Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#128001) tknof1871 válasza macilaci78 (#127997) üzenetére


tknof1871
őstag

Azt nézd meg, mire akarod ragasztani, nehogy a vegyszer megmarja...

Műanyagra (ablakkeret) teszem a szúnyogháló rögzítőt. Ez az öntapadós tépőzáras megoldás, bele kell nyomkodni a szúnyoghálót. + fel kell ragasztani függönyrúd tartót 2oldalas ragasztószalaggal. Ablak Kb 20 éves, szóval aránylag modern. Minden felülete műanyag, kivéve az üveget.
Fogast csempére vagy lakkozott fa ajtóra/ajtókeretre. Valamikor majd veszek kerékpárt, és arra védőfóliát fogok tenni. Előtte a vázat is zsírtalanítani kell.
Ezekből szerintem a fára nem lesz jó az izopropil alkohol. Ugye leoldja a lakkot?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#128002) Donki Hóte válasza ctrlaltdel13 (#127995) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A szarufára rögzített tetőfólia és a cseréplécek közötti szellőzőrést biztosító távtartókra.

Ha a kérdező nem akarja a jövőben sem szigetelni a tetőt, akkor valószínűleg nem érdemes tetőfóliát felrakatnia, ha viszont szigetelni akarja, akkor meg elkerülhetetlen a fóliázás.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#128003) ctrlaltdel13 válasza Donki Hóte (#128002) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tudod mi a szakszerű rétegrend.
De még most se értem mire írtad fóliázatlan tetőnél a stafnit a szaruzat és cserépléc közé🤔

[ Szerkesztve ]

(#128004) AndrewBlase válasza pjen (#128000) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Mondtam/írtam én egy szóval is, hogy fóliázza be? :N

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#128005) Donki Hóte válasza ctrlaltdel13 (#128003) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egészen pontosan ezt írtam:

sajnos a szarufák és a cseréplécek között nincsenek stafnik, szóval a tető elkészítésekor nem is gondoltak a fóliázásra

Amikor ezt írtam, akkor arra gondoltam, hogy sajnos a szarufák és a cseréplécek között nincsenek stafnik, szóval a tető elkészítésekor nem is gondoltak a fóliázásra :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#128006) pjen válasza AndrewBlase (#128004) üzenetére


pjen
félisten

Valóban nem, nem is értem mért Neked írtam. :)

(#128007) macilaci78 válasza tknof1871 (#128001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lakk kényes.
Nekem is volt egy időben ilyen tépőzáras szúnyoghálóm, nem vált be és csak 1 évet bírt. Minden szöszmösz is beleragadt a tépőzárba, a hálót viszont nem tartotta feszesen.
Műanyag ablakra lehet klipsszel rögzíthető keretes szúnyoghálót csináltatni, arra váltottam. Persze drágább volt, de 6 éve nincs vele gond, ráadásul le lehet pattintani, ha ki akarsz nyúlni az ablakon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#128008) A Zéé válasza Donki Hóte (#128005) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez egy elég régi iskola szerint készült tető, akkoriban még nem volt szokás fóliázni, hogy had szellőzzön az a padlás.
Illetve a fóliázás sem olyan, hogy majd valamikor utólag bele lehet rakni, ha benne van az ellenléc, szóval akkor se lenne előrébb, ha "gondolták volna a fóliázásra".

Azt nem írta viszont a kérdező, hogy miért szeretné fóliázni, pedig azt fontos lenne tudni. Mert ha nem ázik, akkor valóban felesleges megjavítani azt, ami nem hibás :K

Just a simple Lineman...

(#128009) lemmy71 válasza BullZeye (#127989) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem jön be rajta "sok" porhó, akkor úgy van jól ahogy van, ne hogy "megpiszkáld" :N Max annyit lehet érdemes csinálni, hogy azt a "kőzetgyapot" szigetelést, lefeded páraáteresztő fóliával, nem párazáróval ;)
A szülői házon hasonlóan világít a tető, 70 éves kikindai agyagcserép ott jön be némi porhó, de az jót tesz a sarazott födémnek :D

(#128010) csƵ


csƵ
őstag

Van egy melléképület, ami még most kapott csatornát sok-sok év után. Mennyi a legkisebb távolság a háztól, ahova áshatok egy gödröt, hogy belevezessem a csapadékvizet?

(#128011) pjen válasza csƵ (#128010) üzenetére


pjen
félisten

Ez sok mindentől függ. Milyen anyagú és milyen mély a ház alapja? Milyen a talaj? Szomszédom házának bő 2 méter beton alapja van a pince miatt, az alaptól 3 méterre ásott gödröt már 10 éve, semmi baja. Fekete föld a kert.

(#128012) tknof1871 válasza macilaci78 (#128007) üzenetére


tknof1871
őstag

Műanyag ablakra lehet klipsszel rögzíthető keretes szúnyoghálót csináltatni, arra váltottam.
Belülről lehet feltenni? Nálam csak ez jöhet szóba, mert az ablak az emeleten van. Gyorsan kivehetőnek kell lenni. A héten majdnem minden nap arra ébredtem éjfélkor, hogy be kell csukni az ablakot mert zuhog az eső.
A tépőzár tényleg egy átmeneti megoldás. Kapható a ragasztószalagos tépőzár háló nélkül. Hú. Lehet, hogy millióból sikerült megvennem az 1 rossz tekercset. Levágtam 140 cm-es csíkot, azon több 5-6 cm-es szakasz volt amin nem volt ragasztó. Ezt barkácsboltban vettem. A komplett csomag (háló, tápőzár) a Jyskből van. Abban teljesen jól ragadt az egész.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#128013) macilaci78 válasza tknof1871 (#128012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, belülről felrakható, levehető kb 1 perc alatt. Gredex.hu-tól van a mienk, futárral készre szerelve szállítják.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#128014) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Lassan megjönnek az új lámpák, monolit vasbeton födémbe milyen dübel ajánlott? Kb 5-10 kg kovácsoltvas lámpa, 2-3 db dübel lámpánként.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#128015) fjudors válasza macilaci78 (#128014) üzenetére


fjudors
aktív tag

vegyi

(#128016) csƵ válasza pjen (#128011) üzenetére


csƵ
őstag

6,5x4,5m 80 centi beton alapú ház. Kevés a hely mellette.

(#128017) pjen válasza csƵ (#128016) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem minél messzeb, ameddig lehet. Nekem az előkertbe folyik, egy 50mm PVC csövet befenekeltem és fúrtam bele 10mm lyukakat. Szépen elteríti a vizet.

(#128018) csƵ válasza pjen (#128017) üzenetére


csƵ
őstag

Kb 2,5 méterre van a ház végétől a kerítés, szóval vagy oda ások egy gödröt valahova, vagy nem tudom, mit kéne. 50 éves épület, most lett rajta csatorna.

(#128019) Because


Because
őstag

Sziasztok!

Most végeztem egy kisebb részen a hőszigetelő lapok felragasztásával. A kérdésem, hogy mennyi időt kell, érdemes várni a behálózással?

:R

(#128020) tothjozsi96 válasza Because (#128019) üzenetére


tothjozsi96
addikt

24 óra, mondjuk ez főként a dübelezésre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#128021) Because válasza tothjozsi96 (#128020) üzenetére


Because
őstag

Köszi!
Dübelezést nem tervezek, teljesen szélvédett helyen van. Azért álltam neki, mert a fallal határos szoba fala penészedett télen.

(#128022) BullZeye válasza pjen (#127990) üzenetére


BullZeye
veterán

Tervben van a fenti rész kihasználása valamilyen szinten, gondoltam előkészítem a dolgot.

De ahogy olvasom a kommenteket akkor kb esélytelen, hogy ebben a formában +2-3 millió forint elköltése nélkül bármit is kezdjünk a padlással?

(#128023) lemmy71 válasza BullZeye (#128022) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha azt a padlásteret lakórészként akarod használni, akkor szaruzatig vissza kell bontani és akkor szépen megtudod csinálni a "fóliázást" :K
Ha csak lomosnak akkor akár belülre is tehetsz páraáteresztő fóliát ha nagyon bekavarja a pórhavat, amúgy felesleges bolygatni. Tavasszal az egyik ismerősömnél csináltunk ilyet, ott is csak lomos volt a padlástér és a pórhó miatt tettünk belülről páraáteresztő műa fóliát. Szépen egy gurtni csíkkal feltűztük a fóliát, lent meg kivezettük az utolsó cserépsor alatt.

(#128024) cOxeR válasza cOxeR (#127931) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meg is vagyok a kartonozással, a karton és a mennyezeti eps-hez tegyek hálós élvédőt szerintetek?
Illetve a mennyezetet is vakolni szeretném, elég az illesztéseket szallaggal végig ragasztani, majd vakolni, vagy hálózzam is be az egészet? Illetve mivel járok jobban ha sima kültéri styrokleberrel behúzom vagy azt is toljam glettgipsszel, úgy könnyebb dolgom lesz szinezes kor, vagy akar jó lesz festés nélkül is. 30m2 plafon jó kis móka lesz…

(#128025) csemberlen válasza macilaci78 (#128014) üzenetére


csemberlen
őstag

Monolit betonba sokszor a legolcsóbb kocka tiplit használjuk. Duopower a másik befutó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128026) macilaci78 válasza csemberlen (#128025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Duopower van itthon 6-os és 8-as is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#128027) tyielow


tyielow
aktív tag

Szerintem mindent leírtatok ezzel a tetővel kapcs. Nálunk ugyanilyen volt, mint #127989 BullZeye fotózott, csak sokkal ótvarabb. Nyílván az új tetőnél már lesz fólia, emg "stafni". Nekem is utána kellett néznem, hogy ez mit jelent, mert csak a "tetőlécet" ismertem. A tetős kiszámolta hogy mekkora lesz az anyagigény, így adta meg:
3x5- ös bramac: 927,5 fm
5x5-ös ellenléc: 450 fm (ez a "stafni", ezek mennek legelőször a fóliára, ezekre fektetjük fel majd a tetőléceket). Plusz nemrég láttam EZT a videót a szakiellenőrnél, tehát összeállt a kép :)
Szerk.K közben befrissített a drága PH oldal, látom DonkiHóte fayin ábrát talált :D

Update: koszorújavítással nem haladtunk, sajnos elég összehangolt feladat, plusz az időjárás sem kedvez, napok óta tűz a nap és csütörtökig így is marad.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#128028) csƵ válasza csƵ (#128018) üzenetére


csƵ
őstag

Közben gondolkodtam és csináltam egy skiccet.



A két lefolyót a föld alatt összehoznám és a képen látható módon vezetném el egy árokban pvc csőben. Azt feltölteném kulékaviccsal és a növényeknél kilyuggatnám a csövet, hogy oda folyjon a víz. Van ennek így értelme? A cső legvégét fenekeljem be vagy inkább ne?

(#128029) _q


_q
addikt

Gázkazán iszapleválasztó kérdés. Mágneses vagy pall gyűrűs megoldás a jobb? Árban a mágneses drágább, de a gyakorlati haszna melyiknek kedvezőbb?

Pall gyűrűre példa: [link] (lap alján van egy ábra magyarázattal).

(#128030) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Panel szellőzőrendszerrel kapcsolatban lenne kérdésem:

4 emeletes panel fsz-i lakás, gravitációs szellőző (nincs gáz) - 2 db 25 centi átmérőjű spirálcső: az egyikbe előszobai és konyhai bevezetés, másikba fürdő és WC.

Ezek a 25 centis spirálcső belsejében hogy vezetődnek el? Mert éppen csak bemegy a nyílás, és máris ott van egy belső fal, és megy felfelé. Kicsit feljebb van egy bevezetés a cső közepébe, tehát kb olyan mint egy periszkóp(jobb hasonlat nem jutott eszembe), hogy por stb ne eshessen vissza a vízszintes bevezető szakaszra?

Létezik, hogy a gravitációsnál ilyenkor nyáron nulla a huzat, vagy egyenesen visszaáramlás van? Emlékszem régebben mindig úgy néztem meg, hogy jó-e, hogy egy apró vékony papírfecnit elengedtem a nyílás szájánál, és a huzat felrántotta egyből. Most semmi. Leesik, tehát szó szerint gravitációs...

Hiába szabálytalan, a sok hülye ebbe köti be a konyhai elszívót, és úszik a lakás a kajaszagban, ha felettem sütnek. Szarszag még nincs hálistennek.

Vmi előírást találtam, hogy elvileg 4 évente tisztítani kell ezeket, holnap fogok rákérdezni a közös képviselőnél, hogy mégis mikor volt ilyen nálunk legutoljára.

A megoldás egy rendes tetőventillátor lenne, de ahogy ismerem a lakóközösséget, biztos nem fogják megszavazni, mert van 6 épület, mindegyiken 3 nyílás, az 18 ventillátor, ez így alsó hangon 2-3 milla. 84 lakásból soha nem lesz 50%, akik ezt megszavazná. Persze nasa technológiás kerámiagolyós hőszigetelőfestéket anno megszavazta a sok hülye, mert fele annyiba került, mint a dryvit. Egyik lakó hiába írt levelet és dobta be a postaládákba, hogy emberek gondolkodjatok - 12centi keményhab vagy 0,5mm akármilyen festék, és inkább ne legyen semmi, minthogy milliókat verjünk el erre az átverésre.

(#128031) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Fürdőszobát újítunk.
A folyékony fóliához ragaszkodtunk, bár a kivitelező szerint felesleges (ez egy fafödémes épület...), mert úgyis epoxy fuga lesz.

1 rétegben ér valamit a fólia? (Kemikál Soriflex 1K márkájú.)

A falat burkolják először (a legalsó sort kihagyva), így a zuhanykabin körül lett lekenve a fal (szerintem csak egy rétegben), illetve a a wc körül a padló egy darabon. A wc-nél pár lap le is lett rakva, hogy be lehessen állítani a wc-t, (hogy be lehessen tenni az öblítőcsövet az ytong levágásba). Ahogy látom 2 padlólap túllóg a lekent szigetelésen... Ér ez így bármit is?

[ Szerkesztve ]

(#128032) pjen válasza KilgoreTrout (#128031) üzenetére


pjen
félisten

ŰEgy réteg, az pont eggyel több a semminél. Lehet akár jó is, ha jól kikenik.

[ Szerkesztve ]

(#128033) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Az udvarunk végén egy kis fészer van, aminek a teteje hullámpala, és körben is végig hullámpala. Sőt, az udvar hátsó kerítése is végig hullámpala. Nemrég vettük a házat, ezidáig nem is nagyon foglalkoztam a dologgal, viszont nemrég tudtam csak meg, hogy a hullámpala azbezt tartalmú. Eléggé megijejdtem. 2 kis gyerekem is van, szerintetek azonnal bontsam?



Olvastam hogy 2004-től már csak azbeztmentes verzióban lehet kapni. Honnan lehet megtudni hogy ez már az a verzió-e? Illetve ha mindenképpen cserélni kell akkor mi az alternatívája ami nem csillagászati árú?


(#128034) tothjozsi96 válasza tonermagus (#128033) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor bontasd el a szomszédoknál is. :B
Amúgy, amíg nem sérül, addig nem tud belőle kiporlani semmi.

(#128035) Donki Hóte válasza Because (#128021) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha süti a nap a szigetelést, akkor a szigetelt felület külső hőmérséklete simán lehet 50-60 fokos, ami elég komoly dilatációt jelent a szigetelőanyagban. A meleg táblák mérete akár 3-5 mm-el is meghaladhatja a hideg tábla méretét, a pontosan egymás mellé rakott táblák egymást feszítik. Ez a feszítés erős nyíróerőt jelent a ragasztónál, ami a falhoz rögzíti a szigetelést.

Ezt a nyíróerőt a ragasztó pár évig gond nélkül elviseli, de egy idő elkezd elválni a falfelülettől a ragasztó.

Szóval táblánként pár dübellel akkor is érdemes rögzíteni a hőszigetelést a falfelülethez, ha semmi légmozgás sem éri a felületet, de napsütés éri a felületet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#128036) Because válasza Donki Hóte (#128035) üzenetére


Because
őstag

egy 10cm-es zsaluzott betonfalra van rakva, ha az számít. amúgy az egész épület nagyon rottyon van...

ez itt kíváncsi vagyok mikor szakad le a felső szomszédtól:

(#128037) mezis válasza tonermagus (#128033) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] , [link] , [link]

mezis

(#128038) Borisz76 válasza tonermagus (#128033) üzenetére


Borisz76
veterán

Amilyen drága az anyag én nem bontanám el...
Ha kerítést vagy akármi mást tervezel a későbbiekben , akkor még jól jöhet ! Tehát ha el is bontod, akkor úgy, hogy később használható legyen.

Más :
Csak az árak elszállása miatt....

Ma vettem a melléképület felújítása miatt :
3 doboz 1.5-s tömör rézvezetéket ( világításhoz )
3 doboz 2.5-s tömör rézvezetéket ( konnektorokhoz )
1 db 30 m-s behúzót
1 db 18 férőhelyes falon kívüli kismegszakítós szekrényt.
100 azaz száz ezer jó magyar forint volt.... :O

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#128039) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

5 mm-es parketta alátétre (XPS) lenne szükségem. Nincs padlófűtés és tetőtérről van szó. Nagyon sokfélét látok 600 Ft/nm ártól. Tudnátok olyat ajánlani, amely biztosan tartós, tudja az 5 mm-t tartani terhelés alatt is és árban 700-800 HUF/m2 ár fölé nem nagyon megy?

Mi erre gondoltunk

Illetve még egy kérdés.

Tetőtérről van szó. Raknátok párazáró fóliát, vagy felesleges?

Köszi előre is a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#128040) tonermagus válasza Borisz76 (#128038) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Én szívem szerint nem bolygatnám, csak hát tudom hogy gyakorlatilag rákkeltő anyag részben. Nyilván nem tervezem törögetni, de mondjuk pár darab vágva/enyhén törve van. Nyilván ezek már több éve törhettek el, gondolom ami azbeszt ki akart szabadulni az már távozott a törésnél.

(#128041) Flowtation válasza Borisz76 (#128038) üzenetére


Flowtation
őstag

és a többieknek is azbeszt témában.
Nekünk is ez van a tetőn, a melléképületen is. Most jött/jön ki pályázat azbesztmentesítés néven, magarán ingyen elszállítják. Így már én is elgondolkodtam rajta, csak az új tető anyagához kell még előteremtenem némi pénzmagot. (kb 180 m2) :DDD Most gondolkodunk azon, hogy az otthonfelújítási támogatás (3+3 millió hitel, az amelyiknek a felét támogatja az állam) keretében lecseréljük.
Viszont most olvastam, hogy 2030-ig le kell cserélni mindenhol az azbesztes cuccokat, oké, még nyolc év, de azért nem olyan sok idő. Remélhetőleg erre is lesz támogatás, azért szerintem sok helyen van még ilyen anyag, szóval nem tudom, lehet, hogy várni kellene, hátha jön jobb ajánlat.
Amúgy ha nincs bolygatva, tényleg nem gond szerintem, de pl. kerítésnek én nem szívesen raknám.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#128042) vzsryl válasza Flowtation (#128041) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"2030-ig le kell cserélni mindenhol az azbesztes cuccokat"

Ha le "kell" cserélni, akkor majd kifizetik. Örülök ha a belterét lakhatóvá tudom tenni a háznak 2-3x annyiért, mint mondjuk 2 évvel ezelőtt tudtam volna. Honnan tojjak még 8M-t az új tetőre?! (Költői kérdés.) Most vesszük a házat, nem tudunk élni a 3+3M-s támogatással, mert ahhoz 1 éve ott kellene laknunk.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#128043) Flowtation válasza vzsryl (#128042) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, tudom, ne is mondd. Mi már tavaly is megszívtuk ezt, falusi csokkal (mármint a gyors drágulást), persze örülök, hogy ez is volt. Én is így okoskodtam, hogy ha addig cserélni kell, akkor majd támogatják, hogy valóban le is legyen cserélve.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#128044) Poultier válasza vzsryl (#128042) üzenetére


Poultier
tag

Friss vásárlás esetén nem kell megvárni az egy évet. :R

(#128045) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ajtókeret felújítására jó módszer a fóliázás? Vagy mit javasolnátok?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128046) vzsryl válasza Poultier (#128044) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor nem értem, hogy kire vonatkozik a minimum 1 éve ott kell lakni kitétel. :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#128047) _q válasza vzsryl (#128046) üzenetére


_q
addikt

Aki megvette befektetésre mondjuk, de nem lakott ott és már több mint 1 éve meg van neki, mondjuk albérletként vagy munkahelyi irodának használta azokra vonatkozhat. Ha 1 éven belül vetted, akkor fel tudod használni a támogatást. Mi idén húsvétkor írtuk az adás-vételit, de minden számlát úgy kérek, hogy a támogatáshoz felhasználható legyen. Viszont csak 2022 december 31-ig lehet felhasználni, feltéve, hogy nem hosszabbítják meg. Szóval még fél évig gyűjthetitek a számlát.

(#128048) vzsryl válasza _q (#128047) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Értem.
Még nyáron be akarjuk fejezni a belteret, mert a (jelenleg) 15 hónapos ikrekkel nem szeretnénk túl sokat mamánál lakni. tulajdonképpen a vízen és áramon kívül mindent meg tudunk csinálni (még a vizet is, de arra csak ősszel érne rá a rokonunk). Emiatt nem is görcsöltem eddig ezen a támogatós dolgon, hisz a munkadíj általában annyiba kerül, mint az anyag. Persze aki mindenben szakira szorul, annak hatalmas segítség tud lenni ez az árfelhajtó/építőipar fehérítő támogatás. :U

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#128049) _q válasza vzsryl (#128048) üzenetére


_q
addikt

Meg időben is gyorsabb, ha szaki csinálja. Nem lehet sajnos egyszerre 100 felé szakadni, ha teljes felújítás van. Ha a villanyvezetéket akarjátok cserélni és belefér akkor az is mehet támogatásra. Nem kell a teljes 3+3 milliót kihasználni, lehet kevesebb is. Illetve ahol kell papírozni a munkát ott is használható a támogatás, mint gázkazán cserénél, teljesítmény bővítésnél, vízóra cserénél stb.

[ Szerkesztve ]

(#128050) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!

15cm-es hőszigetelés menne fel.
Namost eddig grafitos volt a terv, de a kalkulátor alapján elbizonytalanodtam hogy megéri a +20% árat a +20% elméleti szigetelő képesség.

30cm tégla + 15cm eps (0.04) = U érték: 0,17 W/m2K
30cm tégla + 15cm grafitos eps (0.034) = U érték: 0,16 W/m2K

Megéri a +20% szigetelés anyagárat a 0,01 W/m2K javulás?
:Y :F

[ Szerkesztve ]

OK

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.