Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96751) Joezyka


Joezyka
senior tag

üdv,

olyan kérdésem lenne, hogy ha a telekom oldalán egy készülék mellett ott az ikon, hogy 'sim unlocked', azaz nyitott lakat beleírva hogy SIM, akkor az független? Csak azért kérdezem, mert a leírásában meg nincs benne, hogy független lenne, mint ahogy a többi készüléknél.
Ilyen pl a Samsung galaxy A5, vagy SONY XA2, de van még jópár ilyen készülék (nem sorolom fel mind).

Ha valaki tudná a tutit az jó lenne.

Köszi.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#96752) 4Grider válasza Joezyka (#96751) üzenetére


4Grider
nagyúr

A sim unlocked az pont azt jelenti, hogy független a készülék.

(#96753) kali válasza Joezyka (#96751) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igen, a SIM feliratot magában foglaló nyitott lakat az jelenti, hogy nincs hálózati zár a készüléken.
Nincs amúgy jelentősége, mert a Telekom - eltérően a másik két szolgáltatótól -, azonnal feloldja kérésre bármilyen konstrukcióban (lehet még hűséges előfizetéshez tartozó, akár részletfizetésre) vásárolt készüléken díjmentesen a hálózati zárat.

(#96754) 4Grider válasza hackeeeee (#96750) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert gondolom van rajta olyan szolgáltatás aktiválva, ami feltételes átirányítást igényel. Pl. hívásértesítő.

(#96755) hackeeeee válasza 4Grider (#96754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már van, de amikor nem volt, akkor is írta.

Véleményem szubjektív...

(#96756) Joezyka válasza kali (#96753) üzenetére


Joezyka
senior tag

szia!

Köszi a választ, így akkor teljesen mindegy mit választok, függetlenítik a kérésemre. Ebben nem voltam biztos.
(#96752) 4Grider: köszi neked is. gondoltam, hogy azt jelenti, csak biztos nem voltam benne, mert a leírásban nem találtam. így már világos.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#96757) Joezyka válasza Joezyka (#96756) üzenetére


Joezyka
senior tag

közben a telekom is válaszolt (így 2 nap után:D), hogy hiába van ott az ikon a nyitott lakattal, ha a leírásba nincs leírva, akkor nem független.
(de a levélbe is beleírták, hogy díjmentesen függetlenítik)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#96758) 4Grider válasza Joezyka (#96757) üzenetére


4Grider
nagyúr

Törvényileg 30 napjuk van a válaszra. És mint írtuk, az ikont független készülékek mellé teszik. Az más kérdés, hogy aki feltöltötte, az is hibázhat. Mint ahogy az ügyfélszolgálat is.

(#96759) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Telekom korlátlan mobilnet csomagomnál decemberben volt egy csomagváltás, azóta a torrent max 200-250 kb -vel megy. Előtte sokkal gyorsabb volt és elvileg egy gyorsabb csomagot vettem.

Mi lehet a gond?
köszönöm

(#96760) #78693120 válasza smallmer (#96759) üzenetére


#78693120
törölt tag

Valahol olvastam, hogy a torrentet és streaminget lassítják a korlátlan csomagban.

Ne kérdezd, hogy hol. :F

(#96761) 4Grider válasza smallmer (#96759) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk az, hogy a mobilnet nem torrentre való, ennek megfelelően a szolgáltató az új csomagokon lassítja. Mint ahogy a vpn forgalmat is (igaz nem annyira), hiszen a torrent forgalom abba is bújtatható.

(#96762) radio100jozs válasza smallmer (#96759) üzenetére


radio100jozs
őstag

Részlet az ÁSZF-ből:

"Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent) illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s."

(#96763) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Telekom wifi fon alkalmazást használja valaki? Nálam minden egyes csatlakozáskor újra be kell(ene) pötyögnöm a belépési adatokat, igy kb használhatatlan.
Másnál is hasonló a helyzet?
Köszi

(#96764) MrCsiT válasza -secret- (#96696) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha minden kiváló ajánlatról jön email, erről miért nem tudtak írni semmit? :W

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#96765) lugosi válasza margithid (#96763) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fent van a telefonomon, de még egyszer sem használtam, jó is hogy emlékeztetsz, le is törlöm. Szerintem ez egy olyan elképzelés volt, ami sose forrta ki igazán magát, aztán lassan lehet, hogy el is megy mellette az idő. Hasonlóan mint az az immr. Mióta hegesztgetik már, és még mindig nem indult el. Szerintem most már az eredeti formájában nem is fog, de nincs is rá szükség talán.

(#96766) luci87


luci87
tag

Feltőtőkártyához mobilnet melyik éri most meg legjobban a Telekomnál?Eddig a Klikket rendeltem a Telenornál, az ezer vhányszáz volt, de három hónapig tudtam használni.De azt egy kártyára csak 1x lehet...

(#96767) kali válasza luci87 (#96766) üzenetére


kali
legenda

A felhasználás módjától is függ, de ha rendszertelen vagy viszonylag kevés a netezés, akkor ár-érték arányban a telefonszám rendelkezésre állási idejéig felhasználható Maraton 4 GB 3559 Ft-ért a legjobb talán, kivéve persze, ha havonta felhasználásra kerül 4 GB, mert akkor a Domino Net 4 GB 3290 Ft/30 nap.

[ Szerkesztve ]

(#96768) luci87 válasza kali (#96767) üzenetére


luci87
tag

Köszi, én is ezeket néztem, de láttam h a Maratonnál egyszeri belépési díj, 500 ft körül ír ki a telekom fiókomban.Így már nem tudom megéri e..:(

(#96769) anadroid válasza luci87 (#96768) üzenetére


anadroid
senior tag

Az a legkisebb ára, nem belépési díj. Ha a 4GB-ost választod, akkor kb. 3600. De ezek felhasználható adatforgalmat jelentenek.

Telekom-magyar tolmácsolást vállalok :D

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#96770) dptrsk válasza luci87 (#96768) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A belepesi dij a maraton csomag egyszeri díja, nem pedig pluszban fizetendő.

(#96771) kali válasza luci87 (#96768) üzenetére


kali
legenda

Ha adott a SIM kártya és a megfelelő díjcsomag, akkor nincs külön belépési díj.

(#96772) nubreed


nubreed
veterán

A hivatalos Telekom app működik bármiféle email cím regisztrálása nélkül is, simán a tel.szám alapján? Pl. havi forgalom nyomonkövetésére.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#96773) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Ha a honlapon belépve azt írja hogy nincs hűség idő, (tegnap még 0 napot irt) akkor mehetek kezdeményezni a számhordozást?

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#96774) 4Grider válasza gyuromoj (#96773) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mire várnál még?

(#96775) -secret- válasza gyuromoj (#96773) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Persze. Kékekhez mész?

(#96776) Soulfly842 válasza -secret- (#96775) üzenetére


Soulfly842
addikt

Kékek? :) Az még egyelőre szivárvány! :)

Egy adott szolgáltató is néhány hónap alatt lezárhat és kivezethet egy díjcsomagot - akkor az új tulaj? :) Minden más csak szavakkal való dobálódzás és virág nyelv, amit pl. egy 'reprezentatív' facebook két tollnoka odavéshet bárhova ('egyelőre megmarad a név', 'ugyanazt a a magas színvonalat képviseli' és egyéb semmit mondó, népnyugatató média bullshit :D )

[ Szerkesztve ]

(#96777) gyuromoj


gyuromoj
veterán

4Grider
Köszi.

-secret-
Ja, teszek egy próbát.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#96778) petipetya


petipetya
nagyúr

Dominóról váltottam 4G SIM-re, minden hónap 6-a a forduló napja. Most mit jelent az a 2 GB felhasználható net a jobb oldalon? Bőven elég lesz hatodikáig, csak tudni szeretném valóban annyi-e a tört hónap miatt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#96779) dptrsk válasza petipetya (#96778) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

2 csak belföldön 4 GB EUban IS felhasználható.

(#96780) petipetya válasza dptrsk (#96779) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt ezt irják: "Belföldön 6 GB, az EU-ban 4 GB használható fel".
A kérdésem az, hogy a tört hónap miatt 2 GB?

"nincs rá lezsóidő"

(#96781) csako válasza petipetya (#96780) üzenetére


csako
veterán

Magyarország az EU-ban van ;)
Mind a 6 GB-t felhasználhatod belföldön, csak azért van különválasztva, hogy látszódjon mennyit használhatsz fel Mo-n kívül is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#96782) alexander12


alexander12
aktív tag


Április 7-e után előrendelhetném a P20 prót?

kíváncsi, OP8T

(#96783) petipetya válasza csako (#96781) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#96784) KZP válasza alexander12 (#96782) üzenetére


KZP
őstag

Igen.

(#96785) vonyarc


vonyarc
tag

Otthoni előfizetéssel-3- lehet Telekom wifi font használni?

(#96786) Kbali válasza nubreed (#96772) üzenetére


Kbali
nagyúr

Persze.

(#96787) madle


madle
őstag

Üdv, egy ismerősöm megkért, hogy csináljam meg neki az adategyeztetést, de a felület azt dobta ki, hogy 2018.08.04-ig még érvényes neki, akartam módosítani a személyes adatait mert a szig. száma azóta megváltozott de nem engedte a rendszer elmenteni. Ilyenkor mi a teendő, nem kell módosítanom, majd csak mikor lejár?

(#96788) Soulfly842 válasza madle (#96787) üzenetére


Soulfly842
addikt

A fokozattosság miatt próáljá elkerülni azt a káoszt, ami tavaly volt és ezért vannak az eltérő határidők (a hirtelen kitalált adategy, szűkös indulás, zárás miatt).

De! át kell írni. Születési helyet ugyanúgy írjátok, ahogy a SZIG.-en van?

Város (Magyarszág) ?

Új SZIG-nél nem mindegy.

S ha sebtében mecsináljátok, akkor a fontos kedvezményeket is állítsátok be MOST!

[ Szerkesztve ]

(#96789) betyarr válasza Soulfly842 (#96788) üzenetére


betyarr
veterán

S ha sebtében mecsináljátok, akkor a fontos kedvezményeket is állítsátok be MOST!

milyen kedvezményekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#96791) dptrsk válasza betyarr (#96789) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az ilyenkor alap dolgokra célzott szerintem, mint a feltöltési bónusz, hivott számának kijelzése(van olyan, hogy nem aktiválódik alapból) domino MOST, hívásértesítő.

[ Szerkesztve ]

(#96792) betyarr válasza dptrsk (#96791) üzenetére


betyarr
veterán

hmm,de ezek megmaradnak az adategyeztetést követően.nekem legalábbis még eddig nem álltak alaphelyzetbe.vagy ezentúl változik és egyeztetést követően újra konfigolni kell?

(#96793) dptrsk válasza betyarr (#96792) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Megmaradnak.
Csak nem mindenki aktiválja ezeket vásárláskor.

(#96794) madle válasza Soulfly842 (#96788) üzenetére


madle
őstag

Rendben, köszi a válaszodat akkor próbálkozok vele mégegyszer. Lényegében egy olyan felületre jutottam, ahol "menteni" tudom az adatokat, viszont ott a régi szig.szám és ha átírnám a számát azt dobja ki a rendszer, hogy "nem egyezik meg a rendszerben tárolt adatokkal" vagy valami hasonló. Tehát olyan érzésem van, mintha nem "módosító" felületen lettem volna, hanem valami máson. Viszont azért érdekes, mert a telefonszám vitt oda, kapott kód beírásával stb...

(#96795) Soulfly842 válasza madle (#96794) üzenetére


Soulfly842
addikt

Átírnád? Ott az alapoktól kell beírni... Alapban üres a cella. :) Pontosan jó helyen vagy?

Telekom.hu/adategyeztetes

oldaláról indulsz, akkor egy felkínált telekom fiók lehetőség után - amit lazán ignorálni lehet kiírja az adategy. korábbi időpontját, de ott rákattintva el kell, h. fogadja, ha mindent jól csinálsz. (szül helyre kell egyedül nagyon figyelni)

(#96796) ArNick


ArNick
tag

A Lakossági ÁSZF 9. sz., akciókat tartalmazó mellékletét érintő 2018. április 1-jétől hatályos módosításai:

Törlésre kerülnek a következő akciók:
Havidíj kedvezmény készülék nélküli, 1 éves határozott időtartamra kötött szerződésekre;
Domino előfizetésről havidíjas előfizetésre váltás esetén havidíjkedvezmény;
Domino Most opció

(#96797) tsteve válasza ArNick (#96796) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor jó lesz sietni azoknak akik még nem aktiválták a domino MOST opciót..
+DOMINOMOST a 1414-re... csak pár óra maradt :(

[ Szerkesztve ]

(#96798) Pirko30


Pirko30
újonc

Sziasztok,

alabbi problema: HTC M9 Prime fuggetlen telefon, maig Domino kartyaval, amit ma elofizetesre szerettem volna cserelni jobb mobilnet csomag miatt. A Dominos felhasznalassal honap vegen rendszeresen kint volt az adatcsomagbol es ezert is tettek rendszeresen a 32 kbit/sec nulla internetre. Az elofozetessel beallitasra kerult Mobil L csomag, aktivalo SMS megerkezett, az Telekomos alkalmazasban is lathato 6 GB fel nem hasznalt egyenleg. A problema ott jon, hogy az alkalmazasokon kivul (pl. Facebook, Messenger, Whatsapp, stb) nincs internet. Pl. Chrome-ban semmit nem kepes betolteni, csak tekeri a vegtelensegig. Az alkalmazasok hiba nelkul mennek.

A Telekomban megprobaltak:
- 3x uj SIM kartyara athelyezni a szamot, hatha a kartya a hibas - nem mukodott
- az en kartyamat betettek a sajat telefonjukba - ugyanugy csak az alkalmazasokm mukodtek
- az o kartyajuk az en telefonomban - minden hibatlanul mukodott --> a keszulek rendben van.
- Chrome torlese 2x es ujratelepites - nem mukodott

Azota probaltam ezeket:

- https://sarkanydavid.com/blog/post/lassu-google-betoltes-javitasa-korlatlan-bongeszessel - nem mukodott
- ujra beallitani a hozzaferesi pontot a telekom parameterei alapjan - nem mukodott

A telekom szanta banta a problemat, majd javasolta, hogy legyen masik szamom, amit viszont egyertelmuen nem akarok.

Ha barkinek barmilyen jo otlete lenne, azt nagyon szivesen varom.

(#96799) goop válasza tsteve (#96797) üzenetére


goop
őstag

Szerintem mivel ez opció, simán lekapcsolják mindenkinek, szóval kár sietni. De holnap kiderül..

(#96800) Pirko30 válasza goop (#96799) üzenetére


Pirko30
újonc

>Elmeletileg azonnal mukodnie kellene. Vagy akkor semminek (alkalmazasok) sem. De ez a fele fele teljesen abnormalis.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.