Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78901) fojtviki


fojtviki
senior tag

Egy elso tapasztalat komuvessel:) Ketszer 15 cm-ert kellett potolni garazsajto oldalaba es egy athidalot betenni 212cm magasra. A vakolasra kulon kert 10-ezret 35-ot a munkara, tehat 45 ezer Forint osszesen. Megbeszeltuk, hogy Majus 7.-ig mindenkeppen legyen meg. Megigerte, hogy addig kesz lesz a vakolassal is. Ma ra kellett irni, hogy kesz van? Termeszetesen nincs, azt monda, hogy majd a garazsajto utan leelvedozi, nem kell ezt vakolni.:)) Elore utaltunk, ugy voltunk vele, hogy o csinalja a szigetelest is. Most az a szoveg, hogy azert nincs levakolva, mert nem merte, ugyanis pont 2200 szeles a nyilas :DDD Ezek utan megkoszontuk a munkajat. Most meg van sertodve :F

(#78902) föccer válasza fojtviki (#78901) üzenetére


föccer
nagyúr

Üdv a klubban. :D Amit nem magatoknak csináltok meg, azzal nagyjából csak a szívás van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78903) Lipton


Lipton
őstag

Bp-Erd vonalon tudtok olyan helyet ahol tudok vagatni 20x100cm butorlapot elfoliazva ES ives sarkokkal? Gyerekszobaba lesz es veszelyes a szuros csucsok.

(#78904) Jaded válasza Morris (#78826) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszönöm!

Renault Megane IV Limited

(#78905) Chaser válasza Csabroncka (#78898) üzenetére


Chaser
titán

majd megkérem az öreget mikor lesz nálam, demozzon már egy kicsit:)

Lipton obiban tudnak lekerekített végeket csinálni, 1 hónap az átfutási idő kb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78906) biker válasza Lipton (#78903) üzenetére


biker
nagyúr

lapszabaszat.hu
de jobban jársz mezei sarok + szilikonos sarokvédőt ráhúzol.
drága az ív

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#78907) ALI_G


ALI_G
veterán

Szerintetek mennyibe kerül kulcsrakészen befejezni egy emelt szerkezetkész lakást?
ami kellene: alapburkolás, festés (mar glettelt fal), szaniterek, csaptelepek, villanykapcsolók, lámpák, fűtőtestek

(#78908) BullZeye


BullZeye
veterán

Kollégám mai rémtörténete szakemberekkel:
100 méter hosszú kerítés az egyik oldalon, derékig érő beton alappal. Vidéken folyik az építkezés vállalkozóval aki felel mindenért, és nem tud kijárni csak hétvégente.

A szakik úgy gondolták, hogy az egyszerűség kedvéért 2 méterrel arrébb rakja a beton alapot és az egész kerítést, mert így könnyebben hozzáférnek a kerítéshez :D
Amivel gyakorlatilag a telkét 200m2-el rövidítették meg, szerintetek mennyire pattant el nála valami?

(#78909) kasza blanka válasza BullZeye (#78894) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Ez elég jónak tűnik. Én is gondolkodom, és előbb-útóbb időszerű is lesz egy erkélyra néző nyílászáró felújítás, de nem akarok stadúrpanelt. Ez Ytonggal van megoldva? Saját munka, vagy az ablakosok csinálták? Énis gondolkodom, hogy a fal szendvicspanel helyére ytong kerüljön, de meg lehet ezt az egészet 1-2 nap alatt csinálni? földszinti a lakás, ne maradjon nyílászéró nélkül 1 éjszakánál többre

(#78910) BullZeye válasza kasza blanka (#78909) üzenetére


BullZeye
veterán

Ytong. "Szakember" rakta fel az Ytong falat iszonyat szarul (megsüllyedt), úgyhogy belülről csemperagasztóval voltam kénytelen feltölteni, hogy legalább közel legyen a vízszinthez.

Aztán a kövi probléma az volt, hogy az ablak és az ytong között 2 oldalt mindenhol vagy 2cm hely volt, amin jött be télen a hideg. :)
XPS lapot méretre vágtam és az élekbe belülről beraktam, hogy rálógjon az ablakra (lyukakra), erre jött hálós élzáró, és glett anyag.

Ha falat / ablakot kiveszed, akkor jó időben tegyétek, mert az előző "fa" fal kb 15 centire be van építve alul a betonba, azt ki kell önteni, és az nem 1-2 óra míg megszárad. Buzi szakember ezt 6°C tette esőben. Kiöntötte a lyukat, majd pár óra múlva elkezdte Ytonggal felrakni. Mondanom se kell, hogy elkezdett kifelé dőlni a fal. :)

___________

Képen látható Ytong falra szeretnék egy ~65kg-os radiátort felrakni, lehetőleg alátámasztás nélkül.
Az tiszta, hogy átmenő csavar kell majd hozzá, ezeket meg is vettem. Mivel tutira biztosra akarom csinálni, hogy ne süllyedjen meg, ezért gondoltam hátulról valami vastagabb lemezt rakok be a csavar anya alá, hogy minél nagyobb felületen tartsa, ne szakadjon át véletlenül se.

Piros színnél lenne a lemez kívül, és sárga pedig az átmenő csavar. Milyen néven keressek olyan vasat amin ott van lyuk ahol nekem kell, és elég merev hozzá, hogy megtartsa és merevítse a csavarokat?
Ha ezt megteszem, belül elég egy 8cm-es csavaralátét, arra a radiátor tartó kis pöcök, vagy ide is ekkora lemez kellene?

(#78911) pjen válasza kasza blanka (#78909) üzenetére


pjen
félisten

Vízzel,vagy víz nélkül 65 Kg?Legalább 1 láb középen mennyire zavarna?Lehetne akár egy tizes pálca is.

[ Szerkesztve ]

(#78912) gerisz23 válasza pjen (#78911) üzenetére


gerisz23
őstag

Én lábakra raknám,úgy nem lesz probléma az itongal a vas se fog rozsdásodni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78913) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
A fürdőszobát (panel 2,5nm) burkoltam járólappal szombaton amibe épített zuhanytálca került.
Mikor lehet rámenni illetve ha holnap fugázom (Mapei fugával) azt mikor érheti víz?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#78914) lorcsi


lorcsi
veterán

van három ilyen felépítésű szúnyoghálónk, de már hót régi..koszos és alul ki is lyukadt

mi a legegyszerűbb módja, h kicseréljem?
össze szerelve lehet-e iylet kapni?

illetve két helyen elég nagy szívás , mert az ablak és a redőny között fut :Y
le-fel mozog ugyan valamennyit..de gyanítom ez nem sokat segít a szerelésben
mit ajánlott tenni a kicseréléshez ?

mod,
közben találtam olyat is ami össze van szerelve..de qva drága :(

Met:
ettől fosok én is, h le kell szedni..:W

[ Szerkesztve ]

(#78915) Met válasza lorcsi (#78914) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha a műanyagnak nincs baja akkor lehet benne cserélni a hálót.
A redőny mögötti szívás mert valószínűleg a redőnyt le kell venni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78916) BullZeye válasza gerisz23 (#78912) üzenetére


BullZeye
veterán

Lábak amolyan "C" tervnek megmaradnának, ha nagyon nincs jó megoldás, akkor az lesz, de csak végszükség esetére tartogatnám.
65kg vízzel, a gyártói leírás alapján.

A megoldással mi a probléma amit írtam? Átszakadni nem tud, Ytong nem tartaná meg a lefelé irányuló súlyt?

(#78917) ctrlaltdel13 válasza BullZeye (#78910) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

2-2db tipli bele állványcsavar 13 hatlapfejjel.
Ha azt nem bírja a falad döntsd ki.

(#78918) Chaser válasza ALI_G (#78907) üzenetére


Chaser
titán

szted mennyibe kerül az egyik szpmszéd lakás a szemben levő tömbben amit nézek?

BullZeye 15cm-t vissza tölteni én szintén ytonggal csináltam volna, lyukat meg impregnálóval körbekenem és békesség, vagy xps-sel feltölt tetejét meg aljzatkiegyenlítővel leönt, van ott lehetőség

dewil666 ilyen időben már tegnap sétlhattál volna rajta, fugával is egy nap száradást kell kivárni

ctrlaltdel13
ytong nem teherhordó fal, vagy bírja vagy nem, nemrég marni kellett bele pár 85-ös dobozhelyet, vitte mint a vajat, kád alá "dúcnak" pl jó, de pontszerű terhelésnél nem biztos h kipróbálnám

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78919) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#78918) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam a konyha egyik fala ytong amin a szekrény van,kb 150 kg megpakolva 4 tipli fogja. Szomszéd egész háza ytong, és áll.
A radiátor egyébként nyírásra veszi igénybe a csavart. A falat meg 4 ponton terheli.

(#78920) BullZeye válasza ctrlaltdel13 (#78919) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor nem elveszett az ügy?

ilyen pici lyukacsos fémlapokat láttam valahol, de csak 10x20 centis méretben, hol vagy milyen néven keressek ilyen fémet, amit "alátétnek" és merevítőnek tudok használni külső oldalon (XPS szigetelés alatt).

(#78921) ctrlaltdel13 válasza BullZeye (#78920) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem nem teljesen tiszta hogy gondolod.
Radiátorhoz lehet kapni felfogatót,biztos láttál már olyat. Na azt db-onként 2 helyen kell a falhoz fogatni,de vétek lenne a falat átfúrni.
Vagy az amit elsőnek írtam,vagy beragasztassz akkora menetesszárat,ami átmegy a felfogató gyári lyukán és felcsavarozod anyával.
Ha átfúrod a falat teljesen,még az érkélyhez is fixáld ki nehogy áthúzza a radiátor a falon a szárat😀 65 kg at hatalmas terhelés.😁

[ Szerkesztve ]

(#78922) Met válasza BullZeye (#78920) üzenetére


Met
Topikgazda

Veszel laposvasat és kifúrod ott ahol kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78923) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#78919) üzenetére


Chaser
titán

bátraké a szerencse ( :
teljes ház ytong az oké, kap a tetejére egy koszorút és masszív, meg nyilván 40-es ytong a teherhordó rész, de pár dübellel belepakolni valamit nekem kicsit meredek, nemrég kellett néhány dobozt marni villanynak bele, mint a vajat vitte, gipszkartonnál is jobban pedig az se a beton keménységéről híres

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78924) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#78923) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha beleraksz egy 15 falba egy 7-8 cm tiplit az ugyanannyit fog mint a 40-es falba szvsz.
Javíts ki ha tévedek de a falvastagságnak semmi köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#78925) ALI_G válasza Chaser (#78918) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha nem tudod, nem muszaj kommentelni.

(#78926) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Tavaly előtt festettem ki a konyhánkat, Polifarbe színes, ill. Polifarbe festék keverékéből. A festékboltba mondták, hogy nyugodtan összekeverhetem házilag, tökéletes is lett. Most ablakcsere történt, és az ablak melletti javításhoz kellene nekem festék.. Sajnos abból eltéve nem lett, ami van, nagy kannában volt a garázsban erős másfél évet, az meg jelenleg ÍGY néz ki. A kérdésem az lenne, hogy ezzel tudok valamit kezdeni, hogy festék formája legyen, vagy mindenképp újra kéne kevergetnem a sárga-fehér kombinációjából? Sajnos azt nem lenne egyszerű pont eltalálni.. :R :W

[ Szerkesztve ]

(#78927) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#78924) üzenetére


Chaser
titán

most olvasgattam fél órát, elég megoszlóak a vélemények ilyen jellegű terhelhetőséggel kapcsolatban, meg egyébként is, és számít h az x méretű dübel milyen vastagságú falban van, kérdezd a statikusokat/fizikusokat mért:)

ALI_G értelmetlen kérdést tettél fel, vagy inkább erősen adathiányosat, pont olyan mint a velem szemben levő lakás értéke mondjuk az 50-ből, te sem fogod tudni rá a választ ahogy más sem
pontosan mekkora lakás, egyes helyiségek aránya - mert fürdőt burkoltatni kicsit drágább mint lamináltat ledobatni, van ahol 3nm a fürdő, de van ahol 10-15-20 v több, lamináltnál meg parketta drágább, világításból kis millió van 1e ft-tól csillagos égig, szaniter, csaptelep megint h mi, sztem azok árát ki tudod guglizni ahogy a többi alapanyagot is, marad a munkadíj, ami legtöbb esetben nm-re megy

szerk: Geri89 első pillantásra nem tudom:d általában teljesen beszárad ha nem jó, ez csomós lenne? ha vízzel hígítható keversz hozzá, ha nem nyert akkor döglött

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78928) ivana


ivana
Ármester

Sziasztok,
Ház vezeték áthúzásában vagyok, jelenleg a tervezési szakaszban. (Ez nem teljesen igaz, mert a konyhát megcsináltam) Kérdés: olyat lehet-e, hogy 0.75-össel kötöm a világítást és 3A-ra biztosítom (ebből is egy nagyságrenddel több ledes izzót tudnék üzemeltetni mint amennyi kell, mert egyes részeken a régi vályogház sajátosságai miatt nem lesz külön körön a világítás, a kinti világításnak meg szeretnék egy második kört) vagy előírás a minimum 1.5mm^2?
Bónusz kérdés: ha mehet 0.75-ös akkor rakható arra 6A is?

[ Szerkesztve ]

(#78929) Csabroncka válasza Geri89 (#78926) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hát szívás az biztos, én ezért preferálom az előkevert színeket, de még az sem biztos, mert kifuthat.

Vagy - fehér, gondolná az ember :DDD .

Fehérben nálam etalon a Héra (vakító fehér), ennél a Jupol sárgásabb, a Polifarbe kékes szürkésebb.

Bár ez szubjektív dolog, hogy ki melyiket tartja szebb fehérnek.

ivana: 1,5-esnél én nem raknék kisebbet, így megvan a bővítés lehetősége.
A világítást és a konnektorokat mindenképpen külön körre tedd.

A konnektoroknál pedig ne a darabszámot és a helyiséget nézd, hanem a felfűzött eszközök teljesítményét. Így aztán elképzelhető, hogy 10 konnektor egy körön lát el egy Hi-fi-t, éjjeli lámpát..stb pl, de egy-két konnektor egy körön lát el egy indukciós sütőt.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#78930) Met válasza ALI_G (#78907) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezt így nem lehet megjósolni, mindennek az ára az igénytől vagy pénztárcától függ.
pl. a legolcsóbb wc csésze 9k, a legdrágább 40k, csaptelep 4k-tól 80k

Egyedül a festés, burkolás munkadíjra tudna árat mondani az aki nemrégen csináltatott, de ott meg az sem mindegy merre volt (nagyfalu vagy kisfalu)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78931) ctrlaltdel13 válasza Chaser (#78927) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem 5 évbe telt mire a kezembe adták a gépész technikumi papírt,fél óránál többet töltöttem statikai mechanikai számításokkal.
De meghajlok a tudásod előtt,még lehet a konyhaszekrényem is leszedem.🤔

(#78932) ivana válasza Csabroncka (#78929) üzenetére


ivana
Ármester

A világítást és a konnektorokat mindenképpen külön körre tedd. Próbálkozom, de van ahol ez elég lehetetlen, pl. a műhelybe épp elég lesz egy vezetéket elhúzni. Meg a konyhába tuti nem fúrom át a keményfa gerendát, azért, hogy az izzó egy külön körön legyen :N Jelenleg amúgy is kemény két darab 10A-es olvadó biztosítós kör van, meg nem lakni lesz ez hanem hétvégi háznak... De azért olyan 10-12 kört szeretnék (igaz jelenleg csak 16A a bejövő, ha kész vagyok majd kérek bővítést), meg FI relét.

Mérnökként műszakilag nem látom akadályát a 0.75-ös vezetéknek, mivel majdnem az egész lakásban porcelán foglalatok vannak (ahol nincsenek majd lesznek majd baromira bejön a kinézetük) amikbe szép lassan cserélem a hagyományos izzókat ST64-es filament ledekre teljesítményben nem lehet gond, amúgy is ezek max. 60W-os hagyományost bírnak és nincs belőlök 10, ha jól emlékszem 7 van. A kérdés az, hogy ez szabványos-e, érintés védelmileg mennyire megfelelő (de utóbbi lámpák esetén a valóságban nem sok vizet zavar viszont a szabványt be akarom tartani).

Túl sok konnektort nem terveztem, olyan 4 darab/kör a két szoba pont közel van az elosztóhoz, így oda megy a 2.5 vezeték.

(#78933) zsolt0638 válasza BullZeye (#78910) üzenetére


zsolt0638
tag

A felső csavart fogja befelé húzni, az alsókat inkább kifelé tolja majd. Tehát alulra inkább távtartót kell tenned.

(#78934) zsolt0638 válasza BullZeye (#78910) üzenetére


zsolt0638
tag

Illetve lehet kapni ytongdübelt, nekem van egy 50 kilós plazmatévém, négy ilyen tartja a 10-es falon. Mondjuk nem cibálom...

(#78935) Met válasza zsolt0638 (#78934) üzenetére


Met
Topikgazda

50 kilós plazmatévé
Ez az orosz prototípus?:D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78936) Csabroncka válasza Met (#78935) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem, csak Panasonic, Pioneer.

Egyébként azért ilyen nehezek, mert üveglap a plazmapanel, elképzelheted, hogy 60-as TV mitől 50 kiló..

"in medias res"

(#78937) zsolt0638 válasza Met (#78935) üzenetére


zsolt0638
tag

Samsung 63psc7700
Nehéz basszus, én se hittem el míg ki nem akartam vinni a kocsiba. Ja és tényleg...másfél centi üveg az eleje.

[ Szerkesztve ]

(#78938) Morris


Morris
veterán

Az ytong meglepően kemény. Az hogy könnyen lehet fúrni, meg csiszolni, egy dolog.
Viszont nyomószilárdságban nagyon jó.
Gáz beton dűbelt kell venni és azt esetleg még be lehet ragasztani.

(#78939) föccer válasza Morris (#78938) üzenetére


föccer
nagyúr

~2,5 N/mm2 a nyomószilárdság a xella-nak és ez még nem is karakterisztikus, hanem átlag érték. Nagynak nem mondanám. Legalábbis betonos szemmel nézve. Útalapoknak 6,5 N/mm2 körül kell lennie.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78940) Morris válasza föccer (#78939) üzenetére


Morris
veterán

Jó persze, az adatok önmagukért beszélnek. De házat építenek belőle. Akár két szintest. Próbáltam én is szétverni kalapáccsal, de nem sikerült. (20x60-ast)

(#78941) föccer válasza Morris (#78940) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, hogy építenek. Családi házra hibátlan. Alapvetően a beton nem a családi ház kategória, pláne ha a hatályos tervezési szabványokat betartják, ami a tartóssági követelményeket illeti. :D

Kalapáccsal azért nehéz szétverni, mert nagyon rudalmas anyagnak számít és egyszerűen elnyeli az energiát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78942) sketchifun válasza Morris (#78940) üzenetére


sketchifun
senior tag

A kalapács és az Ytong közé tegyél vésőt.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78943) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Hello Szakik!

Klíma kültéri egységeket szeretnék elhelyezni, a társasház Bp-i védettséget élvez.
A XV kerületi helyi építési szabályzat kimondja:
"(5) A védett épületek közterületről látható homlokzatán épületgépészeti berendezések, azok tartozékai nem
helyezhetők el."

Szerintetek ha a képen a nyíllal jelölt helyre raknék egymás mögé 3 kültéri egységet, abba beleköthetnének?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#78944) r.levente75 válasza Geri89 (#78926) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez valszeg kuka. Ha megvan milyen színekből lett kikeverve akkor nincs baj. Keverd ki próbafestés egy kis részen megszárítod hajszárítóval. Ha nem jó a szín igazítasz rajta mindaddig míg bele nem olvad a kikevert színed a régibe. Ekkor átfested egy rtgbe csak a javításokat majd ezt követően az ablakcserés falat teljesen saroktól sarokig. Semmi nem fog látszani a javításból.

[ Szerkesztve ]

(#78945) eszmilan válasza Bacusuz (#78943) üzenetére


eszmilan
tag

Amit mutatsz az is a homlokzat látható része, attól még, hogy nem konzollal van felrakva, úgyhogy a szabályzat alkalmazás szempontjából ugyanott vagy.

(#78946) Bacusuz válasza eszmilan (#78945) üzenetére


Bacusuz
őstag

én a kiszögellés tetejére tenném, azt hittem a homlokzat csak a falat jelenti. :B

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#78947) eszmilan válasza Bacusuz (#78946) üzenetére


eszmilan
tag

Ennek az épületnek az egész homlokzata, ami a közterület felől van az homlokzat, mindegy, hogy ez most egy vízszintes felület vagy függőleges.

Két helyre teheted, ha meg akarsz felelni a szabályoknak:
- padlásba
- udvar felőli homlokzatra (amennyiben van belülről udvar, amit az épület körbezár, képről nem lehet eldönteni)

De egy ilyet egyébként fel lehet tenni építésügyi hatósági szolgáltatásként is kérdésben, ingyen, és akkor megválaszolják írásban, és amit írnak, az köti is őket.

(#78948) attiati


attiati
veterán

Lakáshoz tartozó ~20nm nyitott teraszra szeretnék valami dekor burkolatot "hinteni" a szürke kültéri járólapra.

a) színes fadarabokat vagy
b) dekor kavicsot (mömaxban van csomó féle)

Nyitott a terasz, így ázni fog, fújja a szél, süti a tűző nap. Közlekedni kell rajta.
Jól gondolom, hogy ezek alapján csak a kavics jöhet szóba?
Szemnagyság alapján az apró vagy a nagyobb méretűek? Gondolom a közlekedés miatt az apró.

És akkor egy csomó kérdés merül fel:
1. Szín szempontjából milyen irányba érdemes menni, hogy ne vakítson, de ne is melegítsen. Barna, vagy pirosas?
2. Nem megy tönkre alatta a járólap? Nem ázik be jobban? Nem töri fel jobban a járólapot alatta, ha közlekedek a kavicson?
3. Milyen vastagon szokás meghinteni? Abból már ki tudom számolni, hogy hány m3 kell.
4. Ezeket a kavicsokat ott is használják, ahol közlekednek rajta? Vagy inkább csak látványelem egy kieső részen?
5. kell valamit tenni a járólap és a dekorkavics közé? Fólia, szigetelés, akármi?

:R

[ Szerkesztve ]

(#78949) Ferike81 válasza BullZeye (#78908) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem semmi. Mi 10 éve kerítettük a kertet. 2m-es horganyzott kerítéselemet vettünk és ugyanilyen horganyzott elemből 2db 2,5 m-es kapuszárnyat. A lakatos cég kijött a betonalap és az abban elhelyezendő vas oszlopok kijelölésére. Az 5. oszlopnál a kőművesek főnöke azt mondta, hogy menjenek nyugodtan, kitudják ők maguknak is jelölni. A lakatos cég otthagyta a tervet pontos adatokkal. Elemeknek az oszlopok 2000mm + 25mm középpel, a kapuszárnyakat tartó oszlopot 5050mm-es belvilággal. Na ezt 5500 mm-re sikerült lebetonozni. Mikor rákérdezett a lakatos, hogy ezt hogyan sikerült, a válasz az volt "Nálunk nincs milliméter, csak deciméter! Csalja el a vassal a dolgot!" :W Nem voltak nyugodtan a lakatosok. :DDD

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#78950) gerisz23 válasza ivana (#78932) üzenetére


gerisz23
őstag

Szabvány szerint 1,5réz alatt nem lehet házat dzerelni.0,75-ös merev rézkábelt beszerezni amúgy is érdekes.Szvsz ne ezen akarj spórolni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.