Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#97001) Ispy válasza Atomgeszi (#96997) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk a festő glettelte és lefestette fehérre (a fal is fehér), szerintem így néz ki a legjobban. A fürdőbe van egy helyen élvédő függőlegesen.

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97002) macilaci78 válasza bazsimano (#96993) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A konyhai falnyílás lesz még vbalamivel burkolva? Például ajtótok? Ha nem, miért nem jutott oda egy élzáró? :W
Öcsémnél is így van és a spórolás jegyében csak a pult és a felső szekrény között. Nagyon jól mutat mellette a hűtő. ;]
Nálam a függőleges külső élek kaptak fém élprofilt, bánom, hogy vízszintesen a tetejére nem rakattam. A WC csak 150 centiig van burkolva, ott szépen eldolgozták a tetejét, de a fürdő 240 cm-ig, ott a lap teteje alatt kb 3 centivel megálltak a ragasztóval. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97003) bazsimano válasza macilaci78 (#97002) üzenetére


bazsimano
őstag

ahhh mar inkább probalok szerezni egy festot aki egy oracskat ram tud szanni, es megoldja ezeket valahogy...a burkolonak meg utalok egy osszeget amit jonak gondolok....aztan elmagyarazom, hogy miert annyi amennyi...es felejtsuk el egymast... :(

(#97004) RexpecT válasza Ispy (#97001) üzenetére


RexpecT
addikt

Jól néz ki, milyen csempével lett burkolva?

(#97005) Ispy válasza RexpecT (#97004) üzenetére


Ispy
veterán

Marca corona terra, elég ütős cucc, ezért mi nem használtuk telibe. [kép] [kép] [kép]

A burkoló és a festő is nagyon szeretett emiatt a lap miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97006) koxx válasza Ispy (#97005) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sokat csuklottal? :D

(#97007) Ispy válasza koxx (#97006) üzenetére


Ispy
veterán

Én? Nem.

Anyámat nem kérdeztem. :DDD

De a burkoló a végén közölte, hogy ő hexagonál lapot soha többet. ;] Mivel egy minta/dobozba lehet kapni, ezért ki kellett számolnom pontosan miből mennyit, melyiket hová kell rakni, nyomtattam ilyen szép kis ábrákat a burkolónak, hogy hogyan rakja fel. Annyit mondhatok, hogy én se fogok ilyet soha többet venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97008) macilaci78 válasza Ispy (#97005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jól látom, Borovi CPL ajtó Északi tölgy színnel? :DDD
Amúgy láttam már háromágú fugakeresztet hatoldalú burkolathoz, szóval nem értem, mi a nehézség benne. Ha pedig kezébe adtad a burkolási térképet, akkor az agytornától is megmenekült a szaki. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97009) Ispy válasza macilaci78 (#97008) üzenetére


Ispy
veterán

Jól látod az ajtót. :D

Gondolom az volt a baja, hogy 3x lassabban lehet ezt rakni, mint a hagyományos téglalap formát. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97010) csubuka válasza csubuka (#96996) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Csak egy apróság jutott még eszembe a friss kémény kapcsán. Pár nap után be lehet szerintetek kapcsolni a kazánt? A meleg nem árt a habarcsnak ami összetartja a téglákat?

(#97011) pjen válasza csubuka (#97010) üzenetére


pjen
félisten

Nem lesz abban olyan meleg ,de egyébként se árt neki.

(#97012) csubuka válasza pjen (#97011) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm, ez jó hír. :R Mondjuk ezelőtt már tényleg van jópár méter kémény :) SZóval eddigre csak lehűl.

(#97013) AndrewBlase válasza Ispy (#97007) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én azért visszahívnám a burkolót, hogy kijavitsa a hibát! ;]

Miért mindig én???

(#97014) Ispy válasza AndrewBlase (#97013) üzenetére


Ispy
veterán

Nem is értettem, ezt miért kellett így, képzeld, ha el sem mondom neki mit hogyan. :D De mire észre vettem, már nem akartam levésetni, nem lehet minden tökéletes...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97015) BullZeye


BullZeye
veterán

Ebbe a gipszkarton álmennyezetbe szeretnék LED-et belülre felrakni, hogy az szabad szemmel ne legyen látható (a képen a LED egy műanyag kábeltakarón van, alátámasztva 2 ragasztószalaggal).

Műanyag sarokvédőre gondoltam aminek, viszont az abszolút nem alakítható, ha esetleg a plafon egyenetlensége miatt állítani kellene a szöget, így eszembe ötlött az alumínium sarok profil amiket glettelés előtt az élekre raktam:

Elég könnyű, fémből van szóval leadja a hőt amit a LED szalag termel, és igény esetén minimálisan állítható, viszont nem tudom mivel kellene felrakni, hogy az tartós legyen.

1) Fúrni nem lehet, mert nem akarom glettelni festeni a teljes álmennyezetet megint.

2) 2 oldalú szivacsos ragasztót ajánlottak az üzletben, viszont attól tartok, hogy az bivalyerősen megfogja, aztán 2 hónap múlva lepottyan, ami elég nagy szívás lenne.

3) Szilós ragasztó pedig a lyukas szerkezet miatt nem biztos, hogy elég felületen fogja meg, valamint félek, hogy száradás alatt elmozdul, vagy lepottyan, sajnos nincs amivel ráfogathatnám.

Ti mivel raknátok fel?

Ilyesmi a terv: szürke a betonfal, a gipszkarton fehér, kék lenne amire a LED kerül (2cm körüli széles), és piros a LED maga.

(#97016) AndrewBlase válasza BullZeye (#97015) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Miért nem engeded le teljesen az aljára?
Egyébként ezt az élvédőt simán tűzőgéppel is fel lehet nyomni. Azt a minimális súlyt, amit a ledszalag jelent, az is megtarta. Kép alapján úgy nézem, van annyi hely, hogy hozzá lehessen férni.

Miért mindig én???

(#97017) gerisz23 válasza BullZeye (#97015) üzenetére


gerisz23
őstag

Átmenő rozsdamentes csavarral,azon még állítani is tudsz.A ledszallaghoz megvenném a gyári alu profilt,profilt ráengedném az élvédőre-ha cserélni kell könnyebb legyen.
Sőt lehet csak vágnék megfelelő méretű fakockákat arra meg rátenném a ledszallagot profillal.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97018) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Közeljövőben tervezem egy 43 m2-es 1,5 szobás lakás elektromos hálózatának felújítását még a festés előtt de mivel a jelenlegi hálózat úgy lett megcsinálva ahogy épp esett, így vésni és csövezni is kellene. Ehhez szeretnék először egy tervet készíveni, hogy hol mennyit kellene vésni, kiszámolni az anyagköltséget stb.
Tudtok segíteni, hogy hogy kezdjek hozzá a tervhez, mire kell figyelni?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#97019) Spet válasza J0shu4M1ll3r (#97018) üzenetére


Spet
addikt

Sajat lakasrol van szo, vagy te vallalkoznal? Nem egyertelmu a leiras alapjan, hogy nem szeretned, hogy atvagjanak, vagy te jarj jol a munkaval.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#97020) BullZeye válasza AndrewBlase (#97016) üzenetére


BullZeye
veterán

Próbáltam, ha az alján van eléggé bután néz ki, alig jut ki belőle fény és nem egyenletes.
Kép csalóka, nincs túl sok hely. Tűzőgép amim van az akkorát üt mint a busz, nem túl erős a szerkezet, félek, hogy repedne.

(#97017) gerisz23
Csavarozni nem tudom, mert belülről nem lehet, kívülről pedig újra glettelni az egészet nem szeretném.
Fakocka volt az első nekem is (vagyis hungarocel), de alatta van egy U profil pont, és az annyira hanyagul lett felrakva, hogy leesik róla szinte minden.

Gyári alu profilok 1k/méter, és elég hosszan kéne, és már most 50k-ba van a project, így azt kilőttem, van valami olcsó sima 2cm-es lap amit lehetne ilyen fakockákra rakni? Lehet ragasztok tartókat, és arra rá lehetne rakni a ledet...talán.

(#97021) sanzi89


sanzi89
addikt

Olyan kismegszakító szekrényben, ahol két sor van egymás alatt, hogyan szokták összekötni a két fázis sínt? 3 fázisról beszélünk.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#97022) gerisz23 válasza BullZeye (#97020) üzenetére


gerisz23
őstag

[link]
Van olcsóbban profil,hungarocell helyett valami kevésbé gyúlékony anyagot keresnék.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97023) gerisz23 válasza sanzi89 (#97021) üzenetére


gerisz23
őstag

Minimum 6-os mkh-val,lehetőleg fővezeték sorkapocsról,vagy iker érvég hüvellyel.Fővezeték sorkapocs stabil kötést ad,igaz foglal el pár modult.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97024) gerisz23 válasza J0shu4M1ll3r (#97018) üzenetére


gerisz23
őstag

Rajzold le,találd ki mit hova akarsz tenni pontosan.Ráhagyással szoktunk számolni.Ha bevésed,becsövezed utána tudsz 100%os vezeték hosszokat,keresztmetszeteket számolni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97025) sanzi89 válasza gerisz23 (#97023) üzenetére


sanzi89
addikt

A fővezeték sorkapocs még rendben van - amúgy három helyet igényel ha jól látom, ennyi hely meg nincs is :( - viszont a sorkapocsról hogyan állok rá megint az alsó fésűs sínre?
Illetve a fi relé alsó felén kijövő fázisokat kellene továbbvinni, azzal megint hogyan állok rá a sorkapocsra? A fi relében már benne van alul a 3 fázisú soroló a felső sor kismegszakítónak.

u.i.: Ha csak simán a fi relé alsó vezeték csatlakozójából kiállok három vezetékkel az alsó sor első - egyben 3 fázisú - kismegszakítónak az aljához? A fésűs sín meg mehet felette. Egy kép, hogy mire gondoltam:

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#97026) gerisz23 válasza sanzi89 (#97025) üzenetére


gerisz23
őstag

Így kell,csak az Fi nullája ne kerüljön bele a sínbe.Meg iker révég hüvelyt használj,jó présfogóval.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97027) sanzi89 válasza gerisz23 (#97026) üzenetére


sanzi89
addikt

A nulla ne kerüljön bele a sínbe, az világos, de az iker érvéghüvelyt még nem értem. Innen csak egy elmenő vezeték lenne az alsó sornak, a felső sort a vezeték fölött bekötött fázis sín látná el. Vagyis a kérdésem az, hogy a fi relé kivezetésébe be lehet-e kötni egyszerre egy fázissínt, meg egy elmenő vezetéket.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#97028) gerisz23 válasza sanzi89 (#97027) üzenetére


gerisz23
őstag

Persze,úgy van kitalálva hogy belehessen kötni mind kettőt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97029) sanzi89 válasza gerisz23 (#97026) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha már érvéghüvely. Kétféle véleményt olvastam neten. Az egyik szerint fontos az érvéghüvely sodrott "ereket" összeszorító ereje, ami miatt kritikus az érvéghüvelyezés minősége (szerszám és gyakorlat is). A másik azt mondja, hogy az érvéghüvelynek csak az a feladata, hogy "egyben tartsa" a sodrott szálakat, a rögzítő elem - pl. csavar - ne nyírja el őket, a vezeték szorítását a kötőelem végzi el.
Már csak azért kérdezem, mert csak 10mm2-ig van normális fogóm, de az EPH-hoz 16-os kábel kellett és ott khm... nem tankönyvbe illő lett sajnos a kivitelezés.
Szóval, mik a vélemények?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#97030) gerisz23 válasza sanzi89 (#97029) üzenetére


gerisz23
őstag

Eph-nak is 6-os a minimum keresztmetszet.Te tudod mennyire lett jó a kötés 16-osnál.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97031) #74459392 válasza #74459392 (#96992) üzenetére


#74459392
törölt tag

valóban a piros az input, működik :D

(#97032) macilaci78 válasza BullZeye (#97015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy látom, ez már kész és hozzá sem lehet férni szerelni.

Próbáltál már olyan sarokprofilt meghajlítani? Nekem mindig csálé lett... Mellesleg ha ragasztáshoz kicsi a felülete, akkor a hőelvezetéshez is.
Én ilyen profilra ragasztanám a szalagot, külső élére és sátorként belökném az álmennyezet aljára. 45°-ban világítana, eldöntheted, hogy a falhoz befelé, vagy a faltól kifelé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97033) sanzi89 válasza gerisz23 (#97030) üzenetére


sanzi89
addikt

Rendeltem egy 16-os fogót, biztos ami biztos.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#97034) macilaci78 válasza J0shu4M1ll3r (#97018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk is hasonló volt a helyzet: tákolás az előző tulaj jóvoltából felújítás címén. Villanyóra csere, és ami mögötte volt, ott rohad azóta is a falban, teljesen új nyomvonalat véstünk. Kitaláltuk, hol akarunk konnektorokat, egyéb aljzatokat, hol legyenek a kapcsolók és mit kapcsoljanak. Megjött az első nap a csapat, ceruzával felrajzolták a falra a kiállások helyét és ennyi volt a mi dolgunk. A nyomvonalat ők eldöntötték.

Egy falon belül a konnektorokhoz a konnektorok magasságában ment a nyomvonal a falban, az adott falhoz pedig az ablak vonala fölött. Így falonként csak 1 függőleges leállás volt jellemzően a sarokban.
230 V és UTP, hangfalkábel külön csatornában egymástól kb 20-25 centire.
A TV-t fali konzolra tettük, a konzol és a lenti kiállások között 50×50 mm keresztmetszetű kábelcsatorna van behúzva, ezen keresztül megy a TV-hez minden. A TV-hez minden vezetéket megvettem, amit a hátuljába be lehet dugni: UTP, 3 db HDMI, koax, hang, USB, többet ne kelljen levennem. Amit mai fejjel máshogy csinálnék, hogy a TV mögé tenném a fali kiállások egy részét: konnektort és koax kábelt biztosan.
Az erkélyen lévő 2 db lámpa és 2 db kültéri konnektornak külön kismegszakítót raknék.
Az ablakkeretekhez kiállnék 1-1 vezetékkel, ha a jövőben elektromos redőnyt rakatnék.
Ugyanígy a klímát is becsövezném a falban, áram- és folyadékvezetékek.
Termosztát, ha van, akkor egy rádiós Computherm fali egységét eldugnám, ne legyen szem előtt. Akár az FK-táblához.
Nálam az előszobában van a telefontöltő, ott a telefon helye. Ide raknél fixen telepített USB aljzatot.

Számoláshoz: egy szobában minden fal hossza és magassága vésve lesz, ahova szerelvény kerül, plusz a mennyezeti lámpákhoz az átló felével számolj. Ha két helyiségnek van közös fala, azt elég az egyik oldalt vésni, a kiállás mehet a falat átfúrva mindkét oldalra.
Csatornából pedig nyugodtan számolj 2× annyit, mint amennyit a vésés nyomvonalára.

A legtöbb villanyszerelő négyzetméterre vetített árat fog mondani, például 6k/m2 a vésés és az elektromos alapszerelés a mérőhely nélkül. Ebbe benne van a vésés, a csövek, fali dobozok malterpamacsokkal befogatva (majd a festő vakolja, gletteli), FK tábla életvédelmi relével, kismegszakítókkal. A mérőhely, plomba bontás, órára kötés külön téma. Anyagra már belefér egy elfogadható minőségű, nem hulladék, de ha különleges kívánságod van, akkor azt előre tisztázzáttok. Példál a szerelő szerint 6 kör elég, de te 20 kismegszakítóra tartasz igényt...
Ehhez még vegyél konnektorokat, kapcsolókat, egyéb aljzatokat. Koax-hoz aljzatot nem éri meg venni, a kábel-TV szerelője simán eldobja a válla felett. Kábelátvezetőt javaslok, vagy vakfedelet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97035) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
kinyomopisztolyt tudtok ajanlani? valami jo ar ertekut :) sajnos a barati korbe nincsen ...uh beruhazok ra :D

(#97036) Atomgeszi válasza bazsimano (#97035) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van a normál, meg a rásegítéses.
Normál ami csak egy vas, és nyomod jön. Spanomnak van a rásegítéses, na attól nem durran be az alkarod meg az ujjaid, ha kinyomsz mondjuk egyszerre 1 - 2 tubust.
Én a normált használom, ha nem sokat kell használni akkor arra a kis mennyiségre jó lehet, de hosszútávon kényelmesebb szerintem, ami már kicsit komolyabb.

(#97037) bazsimano válasza Atomgeszi (#97036) üzenetére


bazsimano
őstag

(#97038) eszmilan válasza sanzi89 (#97021) üzenetére


eszmilan
tag

Én ezt itthon úgy csináltam meg 1 fi relénél, hogy a felső sorban a bejövő fázist bekötöttem a fi relére és úgy ment a sínre, a túlsó végén meg beraktam egy 32A-es megszakítót, és ebből kötöttem át az alsó soron szintén 32A-es kismegszakító tetejére, alul meg ment bele a sín.

Kicsit bonyolult, de működik. Láttam olyan sínt is már, aminek van saját kapcsa, ahova rá lehet csatlakozni, ilyennel is lehetne.

(#97039) lemmy71 válasza bazsimano (#97037) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem is hasonló "pisztolyom" van, csak egy kicsit ducisabb a henger, bár lehet hogy csak csalóka a kép. Nem rossz sokat használtam már kisebb munkáknál. Egy baja volt a műanyag "dugattyú tányér" elrepedt de egy rossz bőrcipőből vágtam egy kört és azt tettem a nyomótányér elé a gyári csavarjával. így a hígabb anyag sem jön ki mellette.

(#97040) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Valaki segítsen már.
Valamit el nyomhattam mert minden olvasatlan hozzábszólásról mail-t kapok.
Hol tudom ezt ki kapcsolni?

(#97041) Met válasza ctrlaltdel13 (#97040) üzenetére


Met
Topikgazda

Menj át logout felületre, ott ki tudod kapcsolni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#97042) ctrlaltdel13 válasza Met (#97041) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Erre gondolsz?
Így van beállítva.

(#97043) Met válasza ctrlaltdel13 (#97042) üzenetére


Met
Topikgazda

Ja hogy mobilon vagy.
Nem.
A logouton még a régi felület van, ott tudsz kattintani a topic cím melletti borítékra hogy kapj/nekapj üzenetet az új hsz-ről.
Néztem az új felületen de nem találtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#97044) ctrlaltdel13 válasza Met (#97043) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kivettem egy zöld pipát, hátha.
Thx.

(#97045) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Aki mostanában csináltatott villanyóra szabványosítást, tőlük kérdeznék.
A regisztrált villanyszerelő kihívása után mennyi idő az egész folyamat?

Arra lennék kíváncsi hogy ezt akár egy délelőtt alatt elvégzik, vagy több napig húzódik?

A szabványosításkor a regisztrált szerelőnek feladata az új védőföldelés kialakítása is, vagy az nem?

Illetve a villanyóra szekrény alá szoktak rakni mondjuk 2 cm XPS táblát, vagy csak simán felfúrják és kész?

Köszi!

(#97046) macilaci78 válasza Met (#97041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát akinek okkal, ok nélkül nem tetszik az új felület, az mehet a picsába... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97047) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#97045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk 5 éve volt, maga a helyszíni munka pár óra, az adminisztráció a sok idő. Mi adtunk meghatalmazást a regisztrált villanyszerelőnek és intézett mindent. Ha jól dereng, 2-3 hét volt a teljes ügymenet.
A meghatalmazásnál érdemes kitérni arra, hogy pontosan milyen ügyben, milyen feladatok ellátására adod a meghatalmazást. Mi például 1×25 A-ről bővítettünk 3×16 A-re, ezt írtuk bele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97048) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#97047) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm szépen!

Új védőföldelést csinált nálatok a regisztrált villanyszerelő?

Akkor érdemes lesz nekem is mielőbb felkeresnem a helyi reg. szerelőt!
Beszéltem egy helyi villanyszerelővel aki átkábelezi majd a házunkat, meg a lakáselosztót is beszereli, ő azt mondta hogy decemberben tudna jönni. De ha tényleg ilyen több hetes az ügyintézés akkor felkeresem az ünnepek után az EON-t.

Valahogy muszáj lesz összehangolni a két szakit mert különben áram nélkül maradok. :F

(#97049) Ispy válasza Met (#97043) üzenetére


Ispy
veterán

Ez van, aki egyszer rányom, az soha többé nem tud leíratkozni, lehet új email csinálni. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#97050) ctrlaltdel13 válasza ctrlaltdel13 (#97044) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Jó lett.
0 mail.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.