnik azzal párhuzamosan, hogy a hívószáma változatlan marad.
A fentiekből következően a szolgáltatók az 1 évet kénytelenek vagy az utolsó adategyeztetéstől, vagy a legelső szerződéskötéstől számítani, azaz majd csak lesz valami.

(#96540) erh75


erh75
tag

Domino esetében melyik csomagot kell választanom, hogy Ausztriában is használni tudjam a maraton internet csomagot , jelenleg Domino Fix-em van. Köszönöm előre is.

(#96541) thomas77 válasza erh75 (#96540) üzenetére


thomas77
senior tag

Ha fixed van, kapcsold be a most opciót is. Úgy 19 Ft lesz minden normáldíjas hívás roaming helyzetben is. A maraton meg 100%-ban felhasználható roamingban.
Ne felejtsd el a *104#-tel aktiválni a roamingot, illetve a telefonon engedélyezni az adatroamingot és az automata hálózatválasztást.

(#96542) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Masik szolgaltatonal levo feltoltokartyas konstrukciorol szeretnek valtani a T-hez.
A szamhordozas menete tiszta, am nem tudom, hogy az alabbi elkepzelesem mukodokepes-e:

- Domino Fix-re valtok, feltoltom az egyenlegem tetszoleges osszeggel
- Hozzaveszem az ingyenes Domino Most opciot, igy 25-bol 9 Ft-os percdijat csinalok.
- Bekapcsolom az 500MB-os Maraton netet, 1060 Ft egyszeri dijert (ez az egyenlegembol vonodik le, gondolom ugyanugy mint mashol) es hasznalom amig el nem fogy (ha 30 nap akkor annyi, ha 300 akkor annyi, igaz?)

A Maraton rogton rendelheto feltoltokartyasoknak, ha jol vettem ki, tehat nem kiegeszito adatopcio, ugye?

Koszi!

Udv. core2

(#96543) Bogyó bá' válasza Neil Watts (#96542) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Maraton rögtön rendelhető (amint van elég pénz feltöltve), de sokkal jobban jársz a 4 GB-ossal.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96544) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

A rendeltem egy mobilt otthoni hűséghosszabbítással még szombaton telefonom. Akkor valami gond volt az adatokkal, de hétfő reggel visszahívott az ügyfélszolgálatos, hogy berögzítette a rendelést. Ma 10felé jött egy SMS hogy kéászülékrendelését 30 napon belül teljesítik. Ez kb mennyi idő vesz igénybe mostanság? Gondolom leghamarabb a jövőhéten.

köszi

(#96545) Nordik válasza 4Grider (#96539) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor rosszat nem csináltam talán, hogy egyeztettem. :)

(#96546) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. 58 nap múlva lejár a 2 éves hűségem, olcsóbb díjcsomagra szeretnék majd váltani. Ezt megtehetem a lejárt előtt valamennyi idővel?

(#96547) kali válasza pana0017 (#96546) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Amennyiben díjcsomagra, illetve költési szintre (is) hűség van, úgy annak a teljes leteltét meg kell várni.

(#96548) br4adam válasza Cilindrik (#96544) üzenetére


br4adam
aktív tag

Egy héten belül átlagosan kint van.

(#96549) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Üzleti előfizut is lehet áthordozni szintén üzletire? Majd azt átváltani lakosságira?

Maine coon

(#96550) Huroq válasza Cilindrik (#96544) üzenetére


Huroq
senior tag

Kétszer rendeltem otthoni szolgáltatáshoz készüléket és az SMS utáni napon felkerült a számla a készülékről majd másnap hozta a GLS a csomagot.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.