Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#131001) z0d1@Ku$ válasza biker (#130999) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Hát akkor majd valamit ki kell találni, mert ha el akarjuk adni a házat később, akkor ez további értékcsökkenést jelent, a mi kárunkra. :W

(#131002) Madwe válasza z0d1@Ku$ (#131001) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ne haragudj, lehet én értek valamit félre, de ha jól értem egy osztatlan közös tulajdonú telken vettél anno egy házat, s már akkor is ott volt az óra, ergo semmilyen kár nem ért, ellenben te most önkényesen el akarod keríteni a “saját” részed s kipaterolni az órát, ami már akkor is ott volt (s lehet eleve csak ott jogszerű). Csak én nem látom ebben hogy téged hol ért kár?

[ Szerkesztve ]

(#131003) z0d1@Ku$ válasza Madwe (#131002) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

A menyasszonyom családjáé a ház. A párom mostohatestvérének meg olcsón megengedték, hogy oda felhúzza a házát. Ergo, az ő háza később épült oda (fuck logic :U ). Most viszont családi vita miatt le akarjuk keríteni a két házat két külön kerttel és igen, ér kár ebben az esetben, ugyanis ha el akarjuk később adni a házat, akkor szerinted ki vesz meg egy olyan épületet, ahova a szomszéd faszi átjár havonta, hogy az óráját leolvassa?
Így már azért remélem érthető :U
Nem családi meg jószomszédi viszony tanácsot kértem...

(#131004) biker válasza z0d1@Ku$ (#131003) üzenetére


biker
nagyúr

osztatlan közös tulajdon használati megosztási szerződéssel. ügyvéd, 40-50e Ft és meg van oldva. Ebben le lehet írni, milyen szolgalmi jog illeti meg, és igen, ahányszor lemegy a kismegszakító, te annyiszor el kell tűrd, hogy bemegy felkapcsolni. Meg a leolvasót, meg ilyeneket

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#131005) 6030D válasza z0d1@Ku$ (#131003) üzenetére


6030D
Ármester

Mint többen írták, ügyvéd. Főleg, mielőtt sok pénzt öltök a házba, ami osztatlan közös tulajdon, mert ha egyszer eladod, akkor egy tökös ügyvéddel még nyerhet is rajtad. Nekünk volt oszt.köz.tul. telek, ami a dédnagyszülők óta már sok tulajjal bírt, voltak szóbeli megállapodások, valakinek mindig baja volt az ajánlattal. Mondok egy példát: majd el akarod adni a házat X millióért, ami lehet, hogy már a ti neveteken van, de alatta a telek közös, kap érte pénzt. Ha azt mondja, hogy ő azért kér egy irreális árat (mondjuk 5 millió), akkor addig nem adod el, amíg meg nem egyeztek.
Nem vagyok ügyvéd, csak a közeli családtagok az, most kerestünk házat, az egyik kitétel az volt, hogy oszt.köz.tul-t ne, mert szopó.
Esetleg meg lehet próbálni társasháznak nyilvánítani. Nem tudom-> ügyvéd. Vácon tudok jót, ha érdekel. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#131006) lemmy71 válasza _q (#130990) üzenetére


lemmy71
őstag

"Mitől függ, hogy melyik forma az ideális?" Nem vagyok asztalos, de gondolom a falctól függ hogy milyet tesznek bele. Nekem valami U féle profil van az ajtóban. Amúgy én nem öngyújtóval néztem meg amikor állítottam. Szépen bekrétáztam a gédert és a kréta nyoma alapján, jól látszódott hogyan fekszik fel a tokra a géder.

(#131007) z0d1@Ku$ válasza 6030D (#131005) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen, megy az ügyvédezés, jövőhéten lesz egy szeánsz vele. Majd megmondja a tutit.

"Ha azt mondja, hogy ő azért kér egy irreális árat (mondjuk 5 millió), akkor addig nem adod el, amíg meg nem egyeztek." Igen, ez egy kétélű fegyver, ezt mi is könnyen el tudjuk játszani, ezt ő is tudja.
Köszi mindenkinek :R

(#131008) razorbenke92 válasza z0d1@Ku$ (#130996) üzenetére

"Kötve hiszem hogy ne lehetne átrakni. a villanyvezetéke így is a mi padlásunkon megy keresztül, így neki max a méretlen kábelt kell átvinnie és a saját háza falára kitenni az óráját."

Pont ez az, ami nem ilyen egyszerű. A méretlen vezeték nem mehet akárhol, és akárhány felé. A legrövidebb úton, látható helyen, stb. Ha már van egy, azt nem viheted tovább máshova. Újat sem húznak, ha már van. Tényleg neked akarok jót, ha most szabványosítottatok, akkor még frissek az emlékei a regisztrált szerelőnek. Beszélj vele, mielőtt leharcolod ezt az óra dolgot.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#131009) F-ECT$ válasza 6030D (#131005) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha van használati megállapodás az a szopás legnagyobb részét kivédi.

Dive ever, work never.

(#131010) kory24 válasza kory24 (#130960) üzenetére


kory24
őstag

Senkinek vélemény? :(

(#131011) Ton-ton válasza tyielow (#130984) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, egy jól megépített váz elbírja a szigetelés súlyát. Nem ez a kérdés.
Azonban idővel ez a viszonylag kis súly is terheli magát a kartont. S ha közvetlen a karton mögött van a párazáró is, akkor bizony a gipszkarton picit be fog hullámosodni. Nem, nem szakad le, csak csúnya lesz.

A másik, hogy szenvedsz a szigetelés felrakásával. Be lehet tenni, csak kellemetlen amikor hullik a nyakadba...
Míg ha a gerendák közé teszed, alulról csak egy drótvázat húzol, és a padlás felől kényelmesen bepakolod.

http://qtp.hu

(#131012) pjen válasza kory24 (#130960) üzenetére


pjen
félisten

Attól is függ mekkora az a mellék épület, de szerintem egy fa ajtó sose fog annyira zárni, hogy a kazánnak elfogyjon a levegője. Egyébként én a kéményseprőt kérdezném.

(#131013) Ton-ton válasza tepenzed (#130992) üzenetére


Ton-ton
tag

Nyugodtan megfúrhatod a gipszkarton profilt. Az csupán egy vékony lemez.
Egyszerű fêmhez való fúrószárat használj.
Ha épp ott van a csavar, akkor vagy kiveszed, vagy fél centivel odébb fúrsz.
Gipszkartonnál csak minimális erővel nyomd a gépet. Nagyon gyenge anyag (pl. téglához képest).

http://qtp.hu

(#131014) mzso válasza z0d1@Ku$ (#130982) üzenetére


mzso
veterán

Itt elsődlegesen arra gondoltam, hogy online csak fix méretet láttom. (hiába van méterben az ár.)

De most látom, hogy vagy eleve nincs is online rendelés opció, vagy azt írja "jelenleg nem lehetséges".
Az Obi-nak meg az Ikea-nak van a legbénább webáruzáza. Elég gáz, nagy nemzetközi cégektől.

[ Szerkesztve ]

(#131015) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Minden falcsiszoló zsiráfra jellemző, hogy alig csiszol? Odanyomom rendesen, volt hogy le is állt, de a glettet is alig viszi. Ha fogok egy 40-es smirglit, százszor jobban haladok. A dögben is 40-es van. Valamit csinál, mert a porzsákban gyűlik az anyag, de nem olyan az eredmény, mint kellene. Néha olyan, mintha a porfogó szálaktól nem érné el a falat. Ha kicsit megdöntöm a fejét, vagy odanyomom kêzzel akkor jobban viszi. De YouTube-on nem trükköznek vele, csak használják. Lehet ez egy hibás darab?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#131016) csemberlen válasza Victoryus (#131015) üzenetére


csemberlen
őstag

Márkája?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#131017) tothjozsi96 válasza Victoryus (#131015) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Görbe falon nem fog jól működni. Amúgy minek 40-es papírral csiszolod??? Te glettelted le a falat és most azt csiszolnád meg?

(#131018) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Fúrókalapácsot keresnék.
Visszaolvasva pl. ezt a Bosch gépet ajánlottátok: [link].
Szeretnék minél kevesebbet költeni, így találtam ezt: [link].
Látom a gyengébb teljesítményt és ütési energiát.
Panelben szeretnék felfúrni dolgokat, plusz valószínűleg később csempét is vernék le vele. Ezekre jó lehet az olcsóbb gép is? Vagy ne sajnáljam azt a pár ezret? 🤑

Ha van esetleg másik ajánlat, szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#131019) tothjozsi96 válasza Viktor0610 (#131018) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Makita HR2470

(#131020) sanzi89 válasza Viktor0610 (#131018) üzenetére


sanzi89
addikt

A legolcsóbb, de még ajánlott típus ez szokott lenni: Hyundai HYD-3203

Amit jó szívvel ajánlanék is, az pedig ez: MAKITA HR2470

A zöld Bosch-t én biztos hanyagolnám, főleg ennyiért. A Hyundai gép is tökéletesen elég lesz arra, amire a leírtak szerint kell, ha hosszú távra tervezel és van rávaló, akkor pedig a Makita.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#131021) shteer válasza tothjozsi96 (#131019) üzenetére


shteer
titán

Múlt héten vettem ilyet én is SOS-be mikor megállt a parkside a felbontás közben :K

..szerintem jónak tűnik

(#131022) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a válaszokat! :R
A Makita lett a befutó!

Samsung Galaxy A54

(#131023) vzsryl válasza Viktor0610 (#131022) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én ezt is megnézném a helyedben: [link]
A Makita is jó, de gyengébb. 2.4J, és azt tényleg tudja. Nekem Bosch Pro GBH 240 van, ami 2.7J-t tud, a keményebb 10-15cm-es betont már nem bontja le rendesen, de azonkívül mindenre jó. Fúrásba pl. még nem tudtam kifogni rajta. A linkelt Hikoki 2.9J-t tud, szóval meggondolandó, főleg ennyiért. Ez is “ipari” gép.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#131024) Viktor0610 válasza vzsryl (#131023) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm. 🤔
Tényleg nem tűnik rossznak.
Köszi neked is! :R
Na, még rágom ezt egy kicsit.

Kérdés a Makitához még:
Két féle verziót találtam: HR2470 és HR2470BX40.
Nem jöttem rá, mi a különbség közöttük.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#131025) vzsryl válasza Viktor0610 (#131024) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sztornó!
Most vettem észre, hogy ez nem tud vésni, csak fúrni vagy ütve fúrni. A vésni is képes verziója már 50k. :DDD
Vedd a Makitat. :R
Szerk.: A simát vedd, a BX fekete, tehát valószínűleg román gyártmány. Az is jó, de nagy a szórás minőségben.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#131026) Viktor0610 válasza vzsryl (#131025) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor el is dőlt.
Köszi mindenkinek! :R

Samsung Galaxy A54

(#131027) Veron


Veron
őstag

Tegnap lecserélték a WC csészét típusazonos darabra (Cersanit Moduo), mert öntési hibás volt.
Azóta az öblítés végén, mikor kiürül a tartály (Geberit), annak vagy inkább a csőrendszernek van egy dobbanó hangja, mint mikor hirtelen zárom el a csaptelepet. Előtte a régi csészével nem jelentkezett, de elég zavaró.
Mi lehet ennek az oka?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#131028) kunberci válasza Viktor0610 (#131024) üzenetére


kunberci
aktív tag

A Makita jó választás lenne.
Egyértelműen ezt válaszd:[link]. Ez a jobb, drágább is, csak nagyobb a kedvezmény.

Ez csak a második legyen:[link].

Sokan használnak Makitát, nagyon jó kis gép, nekünk is van kettő.

(#131029) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! dugulás, csőtisztítás, fürdőszoba, panellakás
Van 1 mosdókagyló és 1 kád a fürdőszobában. A mosdó csövét már levettem. A szifonban kemény lerakódás volt. Szerintem a csőtisztító granulátum rakódott le. A leszedett cső falán is van lerakódás, de szerintem bőven átjárható.
Van 10 mm átmérőjű csőtisztító spirál. Az egyszerű fajta, nincs dob, nem lehet fúrógéppel forgatni. Azt vezetem be egy 90°-os könyökön. 40 mm-es átmérőjű cső megy egy T elágazásba, a szárába. A T már 50 mm átmérőjű. A T-be megy egyik oldalról a kád.
A kádból végre már lefolyik a víz, csak nagyon lassan. Nem haladtam szombaton, nem tudom mélyebbre vezetni a spirált mint a könyök és a T szára. Igaz, egyedül csinálom. Papírt tekerek a spirálra és franciakulccsal rászorítok. A franciakulccsal forgatom óramutató járásával megegyezően és nyomom a csőbe. Ilyen feje van a spirálnak:

Mit lehet mondani? Ilyen ez a popszakma? Türelem és majd sikerül? Rossz a fej? Túl vastag a spirál (spirál 10 mm vastag, a cső ami a T felé megy 40 mm átmérőjű, T szára és teteje 50 mm átmérőjű)? Ide magasnyomású víz kell? Haj még nem jött fel.

Csőszerelővel korábban beszéltem, szerinte a kád alatt az oldalra kivezetett cső kupakját nem kell kicsavarni. Onnan fölösleges kipucolni. Ez tényleg így van? A kádnak arról a csövéről van szó, ami lejjebb van, mint az elfolyó víz, a T elágazásnál lejjebb. Majdnem a padlót érinti. Annak a lezáró kupakját nem szívesen csavarnám le. Oda egy nejlonzacskót lehet tenni, aztán vagy belefolyik ami a csőben van vagy a padlóra.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#131030) pjen válasza tknof1871 (#131029) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg a lakásbiztosításodat, ha van. Legtöbbször kifizeti, ha hívsz szakembert. :)

(#131031) Victoryus válasza tothjozsi96 (#131017) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lidl-ben vettem. Igen, én glettelem. Nem lett túl jó szép, kicsit vastagon kentem. 120-as papírral kezdtem, de az nem vitte eléggé, végül 40 lett belőle. A kamra, mint prototípus ronda, ott sokat kéne csiszolni. A wc, ahol eleve finomvakolattal egyengettem glettelés előtt egész jó lett. Ott nem is raktam vastagon a glettet. Előbb -utóbb majd rájövök erre is. A fürdőszobai gipszkarton mennyezetet is sikerült elfogadhatóan glettelni.
Sajnos nincs pénz kifizetni a festőt, kell a gépészetbe minden fillér, ha jövőre végre be akarunk költözni. Nem hiszem hogy sikerül. Biztos nem 3M lesz jövőre a hőszivattyú hmv se...fene enné meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#131032) tothjozsi96 válasza Victoryus (#131031) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amikor nem viszi a papír az főleg attól lehet hogy fordítva van benne. A piros oldalának kell a fal felé lennie. Lehet hogy buta kérdés, de így tetted be a csiszolóba? Illetve még az lehet probléma hogyha nem megfelelő a porelszívás, én szerintem. Hogyha ipari porszívóval használod akkor időnként rázd ki a fejet, vagy valahogy próbáld meg jobban megtisztítani.

Milyen glettet használtál egyébként?

(#131033) lemmy71 válasza kory24 (#131010) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen kell szellőző, különben letilt a kazánod és rengeteg vízpára fog kicsapódni amitől szépen rohadni kezd majd :K
De én nem is az ajtót vágnám ki, hanem a falba tennék két (cirka 110 es csövet) egyet felülre a mennyezettől olyan 30 - 40 centire a másikat alulra szintén hasonló magasságban a padlótól. Nekem is így lett megcsinálva a "kazánház 4m²" és így tökéletesen dolgozik a kazán.

[ Szerkesztve ]

(#131034) lemmy71 válasza Viktor0610 (#131018) üzenetére


lemmy71
őstag

"Ezekre jó lehet az olcsóbb gép is?" Otthoni kisebb munkákra bőven elég :K Én egy ehhez hasonló olcsó OBI- s vésőgéppel szétbombáztam két komplett fürdőszobát és cirka 100m² padlólapot véstem fel vele, plusz kis millió lyukat fúrtam vele a betonba.

(#131035) tknof1871 válasza pjen (#131030) üzenetére


tknof1871
őstag

Előbb beszéltem egy szakemberrel telefonon. Azt mondja, ha a granulátum belekötött akkor csövet kell cserélni. Nem lehet kipucolni a lefolyóból. Ez igaz? Akkor minek árulnak lefolyótisztító granulátumot, ha eldugul tőle a cső???

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#131036) weiss válasza tknof1871 (#131035) üzenetére


weiss
addikt

Ezt mi is beszoptuk :W Nem tudom milyen mélyen kötött bele, de megpróbálhatsz egy slagon vizet nyomni a lefolyóba, és az lassan feloldja a cuccot. Nyilván amíg nincs átfolyás, addig cumi, mert jön is vissza belőle, szóval szemüveg, kesztyű.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#131037) passatgt


passatgt
aktív tag

Zománcfestéket rétegek között lehet csiszolni? Egy asztalt csinálok és annak fém lábai vannak, matt fekete lesz de első réteg után nem olyan szép sima, főleg matt színben jobban kijönnek rajta az apróbb hibák.

(#131038) Victoryus válasza tothjozsi96 (#131032) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Igen, a smirgli van a fal felől. Porszívó nélkül is használtam, utána sima porszívóval, majd Parkside száraz-nedvessel. Kb.ugyanúgy teljesít. Szerintem nem éri el normálisan a felületet. Csiszoló korongot cseréltem benne, nem az eredeti van benne :)
A Lidl a 3 éves garancia alatt tényleg bármikor visszaveszi a műszaki cuccokat? Lehet visszaviszem. Ilyen gépeket szoktak utána turkálóban árulni, nem javíttatják úgy se.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#131039) csemberlen válasza Victoryus (#131038) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak ha elromlik akkor viheted vissza. Eredeti csomagolásban új terméket talán 30 vagy 60 napig veszik vissza

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#131040) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy erkélyajtó kilincsben tengelyt cserélni!
Egy rövided hosszabbra! Nem szeretném eltörni!
Valaki ismeri ezek lelki világát?
:R

M&N

(#131041) macilaci78 válasza beers (#131040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak a belső oldalon van kilincs, vagy a külsőn is?
Ha csak a belsőn, akkor a rozetta hosszúkás, függőleges. A műanyag takarólemezt elfordítod vízszintesen és lesz alatta két csavar, ami a komplett kilincset tartja tengelyestül. Leveszed.

Hogy a kilincsben a tengelyt lehet-e cserélni, passz. Vagy pici imbuszcsavar tartja, vagy zégergyűrű, rosszabb esetben magára a tengelyre van öntve a kilincs.

Miért akarsz hosszabb tengelyt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#131042) beers válasza macilaci78 (#131041) üzenetére


beers
addikt

Beraktam egy erkélyajtót a kazánházba!
Ezen ugye gyárilag csak belül van kilincs (ez ugye jelen esetben kívül van)!
Ezt cserélném le egy zárható kilincsre, amire raknék belülre is kilincset, ha bent vagyok, akkor is be tudjam csukni rendesen az ajtót!

M&N

(#131043) macilaci78 válasza beers (#131042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ennyire nem egyszerű a sztori. Ha csak az egyik oldalon van kilincs, akkor rendszerint elvárás, hogy a másik oldalról biztonsági okokból ne lehessen egykönnyen kinyitni.
A másik, hogy ha mindkét oldalra kell kilincs, akkor az ajtólapon menjen át a tengely és a címet tartó csavar is, faragni kell a külső oldalt.
Ráadásul az a metrikus csavar, ami most a belső rozettát tartja, az ajtóban lévő lemezbe mart menetbe kapaszkodik, amitől nem tudnád meghúzni a csavart ahhoz, hogy a másik oldalon lévő rozettát is megtartsa.

Vegyél egy valamilyen átmenő zárható kilincset, ami igazodik a profilvastagsághoz (tengely, csavarok hossza), mérd le a mostani tengelyt (tippre 8×8 mm), majd fúrd át az ajtólapot a tengelynél és a két csavarnál, a fémben a menetet fúrd ki, hogy a metrikus csavar szinte átessen rajta.

Ezen ugye gyárilag csak belül van kilincs (ez ugye jelen esetben kívül van)! - A csapadékvíz így bejuthat, illetve a kondenzvíz elvezetés is a belső oldalra került. Csak szólok...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#131044) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Ha ilyen jellegű lámpát akarok felfúrni a mennyezetre, de nagyon messze vannak a falak, akkor hogyan tudom úgy felrögzíteni, hogy biztosan párhuzamosan fusson a vele szemben lévő fallal, ne legyen csálé?

Legolcsóbb megoldás kellene. Olyanon gondolkodtam, hogy a merőleges falra rakni egy lézert és a plafonra vetített vonal mentén fúrni fel, de azt is csak elég drágán találtam és két ilyen lámpám lenne csak.

(#131045) maajsz válasza tepenzed (#131044) üzenetére


maajsz
senior tag

Pl a merőleges falakon felmérsz ugyanannyit a szembe lévő faltól majd mondjuk madzaggal a két pontot összekötöd és megkapod a párhuzamos vonalat.

(#131046) macilaci78 válasza tepenzed (#131044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én lézerrel csaptam ki a tengelyt. Kérj kölcsön egyet.
Ha nem járható út, akkor függőón nem drága. A padlón kijelölöd a tengelyt pl Tesa szalagra rajzolva, majd a függőón segítségével nagy türelemmel átjelölöd a mennyezetre.

maajsz: abból a feltételezésből indulsz ki, hogy a falak merőlegesek egymásra.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#131047) tepenzed válasza maajsz (#131045) üzenetére


tepenzed
őstag

köszi, ez lesz az én pénztárcámnak való :D

(#131048) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Van egy villanyórám, amire szeretnék tenni egy ajtót. Az ajtónak való bútorlap már megvan, már csak a keret és a felfogatás hiányzik, és itt vagyok bajban.
A falon 15cm kőzetgyapot van a villanyóra 50cm körzetében, és élére állított 5x10 fából lenne a keret. Azért ebből, mert a villanyóra a falsíktól 7cm-re kiáll.
Ha jól emlékszek a Fischernek van EPS-be való tiplije, viszont nemtudom hogy az jó lenne-e kőzetgyapotba. Vagy amire gondoltam, az sima téglába való tipli + 30cm-es zerkezeti csavarral lenne felfogatva a keret.
Szerintetek hogyan és milyen tiplivel + csavarral kellene felfogatnom a keretet? :)

[ Szerkesztve ]

(#131049) tepenzed válasza macilaci78 (#131046) üzenetére


tepenzed
őstag

Alaprajz szerint azok :D
De egyébként ha szerzek egy normális mérőlécet, végülis azt is meg tudom csinálni hogy a párhuzamos faltól minden furat helyét kimérem.

(#131050) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Tavaly újíttattuk fel a tetőnket, nagyrészével elégedettek vagyunk. Főleg, hogy a megbeszéltek szerint "egy tél - egy nyár" elteltével valószínűsíthetőek változások. Melyeket korrigálnak. Ilyen pár apró vágású cserép, s a vápa gyűrődése .
De, ami egy ideig nekem fel sem tűnt, az a gerinc kúpcserép sor felrakásának az iránya.
Vagy ez így van jól? S, csak az én szememet szúrja?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.