Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78551) sketchifun válasza kasza blanka (#78549) üzenetére


sketchifun
senior tag

A bejövő nullát és PE-t kösd ki, és multiméterrel, vagy Feszültségvizsgálóval nézd meg, hogy van-e köztük folytonosság.

Ha nincs, akkor alakítsd ki az elosztóban a PEN szétválasztást.

2,5 alura én B13-at tennék.

A réz pedig gondolom egyértelmű.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78552) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

van ez a nem kicsi elhúzós kétajtós szekrény, és az elmúlt időkben egyre szarabbul lehet elhúzni, megakad, leugrik a sínről, van hogy már csak emelve tudom csúsztatni.

van ennek valami titka? hogy lehetne ezt helyrehozni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#78553) kasza blanka válasza sketchifun (#78551) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"van-e köztük folytonosság.
Ha nincs, akkor alakítsd ki az elosztóban a PEN szétválasztást"

ööö ezt nem igazán értem így elsőre: ha nincs folytonosság, akkor mit válasszak szét?

a) felejtsem el a bejövő védővezetőt (piros), és a bejövő nullát tekintsem PEN-nek, kössem a PE gyűjtőre és onnan csatlakozzak a fi relé nulla bemenetére, majd a nulla kimenetet kössem a nulla gyűjtőre? (szerintem a bejövő nulla vastagsága nem elég ahhoz, hogy közös PEN-ként használjam.)

b) létesítsek csatlakozást a bejövő nulla és a piros védővezető között a fi relé előtt? majd a fi relé nulla kimenetét vezessem a nulla gyűjtőre? (magyarul a 4-es vagy a 6-os bejövő nulla vezeték, és a 2.5-es bejövő védővezető közös potenciálra hozva mintegy egyesített PEN vezető működne a fi relé előtt?)

(#78554) sketchifun válasza kasza blanka (#78553) üzenetére


sketchifun
senior tag

B.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78555) eszmilan


eszmilan
tag

Beüzemeltem egy ilyen impulzusrelét:
[link]

A relé egy 100-as OBO-ban van, az OBO meg az osztószekrényben, az osztószekrény meg a hálószobákhoz vezető folyosón.

A bajom az vele, hogy nagyon csattog, amikor kapcsol. Arra gondoltam, hogy kitömöm az OBO-t üveggyapottal. Szerintetek?

(#78556) kasza blanka válasza sketchifun (#78554) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

ez így mennyire szabályos? mert ugye közös PEN-nek minimum 16-os alut lehet tekinteni. a 4 vagy 6-os N plusz a 2.5-es PE együtt sincs annyi :)

ha lekapcsolt óránál, kikötött bejövő vezetékeknél rámérek és rövidzár van a PE és az N között, akkor csak simán átvezetem a fázist és nullát a fi relén, és a kimenő nullát kötöm az n gyűjtőre?

gondolom ha nincs kapcsolat közöttük, és így tenném be az ÁVK-t, akkor nem tudna hibaáramot mérni a kettő között. jól gondolom?

tehát ha nincs kapcsolat, akkor a fenti b) változat, ha van közöttük kapcsolat, akkor fázis, nulla simán átvezetve az ÁVK-n, igaz?

(#78557) macilaci78 válasza föccer (#78540) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt hallottam, hogy a nemesgáz-feltöltés a üveglapok közti szigetelésen keresztül 2-3 év alatt elszökik. A nemesgáz 1 molekulája 1 atom méretű, kicsi és átfér a több atomból álló molekulák között. Tehát ha valaha fel is volt töltve, az évek elteltével mostanra jó eséllyel már nincs.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78558) macilaci78 válasza seadrone (#78552) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eléggé szar a kép, legközelebb legalább lámpát kapcsolj...
Leugrott a sínről a külső ajtó, emeld vissza. Előfordulhat, hogy a görgő rugós, ha emeled az ajtót, a görgő megy lefelé. Egy kenőkéssel azt is emelni kellene.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78559) seadrone válasza macilaci78 (#78558) üzenetére


seadrone
őstag

de ha helyére emelem, akkor is szorul, erő kell hozzá, hogy elhúzzam.

valami nem stimmel még
na ránézek a görgőre is majd

(#78560) sketchifun válasza kasza blanka (#78556) üzenetére


sketchifun
senior tag

De, hibaáramot tud mérni, PEN és PE N esetén is. Nincs köze hozzá.

A közösítés pedig a nullavezető és a földelővezető közti potenciálkülömbség kiküszöbölése miatt és az alátámasztó földelés végett szükséges, bár ezutóbbi panelház esetén nem mérvadó lakáson belül.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78561) mezis válasza eszmilan (#78555) üzenetére


mezis
nagyúr

A hang energiáját el kellene nyelni valaminek. Nagyobb tömeg többet nyel el.
Az egyes rétegek határán meg verődik, erre-arra. Az is csökkent valamennyit.
Csodát ne várj. (Ketyegő karórámat a tollpárnán keresztül majdnem olyan hangosnak hallottam, mintha semmi sem lett volna közben....)

mezis

(#78562) Chaser válasza eszmilan (#78555) üzenetére


Chaser
titán

Kozetgyapot eredmenyesebb, de a jo hangszigetelok abbol lepes allok, tomni nem igazan lehet vele
Ha ez egy szekreny lenne parafatekerccsel korbebelelnem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78563) KMan


KMan
őstag

Luc fenyo vagy CPL belso ajtot valasszak? Cel, hogy 30 evig birja... koszi!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#78564) Chaser válasza KMan (#78563) üzenetére


Chaser
titán

Elvileg a tomor fenyo kezelve orok elet kis tulzassal, max hagyod meg a lakasban szaradni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78565) macilaci78 válasza KMan (#78563) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A luc puhább, mint a borovi fenyő, de tizedannyira vetemedik. A fenyőt fel lehet újítani, a CPL-t ki lehet dobni. A fenyőt fel kell újítani.
Nekem CPL van otthon, fehér, elégedett vagyok vele. Ismerősnél fenyő van, beépítés után 2-3 hónappal lakkozta az elsőt, hát, megszenvedett az előkészítéssel, mert már összekenték a nyers fát. Másik havernál nagyon csecse festést kapott, koptatott, antikolt, már most 50 évesnek néz ki, mi lesz, mire megnőnek a 3 éves lányai? :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78566) KMan válasza macilaci78 (#78565) üzenetére


KMan
őstag

Borovit nem szeretnenk egyreszt a vetemedes miatt amit emlitettel masreszt mert draga es 100k egy ajtoert sok... akkor lehet hogy CPL lesz belole, erzetre milyen? Nekunk most fa van.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#78567) BullZeye válasza KMan (#78566) üzenetére


BullZeye
veterán

Feleségem imádja a CPL ajtót. Éreztre nehéz, masszív stabil, minőségi hatása van. Jobban vigyáz az ajtóra mint bármi másra, festésnél jobban kellett rá vigyáznom mint az 1 éves hűtőnkre. :)

Igaz tegnap küszöb miatt picit necces volt, de megoldódott 6 alátéttel meg egy jó adag zsírral.

(#78568) tomazin


tomazin
veterán

mennyire érdemes 2006ban gyártott festéket venni? (1000/l áron adja, ipari festék)
lesz ezeknek bármilyen bajuk?

(#78569) föccer válasza tomazin (#78568) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nincs leülepedve és beszáradva, akkor nem lehet baja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78570) macilaci78 válasza KMan (#78566) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a baj, hogy új fát használatban még csak olyat láttam, amit a tulaj saját kezével rakott be és nem tudom kizárni a kivitelezési hibát a feszülő, lógó, ferde ajtóban.

A CPL-nek az üvegező léce nem tetszik, de működik. Az egyik ajtót a huzat csapdosta pár hétig, míg vettünk egy ajtótámaszt. Kilazult, zörgött benne az üveg utána. Most egy tűszög-belövővel lett megkínálva. Finoman jár, műanyag a zárnyelv, jó az automata küszöb is, Galaxy kilincseket raktam fel.
Nálam furatolt ajtólapokkal van szerelve, megéri. :K A papírrácsos könnyű, gyenge, szar. Esetleg ha nagy üvegfelület van az ajtóban, akkor felesleges. Mi fehéret vettünk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78571) tomazin válasza föccer (#78569) üzenetére


tomazin
veterán

közben egy idősebb kollégám tett egy olyan kijelentést, hogy festett vasat nem betonozunk. ez mennyire valid? (betonvasból készítendő rózsakapu)

(#78572) föccer válasza tomazin (#78571) üzenetére


föccer
nagyúr

"Festett" vasat nem szerencsés, de vannak olyan bevonat rendszerek, ami gyakorlatilag tapadóhídként is szolgál. Ha festett vasat betonozol be, akkor nincs érdemi, teherhordó kapcsolat a kettő között. Én nem tenném, de nincs is miért. Egy jól megépített beton szerkezet megóvja a beágyazott betonacélokat a korróziótól.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78573) philoxenia válasza macilaci78 (#78557) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78574) philoxenia válasza tomazin (#78571) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bebetonozás után fesd le és kész. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78575) macilaci78 válasza philoxenia (#78573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oké, most már tudjuk, te mit olvastál egy ablakgyártó weboldalán. Az igazságot egy labor fogja megmondani. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78576) philoxenia válasza macilaci78 (#78575) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit drágábban, mint egy új ablak..... ;]
Amúgy nem értem, mi ez a para az argonnal. Kiviszik Neked az ablakot. Honnan tudod, hogy argon van az üvegek között? :F

Ha ugye a gyártónak nem hiszünk el mindent. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78577) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#78576) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ahol valami kiszökik ott valami be is megy, nem? Jelen esetbe levegő,mivel vákum nem képződhet. Ha levegő megy a helyére akkor abban víz molekula is van,ami ki is csapódna az üvegfelületen. Vagy rosszul logikázok??🤔

(#78578) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#78577) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az megoldható lenne vízmentes levegővel is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#78579) mezis válasza macilaci78 (#78575) üzenetére


mezis
nagyúr

Kristályos anyagra röntgendiffrakció.
Nem tudom, hogy a 24 karátos arany kristályos szerkezetű-e, de évtizedekkel ezelőtt egy kutató intézeti nyílt napon a röntgensugárral működő műszer kis serpenyőjébe betettűnk egy arany nyakláncot. Rövid idő alatt meg volt az eredmény az anyag összetételéről: 24 karátos arany, de volt benne valami csekélyke réz is....
A műszer valami hasonló lehetett ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#78580) dh66e válasza seadrone (#78552) üzenetére


dh66e
veterán

Nézd meg nincs e a sínben dzsuva összetapadva főleg a porcica szokott gondokat okozni a finom járás ellen.

(#78581) tomazin válasza philoxenia (#78574) üzenetére


tomazin
veterán

Igy lesz. Amiatt agonizaltam,h a betont ontozni kell, kapni is fogja a vizet, emiatt feltem, h a betonvas el fog rohadni a betonban.

(#78582) pjen válasza tomazin (#78581) üzenetére


pjen
félisten

A betonban valamilyen okból nem rozsdásodik meg a betonvas,tapasztalat.

(#78583) föccer válasza tomazin (#78581) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha a beágyazott betonacél korrodál, az már rég rossz. Ott már a beton is tönkrement.

Hint: a betonnak meglehetősen magas, 11-13 közötti a pH-ja. Ha a betonacélt beágyazó beton pH-ja 9,3 felett van, akkor ez a magas pH megóvja a korróziótól. Ha a pH lecsökken (tipikusan karbonátosodástól), akkor a betonacélt nem képes megóvni.

Beágyazott betonacélt nem tartalmazó betonszerkezetnél nem okoz gondot a karbonátosodás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78584) tomazin válasza föccer (#78583) üzenetére


tomazin
veterán

Koszonom mindenkinek az okositast!

(#78585) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Burkolóval leköveztettem a teraszt. Pergolánk van, de be fogjuk fedni még nyáron valamivel, ami fényáteresztő.
Ezt majd még kitaláljuk.
A lényeg, hogy az szerintetek normális, hogy a burkoló így csinálta meg a terasz szélét? Arra hivatkozott, hogy nehogy felfagyjon, így ráhagyott a lapokból. Mondtam neki, hogy meg se kérdezett be lesz-e fedve...

A lényeg, hogy én ilyen megoldással még nem találkoztam. Arra hivatkozott hogy ha rendesen megcsinálja, akkor felfagy. Ez igaz? Vagy csak kamu? Miért nem lehet úgy megcsinálni mint a lépcsőknél pl? A lap fagyálló.
Hozzá teszem rohantak valahova még utánunk és egy kicsit összecsapás szaga van a dolognak...

You are being revived

(#78586) seadrone válasza PETEE78 (#78585) üzenetére


seadrone
őstag

"hova rohansz kishaver? csináld csak meg rendesen, várhat még a kocsma!"

kifizetted neki?

ha rálépsz a szélére, letörik

nem értem hogy van ez összerakva

[ Szerkesztve ]

(#78587) PETEE78 válasza seadrone (#78586) üzenetére


PETEE78
senior tag

nem, amíg nem csinálja meg nem kap egy fityinget se természetesen. Szóval akkor jól sejtem, hogy meg lehet rendesen is csinálni, meg így is?

You are being revived

(#78588) föccer válasza PETEE78 (#78585) üzenetére


föccer
nagyúr

Élvédő, vízorr profillal.

[link]

Ez így le fog törni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78589) tboy93 válasza PETEE78 (#78585) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#78590) PETEE78 válasza föccer (#78588) üzenetére


PETEE78
senior tag

és ezt még vissza lehet szedetni vele ugye? ő azt mondta, hogy akkor visszavágná. az is elfogadható csak gondolom ronda nem? azt mondta, hogy a sarok profilt letapossuk egy idő után :C

You are being revived

(#78591) r.levente75 válasza PETEE78 (#78585) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez brutál, hogy törne le a keze. Ezt hol tanulhatta vajon? :F Vizsgán ez bukfenc lenne...

(#78592) Met válasza PETEE78 (#78590) üzenetére


Met
Topikgazda

Az amit föccer linkelt a csempe alatt van, nem olyan könnyű azt letaposni.
Ahogy felrakta azt a lapot rálépsz letörik, elmész mellette nem figyelsz oda elvágja a lábad.
Fel lehet szedni persze, kalapáccsal:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78593) PETEE78 válasza Met (#78592) üzenetére


PETEE78
senior tag

OFF
Tényleg borzasztó a helyzet szaki ügyben.Tisztelet a kivételnek. Vagy le akarnak húzni pofátlanul, vagy ígérgetnek és nem jönnek,vagy hónapok múlva tudnak csak jönni, vagy konkrétan nem tudják megcsinálni a saját munkájukat. Borzasztó!!!
ON

You are being revived

(#78594) macilaci78 válasza PETEE78 (#78585) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez hülye...
azt mondta, hogy a sarok profilt letapossuk egy idő után - mert ez nem törik le? :W Meg a sarka amúgy is olyan biztonságos, valósággal simogatja a lábszárt! ;]

Bádogos szokott valami vízvetőt tenni, vagy amit föccer linkelt. A lényeg, hogy a csemperagasztóba kellett volna ágyazni. Verje csak fel, saját költségén vegyen csak lapokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78595) seadrone válasza macilaci78 (#78594) üzenetére


seadrone
őstag

nem elég ha a lelógó részt levágja?

(#78596) macilaci78 válasza seadrone (#78595) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A ragasztó porózus szerkezete bevezeti a vizet és fagyhat. Ha hülye is volt a szaki a rendes munkához, hagyott volna 1 centi túllógást, hogy ne törjön le, a sarkot pedig legalább 45°-ban megvágja. Ez így védhetetlen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78597) seadrone válasza macilaci78 (#78596) üzenetére


seadrone
őstag

ja értem

tetőt kell építeni fölé, és nem esik rá az eső, kész is! ;]

(#78598) föccer válasza seadrone (#78595) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem elég. Végja végig gyémánt tárcsával a felső lap fugáját úgy, hogy ne érjen hozzá a második sor lapjához. Ez után felvéshető a szélső sor anélkül, hogy feltörné a második sort. Ezután körbe meg kell tisztítani és újra kell burkolni úgy, hogy a szélébe beépíted, beágyazod a ragasztóba a linkelt vízorr profilt.

Ez a profil pont erre a feladatra van kitalálva. Annyit még ezzel is meg lehet csinálni, hogy a szélét, a külső sarkon egy kicsit lekerekíted. Ha rendesen be van ragasztva, nem fog letörni, max ha nagyon nem vigyázol rá akkor egy picit meghajlik.

Ennek a javítása annyi időbe fog telleni, mint az egész teraszt megcsinálni.

A eső be fog esni rá, mert befújja a szél.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78599) seadrone válasza föccer (#78598) üzenetére


seadrone
őstag

nájsz!

jut eszembe az egyik ismerősömnek kéne egy normális burkoló, mert az előző mekkmester a wc hátulját szarul burkolta be

mission impossible szaga van, mert kb egy 10x80 centis részt kéne ujrarakni más színű csempével, illetve a fátsó faon két csenpét "megigazítani", mert nem egy síkban vannak.

nem, nem akarja visszahívni aki csinálta, mert egy surmó az ember, röviden ennyi :)

ha valakinek van ilyen ismerőse, légyszi dobjon egy privátot, tenksz!

(#78600) föccer válasza seadrone (#78599) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ilyesmihez mindig társuljon egy mikor és hol. úgy könnyebb,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.