Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#107001) tothjozsi96 válasza kelna91 (#106999) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mennyezeti világítás vagy fali lámpa?

Hogyha mennyezeti akkor nem kell csövezni semmit.
Mennyezethez ez kifejezetten ajánlott, [link]

Hogyha meg téglafalba szeretnéd, akkor kivésed, én vésőkalapáccsal szoktam, de nagyon finoman, azért könnyen törik a tégla ha nyomod, szóval ne nyomd. ;]

Mü cső vagy gégecső, amelyik szimpatikusabb.

Hogyha sose csináltál “barkács” jelleggel se ilyesmit, akkor lehet szerelővel jobban jársz.

(#107002) macilaci78 válasza szabonagyur (#107000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha 5 évente hajlandó vagy vele foglalkozni, akkor vannak kimondottan ilyen felhasználásra 60 cm széles dekoros táblák. 2 mm vastag, le se kell szedni a régit, csak ragasztod rá az újat.

Decospan, Berry Allock is gyárt ilyeneket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#107003) pjen válasza kelna91 (#106999) üzenetére


pjen
félisten

Véső kalapács.Mü iii csövet vegyél,13,5mm est.

(#107004) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok, gyros segítség kellene.

egy fúrás után kiszakadt faldarabot (mondjuk fél-egy öklömnyi) kellene bejavítanom, de még nem csináltam ilyet, nem tudom pontosan mit kell használni.

a glett való erre? van valamilyen plusz paraméter amit figyelembe kellene vennem (a színen kívül)?

ezekből kellene választanom (lehetőleg olyat, ami van készleten) [link] max 5 kg bőven elég lenne évekig kisebb kiszerelés is elég lenne de az meg már nem éri meg, gondolom ez nem döglik be gyorsan úgy sem.

tudtok segíteni mit válasszak?

b) kérdés: kábelsín és fal közötti pici hézagot szeretném kihúzni. erre festhető akril tömítőt vegyek?

(#107005) koxx válasza DeFranco (#107004) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mennyire mély az a rés? én egy ilyennel próbálnám meg [link] amit ír a gyári oldal is, hogy mélyebb gödrök esetén több rétegben kell felvinni különben az életben nem szárad ki. Én sokáig használtam ilyen előre bekevert glettet és elég fasza, csak drága. Nagy zacskós por kivitel jelen esetben nem hiszem, hogy kell.

(#107006) Teaway válasza DeFranco (#107004) üzenetére


Teaway
veterán

Én gipszet tolnék bele, a kiesett faltörmelékből is tennék bele, sík alá húznám, majd síkig rá a glett. Nálam szuperkönnyű mindent javítani, mert fehér minden, ezért a fehér akril tömítő festés nélkül is okés.

Nincs itthon csokid??

(#107007) DeFranco válasza koxx (#107005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem olyan mély, a kráteres része talán egy AA elem méretű, a többi szinte felületi.

szerk. ez a valóságban hófehér fal egyébként, nem ilyen mocsokszürke, csak rosszul sikerült a kép.

[ Szerkesztve ]

(#107008) DeFranco válasza Teaway (#107006) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gipsz meg a glett között van lényegi különbség ebből a szempontból?

faldarab nem maradt, "valaki" kidobta takarításkor.

(#107009) Borisz76 válasza DeFranco (#107008) üzenetére


Borisz76
veterán

gipsz 2-3 perc alatt keményre köt.
glett kitolt száradási idővel 30-40-50 perc.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#107010) DeFranco válasza Borisz76 (#107009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

van valamennyi gipsz itthon.

nem gondoltam hogy ez ennyire sok tényezős, amiket látok faljavításokat, az általában úgy történik, hogy emberek port kevernek el vízzel felviszik a résbe aztán szárad, majd lefestik.

végül is nekem csak a megfelelő porra kellene rábökni, meg persze az jó ha van olyan tanács, hogy pl. több ütemben csináljam a száradás miatt (bár nem tudom ennél a mélységnél ez szempont-e)

(#107011) Novics


Novics
senior tag

Urak!

Beltéri használatra - családi házban, nem gyártócsarnokban :) - van jelentősége, hogy 40ezres vagy 10 ezres lézeres távolságmérőt használok? Pár mm ide-oda nem lényeg igazából. Korábban mérőszalaggal elszerencsétlenkedtem már, de nem szeretném megismételni. Sajnos az alaprajz, amit kaptunk a házhoz, nem annyira pontos. Legalábbis nekem volt, ahol 10 cm eltérés volt az alaprajz szerinti méret, és a mérőszalaggal mért méret között.
Az sem kell, hogy bármit számoljon nekem, csak mérjen távolságot.

:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#107012) kunberci válasza DeFranco (#107010) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én ezt választanám: [link]
Későbbiekben ezzel kisebb repedéseket, hézagokat is el tudsz tüntetni.
A tenyérnyi javítást legalább két részletben csinálnám. Ennek hosszabb a kötési ideje, mint a gipsznek.

(#107013) DeFranco válasza kunberci (#107012) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm. ahogy látom 0-3mm-t ír vastagságnak... érdemes a mélyebb részt először gipsszel feltölteni ahogy Teaway is javasolta?

[ Szerkesztve ]

(#107014) Met válasza DeFranco (#107010) üzenetére


Met
Topikgazda

Azért jobb több ütemben feltölteni mert akkor nincs az hogy szépen szintbe húzod egy lépésben és amikor megszáradt rájössz hogy behorpadt.
Töltsd fel gipsszel több lépésben úgy hogy pár mm mélység maradjon, majd amikor megszáradt mehet a glett szintbe húzva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#107015) Met válasza Novics (#107011) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen célra veheted az olcsóbbat:)
Előtte azért mérj párat ellenőrzés céljából.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#107016) DeFranco válasza Met (#107014) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi neked is. összeáll ez.

a sín és a fal közötti pici rést akril tömítővel húzzam ki átfestés előtt?

(#107017) Met válasza DeFranco (#107016) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, festhető akril. Vagy van még a csiszolható is, csak hogy ne legyen olyan könnyű a választás ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#107018) Teaway válasza DeFranco (#107010) üzenetére


Teaway
veterán

Szárazvakolat lesz az. Zsákos cucc, csak víz kell hozzá.
Ha mégis a gipsz mellett döntesz, akkor ahogy a többiek írták, több ütemes feltöltés legyen.

Nincs itthon csokid??

(#107019) kunberci válasza DeFranco (#107013) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én ezzel szoktam javítani mindent, ami itthon előfordul. Mire a gipszet normális állagúra keverem, nekem már majdnem beleköt a fándli-ba. Esetleg egy pici gipszet keverhetsz hozzá.

(#107020) F34R válasza DeFranco (#107007) üzenetére


F34R
nagyúr

Rimano 6-30 az kepes nagyobb hezagott is koltelni. A normal gipszet felejtsd el.

(#107021) Morris válasza F34R (#107020) üzenetére


Morris
veterán

Pedig modell gipsszel kéne csinálnia. A villanyszerelők is azzal fogatják meg a csöveket és a szerelő dobozokat.
Erős, fúrható, olcsó. Arra rámegy bármilyen glettel és lehet festeni. Ennyire egyszerű a történet.

(#107022) Borisz76 válasza Morris (#107021) üzenetére


Borisz76
veterán

:K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#107023) lemmy71 válasza DeFranco (#107007) üzenetére


lemmy71
őstag

Modell vagy stukatúr gipsz és homok keveréke, ha nagyon mély a lyuk akkor egy két törött cserép vagy tégladarabot tegyél a lyukba, de előtte vizezd be a lyukat. Vigyázz mert gyorsan köt az anyag, ne keverj sokat ;)

[ Szerkesztve ]

(#107024) lemmy71 válasza kunberci (#107012) üzenetére


lemmy71
őstag

Az nem arra való :N repedés és hézagkitöltő ;)

(#107025) India


India
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Fég C21 kazan , szeretnek updatelni , ahogy olvastam kondenzációs Gázkazán a meno , de sok is a bonyodalom velo , kemeny , engelyed , engedely stb hosszu ido , Ariston Clas X 24 CF meg regi de kemenyes szabvanyu , ide nem kell engedely ? Nincs veletlen valakinek szerelo ismerose ? Koszonom valaszookat :) :R :R :R

(#107026) DeFranco válasza lemmy71 (#107023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm Neked is a többieknek is. végül lett modellgipsz, itthon is van egy kicsi még (sok éves, bedögleni ezek nem nagyon szoktak, ugye?), de vettem is vettem glettelőanyagot is az utolsó 1-2 mm-re, a kábelsín résére meg festhető akrilt

már csak a spaklit kell előásni.

gipsz kikeverve milyen állagú legyen? gondolom ami folyik az már híg, ami kézzel gyúrható már sűrű...

(#107027) Teaway válasza DeFranco (#107026) üzenetére


Teaway
veterán

Mint a tejföl, legyen tartása, ne folyjon le.

Nincs itthon csokid??

(#107028) DeFranco válasza Teaway (#107027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi

(#107029) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Nemrég bekötötték az optikát a lakásba. Szeretném kérdezni, hogyan, mi módon tudom a csatornát rögzíteni a külső szigetelésre. Nem nagyon szeretnék furkálni, mivel a szomszéd lakás "elött / fölött" vezet át.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#107030) biker


biker
nagyúr

Üdv. Kád körben Ytonggal készült élére állítva, ha jól rémlik 5cm-es (ha van ilyen vékony)
Egy csempe méretben ki kellene vágni, mert pont a lefolyónál hagyott szerelő nyílással szemben van kis gond.
Ok, kiszedem a fugát, hogyan tovább, mit javasoltok? Mivel vágjam ki, hogy a csempét se ba...am szét?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#107031) tothjozsi96 válasza DeFranco (#107026) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amikor csinálod valami faanyagot, kisebb pallót vagy teljesen mindegy, valami keményebb anyagot aminek van tartása, azt tarts a javítandó felület alá, hogyha leakarna pottyanni akkor ne kend végig a falad vele.

És a nedvesítés nagyon fontos, ahogy lemmy is írta.

(#107032) lemmy71 válasza Darkness (#107029) üzenetére


lemmy71
őstag

Mester stukkó ragasztó én ezzel szoktam a kábelcsatornát felragasztani, de van kimondott mester ragasztó is de ez bőven elbírja. Én az öntapadós kábelcsatornában nem igazán bízok.

(#107033) lemmy71 válasza biker (#107030) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha befér a csempe fugába egy ilyen kézi fűrész akkor ezzel szépen kitudod vágni csempével együtt. Amúgy az ytongot egy késsel is kitudod kaparni :K

[ Szerkesztve ]

(#107034) Teaway válasza DeFranco (#107028) üzenetére


Teaway
veterán

1 perc alatt felhordható mennyiséget keverj ki, utána a maradék kuka lesz :D

Nincs itthon csokid??

(#107035) Darkness válasza lemmy71 (#107032) üzenetére


Darkness
aktív tag

Köszönöm, ahogy elnézem, majd kell, hogy vegyek egy kinyomópisztolyt is. :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#107036) biker válasza lemmy71 (#107033) üzenetére


biker
nagyúr

Ez jó, irány a bauhaus :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#107037) lemmy71 válasza biker (#107036) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha van egy régi rosszállapotú rókafarkú fűrészed és egy kis flexed vágókoronggal akkor pik pakk tudsz készíteni egy ilyen fűrészt ;)

(#107038) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Kerítés festésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Fa kerítéstől lenne szó, valamilyen keményfából van, de már régi, kb. 30 éves.

Van valami ötlet, mivel lehet lekaparni a régi festéket? Van valami, amit mondjuk be tudok fogni akkus fúróba, de nem marja le a fát is?

(#107039) Veron


Veron
őstag

1. sikerült a zsír új laminált padlót felsértenem. eldőlt a csavarbehajtó, benne a csavarfejjel és megütötte a padlót. [kép]
ezt hittem agyfaxt kapok. :((( lehet valamivel javítani a helyzeten?

2. mitől van az, hogy ha a csapokat teljesen megnyitom meleg állásban, majd elzárom, kattan/csattan egyet az összes csapnál (vezeték)?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#107040) kelna91 válasza Veron (#107039) üzenetére


kelna91
senior tag

2. Hogyha hirtelen elzárásnál hallod ezt, akkor az a hidrodinamikai sokk, avagy angolul water hammer jelenség. A mozgásban lévő, nagy tömegű víznek hirtelen kell megállnia, ez okozza a csövek elmozdulását. Idővel tönkretehet ezt-azt a csövezetben, érdemes elkerülni, azaz finoman nyitni/zárni a csapokat.

(#107041) DeFranco válasza kelna91 (#107040) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi cseréltünk emiatt wc tartály szelepet, jobb a békesség. ha a kerámiabetét ütne normál elzárásra, azt is cserélném.

(#107042) macilaci78 válasza Veron (#107039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1. lehet kapni pl a Diegoban is javító ceruzát. Egy darab zsírkréta szerű valami, amit beleolvasztanak a sérülésbe. Sokféle szín van belőle, érdemes egy vágott lappal menni színt választani.
Ez sem tartós megoldás sajnos, idővel iikopik, figyelni kell rá. Ha kijött, akkor a felmosásnál felveheti a vizet, megdagad a lap, rózsásodik a papírdekor széle, kopik, szennyeződik.
Impregnálni lehet utólag is, pl Dr. Schutz-nak is van ilyen szere, de egy pöttyért érdemes lehet D3-as, vagy D4-es faragasztót, csapragasztót szerezni. (Ez vízálló, ha kiköt és víztisztára köt.)

2. ahogy már mondták, hirtelen zár a szelep, a víz megüti és azért hallod mindenhol, mert a csövek viszik a hangot. Mindent megüt, a leggyengébb pont fogja megadni magát, mondjuk a mosogatógép szelepe...
Olyan 4 bar víznyomás körül nem szokott gond lenni, nálunk is van egy nyomáscsökkentő, mert 7 bar fölött van a hálózati víznyomás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#107043) Veron


Veron
őstag

Köszi!

1. Irtó mérges voltam magamra, hogy felrúgtam a csavarbehajtót...
Javító viaszrudacskát találtam ez lenne az? Van néhány tartalék lap, de talán ezért nem kellene felszednem mind a 4 m2-t.

2. Honnan tudom, hogy nálam mekkora gond lehet belőle és mennyire megyek Elővigyázatos? Rétegtárolós Immergas kazán szolgáltatja a megegvizet.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#107044) macilaci78 válasza Veron (#107043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, a viaszrúd az. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#107045) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok! Tetőcsere után vagyunk és a képen látható rést szeretném majd eltüntetni ami a betonkoszorú és lambéria között keletkezett. Mivel érdemesebb feltölteni, egy-két sor tégla vagy inkább táblásított kőzetgyapotot befaragni? Külső és födem hőszigetelés nem mostanában lesz.

(#107046) sanzi89


sanzi89
addikt

Mi a különbség az olott mész és a mészhidrát között?

Melléképület mészvakolat javítására kellene, csak homokkal lenne keverve, ár gyakorlatilag mindegy, 1-2 zsák kellene összesen.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#107047) runner 125 válasza Tütüm (#107045) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt a szakaszt mindenképpen hőszigeteléssel kellene megoldani, mert ha felfalazod, akkor a leendő homlokzati hőszigetelésed nem tudod összezárni a födémhőszigeteléssel..
Ide én végig kőzetgyapot táblát faragtam be a falsíknál 1cm-relvastagabb méretben, így a homlokzati hőszigetelés tuti összezár vele.
Sajnos ugye a legjobb példa a fenti helyzet is arra, h a munkafolyamatok egyszerűen megkövetelik azonnal a másikat.. tehát ide nagyon kellene a homlokzat és födém hőszigetelés. Ugyanis a gyapotot én úgy önmagában biztosan nem hagynám ott. Ha meg mondjuk befaragsz zárásként 2cm XPS táblát, azzal pedig nehéz lesz pontosan összezárni majd a falra kerülő hőszigetelést. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#107048) Tütüm válasza runner 125 (#107047) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Igen, munkafolyamatként jó lenne összehangolni,de tetőt muszáj volt cserélni, többire meg még nincs mindenre meg a keret. És kőzetgyapot helyett EPS-t?

(#107049) runner 125 válasza Tütüm (#107048) üzenetére


runner 125
nagyúr

Persze érthető a dolog, nem is azért írtam.
Általában ott sajnos elég egyenetlen a visszabontott kistégla. Nehéz precízen befaragni. A gyapot azért sokkal jobban felveszi az egyenetlen formát.
Illetve, az EPS-sel az is probléma lehet, h majd a homlokzatival h tudják tökéletesen összezárni.. Akkor hibátlan ugye a szigetelés, ha résmentesen összeér minden mindennel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#107050) Reggie0 válasza sanzi89 (#107046) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak a megnevezes, de ugyan az az anyag: Ca(OH)2

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.