Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96701) kali válasza Indian74 (#96699) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Itt olvashatod: Link

(#96702) Indian74 válasza Zeki (#96700) üzenetére


Indian74
senior tag

Kösz de akkor ez nekem nem úgy tűnik :Y

NAGYPAPA

(#96703) Indian74 válasza kali (#96701) üzenetére


Indian74
senior tag

Köszönöm :R

NAGYPAPA

(#96704) Indian74 válasza kali (#96701) üzenetére


Indian74
senior tag

Hát akkor ez nem korlátlan,csak annak mondják.
Én nem szoktam,vagy csak nagyon ritkán letöltögetni,vagy pl online játékkal játszani,meg most lefrissítettem az WOT 1.0-át,de semmi olyan dolog nem tettem,csináltam ami nagy túlterhelést okozna.
"hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén"
Ezek szerint akkor ilyen dolgokra használhatatlan ez a korlátlan NET-nek mondott csomag :F

NAGYPAPA

(#96705) r3dsnake válasza Indian74 (#96704) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ténylegesen korlátlan csomagja csak a Telenornak van jelenleg. Fele pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#96706) Indian74 válasza r3dsnake (#96705) üzenetére


Indian74
senior tag

Hát igen,ez így nagyon király,csak NEM KORLÁTLAN NET a KORLÁTLAN NET-jük.
Akkor ez most így mire is jó??
Szerintem semmire,vagy nagyon kevés dologra,na de mindegy,lesz egy kis vitám a trével mert ez nem korrekt. :W

NAGYPAPA

(#96707) lugosi válasza Indian74 (#96704) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De most akkor mit csináltak az előfizetéseden? Belassítottak?

(#96708) Indian74 válasza lugosi (#96707) üzenetére


Indian74
senior tag

Szerintem igen,de majd rá fogok kérdezni a trébe is,úgy is mennem kell be hozzájuk,holnap.

NAGYPAPA

(#96709) kali válasza Indian74 (#96706) üzenetére


kali
legenda

Torrentre nem jó, de arra nem is mobilinternet való - bár könnyen beszélek, mert egyáltalán nem torrentezek, de ellenkező esetben is ezt mondanám -, illetve papíron a VPN is lassítva van, de annál sosem tapasztaltam még a (10/5 Mbps) lassítást, mindig megy maximummal, ahogy minden más is.

[ Szerkesztve ]

(#96710) szabogabor10 válasza Indian74 (#96706) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én nem vettem észre lassítást VPN használatakor. Torrentet nem tudom, de mobilnet abszolút nem torrentre való. És ott jogosnak is tartom a lassítást.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#96711) hacki87 válasza -secret- (#96696) üzenetére


hacki87
senior tag

pont most akartam én is megosztani :) Múltkor úgyis felháborodás volt, hogy nem kaptak semmit. :D

(#96712) fornettisuti válasza hacki87 (#96711) üzenetére


fornettisuti
veterán

De kaptak 2GB-t.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#96713) Oposzumtoszó válasza Oposzumtoszó (#96687) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Voltunk tegnap személyesen egy T-pontban. Hála az égnek új előfizetést nem kötött, viszont levelezési címet módosított, hogy neki menjenek a levelek! Ezt megteheti?

Előre is köszi a választ!

(#96714) dptrsk válasza Oposzumtoszó (#96713) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Telekomnál nem adtatok mehatalmazást, hogy az illető xy ügyekben eljárhat?

(#96715) Oposzumtoszó válasza dptrsk (#96714) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Nem. Semmiféle meghatalmazást nem kapott!

(#96716) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sőt, megtudtuk, hogy minden meghatalmazás mellé kell egy aláírási címpéldány is.

(#96717) Indian74 válasza szabogabor10 (#96710) üzenetére


Indian74
senior tag

Nos én is csak USB kábelen keresztül használom,de nem torrentezésre,max online játékra,vagy frissitésre,mert az itteni kábeles netünk nagyon kevés,12 mbit/s ha jól mondom (UPC ADSL).
És még azt szeretném tudni hogy a számlát,garancia jegyet ki lehetne kérni bármelyikT mobil üzletböl mert az oldalukon nem tették fel.
Volt egy kavarodás,és nem szeretnék felesleges köröket futni,az ALLE ba mennék be,ott is vettem pl a fülhallgatot,de a cserekészüléket a S8-at a Árkádba kaptam.
:R

NAGYPAPA

(#96718) szalai112


szalai112
senior tag

sziasztok
korlátlan hang díjcsomagom van, ha németbe hívok 30 számot az + pénz?
mert nekem a telekomosok azt mondták ithonról hogy 20 30 70 számot hívhatok korlátlanul ha külföldön van!

(#96719) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek van valami hűségidős korlátlan beszédes előfizetése. Több mint 12 ezret fizet érte de így konkrétan alig használja. Valami 10-20 percet telefonál csak havonta, inkább mobilnetezik. Beléptünk az online fiókjába és ott írja hogy 5783 Ft minimum vállalt havidíj. Nem tudom hogy ez hogy sikerült meg mit írt alá, de ezt le tudná váltani 0 perc + 15 GB csomagra? Csak mert az 6390 Ft ami több mint a vállalt havidíj.

(#96720) 4Grider válasza szalai112 (#96718) üzenetére


4Grider
nagyúr

Neked nem kell tudnod, hogy az a magyar mobilszám, amit éppen hívsz, hol tartózkodik. Azaz mindig a díjcsomagodnak megfelelő áron hívod.
Ellenben ha te tartózkodsz külföldön, te tudod, hogy ott tartózkodsz, tehát neked lehetnek plusz költségeid roamingolás közben.

(#96721) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

A telekom.hu-n másnak se megy a bejelentezés, vagy csak nekem nem? Facebook profillal próbáltam belépni, "Általános hiba" üzenet fogad, onnantól kezdve már a belépési menü is ugyanezzel a hibával száll el, ha ismét próbálkozom...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#96722) -secret- válasza EmberXY (#96721) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Email-lel bent vagyok.

(#96723) EmberXY válasza -secret- (#96722) üzenetére


EmberXY
addikt

Nagy nehezen nekem is sikerült facebookkal, azt hittem, így egyszerűbb, de újra hozzá kellett adni az előfizetést a fiókhoz, stb, szóval nem egyszerűbb, legalábbis elsőre.

Up the Irons!

(#96724) AnonymusX válasza Indian74 (#96708) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Lehet, hogy a WoT letöltő kliense p2p technológiát használ.

(#96725) Indian74 válasza AnonymusX (#96724) üzenetére


Indian74
senior tag

Na most lehet hogy igazad van,de utánakérdeztem,néztem,és azt tudtam meg hogy nem p2p technológiát használ.
De ha az a baj,akkor kár érte mert így a Korlátlan nettezést rontják el.

NAGYPAPA

(#96726) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Telekomtól vásárolt készüléket készülök megvenni. Az eladó valami 0 Ft-os számlát emleget, ami nekem nagyon úgy tűnik, hogy az előfizetésbe van beépítve a készülékrészlet.

Ő váltig állítja, hogy nem tilthatják le, mert nem részletre lett véve, hanem ajándékba kapta a Telekom-tól. Kérdésem az lenne, hogyha részletre veszik a készüléket, akkor 0 Ft-os számla kerül kiállításra, vagy ilyen 0-s számla tényleg csak akkor áll elő, ha régi ügyfélnek szerződéshosszabbítás mellé ajándékba adnak készüléket (?). Eléggé tartok a letiltástól, az embert nem ismerem, a készülék valódi előélete is homályos előttem, azt mond, amit akar.

Előre is köszi a válaszokat!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96727) Cilindrik válasza hito (#96726) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Szia

Ha részletre veszel akkor is ott a számlán a teljes ár.
A végösszeg sor alatt ott szerepel hogy induló részlet 0 FT és a számla második oldalán vannak a részletek feltüntetve.

(#96728) kali válasza hito (#96726) üzenetére


kali
legenda

Szia,

0 Ft akkor is lehet akár drágább csúcskészülék is, ha a (leg)drágább díjcsomagokra aláír hozzá hűséget, úgy részlet nincs a telefonra, de attól még tiltható, ha a számlákkal elmarad és odáig fajul a dolog.

Az előfizető késedelmes számla kiegyenlítése esetén a Szolgáltató által alkalmazott jogkövetkezmények

A Szolgáltatás díjának megfizetéséért az Előfizetői Szerződést aláíró Előfizető a felelős, függetlenül a Szolgáltatás tényleges igénybevevőjétől. Utólag fizetett szolgáltatás esetén, amennyiben az Előfizető és a Számlafizető egymástól elkülönül, úgy a számla kiegyenlítéséért egyetemlegesen felelnek. Ebben az esetben az Előfizetői Szerződés feltételeit valamint az ÁSZFet a Számlafizetőnek is el kell fogadnia, s ezt az Előfizetői Szerződés megkötésekor aláírásával megerősítenie.
Mindaddig, amíg a Díjfizetési határidő letelte után a tartozását nem fizeti meg, a Szolgáltató az Előfizetői (SIM) Kártyát nem kapcsolja ismét a Szolgáltatásába, valamint a Készüléket annak IMEI száma alapján felfüggesztheti. A kedvezmény igénybevételekor kötött megállapodás aláírásával létrejött tartozás-elismerés az esetleges behajtási eljárás során felhasználható.

Forrás: Link

Ha részletre vette, akkor az induló összeg lehet 0 Ft, de a teljes árat is kiírják, illetve a számlán szerepel (az első oldalon), hogy A számla Részletfizetési melléklettel érvényes., de mint a fenti feltétel is mutatja, nem csak részletre vásárolt készülék esetén kell/lehet tartani a letiltástól, hanem bármilyen más hűségkonstrukciós vásárlás esetén is, szóval csak körültekintően!

[ Szerkesztve ]

(#96729) hito


hito
nagyúr

Nagyon köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem, hogy ezt inkább kihagyom :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#96730) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Dominóról havidíjasra váltok, azt tudom, hogy az egyenleget majd jóváírják a számlán, de a Maraton 4 GB-ot van még 3,9 GB, az elvész akkor?

(#96731) thomas77 válasza radio100jozs (#96730) üzenetére


thomas77
senior tag

Az sajna megy a levesbe...

(#96732) radio100jozs válasza thomas77 (#96731) üzenetére


radio100jozs
őstag

Köszi, akkor megpróbálom elhasználni még csütörtökig, mikor lenne a váltás az üzletben.

(#96733) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok,

Lehet off lesz, de szerintem általános Telekom kérdéssel jó helyen vagyok.
Készülök vásárolni egy HP Omen laptopot, Telekomos vásárlás, elméletileg ki van fizetve teljesen, lesz számla is. Ha esetleg mégsem, laptopnál létezik letiltás?
Hogy kell kinéznie egy ilyen számlának, ami biztos tehermentes? Esetleg privátban, kitakart személyes adatokkal tudna nekem valaki mutatni egyet?

Előre is köszönöm a választ :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#96734) Viktor0610 válasza SidCorky (#96733) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ezen nincs/nem lehet mit letiltani.

Samsung Galaxy A54

(#96735) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen SMS-t: Jogszabályi előírás miatt, a Domino előfizetéséhez kapcsolódóan évente adategyeztetésre van szükség, menek határideje júniusban lejár.

Azt hittem elég volt egyszer lejelenteni a számot. Akkor ez most éves rutin lesz?

Live poor, die ritch.

(#96736) kali válasza gyáliSanyi (#96735) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igen, a jogszabály úgy írja elő, hogy évente kötelező az újbóli adategyeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#96737) Bogyó bá' válasza gyáliSanyi (#96735) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha még nincs, akkor csinálj egy Telekom-fiókot, kapcsold össze a telefonszámoddal és online, otthonról tudod intézni az adategyeztetést.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96738) joergie


joergie
őstag

Azon gondolkodtam, hogy kéne valami mobilinternet, mert jelenleg a céges 100mb elég csekély(telenornál, bővíteni meg nem éri meg).
Az adatfelhasználásom esetleges, elég spórolós vagoyk, de korábban 500mb volt, és azt úgy kényelmesen hasnzáltam, 1 év alatt 1-2szer fogyott el. Most látom ezt a telekomos dominós maraton ajánlatot.
Annyi lenne a kérdésem, hogy elképzelhető e, megoldható e vajon, hogy csak erre használjam a domino kártyát(2 sim fér a telefonomba)?
Tehát lenne egy olyan feltöltős adatkártya, ami nem jár le havonta(csak évente), max elfogy, és újra feltölthető.
És azért a 4gb 3600ft-ért több mint jó ajánlat.
Többi szolgáltató ezzel az ajánlattal miért nem akar versenyezni?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#96739) Bogyó bá' válasza joergie (#96738) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én konkrétan az általad említett Maraton 4GB netcsomagért jöttem át a Telenyomor Telenortól, 10 év után. :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96740) Viktor0610 válasza Bogyó bá' (#96739) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De utálom ezt a telenyomor szót. :U

Samsung Galaxy A54

(#96741) #86564352 válasza Viktor0610 (#96740) üzenetére


#86564352
törölt tag

Meg a trémobilt is, vodkafont is... felnőtt emberek és elvárják mosolyogjak mert szerintük az évszázad poénját mondták :U

(#96742) joergie válasza #86564352 (#96741) üzenetére


joergie
őstag

Ezt szeretem amúgy. Felteszek kérdést, választ nem kapok, cserébe valami személyes indíttatású kommentet, ami kb senkit nem érdekel, cserébe az, aki tudna válaszolni úgy látja, hogy már meg lett válaszolva és átugorja. Ph! fórum én így szeretlek.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#96743) Bogyó bá' válasza joergie (#96742) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem értem a kérdést? A dual SIM-es telefonodba beteszed másodiknak a Domino-s kártyát, és egyszerűen nem használod beszédre. A Marathon 4GB szolgáltatásra meg előfizetsz. Az egy év rendelkezési idő lejárta (vagy az adatkereted elfogyása) előtt újra pénzt töltesz rá, és megint rendelsz belőle egy Marathont.

"Személyes indíttatású" válaszom meg az utolsó kérdésedre vonatkozott: mivel a többi szolgáltatónak esze ágában sincs az alkalmi netezőket olcsón kiszolgálni, ezért még egy szolgáltatóváltást is megérhet a dolog (számhordozással persze).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96744) joergie válasza Bogyó bá' (#96743) üzenetére


joergie
őstag

Így már oké, köszönöm. :R
Ne vedd támadásnak amit írtam, csak már unom, hogy sose a kérdésre kapok választ, akár online, akár IRL.
1999 óta pannonos/telenoros vagyok(nem magam miatt), egyiket se látom jobbnak vagy rosszabbnak, ezek cégek.

Azért kérdeztem a maratonost, mert olvastam korábbi(2016os) hozzászólást, amiben azt írja, hogy csak valamilyen meglevő mobilnet mellé lehet domino kártyán maratont megrendelni. Ezek szerint ez nem így van most(?), és működik az a konstrukció amit felvázoltam.

Azért kérdeztem, hogy többi szolgáltatóval mi van, mert annyira adná magát a feltöltős mobilnet, nem ez az átverésszagú havonta újraindulós, akár elhasználtad akár nem.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#96745) #86564352 válasza joergie (#96742) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem úgy tűnt a hozzászólásodban megválaszoltad magadnak a dolgot: Dual SIM mobilod van, ritkán netezel keveset, 4 GB Maratonos Domino kártyát berakod és használod. A kérdésed az volt a többi szolgáltató miért nem ad ilyet. Ehhez én nem tudok hozzászólni, örülök Telekomnál van. Én is most fogok hűségidő után váltani Domino Fix Most Maraton kombinációra.

(#96746) jani4454 válasza #86564352 (#96741) üzenetére


jani4454
tag

+1

(#96747) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Adott a dualsim-es teló, aminben 2 sim van, egy privát, és egy céges. Hétvégén külföldön leszek, és szeretném letiltani a céges kártyámat.. Tudom, hogy egységes roaming van meg minden, de akkor sem szeretném használni kint.

Vajon, ha itthon rátolok egy átirányítást arra a simre, és kikapcsolom, de benne marad a telóban, akkor vajon roaming költséggel fog átirányítani, vagy sem? Logika szerint nem, de gondoltam inkább megkérdezem..

Itthoni számra irányítanék át, nem a telóban lévőre (annak ugye semmi értelme nem lenne..)

Véleményem szubjektív...

(#96748) 4Grider válasza hackeeeee (#96747) üzenetére


4Grider
nagyúr

Feltétel nélküli átirányítás esetén sehogy sincs roaming, akkor sem, ha hálózaton lóg a kártya. Feltételes átirányítás esetén lehet akkor, ha a kártya az átirányított hívás előtt roamingolt.

[ Szerkesztve ]

(#96749) radio100jozs válasza hackeeeee (#96747) üzenetére


radio100jozs
őstag

A két simes beállításánál kell lennie egy csúszkának az 1-es és a 2-es simnél, fogod azt elhúzod, és ki is van kapcsolva a 2-es sim. Ennyi, semmi ördöngösség nincs a dologban.

(#96750) hackeeeee válasza radio100jozs (#96749) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kérdés erre vonatkozik, hogy.. itthon átirányítom, majd letiltom 2 céges simet, ilyen esetben lehet-e roamingköltség. (persze eu-n belül leszünk, szal elvileg nem..) de nem is nagyon kéne.

Mert át kell irányítani, hogy a kollégáknál landoljon a hívásom, ha esetleg valaki keresne.

4Grider: Ez számomra még mindig érdekes kérdés, mivel pl. a telekomos kártyám minden hívás indításkor kiírja, hogy feltételes átirányítás aktív (amikor nincs is átirányítás).

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.