Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78101) fero02 válasza BullZeye (#78093) üzenetére


fero02
veterán

Szerintem amit a burkolók használnak a fürdőkben, az ide is jó lehet. Hajlaterősítő szalag + folyékony fólia.

(#78102) YAS-dude válasza tknof1871 (#78099) üzenetére


YAS-dude
őstag

Betont fúrókalapáccsal lehet fúrni, szögelni nem lehet. A vasat néha eltalálja az ember, akkor picit odébb fúr. A mennyezetben nem mennek vezetékek, legfeljebb a csillárhoz, de azt sejtheted hol vitték.

(#78103) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

2 Lampart készülék van a lakásomban FÉG parapetre téve, így vettem anno és eléggé gyengén fűtöttek, nem mellesleg veszélyesek is. Le akarom cserélni őket a legkevesebb beavatkozással valami frissebb és korszerűbb megoldásra. (Hallottam a mikáról, de az is sok fúrás faragással jönne csak össze). A Lakás 38m2 de 4,2m belmagassággal.

Fondital turbós dolgot néztem ki, de több szerelő is lebeszélt róla. Helyettük kinéztem a FÉG GF 26 ERP-t, van esetleg róla tapasztalatotok, vagy meglátásotok? A Lampartoknak mindenképp menniük kell.

Előre is köszönöm! :R

Finn the human

(#78104) mokus1 válasza Matada2.3 (#78103) üzenetére


mokus1
addikt

Miért beszéltek le róla? Én is ezen gondolkozom, érdekelnének, hogy nem szerelték még őket és azért vagy van negatív tapasztalat.

(#78105) csemberlen válasza YAS-dude (#78102) üzenetére


csemberlen
őstag

Olyan fúrót kell venni ami viszi a vasat is.pl makita nemezis,

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78106) Morris


Morris
veterán

Van egy kőkerítésünk, az oszlop és a kő között jókora repedés van. Az oszlopok közti kő fal mozog is kicsit. Kiborulni nem tud mert be van kötve az oszlopba. Mivel tudnám rendesen betömíteni ami stabilizálja a fal mozgását?
Kartusos építési ragasztó jó lehet erre a célra?

(#78107) BullZeye válasza csemberlen (#78105) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez nem fúrószáltól függ? Vannak ilyen speckó beton+vas fúrószárak, amik direkt erre vannak kitalálva.

(#78108) Matada2.3 válasza mokus1 (#78104) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szakszervizesek, csináltak már ilyet. Használtam vettem volna 2 fondital gazelle 7-es cuccot , de eléggé széles. és új parapet helyet kellene hozzá bontani, vagy gázcsövet bontani, de az nem megoldás. Azzal is problémája volt a gázosnak, hogy ahonnan vettük volna, ott ki kellett volna bontani és hogy pazarlás a kis helyiséghez ekkora fűtőtest.

Szóval sok egyéni probléma volt a helyzettel, mintsem a készülékekkel.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#78109) eszmilan válasza tknof1871 (#78099) üzenetére


eszmilan
tag

Ha gondot jelent a fúrás fel is ragaszthatod építési ragasztóval. Pl. Soudal fix all meg társai. Ehhez csak egy kinyomópisztoly kell meg egy kartus, de az sok mindenre elég, úgyhogy valószínűleg jobban járnál egy tubusos megoldással.

(#78110) sketchifun válasza BullZeye (#78107) üzenetére


sketchifun
senior tag

A Makita Nemezis egy fúrószár. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78111) BullZeye válasza sketchifun (#78110) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, nekem a Makita ami berreg, azt hittem valami über szuper fúró megnevezése :D de ezer éve hallottam erről, és mindig kimaradt valahogy, szóval veszek egyet :D

(#78112) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Ez az alapozó használható sima beton felületre? Járólapozás előtt lenne vele kezelve a beton.

(#78113) Chaser válasza cafat (#78112) üzenetére


Chaser
titán

Adatlapbol ugy tunik nem, porozus abyagokat nem tanogatja, beton elegge az
Ceresit alapozo nedvszivo es nem nedvszivo feluletekhez, ez biztos jo, hasznaltam, ne is higitsd ha eleg az 5/les

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78114) Chaser


Chaser
titán

Erre valaki valamit?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78115) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

Műanyagkeretes szúnyogháló van a lakásban,amin a hálót szeretném cserélni mivel a macska elég szépen elrendezte az évek során.
A kérdésem az lenne,hogy a meglévő gumigéder használható,vagy azt is vegyek újat?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#78116) macilaci78 válasza astorre19 (#78115) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha egyben kijön, akkor használható, ha porlik, akkor vegyél újat.
Szedd szét először, utána menj el vásárolni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78117) astorre19 válasza macilaci78 (#78116) üzenetére


astorre19
aktív tag

okés.Köszönöm:)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#78118) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Milyen rahagyassal kell szamolni kb, ha szeretnek x m2 feluletet takarni szelezetlen deszkaval?

Mivel a feluletnek "zartnak" kell lennie, eltolasban gondoltam egymasra rogziteni a deszkakat, hogy egy fuggoleges oldalafalat kapjak majd. A burkolando/takarando felulet ~10m2, ehhez hany m2-t kellene rendelnem a linkelt faarubol szerintetek?

Koszi

(#78119) cafat válasza Chaser (#78113) üzenetére


cafat
tag

Helyi tüzépen ezt adták. Azt mondták betonra ugyanúgy lehet, csak ezt lehet a nem porózus felületekre is. Direkt rá is kérdeztem. Valakinek tapasztalata ezügybe?

(#78120) macilaci78 válasza martillo (#78118) üzenetére


macilaci78
nagyúr

16-22 cm változó szélesség. Ha teljes fedésben akarod, akkor számolj 12 cm közökkel.
Az átlagszélességed 19 cm, a köz 12 cm, így 31 cm szélességre számolj 2 szálat. Gondolom, a hosszát nem akarod toldani. A 10 m2-ből nem derül ki, hogy hány folyóméter a kerítésed, de azt méterben osztod 2/0,31-el és beszorzod a magasság méterével, akkor megkapod a vásárolandó négyzetmétert.
2-3 szálat még majd tegyél hozzá, ha a kerítés szélén szélezni szeretnéd a fal/oszlop mellett.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78121) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

sziasztok!

Okosítást kérnék LED-es dimmelhető izzókból.

-(1)
LED-es dimmelés PWM-mel működik, vagy áramerősséget szabályoz? Tehát van-e észrevehetetlen vibrálása??

-(2)
A LED-es dimmelés ugyanabból a fényből ad kisebb-nagyobb fényáramot, vagy a fény színhőmérséklete is változtatható a fénymennyiség mellett?

Én azt preferálnám, ha a halványítással együtt egyben melegebb is lenne a fény. A hálószobában mennyezeten 2x 3db E14 foglalat van, melyekbe 3000K-es fényforrást tervezek. Felkapcsolva ennek viszonylag nagy fénye lesz, de szeretném, ha késő este mikor kapcsolni kell, akkor le lehessen halványítani egy sárgás gyenge fénnyé. Mint a régi hagyományos izzós rendszerben...

Kapcsolót, fényforrást tudtok ajánlani? E14 és E27 foglalatok vannak a lakásban...

Előre is köszi!
J.

[ Szerkesztve ]

(#78122) macilaci78 válasza joysefke (#78121) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szaktopik, amit már ismersz is.

(1) Van természetesen, hiszen valamilyen frekvencián üzemel.

(2) Van olyan ledlámpa, aminek a fényereje és a színhőmérséklete is változtatható.

Amit keresel, annak piacát első sorban wifis lámpákkal kívánják kielégíteni a gyártók. A fali kapcsoló csak power on, power off funkciót fog ellátni ebben az esetben. A fali vezérlő ára simán felveszi egy új középkategóriás telefon árát...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78123) YAS-dude válasza joysefke (#78121) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ikea trafdri okosizzók?

(#78124) martillo válasza macilaci78 (#78120) üzenetére


martillo
tag

Koszi az alapos valaszt!
Amugy 2,5m x 1m alapteruleten kb 70-80cm magasra szeretnenk, ahogy kiadja majd es ebbol ketto darab.

Kozben most beszeltem fateleppel, nem fetletlen kell m2-ben rendelnem, lehet db-ra is, akkor azt mondta, hogy 20cm-el sszamoljak egy deszkat fedesben. Vagy amit meg mondott, hogy keritesnel 1,3-al szoktak szorozni, altalaban azt is teljes takarasra szamoljk, szal iranyadonak jo lesz.

De majd kiszamolom mindket modszerrel, aztan meglatom mekkora lesz a difi.
:R

(#78125) joysefke válasza YAS-dude (#78123) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nem rossz, de nem is olcsó :) :Y

(#78126) joysefke válasza macilaci78 (#78122) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

köszi!

(#78127) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok, hetvegen teraszt akarok festeni. Tudtok ajanlani (thermowood) fenyohoz festeket? Van otthon remmers plfege öl, de nem lesz eleg, es ezt nem is aruljak boltban. A remmers lenne a masodik reteg mivel az lesz a meghatarozo szin.
Az is erdekelne ki hogyan festene/festette le korabban? Ez lesz az elso festes, de gondolom elotte alaposan meg kell tisztitani. Arra gondoltam, hogy porszival atmegyek rajta jo alaposan hogy por mentesitsem es ha szukseges kefevel meg atmegyek és újra porszivo.

(#78128) BullZeye válasza joysefke (#78125) üzenetére


BullZeye
veterán

Yeelight RGBW izzó, vagy yeelight mennyezeti lámpa. (xiaomi)

(#78129) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Elnezest, hogy ide irom, de a riasztos topik nem igazan jo:)

Valakinek tapasztalata van e tavfelugyelet temaban? Beszeltunk az objekt-or ceggel. Naluk van a vezetekes rendszerbe egy gprs atjelzo, 3 db mozgas erzekelo, 2db uvegtores erzekelo, 2db nyitas erzekelo, kulso es belso szirena es 2 db akkumulator. Konkret arat meg nem adtak, de telefonon beszelve az ugyintezo ilyen 370000Ft+afa-rol beszelt plusz 5500Ft+afa a tavfelugyelet havidija. 2 teves kivonulas ingyenes/ev. 18-26 perces kivonulassal.

Kicsit sokallottuk, szokasomhoz hiven, kertunk ajanlatot a multialarm cegtol. Ajanlat elkuldese utan 2 perccel csorgott a telefon egy kedves ugyintezovel. Itt a rendszer ugyancsak az mint fentebb, annyi kulombseggel, hogy nincs belteri szirena csak kulteri. itt 4100Ft+afa/ho a tavfelugyelet. 4 teves kivonulas ingyenes/ev. Itt garanciat vallalnak a maximum 15 perces kivonulasi idore. Erre adtak arat 41000Ft+afa arat 2 eves huseg szerzodessel es plusz 20000Ft-er 1+2ev teljeskoru garanciaval. Ezenfelul meg plusz 10% kedvezmeny ha evente fizetjuk a tavfelugyeleti dijat.

A kerdesem az lenne, mibol adodhat ez a hatalmas arkulombseg? Gondolom mas tipusu eszkozokkel dolgoznak, na de akkor is azert ez hatalmas kulombseg:( Nem tudom mit kell figyelembe venni tavfelugyelet valasztaskor.

(#78130) eszmilan válasza fojtviki (#78129) üzenetére


eszmilan
tag

Én 2011-ben szereltem fel itthonra riasztót. Micron Scorpion rendszer, kb 8 mozgásérzékelő, 4 nyitásérzékelő, 1 kültéri, 1 beltéri sziréna, vonalas telefon bekötés, távfelügyelet nélkül. Ez volt akkor a legolcsóbb riasztórendszer, csak az anyag volt 120 ezer, a szerelést én csináltam.

(#78131) fojtviki válasza eszmilan (#78130) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen itt is valami 80000Ft kedvezmeny van, ha 2 eves huseget vallalunk. No de az a fentebb emlitett, az majdnem fel millio. A lenyeg az, hogy az olcsobb is rendelkezik olyan minositessel, amit a biztositok elfogadnak. Biztositashoz pedig feletel ez a rendszer. Nyaralo, tehat nincsennek ott potolhatatlan dolgok, ha meg kart okoznak, akkor a biztosito fizet. Gondolom azert az olcsobb se annyira rossz. Raadasul, akinek ott a nyaralojara ki van teve a tavfelugyeletes tabla, azokat nem nagyon torik fel. Szoval a 2. lesz szerintem.

(#78132) YAS-dude válasza fojtviki (#78129) üzenetére


YAS-dude
őstag

Távfelügyeletnél ugye az idő tényező a fontos, tehát hogy mennyi idő alatt ér a járőr a helyszínre. Nekünk multialarm van, semmi gond velük. Kérnek kapukulcsot, körbejárják a házat kívülről, meg minden,van csendes riasztás, van "kényszer alatti nyitás" (pl mikor a rosszember hazakísér. Kinyit a kód, de csendben küldi a járőrt). De gondolom ezek standard dolgok.

(#78133) fojtviki válasza YAS-dude (#78132) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom, huu de jo, hogy van szemelyes tapasztalat. Igen kapukolcsot nekunk is mondtak, hogy kell. Raadasul naluk, 15 perc maximum kivonulasi idot garantalnak, ami a dragabbnal 18-26 perc. Nem ertem ezt a hatalmas arkulombseget igazabol!

[ Szerkesztve ]

(#78134) Met válasza fojtviki (#78133) üzenetére


Met
Topikgazda

Azért gyorsabb és olcsóbb a multi mert jobban kiépített rendszere van szerintem.
Olcsóbb és gyorsabban kint vannak ha kell, mi a kérdés?:)

Objekt-Őr Kft. Alapítás éve 2010
"Multi Alarm" ZRT. Alapítás éve 1996

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78135) fojtviki válasza Met (#78134) üzenetére


fojtviki
senior tag

A kerdes igazabol az lett volna, hogy rafaragunk e az olcsoval, de valoszinuleg nem, ahogy irt a forumtars is. Egyszeruen hihetetlen ez az ar kulombozet szamomra, ezert is irtam ide, mert bizonytalan voltam :DDD Azert, mert a masik ceg fiatalabb, az indokolja a 400.000 Ft felarat? :DD

[ Szerkesztve ]

(#78136) Met válasza fojtviki (#78135) üzenetére


Met
Topikgazda

Simán.
Egy régi cég nagyobb kedvezményt kap a forgalma után mint egy "frissen alakult".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78137) Chaser válasza cafat (#78119) üzenetére


Chaser
titán

Leiras szerint csak a _nem_ porozus feluletekhez jo, porozushoz nem, az emlitett ceresittel van tapasztalatom, az minden feluletre biztosan jo
Tuzepesekrol csak annyit, egyik tavaly ecsetelte xy termek nem letezik, gyarto honlapjan meg ott virit ( : aztan kiderult naluk is van :d egyik temara vmelyik a-t mond, masik b-t, szoval erdemes fenntartasokkal kezelni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78138) sanzi89 válasza sanzi89 (#78097) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre se jött sok komment, így megrendeltem. Ha lesz tapasztalat, beszámolok róla.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#78139) Gergőke88 válasza fojtviki (#78135) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szinten multialarm. Kijöttek, szépen szereltek, múltkor áram szünet volt, hívtak hogy tudok e róla, mert az aksi bírja, de mielőtt lemerül telejsen hívni fognak újra.

(#78140) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Tud valaki egy megbízható fűtésszerelőt Budakalász környékén?

Előre is köszi!

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#78141) eszmilan


eszmilan
tag

2,6 kW-os oldalfali split mono klímából tud valaki márkát és típust ajánlani?
Mi jelenleg a menő az olcsóbb kategóriában (200-tól lefelé)?
Gree, Midea, Nord?
Kösz!

(#78142) fojtviki válasza Gergőke88 (#78139) üzenetére


fojtviki
senior tag

:R Koszonom neked is. Megjottek a pontos ajanlatok kozben.

Objekt: 365715Ft
Multi: 59091Ft

(#78143) eszmilan válasza fojtviki (#78142) üzenetére


eszmilan
tag

Azért nehogy azt gondold, hogy a két árban ugyanazok a cuccok vannak benne. Egy riasztóközpont+sziréna+két akku már kapásból 50 ezer forint, és akkor nem szereltek még semmit meg nincs benne egy érzékelő sem. Annak meg nincs sok értelme, hogy beraknak egy mozgásérzékelőt és akkor be is van védve az ingatlan. Lehet, hogy a havi díjjal játszanak, de ekkora különbséget nem eredményez.

(#78144) dh66e válasza eszmilan (#78141) üzenetére


dh66e
veterán

Klíma topikban kimerítő válaszokat szoktak adni.

(#78145) xcsaba1975 válasza eszmilan (#78141) üzenetére


xcsaba1975
tag

A midea egész jó, ajánlom.

(#78146) Morris


Morris
veterán

Egy kis élménybeszámoló:

Rendeltem egy proteco leader 4 kapunyitó szettet. Egy nap alatt felszereltük az asszonnyal és tökéletesen működik.

(#78147) eszmilan válasza dh66e (#78144) üzenetére


eszmilan
tag

Kösz, írtam oda is. Midea van már itthon kettő, nem volt velük baj, de sokan szidják.

(#78148) fojtviki válasza eszmilan (#78143) üzenetére


fojtviki
senior tag

MARK32 GSM riasztóközpont, 64 zóna, 4 partíció 1 db
Vezetékes kezelő
MARKQMLCD LCD kezelő 1 db
Vezetékes nyitásérzékelő
DC2541 Vezetékes nyitásérzékelő fém nyílászáróra 3 db
Vezetékes mozgásérzékelő
PARADOX476PRO Vezetékes mozgásérzékelő 2 db
Vezetékes üvegtörés érzékelő
DG457 Vezetékes, üvegtörés érzékelő 1 db
Vezetékes kültéri sziréna
DPX128 Vezetékes, akkumulátoros, kültéri sziréna 1 db
Akkumulátor
12V1.3AH Akkumulátor 1 db
12V7AH Akkumulátor 1 db
Vezeték
6x0,22 Riasztókábel 90 m
Kiegészítők
MCS Kábelcsatorna 23 m
SZA Szerelékanyag, kötegelők, bilincsek, stb. 1 klt.
Távfelügyelt riasztórendszer összesen nettó:46528 Ft+Áfa
- Távfelügyelet: GPRS modulos átjelzés. Előfizetés: lakossági. Szolgáltatás: kivonulás. Havidíj: 4300Ft/Áfa/hó. Szerződés: 2 év hűség.

Szerk: a masikban van 4 db mozgaserzekelo, bar nem is ertjuk minek raktak bele annyit, meg egy belso szirena is. Ennyi a kulombseg. Na mondjuk maga a rendszer biztos mas gyartmany.

[ Szerkesztve ]

(#78149) Chaser válasza eszmilan (#78141) üzenetére


Chaser
titán

daikin ( : mideák sem rosszak de vegyes eresztés, felsoroltakra jellemzően 1 év gar, daikinra és többi japánra 3 - ami bővíthető 10-re is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78150) Lipton válasza ALI_G (#78127) üzenetére


Lipton
őstag

Sok éve 2 fajta festéket használok kültéren:
- Düfa olaj
- Remmers
Remmers miért nem kapható? Én tudtam venni az elmúlt 10 évben.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.