Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#145001) Dorian


Dorian
félisten

Én a sok félszar mókolás helyett átépíteném a konyhapultot úgy, h a tűzhely az oldalsó falnál legyen. Oda pedig lehet tenni egy felső szekrénybe rejthető kihúzhatós elszívót, ami betolva nem lógna az ablak elé sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145002) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Felületszívárgó lemezt szeretnék felrakni a lábazatra. Geotexziliával kassírozott kivitelre gondoltam. Mi ennek a helyes kivitelezése? Beütőszeg majd lezáró profil vagy ez utóbbi helyett el is lehet ragasztani bitumenes szalaggal?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145003) aleister válasza aleister (#145002) üzenetére


aleister
veterán

Na most kicsit elbizonytalanodtam. :)
A kasírozott drénlemezt bütykökkel kifelé kell ugyebár felrakni. Akkor a szeges rögzítés nem játszik, mert az a bütyökbe megy be, az esetemben meg ugye fordítva van a lemez.
Lediszvakolatozott XPS-re menne. Akkor ez a dübel fog nekem kelleni?

Illetve jól gondolom, hogy ha alapvetően nem a vízzárás a cél, csak hogy legyen valami a föld és a kulékavics között, akkor felesleges számomra a geotextíliával kasírozott felületszívárgó lemez? Elég a sima, amire meg mehet rögtön a kavics?
Neadjisten az egész drén lemez kihagyható, és erre a célra elég a geotextília?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145004) PBA


PBA
aktív tag

Sziasztok,

köszönöm a befújásos szigetelésre a tippeket. Ahogy látom, a cellulóz ellen senki nem kampányol. :) Még a fagyapot anyagot említették nekem, de az 15%-kal drágább lenne. Jó kérdés, megéri-e a felárat...

(#145005) Z_A_P válasza aleister (#145003) üzenetére


Z_A_P
addikt

bütykökkel kifelé kell ugyebár felrakni.

Mi van akkor ha azzal befele rakod? :F

OK

(#145006) A Zéé válasza aleister (#145003) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem feltétlen kell a kasírozott, ha kulé lesz előtte.
Drénlemezt nem helyettesíti a geotextil.
Amúgy, ha nincs magasan a talajvíz, vagy nem a domboldalba van félig besüllyesztve az épület, akkor elhagyható. A drénlemez elsődleges feladata, hogy legyen egy olyan réteg az épület körül, ahol könnyen tud közlekedni a víz.

Just a simple Lineman...

(#145007) aleister válasza A Zéé (#145006) üzenetére


aleister
veterán

Köszi az infót!
Úgy voltam vele, hogy akkor már "megcsinálom rendesen", de ha felesleges a drén lemez, akkor megoldom csak geotextíliával. Jóval olcsóbban kijön majd így. A négyzetméter ár is jóval olcsóbb, ráadásul nem kell hozzá rögzítéstechnika. Vagy azért érdemes valamivel odafogatni az XPS-hez?
Egyedül a falról leszívárgó eső, ami vízszigetelési szempontból számít, de az eddig sem okozott problémát. Se talaj, se belvíz.

Z_A_P
Katt!
Röviden: ha a fizikai védelem a cél akkor lehet bütykökkel befelé, ha a vízvédelem, akkor bütyökkel kifelé és kasírozott geotextíliával.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145008) A Zéé válasza aleister (#145007) üzenetére


A Zéé
addikt

Sima szabadon álló épülethez, aminek magasabb a padlószintje, mint körülötte a talaj, sosem szoktunk rakni. Geotextilt elég rakni, azt azért valóban nem árt, ha ott van a kulé mellett/alatt.
Rögzítéstechnika nem kell, a kő majd a helyén tartja.

Just a simple Lineman...

(#145009) aleister válasza A Zéé (#145008) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145010) Z_A_P válasza aleister (#145009) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sziasztok,
van egy kb 12-15cm vastag vasalt lemezalap, sufninak, 2.5x3.5 méter területű, nincs rajta semmi még, csak csupasz beton.
Kérdés , lehet-e ezt még magasitani, mondjuk +10cm? (úgy tűnik térkő + stb után a térkő szint alatt lenne, az pedig nem jó, el lett számolva. )

[ Szerkesztve ]

OK

(#145011) Borisz76 válasza Z_A_P (#145010) üzenetére


Borisz76
veterán

- Lyukakat fúrsz bele
- Vasbeton szálakat beleragasztod a lyukakba úgy , hogy 7-8 cm magasan lógjanak ki a betonból. Ezeket akár össze is lehet kötözgetni 4-5 cm magasságban....mint a vashálókat szokás.
- Zsaluzod körbe.
- Kiöntöd 10 cm betonnal.
Gyorsan összedobott rajz :

A két betonréteg NEM fog összekötni !!!
De a vasalás miatt nem is tud elmozdulni az új a régi felett.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145012) Z_A_P válasza Borisz76 (#145011) üzenetére


Z_A_P
addikt

Köszi.
Ez kicsit rémisztő (két betonréteg NEM fog összekötni ), de gondolom nem akkora para.

OK

(#145013) Borisz76 válasza Z_A_P (#145012) üzenetére


Borisz76
veterán

Annyira nem rémisztő mert elég vastagra tervezed az új réteget.

Ha csak 4-5-6 cm lenne az a rémisztőbb mert elég vékony és törhet , repedhet.

De a 10 cm már elég vastag, ahhoz, hogy ez ne forduljon elő.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145014) macilaci78 válasza Z_A_P (#145010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Össze fog érni a térkővel? Ha igen, miért nem térkövezed le ezt is és megy rá a sufni?
Ha nem, nem mindegy a szintje? Vagy tegyél rá 4 cm xps-t és arra menjen 6 cm beton.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#145015) Z_A_P válasza macilaci78 (#145014) üzenetére


Z_A_P
addikt

Össze fog érni, de térkő jóval később lesz lerakva (év(ek)). Sufni meg remélhetőleg hamarosan.

OK

(#145016) pjen válasza Z_A_P (#145012) üzenetére


pjen
félisten

10cm betonnak már nem kell összekötni semmivel, megáll egyedül is. Ha nem vassal lett simítva az alsó beton tükör simára bőven elég érdes is.

(#145017) Inhouse válasza Z_A_P (#145010) üzenetére


Inhouse
őstag

40x40cm-es 10cm vastag beton járdalappal is kirakhatod. Ha később egybe térkövezed, előtte felszeded, elhasználod máshova. Nem kell várni a beton kötésre...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#145018) moma válasza weiss (#144963) üzenetére


moma
őstag

Próbáltam megérteni, hogy pontosan mi számít ilyennek, ha a ház oldalában van egy ilyen benyíló, szóval egy oldala szabad, és viszonylag nagy, akkor is annak számít? vagy hol van ennek a határa, amitől már OK? arra gondolok, hogy ha külső falra engedéllyel tehető, akkor gondolom valamikor ide is, vagy nem?

we all deserve a bit of luck.

(#145019) Z_A_P válasza Inhouse (#145017) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nade erre epul hamarosan a szendvicspanel haz, hozza 5m oldalteto.
Jardalapra epiteni nem tunik stabilnak.
Raadasul az illeszteseknel befolyna a viz majd. :F

pjen:
10cm betonnak már nem kell összekötni semmivel,
:R
Mondjuk fuggolegesen befurni 20-30 betonvasat 1-2 ora alatt megvan elvileg.

[ Szerkesztve ]

OK

(#145020) JóGéza válasza moma (#145018) üzenetére


JóGéza
aktív tag

"Légakna: közel azonos légszennyezettségű helyiségek közvetlen természetes szellőzésére szolgáló, határfalakkal határolt, vagy a szomszédos építési telek beépítéséig a telekhatárhoz csatlakozó oldalán nyitott tér."

(#145021) Inhouse válasza Z_A_P (#145019) üzenetére


Inhouse
őstag

Elolvastam újra amit írtál. Sufniról volt szó és placc emelésről, én arra válaszoltam... :U

Üdv Inhouse

(#145022) pjen válasza Z_A_P (#145019) üzenetére


pjen
félisten

A beton járda se köt oda a földhöz. Az 1-2 cm vastag aljzat kiegyenlítőröl ne is beszéljünk.
Persze tőlem fúrkálhatsz,,ártani nem használ.

(#145023) aleister válasza Z_A_P (#145012) üzenetére


aleister
veterán

Ha ez aggaszt, akkor esetleg valami tapadóhídat vigyél fel a 2. réteg előtt az elsőre. Az valaemilyen szintű kémiai kötést is eredményez.
De ahogy a többiek is írják, elmozdulni nem fog a kettő egymáson.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145024) pjen válasza aleister (#145023) üzenetére


pjen
félisten

Igen, például jó sűrű cement tejet. :)

(#145025) Z_A_P válasza Inhouse (#145021) üzenetére


Z_A_P
addikt

Sufniról volt szó

Arrol van bizony, egy 2.5x3.5 szendvicspanel (80mm vastag fallal) sufni.
Ehhez oldalrol fog csatlakozni egy ferdeteto.

+aleister
+pjen

:R

OK

(#145026) Borisz76


Borisz76
veterán

Bojler kérdés jön.

Van egy 3-4 éve üzembe állított [Ariston Vellis] bojlerünk.
Hibátlan, szeretem.
Találtam YT videót a szétszedésről.

Ha szeretném magam javítani ( mondjuk fűtőszálat kicserélni ) , akkor honnan tudok hozzá alkatrész keríteni ?

Illetve milyen időközönként javasolt vízkőmentesíteni , cserélni ?
Gondolom nem évente....de azért 10 évet ne várjak vele ?!

MOD :
Közben a víz-gáz és fűtésszerelés topikban is feltettem már.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145027) Inhouse válasza Z_A_P (#145025) üzenetére


Inhouse
őstag

Sufniról volt szó
Arrol van bizony...
Nade erre epul hamarosan a szendvicspanel haz, hozza 5m oldalteto.
...úgy tűnik térkő + stb után a térkő szint alatt lenne...
Nem fontos elfogadni a kevés infóra alapozott választ, mint ötlet. Egyébként van egy beton alapod, nem arra gondoltam, hogy a járdalapra rögzítsd az építményt.

Üdv Inhouse

(#145028) Z_A_P válasza Inhouse (#145027) üzenetére


Z_A_P
addikt

Peace! :R
Termeszetesen koszonom a segitseget.
Az alap most tavolabb van betonozott resztol, fu veszi korul. De idovel a betonozott resz le lesz terkovezve, es ki lesz terjesztve a sufniig majd. De igy mar a terko ala esne az alap teteje, ergo a terkot oda kene lejtetni, azaz oda folyna a viz.
De szerintem megkaptam a tippeket, a legjobb megoldas a +10cm beton lenne ra (+235e ft :W ).
Meg agyaltam valami elfolyon elotte, de azzal is csak a gond lenne, es rizikos.

[ Szerkesztve ]

OK

(#145029) 6030D válasza Borisz76 (#145026) üzenetére


6030D
Ármester

Nekünk 5 évesen kezdett csepegni, akkor szedtem szét. Nulla katód (anód?) volt benne, meg egy vödör vízkő. Úgyhogy nyugodtan neki állhatsz. Netes kereséssel kidob több oldalt, arra figyelj, hogy mindenből kettő kell, mert két tartály.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145030) Inhouse válasza 6030D (#145029) üzenetére


Inhouse
őstag

És az ilyet legjobb szombat este csinálni, amikor majd kiderül, hogy kéne még valami hozzá, vagy valami nem pont olyan és arra a hétvégére már nem lesz melegvíz... :W

Üdv Inhouse

(#145031) Janusz001


Janusz001
őstag

Szalagparketta felszedésének hogyan fogjak hozzá úgy, hogy szeretném is visszatenni, csak ellenőrizni akarom, hogy nem -e penészedik alulról, nem tudom a penészedésnek kell -e lennie nyoma felülről, szemmel láthatóan a felület szép, de mintha egy kicsit meg lenne duzzadva, meg recseg, ropog, 10 éve lett lerakva, alátét tuti van alatta, de nem tudom vízzárós -e.
Remélem mindegy melyik hosszanti oldalon, mert megúsznám a komolyabb pakolást, csak felszednék 3-4 sort, akkor már tuti mutatná magát.

(#145032) 6030D válasza Inhouse (#145030) üzenetére


6030D
Ármester

Előtte a Hajdu úgy durrant el, hogy készülődtünk egy ott alvós esküvőre. :) Szerencsére még itthon voltunk, úgyhogy elzártuk a vizet. Illetve a kád felett volt keresztben, és pont úgy lejtett, hogy belefolyt, de azért na...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#145033) macilaci78 válasza Janusz001 (#145031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szegő, burkolatváltó fel, utána a hosszú oldal mentén felbillented.
A klikk nem szimmetrikus, de türelmes, tapasztalt ember le tudja rakni visszafelé is.
A sor végén lévő vágott szálakat érdemes párba rendezni, esetleg számozni, hanyadik sorban voltak. A köztes egész szálak csereszavatosak.
Általában az ajtót távolabbi faltól szoktam indulni, ha nincs más, ami befolyásolja a munkát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#145034) freaghill válasza A Zéé (#144977) üzenetére


freaghill
őstag

A falazással mi a helyzet, ott is pár órát kell lennie 5 fok felett, hogy nagy baj ne legyen?

(#145035) Ton-ton válasza Janusz001 (#145031) üzenetére


Ton-ton
tag

Jellemzően egészekkel (értsd teljes szélességű darabokkal) indulnak, és a végén vágnak.
Tehát jó eséllyel azt az oldalt tudod egyszerűen bontani, ahol keskenyebb darabok vannak berakva...

http://qtp.hu

(#145036) Ton-ton válasza freaghill (#145034) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem. A falazáskor legalább 1 hétig nem lehet fagy.

http://qtp.hu

(#145037) Ton-ton válasza Borisz76 (#145026) üzenetére


Ton-ton
tag

Most majd kiderül az anód állapotából...
Hogy milyen időközönként, azt így nem tudjuk megmondani. Függ attól is mennyit van használva, illetve a víz keménységétől is. Csak hogy a legfontosabbakat említsem. Van ahol 6-8 évente elég kitakarítani, van ahol évente javasolt (ez mondjuk szerencsére ritka).
3-4 évente azért illik.

http://qtp.hu

(#145038) Borisz76 válasza Ton-ton (#145037) üzenetére


Borisz76
veterán

Mivel nekem is 3-4 éves már a bojlerem ezért arra gondoltam, hogy tavasszal rendelek hozzá komplett alkatrészt és a nyár folyamán amikor jó idő lesz, akkor szétkapom és kicserélem a dolgokat benne.

Csak a falon van, állítva....így le kell belőle engedni a vizet , kikötni majd leemelni a falról.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#145039) mezis válasza Ton-ton (#145036) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem lehet?
Saját szememmel láttam -15°C-on rakni a téglákat a habarcsba.
Kérdeztem egy építésztechnikust, hogy fog ez megkötni? (35 évvel ezelőtt még nem voltak fagyálló adalékok.) Azt mondta majd ha kiolvad, akkor fog megkötni.
Igaz, csak egy téglakerítés volt...

mezis

(#145040) pjen válasza Borisz76 (#145038) üzenetére


pjen
félisten

Mért kell leemelni, nem tudsz alá tenni egy vödröt a vízkőnek?

(#145041) pjen válasza mezis (#145039) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ilyent én is láttam. A 70es években a Kilián laktanyában dolgoztam ( Radiál). Belső udvarban vakolatok, november 7 tiszteletére fagyban. Lángszóróval szárították, tavasszal mégis nagy darabokban le esett.

(#145042) A Zéé válasza freaghill (#145034) üzenetére


A Zéé
addikt

Napközben 5 fok környékén még szoktunk falazni, hagyományos habarccsal, alatta már nem. Ha ilyen - pár fokok vannak este, akkor annyi, hogy nem 4kor hagyják abba a legények, hanem fél 3-3 közt.
Ezek a mész-cement habarcsok azért gyorsan száradnak, pláne, ha nem nedves a tégla, és nem is az az elsődleges szerepük, hogy kötés hozzanak létre a téglák közt, hanem hogy eloszlassák a terhet és kiegyenlítsék a felületet.

Just a simple Lineman...

(#145043) A Zéé válasza pjen (#145041) üzenetére


A Zéé
addikt

A falazás =/= vakolás. A lánggal szárítás meg a lehető legrosszabb, amit csináltak vele. Nem csoda, hogy leesett.

Just a simple Lineman...

(#145044) pjen válasza A Zéé (#145043) üzenetére


pjen
félisten

Röhögtünk is rendesen. :)

(#145045) macilaci78 válasza pjen (#145041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gimiben az új tornacsarnokot decemberben vakolták. Emelet magas darabokban dőlt le.
A fizika tanár csak ennyit mondott: Én szóltam. :o

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#145046) aleister válasza Z_A_P (#144962) üzenetére


aleister
veterán

Kicsit kiegészíteném/árnyalnám a Zéé által írtakat.

A beton (meg pl a gipsz is) hőt termel kötés közben. Ez annyit tesz, hogy minimális mínuszban még lehet vele dolgozni. Fagypont közelében alapból célszerű melegvízzel keverni a betont, és ha este várhatóan fagypont alá esik a hőmérséklet, akkor minnél korábban kezd el a munkát, hogy még nap közben meghúzzon.
Nagyobb hidegekben meg ott vannak az említett adalékok. Ha jól emlékszem -15 fokig lehet betonozni, de ez mostanában nem fenyeget minket. :)

A másik, hogy a locsolás nem csak hőmérséklet, hanem páratartalom függő is. Tehát minimális esély van rá, hogy locsolnod kell majd a betont. Karácsonyra 15 fokot mondanak, ha ez száraz időhöz társul, akkor egy pohár vizzel löttyínts a betonozás egyik sarkára. Ha pezsegve elkezdi beszürcsölni a vizet, akkor locsold meg.

Én tavaly, 01.01-én, napsütésben rövidujjasban (és picsa másnaposan és kiugrott vállal :) ) betonoztam a hűszivattyú alapját. Locsolnom kellett másnap.

Ettől függetlenül az esetek legnagyobb részében valóban felesleges ilyen időben, a honi páratartalom mellett, kültéren locsolni a betont.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#145047) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos egyik este megakadt a redőnyöm.
Benéztem, hogy mi okozhatja, egy műanyag nekifeszült a redőnynek, gondolom ez vezeti egyenesen a húzáskor-engedéskor.
[kép] [kép]
A képen látható műanyag darabot megnyomtam annyira, hogy ne feszüljön neki, így fel tudtam húzni a redőnyt, azóta nem piszkáltam. Ez egy ideiglenes megoldás volt csak, mivel nyomás nélkül nem mozgatható most sem a redőny.
Tudtok erre valami megoldást?
Valószínűleg hosszúcsőrű fogóval ki tudnám törni ezt a darabot teljesen, de nem tudom így mennyivel lenne nagyobb a kár. Valamennyire most is el van törve, mivel akkor ez nem így állna benne.

(#145048) mezis válasza féldekás (#145047) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Műanyag redőny szorulását okozhatja az is, hogy a műanyag lamellák vízszintesen elcsúszkálnak.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#145049) Z_A_P válasza aleister (#145046) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R

OK

(#145050) féldekás válasza mezis (#145048) üzenetére


féldekás
aktív tag

Értem, minimálisan eltéréseket láttam, viszont ez a műanyag, ami a képen van mindegyik lamellába beleáll, ha nem nyomom be.
Járható út lehet, ha letöröm ezt a darabkát?
Már végülis el van repedve/törve egy részén.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.